Herrar Div 4 (2014/15)

Gruppspel
Herrar Div 4 Norra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-25 20:00 131201003 FBC Engelholm Ungdom - Förslövs IBK 14 - 4 Johan Salomonsson, Kennet Rosén Strövelstorpshallen
2014-09-26 19:30 131201002 Frosta IBF - Röke IBF 3 - 7 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Höörs Idrottshall
2014-09-26 19:30 131201004 IBK Osby - Perstorp Bälinge IK 4 - 3 Johan Salomonsson, Erik Götborg Osby Sporthall
2014-09-27 11:00 131201005 IBK Helsingborg - Munka Ljungby IBK ungdom 8 - 3 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Högastenshallen
2014-09-28 12:00 131201006 FC Ramlösa - Sofiero FBC 4 - 5 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Helsingborg Arena B
2014-10-03 19:30 131201011 Emmaljunga GOIF - IBK Helsingborg 8 - 8 Christian Olofsson, Andreas Ljunggren Vittsjö Idrottshall
2014-10-03 20:00 131201009 Munka Ljungby IBK ungdom - FBC Engelholm Ungdom 2 - 7 Anton Åkesson, Philip Lindberg Munkahallen
2014-10-03 20:00 131201012 Röke IBF - FC Ramlösa 5 - 6 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Tyrs Hovs Sportcentra
2014-10-04 15:00 131201008 Perstorp Bälinge IK - Frosta IBF 4 - 4 Jürgen Neuenhofen, Mikael Bohman Centralskolans IH
2014-10-05 15:00 131201010 Sofiero FBC - IBK Osby 6 - 4 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Helsingborg Arena B
2014-10-08 20:00 131201015 FBC Engelholm Ungdom - Perstorp Bälinge IK 23 - 3 Jonas Pettersson, Mikael Karlsson Strövelstorpshallen
2014-10-10 19:30 131201014 Frosta IBF - Emmaljunga GOIF 2 - 7 Andreas Jangenmo, Kevin Prahl Höörs Idrottshall
2014-10-10 19:30 131201016 IBK Osby - Förslövs IBK 5 - 2 Erik Götborg, Johan Salomonsson Osby Sporthall
2014-10-10 20:00 131201017 IBK Helsingborg - Sofiero FBC 6 - 6 Jürgen Neuenhofen, Christian Olofsson Norrehedshallen
2014-10-12 11:30 131201018 FC Ramlösa - Munka Ljungby IBK ungdom 5 - 4 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Helsingborg Arena C
2014-10-17 19:30 131201020 Sofiero FBC - Frosta IBF 12 - 6 Christian Olofsson, Andreas Ljunggren Helsingborg Arena C
2014-10-17 19:30 131201021 Emmaljunga GOIF - FBC Engelholm Ungdom 7 - 14 Johan Salomonsson, Kennet Rosén Vittsjö Idrottshall
2014-10-17 19:30 131201023 Förslövs IBK - IBK Helsingborg 3 - 16 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Förslövs Idrottshall
2014-10-17 20:00 131201022 Röke IBF - IBK Osby 7 - 2 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Tyrs Hovs Sportcentra
2014-10-18 15:00 131201024 Perstorp Bälinge IK - FC Ramlösa 7 - 6 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Centralskolans IH
2014-10-24 19:30 131201026 Frosta IBF - Munka Ljungby IBK ungdom 10 - 6 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Höörs Idrottshall
2014-10-24 19:30 131201028 IBK Osby - Emmaljunga GOIF 8 - 3 Marcus Hedlund, Hampus Skog Osby Sporthall
2014-10-25 16:30 131201029 IBK Helsingborg - Perstorp Bälinge IK 7 - 2 Malena Björnlund, Anders Jaensson Norrehedshallen
2014-10-26 11:30 131201030 FC Ramlösa - Förslövs IBK 10 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena B
2014-10-26 15:00 131201027 FBC Engelholm Ungdom - Röke IBF 8 - 12 Christian Olofsson, Jürgen Neuenhofen Strövelstorpshallen
2014-11-07 19:30 131201031 Förslövs IBK - Frosta IBF 2 - 4 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Förslövs Idrottshall
2014-11-07 19:30 131201036 Emmaljunga GOIF - FC Ramlösa 8 - 6 Jonas Pettersson, Mårten Högblom Vittsjö Idrottshall
2014-11-08 14:30 131201032 Sofiero FBC - FBC Engelholm Ungdom 5 - 5 Andreas Ljunggren, Rasmus Magnusson Helsingborg Arena A
2014-11-08 14:30 131201035 IBK Helsingborg - Röke IBF 3 - 5 Måns Gilén, Svante Svensson Norrehedshallen
2014-11-09 15:00 131201034 Munka Ljungby IBK ungdom - IBK Osby 6 - 6 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Munkahallen
2014-11-14 19:30 131201038 Frosta IBF - IBK Helsingborg 7 - 9 Viktor Ekström, Viktor Lindén Höörs Idrottshall
2014-11-14 19:30 131201040 Emmaljunga GOIF - Förslövs IBK 6 - 6 Anders Jaensson, Ronja Ottosson Vittsjö Idrottshall
2014-11-14 20:00 131201041 Röke IBF - Munka Ljungby IBK ungdom 5 - 7 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Tyrs Hovs Sportcentra
2014-11-15 13:30 131201039 FC Ramlösa - IBK Osby 2 - 7 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena B
2014-11-15 15:00 131201042 Perstorp Bälinge IK - Sofiero FBC 6 - 7 Anders Viebke, Christian Nilsson Centralskolans IH
2014-11-20 20:00 131201045 FBC Engelholm Ungdom - FC Ramlösa 11 - 7 Andreas Ljunggren, Rasmus Magnusson Strövelstorpshallen
2014-11-21 19:30 131201043 IBK Osby - Frosta IBF 8 - 4 Ronja Ottosson, Malena Björnlund Osby Sporthall
2014-11-21 19:30 131201048 Förslövs IBK - Sofiero FBC 5 - 3 Tony Hultqvist, Andreas Lindvall Förslövs Idrottshall
2014-11-21 20:00 131201046 Munka Ljungby IBK ungdom - Emmaljunga GOIF 6 - 4 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Munkahallen
2014-11-21 20:00 131201047 Röke IBF - Perstorp Bälinge IK 10 - 3 Tobias Johansson, Jonny Johansson Tyrs Hovs Sportcentra
2014-11-27 20:00 131201049 FBC Engelholm Ungdom - IBK Helsingborg 7 - 7 Anders Viebke, Christian Nilsson Strövelstorpshallen
2014-11-28 19:30 131201051 Frosta IBF - FC Ramlösa 1 - 3 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Höörs Idrottshall
2014-11-28 19:30 131201052 Emmaljunga GOIF - Perstorp Bälinge IK 3 - 5 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Vittsjö Idrottshall
2014-11-28 19:30 131201053 Förslövs IBK - Munka Ljungby IBK ungdom 9 - 9 Pierre Bergsten, Ronnie Björck Förslövs Idrottshall
2014-11-30 14:30 131201054 Sofiero FBC - Röke IBF 6 - 3 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Helsingborg Arena B
2014-12-05 19:30 131201056 IBK Osby - FBC Engelholm Ungdom 8 - 6 Patrik Englund, Ronnie Björck Osby Sporthall
2014-12-05 19:30 131201059 Perstorp Bälinge IK - Förslövs IBK 10 - 5 Jürgen Neuenhofen, Christian Olofsson Centralskolans IH
2014-12-05 20:00 131201058 Röke IBF - Emmaljunga GOIF 12 - 2 Markus Brink, Jonny Johansson Tyrs Hovs Sportcentra
2014-12-07 11:00 131201057 FC Ramlösa - IBK Helsingborg 5 - 17 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Norrehedshallen
2014-12-07 13:00 131201060 Sofiero FBC - Munka Ljungby IBK ungdom 8 - 5 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Norrehedshallen
2014-12-19 19:30 131201064 Emmaljunga GOIF - Sofiero FBC 0 - 9 Jürgen Neuenhofen, Björn Grahn Vittsjö Idrottshall
2014-12-19 20:00 131201066 Munka Ljungby IBK ungdom - Perstorp Bälinge IK 7 - 3 Patrik Englund, Kennet Rosén Munkahallen
2014-12-20 14:30 131201065 Förslövs IBK - Röke IBF 6 - 9 Christian Olofsson, Martin Wicander Förslövs Idrottshall
2014-12-20 16:00 131201063 IBK Helsingborg - IBK Osby 6 - 4 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Norrehedshallen
2014-12-21 14:00 131201062 FBC Engelholm Ungdom - Frosta IBF 11 - 8 Andreas Lindvall, Henrik Lott Strövelstorpshallen
2015-01-09 20:00 131201068 Röke IBF - Frosta IBF 5 - 6 Rasmus Magnusson, Andreas Ljunggren Tyrs Hovs Sportcentra
2015-01-09 20:00 131201071 Munka Ljungby IBK ungdom - IBK Helsingborg 2 - 8 Pierre Bergsten, Ronnie Björck Munkahallen
2015-01-10 15:00 131201070 Perstorp Bälinge IK - IBK Osby 5 - 9 Anders Jaensson, Malena Björnlund Centralskolans IH
2015-01-10 16:30 131201072 Sofiero FBC - FC Ramlösa 5 - 3 Henrik Lott, Erik Hindemith Helsingborg Arena A
2015-01-11 12:00 131201069 Förslövs IBK - FBC Engelholm Ungdom 0 - 16 Ronja Ottosson, Malena Björnlund Förslövs Idrottshall
2015-01-15 20:00 131201075 FBC Engelholm Ungdom - Munka Ljungby IBK ungdom 12 - 7 Rikard Ohlin, Jonas Karlsson Strövelstorpshallen
2015-01-16 19:30 131201074 Frosta IBF - Perstorp Bälinge IK 4 - 8 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Höörs Idrottshall
2015-01-16 19:30 131201076 IBK Osby - Sofiero FBC 5 - 6 Markus Brink, Jonny Johansson Osby Sporthall
2015-01-16 19:30 131201078 FC Ramlösa - Röke IBF 5 - 9 Christian Olofsson, Svante Svensson Helsingborg Arena B
2015-01-18 13:00 131201077 IBK Helsingborg - Emmaljunga GOIF 6 - 5 Måns Gilén, Svante Svensson Norrehedshallen
2015-01-23 19:30 131201080 Emmaljunga GOIF - Frosta IBF 5 - 7 Martin Wicander, Christian Olofsson Vittsjö Idrottshall
2015-01-23 20:00 131201084 Munka Ljungby IBK ungdom - FC Ramlösa 7 - 8 Kennet Rosén, Patrik Englund Munkahallen
2015-01-24 16:00 131201081 Perstorp Bälinge IK - FBC Engelholm Ungdom 4 - 11 Erik Götborg, Johan Salomonsson Centralskolans IH
2015-01-25 13:00 131201082 Förslövs IBK - IBK Osby 4 - 5 Svante Svensson, Måns Gilén Förslövs Idrottshall
2015-01-25 16:30 131201083 Sofiero FBC - IBK Helsingborg 4 - 2 Rikard Ohlin, Jonas Karlsson Helsingborg Arena B
2015-01-29 20:00 131201087 FBC Engelholm Ungdom - Emmaljunga GOIF 7 - 3 Christian Nilsson, Anders Viebke Strövelstorpshallen
2015-01-30 19:30 131201086 Frosta IBF - Sofiero FBC 7 - 6 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Höörs Idrottshall
2015-01-30 19:30 131201088 IBK Osby - Röke IBF 2 - 6 Johan Salomonsson, Erik Götborg Osby Sporthall
2015-02-01 12:30 131201090 FC Ramlösa - Perstorp Bälinge IK 9 - 6 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Helsingborg Arena B
2015-02-01 16:45 131201089 IBK Helsingborg - Förslövs IBK 8 - 5 Pierre Bergsten, Ronnie Björck Norrehedshallen
2015-02-06 19:30 131201094 Emmaljunga GOIF - IBK Osby 6 - 5 Anders Viebke, Christian Nilsson Vittsjö Idrottshall
2015-02-06 19:30 131201096 Förslövs IBK - FC Ramlösa 3 - 8 Björn Grahn, Jürgen Neuenhofen Förslövs Idrottshall
2015-02-06 20:00 131201093 Röke IBF - FBC Engelholm Ungdom 8 - 4 Kennet Rosén, Patrik Englund Tyrs Hovs Sportcentra
2015-02-07 15:00 131201095 Perstorp Bälinge IK - IBK Helsingborg 5 - 7 Andreas Ljunggren, Anders Viebke Centralskolans IH
2015-02-08 18:30 131201092 Munka Ljungby IBK ungdom - Frosta IBF 3 - 8 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Munkahallen
2015-02-12 20:00 131201098 FBC Engelholm Ungdom - Sofiero FBC 9 - 4 Johan Salomonsson, Erik Götborg Strövelstorpshallen
2015-02-13 19:30 131201097 Frosta IBF - Förslövs IBK 13 - 4 Matti Rouhiainen, Mikael Björkqvist Höörs Idrottshall
2015-02-13 19:30 131201100 IBK Osby - Munka Ljungby IBK ungdom 8 - 2 Christian Olofsson, Martin Wicander Osby Sporthall
2015-02-13 20:00 131201101 Röke IBF - IBK Helsingborg 8 - 1 Kjell-Åke Olsson, Mikael Karlsson Tyrs Hovs Sportcentra
2015-03-02 19:50 131201102 FC Ramlösa - Emmaljunga GOIF 6 - 3 Kennet Rosén, Christian Olofsson Högastenshallen
2015-02-20 19:30 131201106 Förslövs IBK - Emmaljunga GOIF 6 - 6 Rikard Ohlin, Jonas Karlsson Förslövs Idrottshall
2015-02-20 20:00 131201107 Munka Ljungby IBK ungdom - Röke IBF 7 - 9 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Munkahallen
2015-02-21 13:00 131201104 IBK Helsingborg - Frosta IBF 8 - 5 Rasmus Magnusson, Andreas Ljunggren Norrehedshallen
2015-02-22 14:15 131201108 Sofiero FBC - Perstorp Bälinge IK 7 - 1 Ronnie Björck, Pierre Bergsten Helsingborg Arena B
2015-03-06 19:30 131201105 IBK Osby - FC Ramlösa 8 - 6 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Osby Sporthall
131201109 Frosta IBF - IBK Osby WW (-5 - -5)
2015-02-27 19:30 131201112 Emmaljunga GOIF - Munka Ljungby IBK ungdom 5 - 7 Malena Björnlund, Anders Jaensson Vittsjö Idrottshall
2015-02-28 11:00 131201111 FC Ramlösa - FBC Engelholm Ungdom 5 - 14 Rikard Ohlin, Jonas Karlsson Helsingborg Arena C
2015-02-28 15:00 131201113 Perstorp Bälinge IK - Röke IBF 6 - 11 Mikael Bohman, Johan Salomonsson Centralskolans IH
2015-02-28 15:30 131201114 Sofiero FBC - Förslövs IBK 9 - 6 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Helsingborg Arena B
2015-03-06 20:00 131201120 Röke IBF - Sofiero FBC 6 - 6 Erik Götborg, Johan Salomonsson Tyrs Hovs Sportcentra
2015-03-07 14:15 131201115 IBK Helsingborg - FBC Engelholm Ungdom 7 - 8 Pierre Bergsten, Björn Grahn Norrehedshallen
2015-03-07 14:30 131201119 Munka Ljungby IBK ungdom - Förslövs IBK 4 - 3 Johan Salomonsson, Erik Götborg Munkahallen
2015-03-07 16:00 131201118 Perstorp Bälinge IK - Emmaljunga GOIF 6 - 3 Christian Olofsson, Martin Wicander Centralskolans IH
2015-03-18 20:20 131201117 FC Ramlösa - Frosta IBF 8 - 7 Christian Olofsson, Svante Svensson Högastenshallen
2015-03-12 20:00 131201122 FBC Engelholm Ungdom - IBK Osby 13 - 4 Martin Wicander, Christian Olofsson Strövelstorpshallen
2015-03-13 19:30 131201124 Emmaljunga GOIF - Röke IBF 3 - 10 Johan Salomonsson, Ronja Ottosson Vittsjö Idrottshall
2015-03-13 19:30 131201125 Förslövs IBK - Perstorp Bälinge IK 5 - 4 Christian Nilsson, Anders Viebke Förslövs Idrottshall
2015-03-13 20:00 131201126 Munka Ljungby IBK ungdom - Sofiero FBC 2 - 9 Christian Olofsson, Martin Wicander Munkahallen
2015-03-14 13:00 131201123 IBK Helsingborg - FC Ramlösa 7 - 2 Mårten Högblom, Jonas Pettersson Norrehedshallen
2015-03-21 12:00 131201129 IBK Osby - IBK Helsingborg 8 - 10 Erik Götborg, Johan Salomonsson Osby Sporthall
2015-03-21 12:00 131201130 Sofiero FBC - Emmaljunga GOIF 4 - 3 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Helsingborg Arena C
2015-03-21 12:00 131201131 Röke IBF - Förslövs IBK 14 - 0 Christian Olofsson, Svante Svensson Tyrs Hovs Sportcentra
2015-03-21 12:30 131201128 Frosta IBF - FBC Engelholm Ungdom 4 - 10 Anders Jaensson, Malena Björnlund Höörs Idrottshall
2015-03-21 16:00 131201132 Perstorp Bälinge IK - Munka Ljungby IBK ungdom 1 - 11 Patrik Englund, Kennet Rosén Centralskolans IH
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Engelholm Ungdom 20 15 2 3 210-109 101 47
2. Röke IBF 20 15 1 4 161-86 75 46
3. Sofiero FBC 20 14 3 3 127-88 39 45
4. IBK Helsingborg 20 13 3 4 151-102 49 42
5. IBK Osby 20 10 1 9 110-108 2 31
6. FC Ramlösa 20 9 0 11 114-137 -23 27
7. Frosta IBF 20 7 1 12 110-131 -21 22
8. Munka Ljungby IBK ungdom 20 6 2 12 107-136 -29 20
9. Perstorp Bälinge IK 20 5 1 14 92-153 -61 16
10. Emmaljunga GOIF 20 3 3 14 90-140 -50 12
11. Förslövs IBK 20 2 3 15 81-173 -92 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 4 Södra Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-24 20:30 131202005 Roslätts IF - Teknologkårens IF 3 - 6 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Kuben
2014-09-26 19:30 131202003 Tygelsjö BK - FC Cimrishamn 7 - 3 Henrik Lott, Hampe Gustavsson Pilbäckshallen
2014-09-26 19:30 131202004 FBC Phoenix - Kävlinge GOIF 16 - 1 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Harlösa Sporthall
2014-09-27 13:00 131202002 Bara GOIF - Genarps IBK 2 - 3 Peter Kellgren, Dennie Lind Kuben
2014-09-28 18:00 131202006 Burlöv HIBF - Västra Ingelstad IS 10 - 6 Philip Lindberg, Anton Åkesson Lillevångshallen
2014-10-04 12:00 131202008 Kävlinge GOIF - Bara GOIF 2 - 21 Andreas Lindvall, Kent Fagerberg Korsbackahallen
2014-10-04 13:00 131202010 Västra Ingelstad IS - FBC Phoenix 4 - 4 Matti Rouhiainen, Mikael Björkqvist Västra Ingelstad Sporthall
2014-10-05 15:25 131202009 Teknologkårens IF - Tygelsjö BK 7 - 1 Peter Dahlberg, Rickard Bjelk Östratornhallen
2014-10-05 17:00 131202012 Genarps IBK - Burlöv HIBF 5 - 5 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Genarps Idrottshall
2014-10-05 18:00 131202011 FC Skurup - Roslätts IF 12 - 3 Jonny Johansson, Tobias Johansson Skurups Sparbank Arena
2014-10-10 19:30 131202015 Tygelsjö BK - Kävlinge GOIF 10 - 5 Rickard Bjelk, Peter Dahlberg Pilbäckshallen
2014-10-10 19:30 131202016 FBC Phoenix - FC Cimrishamn 9 - 5 Per-Anders Ohlsson, Martin Wicander Harlösa Sporthall
2014-10-11 13:00 131202014 Bara GOIF - FC Skurup 2 - 7 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Kuben
2014-10-12 13:00 131202017 Roslätts IF - Västra Ingelstad IS 2 - 10 Henrik Lundgren, Anders Lindberg Kuben
2014-10-12 18:00 131202018 Burlöv HIBF - Teknologkårens IF 6 - 8 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Lillevångshallen
2014-10-18 11:00 131202023 FC Cimrishamn - Roslätts IF 8 - 5 Kent Fagerberg, Viktor Ekström Jonebergshallen
2014-10-18 13:00 131202020 Västra Ingelstad IS - Bara GOIF 2 - 5 Jonny Johansson, Markus Brink Västra Ingelstad Sporthall
2014-10-18 14:30 131202024 Kävlinge GOIF - Burlöv HIBF 2 - 12 Henrik Lott, Tony Hultqvist Vikenhallen
2014-10-19 17:00 131202022 Genarps IBK - FBC Phoenix 3 - 0 Philip Lindberg, Anton Åkesson Genarps Idrottshall
2014-10-19 18:00 131202021 FC Skurup - Tygelsjö BK 5 - 5 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Skurups Sparbank Arena
2014-10-24 19:30 131202027 Tygelsjö BK - Genarps IBK 5 - 4 Andreas Lindvall, Kent Fagerberg Pilbäckshallen
2014-10-24 19:30 131202028 FBC Phoenix - FC Skurup 3 - 5 Viktor Ekström, Viktor Lindén Harlösa Sporthall
2014-10-25 13:00 131202026 Bara GOIF - Teknologkårens IF 1 - 3 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Kuben
2014-10-26 13:00 131202029 Roslätts IF - Kävlinge GOIF 10 - 5 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Kuben
2014-10-26 18:00 131202030 Burlöv HIBF - FC Cimrishamn 11 - 6 Henrik Lott, Kjell-Åke Olsson Lillevångshallen
2014-11-08 13:00 131202031 FC Cimrishamn - Bara GOIF 4 - 8 Erik Götborg, Johan Salomonsson Jonebergshallen
2014-11-08 13:00 131202032 Västra Ingelstad IS - Tygelsjö BK 5 - 9 Alexander Aniol, Philip Sannum Västra Ingelstad Sporthall
2014-11-08 13:00 131202035 Roslätts IF - Genarps IBK 2 - 7 Anton Åkesson, Henrik Lundgren Kuben
2014-11-09 15:25 131202034 Teknologkårens IF - FBC Phoenix 4 - 6 Rickard Bjelk, Magnus Dandanell Östratornhallen
2014-11-09 19:00 131202036 FC Skurup - Burlöv HIBF 5 - 4 Rickard Bjelk, Magnus Dandanell Skurups Sparbank Arena
2014-11-15 14:00 131202038 Bara GOIF - Roslätts IF 11 - 1 Alexander Aniol, Philip Sannum Kuben
2014-11-15 14:00 131202042 Kävlinge GOIF - Västra Ingelstad IS 3 - 8 Petter Niklasson, Leon Fuchs Korsbackahallen
2014-11-16 17:00 131202041 Genarps IBK - Teknologkårens IF 5 - 4 Tony Hultqvist, Andreas Lindvall Genarps Idrottshall
2014-11-16 18:00 131202039 Burlöv HIBF - FBC Phoenix 4 - 8 Andreas Jangenmo, Kevin Prahl Lillevångshallen
2014-11-16 18:00 131202040 FC Skurup - FC Cimrishamn 17 - 1 Henrik Lott, Erik Höst Skurups Sparbank Arena
2014-11-21 19:30 131202043 FBC Phoenix - Bara GOIF 6 - 5 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Harlösa Sporthall
2014-11-21 19:30 131202045 Tygelsjö BK - Burlöv HIBF 17 - 1 Kevin Prahl, Andreas Jangenmo Pilbäckshallen
2014-11-22 13:00 131202048 FC Cimrishamn - Västra Ingelstad IS 8 - 10 Philip Lindberg, Henrik Lott Jonebergshallen
2014-11-23 15:25 131202046 Teknologkårens IF - FC Skurup 2 - 4 Matti Rouhiainen, Mikael Björkqvist Östratornhallen
2014-11-23 18:00 131202047 Genarps IBK - Kävlinge GOIF 16 - 0 Kevin Prahl, Viktor Lindén Genarps Idrottshall
2014-11-28 19:30 131202049 Tygelsjö BK - Roslätts IF 13 - 7 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Pilbäckshallen
2014-11-29 13:00 131202051 Bara GOIF - Burlöv HIBF 6 - 1 Niclas Eriksson, Robin Jönsson Kuben
2014-11-29 13:00 131202054 Västra Ingelstad IS - Genarps IBK 11 - 1 Kent Fagerberg, Filip Odell Västra Ingelstad Sporthall
2014-11-30 11:30 131202053 FC Cimrishamn - Teknologkårens IF 4 - 6 Markus Brink, Jonny Johansson Jonebergshallen
2014-11-30 18:00 131202052 FC Skurup - Kävlinge GOIF 24 - 2 Erik Hindemith, Erik Höst Skurups Sparbank Arena
2014-12-05 19:30 131202056 FBC Phoenix - Tygelsjö BK 4 - 3 Alexander Aniol, Philip Sannum Harlösa Sporthall
2014-12-06 13:00 131202060 Västra Ingelstad IS - Teknologkårens IF 2 - 6 Dennie Lind, Magnus Dandanell Västra Ingelstad Sporthall
2014-12-07 14:30 131202059 Kävlinge GOIF - FC Cimrishamn 3 - 12 Martin Wicander, Kjell-Åke Olsson Korsbackahallen
2014-12-07 17:00 131202058 Genarps IBK - FC Skurup 5 - 2 Kjell-Åke Olsson, Martin Wicander Genarps Idrottshall
2014-12-07 18:00 131202057 Burlöv HIBF - Roslätts IF 15 - 2 Petter Niklasson, Andreas Lindvall Lillevångshallen
2014-12-19 19:30 131202062 Tygelsjö BK - Bara GOIF 4 - 4 Kent Fagerberg, Filip Odell Pilbäckshallen
2014-12-20 12:25 131202066 Teknologkårens IF - Kävlinge GOIF 20 - 0 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Östratornhallen
2014-12-20 13:00 131202063 Roslätts IF - FBC Phoenix 1 - 15 Filip Odell, Kent Fagerberg Kuben
2014-12-21 11:00 131202065 FC Cimrishamn - Genarps IBK 2 - 11 Mats Ekblad-Thun, Erik Höst Jonebergshallen
2014-12-21 18:00 131202064 FC Skurup - Västra Ingelstad IS 8 - 3 Kevin Prahl, Viktor Ekström Skurups Sparbank Arena
2015-01-09 19:45 131202070 Kävlinge GOIF - FBC Phoenix 3 - 12 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Korsbackahallen
2015-01-10 12:25 131202071 Teknologkårens IF - Roslätts IF 17 - 8 Andreas Jangenmo, Kevin Prahl Östratornhallen
2015-01-10 13:00 131202069 FC Cimrishamn - Tygelsjö BK 7 - 7 Magnus Dandanell, Dennie Lind Jonebergshallen
2015-01-10 13:00 131202072 Västra Ingelstad IS - Burlöv HIBF 7 - 4 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Västra Ingelstad Sporthall
2015-01-11 17:00 131202068 Genarps IBK - Bara GOIF 4 - 6 Erik Höst, Henrik Lott Genarps Idrottshall
2015-01-14 19:30 131202076 FBC Phoenix - Västra Ingelstad IS 3 - 3 Henrik Lott, Mikael Björkqvist Harlösa Sporthall
2015-01-16 19:30 131202075 Tygelsjö BK - Teknologkårens IF 3 - 6 Rickard Nilsson, Magnus Dandanell Pilbäckshallen
2015-01-16 20:00 131202077 Roslätts IF - FC Skurup 2 - 11 Mikael Björkqvist, Dennie Lind Kuben
2015-01-17 13:00 131202074 Bara GOIF - Kävlinge GOIF 14 - 5 Lars Jönsson, William Storey Kuben
2015-01-18 18:00 131202078 Burlöv HIBF - Genarps IBK 4 - 7 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Lillevångshallen
2015-01-24 13:00 131202082 FC Cimrishamn - FBC Phoenix 0 - 7 Viktor Ekström, Rickard Bjelk Jonebergshallen
2015-01-24 13:00 131202083 Västra Ingelstad IS - Roslätts IF 5 - 5 Rikard Ohlin, Jonas Karlsson Västra Ingelstad Sporthall
2015-01-25 11:30 131202081 Kävlinge GOIF - Tygelsjö BK 7 - 19 Andreas Lindvall, Kent Fagerberg Korsbackahallen
2015-01-25 15:25 131202084 Teknologkårens IF - Burlöv HIBF 9 - 6 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Östratornhallen
2015-01-25 18:00 131202080 FC Skurup - Bara GOIF 6 - 6 Andreas Lindvall, Kent Fagerberg Skurups Sparbank Arena
2015-01-30 19:30 131202087 Tygelsjö BK - FC Skurup 7 - 9 Hussein Ibrahim, David Dornlöv Pilbäckshallen
2015-01-30 19:30 131202088 FBC Phoenix - Genarps IBK 6 - 3 Viktor Ekström, Rickard Bjelk Harlösa Sporthall
2015-01-30 20:00 131202089 Roslätts IF - FC Cimrishamn 6 - 5 Per-Anders Ohlsson, Erik Torstensson Kuben
2015-01-31 13:00 131202086 Bara GOIF - Västra Ingelstad IS 7 - 4 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Kuben
2015-02-01 18:00 131202090 Burlöv HIBF - Kävlinge GOIF 13 - 3 Anton Åkesson, Philip Lindberg Lillevångshallen
2015-02-07 12:25 131202092 Teknologkårens IF - Bara GOIF 5 - 6 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Östratornhallen
2015-02-07 13:00 131202096 FC Cimrishamn - Burlöv HIBF 4 - 10 Kent Fagerberg, Filip Odell Jonebergshallen
2015-02-07 14:00 131202095 Kävlinge GOIF - Roslätts IF 5 - 7 Rickard Bjelk, Viktor Ekström Korsbackahallen
2015-02-08 17:00 131202093 Genarps IBK - Tygelsjö BK 10 - 8 Kent Fagerberg, Filip Odell Genarps Idrottshall
2015-02-08 18:00 131202094 FC Skurup - FBC Phoenix 3 - 6 Viktor Ekström, Rickard Bjelk Skurups Sparbank Arena
2015-02-13 19:30 131202097 Bara GOIF - FC Cimrishamn 8 - 7 Rickard Bjelk, Viktor Ekström Kuben
2015-02-13 19:30 131202098 Tygelsjö BK - Västra Ingelstad IS 5 - 4 Erik Torstensson, Henrik Lott Pilbäckshallen
2015-02-13 19:30 131202100 FBC Phoenix - Teknologkårens IF 1 - 7 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Harlösa Sporthall
2015-02-15 18:00 131202102 Burlöv HIBF - FC Skurup 3 - 10 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Lillevångshallen
2015-02-15 18:30 131202101 Genarps IBK - Roslätts IF 10 - 4 Rickard Bjelk, Kevin Prahl Genarps Idrottshall
2015-02-21 12:25 131202107 Teknologkårens IF - Genarps IBK 3 - 4 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Östratornhallen
2015-02-21 13:00 131202104 Roslätts IF - Bara GOIF 2 - 14 Kent Fagerberg, Filip Odell Kuben
2015-02-21 13:00 131202108 Västra Ingelstad IS - Kävlinge GOIF 14 - 1 David Dornlöv, Hussein Ibrahim Västra Ingelstad Sporthall
2015-02-22 13:00 131202106 FC Cimrishamn - FC Skurup 6 - 3 Anton Åkesson, Philip Lindberg Jonebergshallen
2015-02-23 19:45 131202105 FBC Phoenix - Burlöv HIBF 8 - 6 Kevin Prahl, Andreas Jangenmo Harlösa Sporthall
2015-02-28 13:00 131202109 Bara GOIF - FBC Phoenix 5 - 2 Peter Kellgren, Dennie Lind Kuben
2015-02-28 13:00 131202114 Västra Ingelstad IS - FC Cimrishamn 12 - 7 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Västra Ingelstad Sporthall
2015-02-28 14:30 131202113 Kävlinge GOIF - Genarps IBK 5 - 10 Anders Jaensson, Malena Björnlund Korsbackahallen
2015-03-01 18:00 131202111 Burlöv HIBF - Tygelsjö BK 8 - 8 Fredrik Lundborg, Erik Hindemith Lillevångshallen
2015-03-01 18:00 131202112 FC Skurup - Teknologkårens IF 3 - 8 Matti Rouhiainen, Mikael Björkqvist Skurups Sparbank Arena
2015-03-07 12:25 131202119 Teknologkårens IF - FC Cimrishamn 19 - 1 Magnus Dandanell, Rickard Bjelk Östratornhallen
2015-03-07 13:00 131202115 Roslätts IF - Tygelsjö BK 2 - 5 Erik Höst, Mats Ekblad-Thun Kuben
2015-03-08 12:30 131202118 Kävlinge GOIF - FC Skurup 1 - 15 Kent Fagerberg, Filip Odell Korsbackahallen
2015-03-08 17:00 131202120 Genarps IBK - Västra Ingelstad IS 5 - 1 Christian Olofsson, Svante Svensson Genarps Idrottshall
2015-03-08 18:00 131202117 Burlöv HIBF - Bara GOIF 4 - 8 Erik Höst, Per-Anders Ohlsson Lillevångshallen
2015-03-13 19:30 131202122 Tygelsjö BK - FBC Phoenix 8 - 4 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Pilbäckshallen
2015-03-13 20:00 131202123 Roslätts IF - Burlöv HIBF 3 - 11 Jonas Karlsson, Rikard Ohlin Kuben
2015-03-14 12:25 131202126 Teknologkårens IF - Västra Ingelstad IS 7 - 3 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Östratornhallen
2015-03-15 18:00 131202124 FC Skurup - Genarps IBK 8 - 6 Mikael Björkqvist, Matti Rouhiainen Skurups Sparbank Arena
2015-03-19 19:30 131202125 FC Cimrishamn - Kävlinge GOIF 8 - 9 Mats Ekblad-Thun, Henrik Lott Jonebergshallen
2015-03-22 12:00 131202128 Bara GOIF - Tygelsjö BK 5 - 7 Kevin Prahl, Mikael Björkqvist Kuben
2015-03-22 12:00 131202129 FBC Phoenix - Roslätts IF 9 - 5 Tojje Sildén-Glemark, Ronja Ottosson Harlösa Sporthall
2015-03-22 12:00 131202130 Västra Ingelstad IS - FC Skurup 9 - 7 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg Västra Ingelstad Sporthall
2015-03-22 12:00 131202131 Genarps IBK - FC Cimrishamn 8 - 2 Anton Åkesson, Philip Lindberg Genarps Idrottshall
2015-03-22 12:00 131202132 Kävlinge GOIF - Teknologkårens IF 1 - 20 Filip Odell, Kent Fagerberg Korsbackahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Teknologkårens IF 20 15 0 5 167-68 99 45
2. Genarps IBK 20 14 1 5 127-80 47 43
3. FC Skurup 20 13 2 5 164-84 80 41
4. Bara GOIF 20 13 2 5 144-79 65 41
5. FBC Phoenix 20 13 2 5 129-78 51 41
6. Tygelsjö BK 20 11 4 5 151-107 44 37
7. Västra Ingelstad IS 20 8 3 9 123-107 16 27
8. Burlöv HIBF 20 7 2 11 138-132 6 23
9. FC Cimrishamn 20 3 1 16 100-176 -76 10
10. Roslätts IF 20 3 1 16 80-194 -114 10
11. Kävlinge GOIF 20 1 0 19 63-281 -218 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis