Herrar Division 3 (2009/10)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2009-09-18 19:00 0906130002 IBF Backadalen - Frontside Råda Portar IF 7 - 4 Robin Boqvist, Jonas Hansson Lundbystrand
2009-09-18 20:30 0906130003 Eken IBK - Myggenäs IBK 4 - 1 Peter Novakovic, Peter Bergstrand Ekenhallen
2009-09-19 11:45 0906130004 Ale IBF - IBK Walkesborg 99 3 - 4 Anders Bergström, Kim Nielsen Ale Kulturrum
2009-09-19 15:00 0906130006 Lindome IBK - Billingsfors IBK 5 - 4 Magnus Persson, Henrik Haglund Almåshallen B
2009-09-20 15:00 0906130001 Frölunda IBK - IBK Göteborg 4 - 3 Robin Boqvist, Jonas Hansson Frölunda Kulturhus
2009-09-20 18:00 0906130005 FBC Lerum - Lindås IBK 4 - 6 Janne Vattfors, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2009-09-25 18:00 0906130009 Lindås IBK - Eken IBK 7 - 5 Roger Zahnér, Janne Vattfors Askims Sporthall
2009-09-25 20:00 0906130010 Billingsfors IBK - Ale IBF 3 - 2 Billingsfors Bollhall
2009-09-26 16:15 0906130007 Myggenäs IBK - Frölunda IBK 9 - 2 Häggvallsskolan
2009-09-26 17:00 0906130011 IBK Göteborg - FBC Lerum 5 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Torpahallen
2009-09-27 15:30 0906130008 IBK Walkesborg 99 - IBF Backadalen 4 - 4 Agnebergshallen
2009-12-19 20:00 0906130012 Frontside Råda Portar IF - Lindome IBK 3 - 9 Anders Bergström, Kim Nielsen Wallenstamhallen
2009-10-02 19:00 0906130014 IBF Backadalen - IBK Göteborg 6 - 0 Anders Bergström, Kim Nielsen Lundbystrand
2009-10-02 20:30 0906130015 Eken IBK - IBK Walkesborg 99 9 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Ekenhallen
2009-10-03 12:00 0906130016 Ale IBF - Myggenäs IBK 4 - 0 Roger Zahnér, Janne Vattfors Ale Kulturrum
2009-10-03 14:45 0906130017 FBC Lerum - Billingsfors IBK 5 - 4 Kim Nielsen, Anders Bergström Rydsbergshallen
2009-10-03 16:30 0906130018 Lindome IBK - Lindås IBK 5 - 3 Magnus Persson, Henrik Ouchterlony Almåshallen B
2009-10-04 13:15 0906130013 Frölunda IBK - Frontside Råda Portar IF 2 - 8 Henrik Ouchterlony, Magnus Persson Frölunda Kulturhus
2009-10-09 20:00 0906130020 Billingsfors IBK - IBF Backadalen 2 - 9 Karl-Olof Carlin, Peter Karlsson Billingsfors Bollhall
2009-10-10 15:00 0906130019 Lindås IBK - Frölunda IBK 7 - 4 Kim Nielsen, Anders Bergström Salming Arena
2009-10-10 17:30 0906130023 Myggenäs IBK - FBC Lerum 2 - 10 Peter Karlsson, Patrick Magnusson Häggvallsskolan
2009-10-11 13:30 0906130024 IBK Walkesborg 99 - Lindome IBK 3 - 3 Karl-Olof Carlin, Patrick Magnusson Agnebergshallen
2009-10-19 20:45 0906130021 IBK Göteborg - Eken IBK 7 - 3 Johan Hillergren, Peter Novakovic Svingelns Sporthall
2010-01-16 18:00 0906130022 Frontside Råda Portar IF - Ale IBF 7 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Wallenstamhallen
2009-10-16 19:00 0906130026 IBF Backadalen - Lindås IBK 4 - 8 Robin Boqvist, Jonas Hansson Lundbystrand
2009-10-16 20:30 0906130027 Eken IBK - Frontside Råda Portar IF 6 - 9 Johan Hillergren, Peter Novakovic Ekenhallen
2009-10-17 13:45 0906130028 Ale IBF - IBK Göteborg 3 - 4 Roger Zahnér, Janne Vattfors Ale Kulturrum
2009-10-17 16:40 0906130030 Lindome IBK - Myggenäs IBK 20 - 2 Kim Nielsen, Anders Bergström Almåshallen B
2009-12-19 18:00 0906130029 FBC Lerum - IBK Walkesborg 99 6 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2010-02-28 14:30 0906130025 Frölunda IBK - Billingsfors IBK 5 - 7 Henrik Ouchterlony, Magnus Persson Hall Of Flame
2009-10-21 20:15 0906130031 Myggenäs IBK - IBF Backadalen 3 - 4 Richard Berndtsson, Peter Karlsson Häggvallsskolan
2009-10-24 13:30 0906130033 IBK Walkesborg 99 - Frölunda IBK 4 - 6 Bo Olsson, Jörgen Landin Agnebergshallen
2009-10-24 16:00 0906130035 FBC Lerum - Frontside Råda Portar IF 5 - 2 Johan Hillergren, Peter Novakovic Rydsbergshallen
2009-10-24 19:00 0906130036 IBK Göteborg - Lindome IBK 3 - 5 Peter Novakovic, Roger Zahnér Torpahallen
2009-10-25 16:50 0906130034 Lindås IBK - Ale IBF 3 - 2 Janne Vattfors, Roger Zahnér Salming Arena
2009-12-18 20:00 0906130032 Billingsfors IBK - Eken IBK 4 - 4 Bo Olsson, Jörgen Landin Billingsfors Bollhall
2009-10-28 19:30 0906130040 IBK Göteborg - Myggenäs IBK 8 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Torpahallen
2009-10-28 20:15 0906130041 Frontside Råda Portar IF - Lindås IBK 4 - 6 Janne Vattfors, Roger Zahnér Wallenstamhallen
2009-10-30 19:00 0906130038 IBF Backadalen - FBC Lerum 6 - 4 Henrik Ouchterlony, Magnus Persson Lundbystrand
2009-10-30 20:15 0906130039 Lindome IBK - Ale IBF 7 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér Almåshallen B
2009-10-31 14:00 0906130037 Frölunda IBK - Eken IBK 6 - 6 Magnus Persson, Henrik Ouchterlony Hall Of Flame
2009-11-01 13:30 0906130042 IBK Walkesborg 99 - Billingsfors IBK 7 - 6 Karl-Olof Carlin, Peter Karlsson Agnebergshallen
2009-11-06 20:30 0906130045 Eken IBK - Lindome IBK 5 - 4 Johan Hillergren, Peter Novakovic Ekenhallen
2009-11-07 11:45 0906130043 Ale IBF - IBF Backadalen 4 - 9 Johan Hillergren, Peter Novakovic Ale Kulturrum
2009-11-07 15:00 0906130044 FBC Lerum - Frölunda IBK 4 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Rydsbergshallen
2009-11-07 17:00 0906130047 Frontside Råda Portar IF - IBK Walkesborg 99 6 - 1 Kim Nielsen, Anders Bergström Wallenstamhallen
2009-11-07 17:15 0906130048 Myggenäs IBK - Billingsfors IBK 1 - 2 Johan Hällgren, Thomas Andersson Häggvallsskolan
2009-11-10 19:30 0906130046 Lindås IBK - IBK Göteborg 6 - 3 Anders Bergström, Kim Nielsen Salming Arena
2009-11-13 20:00 0906130054 Billingsfors IBK - Frontside Råda Portar IF 8 - 3 Karl-Olof Carlin, Jonny Gaardén Billingsfors Bollhall
2009-11-13 20:30 0906130049 Eken IBK - FBC Lerum 4 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér Ekenhallen
2009-11-14 12:00 0906130051 IBF Backadalen - Lindome IBK 8 - 7 Anders Bergström, Kim Nielsen Lundbystrand
2009-11-14 17:45 0906130053 Myggenäs IBK - Lindås IBK 3 - 5 Karl-Olof Carlin, Peter Karlsson Häggvallsskolan
2009-11-14 19:30 0906130052 IBK Göteborg - IBK Walkesborg 99 5 - 5 Anders Bergström, Kim Nielsen Torpahallen
2010-03-11 19:30 0906130050 Frölunda IBK - Ale IBF 5 - 5 Janne Vattfors, Roger Zahnér Frölunda Kulturhus
2009-11-19 20:00 0906130056 Ale IBF - Eken IBK 6 - 5 Janne Vattfors, Roger Zahnér Ale Kulturrum
2009-11-20 18:30 0906130055 IBF Backadalen - Frölunda IBK 6 - 3 Johan Hillergren, Peter Novakovic Lundbystrand
2009-11-20 20:00 0906130060 Billingsfors IBK - Lindås IBK 6 - 9 Jonny Gaardén, Patrick Magnusson Billingsfors Bollhall
2009-11-21 15:15 0906130057 Lindome IBK - FBC Lerum 4 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér Almåshallen B
2009-11-21 20:30 0906130058 Frontside Råda Portar IF - IBK Göteborg 7 - 4 Anders Bergström, Kim Nielsen Wallenstamhallen
2009-12-15 19:30 0906130059 IBK Walkesborg 99 - Myggenäs IBK 3 - 4 Johan Hällgren, Peter Karlsson Agnebergshallen
2009-11-27 19:00 0906130066 Lindås IBK - IBK Walkesborg 99 10 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér Salming Arena
2009-11-27 20:30 0906130061 Frölunda IBK - Lindome IBK 4 - 4 Per Pettersson, Jonas Hansson Valhalla
2009-11-27 20:30 0906130062 Eken IBK - IBF Backadalen 3 - 4 Johan Hillergren, Peter Novakovic Ekenhallen
2009-11-28 17:15 0906130065 Myggenäs IBK - Frontside Råda Portar IF 2 - 6 Bo Olsson, Jörgen Landin Häggvallsskolan
2009-11-28 19:15 0906130063 FBC Lerum - Ale IBF 2 - 2 Henrik Ouchterlony, Magnus Persson Rydsbergshallen
2010-02-07 19:00 0906130064 IBK Göteborg - Billingsfors IBK 7 - 2 Anders Bergström, Kim Nielsen Svingelns Sporthall
2009-12-02 20:15 0906130069 Myggenäs IBK - Eken IBK 6 - 6 Karl-Olof Carlin, Jonny Gaardén Häggvallsskolan
2009-12-04 20:00 0906130072 Billingsfors IBK - Lindome IBK 10 - 7 Jörgen Landin, Karl-Olof Carlin Billingsfors Bollhall
2009-12-05 16:30 0906130067 IBK Göteborg - Frölunda IBK 0 - 3 Anders Bergström, Kim Nielsen Torpahallen
2009-12-06 14:00 0906130068 Frontside Råda Portar IF - IBF Backadalen 2 - 4 Anders Bergström, Kim Nielsen Wallenstamhallen
2009-12-06 16:00 0906130070 IBK Walkesborg 99 - Ale IBF 7 - 6 Martin Larsson, Patrick Magnusson Agnebergshallen
2009-12-12 16:00 0906130071 Lindås IBK - FBC Lerum 4 - 5 Henrik Ouchterlony, Magnus Persson Salming Arena
2009-09-25 20:15 0906130078 Lindome IBK - Frontside Råda Portar IF 3 - 1 Johan Myhr, Peter Bergstrand Almåshallen B
2009-12-10 21:00 0906130073 Frölunda IBK - Myggenäs IBK 3 - 1 Anders Bergström, Kim Nielsen Frölunda Kulturhus
2009-12-11 19:00 0906130074 IBF Backadalen - IBK Walkesborg 99 OW (0 - 5) Jonas Hansson, Robin Boqvist Lundbystrand
2009-12-11 20:30 0906130075 Eken IBK - Lindås IBK 5 - 9 Henrik Ouchterlony, Magnus Persson Ekenhallen
2009-12-12 11:50 0906130076 Ale IBF - Billingsfors IBK 2 - 3 Anders Bergström, Kim Nielsen Ale Kulturrum
2009-12-14 21:00 0906130077 FBC Lerum - IBK Göteborg 4 - 1 Johan Hällgren, Thomas Andersson Rydsbergshallen
2010-01-07 20:00 0906130081 IBK Walkesborg 99 - Eken IBK 6 - 5 Karl-Olof Carlin, Martin Larsson Agnebergshallen
2010-01-09 17:00 0906130080 IBK Göteborg - IBF Backadalen 2 - 12 Janne Vattfors, Roger Zahnér Torpahallen
2010-01-09 17:15 0906130082 Myggenäs IBK - Ale IBF 6 - 5 Jonny Gaardén, Patrick Magnusson Häggvallsskolan
2010-01-09 18:00 0906130079 Frontside Råda Portar IF - Frölunda IBK 4 - 2 Anders Bergström, Kim Nielsen Wallenstamhallen
2010-01-10 14:00 0906130083 Billingsfors IBK - FBC Lerum 7 - 4 Bo Olsson, Jörgen Landin Billingsfors Bollhall
2010-01-10 15:00 0906130084 Lindås IBK - Lindome IBK 4 - 5 Janne Vattfors, Roger Zahnér Salming Arena
2009-10-10 11:45 0906130088 Ale IBF - Frontside Råda Portar IF 3 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Ale Kulturrum
2010-01-14 20:30 0906130090 Lindome IBK - IBK Walkesborg 99 10 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Almåshallen B
2010-01-15 20:40 0906130087 Eken IBK - IBK Göteborg 8 - 6 Janne Vattfors, Roger Zahnér Ekenhallen
2010-01-16 14:45 0906130089 FBC Lerum - Myggenäs IBK 4 - 6 Anders Bergström, Kim Nielsen Rydsbergshallen
2010-01-17 11:45 0906130086 IBF Backadalen - Billingsfors IBK 4 - 10 Janne Vattfors, Roger Zahnér Lundbystrand
2010-01-17 16:30 0906130085 Frölunda IBK - Lindås IBK 8 - 3 Anders Bergström, Kim Nielsen Frölunda Kulturhus
2010-01-20 20:00 0906130096 Myggenäs IBK - Lindome IBK 3 - 5 Karl-Olof Carlin, Johan Hällgren Häggvallsskolan
2010-01-23 14:00 0906130091 Billingsfors IBK - Frölunda IBK 4 - 2 Peter Dahlberg, Petter Niklasson Billingsfors Bollhall
2010-01-23 15:00 0906130092 Lindås IBK - IBF Backadalen 5 - 5 Janne Vattfors, Roger Zahnér Salming Arena
2010-01-23 17:00 0906130094 IBK Göteborg - Ale IBF 4 - 12 Per Pettersson, Andreas Lybacken Torpahallen
2010-01-23 19:20 0906130093 Frontside Råda Portar IF - Eken IBK 8 - 7 Anders Bergström, Kim Nielsen Wallenstamhallen
2010-01-24 16:00 0906130095 IBK Walkesborg 99 - FBC Lerum 1 - 6 Karl-Olof Carlin, Jonny Gaardén Agnebergshallen
2010-01-27 19:15 0906130097 IBF Backadalen - Myggenäs IBK 9 - 6 Janne Vattfors, Roger Zahnér Lundbystrand
2010-01-28 20:15 0906130102 Lindome IBK - IBK Göteborg 5 - 4 Anders Bergström, Kim Nielsen Almåshallen B
2010-01-29 20:40 0906130098 Eken IBK - Billingsfors IBK 5 - 5 Magnus Persson, Henrik Ouchterlony Ekenhallen
2010-01-30 11:45 0906130100 Ale IBF - Lindås IBK 8 - 7 Anders Bergström, Kim Nielsen Ale Kulturrum
2010-01-30 20:00 0906130101 Frontside Råda Portar IF - FBC Lerum 5 - 5 Anders Bergström, Kim Nielsen Wallenstamhallen
2010-01-31 16:30 0906130099 Frölunda IBK - IBK Walkesborg 99 5 - 5 Janne Vattfors, Roger Zahnér Frölunda Kulturhus
2010-02-03 20:15 0906130106 Myggenäs IBK - IBK Göteborg 5 - 9 Jonny Gaardén, Patrick Magnusson Häggvallsskolan
2010-02-05 20:00 0906130108 Billingsfors IBK - IBK Walkesborg 99 5 - 2 Thomas Andersson, Johan Hällgren Billingsfors Bollhall
2010-02-05 20:30 0906130103 Eken IBK - Frölunda IBK 3 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Ekenhallen
2010-02-06 11:45 0906130105 Ale IBF - Lindome IBK 2 - 6 Janne Vattfors, Roger Zahnér Ale Kulturrum
2010-02-06 13:45 0906130104 FBC Lerum - IBF Backadalen 9 - 8 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Rydsbergshallen
2010-02-07 16:00 0906130107 Lindås IBK - Frontside Råda Portar IF 7 - 5 Jonas Hansson, Robin Boqvist Salming Arena
2010-02-09 20:10 0906130111 Lindome IBK - Eken IBK 5 - 1 Henrik Ouchterlony, Magnus Persson Almåshallen B
2010-02-10 19:40 0906130112 IBK Göteborg - Lindås IBK 5 - 4 Janne Vattfors, Roger Zahnér Torpahallen
2010-02-12 19:00 0906130109 IBF Backadalen - Ale IBF 6 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Lundbystrand
2010-02-12 20:00 0906130114 Billingsfors IBK - Myggenäs IBK 4 - 4 Peter Karlsson, Karl-Olof Carlin Billingsfors Bollhall
2010-02-14 15:30 0906130113 IBK Walkesborg 99 - Frontside Råda Portar IF 3 - 9 Bo Olsson, Jörgen Landin Agnebergshallen
2010-02-14 16:30 0906130110 Frölunda IBK - FBC Lerum 6 - 9 Henrik Haglund, Tony Cederholm Frölunda Kulturhus
2010-02-27 12:00 0906130119 Lindås IBK - Myggenäs IBK 8 - 6 Janne Vattfors, Roger Zahnér Salming Arena
2010-02-27 19:00 0906130120 Frontside Råda Portar IF - Billingsfors IBK 4 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Wallenstamhallen
2010-02-28 15:30 0906130118 IBK Walkesborg 99 - IBK Göteborg 2 - 2 Bo Olsson, Jörgen Landin Agnebergshallen
2010-03-04 20:00 0906130116 Ale IBF - Frölunda IBK 4 - 3 Magnus Persson, Henrik Ouchterlony Ale Kulturrum
2010-03-08 19:15 0906130115 FBC Lerum - Eken IBK 7 - 1 Anders Bergström, Kim Nielsen Rydsbergshallen
2010-03-09 20:15 0906130117 Lindome IBK - IBF Backadalen 4 - 10 Jonas Hansson, Robin Boqvist Almåshallen B
2010-03-05 20:30 0906130122 Eken IBK - Ale IBF 4 - 8 Anders Bergström, Kim Nielsen Ekenhallen
2010-03-06 14:30 0906130124 IBK Göteborg - Frontside Råda Portar IF 4 - 6 Henrik Haglund, Tony Cederholm Torpahallen
2010-03-06 16:15 0906130125 Myggenäs IBK - IBK Walkesborg 99 5 - 6 Thomas Andersson, Johan Hällgren Häggvallsskolan
2010-03-06 16:45 0906130123 FBC Lerum - Lindome IBK 6 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2010-03-06 17:30 0906130126 Lindås IBK - Billingsfors IBK 5 - 4 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Salming Arena
2010-03-07 16:30 0906130121 Frölunda IBK - IBF Backadalen 6 - 6 Kari Kyyrä, Magnus Rutqvist Frölunda Kulturhus
2010-03-12 20:10 0906130128 IBF Backadalen - Eken IBK 8 - 3 Janne Vattfors, Roger Zahnér Lundbystrand
2010-03-13 12:00 0906130129 Ale IBF - FBC Lerum 2 - 5 Janne Vattfors, Roger Zahnér Ale Kulturrum
2010-03-13 14:00 0906130127 Lindome IBK - Frölunda IBK 6 - 6 Robin Boqvist, Jonas Hansson Almåshallen B
2010-03-13 14:00 0906130130 Billingsfors IBK - IBK Göteborg 6 - 4 Bo Olsson, Jörgen Landin Billingsfors Bollhall
2010-03-13 14:00 0906130131 Frontside Råda Portar IF - Myggenäs IBK 12 - 10 Henrik Ouchterlony, Magnus Persson Wallenstamhallen
2010-03-14 15:30 0906130132 IBK Walkesborg 99 - Lindås IBK 5 - 9 Christer Höglind, Jim Olausson Agnebergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Backadalen 22 15 4 3 139-91 48 49
2. Lindås IBK 22 15 1 6 135-104 31 46
3. Lindome IBK 22 14 3 5 132-94 38 45
4. FBC Lerum 22 12 2 8 114-88 26 38
5. Frontside Råda Portar IF 22 12 2 8 118-106 12 38
6. Billingsfors IBK 22 11 3 8 108-100 8 36
7. Frölunda IBK 22 6 7 9 94-108 -14 25
8. IBK Göteborg 22 7 2 13 90-115 -25 23
9. Ale IBF 22 6 3 13 94-103 -9 21
10. IBK Walkesborg 99 22 5 6 11 83-124 -41 21
11. Eken IBK 22 5 5 12 102-125 -23 20
12. Myggenäs IBK 22 4 2 16 88-139 -51 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis