Ale Kulturrum

Adress
Vitklövergatan 1, Box 60, 44921 Nödinge
Telefon
0303 330000 





Matcher
Datum Tävling Matchnummer Match Resultat
Röd text
= Ändrad matchtid
Januari
Damer Div. 3 621401060 Ale IBF D3 - Floda IBK Damer D3
Damer Div. 3 621401064 Ale IBF D3 - IBF Älvstranden D3
Damer Div. 3 621401070 Ale IBF D3 - Öckerö IBK / IK Zenith D3
Damer Div. 3 621401083 Ale IBF D3 - IBK Älvstranden
Pantamera Pojk Röd D VÅR 062004011 Ale IBF P06/08 Blå - Surte IS IBK P06
Pantamera Pojk Röd D VÅR 062004021 Ale IBF P06/08 Blå - FBC Partille P06 Röd
Pantamera Pojk Röd H VÅR 062008013 Ale IBF P07/08 Grön - Utbynäs SK P 06/07
Pantamera Pojk Röd H VÅR 062008019 Ale IBF P07/08 Grön - Frölunda IBK P07 Grön
Pantamera Pojk Mörkröd D VÅR 069006025 Ale IBF HJ Grön - IBF Backadalen HJ Röd
Pantamera Pojk Mörkröd D VÅR 069006030 Ale IBF HJ Grön - Lindås Rasta IBK P05 Blå
Pantamera Pojk Mörkröd B VÅR 069003017 Ale IBF HJ Blå - IBK Alingsås P-Ungdom GBG
Pantamera Flick Röd D VÅR FD 064003015 Ale IBF F06/07 Vit - FBC Lerum F07 Svart
Pantamera Flick Röd D VÅR FD 064003018 Ale IBF F06/07 Vit - Mölndals IBF F06/07
Pantamera Flick Röd B VÅR 064001012 Ale IBF F06/07 Blå - Landvetter IBK F0508
Pantamera Flick Röd B VÅR 064001016 Ale IBF F06/07 Blå - Floda IBK F06/07
Pantamera Flick Röd B VÅR 064001020 Ale IBF F06/07 Blå - Pixbo Wallenstam IBF F07 Röd
Pantamera Flick Röd A VÅR 064000011 Ale IBF F06/07 Grön - Landvetter IBK F05/06 blå
Pantamera Flick Röd A VÅR 064000021 Ale IBF F06/07 Grön - Stenungsunds IBK F07 Gbg
Pantamera Flick Röd F VÅR FD 064005020 Ale IBF F08/09 - IBK Bergum F07/09
Pantamera Flick Röd F VÅR FD 064005039 Ale IBF F08/09 - FBC Partille F08/09
Newbody Pojk Serie B VÅR 066008049 Ale IBF P09 Grön - Mölndals IBF P09
Newbody Pojk Serie E VÅR 066012025 Ale IBF P10 Blå - IBK Göteborg P09/10 Vit
Newbody Pojk Serie E VÅR 066012030 Ale IBF P10 Grön - FBC Partille P10 blå
Newbody Pojk Serie I VÅR 066016055 Ale IBF P12 Blå - Utbynäs SK P 12
Newbody Flick Serie B VÅR 065001038 Ale IBF F10/11 - FBC Partille F10/11
Pantamera Flick Mörkröd B VÅR 069011023 Ale IBF DJ Blå - Stenungsunds IBK F05
Pantamera Flick Mörkröd B VÅR 069011035 Ale IBF DJ Blå - IBK Kungälv DJ
Newbody Flick Serie B VÅR 065001014 Ale IBF F10/11 - IBF Älvstranden F10
Pantamera Flick Mörkröd C VÅR 069012017 Ale IBF DJ Vit - FBC Partille F04/07 Svart
Oktober
2020-10-03 09:20 Newbody Pojk Serie E 066005002 Ale IBF P10 Grön - Stenungsunds IBK P10 svart
2020-10-03 10:20 Newbody Pojk Serie G 066007002 Ale IBF P11 Grön - Floda IBK P11 Vit
2020-10-03 11:20 Newbody Pojk Serie B 066002002 Ale IBF P09 Grön - Lindås Rasta IBK P09 svart
2020-10-17 09:30 Newbody Pojk Serie E 066005013 Ale IBF P10 Blå - Kärra IBK P10 Svart
2020-10-17 10:30 Newbody Pojk Serie E 066005016 Ale IBF P10 Grön - IBK Bergum P 10/11
2020-10-18 10:20 Newbody Pojk Serie B 066002021 Ale IBF P09 Blå - Pixbo Wallenstam IBK P09 Vit
2020-10-18 11:20 Newbody Pojk Serie B 066002024 Ale IBF P09 Grön - Floda IBK P09 Vit
2020-10-18 12:20 Newbody Pojk Serie G 066007022 Ale IBF P11 Grön - Lindås Rasta IBK P11 Vit
November
2020-11-08 Pantamera Flick Mörkröd B 066201020 Ale IBF DJ Blå - Öckerö IBK F04
2020-11-19 Pantamera Flick Röd A 066500018 Ale IBF F06/07 Grön - FBC Lerum F06
2020-11-20 00:00 Newbody Pojk Serie B 066002041 Ale IBF P09 Blå - Lindome IBK P09 Lila
2020-11-21 00:00 Newbody Pojk Serie G 066007042 Ale IBF P11 Grön - Skår IBK P10/11
2020-11-21 10:00 Newbody Pojk Serie E 066005030 Ale IBF P10 Grön - FBC Partille P10 blå
2020-11-21 11:00 Newbody Pojk Serie E 066005025 Ale IBF P10 Blå - IBK Göteborg P09/10 Vit
2020-11-21 12:00 Newbody Pojk Serie B 066002046 Ale IBF P09 Grön - IK Zenith P09 Grön
2020-11-21 13:00 Pantamera Flick Röd G FD 066506014 Ale IBF F08/09 - Utbynäs SK F06/08
2020-11-21 16:40 Pantamera Flick Röd C 066502014 Ale IBF F06/07 Blå - Floda IBK F06/07
2020-11-21 18:00 Pantamera Pojk Mörkröd B 066701013 Ale IBF HJ Blå - FBC Partille P03/04
2020-11-22 10:00 Pantamera Flick Röd D 066503013 Ale IBF F06/07 Vit - Mölndals IBF Röd
2020-11-22 11:20 Pantamera Pojk Röd F 065325022 Ale IBF P07/08 Grön - FBC Lerum P06 Svart
2020-11-22 12:40 Pantamera Pojk Mörkröd E 066704018 Ale IBF HJ Grön - Stenungsunds IBK HJ 4
2020-11-28 10:30 Newbody Flick Serie C 065004047 Ale IBF F10/11 - Lindome IBK F11
2020-11-28 14:20 Pantamera Pojk Röd D 065323027 Ale IBF P06/08 Blå - Lindås Rasta IBK P07-08
2020-11-28 15:40 Pantamera Flick Röd D 066503019 Ale IBF F06/07 Vit - Pixbo Wallenstam IBF F07 Vit
2020-11-28 17:00 Pantamera Flick Mörkröd C 066202021 Ale IBF DJ Vit - FBC Partille F04/07 Svart
2020-11-29 10:40 Pantamera Flick Mörkröd B 066201028 Ale IBF DJ Blå - IBK Kungälv DJ
2020-11-29 12:30 Pantamera Pojk Mörkröd B 066701019 Ale IBF HJ Blå - Mölndals IBF P05 MörkRöd
December
2020-12-04 18:40 Newbody Pojk Serie B 066002061 Ale IBF P09 Blå - Mölndals IBF P09
2020-12-05 10:00 Newbody Pojk Serie E 066005037 Ale IBF P10 Blå - IBF Älvstranden P10/11 Svart
2020-12-05 11:00 Newbody Pojk Serie B 066002068 Ale IBF P09 Grön - IBF Backadalen P09
2020-12-05 13:10 Pantamera Flick Röd C 066502023 Ale IBF F06/07 Blå - IK Zenith F06/07
2020-12-05 14:30 Pantamera Flick Röd A 066500022 Ale IBF F06/07 Grön - Pixbo Wallenstam IBF F06 Röd
2020-12-05 15:50 Pantamera Flick Mörkröd C 066202024 Ale IBF DJ Vit - Stenungsunds IBK F05
2020-12-05 17:30 Pantamera Pojk Mörkröd E 066704022 Ale IBF HJ Grön - Warberg IBF P05 Gbg
2020-12-12 10:00 Pantamera Pojk Mörkröd E 066704026 Ale IBF HJ Grön - Utbynäs SK P 03/04
2020-12-12 14:20 Pantamera Flick Röd A 066500026 Ale IBF F06/07 Grön - Landvetter IBK F05/06 blå
2020-12-12 15:40 Pantamera Flick Röd D 066503025 Ale IBF F06/07 Vit - FBC Lerum F07 Röd
2020-12-12 17:00 Pantamera Flick Mörkröd B 066201036 Ale IBF DJ Blå - Varla IBK F05 Gbg
2020-12-13 12:30 Pantamera Pojk Mörkröd B 066701025 Ale IBF HJ Blå - IBK Göteborg U16
2020-12-19 10:00 Newbody Pojk Serie E 066005046 Ale IBF P10 Grön - IBK Göteborg P09/10 Vit
2020-12-19 11:00 Newbody Flick Serie C 065004075 Ale IBF F10/11 - Guldhedens IK F10/11
2020-12-19 12:20 Pantamera Flick Mörkröd C 066202028 Ale IBF DJ Vit - Eken IBK F-mix
2020-12-19 14:00 Pantamera Pojk Röd D 065323043 Ale IBF P06/08 Blå - IBK Bergum P06-08 Rosa
Februari
2021-02-06 Newbody Pojk Serie E VÅR 066012013 Ale IBF P10 Blå - Kärra IBK P10 Svart
2021-02-06 Newbody Pojk Serie E VÅR 066012016 Ale IBF P10 Grön - IBK Bergum P 10/11
2021-02-25 19:45 Herrar Div. 3 603001141 Ale IBF H4 - Pixbo Wallenstam IBF H3
Mars
2021-03-06 12:00 Herrar Div. 3 603001155 Ale IBF H4 - Eken IBK H3
2021-03-12 18:40 Pantamera Flick Röd A VÅR 064000024 Ale IBF F06/07 Grön - Pixbo Wallenstam IBF F06 Röd
2021-03-13 10:00 Pantamera Pojk Röd D VÅR 062004024 Ale IBF P06/08 Blå - IBK Kungälv P 05/06 Vit Utgår
2021-03-13 12:00 Pantamera Flick Mörkröd B VÅR 069011040 Ale IBF DJ Blå - Landvetter IBK F05/06 vit
2021-03-13 12:00 Herrar Div. 3 603001169 Ale IBF H4 - Kärra IBK H3
2021-03-13 13:40 Pantamera Pojk Mörkröd D VÅR 069006038 Ale IBF HJ Grön - Stenungsunds IBK HJ 4
2021-03-13 14:30 Damer Div. 3 621401045 Ale IBF D3 - IBK Bergum D3
2021-03-14 10:00 Newbody Pojk Serie I VÅR 066016019 Ale IBF P12 Blå - Floda IBK P12 Vit
2021-03-14 11:00 Newbody Pojk Serie G VÅR 066014013 Ale IBF P11 Grön - IBK Kungälv P11 Blå
2021-03-14 12:00 Newbody Pojk Serie B VÅR 066008017 Ale IBF P09 Grön - Frölunda IBK P09 Röd
2021-03-14 13:00 Pantamera Flick Röd D VÅR FD 064003022 Ale IBF F06/07 Vit - Dingle AIK F05-08
2021-03-14 19:45 Herrar Div. 3 603001043 Ale IBF H4 - Dingle AIK H3
2021-03-18 19:00   Uppskj. Juniorallsvenskan G HJ18 580706024 Ale IBF - IBK Alingsås
2021-03-19 18:40 Pantamera Pojk Röd H VÅR 062008025 Ale IBF P07/08 Grön - Kärra IBK P07 Svart
2021-03-20 09:40 Newbody Pojk Serie G VÅR 066014057 Ale IBF P11 Grön - Skår IBK P10/11
2021-03-20 10:40 Newbody Flick Serie B VÅR 065001050 Ale IBF F10/11 - Eken IBK F09/10 Lila
2021-03-20 11:40 Pantamera Flick Röd F VÅR FD 064005053 Ale IBF F08/09 - FBC Lerum F08
2021-03-20 13:00 Pantamera Flick Röd D VÅR FD 064003026 Ale IBF F06/07 Vit - Lindås Rasta IBK F06-07
2021-03-20 14:30 Pantamera Pojk Mörkröd B VÅR 069003027 Ale IBF HJ Blå - FBC Partille P03/04
2021-03-20 14:30 Damer Div. 3 621401050 Ale IBF D3 - Hindås IBK D2
2021-03-20 16:10 Pantamera Flick Mörkröd B VÅR 069011044 Ale IBF DJ Blå - FBC Lerum Dj Röd
2021-03-21 10:00 Newbody Pojk Serie E VÅR 066012037 Ale IBF P10 Blå - IBF Älvstranden P10/11 Svart
2021-03-21 11:00 Pantamera Pojk Mörkröd D VÅR 069006042 Ale IBF HJ Grön - Utbynäs SK P 03/04
2021-03-21 12:40 Pantamera Flick Mörkröd C VÅR 069012027 Ale IBF DJ Vit - Eken IBK F-mix
2021-03-26 18:40 Pantamera Flick Röd A VÅR 064000028 Ale IBF F06/07 Grön - IBK Alingsås F06/07 Göteborg
2021-03-27 Pantamera Pojk Röd D VÅR 062004028 Ale IBF P06/08 Blå - Dingle AIK P06/07 Vit
2021-03-27 10:00 Pantamera Flick Röd B VÅR 064001029 Ale IBF F06/07 Blå - IBK Bergum F05-06
2021-03-27 12:00 Herrar Div. 3 603001057 Ale IBF H4 - Lindome IBK H3
2021-03-27 14:30 Damer Div. 3 621401027 Ale IBF D3 - IBK Älvstranden
2021-03-27 16:30 Pantamera Pojk Mörkröd B VÅR 069003030 Ale IBF HJ Blå - Lindome IBK HJ Grön
2021-03-27 18:10 Pantamera Flick Mörkröd C VÅR 069012030 Ale IBF DJ Vit - FBC Lerum DJ Svart
2021-03-28 10:00 Newbody Pojk Serie I VÅR 066016073 Ale IBF P12 Blå - Pixbo Wallenstam IBK P12
2021-03-28 11:00 Newbody Flick Serie B VÅR 065001058 Ale IBF F10/11 - Utbynäs SK F 09/11
2021-03-28 12:00 Newbody Pojk Serie E VÅR 066012046 Ale IBF P10 Grön - IBK Göteborg P09/10 Vit
2021-03-28 13:00 Newbody Pojk Serie B VÅR 066008065 Ale IBF P09 Grön - IBF Backadalen P09
April
2021-04-05 10:20 Pantamera Pojk Mörkröd D VÅR 069006013 Ale IBF HJ Grön - IBK Göteborg P05
2021-04-05 12:00 Pantamera Pojk Röd H VÅR 062008007 Ale IBF P07/08 Grön - FBC Vinga P06
2021-04-05 13:20 Pantamera Flick Röd B VÅR 064001009 Ale IBF F06/07 Blå - FBC Partille F05/07 Röd
2021-04-05 14:40 Pantamera Flick Mörkröd C VÅR 069012008 Ale IBF DJ Vit - Öckerö IBK F04
2021-04-05 16:20 Pantamera Pojk Mörkröd B VÅR 069003008 Ale IBF HJ Blå - IBK Kungälv Herrjuniorer
2021-04-08 19:45 Herrar Div. 3 603001099 Ale IBF H4 - Öckerö IBK H3
2021-04-10 11:00 Newbody Pojk Serie E VÅR 066012002 Ale IBF P10 Grön - Stenungsunds IBK P10 svart
2021-04-10 12:00 Newbody Flick Serie B VÅR 065001007 Ale IBF F10/11 - IBF Backadalen F09/10
2021-04-10 14:00   Uppskj. Juniorallsvenskan G HJ18 580706036 Ale IBF - IK Zenith/Torslanda IBF
2021-04-17 12:00 Herrar Div. 3 603001071 Ale IBF H4 - Surte IS IBK H3
2021-04-17 12:00 Herrar Div. 3 603001113 Ale IBF H4 - IBK Kungälv H3
2021-04-17 16:40 Pantamera Flick Röd A VÅR 064000002 Ale IBF F06/07 Grön - FBC Lerum F06
2021-04-18 10:30 Pantamera Pojk Röd H VÅR 062008001 Ale IBF P07/08 Grön - Landvetter IBK P05-07
2021-04-18 11:50 Pantamera Pojk Röd D VÅR 062004002 Ale IBF P06/08 Blå - Lindås Rasta IBK P06 Blå
2021-04-24 09:20 Newbody Pojk Serie G VÅR 066014029 Ale IBF P11 Grön - Lindås Rasta IBK P11 Vit
2021-04-24 10:20 Newbody Pojk Serie B VÅR 066008033 Ale IBF P09 Grön - Pixbo Wallenstam IBK P09 Röd
2021-04-24 12:00 Herrar Div. 3 603001127 Ale IBF H4 - Myggenäs IBK H3
2021-04-24 12:00 Newbody Flick Serie B VÅR 065001026 Ale IBF F10/11 - Lindome IBK F11
2021-04-24 13:00 Newbody Pojk Serie I VÅR 066016037 Ale IBF P12 Blå - Landvetter IBK P12 Blå
2021-04-24 14:30 Pantamera Flick Röd F VÅR FD 064005010 Ale IBF F08/09 - Floda IBK F08/09 Röd
2021-04-24 15:50 Pantamera Flick Röd D VÅR FD 064003005 Ale IBF F06/07 Vit - IK Zenith F06/07
2021-04-24 17:10 Pantamera Flick Mörkröd C VÅR 069012004 Ale IBF DJ Vit - IBK Kungälv DJ Mix
2021-04-25 10:40 Pantamera Flick Mörkröd B VÅR 069011007 Ale IBF DJ Blå - Pixbo Wallenstam IBF F06 Vit
2021-04-25 12:20 Pantamera Pojk Mörkröd B VÅR 069003004 Ale IBF HJ Blå - Varla IBK P04 Gbg
Maj
2021-05-09 12:00 Herrar Div. 3 603001085 Ale IBF H4 - Floda IBK H3

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis