Spelprogram - Träningsmatch

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Jocke Öhrn jockeohrn@live.se 076-209 41 74 Svart, Svart, Svartgul
Askersunds IBK svart, svart, svart
Askersunds IBK svart, svart, svart
Askersunds IBK (D2) svart, svart, svart
Brickebackens IF H3 (A-lag) Gabriel Hällqvist gabriel_hallqvist@hotmail.com 073-2435902 Vit, Vit, Vit
Dalarna F 16 Emelie Magnusson emelie.magnusson@mora.se 073 - 670 07 00
Degerfors IBK Robin Göransson 076-7138256 Röd, Svart, Svarta/Röda
Ekbackskyrkans IBK A-lag (H3) Röd, Svart, Svart
Ekeby IF Svart (PKB) Magnus Claesson Koordinator@ekebyif.se 0790220717 Svart, Svart, Svart
Hovsta IF (A-lag) Hans Lindqvist hasse14@telia.com 070-3787129 Orange, Svart, Svart
IBF Örebro Ungdom Damer Röd, Svart, Svart
IBK Köping Micael Magnusson micke@ibkkoping.se 070-323 70 07 Svart, Svart, Svart
IK Standard (H2) Svart, Svart, Svart
IK Standard HJ Svart, Svart, Svart
Karlstad IBF Ungdom 2 (PK1) Blå, svart, svart
Karlstad IBF Ungdom DJ 17 JAS (DJ17) Nicolas Wilbourn nichowilbourn@live.se 0706 67 76 20 Blå/Svart/Blå
KFUM Örebro Div 2 (A-lag) Kristoffer Åhlin kristofferi@hotmail.com Blå, Blå, Vit
KFUM Örebro Div 3 (B-lag) Blå, Blå, Vit
Kristinehamns IBF Herr (A-lag) Johan Karlsson zico66jk@gmail.com 0720731259 Svart, Svart, Svart
Kumla IBK D1 (D1) Lars Persson lassep52@hotmail.com 0707-19 24 18 Blå, blå, vit
Kumla IBK H2 Blå, blå, vit
Kumla/KFUM DJ Blå, Blå, Vit
Lillån IBK (D1) Nadin Aldeeb nadinaldeeb@hotmail.com 0765575084 Grön, Vit , Vit
Lillån IBK (DJ) Grön, Vit , Vit
Lillån IBK JAS Simon Lundin lundinsimon@hotmail.com 0735-118287 Grön, Vit , Vit
Lindesbergs IBK (A-lag) Erik Alamartin e_alamartin@msn.com 0702662456 Rosa, Svart, Rosa
Lindås IBK D1 Hans Göran Johansson hgjsson@telia.com 0705-522615 Turkosblå, Svart, Turkosblå
Nora IBK (H3) (A-lag) Röd, Svart, Svart
Pålsboda IBF Lila, Svart, Svart
Pålsboda IBF (B-lag) Lila, Svart, Svart
Skövde IBF Röd, Svart, Svart
Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (A-lag) Johan Nilsson j.nilsson73@yahoo.se 0704240287 Svart, svart, Svart
Södermanland F16 Zacharias Göthberg zacharias.gothberg@hotmail.com 0730267594
Tvåstad KIK Lila, Svart, Lila
WSK Lindesberg (D3) (D3) Marinblå, Marinblå, Marinblå
WSK Lindesberg (H2) Magnus Lissmats magnus@forsberg-maleri.se 070-7885060 Marinblå, Marinblå, Marinblå
WSK Lindesberg DJ Marinblå, Marinblå, Marinblå
WSK Lindesberg JAS Marinblå, Marinblå, Marinblå
Väster IBK Örebro A-lag (A-lag) Svart, Svart, Svart
Västerås IBS (H3) Vit, Vit, Vit
Västerås IBS Ungdom (5) Vit, Svart, Vit
Västerås IBS Ungdom (P14) Vit, Svart, Vit
Örebro F 16 Niko Makkonen niko.makkonen83@gmail.com 076-0346455
Örebro FBC Claes Utter claes.utter@innebandy.se 070-950 68 78 Vit, Svart, Vit
Örebro SK Ung (A-lag) Tomas Andersson proswede@yahoo.com 070-3344894 Vit, svart, vit
Örebro SK Ung P04 (PKB) Vit, svart, vit
Örebro SK Ungdomsklubb (HJ) Thomas Lagerlöf tlagerlof@gmail.com 0761467850 Vit, svart, vit
Örebro SK Ungdomsklubb P-03 (PK1) (PK1) Vit, svart, vit
Örebro SK Ungdomsklubb P06 (5) Vit, svart, vit
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-08-26 11:00 1 Örebro FBC - IBK Köping Mellringehallen - Örebro
2017-09-02 12:00 1 Örebro FBC - Skövde IBF Birgittaskolan
2017-09-02 12:15 1 Askersunds IBK - Degerfors IBK 9 - 5 Närlundahallen
2017-09-03 14:00 1 Nora IBK (H3) (A-lag) - Lindesbergs IBK (A-lag) 6 - 5 Idrottshuset, Nora 35
2017-09-03 20:00 1 Hovsta IF (A-lag) - Örebro SK Ung (A-lag) Mellringehallen - Örebro
2017-09-06 20:30 1 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF (A-lag) - Ekbackskyrkans IBK A-lag (H3) Odenskolans Sporthall
2017-09-08 19:30 1 Pålsboda IBF - Ekbackskyrkans IBK A-lag (H3) Sydnärkehallen
2017-09-09 12:00 1 Hovsta IF (A-lag) - Degerfors IBK Mellringehallen - Örebro
2017-09-09 13:00 1 Kumla/KFUM DJ - Lillån IBK (DJ) 5 - 3 Tegelbruket
2017-09-09 14:00 Två matcher, 14 o 15 1 Örebro SK Ungdomsklubb P06 (5) - Västerås IBS Ungdom (5) Mellringehallen - Örebro
2017-09-13 20:00 1 Brickebackens IF H3 (A-lag) - Örebro SK Ung (A-lag) Birgittaskolan
2017-09-14 19:30 1 KFUM Örebro Div 2 (A-lag) - Hovsta IF (A-lag) Tegelbruket
2017-09-14 20:45 1 Askersunds IBK - Pålsboda IBF Inst. Närlundahallen
2017-09-15 18:00 1 Örebro SK Ungdomsklubb P-03 (PK1) (PK1) - Karlstad IBF Ungdom 2 (PK1) Birgittaskolan
2017-09-16 10:00 1 IBF Örebro Ungdom Damer - Tvåstad KIK 1 - 4 Tegelbruket
2017-09-16 13:00 1 AIK IBF - Tvåstad KIK 13 - 6 Tegelbruket
2017-09-16 13:00 1 WSK Lindesberg DJ - Kumla/KFUM DJ 11 - 7 Stadsskogsskolan
2017-09-16 13:30 1 Kumla IBK H2 - Kristinehamns IBF Herr (A-lag) Skogstorpskolan
2017-09-16 15:00 1 Pålsboda IBF (B-lag) - Askersunds IBK 7 - 7 Alléhallen, Hallsberg
2017-09-16 16:00 1 IBF Örebro Ungdom Damer - AIK IBF 3 - 8 Tegelbruket
2017-09-16 16:00 1 WSK Lindesberg (H2) - IK Standard (H2) Stadsskogsskolan
2017-09-16 17:00 1 Lillån IBK (D1) - Lindås IBK D1 Skogstorpskolan
2017-09-17 11:00 1 WSK Lindesberg JAS - IK Standard HJ Stadsskogsskolan
2017-09-17 12:00 1 Hovsta IF (A-lag) - Västerås IBS (H3) Inst. Adolfsbergsskolan
2017-09-17 14:00 1 Kumla IBK D1 (D1) - Lindås IBK D1 3 - 2 Skogstorpskolan 35
2017-09-17 15:00 1 Askersunds IBK (D2) - WSK Lindesberg (D3) (D3) Närlundahallen
2017-09-17 20:20 1 Örebro SK Ung (A-lag) - KFUM Örebro Div 3 (B-lag) 2 - 9 Mellringehallen - Örebro
2017-09-19 20:45 1 Örebro SK Ungdomsklubb (HJ) - Lillån IBK JAS Birgittaskolan
2017-09-20 20:00 1 Brickebackens IF H3 (A-lag) - Väster IBK Örebro A-lag (A-lag) Birgittaskolan
2017-09-21 19:30 1 Kumla/KFUM DJ - Karlstad IBF Ungdom DJ 17 JAS (DJ17) Tegelbruket
2017-09-24 17:00 1 Kumla IBK D1 (D1) - Askersunds IBK (D2) 6 - 1 Kumlahallen Viahallen (Stora) 52
2017-09-30 14:45 1 WSK Lindesberg DJ - Örebro F 16 1 - 6 Stadsskogsskolan
2017-10-06 18:00 1 Örebro SK Ungdomsklubb P-03 (PK1) (PK1) - Västerås IBS Ungdom (P14) Birgittaskolan
2017-10-07 09:00 1 Örebro SK Ungdomsklubb P-03 (PK1) (PK1) - Västerås IBS Ungdom (P14) Adolfsbergsskolan
2017-10-08 10:30 1 Örebro SK Ung P04 (PKB) - Ekeby IF Svart (PKB) 5 - 3 Navets skola 30
2017-12-30 11:00 1 Örebro F 16 - Dalarna F 16 Birgittaskolan
2018-01-07 12:30 1 Hovsta IF (A-lag) - Degerfors IBK Mellringehallen - Örebro

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis