Spelprogram - Damer Allsvenskan Östra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Jocke Öhrn jockeohrn@live.se 076-209 41 74 Svart, Svart, Svartgul
Alunda IBF Magdalena Danielsson danielsson.solbacken@gmail.com 076-1090496 Blå, Svart, Svart
IBF Falun Utveckling Magnus Röhnisch magnus.rohnisch70@gmail.com 070-731 64 98 Rosa, Rosa, Svart
Nacka IBK Richard Campbell Caamp10@gmail.com 073-919 81 00 Vit, Svart, Vit
Storvreta IBK Noél Alm Johansson noelalmjohansson@storvretaibk.se 070-318 70 27 Röd, Svart, Röd
Tyresö Trollbäcken IBK Mathias Björkman matbjo73@gmail.com 0709966476 svart/svart, svart, svart
Täby FC Sara Helmersson sarahelmersson05@gmail.com Vit, Mörkblå, Vit
Älvsjö AIK IBF Peter Lundin ludde@pllel.se Blå/blå/blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2023-09-23 12:00 1 AIK IBF - IBF Falun Utveckling 5 - 5 e.förl. Solnahallen 154
2023-09-23 16:00 1 Alunda IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 4 Olandshallen 203
2023-09-24 15:00 1 Älvsjö AIK IBF - Storvreta IBK 7 - 1 Västertorpshallen 72
2023-09-24 15:30 1 Täby FC - Nacka IBK 6 - 12 K-Rauta Arena 98
Omgång 2
2023-09-30 13:00 2 IBK Dalen - AIK IBF 9 - 3 Umeå Energi Arena Väst 253
2023-09-30 13:00 2 Sundsvalls IBF - Alunda IBF 6 - 5 Sundsvalls Sporthall-A 121
2023-09-30 15:00 2 Tyresö Trollbäcken IBK - Umeå City IBF 3 - 11 Strandhallen - Tyresö
2023-09-30 16:00 2 IBF Dalen - Älvsjö AIK IBF 4 - 5 Umeå Energi Arena Väst 96
2023-09-30 16:00 2 Örnsköldsvik IBK - Täby FC 6 - 2 Skyttis Arena 169
2023-09-30 16:00 2 Storvreta IBK - IBK Luleå 9 - 3 IFU Arena Gibon 101
2023-09-30 16:00 2 Nacka IBK - RIG Umeå IBF 7 - 10 Ormingehallen 128
2023-09-30 16:05 2 IBF Falun Utveckling - Gamla Stan IBK 3 - 5 Guide Arena 1 53
Omgång 3
2023-10-01 12:00 3 IBK Dalen - Älvsjö AIK IBF 7 - 4 Umeå Energi Arena Väst 284
2023-10-01 13:00 3 Sundsvalls IBF - Täby FC 4 - 3 e.förl. Sundsvalls Sporthall-A 96
2023-10-01 13:00 3 IBF Falun Utveckling - IBK Luleå 4 - 4 e.förl. Guide Arena 1 43
2023-10-01 13:00 3 Storvreta IBK - Gamla Stan IBK 6 - 3 IFU Arena Gibon 81
2023-10-01 13:00 3 Nacka IBK - Umeå City IBF 4 - 1 Ormingehallen 47
2023-10-01 14:15 3 Tyresö Trollbäcken IBK - RIG Umeå IBF 2 - 7 Tyresöhallen
2023-10-01 15:00 3 IBF Dalen - AIK IBF 3 - 5 Umeå Energi Arena Väst 125
2023-10-01 15:00 3 Örnsköldsvik IBK - Alunda IBF 3 - 4 Skyttis Arena 208
Omgång 4
2023-10-14 12:00 4 AIK IBF - Örnsköldsvik IBK 4 - 0 Solnahallen 77
2023-10-14 13:00 4 RIG Umeå IBF - IBF Falun Utveckling 4 - 3 e.förl. Jubileumshallen Teg 75
2023-10-14 15:30 4 Täby FC - IBK Dalen 1 - 12 K-Rauta Arena 89
2023-10-14 15:45 4 Älvsjö AIK IBF - Sundsvalls IBF 2 - 5 Västertorpshallen 55
2023-10-14 16:00 4 Gamla Stan IBK - Nacka IBK 1 - 9 Balderhallen A 110
2023-10-14 16:00 4 IBK Luleå - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 8 Kronanhallen 48
2023-10-14 16:00 4 Umeå City IBF - Storvreta IBK 6 - 3 Jubileumshallen Teg 75
2023-10-14 16:00 4 Alunda IBF - IBF Dalen 6 - 4 Olandshallen 207
Omgång 5
2023-10-15 12:00 5 Umeå City IBF - IBF Falun Utveckling 7 - 3 Jubileumshallen Teg
2023-10-15 12:00 5 AIK IBF - Sundsvalls IBF 3 - 2 Solnahallen 101
2023-10-15 12:30 5 Täby FC - IBF Dalen 6 - 7 K-Rauta Arena 104
2023-10-15 13:00 5 Gamla Stan IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 3 Balderhallen A 120
2023-10-15 13:00 5 IBK Luleå - Nacka IBK 2 - 10 Kronanhallen 73
2023-10-15 13:30 5 Älvsjö AIK IBF - Örnsköldsvik IBK 5 - 3 Västertorpshallen 75
2023-10-15 15:00 5 RIG Umeå IBF - Storvreta IBK 2 - 5 Jubileumshallen Teg 50
2023-10-15 16:00 5 Alunda IBF - IBK Dalen 3 - 7 Olandshallen 192
Omgång 6
2023-10-28 16:00 6 Nacka IBK - Alunda IBF 9 - 1 Ormingehallen 76
2023-10-29 13:45 6 IBF Falun Utveckling - Älvsjö AIK IBF 6 - 8 Guide Arena 1 75
2023-10-29 14:15 6 Tyresö Trollbäcken IBK - AIK IBF 8 - 3 Tyresöhallen 110
2023-10-29 16:00 6 Storvreta IBK - Täby FC 5 - 4 IFU Arena Gibon 162
Omgång 7
2023-11-04 16:00 7 Nacka IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 11 - 4 Ormingehallen 78
2023-11-05 13:00 7 IBF Falun Utveckling - Storvreta IBK 5 - 6 e.förl. Guide Arena 1 35
2023-11-05 16:30 7 Täby FC - Alunda IBF 1 - 5 K-Rauta Arena 115
2023-11-06 20:00 7 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 6 Solnahallen 109
Omgång 8
2023-11-08 19:00 8 Storvreta IBK - AIK IBF 8 - 6 IFU Arena Gibon 175
2023-11-11 16:00 8 Alunda IBF - IBF Falun Utveckling 5 - 3 Olandshallen 187
2023-11-12 13:30 8 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC 5 - 7 Tyresöhallen
2023-11-12 15:00 8 Älvsjö AIK IBF - Nacka IBK 4 - 3 Västertorpshallen 102
Omgång 9
2023-11-18 12:30 9 Täby FC - Älvsjö AIK IBF 3 - 4 K-Rauta Arena 106
2023-11-18 13:15 9 IBF Falun Utveckling - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 4 Guide Arena 1 72
2023-11-19 16:00 9 AIK IBF - Alunda IBF 6 - 7 Solnahallen 68
2023-12-02 16:00 9 Nacka IBK - Storvreta IBK 4 - 2 Ormingehallen 67
Omgång 10
2023-11-24 19:15 10 IBF Falun Utveckling - Täby FC 6 - 2 Guide Arena 1 50
2023-11-25 16:00 10 Alunda IBF - Älvsjö AIK IBF 2 - 4 Olandshallen 197
2023-11-26 16:00 10 AIK IBF - Nacka IBK 6 - 5 Solnahallen 72
2023-11-26 16:00 10 Tyresö Trollbäcken IBK - Storvreta IBK 5 - 10 Tyresöhallen 78
Omgång 11
2023-12-15 19:00 11 Täby FC - AIK IBF 2 - 4 K-Rauta Arena 78
2023-12-16 16:00 11 Storvreta IBK - Alunda IBF 5 - 3 IFU Arena Gibon 473
2023-12-17 12:30 11 IBF Falun Utveckling - Nacka IBK 3 - 2 Guide Arena 1 50
2023-12-17 15:00 11 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 1 Västertorpshallen 142
Omgång 12
2024-01-12 20:00 12 Alunda IBF - Nacka IBK 2 - 8 Olandshallen 214
2024-01-13 12:00 12 AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 8 - 5 Solnahallen 356
2024-01-13 12:30 12 Täby FC - Storvreta IBK 1 - 5 K-Rauta Arena 85
2024-01-14 15:00 12 Älvsjö AIK IBF - IBF Falun Utveckling 6 - 1 Västertorpshallen 93
Omgång 13
2024-01-20 12:00 13 IBF Falun Utveckling - Örnsköldsvik IBK 3 - 7 Guide Arena 1 30
2024-01-20 14:15 13 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Dalen 6 - 5 e.förl. Strandhallen - Tyresö 78
2024-01-20 15:00 13 Gamla Stan IBK - AIK IBF 2 - 4 Balderhallen A 107
2024-01-20 16:00 13 IBK Luleå - Älvsjö AIK IBF 0 - 7 Kronanhallen 40
2024-01-20 16:00 13 RIG Umeå IBF - Täby FC 7 - 2 Umeå Energi Arena Väst 50
2024-01-20 16:00 13 Umeå City IBF - Alunda IBF 2 - 1 Thoren Arena 44
2024-01-20 16:00 13 Storvreta IBK - Sundsvalls IBF 8 - 4 IFU Arena Gibon 142
2024-01-20 16:00 13 Nacka IBK - IBK Dalen 2 - 9 Ormingehallen 80
Omgång 14
2024-01-21 11:15 14 IBF Falun Utveckling - Sundsvalls IBF 4 - 1 Guide Arena 1 35
2024-01-21 12:00 14 RIG Umeå IBF - Alunda IBF 4 - 1 Umeå Energi Arena Väst 60
2024-01-21 13:00 14 Gamla Stan IBK - Älvsjö AIK IBF 2 - 6 Balderhallen A 198
2024-01-21 13:00 14 IBK Luleå - AIK IBF 5 - 8 Kronanhallen 66
2024-01-21 13:00 14 Storvreta IBK - Örnsköldsvik IBK 9 - 4 IFU Arena Gibon 102
2024-01-21 13:00 14 Nacka IBK - IBF Dalen 9 - 5 Ormingehallen 57
2024-01-21 14:15 14 Tyresö Trollbäcken IBK - IBK Dalen 2 - 6 Tyresöhallen 87
2024-01-21 15:00 14 Umeå City IBF - Täby FC 4 - 5 Jubileumshallen Teg 72
Omgång 15
2024-01-27 13:00 15 Sundsvalls IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 4 Sundsvalls Sporthall-A 148
2024-01-27 14:00 15 IBF Dalen - Storvreta IBK 4 - 3 Umeå Energi Arena Väst 117
2024-01-27 14:30 15 Alunda IBF - IBK Luleå 7 - 2 Olandshallen 158
2024-01-27 15:00 15 AIK IBF - RIG Umeå IBF 1 - 2 Råstaparkhallen 97
2024-01-27 15:30 15 Täby FC - Gamla Stan IBK 6 - 5 e.förl. K-Rauta Arena 75
2024-01-27 15:45 15 Älvsjö AIK IBF - Umeå City IBF 4 - 2 Västertorpshallen 95
2024-01-27 17:00 15 IBK Dalen - IBF Falun Utveckling 11 - 1 Umeå Energi Arena Väst 102
2024-01-27 18:00 15 Örnsköldsvik IBK - Nacka IBK 6 - 5 Skyttis Arena 152
Omgång 16
2024-01-28 11:00 16 IBF Dalen - IBF Falun Utveckling 0 - 0 e.förl. Umeå Energi Arena Väst 114
2024-01-28 12:30 16 Sundsvalls IBF - Nacka IBK 5 - 4 Sundsvalls Sporthall-A 136
2024-01-28 12:30 16 Täby FC - IBK Luleå 6 - 4 K-Rauta Arena 98
2024-01-28 13:30 16 Älvsjö AIK IBF - RIG Umeå IBF 4 - 4 e.förl. Västertorpshallen 165
2024-01-28 14:00 16 IBK Dalen - Storvreta IBK 7 - 4 Umeå Energi Arena Vatten 185
2024-01-28 14:00 16 AIK IBF - Umeå City IBF 12 - 0 Solnahallen 67
2024-01-28 15:00 16 Örnsköldsvik IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 6 Skyttis Arena 210
2024-01-28 16:00 16 Alunda IBF - Gamla Stan IBK 4 - 2 Olandshallen 163
Omgång 17
2024-02-10 12:00 17 IBF Falun Utveckling - AIK IBF 3 - 10 Guide Arena 1 44
2024-02-10 16:00 17 Nacka IBK - Täby FC 5 - 1 Ormingehallen 47
2024-02-11 15:45 17 Tyresö Trollbäcken IBK - Alunda IBF 3 - 8 Tyresöhallen 147
2024-02-11 16:00 17 Storvreta IBK - Älvsjö AIK IBF 4 - 7 IFU Arena Gibon 172
Omgång 18
2024-02-17 16:00 18 Alunda IBF - Täby FC 5 - 4 Olandshallen 128
2024-02-18 13:30 18 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka IBK 3 - 4 e.förl. Tyresöhallen 57
2024-02-18 15:00 18 Storvreta IBK - IBF Falun Utveckling 6 - 0 IFU Arena Gibon 82
2024-02-18 15:00 18 Älvsjö AIK IBF - AIK IBF 1 - 2 Västertorpshallen 180
Omgång 19
2024-02-22 19:00 19 Täby FC - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 4 K-Rauta Arena 64
2024-02-24 12:00 19 AIK IBF - Storvreta IBK 4 - 2 Solnahallen 74
2024-02-24 16:00 19 Nacka IBK - Älvsjö AIK IBF 5 - 2 Ormingehallen
2024-02-25 12:45 19 IBF Falun Utveckling - Alunda IBF 4 - 3 Guide Arena 1 51
Omgång 20
2024-03-01 20:00 20 Alunda IBF - AIK IBF Olandshallen
2024-03-03 13:00 20 Storvreta IBK - Nacka IBK IFU Arena Gibon
2024-03-03 14:15 20 Tyresö Trollbäcken IBK - IBF Falun Utveckling Tyresöhallen
2024-03-03 14:30 20 Älvsjö AIK IBF - Täby FC Västertorpshallen
Omgång 21
2024-03-09 13:00 21 Storvreta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK IFU Arena Gibon
2024-03-09 16:00 21 Nacka IBK - AIK IBF Ormingehallen
2024-03-10 15:00 21 Älvsjö AIK IBF - Alunda IBF Västertorpshallen
2024-03-10 16:30 21 Täby FC - IBF Falun Utveckling K-Rauta Arena
Omgång 22
2024-03-17 16:30 22 Nacka IBK - IBF Falun Utveckling Ormingehallen
2024-03-17 16:30 22 AIK IBF - Täby FC Solnahallen
2024-03-17 16:30 22 Alunda IBF - Storvreta IBK Olandshallen
2024-03-17 16:30 22 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF Tyresöhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis