Spelprogram - Juniorallsvenskan B HJ18

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Gävle GIK Jens Bengtsson jens.bengtsson@svenskfast.se 0706181217 Blå/Blå/Blå
Hagunda IF Anders Jansson anders.jansson@prevas.se 072-5476513 Blå/Svart/Blå
Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK Roger Hildingsson roger@lastbilsdelar.se 070-6204148 Svart/Svart/Svart
IBF Borlänge/IBF Säter Pär Lidström par.lidstrom@aspira.se Blå/Svart/Svart
IBF Falun Utveckling Rosa, Rosa, Svart
IK Sirius FBC/IBK Stefan Eriksson ster01@handelsbanken.se 070-6306327 Blå/Svart/svart/svart
KAIS Mora UIF Linda Morell linda.morell74@gmail.com 076 - 118 60 02 Röd/Svart/Svart
LI 20 IBF/IBF Gagnef Magnus Söderberg magnus@inlake.se 070-3244478 Svart/Vit/Svart
Sandvikens AIK /Hofors IBK Mikael Larsson mikaellarsson_1@yahoo.se 070-2451017 Svart/Svart/Svart
Storvreta IBK Peter Furubrand 073-0387700 Röd/Svart/Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2021-09-18 16:20 1 Storvreta IBK - Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK 9 - 0 Storvreta IBK Sporthall 122
2021-09-19 16:00 1 IBF Borlänge/IBF Säter - Sandvikens AIK /Hofors IBK 8 - 5 Maserhallen
2021-09-19 16:30 1 Gävle GIK - KAIS Mora UIF 4 - 4 Novahallen - Gavlehov 50
2021-09-20 20:00 1 IBF Falun Utveckling - IK Sirius FBC/IBK 4 - 2 Guide Arena 1 40
2021-10-24 14:00 1 Hagunda IF - LI 20 IBF/IBF Gagnef 7 - 7 IFU Arena E – Lundqvist EL
Omgång 2
2021-09-24 19:00 2 Sandvikens AIK /Hofors IBK - IBF Falun Utveckling 4 - 8 Arena Jernvallen 50
2021-09-24 19:00 2 LI 20 IBF/IBF Gagnef - Gävle GIK 3 - 12 Rättvik Arena 50
2021-09-24 19:30 2 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge/IBF Säter 10 - 2 Idre Fjäll Arena 83
2021-09-26 18:00 2 IK Sirius FBC/IBK - Storvreta IBK 4 - 5 IFU Arena – DHinox 49
2021-12-10 20:15 2 Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK - Hagunda IF 8 - 2 OilQuick Arena 43
Omgång 3
2021-09-28 19:15 3 Hagunda IF - IK Sirius FBC/IBK 3 - 9 IFU Arena - Upplands Energi
2021-09-28 20:00 3 IBF Borlänge/IBF Säter - IBF Falun Utveckling 3 - 11 Maserhallen
2021-09-29 19:30 3 KAIS Mora UIF - LI 20 IBF/IBF Gagnef 6 - 7 Idre Fjäll Arena 87
2021-09-29 19:30 3 Gävle GIK - Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK 8 - 5 Alfahallen - Gavlehov 238
2021-09-29 19:30 3 Storvreta IBK - Sandvikens AIK /Hofors IBK 5 - 2 Storvreta IBK Sporthall 187
Omgång 4
2021-10-02 14:00 4 IBF Borlänge/IBF Säter - Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK 5 - 3 Maserhallen
2021-10-02 16:20 4 Hagunda IF - KAIS Mora UIF 3 - 4 IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-03 14:30 4 Storvreta IBK - Gävle GIK 5 - 5 Storvreta IBK Sporthall 72
2021-10-05 19:00 4 Sandvikens AIK /Hofors IBK - IK Sirius FBC/IBK 5 - 12 Arena Jernvallen 60
2021-10-05 20:00 4 IBF Falun Utveckling - LI 20 IBF/IBF Gagnef 9 - 3 Guide Arena 1
Omgång 5
2021-10-08 19:30 5 Gävle GIK - Hagunda IF 11 - 0 Novahallen - Gavlehov 120
2021-10-09 11:00 5 IK Sirius FBC/IBK - IBF Borlänge/IBF Säter 8 - 4 IFU Arena A 99
2021-10-15 19:30 5 KAIS Mora UIF - Sandvikens AIK /Hofors IBK 4 - 4 Idre Fjäll Arena 87
2021-10-16 14:00 5 LI 20 IBF/IBF Gagnef - Storvreta IBK 4 - 7 Rättvik Arena 89
2021-11-27 15:00 5 Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK - IBF Falun Utveckling 0 - 16 OilQuick Arena 50
Omgång 6
2021-10-20 20:15 6 IK Sirius FBC/IBK - Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK 15 - 1 IFU Arena B - Turbo Sport
2021-10-21 19:00 6 Sandvikens AIK /Hofors IBK - LI 20 IBF/IBF Gagnef 6 - 6 Arena Jernvallen 59
2021-10-22 19:30 6 IBF Falun Utveckling - Hagunda IF 11 - 4 Guide Arena 1
2021-10-23 14:20 6 Storvreta IBK - KAIS Mora UIF 10 - 4 Storvreta IBK Sporthall 94
2021-10-24 14:30 6 IBF Borlänge/IBF Säter - Gävle GIK 6 - 6 Paradishallen 40
Omgång 7
2021-11-05 19:30 7 Gävle GIK - IBF Falun Utveckling 5 - 4 Nynäshallen 107
2021-11-06 14:00 7 Hagunda IF - Storvreta IBK 5 - 11 IFU Arena A
2021-11-06 14:00 7 LI 20 IBF/IBF Gagnef - IBF Borlänge/IBF Säter 6 - 10 Rättvik Arena 59
2021-11-07 16:30 7 KAIS Mora UIF - IK Sirius FBC/IBK 1 - 4 Idre Fjäll Arena 94
2021-11-07 17:00 7 Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK - Sandvikens AIK /Hofors IBK 5 - 5 OilQuick Arena 101
Omgång 8
2021-11-12 19:00 8 IK Sirius FBC/IBK - Gävle GIK 5 - 3 IFU Arena - Upplands Energi 151
2021-11-13 14:30 8 IBF Borlänge/IBF Säter - Storvreta IBK 3 - 8 Paradishallen
2021-11-14 14:00 8 Sandvikens AIK /Hofors IBK - Hagunda IF 4 - 4 Arena Jernvallen
2021-11-14 15:00 8 IBF Falun Utveckling - KAIS Mora UIF 18 - 3 Guide Arena 1
2021-12-05 17:30 8 Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK - LI 20 IBF/IBF Gagnef 8 - 9 OilQuick Arena 60
Omgång 9
2021-11-19 19:30 9 Gävle GIK - Sandvikens AIK /Hofors IBK 7 - 1 Novahallen - Gavlehov 200
2021-11-20 14:00 9 LI 20 IBF/IBF Gagnef - IK Sirius FBC/IBK OW (0 - 5) Rättvik Arena
2021-11-21 16:00 9 Hagunda IF - IBF Borlänge/IBF Säter 6 - 4 IFU Arena – DHinox
2021-11-24 20:15 9 KAIS Mora UIF - Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK 4 - 4 OilQuick Arena 75
2021-12-05 16:00 9 Storvreta IBK - IBF Falun Utveckling 6 - 9 Storvreta IBK Sporthall 99
Omgång 10
2021-12-11 13:00 10 IK Sirius FBC/IBK - IBF Falun Utveckling 3 - 4 IFU Arena E – Lundqvist EL 80
2021-12-12 14:00 10 LI 20 IBF/IBF Gagnef - Hagunda IF 8 - 6 Rättvik Arena 37
2021-12-12 16:30 10 KAIS Mora UIF - Gävle GIK 9 - 11 Idre Fjäll Arena
2021-12-12 17:00 10 Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK - Storvreta IBK 1 - 8 OilQuick Arena
2021-12-12 18:00 10 Sandvikens AIK /Hofors IBK - IBF Borlänge/IBF Säter 9 - 8 Arena Jernvallen
Omgång 11
2021-12-03 19:30 11 Gävle GIK - LI 20 IBF/IBF Gagnef 7 - 5 Novahallen - Gavlehov 88
2021-12-16 20:00 11 IBF Falun Utveckling - Sandvikens AIK /Hofors IBK 17 - 4 Guide Arena 1
2021-12-18 14:00 11 Hagunda IF - Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK 9 - 7 IFU Arena B - Turbo Sport
2021-12-20 19:30 11 IBF Borlänge/IBF Säter - KAIS Mora UIF 8 - 7 Paradishallen
2022-02-02 20:00 11 Storvreta IBK - IK Sirius FBC/IBK 4 - 4 Storvreta IBK Sporthall 99
Omgång 12
2022-01-09 12:00 12 IK Sirius FBC/IBK - Hagunda IF 9 - 0 IFU Arena E – Lundqvist EL 80
2022-01-11 18:30 12 LI 20 IBF/IBF Gagnef - KAIS Mora UIF 8 - 6 Rättvik Arena 49
2022-01-11 20:00 12 IBF Falun Utveckling - IBF Borlänge/IBF Säter 25 - 3 Guide Arena 1 49
2022-01-11 20:00 12 Sandvikens AIK /Hofors IBK - Storvreta IBK 4 - 11 Arena Jernvallen 70
2022-02-09 20:15 12 Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK - Gävle GIK 3 - 7 OilQuick Arena 58
Omgång 13
2022-01-09 14:00 13 LI 20 IBF/IBF Gagnef - IBF Falun Utveckling 4 - 16 Rättvik Arena 31
2022-01-12 20:15 13 IK Sirius FBC/IBK - Sandvikens AIK /Hofors IBK 6 - 2 IFU Arena B - Turbo Sport 49
2022-01-15 17:30 13 KAIS Mora UIF - Hagunda IF 3 - 4 Idre Fjäll Arena 67
2022-01-16 17:00 13 Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK - IBF Borlänge/IBF Säter 3 - 6 OilQuick Arena 49
2022-02-15 19:30 13 Gävle GIK - Storvreta IBK 2 - 2 Nynäshallen 88
Omgång 14
2022-01-20 19:00 14 Sandvikens AIK /Hofors IBK - KAIS Mora UIF 7 - 11 Arena Jernvallen 74
2022-01-23 16:30 14 IBF Borlänge/IBF Säter - IK Sirius FBC/IBK 4 - 5 Paradishallen
2022-01-23 17:00 14 Hagunda IF - Gävle GIK 11 - 6 IFU Arena – DHinox
2022-02-07 20:00 14 IBF Falun Utveckling - Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK 12 - 5 Guide Arena 1 38
2022-03-05 18:00 14 Storvreta IBK - LI 20 IBF/IBF Gagnef 14 - 2 IFU Arena - Upplands Energi 122
Omgång 15
2022-01-29 17:30 15 KAIS Mora UIF - Storvreta IBK 4 - 7 Idre Fjäll Arena 43
2022-01-30 14:00 15 Hagunda IF - IBF Falun Utveckling 5 - 13 IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-30 17:00 15 Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK - IK Sirius FBC/IBK 3 - 14 OilQuick Arena 77
2022-02-05 14:00 15 LI 20 IBF/IBF Gagnef - Sandvikens AIK /Hofors IBK 7 - 7 Mockfjärds Sporthall 44
2022-03-04 20:00 15 Gävle GIK - IBF Borlänge/IBF Säter 7 - 3 Novahallen - Gavlehov
Omgång 16
2022-02-12 16:20 16 Storvreta IBK - Hagunda IF 11 - 1 Storvreta IBK Sporthall 125
2022-02-13 15:00 16 IBF Falun Utveckling - Gävle GIK 14 - 3 Guide Arena 1
2022-02-13 15:20 16 IK Sirius FBC/IBK - KAIS Mora UIF 17 - 2 IFU Arena – DHinox 87
2022-02-14 19:30 16 IBF Borlänge/IBF Säter - LI 20 IBF/IBF Gagnef 9 - 11 Paradishallen 65
2022-02-15 20:00 16 Sandvikens AIK /Hofors IBK - Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK 5 - 5 Arena Jernvallen 50
Omgång 17
2022-02-19 14:00 17 Hagunda IF - Sandvikens AIK /Hofors IBK 2 - 5 IFU Arena B - Turbo Sport
2022-02-19 17:00 17 KAIS Mora UIF - IBF Falun Utveckling 3 - 14 Idre Fjäll Arena 110
2022-02-20 16:00 17 LI 20 IBF/IBF Gagnef - Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK 10 - 8 Rättvik Arena 40
2022-02-20 18:00 17 Storvreta IBK - IBF Borlänge/IBF Säter 13 - 8 Storvreta IBK Sporthall
2022-03-07 19:30 17 Gävle GIK - IK Sirius FBC/IBK 5 - 6 Nynäshallen 97
Omgång 18
2022-02-11 20:00 18 Håsta IBK/Hudik-Björkberg IBK - KAIS Mora UIF 2 - 5 OilQuick Arena 70
2022-02-26 14:00 18 Sandvikens AIK /Hofors IBK - Gävle GIK 6 - 10 Arena Jernvallen 101
2022-02-27 13:00 18 IK Sirius FBC/IBK - LI 20 IBF/IBF Gagnef 11 - 3 IFU Arena A 57
2022-02-27 15:00 18 IBF Falun Utveckling - Storvreta IBK 12 - 2 Guide Arena 1 50
2022-03-02 19:45 18 IBF Borlänge/IBF Säter - Hagunda IF 8 - 9 Ornäs Sporthall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis