Division 2 Dam (2023/24)

Gruppspel
Damer division 2 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 13:30 150013005 Duvbo IK - Åkersberga IBF (B) 1 - 1 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Brotorpshallen
2023-09-23 13:45 150013003 Vaxholms IBF - Rosersberg Arlanda IBK 3 - 4 Jan Lingemark, Roger Nyström Vaxholm innebandyhallen
2023-09-23 17:45 150013002 Ekerö IK - Järfälla Bele IBK (B) 9 - 0 Magnus Berg, Patrik Andersén Mälaröhallen Plan 1
2023-10-25 20:00 150013001 Sundbybergs IK - Sigtuna IF IBK 0 - 0 Alice Fritshammar, Anton Fritshammar Hallonbergshallen
2023-10-07 14:45 150013008 Rosersberg Arlanda IBK - Ekerö IK 0 - 3 Mathias Stegrud, Peter Hagelin Ekilla Sporthall
2023-10-08 14:00 150013009 Järfälla Bele IBK (B) - Sundbybergs IK 2 - 8 Martin Mårtensson, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2023-10-08 17:15 150013007 Vallentuna IBK (B) - Vaxholms IBF 3 - 3 Jan Tuominen, Johan Hessing Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-10-08 17:15 150013010 Sigtuna IF IBK - Duvbo IK 5 - 5 Patrik Andersén, Magnus Berg Prästängshallen
2023-10-14 13:45 150013013 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 2 - 4 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Vaxholm innebandyhallen
2023-10-14 16:30 150013011 Sundbybergs IK - Rosersberg Arlanda IBK 4 - 8 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hallonbergshallen
2023-10-15 16:00 150013015 Järfälla Bele IBK (B) - Sigtuna IF IBK 0 - 2 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Viksjö Sporthall
2023-12-20 19:30 150013012 Ekerö IK - Vallentuna IBK (B) 12 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Tobias Jansson Mälaröhallen Plan 1
2023-10-21 12:15 150013016 Duvbo IK - Vaxholms IBF 2 - 3 Michael Leimer, Robert Milerud Brotorpshallen
2023-10-21 13:45 150013019 Rosersberg Arlanda IBK - Järfälla Bele IBK (B) 17 - 0 Jan Tuominen, Aarre Hietanen Ekilla Sporthall
2023-10-22 16:15 150013018 Vallentuna IBK (B) - Sundbybergs IK 3 - 6 Jan Lingemark, Arne Brovig Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-10-22 17:15 150013017 Åkersberga IBF (B) - Ekerö IK 2 - 5 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Österåkers Multiarena 1
2023-11-11 13:00 150013024 Rosersberg Arlanda IBK - Sigtuna IF IBK 9 - 1 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Ekilla Sporthall
2023-11-11 13:30 150013022 Ekerö IK - Duvbo IK 6 - 2 Jonas Holm, Kent Budell Mälaröhallen Plan 1
2023-11-11 13:45 150013021 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF (B) 7 - 3 Magnus Berg, Lars Reuterhagen Hallonbergshallen
2023-11-12 16:30 150013025 Järfälla Bele IBK (B) - Vallentuna IBK (B) 1 - 11 Niklas Forsman, Peter Hagelin Viksjö Sporthall
2023-11-18 15:00 150013027 Duvbo IK - Sundbybergs IK 6 - 6 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Brotorpshallen
2023-11-19 14:00 150013029 Vallentuna IBK (B) - Rosersberg Arlanda IBK 2 - 8 Peter Lassfolk, Jan Lingemark Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-19 17:45 150013030 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 3 - 3 Peter Hagelin, Robert Lindén Säfström Prästängshallen
2023-11-26 18:45 150013028 Åkersberga IBF (B) - Järfälla Bele IBK (B) 4 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Peter Lassfolk Åkersberga Sporthall A
2023-11-05 12:00 150013032 Ekerö IK - Vaxholms IBF 13 - 2 Johnny Mikael Claesson, Jan Lingemark Mälaröhallen Plan 1
2023-12-02 13:15 150013034 Rosersberg Arlanda IBK - Åkersberga IBF (B) 16 - 1 Sezgin Youmer, Linus Löfstedt Ekilla Sporthall
2023-12-03 12:00 150013035 Järfälla Bele IBK (B) - Duvbo IK 0 - 7 Michael Leimer, Robert Milerud Viksjö Sporthall
2023-12-03 15:30 150013033 Vallentuna IBK (B) - Sigtuna IF IBK 5 - 2 Alice Fritshammar, Robert Lindén Säfström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-12-09 15:15 150013038 Duvbo IK - Rosersberg Arlanda IBK 0 - 7 Ricky Bagge, Elliot Karlsson Brotorpshallen
2023-12-10 18:30 150013039 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK (B) 9 - 3 Arne Brovig, Jan Lingemark Österåkers Multiarena 1
2024-02-03 15:00 150013036 Vaxholms IBF - Sundbybergs IK 6 - 4 Björn Söderström, Ulf Jonsson Vaxholm innebandyhallen
2024-03-17 18:00 150013040 Sigtuna IF IBK - Ekerö IK 2 - 8 Jan Lingemark, Ricky Bagge Prästängshallen
2023-12-16 12:30 150013042 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK 3 - 1 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Österåkers Multiarena 1
2023-12-16 13:15 150013041 Sundbybergs IK - Ekerö IK 3 - 6 Robert Milerud, Michael Leimer Hallonbergshallen
2023-12-17 15:30 150013043 Vallentuna IBK (B) - Duvbo IK 3 - 4 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-12-17 15:45 150013045 Järfälla Bele IBK (B) - Vaxholms IBF 1 - 5 Tommy Egman, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2024-01-07 16:00 150013050 Sigtuna IF IBK - Sundbybergs IK 4 - 8 Tommy Egman, Theodore Hurtig Prästängshallen
2024-01-07 16:45 150013049 Järfälla Bele IBK (B) - Ekerö IK 2 - 9 Magnus Berg, Peter Lassfolk Viksjö Sporthall
2024-02-03 13:00 150013046 Åkersberga IBF (B) - Duvbo IK 4 - 2 Ricky Bagge, Jan Lingemark Österåkers Multiarena 2
2024-03-19 20:00 150013048 Rosersberg Arlanda IBK - Vaxholms IBF 8 - 2 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Ekilla Sporthall
2024-01-13 13:15 150013051 Sundbybergs IK - Järfälla Bele IBK (B) 2 - 0 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Brotorpshallen
2024-01-13 13:15 150013052 Ekerö IK - Rosersberg Arlanda IBK 3 - 10 Michael Leimer, Robert Milerud Mälaröhallen Plan 1
2024-01-13 17:00 150013055 Duvbo IK - Sigtuna IF IBK 4 - 4 Johnny Mikael Claesson, Shabbir Ahmed Brotorpshallen
2024-03-13 20:30 150013053 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK (B) 5 - 1 Isak Wallenius, Emmie Helleday Vaxholm innebandyhallen
2024-01-20 14:45 150013059 Rosersberg Arlanda IBK - Sundbybergs IK 15 - 3 Ulf Jonsson, Jan Lingemark Ekilla Sporthall
2024-01-20 15:30 150013057 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF 3 - 2 Björn Söderström, William Tegnér Österåkers Multiarena 1
2024-01-21 14:15 150013058 Vallentuna IBK (B) - Ekerö IK 0 - 9 Sabina Åström, William Tegnér Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-21 17:50 150013060 Sigtuna IF IBK - Järfälla Bele IBK (B) 7 - 2 Johnny Mikael Claesson, Anders Peterson Prästängshallen
2024-01-27 13:15 150013061 Sundbybergs IK - Vallentuna IBK (B) 3 - 4 Tuva Egman, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2024-01-27 13:45 150013063 Vaxholms IBF - Duvbo IK 4 - 1 Hugo Zetterberg, William Tegnér Vaxholm innebandyhallen
2024-01-27 16:30 150013062 Ekerö IK - Åkersberga IBF (B) 10 - 1 Ricky Bagge, Martin Mårtensson Mälaröhallen Plan 1
2024-01-28 16:30 150013065 Järfälla Bele IBK (B) - Rosersberg Arlanda IBK 0 - 12 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Viksjö Sporthall
2024-02-10 13:00 150013067 Duvbo IK - Ekerö IK 10 - 5 Tamuz Hidir, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2024-02-10 18:30 150013068 Åkersberga IBF (B) - Sundbybergs IK 2 - 2 Ricky Bagge, Jan Lingemark Österåkers Multiarena 1
2024-03-22 21:15 150013070 Sigtuna IF IBK - Rosersberg Arlanda IBK 1 - 10 Bjarne Hekkelstrand, Jan Lingemark Prästängshallen
2024-03-27 20:00 150013069 Vallentuna IBK (B) - Järfälla Bele IBK (B) 4 - 3 Ulf Jonsson, Björn Söderström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-02-17 13:30 150013074 Rosersberg Arlanda IBK - Vallentuna IBK (B) 14 - 1 Magnus Berg, Mattias Patrik Robert Thorsén Ekilla Sporthall
2024-02-17 16:00 150013073 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 2 - 1 Julia Tegnér, Gabriella Kallner Vaxholm innebandyhallen
2024-02-17 16:15 150013071 Sundbybergs IK - Duvbo IK 4 - 4 Imtiaz Karim, Anders Peterson Brotorpshallen
2024-02-21 20:15 150013075 Järfälla Bele IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 2 - 5 Sadjad Nima, Johan Hessing Viksjö Sporthall
2024-02-20 19:40 150013080 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK (B) 2 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Peter Hagelin Prästängshallen
2024-02-24 13:45 150013076 Vaxholms IBF - Ekerö IK 0 - 7 Zana Guzel, Tobias Berger Vaxholm innebandyhallen
2024-02-24 15:00 150013078 Duvbo IK - Järfälla Bele IBK (B) 11 - 2 Michael Leimer, Robert Milerud Brotorpshallen
2024-02-25 18:00 150013079 Åkersberga IBF (B) - Rosersberg Arlanda IBK 1 - 3 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Österåkers Multiarena 1
2024-03-02 13:15 150013081 Sundbybergs IK - Vaxholms IBF 3 - 3 Tommy Egman, Johnny Mikael Claesson Brotorpshallen
2024-03-02 15:45 150013084 Rosersberg Arlanda IBK - Duvbo IK 7 - 3 Jonas Edström, Robert Lindén Säfström Ekilla Sporthall
2024-03-13 19:30 150013082 Ekerö IK - Sigtuna IF IBK 6 - 0 Kevin Helly, Daniel Mårtensson Mälaröhallen Plan 1
2024-03-16 12:30 150013083 Vallentuna IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 4 - 8 Jonas Holm, Agaton Östlund Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-02-11 19:45 150013090 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (B) 3 - 4 Johan Eklund, Magnus Berg Prästängshallen
2024-03-22 18:45 150013089 Duvbo IK - Vallentuna IBK (B) 8 - 4 Lars Sundlöf, Malva Sölvemark Löthallen
2024-03-23 13:45 150013087 Vaxholms IBF - Järfälla Bele IBK (B) 1 - 3 Aarre Hietanen, Tobias Berger Vaxholm innebandyhallen
2024-03-23 14:30 150013086 Ekerö IK - Sundbybergs IK 10 - 1 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Mälaröhallen Plan 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rosersberg Arlanda IBK 16 15 0 1 148-28 120 45
2. Ekerö IK 16 14 0 2 121-37 84 42
3. Åkersberga IBF (B) 16 9 2 5 55-64 -9 29
4. Vaxholms IBF 16 6 3 7 46-61 -15 21
5. Duvbo IK 16 5 5 6 70-65 5 20
6. Sundbybergs IK 16 5 5 6 64-76 -12 20
7. Vallentuna IBK (B) 16 5 1 10 54-97 -43 16
8. Sigtuna IF IBK 16 2 4 10 38-73 -35 10
9. Järfälla Bele IBK (B) 16 1 0 15 19-114 -95 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer division 2 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-24 11:15 150038003 Hammarby IF IBF (B) - Värmdö IF (A) 1 - 2 Mauricio Castillo, Steffanie Bramer Vintervikshallen
2023-09-24 12:15 150038002 Nacka IBK (B) - Huddinge IBS (B) 6 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Ormingehallen
2023-10-08 11:00 150038006 Djurgårdens IF IBS - Älta IF 1 - 4 Johnny Mikael Claesson, Patrik Andersén Rödabergshallen
2023-10-04 20:15 150038011 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge (B) 5 - 3 Daniel Mårtensson, Arash Sohrevardi Tomtbergahallen
2023-10-08 15:00 150038010 Värmdö IF (A) - Nacka IBK (B) 2 - 1 Wilmer Axén, Didrik Axen Värmdö sporthall
2023-12-02 18:45 150038008 Högalids IF - Sköndals IK (B) 2 - 3 Marcus Rückert, Jan Lingemark Sjöstadshallen
2023-10-14 19:00 150038015 Hammarby IF IBF (B) - Högalids IF 9 - 3 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Sjöstadshallen
2023-10-15 18:30 150038013 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF (A) 2 - 6 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Tullingehallen
2023-10-15 18:45 150038016 Sköndals IK (B) - Älta IF 7 - 7 Daniel Mårtensson, Lars Reuterhagen Sköndalshallen
2023-09-23 16:00 150038019 Djurgårdens IF IBS - Sköndals IK (B) 0 - 3 Tobias Berger, Christian Berger Hjorthagshallen
2023-10-22 12:30 150038021 Högalids IF - Nacka IBK (B) 4 - 5 Magnus Berg, William Albrecht Telefonplanshallen
2023-10-22 15:30 150038023 Värmdö IF (A) - Huddinge IBS (B) 9 - 4 Zana Guzel, Osama Abaied Värmdö sporthall
2023-10-22 17:15 150038020 Älta IF - Hammarby IF IBF (B) 8 - 3 Anders Westerberg, Jonas Jatko Stavsborgs sporthall
2023-11-05 14:00 150038026 Nacka IBK (B) - Älta IF 3 - 5 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Ormingehallen
2023-11-05 16:30 150038025 FBI Tullinge (B) - Högalids IF 6 - 3 Kevin Helly, Maja Bergman Tullingehallen
2024-01-13 10:15 150038027 Hammarby IF IBF (B) - Djurgårdens IF IBS 5 - 4 Robert Järlemark, Rasmus Bergne Sjöstadshallen
2023-11-11 17:15 150038032 Djurgårdens IF IBS - Nacka IBK (B) 1 - 6 Johan Hessing, Marcus Rückert Hjorthagshallen
2023-11-12 17:45 150038033 Älta IF - FBI Tullinge (B) 6 - 2 Hanna Woxmark, Anders Westerberg Stavsborgs sporthall
2024-03-09 17:00 150038034 Högalids IF - Huddinge IBS (B) 4 - 5 Anton Zaitsev, Theodore Hurtig Sjöstadshallen
2023-11-15 20:15 150038042 Huddinge IBS (B) - Älta IF 3 - 6 Malva Sölvemark, Nicholas Lindgren Tomtbergahallen
2023-11-19 11:00 150038039 Hammarby IF IBF (B) - Sköndals IK (B) 3 - 2 Peter Saliba Gustafsson, Jakub Horyna Vintervikshallen
2023-11-19 14:15 150038041 Värmdö IF (A) - Högalids IF 8 - 2 Magnus Eriksson, Nicholas Lindgren Värmdö sporthall
2023-11-19 17:15 150038037 FBI Tullinge (B) - Djurgårdens IF IBS 7 - 6 Emil Glenngård, Håkan Taxén Tullingehallen
2023-11-25 16:00 150038045 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS (B) 2 - 4 Magnus Berg, Christian Ljunggren Hjorthagshallen
2023-11-26 16:15 150038046 Älta IF - Värmdö IF (A) 4 - 4 Martin Åkesson, Kent Budell Stavsborgs sporthall
2023-11-26 18:30 150038043 Sköndals IK (B) - Nacka IBK (B) 2 - 4 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Sköndalshallen
2023-11-29 19:30 150038049 FBI Tullinge (B) - Sköndals IK (B) 6 - 8 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Kärsby sporthall
2023-12-03 15:15 150038050 Nacka IBK (B) - Hammarby IF IBF (B) 8 - 2 Alexander Rosén, Anthon Rosén Ormingehallen
2023-12-03 17:30 150038053 Värmdö IF (A) - Djurgårdens IF IBS 6 - 0 Lars Sundlöf, Ulf Jonsson Värmdö sporthall
2023-12-09 18:15 150038055 Hammarby IF IBF (B) - FBI Tullinge (B) WO (5 - 0) Sjöstadshallen
2023-12-10 19:45 150038059 Älta IF - Högalids IF 3 - 6 William Tegnér, Ulf Jonsson Stavsborgs sporthall
2023-12-10 20:15 150038056 Sköndals IK (B) - Huddinge IBS (B) 4 - 3 Johan Nima, Johan Eklund Sköndalshallen
2023-12-13 20:15 150038066 Huddinge IBS (B) - Hammarby IF IBF (B) 2 - 8 Johan Eklund, Casper Dahlberg Tomtbergahallen
2023-12-17 18:45 150038061 FBI Tullinge (B) - Nacka IBK (B) 5 - 6 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
2023-12-17 19:00 150038063 Högalids IF - Djurgårdens IF IBS 3 - 3 Johan Hessing, Emil Glenngård Eriksdalshallen
2024-02-10 16:45 150038065 Värmdö IF (A) - Sköndals IK (B) 8 - 3 Magnus Berg, Fredrik Alzén Värmdö sporthall
2024-01-07 16:15 150038067 Älta IF - Djurgårdens IF IBS 5 - 7 Christian Berger, Lars Sundlöf Stavsborgs sporthall
2024-01-07 16:15 150038070 Värmdö IF (A) - Hammarby IF IBF (B) 2 - 5 Julian Jacoel, Leo Fristedt Värmdö sporthall
2024-01-10 20:15 150038071 Huddinge IBS (B) - Nacka IBK (B) 1 - 4 Magnus Berg, Fredrik Bousset Tomtbergahallen
2024-01-13 19:00 150038073 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (B) 6 - 0 Sezgin Youmer, Marcus Rückert Tullingehallen
2024-01-14 18:00 150038074 Nacka IBK (B) - Värmdö IF (A) 6 - 2 Petra Dynesius, Jakub Horyna Ormingehallen
2024-01-14 19:15 150038076 Sköndals IK (B) - Högalids IF 4 - 3 Fredrik Bousset, Josefine Svensson Sköndalshallen
2024-01-21 10:00 150038081 Högalids IF - Hammarby IF IBF (B) 2 - 4 Max Hellström, Anthon Rosén Eriksdalshallen
2024-01-21 15:15 150038083 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge (B) 9 - 1 Anton Zaitsev, Theodore Hurtig Värmdö sporthall
2024-03-10 18:30 150038080 Älta IF - Sköndals IK (B) 2 - 1 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Stavsborgs sporthall
2024-01-24 20:15 150038090 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF (A) 4 - 4 Manne Jahnsson, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2024-01-27 17:30 150038087 Hammarby IF IBF (B) - Älta IF 12 - 0 Anton Zaitsev, Theodore Hurtig Sjöstadshallen
2024-01-28 16:30 150038086 Nacka IBK (B) - Högalids IF 6 - 0 Didrik Axen, Wilmer Axén Ormingehallen
2024-01-28 18:15 150038088 Sköndals IK (B) - Djurgårdens IF IBS 5 - 1 Magnus Berg, Johan Eklund Sköndalshallen
2024-02-03 15:30 150038092 Djurgårdens IF IBS - Hammarby IF IBF (B) 0 - 4 Johnny Mikael Claesson, Kevin Helly Hjorthagshallen
2024-02-04 16:30 150038094 Högalids IF - FBI Tullinge (B) 2 - 6 Johnny Mikael Claesson, Niklas Lundberg Eriksdalshallen
2024-02-04 16:45 150038093 Älta IF - Nacka IBK (B) 3 - 8 Malva Sölvemark, Petra Dynesius Stavsborgs sporthall
2024-02-07 20:15 150038102 Huddinge IBS (B) - Högalids IF 8 - 1 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Tomtbergahallen
2024-02-11 17:15 150038097 FBI Tullinge (B) - Älta IF 5 - 3 Fredrik Bousset, Gustav Levin Tullingehallen
2024-02-11 18:00 150038098 Nacka IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 5 - 4 Kerin Maclean Mitchell, Jakub Horyna Ormingehallen
2024-02-17 16:30 150038105 Djurgårdens IF IBS - FBI Tullinge (B) 7 - 2 Maja Bergman, Kevin Helly Hjorthagshallen
2024-02-18 11:00 150038107 Högalids IF - Värmdö IF (A) 1 - 11 Imtiaz Karim, Manne Jahnsson Eriksdalshallen
2024-02-18 16:45 150038106 Älta IF - Huddinge IBS (B) 7 - 1 Fredrik Bousset, Leo Fristedt Stavsborgs sporthall
2024-02-18 19:45 150038103 Sköndals IK (B) - Hammarby IF IBF (B) 0 - 3 Anthon Rosén, Rasmus Bergne Sköndalshallen
2024-02-21 20:15 150038114 Huddinge IBS (B) - Djurgårdens IF IBS 6 - 4 Zana Guzel, Osama Abaied Tomtbergahallen
2024-02-25 15:45 150038113 Värmdö IF (A) - Älta IF 6 - 2 Wilmer Axén, Didrik Axen Värmdö sporthall
2024-03-17 18:45 150038110 Nacka IBK (B) - Sköndals IK (B) 6 - 7 Christian Berger, Lars Sundlöf Ormingehallen
2024-03-02 14:30 150038118 Djurgårdens IF IBS - Värmdö IF (A) 2 - 10 Robert Vangeus, Camilla Karlsson Hjorthagshallen
2024-03-02 18:15 150038115 Hammarby IF IBF (B) - Nacka IBK (B) 4 - 3 Maja Bergman, Kevin Helly Sjöstadshallen
2024-03-03 18:15 150038116 Sköndals IK (B) - FBI Tullinge (B) 4 - 4 Alexander Mattsson, Stefano Bianque Sköndalshallen
2024-03-13 20:15 150038126 Huddinge IBS (B) - Sköndals IK (B) 4 - 0 Olle Forsberg, Håkan Sällström Tomtbergahallen
2024-03-16 18:00 150038121 FBI Tullinge (B) - Hammarby IF IBF (B) 0 - 4 Maja Bergman, Kevin Helly Tullingehallen
2024-03-17 09:30 150038123 Högalids IF - Älta IF 3 - 3 Anders Asp, Sadjad Nima Vintervikshallen
2024-03-23 12:30 150038128 Hammarby IF IBF (B) - Huddinge IBS (B) 5 - 1 Johan Hessing, Wilmer Axén Sjöstadshallen
2024-03-23 13:00 150038129 Sköndals IK (B) - Värmdö IF (A) 2 - 4 Imtiaz Karim, Anton Zaitsev Sköndalshallen
2024-03-23 15:30 150038131 Djurgårdens IF IBS - Högalids IF 5 - 4 Aldin Imamovic, David Berger Hjorthagshallen
2024-03-24 18:15 150038127 Nacka IBK (B) - FBI Tullinge (B) 9 - 1 Elin Holm, Linus Löfstedt Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF (B) 16 13 0 3 77-37 40 39
2. Värmdö IF (A) 16 12 2 2 93-40 53 38
3. Nacka IBK (B) 16 12 0 4 86-48 38 36
4. Älta IF 16 7 3 6 68-72 -4 24
5. Sköndals IK (B) 16 7 2 7 55-60 -5 23
6. Huddinge IBS (B) 16 6 1 9 56-73 -17 19
7. FBI Tullinge (B) 16 5 1 10 56-83 -27 16
8. Djurgårdens IF IBS 16 3 1 12 47-79 -32 10
9. Högalids IF 16 1 2 13 43-89 -46 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis