Damer Utveckling (2023/24)

Gruppspel
Damer Utveckling
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-01-27 15:00 110230002 Kiruna AIF - IBK Luleå 3 - 4 Miroslav Hochel, Johan Kemi Rakethallen Kiruna
2024-05-03 20:45 110230003 IBK Boden - Team Kalix IBK WW (-5 - -5) Miroslav Hochel, Christoffer Flemström Boden Arena
2023-09-29 20:30 110230005 IBK Luleå - Öjebyns IBF 3 - 2 Sean Limnerius, Anton Backelind Kronanhallen
2023-10-01 14:00 110230004 Team Kalix IBK - Kiruna AIF 6 - 0 Daniel Juntti, Kristian Rossi Sportcity Kalix
2023-10-13 20:45 110230007 Öjebyns IBF - Team Kalix IBK 2 - 3 Kristian Rossi, Isac Lundqvist Norrmalmia Sph
2023-10-15 16:00 110230009 Kiruna AIF - IBK Boden 0 - 8 Miroslav Hochel, Johan Kemi Rakethallen Kiruna
2023-10-20 19:30 110230012 IBK Boden - IBK Luleå 3 - 1 Petter Lindkvist, Anton Backelind Boden Arena
2023-10-21 12:00 110230010 Kiruna AIF - Öjebyns IBF 1 - 3 Johan Kemi, Miroslav Hochel Rakethallen Kiruna
2023-10-06 19:00 110230014 IBK Luleå - Team Kalix IBK 1 - 3 Petter Lindkvist, Jörgen Eriksson Örnäsets Sp
2023-10-27 20:45 110230015 Öjebyns IBF - IBK Boden 4 - 3 Per-Anders Blind, Petter Lindkvist Norrmalmia Sph
2023-11-10 19:30 110230018 Team Kalix IBK - IBK Boden 2 - 6 Isac Lundqvist, Kristian Rossi Sportcity Kalix
2023-11-12 14:15 110230017 IBK Luleå - Kiruna AIF 9 - 1 Elin Karlmats, Olivia Vikström Örnäsets Sp
2023-11-17 19:30 110230020 Öjebyns IBF - IBK Luleå 7 - 5 Tobias Skogsberg, Daniel Juntti Norrmalmia Sph
2023-11-19 12:15 110230019 Kiruna AIF - Team Kalix IBK 3 - 7 Miroslav Hochel, Johan Kemi Rakethallen Kiruna
2023-11-24 19:30 110230022 Team Kalix IBK - Öjebyns IBF 4 - 8 Jari Korpi, Isac Lundqvist Sportcity Kalix
2023-11-26 13:00 110230024 IBK Boden - Kiruna AIF 7 - 4 Petter Lindkvist, Anton Backelind Boden Arena
2023-12-03 14:00 110230025 Öjebyns IBF - Kiruna AIF 6 - 5 Filip Lyckne, Anton Backelind Norrmalmia Sph
2023-12-04 20:15 110230027 IBK Luleå - IBK Boden 7 - 4 Anton Backelind, Edward Alatalo Hälsans hus
2023-12-14 20:15 110230029 Team Kalix IBK - IBK Luleå 3 - 7 Elin Karlmats, Olivia Vikström Sportcity Kalix
2023-12-17 15:00 110230030 IBK Boden - Öjebyns IBF 6 - 9 Kristian Rossi, Johan Nyström Boden Arena
2024-01-14 13:30 110230033 IBK Boden - Team Kalix IBK 1 - 3 Robin Aidanpää, Anton Backelind Boden Arena
2024-01-27 00:00 110230032 Kiruna AIF - IBK Luleå 3 - 4 Rakethallen Kiruna
2024-01-19 20:30 110230035 IBK Luleå - Öjebyns IBF 9 - 2 Jörgen Eriksson, Gustaf Vallgren Kronanhallen
2024-01-21 14:00 110230034 Team Kalix IBK - Kiruna AIF 9 - 1 Kristian Rossi, Isac Lundqvist Sportcity Kalix
2024-01-28 00:00 110230039 Kiruna AIF - IBK Boden 0 - 8 Rakethallen Kiruna
2024-01-30 20:00 110230037 Öjebyns IBF - Team Kalix IBK 8 - 4 Daniel Juntti, Mattis Stanzé Norrmalmia Sph
2024-02-02 19:30 110230042 IBK Boden - IBK Luleå 0 - 9 Sean Limnerius, Christoffer Flemström Boden Arena
2024-02-04 14:00 110230040 Kiruna AIF - Öjebyns IBF 2 - 6 Johan Kemi, Miroslav Hochel Rakethallen Kiruna
2024-02-09 20:15 110230045 Öjebyns IBF - IBK Boden 3 - 5 Petter Lindkvist, Mattis Stanzé Hortlax Sp
2024-02-10 11:15 110230055 Öjebyns IBF - Kiruna AIF 3 - 2 Per-Anders Blind, Petter Lindkvist Norrmalmia Sph
2024-03-26 20:00 110230044 IBK Luleå - Team Kalix IBK 8 - 2 Gustaf Vallgren, Per-Anders Blind Hälsans hus
2023-11-12 00:00 110230047 IBK Luleå - Kiruna AIF 9 - 1 Örnäsets Sp
2024-02-16 19:45 110230048 Team Kalix IBK - IBK Boden 6 - 3 Isac Lundqvist, Kristian Rossi Sportcity Kalix
2024-02-22 20:15 110230050 Öjebyns IBF - IBK Luleå 4 - 3 e.förl. Edward Alatalo, Johan Nyström Hortlax Sp
2024-03-27 00:00 110230049 Kiruna AIF - Team Kalix IBK WW (-5 - -5) Rakethallen Kiruna
2023-11-26 00:00 110230054 IBK Boden - Kiruna AIF 7 - 4 Boden Arena
2024-02-29 20:15 110230052 Team Kalix IBK - Öjebyns IBF 2 - 4 Kristian Rossi, Isac Lundqvist Sportcity Kalix
2024-03-15 19:30 110230057 IBK Luleå - IBK Boden 4 - 6 Anton Backelind, Elin Karlmats Kronanhallen
2024-03-21 20:15 110230059 Team Kalix IBK - IBK Luleå 2 - 11 Edward Alatalo, Kristian Rossi Sportcity Kalix
2024-03-23 15:30 110230060 IBK Boden - Öjebyns IBF 5 - 3 Robin Aidanpää, Anton Backelind Boden Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Luleå 16 11 1 (0) 4 94-46 48 34
2. Öjebyns IBF 16 10 1 (1) 5 74-62 12 32
3. IBK Boden 16 9 0 (0) 7 72-64 8 27
4. Team Kalix IBK 16 7 0 (0) 9 56-73 -17 21
5. Kiruna AIF 16 0 0 (0) 16 30-101 -71 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis