Pantamera P 2008 A (2023/24)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-01 12:15 150300003 Duvbo IK - Nacka IBK 5 - 7 Daniel Karlsson, Jonas Jatko Löthallen
2023-10-01 18:00 150300001 AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 4 - 3 Oliver Hallgren, Agaton Östlund Tallbackaskolan
2023-11-17 20:00 150300109 Tyresö Trollbäcken IBK - AIK IBF 1 - 3 Christian Berger, Magnus Berg Strandhallen - Tyresö
2023-11-20 20:30 150300111 Nacka IBK - Duvbo IK 6 - 5 Magnus Berg, Fredrik Hallenberg Myrsjöskolan
2023-12-02 15:00 150300110 Täby FC - AIK IBF 4 - 4 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Grindtorpshallen
2024-02-11 13:15 150300002 FBC Sollentuna - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 0 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Rotebrohallen (Nya)
2023-10-07 11:45 150300091 Djurgårdens IF IBS - Täby FC 2 - 6 Johan Eklund, Johan Hessing Hjorthagshallen
2023-10-07 17:45 150300009 Tyresö Trollbäcken IBK - AIK IBF 1 - 5 Mats Nordrup, Svante Lindholm Strandhallen - Tyresö
2023-10-08 17:00 150300008 Nacka IBK - FBC Sollentuna 3 - 3 Leo Fristedt, Christoffer Hellström Ormingehallen
2023-10-14 16:15 150300092 FBC Sollentuna - Duvbo IK 2 - 1 Peter Hagelin, Niklas Forsman Rotebrohallen (Nya)
2023-10-15 12:00 150300015 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurgårdens IF IBS 1 - 3 Ulf Hedlund, Marcus Rückert Strandhallen - Tyresö
2023-10-15 15:00 150300011 AIK IBF - Nacka IBK 5 - 2 Elin Holm, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2023-10-22 10:15 150300019 Nacka IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 0 Felix Fernström, Josefine Svensson Ormingehallen
2023-10-22 13:30 150300093 AIK IBF - Duvbo IK 2 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Gustav Levin Ulriksdalshallen
2023-11-13 19:15 150300020 Djurgårdens IF IBS - Täby FC 8 - 4 William Tegnér, Fredrik Hallenberg Hjorthagshallen
2023-10-29 12:30 150300023 Duvbo IK - Täby FC 3 - 4 Imtiaz Karim, Johan Nima Löthallen
2023-10-29 17:30 150300024 Nacka IBK - Djurgårdens IF IBS 9 - 4 Hanna Woxmark, Fredrik Alzén Ormingehallen
2023-11-26 16:45 150300094 Tyresö Trollbäcken IBK - FBC Sollentuna 2 - 7 Christian Berger, Håkan Taxén Strandhallen - Tyresö
2023-10-28 14:15 150300026 Täby FC - FBC Sollentuna 3 - 7 Mario Mallengren, Mats Nordrup Hägerneholmshallen
2023-11-18 13:45 150300030 Djurgårdens IF IBS - Duvbo IK 1 - 2 Joel Holm, Jonas Vedin Hjorthagshallen
2023-11-19 18:30 150300095 AIK IBF - Nacka IBK 2 - 6 Peter Lassfolk, Magnus Berg Ulriksdalshallen
2023-10-27 19:30 150300096 Tyresö Trollbäcken IBK - Djurgårdens IF IBS 3 - 1 Johan Eklund, Mats Nordrup Strandhallen - Tyresö
2023-11-25 11:15 150300032 FBC Sollentuna - Duvbo IK 6 - 0 Alice Fritshammar, William Tegnér Rotebrohallen (Nya)
2023-11-26 16:00 150300031 AIK IBF - Täby FC 4 - 1 Anton Zaitsev, Theodore Hurtig Ulriksdalshallen
2023-12-09 13:15 150300040 Djurgårdens IF IBS - FBC Sollentuna 4 - 7 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Hjorthagshallen
2023-12-10 11:30 150300037 Täby FC - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 1 Mario Mallengren, Robert Lindén Säfström Hägerneholmshallen
2024-02-10 14:15 150300036 Duvbo IK - AIK IBF 0 - 4 Ricky Bagge, Olle Forsberg Hallonbergshallen
2023-12-16 14:30 150300041 AIK IBF - FBC Sollentuna 1 - 8 Agaton Östlund, Anton Ponnert Bagartorpshallen
2023-12-17 09:30 150300045 Tyresö Trollbäcken IBK - Duvbo IK 3 - 1 Johan Eklund, Jakub Horyna Tyresöhallen
2023-12-17 12:45 150300044 Nacka IBK - Täby FC 3 - 6 Christoffer Hellström, Fredrik Alzén Ormingehallen
2024-01-13 13:00 150300050 Djurgårdens IF IBS - AIK IBF 2 - 6 Agaton Östlund, Anders Peterson Hjorthagshallen
2024-01-14 16:30 150300048 Nacka IBK - Duvbo IK 4 - 4 Christoffer Hellström, Petra Dynesius Ormingehallen
2024-02-03 13:30 150300049 Tyresö Trollbäcken IBK - FBC Sollentuna 4 - 7 Agaton Östlund, Elliot Helin Boucher Strandhallen - Tyresö
2024-01-20 12:30 150300052 FBC Sollentuna - Nacka IBK 3 - 3 Jonas Vedin, Tobias Jansson Rotebrohallen (Nya)
2024-01-21 16:45 150300051 AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 5 Johnn Wahlgren, Johan Eklund Ulriksdalshallen
2024-01-27 10:15 150300097 Täby FC - FBC Sollentuna 0 - 8 Hannes Hovmöller, Simon Fröberg Hägerneholmshallen
2024-01-27 17:45 150300059 Nacka IBK - AIK IBF 1 - 7 Leo Fristedt, Kari Malmros Ormingehallen
2024-01-27 18:30 150300060 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 4 Mauricio Castillo, Gustav Levin Hjorthagshallen
2024-02-01 20:00 150300098 FBC Sollentuna - Nacka IBK 10 - 3 Anders Peterson, Manne Jahnsson Töjnahallen
2024-02-10 12:30 150300064 Täby FC - Djurgårdens IF IBS 2 - 3 William Albrecht, Jakub Horyna Grindtorpshallen
2024-02-11 16:15 150300099 AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 8 - 0 Max Hellström, Marcus Rückert Ulriksdalshallen
2024-02-16 19:30 150300065 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka IBK 4 - 3 Osama Abaied, Zana Guzel Strandhallen - Tyresö
2023-11-19 14:00 150300100 Täby FC - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 8 Emmie Helleday, Linus Strandwitz Hägerneholmshallen
2024-02-17 11:45 150300070 Djurgårdens IF IBS - Nacka IBK 2 - 2 William Tegnér, Agaton Östlund Hjorthagshallen
2024-02-18 17:45 150300066 Täby FC - Duvbo IK 2 - 4 William Tegnér, Sabina Åström Hägerneholmshallen
2023-12-16 14:30 150300101 Duvbo IK - Djurgårdens IF IBS 7 - 6 Michael Leimer, Robert Milerud Hallonbergshallen
2024-02-17 12:30 150300072 FBC Sollentuna - Täby FC 4 - 4 Lars Reuterhagen, Olle Forsberg Rotebrohallen (Nya)
2024-02-25 12:15 150300073 Duvbo IK - Djurgårdens IF IBS 2 - 6 Robert Milerud, Michael Leimer Löthallen
2024-03-07 20:15 150300076 Duvbo IK - FBC Sollentuna 3 - 6 Peter Saliba Gustafsson, Bjarne Hekkelstrand Löthallen
2024-03-09 12:30 150300102 Djurgårdens IF IBS - Nacka IBK 2 - 7 Kevin Helly, Maja Bergman Hjorthagshallen
2024-03-09 13:45 150300077 Täby FC - AIK IBF 1 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Jakub Horyna Hägerneholmshallen
2024-03-15 20:00 150300085 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC 8 - 4 Marcus Rückert, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2024-03-16 16:15 150300082 FBC Sollentuna - Djurgårdens IF IBS 7 - 2 Oliver Hallgren, Henrik Nilsson Rotebrohallen (Nya)
2024-03-17 17:15 150300081 AIK IBF - Duvbo IK 5 - 4 Simon Fröberg, Hugo Nilsson Ulriksdalshallen
2024-03-23 11:30 150300086 FBC Sollentuna - AIK IBF 9 - 5 Lars Reuterhagen, Ricky Bagge Rotebrohallen (Nya)
2024-03-24 12:45 150300088 Täby FC - Nacka IBK 4 - 7 Jonas Edström, Isak Wallenius Hägerneholmshallen
2024-03-24 13:45 150300087 Duvbo IK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 5 Imtiaz Karim, Robert Lindén Säfström Löthallen
2023-10-21 10:00 150300103 FBC Sollentuna - AIK IBF 7 - 6 Anders Peterson, Fredrik Hallenberg Rotebrohallen (Nya)
2023-11-11 16:30 150300105 Nacka IBK - Täby FC 12 - 4 Mario Mallengren, Fredrik Alzén Ormingehallen
2023-12-07 20:15 150300104 Duvbo IK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 6 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Löthallen
2024-02-04 14:30 150300108 Duvbo IK - Täby FC 11 - 9 Magnus Berg, Johan Eklund Löthallen
2024-02-04 18:00 150300106 Djurgårdens IF IBS - FBC Sollentuna 0 - 9 Niklas Lundberg, Johnny Mikael Claesson Eriksdalshallen
2024-03-21 18:00 150300107 Nacka IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 7 Elliot Helin Boucher, Magnus Berg Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Sollentuna 18 15 3 0 114-44 70 48
2. AIK IBF 18 13 1 4 83-56 27 40
3. Nacka IBK 18 8 4 6 85-77 8 28
4. Tyresö Trollbäcken IBK 18 9 1 8 63-64 -1 28
5. Duvbo IK 18 4 1 13 58-84 -26 13
6. Djurgårdens IF IBS 18 4 1 13 51-90 -39 13
7. Täby FC 18 3 3 12 64-103 -39 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis