Veteran-SM D35+ (2023/24)

Gruppspel
Veteran-SM D35+ Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-02 16:45 580052001 FBC Lerum Vet - Hässelby SK IBK Dam Vet 4 - 3 Fredrik Landin, Handrin Thunqvist IFU Arena A
2024-02-02 16:45 580052002 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Vallentuna IBK Damveteran 10 - 1 Edwin Simonian, Pierre Borghoff IFU Arena DHinox
2024-02-02 19:45 580052003 Vallentuna IBK Damveteran - FBC Lerum Vet 2 - 2 Jonas Nordqvist, Henrik Hultin-Öberg IFU Arena A
2024-02-02 19:45 580052004 Hässelby SK IBK Dam Vet - Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 - 6 Fredrik Landin, Handrin Thunqvist IFU Arena DHinox
2024-02-03 10:00 580052005 Rönnby Västerås IBK Ungdom - FBC Lerum Vet 11 - 0 Nicklas Sundgren, Leif Borglund IFU Arena DHinox
2024-02-03 10:00 580052006 Vallentuna IBK Damveteran - Hässelby SK IBK Dam Vet 3 - 6 Jan Erik Kristofersson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rönnby Västerås IBK Ungdom 3 3 0 0 27-4 23 9
2. FBC Lerum Vet 3 1 1 1 6-16 -10 4
3. Hässelby SK IBK Dam Vet 3 1 0 2 12-13 -1 3
4. Vallentuna IBK Damveteran 3 0 1 2 6-18 -12 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Veteran-SM D35+ Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-02 16:30 580053001 Landvetter IBK Damveteraner - Västerhaninge IBK 1 - 5 Peter Sigurbjörnsson, Emil Gustafsson IFU Arena Tell Media Group (B)
2024-02-02 16:30 580053002 Örnsköldsvik IBK Dam Veteran - Järfälla Bele IBK Dam Veteran 4 - 1 Tobias Jansson, Bjarne Hekkelstrand IFU Arena Gibon
2024-02-02 20:30 580053003 Järfälla Bele IBK Dam Veteran - Landvetter IBK Damveteraner 9 - 0 Haris Hodzic, Ronnie Eriksson IFU Arena Tell Media Group (B)
2024-02-02 20:30 580053004 Västerhaninge IBK - Örnsköldsvik IBK Dam Veteran 0 - 5 Tobias Jansson, Bjarne Hekkelstrand IFU Arena Gibon
2024-02-03 09:45 580053005 Örnsköldsvik IBK Dam Veteran - Landvetter IBK Damveteraner 14 - 0 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon IFU Arena Gibon
2024-02-03 09:45 580053006 Järfälla Bele IBK Dam Veteran - Västerhaninge IBK 4 - 2 Robert Jäderlund, Edwin Simonian IFU Arena Tell Media Group (B)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örnsköldsvik IBK Dam Veteran 3 3 0 0 23-1 22 9
2. Järfälla Bele IBK Dam Veteran 3 2 0 1 14-6 8 6
3. Västerhaninge IBK 3 1 0 2 7-10 -3 3
4. Landvetter IBK Damveteraner 3 0 0 3 1-28 -27 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Veteran-SM D35+ Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-02 17:45 580054001 IBF Backadalen Dam Vet - Råsunda IS 0 - 7 Fredrik Landin, Handrin Thunqvist IFU Arena A
2024-02-02 17:45 580054002 Endre IF Veteraner - FBC Sollentuna Nord Vet 13 - 0 Pierre Borghoff, Edwin Simonian IFU Arena DHinox
2024-02-02 20:45 580054003 FBC Sollentuna Nord Vet - IBF Backadalen Dam Vet 1 - 2 Jonas Nordqvist, Henrik Hultin-Öberg IFU Arena A
2024-02-02 20:45 580054004 Råsunda IS - Endre IF Veteraner 3 - 4 Fredrik Landin, Handrin Thunqvist IFU Arena DHinox
2024-02-03 11:00 580054005 Endre IF Veteraner - IBF Backadalen Dam Vet 9 - 0 Nicklas Sundgren, Leif Borglund IFU Arena DHinox
2024-02-03 11:00 580054006 FBC Sollentuna Nord Vet - Råsunda IS 0 - 7 Bo Pettersson Loklint, Anders Asp IFU Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Endre IF Veteraner 3 3 0 0 26-3 23 9
2. Råsunda IS 3 2 0 1 17-4 13 6
3. IBF Backadalen Dam Vet 3 1 0 2 2-17 -15 3
4. FBC Sollentuna Nord Vet 3 0 0 3 1-22 -21 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Veteran-SM D35+ Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-02 17:45 580055001 Väsby AIK Dam Veteran - Frötuna IBF 4 - 4 Ulf Jonsson, Björn Söderström IFU Arena Upplands Energi
2024-02-02 20:45 580055002 Frötuna IBF - IKSU Veteran 0 - 1 Aarre Hietanen, Peter Sigurbjörnsson IFU Arena Upplands Energi
2024-02-03 09:00 580055003 IKSU Veteran - Väsby AIK Dam Veteran 11 - 0 Johan Hällström, Ronnie Eriksson IFU Arena Upplands Energi
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IKSU Veteran 2 2 0 0 12-0 12 6
2. Frötuna IBF 2 0 1 1 4-5 -1 1
3. Väsby AIK Dam Veteran 2 0 1 1 4-15 -11 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
Veteran-SM D35+ Plac 13-15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-03 14:00 580068001 Vallentuna IBK Damveteran - Landvetter IBK Damveteraner 11 - 0 Pontus Rosendal, Thomas Larsson IFU Arena Upplands Energi
2024-02-04 10:00 580068002 Vallentuna IBK Damveteran - FBC Sollentuna Nord Vet 1 - 3 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena Upplands Energi
Veteran-SM D35+ Plac 5-8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-03 14:00 580066001 FBC Lerum Vet - Järfälla Bele IBK Dam Veteran 1 - 4 Nicklas Sundgren, Leif Borglund IFU Arena DHinox
2024-02-03 14:45 580066002 Råsunda IS - Frötuna IBF 6 - 4 Edwin Simonian, Robert Jäderlund IFU Arena Tell Media Group (B)
2024-02-04 10:00 580066004 FBC Lerum Vet - Frötuna IBF 0 - 1 Robert Jäderlund, Nicklas Sundgren IFU Arena DHinox
2024-02-04 10:00 580066003 Järfälla Bele IBK Dam Veteran - Råsunda IS 0 - 6 Edwin Simonian, Pierre Borghoff IFU Arena A
Veteran-SM D35+ Plac 9-12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-03 13:45 580067001 Hässelby SK IBK Dam Vet - Västerhaninge IBK 3 - 0 Robert Jäderlund, Edwin Simonian IFU Arena Tell Media Group (B)
2024-02-03 15:00 580067002 IBF Backadalen Dam Vet - Väsby AIK Dam Veteran 1 - 3 Pontus Rosendal, Thomas Larsson IFU Arena Upplands Energi
2024-02-04 09:45 580067004 Västerhaninge IBK - IBF Backadalen Dam Vet 1 - 2 Anders Asp, Jan Erik Kristofersson IFU Arena Tell Media Group (B)
2024-02-04 09:45 580067003 Hässelby SK IBK Dam Vet - Väsby AIK Dam Veteran 6 - 0 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn IFU Arena Gibon
Slutspel
Veteran-SM D35+ A-slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-02-03 14:00 Semifinal 1 580065001 Rönnby Västerås IBK Ungdom - Örnsköldsvik IBK Dam Veteran 7 - 0 Jan Erik Kristofersson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena A
2024-02-03 15:00 Semifinal 2 580065002 Endre IF Veteraner - IKSU Veteran 3 - 4 e.förl. Anders Asp, Jan Erik Kristofersson IFU Arena A
2024-02-04 11:00 Match om 3:e pl. 580065004 Örnsköldsvik IBK Dam Veteran - Endre IF Veteraner 0 - 6 Nicklas Sundgren, Leif Borglund IFU Arena A
2024-02-04 12:00 Final 580065003 Rönnby Västerås IBK Ungdom - IKSU Veteran 3 - 2 Pierre Borghoff, Edwin Simonian IFU Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis