Träningsmatcher Dam/Flick VIBF (2023/24)

Övriga matcher
Träningsmatcher Dam/Flick VIBF
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-05-27 19:00 219011001 Islands Damlandslag - Skälby IBK D1 Mattias Strid, Edvin Vare Mälarenergi Arena A
2023-08-11 18:30 219011012 Västerås Rönnby IBK SSL Dam - Rönnby IBK August Ericsson, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2023-08-12 16:00 219011002 Västerås IBS Dam - Surahammars IBF Damer Div 1 3 - 0 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2023-08-17 19:45 219011003 Västerås IBS Dam - Storvreta IBK Dam Allsvenskan 5 - 1 Tobias Söderberg, Lars Flink Mälarenergi Arena A
2023-08-20 16:00 219011013 Skälby IBK D1 - IBF Hedemora D1 4 - 3 Henrik Brehmer, Fernando Rocabado Mälarenergi Arena A
2023-08-25 17:00 219011016 Västerås IBS Ungdom DJAS - Rönnby Västerås IBK Ungdom JAS 3 - 14 Michael Rosén, Jonas Langgren Mälarenergi Arena A
2023-08-26 12:00 219011017 Rönnby Västerås IBK Ungdom JAS - Västerås IBS Ungdom DJAS 11 - 1 Edvin Vare, Casper Vare Mälarenergi Arena B
2023-08-27 14:00 219011014 Per-Ols IBF Damer - Enköpings IBK D2 David Hildingstam, Camilla Eriksson Fagerstahallen
2023-08-28 19:15 219011005 Per-Ols IBF Damer - IBF Borlänge Div1 Michael Rosén, Jonas Langgren Fagerstahallen
2023-08-30 19:30 219011018 Skogsgymnastikens IBS Damer - IBF Hedemora DJ/D2 Edvin Vare, Casper Vare Frida Hansdotter Arena
2023-09-02 15:45 219011004 Västerås IBS Dam - Tyresö Trollbäcken IBK Dam Allsvenskan 6 - 6 Jonathan Morén, Mats Eriksson Mälarenergi Arena A
2023-09-04 19:00 219011006 Per-Ols IBF Damer - IBF Ludvika Dam Div 1 Michael Rosén, Jonas Langgren Fagerstahallen
2023-09-05 19:30 Till domarna:
Vi kommer spela 3 x 20 minuter rullande tid med riktigt korta pauser, typ 2-3 min max, för att hinna spela så mycket som möjligt. 219011015 Skälby IBK D1 - Surahammars IBF Damer Div 1 11 - 5 Michael Rosén, Jonas Langgren Mälarenergi Arena B
2023-09-08 19:00 219011011 Knäppmora AIK D3U - Skiljebo SK D3U Inst. Skinnskattebergs Sporthall
2023-09-09 15:00 219011008 Alunda IBF Dam - FBI Tullinge Dam Div 1 14 - 2 Tonni Boström, Simon Jansson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2023-09-09 16:00 219011009 Rönnby Västerås IBK Ungdom Division 1 - IBF Borlänge Div1 6 - 5 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Mälarenergi Arena B
2023-09-10 14:00 219011007 Per-Ols IBF Damer - Surahammars IBF Damer Div 1 David Hildingstam, Mattias Strid Fagerstahallen
2023-09-10 16:00 219011021 Alunda IBF Dam - Älvsjö AIK IBF 4 - 4 Tonni Boström, Simon Jansson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2023-09-14 19:15 219011027 Knäppmora AIK D3U - IFK Arboga IBK D2 4 - 4 Camilla Eriksson, David Hildingstam Skinnskattebergs Sporthall
2023-09-14 19:45 219011020 Sala Silverstaden IBK - Rönnby Västerås IBK Ungdom Division 1 3 - 11 Moltas Gunnarsson, Burak Unsal Sala Idrottshall
2023-09-15 19:30 219011019 Rönnby Västerås IBK Ung DJ - IK Sirius FBC DJ-F08 6 - 1 Michael Rosén, Jonas Langgren Mälarenergi Arena A
2023-09-19 19:30 219011029 IFK Arboga IBK D2 - Knäppmora AIK D3U 3 - 4 Henrik Brehmer, Camilla Eriksson Vasahallen
2023-09-22 19:00 219011032 IBK Sala FK4 10/11 - Enköpings IBK F10-11 6 - 0 Nora Andersson, Elise Amundsen Sporthallen Lärkan
2023-09-22 19:00 219011022 Knäppmora AIK D3U - Västerås IBS Ung D3 7 - 2 Francisco Contreras, Yan Stephy Kouandio Skinnskattebergs Sporthall
2023-09-24 11:45 219011026 Rönnby Västerås IBK Ung F09/10 FK3 - Strängnäs IBK F09/10 2 - 4 Oliver Dahmberg, Cecilia Contreras Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2023-09-29 19:30 219011033 Knäppmora AIK D3U - IBK Sala D2 5 - 4 Casper Vare, Viktor Ericsson Skinnskattebergs Sporthall
2023-09-30 11:00 219011031 IK Råby Västerås D2 - Rönnby IBK Ung D3 Fernando Rocabado, Dan Barthlen Råbyhallen
2023-10-01 11:00 219011025 Västerås IBS Ung DJ16 - Rönnby Västerås IBK Ung DJ 4 - 5 Viktor Ericsson, Casper Vare Mälarenergi Arena B
2023-10-01 13:15 219011028 Sala Silverstaden IBK - Skiljebo SK D3U 8 - 2 Camilla Eriksson, David Hildingstam Sala Idrottshall
2023-10-02 19:30 219011030 IBK Sala D2 - Wåhla IBK D3 8 - 3 Moltas Gunnarsson, Francisco Contreras Sporthallen Lärkan
2023-10-07 09:30 219011034 IBK Sala FK3 (10/11) - Surahammars IBF (FK4) F-10-12 3 - 2 Olov Östlund, Gabriel Lennebring Sala Idrottshall
2023-10-07 10:30 219011023 Västerås IBS Ung FK1 - IFK Arboga FK1 3 - 2 Andreas Julin, Valter Lundkvist Klövernhallen Plan 1
2023-10-11 19:45 219011024 Västerås IBS Ung 08/09 FK2 - IBK Sala FK2 (08/09) 8 - 1 Cecilia Contreras, Francisco Contreras Klövernhallen Plan 1
2023-10-12 19:30 219011035 Knäppmora AIK D3U - Skiljebo SK D3U 0 - 0 Mats Eriksson, Camilla Eriksson Skinnskattebergs Sporthall
2023-11-25 15:00 219011037 IBK Köping F-12/13 FK6 - IBK Köping F-10/11 FK3 Teo Liverpool Karlsson, Albin Trygg Karlbergshallen (KB-Hallen)
2023-11-29 19:40 219011036 Västerås IBS Ung DJ16 - Tillberga IK Ung 2009 PK3 0 - 4 David Hildingstam, Edvin Vare Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2023-12-08 18:15 219011039 Västerås Rönnby IBK SSL Dam - Västerås Rönnby IBK SSL Dam Jonas Langgren, Michael Rosén Mälarenergi Arena A
2023-12-09 15:45 219011038 Västerås IBS Dam - Tyresö Trollbäcken IBK Dam Allsvenskan Inst. Mälarenergi Arena B
2024-01-06 14:30 219011040 Västerås IBS Dam - Surahammars IBF Damer Div 1 7 - 3 Michael Rosén, Jonas Langgren Mälarenergi Arena A
2024-02-03 15:30 219011042 IBK Köping F-11/12 FK4 - Örebro SK Ung 11/12 FK3 3 - 7 Justin Åhlander, Dani Zakidan Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-03-09 16:30 219011043 IBK Köping F-10/11 FK3 - Kopparbergs BK F10-13 Andreas Julin, Texas Bertilsson Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-04-13 14:00 219011041 IBK Sala FK4 - Per-Ols IBF F08/11 Sala Idrottshall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis