Division 2 Herr (2023/24)

Gruppspel
Herrar division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 11:00 150001001 Älvsjö AIK IBF (B) - FBC Sollentuna (A) 4 - 5 Osama Abaied, Zana Guzel Kämpetorpshallen 2
2023-09-23 12:15 150001003 Huddinge IBS (A) - Ingarö IF (A) 9 - 2 Tobias Berger, Jakub Horyna Fleminghallen A
2023-09-23 12:45 150001005 Hammarby IF IBF (A) - Huvudstadens IBK 9 - 2 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Sjöstadshallen
2023-09-23 14:00 150001002 Väsby AIK - Järfälla Bele IBK (A) 10 - 3 Peter Hagelin, Jonas Edström Smedsgärdshallen
2023-09-23 15:00 150001006 Balrog Botkyrka IK (A) - Vallentuna IBK (A) 3 - 6 Svedje Ohlson, Mathias Stegrud Botkyrkahallen
2023-09-24 13:00 150001004 IS Bar Central Nytorget - Jakobsbergs IBF (A) 5 - 6 Peter Saliba Gustafsson, Kerin Maclean Mitchell Vintervikshallen
2023-09-29 19:00 150001007 Vallentuna IBK (A) - Hammarby IF IBF (A) 6 - 2 Mohamed Abdirisak, Fredrik Landin Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-09-29 20:00 150001010 Ingarö IF (A) - Väsby AIK 7 - 6 Zana Guzel, Osama Abaied Charlottendalshallen
2023-09-29 20:00 150001012 FBC Sollentuna (A) - Balrog Botkyrka IK (A) 5 - 1 Christoffer Markovski, Anton Fritshammar Rotebrohallen (Nya)
2023-09-30 13:45 150001009 IS Bar Central Nytorget - Huddinge IBS (A) 2 - 10 Jakub Horyna, Peter Hagelin Sjöstadshallen
2023-10-01 15:45 150001011 Järfälla Bele IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 1 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Jakobsbergs Sporthall
2023-10-01 16:45 150001008 Huvudstadens IBK - Jakobsbergs IBF (A) 5 - 5 Zana Guzel, Osama Abaied Sköndalshallen
2023-10-07 12:15 150001015 Huddinge IBS (A) - Huvudstadens IBK 9 - 3 Jonas Edström, Jakub Horyna Fleminghallen A
2023-10-07 12:45 150001017 Hammarby IF IBF (A) - Balrog Botkyrka IK (A) 7 - 4 Osama Abaied, Zana Guzel Sjöstadshallen
2023-10-07 15:00 150001014 Väsby AIK - IS Bar Central Nytorget 3 - 6 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Smedsgärdshallen
2023-10-08 13:15 150001018 Järfälla Bele IBK (A) - FBC Sollentuna (A) 4 - 5 Arash Sohrevardi, Alexander Potapeiko Jakobsbergs Sporthall
2023-10-08 14:00 150001013 Älvsjö AIK IBF (B) - Ingarö IF (A) 3 - 4 Johan Larsson, Stefano Bianque Västertorpshallen
2023-10-08 16:00 150001016 Jakobsbergs IBF (A) - Vallentuna IBK (A) 4 - 5 Maryan Hrabovuk, Arash Sohrevardi Jakobsbergs Sporthall
2023-10-13 19:00 150001020 Vallentuna IBK (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 6 Zana Guzel, Osama Abaied Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-10-13 20:00 150001023 Ingarö IF (A) - Järfälla Bele IBK (A) 3 - 3 Peter Hagelin, Mohamed Abdirisak Charlottendalshallen
2023-10-14 14:00 150001024 FBC Sollentuna (A) - Hammarby IF IBF (A) 5 - 4 Peter Hagelin, Mohamed Abdirisak Rotebrohallen (Nya)
2023-10-14 15:00 150001019 Balrog Botkyrka IK (A) - Jakobsbergs IBF (A) 5 - 4 Daniel Söderberg, Jakub Horyna Botkyrkahallen
2023-10-15 13:00 150001022 IS Bar Central Nytorget - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 12 Johan Larsson, Stefano Bianque Vintervikshallen
2023-10-15 16:30 150001021 Huvudstadens IBK - Väsby AIK 6 - 9 Zana Guzel, Osama Abaied Sköndalshallen
2023-10-27 20:00 150001029 Ingarö IF (A) - FBC Sollentuna (A) 0 - 12 Tobias Berger, Mohamed Abdirisak Charlottendalshallen
2023-10-28 12:15 150001027 Huddinge IBS (A) - Balrog Botkyrka IK (A) 10 - 4 Johan Larsson, Stefano Bianque Fleminghallen A
2023-10-28 13:45 150001026 Väsby AIK - Vallentuna IBK (A) 11 - 2 Linus Warrenstein, Peter Saliba Gustafsson Smedsgärdshallen
2023-10-29 13:00 150001028 Jakobsbergs IBF (A) - Hammarby IF IBF (A) 6 - 9 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Jakobsbergs Sporthall
2023-10-29 13:30 150001030 Järfälla Bele IBK (A) - IS Bar Central Nytorget 5 - 8 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Viksjö Sporthall
2023-12-03 19:15 150001025 Älvsjö AIK IBF (B) - Huvudstadens IBK 7 - 6 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Västertorpshallen
2023-11-02 20:00 150001036 FBC Sollentuna (A) - Jakobsbergs IBF (A) 11 - 2 Tobias Berger, Tamuz Hidir Rotebrohallen (Nya)
2023-11-03 19:00 150001033 Vallentuna IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 14 - 5 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-04 14:15 150001031 Hammarby IF IBF (A) - Huddinge IBS (A) 5 - 5 Johan Larsson, Stefano Bianque Sjöstadshallen
2023-11-04 15:00 150001032 Balrog Botkyrka IK (A) - Väsby AIK 9 - 6 Osama Abaied, Zana Guzel Botkyrkahallen
2023-11-05 13:00 150001035 IS Bar Central Nytorget - Ingarö IF (A) 6 - 6 Elin Holm, Jonas Holm Vintervikshallen
2023-11-05 15:45 150001034 Huvudstadens IBK - Järfälla Bele IBK (A) 7 - 7 Anders Westerberg, Tobias Berger Sköndalshallen
2023-11-07 20:15 150001037 Älvsjö AIK IBF (B) - Balrog Botkyrka IK (A) 7 - 5 William Albrecht, Mohamed Abdirisak Kämpetorpshallen 2
2023-11-10 20:00 150001041 Ingarö IF (A) - Huvudstadens IBK 12 - 8 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Charlottendalshallen
2023-11-11 12:15 150001039 Huddinge IBS (A) - Jakobsbergs IBF (A) 7 - 7 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Fleminghallen A
2023-11-11 13:15 150001042 Järfälla Bele IBK (A) - Vallentuna IBK (A) 10 - 4 Peter Hagelin, Mohamed Abdirisak Jakobsbergs Sporthall
2023-11-11 16:00 150001040 IS Bar Central Nytorget - FBC Sollentuna (A) 6 - 6 Johan Larsson, Stefano Bianque Sjöstadshallen
2023-12-19 20:00 150001038 Väsby AIK - Hammarby IF IBF (A) 7 - 6 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2023-11-17 19:00 150001046 Vallentuna IBK (A) - Ingarö IF (A) 11 - 3 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-11-18 13:00 150001043 Jakobsbergs IBF (A) - Väsby AIK 6 - 9 Petra Dynesius, Svedje Ohlson Jakobsbergs Sporthall
2023-11-18 15:00 150001045 Balrog Botkyrka IK (A) - Järfälla Bele IBK (A) 6 - 7 Tobias Berger, David Berger Botkyrkahallen
2023-11-18 16:45 150001044 Hammarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 2 Osama Abaied, Zana Guzel Sjöstadshallen
2023-11-19 12:30 150001048 FBC Sollentuna (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 4 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Rotebrohallen (Nya)
2023-11-19 12:45 150001047 IS Bar Central Nytorget - Huvudstadens IBK 6 - 6 Jakub Horyna, Peter Saliba Gustafsson Vintervikshallen
2023-11-24 20:00 150001053 Ingarö IF (A) - Balrog Botkyrka IK (A) 7 - 8 Peter Hagelin, Mohamed Abdirisak Charlottendalshallen
2023-11-25 15:15 150001050 Väsby AIK - Huddinge IBS (A) 6 - 7 Jakub Horyna, Jonas Edström Smedsgärdshallen
2023-11-25 15:45 150001054 Järfälla Bele IBK (A) - Hammarby IF IBF (A) 5 - 2 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Jakobsbergs Sporthall
2023-11-26 12:45 150001052 IS Bar Central Nytorget - Vallentuna IBK (A) 3 - 5 Didrik Axen, Emil Glenngård Vintervikshallen
2023-11-26 16:15 150001051 Huvudstadens IBK - FBC Sollentuna (A) 4 - 8 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Sköndalshallen
2023-11-26 16:30 150001049 Älvsjö AIK IBF (B) - Jakobsbergs IBF (A) 7 - 13 Magnus Eriksson, William Albrecht Västertorpshallen
2023-12-02 15:00 150001058 Balrog Botkyrka IK (A) - IS Bar Central Nytorget 2 - 7 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Botkyrkahallen
2023-12-08 19:00 150001059 Vallentuna IBK (A) - Huvudstadens IBK 16 - 6 Robert Lindén Säfström, Linus Löfstedt Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-12-08 20:00 150001060 FBC Sollentuna (A) - Väsby AIK 10 - 3 Peter Hagelin, Mohamed Abdirisak Rotebrohallen (Nya)
2023-12-09 12:15 150001055 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 3 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Fleminghallen A
2023-12-09 13:00 150001056 Jakobsbergs IBF (A) - Järfälla Bele IBK (A) 0 - 5 Johan Larsson, Stefano Bianque Jakobsbergs Sporthall
2023-12-09 16:00 150001057 Hammarby IF IBF (A) - Ingarö IF (A) 4 - 6 Jakub Horyna, Jonas Edström Sjöstadshallen
2023-12-15 19:00 150001062 Vallentuna IBK (A) - FBC Sollentuna (A) 9 - 8 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-12-15 20:00 150001065 Ingarö IF (A) - Jakobsbergs IBF (A) 13 - 8 Emil Glenngård, Erik Palmertz Charlottendalshallen
2023-12-17 12:30 150001066 Järfälla Bele IBK (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 10 Svedje Ohlson, Alexander Mattsson Jakobsbergs Sporthall
2023-12-17 13:00 150001064 IS Bar Central Nytorget - Hammarby IF IBF (A) 4 - 4 Jakub Horyna, Emil Glenngård Vintervikshallen
2023-12-17 17:30 150001061 Älvsjö AIK IBF (B) - Väsby AIK 1 - 2 Tobias Berger, Jonas Edström Västertorpshallen
2023-12-17 17:30 150001063 Huvudstadens IBK - Balrog Botkyrka IK (A) 4 - 3 Peter Hagelin, Mohamed Abdirisak Sköndalshallen
2024-01-07 12:00 150001068 Huvudstadens IBK - Hammarby IF IBF (A) 2 - 6 Emil Glenngård, Mohamed Abdirisak Sköndalshallen
2024-01-07 18:30 150001072 FBC Sollentuna (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 4 Peter Hagelin, Mohamed Abdirisak Rotebrohallen (Nya)
2024-01-09 20:00 150001067 Vallentuna IBK (A) - Balrog Botkyrka IK (A) 9 - 5 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-10 19:30 150001071 Järfälla Bele IBK (A) - Väsby AIK 6 - 7 Peter Hagelin, Mohamed Abdirisak Jakobsbergs Sporthall
2024-01-10 20:00 150001070 Ingarö IF (A) - Huddinge IBS (A) 8 - 11 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Charlottendalshallen
2024-01-11 20:45 150001069 Jakobsbergs IBF (A) - IS Bar Central Nytorget 1 - 3 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Jakobsbergs Sporthall
2024-01-13 12:15 150001075 Huddinge IBS (A) - IS Bar Central Nytorget 6 - 3 Tobias Berger, David Berger Fleminghallen A
2024-01-13 14:00 150001074 Väsby AIK - Ingarö IF (A) 3 - 7 Alexander Mattsson, Svedje Ohlson Smedsgärdshallen
2024-01-13 15:00 150001077 Hammarby IF IBF (A) - Vallentuna IBK (A) 3 - 4 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Sjöstadshallen
2024-01-13 15:00 150001078 Balrog Botkyrka IK (A) - FBC Sollentuna (A) 5 - 15 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Botkyrkahallen
2024-01-14 13:00 150001076 Jakobsbergs IBF (A) - Huvudstadens IBK 14 - 6 David Berger, Stefano Bianque Jakobsbergs Sporthall
2024-01-14 17:30 150001073 Älvsjö AIK IBF (B) - Järfälla Bele IBK (A) 5 - 6 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Västertorpshallen
2024-01-19 19:00 150001080 Vallentuna IBK (A) - Jakobsbergs IBF (A) 9 - 4 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-01-19 20:00 150001083 Ingarö IF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 9 - 4 Jonas Edström, Emil Glenngård Charlottendalshallen
2024-01-19 20:00 150001084 FBC Sollentuna (A) - Järfälla Bele IBK (A) 10 - 4 Peter Hagelin, Mohamed Abdirisak Rotebrohallen (Nya)
2024-01-20 15:00 150001079 Balrog Botkyrka IK (A) - Hammarby IF IBF (A) 2 - 4 Tobias Berger, David Berger Botkyrkahallen
2024-01-21 13:00 150001082 IS Bar Central Nytorget - Väsby AIK 9 - 2 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Vintervikshallen
2024-01-21 13:30 150001081 Huvudstadens IBK - Huddinge IBS (A) 5 - 7 David Berger, Christoffer Markovski Sköndalshallen
2024-01-27 12:15 150001087 Huddinge IBS (A) - Vallentuna IBK (A) 6 - 4 Zana Guzel, Jonas Edström Fleminghallen A
2024-01-27 12:30 150001088 Jakobsbergs IBF (A) - Balrog Botkyrka IK (A) 4 - 5 Tobias Berger, David Berger Jakobsbergs Sporthall
2024-01-27 12:45 150001089 Hammarby IF IBF (A) - FBC Sollentuna (A) 5 - 7 William Albrecht, Jakub Horyna Sjöstadshallen
2024-01-27 14:00 150001086 Väsby AIK - Huvudstadens IBK 19 - 9 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Smedsgärdshallen
2024-01-27 14:45 150001090 Järfälla Bele IBK (A) - Ingarö IF (A) 7 - 9 David Berger, Tobias Berger Jakobsbergs Sporthall
2024-01-27 15:15 150001085 Älvsjö AIK IBF (B) - IS Bar Central Nytorget 4 - 8 Maja Bergman, Kevin Helly Kämpetorpshallen 1
2024-02-09 19:00 150001093 Vallentuna IBK (A) - Väsby AIK 7 - 4 Kerin Maclean Mitchell, Peter Saliba Gustafsson Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-02-09 20:00 150001096 FBC Sollentuna (A) - Ingarö IF (A) 10 - 6 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Rotebrohallen (Nya)
2024-02-10 13:00 150001095 IS Bar Central Nytorget - Järfälla Bele IBK (A) 6 - 2 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Sjöstadshallen
2024-02-10 15:00 150001092 Balrog Botkyrka IK (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 15 Jonas Edström, Emil Glenngård Botkyrkahallen
2024-02-10 15:15 150001091 Hammarby IF IBF (A) - Jakobsbergs IBF (A) 8 - 4 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Sjöstadshallen
2024-02-11 16:30 150001094 Huvudstadens IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 4 Mohamed Abdirisak, Peter Hagelin Sköndalshallen
2024-02-16 20:00 150001101 Ingarö IF (A) - IS Bar Central Nytorget 3 - 7 Tobias Berger, Håkan Augustsson Charlottendalshallen
2024-02-17 12:15 150001099 Huddinge IBS (A) - Hammarby IF IBF (A) 7 - 4 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Fleminghallen A
2024-02-17 14:00 150001098 Väsby AIK - Balrog Botkyrka IK (A) 6 - 6 Emil Glenngård, Jakub Horyna Smedsgärdshallen
2024-02-18 12:00 150001097 Älvsjö AIK IBF (B) - Vallentuna IBK (A) 4 - 5 Peter Saliba Gustafsson, Mohamed Abdirisak Västertorpshallen
2024-02-18 13:30 150001102 Järfälla Bele IBK (A) - Huvudstadens IBK 7 - 6 Johan Larsson, Stefano Bianque Jakobsbergs Sporthall
2024-02-18 16:00 150001100 Jakobsbergs IBF (A) - FBC Sollentuna (A) 2 - 11 Stefano Bianque, Johan Larsson Jakobsbergs Sporthall
2024-02-23 19:00 150001106 Vallentuna IBK (A) - Järfälla Bele IBK (A) Peter Hagelin, Tamuz Hidir Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-02-23 20:00 150001108 FBC Sollentuna (A) - IS Bar Central Nytorget Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Rotebrohallen (Nya)
2024-02-24 13:15 150001103 Jakobsbergs IBF (A) - Huddinge IBS (A) Erik Palmertz, Anton Fritshammar Jakobsbergs Sporthall
2024-02-24 15:00 150001105 Balrog Botkyrka IK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) William Albrecht, Tamuz Hidir Botkyrkahallen
2024-02-24 15:15 150001104 Hammarby IF IBF (A) - Väsby AIK Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Sjöstadshallen
2024-02-25 15:30 150001107 Huvudstadens IBK - Ingarö IF (A) Jonas Edström, Aldin Imamovic Sköndalshallen
2024-03-01 20:00 150001113 Ingarö IF (A) - Vallentuna IBK (A) Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Charlottendalshallen
2024-03-02 12:15 150001111 Huddinge IBS (A) - FBC Sollentuna (A) Johan Larsson, Stefano Bianque Fleminghallen A
2024-03-02 13:15 150001114 Järfälla Bele IBK (A) - Balrog Botkyrka IK (A) Jakobsbergs Sporthall
2024-03-02 14:00 150001110 Väsby AIK - Jakobsbergs IBF (A) Smedsgärdshallen
2024-03-03 11:30 150001109 Älvsjö AIK IBF (B) - Hammarby IF IBF (A) Västertorpshallen
2024-03-03 14:30 150001112 Huvudstadens IBK - IS Bar Central Nytorget Sköndalshallen
2024-03-08 19:00 150001119 Vallentuna IBK (A) - IS Bar Central Nytorget Rosendalsskolan Norra Sporthall
2024-03-08 19:30 150001120 FBC Sollentuna (A) - Huvudstadens IBK Rotebrohallen (Nya)
2024-03-09 12:15 150001115 Huddinge IBS (A) - Väsby AIK Fleminghallen A
2024-03-09 12:45 150001116 Jakobsbergs IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) Jakobsbergs Sporthall
2024-03-09 13:15 150001117 Hammarby IF IBF (A) - Järfälla Bele IBK (A) Sjöstadshallen
2024-03-09 15:00 150001118 Balrog Botkyrka IK (A) - Ingarö IF (A) Botkyrkahallen
2024-03-15 20:00 150001125 Ingarö IF (A) - Hammarby IF IBF (A) Charlottendalshallen
2024-03-16 14:00 150001122 Väsby AIK - FBC Sollentuna (A) Smedsgärdshallen
2024-03-16 16:00 150001121 Älvsjö AIK IBF (B) - Huddinge IBS (A) Västertorpshallen
2024-03-16 16:00 150001126 Järfälla Bele IBK (A) - Jakobsbergs IBF (A) Jakobsbergs Sporthall
2024-03-17 13:00 150001124 IS Bar Central Nytorget - Balrog Botkyrka IK (A) Vintervikshallen
2024-03-17 15:00 150001123 Huvudstadens IBK - Vallentuna IBK (A) Sköndalshallen
2024-03-23 14:15 150001127 Väsby AIK - Älvsjö AIK IBF (B) Smedsgärdshallen
2024-03-23 14:15 150001128 Huddinge IBS (A) - Järfälla Bele IBK (A) Fleminghallen A
2024-03-23 14:15 150001129 Jakobsbergs IBF (A) - Ingarö IF (A) Jakobsbergs Sporthall
2024-03-23 14:15 150001130 Hammarby IF IBF (A) - IS Bar Central Nytorget Sjöstadshallen
2024-03-23 14:15 150001131 Balrog Botkyrka IK (A) - Huvudstadens IBK Botkyrkahallen
2024-03-23 14:15 150001132 FBC Sollentuna (A) - Vallentuna IBK (A) Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Sollentuna (A) 17 15 1 1 141-67 74 46
2. Huddinge IBS (A) 17 13 3 1 133-80 53 42
3. Vallentuna IBK (A) 17 13 1 3 122-87 35 40
4. IS Bar Central Nytorget 17 8 4 5 95-83 12 28
5. Ingarö IF (A) 17 8 2 7 105-120 -15 26
6. Väsby AIK 17 8 1 8 113-107 6 25
7. Hammarby IF IBF (A) 17 7 2 8 86-78 8 23
8. Järfälla Bele IBK (A) 17 7 2 8 94-99 -5 23
9. Balrog Botkyrka IK (A) 17 4 1 12 79-123 -44 13
10. Jakobsbergs IBF (A) 17 3 2 12 90-123 -33 11
11. Älvsjö AIK IBF (B) 17 3 0 14 77-110 -33 9
12. Huvudstadens IBK 17 2 3 12 90-148 -58 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis