Träningsmatcher Herr (2023/24)

Övriga matcher
Träningsmatch Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-08-06 14:00 169010002 Strängnäs IBK AS - Torshälla IBK 6 - 3 Richard Himberg, Rickard Olsen Thomas Arena
2023-08-13 14:00 169010003 Strängnäs IBK AS - Järfälla Bele IBF Herrar 7 - 2 Richard Himberg, Rickard Olsen Thomas Arena
2023-08-19 12:00 169010012 Nykvarns IF Utveckling H1 - IBF Västerås 6 - 6 Richard Himberg, Rickard Olsen Furuborghallen
2023-08-19 15:00 169010016 IFK Gnesta Ungdomsakademi - Västerås IBS Ungdom P06/08 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Gnesta Sporthall
2023-08-19 15:00 169010001 Nykvarns IBF Ungdom SSL Herr - AIK IBF SSL Herr 3 - 4 Richard Himberg, Rickard Olsen Furuborghallen
2023-08-20 09:15 169010021 AIK IBF P08 - Katrineholms IBF Röd B/C 12 - 1 Timo Granetin, Nicklas Pettersson Duveholmshallen A
2023-08-20 12:00 169010015 Bergs Innebandyklubb - FBC Nyköping H1 Richard Himberg, Rickard Olsen Ramdalens Sportcenter
2023-08-20 14:00 169010013 Nykvarns IF H2 - Farsta IBK Herr A Div 1 3 - 10 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Furuborghallen
2023-08-20 16:00 169010006 Torshälla IBK - Barkarö SK H2 4 - 2 Fredrik Wernqvist, Stefan Öberg Volvo CE Arena A2
2023-08-20 16:15 169010014 Nykvarns IF Utveckling H1 - Nilsby IK Allsvenskan 2 - 10 Richard Himberg, Rickard Olsen Furuborghallen
2023-08-24 19:00 169010023 Torshälla IBK - IBK Köping H2 9 - 0 Stefan Öberg, Peter Palmelius Skjulstahallen A
2023-08-25 19:30 169010020 Hammarby IF IBF Div 2 - IFK Gnesta Herrlag Mattias Lönnborg, Mikael Andersson Hedebyhallen
2023-08-26 10:00 169010018 Onyx IBS H3 - Hammarby IF IBF Div 3 3 - 2 Filip Saverstam, Ludwig Idevall Rosvalla Arena A
2023-08-26 12:00 169010017 Onyx IBS H2 - Hammarby IF IBF Div 2 3 - 3 Filip Saverstam, Ludwig Idevall Rosvalla Arena A
2023-08-27 11:00 169010019 Onyx IBS P08 - Åby IBK Ungdom P07/09 14 - 2 , Sigge Maurer Rosvalla B-hall
2023-08-27 14:30 169010011 FM 2021 H2 - Strängnäs IBK H2 7 - 3 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Hammarvallen
2023-08-29 20:00 169010024 Strängnäs IBK H2 - Torshälla IBK 4 - 6 Rasmus Widén, Bemir Brkic Thomas Arena
2023-08-30 20:00 169010022 Nykvarns IF H2 - Tungelsta IF Herr A 3 - 9 Stefan Öberg, Aarre Hietanen Furuborghallen
2023-09-09 14:00 169010008 Torshälla IBK - IBF Örebro Div 1 2 - 11 Kent Erlandsson, Peter Palmelius Volvo CE Arena A2
2023-09-10 15:00 169010026 IFK Gnesta Ungdomsakademi - Skälby IBK Ungdom / Skälby IBK Mattias Lönnborg, Mikael Andersson Gnesta Sporthall
2023-09-10 16:15 169010025 Torshälla IBK P08/09 - Mesta IBK P08/09 5 - 2 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2023-09-16 13:30 169010038 Katrineholms IBF H2 - Linköping IBK Ungdom H2 5 - 2 Håkan Rask, Göran Karlsson Duveholmshallen A
2023-09-16 14:00 169010035 Nykvarns IF H2 - Väsby AIK Herr A H-2 6 - 11 Rasmus Widén, Bemir Brkic Furuborghallen
2023-09-16 14:00 169010004 Strängnäs IBK AS - Skälby IBK Herr 7 - 6 Henrik Ibjer, Tomas Edstrand Thomas Arena
2023-09-17 13:00 169010028 FBC Nyköping H1 - Finspång IBK 7 - 6 Bemir Brkic, Christer Avasjö Nyköpings Sporthall
2023-09-17 16:00 169010027 IFK Gnesta U-lag - FM 2021 U H3 7 - 6 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Gnesta Sporthall
2023-09-17 16:00 169010009 Torshälla IBK - Salems IF 9 - 6 Stefan Öberg, Peter Palmelius Volvo CE Arena A2
2023-09-23 10:00 169010031 Onyx IBS H2 - Åby IBK Ungdom Division 2 4 - 4 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Rosvalla Arena A
2023-09-23 13:00 169010032 Åby IBK Ungdom Division 2 - Torshälla IBK U-lag Inst. Rosvalla B-hall
2023-09-23 14:00 169010036 Onyx IBS H3 - Åby IBK Ungdom Division 3 U-lag 4 - 7 Robin Hynninen, Sigge Maurer Rosvalla Arena A
2023-09-23 16:00 169010033 Onyx IBS H2 - Torshälla IBK U-lag Inst. Rosvalla Arena A
2023-09-24 13:30 169010030 Nykvarns IF Utveckling HJAS - Hammarby IF IBF HJ JAS 10 - 3 Robin Hynninen, Magnus Appelkvist Furuborghallen
2023-09-24 14:00 169010034 Torshälla IBK HJ - IBF Örebro Ungdom JAS Inst. Skjulstahallen A
2023-09-27 20:30 169010040 IFK Mariefred H3 - Strängnäs IBK H2 1 - 7 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Hammarens IP
2023-09-30 11:00 169010041 Mesta IBK P08/09 - Torshälla IBK P08/09 2 - 7 Hampus Larsson, Michael Blomström Skjulstahallen A
2023-10-07 10:30 169010039 Onyx IBS P09 - Katrineholms IBF P09/10 Sigge Maurer, Håkan Rask Rosvalla Arena A
2023-10-08 14:00 169010042 Mesta IBK P07 - Lillån IBK P07/08 PK1 5 - 2 Christian Johnsson, Andreas Eriksson Skjulstahallen A
2023-12-29 10:00 169010043 Södermanland P16 - Onyx IBS H3 5 - 6 Magnus Appelkvist, Mats-Ola Svensson Ramdalens Sportcenter
2024-03-27 19:30 169010045 Torshälla IBK P08/09 - IBK Köping P-08/09 PK3 Skjulstahallen A
2024-04-30 21:00 TESTMATCH! 169010029 Onyx IBS Veteran - Bästa 2:an Rosvalla Arena A
2024-04-30 22:00 169010044 Onyx IBS Veteran - Vinnare i match 169010039 Rosvalla B-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis