Spelprogram - Träningsmatch Herr

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF P08 Lars Esping lars.esping@hotmail.se 076-859 39 45 Svart, Svart, Svartgul
AIK IBF SSL Herr Johan Svahn johan.svahn@mellwing.se 070-425 88 08 Svart, Svart, Svartgul
Barkarö SK H2 Erik Wiig - Berglund erik.berglund@live.se svarta, svarta, svarta
Bergs IK HerrJunior Navid Khan navid73@hotmail.se 070 937 52 53 Gul, Svart, Svart
Bergs Innebandyklubb Anton Nydén anton@bergsik.se Gul, Svart, Svart
Bästa 2:an
Farsta IBK Herr A Div 1 Christian Bondestad christian.bondestad@hotmail.com 0767667720 Svart, Svart, Svart
FBC Nyköping H1 Tobias Palm tobbepalm@outlook.com Svart, Svart, Svart
Finspång IBK Håkan Rydin hakan.rydin@risingegarden.se 070-2700210 Röd, Svart, Svart
FM 2021 H2 Fredrik Carlsson fredden.carlsson@gmail.com 0708-820113 Svart/röd, Svart/Röd , Svart/Röd
FM 2021 U H3 Mattias Östman mattias.ostman@afafastigheter.se 0767212103 Svart/röd, Svart/Röd , Svart/Röd
Gävle GIK Allsvenskan Marcus Johansson marcus.lars.johansson@stenarecycling.se 076-1158015 Blå, Blå, Blå
Hammarby IF IBF Div 2 David Roos david.roos@ngage.se 0703399760 Vit/Grön, Vit, Vit
Hammarby IF IBF Div 3 David Roos david.roos@ngage.se 0703399760 Vit/Grön, Vit, Vit
Hammarby IF IBF HJ JAS Lotta Bringnäs lotta.bringnas@hotmail.com 0704-126320 Vit/Grön, Vit, Vit
IBF Västerås Anna Nordström anna.nordstrom@vib.se 0708198854 Vit, Vit, Vit
IBF Örebro Div 1 Janne Ekengren janne@jekabtakservice.se 070-6030703 röd, svart, svart
IBF Örebro Ungdom JAS Emil Lund emil.lundd@gmail.com 0709795852 Röd, Svart, Svart
IBK Köping H2 Micael Magnusson micke@ibkkoping.se 070-323 70 07 Svart, Svart, Svart
IBK Köping P-08/09 PK3 Andreas Trygg andreas.trygg75@gmail.com 0706931230 Svart, Svart, Svart
IFK Gnesta Herrlag Jessica Blom jessicablom75@gmail.com 070-3695751 Blå/vit, blå, blå
IFK Gnesta JAS Blå/vit, blå, blå
IFK Gnesta U-lag Jessica Blom jessicablom75@gmail.com 070-3695751 Blå/vit, blå, blå
IFK Gnesta Ungdomsakademi Kristina Johnson Krisso.johnson79@gmail.com 0739647680 Blå/vit, blå, blå
IFK Mariefred H3 Philip Nystedt philip.nystedt@sparbankenrekarne.se 0725864303 blå, vit, blå
Järfälla Bele IBF Herrar Daniel Norman daniel.norman@jbinnebandy.se 0709767651 Svart, Svart, Svart
Katrineholms IBF H2 Emma Callhammar callitzz@hotmail.com 0709520757 Vit, Svart, Svart
Katrineholms IBF P09/10 Emma Callhammar callitzz@hotmail.com 0709520757 Vit, Svart, Svart
Katrineholms IBF Röd B/C Robert Bergström robert.gustav.bergstrom@gmail.com 0708402606 Vit, Svart, Svart
Lillån IBK P07/08 PK1 Henrik Nord henrik.nord@live.se 070-3011482 Grön, Vit , Vit
Linköping IBK Ungdom H2 Nicklas Ojakangas nicklas.ojakangas@gmail.com 0731 528659 Svart, Svart, Svart
Mesta IBK P07 Lena Widegren widegrenlena@hotmail.com 0702-270947 Svart, Svart, Svart
Mesta IBK P08/09 Pontus Cajlen cajlen@gmail.com 0735-971070 Svart, Svart, Svart
Nilsby IK Allsvenskan Janne Svensson janne@bulldozer.se 076-7852706 blå, blå, blå
Nykvarns IBF Ungdom SSL Herr Thomas Nilsson Thomas.Nilsson@tocbygg.se 070-557 07 28 Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF H2 Fredrik Weinmark fweinmark@gmail.com 0734-207441 Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF Utveckling H1 Ann-Sofie Persson annsofie.persson@astrazeneca.com 0768-129932 Svart, Svart, Svart
Nykvarns IF Utveckling HJAS Lars Dahlgren larsnykvarn@telia.com 0709927584 Svart, Svart, Svart
Onyx IBS H2 Johan Gustafsson jogu0001@gmail.com 0739649101 Orange, Svart, Svart
Onyx IBS H3 Peder Hägg peder@onyxinnebandy.se 0735-426606 Orange, Svart, Svart
Onyx IBS P08 Thomas Lidehn lidehn@live.se 0702751715 Orange, Svart, Svart
Onyx IBS P09 Nina Dawli-Wahlström nina79W@hotmail.com 070-5839991 Orange, Svart, Svart
Onyx IBS P11 Thobias Ålund thobias@alund.net 070-4827774 Orange, Svart, Svart
Onyx IBS Veteran Jonas Olsson jonas.olsson@innebandy.se 070-5214749 Orange, Svart, Svart
Salems IF Markus Kjellberg markus.kjellberg@salemsif.se 0701411805 Lila, Vit, Vit
Skälby IBK Herr Christian Mattsson christian@cmattsson.se 073-6559191 Svart, Svart, Svart
Skälby IBK Ungdom / Skälby IBK Svart, Svart, Svart
Strängnäs IBK AS Johan Blomdahl blomdahl.johan74@gmail.com 070-511 25 09 Röd, Röd, Röd
Strängnäs IBK H2 Conny Lindqvist lindqvistconny10@gmail.com 0709743758 Röd, Röd, Röd
Södermanland P16 Hugo Lidström lidas.hugo@hotmail.com 076-9489696
Torshälla IBK Patrik Wahlqvist patrik.k.wahlqvist@gmail.com 072-330 63 00 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK HJ Fredrik Lindhé fredde.lindhe@gmail.com 070-1642400 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK P08/09 Mikael Hagström hagstrom.mikael@gmail.com 0701660842 Röd, Svart, Svart
Torshälla IBK U-lag Fredrik Lindhé fredde.lindhe@gmail.com 070-1642400 Röd, Svart, Svart
Tungelsta IF Herr A Jonas Andersson fam.andersson85@gmail.com 0734612860 Orange, Svart, Svart
Vakant plats
Väsby AIK Herr A H-2 Håkan Fröberg hakan.froberg@vasbyaik.se Röd, Röd, Vit+Röd
Västerås IBS Ungdom P06/08 Linda Eriksson erikssonlindamarie4@gmail.com 0736630149 Vit, Svart, Vit
Åby IBK Ungdom Division 2 Steffi Selander steffi.selander@abyoilers.se 0738541846 Svart, Svart, Svart
Åby IBK Ungdom Division 3 U-lag Steffi Selander steffi.selander@abyoilers.se 0738541846 Svart, Svart, Svart
Åby IBK Ungdom P07/09 Magnus Hallberg mhallberg73@gmail.com 072-5350902 Svart, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2023-08-06 14:00 1 Strängnäs IBK AS - Torshälla IBK 6 - 3 Thomas Arena 200
2023-08-13 14:00 1 Strängnäs IBK AS - Järfälla Bele IBF Herrar 7 - 2 Thomas Arena 208
2023-08-19 12:00 1 Nykvarns IF Utveckling H1 - IBF Västerås 6 - 6 Furuborghallen 106
2023-08-19 15:00 1 Nykvarns IBF Ungdom SSL Herr - AIK IBF SSL Herr 3 - 4 Furuborghallen 307
2023-08-19 15:00 1 IFK Gnesta Ungdomsakademi - Västerås IBS Ungdom P06/08 Gnesta Sporthall
2023-08-20 09:15 1 AIK IBF P08 - Katrineholms IBF Röd B/C 12 - 1 Duveholmshallen A
2023-08-20 12:00 1 Bergs Innebandyklubb - FBC Nyköping H1 Ramdalens Sportcenter
2023-08-20 14:00 1 Nykvarns IF H2 - Farsta IBK Herr A Div 1 3 - 10 Furuborghallen 153
2023-08-20 16:00 1 Torshälla IBK - Barkarö SK H2 4 - 2 Volvo CE Arena A2
2023-08-20 16:15 1 Nykvarns IF Utveckling H1 - Nilsby IK Allsvenskan 2 - 10 Furuborghallen 63
2023-08-24 19:00 1 Torshälla IBK - IBK Köping H2 9 - 0 Skjulstahallen A
2023-08-25 19:30 1 Hammarby IF IBF Div 2 - IFK Gnesta Herrlag Hedebyhallen
2023-08-26 10:00 1 Onyx IBS H3 - Hammarby IF IBF Div 3 3 - 2 Rosvalla Arena A
2023-08-26 12:00 1 Onyx IBS H2 - Hammarby IF IBF Div 2 3 - 3 Rosvalla Arena A 128
2023-08-27 11:00 1 Onyx IBS P08 - Åby IBK Ungdom P07/09 14 - 2 Rosvalla B-hall
2023-08-27 14:30 1 FM 2021 H2 - Strängnäs IBK H2 7 - 3 Hammarvallen 68
2023-08-29 20:00 1 Strängnäs IBK H2 - Torshälla IBK 4 - 6 Thomas Arena
2023-08-30 20:00 1 Nykvarns IF H2 - Tungelsta IF Herr A 3 - 9 Furuborghallen 105
2023-09-09 14:00 1 Torshälla IBK - IBF Örebro Div 1 2 - 11 Volvo CE Arena A2
2023-09-10 15:00 1 IFK Gnesta Ungdomsakademi - Skälby IBK Ungdom / Skälby IBK Gnesta Sporthall
2023-09-10 16:15 1 Torshälla IBK P08/09 - Mesta IBK P08/09 5 - 2 Skjulstahallen A
2023-09-16 13:30 1 Katrineholms IBF H2 - Linköping IBK Ungdom H2 5 - 2 Duveholmshallen A 75
2023-09-16 14:00 1 Strängnäs IBK AS - Skälby IBK Herr 7 - 6 Thomas Arena 243
2023-09-16 14:00 1 Nykvarns IF H2 - Väsby AIK Herr A H-2 6 - 11 Furuborghallen
2023-09-17 13:00 1 FBC Nyköping H1 - Finspång IBK 7 - 6 Nyköpings Sporthall 42
2023-09-17 16:00 1 Torshälla IBK - Salems IF 9 - 6 Volvo CE Arena A2 56
2023-09-17 16:00 1 IFK Gnesta U-lag - FM 2021 U H3 7 - 6 Gnesta Sporthall
2023-09-23 10:00 1 Onyx IBS H2 - Åby IBK Ungdom Division 2 4 - 4 Rosvalla Arena A 96
2023-09-23 13:00 1 Åby IBK Ungdom Division 2 - Torshälla IBK U-lag Inst. Rosvalla B-hall
2023-09-23 14:00 1 Onyx IBS H3 - Åby IBK Ungdom Division 3 U-lag 4 - 7 Rosvalla Arena A 80
2023-09-23 16:00 1 Onyx IBS H2 - Torshälla IBK U-lag Inst. Rosvalla Arena A
2023-09-24 13:30 1 Nykvarns IF Utveckling HJAS - Hammarby IF IBF HJ JAS 10 - 3 Furuborghallen
2023-09-24 14:00 1 Torshälla IBK HJ - IBF Örebro Ungdom JAS Inst. Skjulstahallen A
2023-09-27 20:30 1 IFK Mariefred H3 - Strängnäs IBK H2 1 - 7 Hammarens IP
2023-09-30 11:00 1 Mesta IBK P08/09 - Torshälla IBK P08/09 2 - 7 Skjulstahallen A
2023-10-07 10:30 1 Onyx IBS P09 - Katrineholms IBF P09/10 Rosvalla Arena A
2023-10-08 14:00 1 Mesta IBK P07 - Lillån IBK P07/08 PK1 5 - 2 Skjulstahallen A
2023-12-29 10:00 1 Södermanland P16 - Onyx IBS H3 5 - 6 Ramdalens Sportcenter 67
2024-03-27 19:30 1 Torshälla IBK P08/09 - IBK Köping P-08/09 PK3 Skjulstahallen A
2024-04-30 21:00 TESTMATCH! 1 Onyx IBS Veteran - Bästa 2:an Rosvalla Arena A
2024-04-30 22:00 1 Onyx IBS Veteran - Vinnare i match 169010039 Rosvalla B-hall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis