Herrar Division 2 (2023/24)

Gruppspel
H2 Slutspel
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-03-15 19:00 211001003 Per-Ols IBF H2 - Kumla IBK H2 7 - 2 Lars Flink, Tobias Söderberg Fagerstahallen
2024-03-15 19:30 211001001 IBK Köping H2 - Örebro SK IBK H2 7 - 3 Andreas Jäderholm, Mårten Hanold Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-03-17 13:00 211001004 Kumla IBK H2 - Per-Ols IBF H2 3 - 1 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Kumlahallen Viahallen (Stora)
2024-03-17 16:30 211001002 Örebro SK IBK H2 - IBK Köping H2 5 - 3 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset, Örebro Gamla hallen
2024-03-23 14:00 211001005 IBK Köping H2 - Örebro SK IBK H2 2 - 3 Lars Flink, Tobias Söderberg Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-03-23 15:00 211001006 Per-Ols IBF H2 - Kumla IBK H2 5 - 4 e.str. Lars Fridell, Micael Svensson Fagerstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Örebro SK IBK H2 3 2 0 (0) 1 11-12 -1 6
2. Per-Ols IBF H2 3 1 1 (1) 1 13-9 4 5
3. Kumla IBK H2 3 1 1 (0) 1 9-13 -4 4
4. IBK Köping H2 3 1 0 (0) 2 12-11 1 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 2 VIBF/ÖLIBF 2023/2024
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-20 19:00 211000005 IBK Hallsta H2 - Västerås IBS Ungdom H2 7 - 6 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Nibblehallen
2023-09-23 12:00 211000004 Barkarö SK H2 - Sala Silverstaden IBK H2 7 - 3 Mårten Hanold, Andreas Jäderholm Kristiansborgshallen
2023-09-23 14:00 211000006 IBK Köping H2 - Lillån IBK Ung H2 17 - 2 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-09-23 14:30 211000001 IFK Arboga H2 - Tillberga IK Roosters H2 0 - 12 Lars Flink, Tobias Söderberg Vasahallen
2023-09-23 16:00 211000002 Kumla IBK H2 - Per-Ols IBF H2 6 - 2 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-09-30 13:00 211000011 Tillberga IK Roosters H2 - IBK Hallsta H2 7 - 4 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Tillberga Sporthall
2023-09-30 15:00 211000012 Per-Ols IBF H2 - IBK Köping H2 5 - 5 e.förl. Lars Flink, Tobias Söderberg Fagerstahallen
2023-09-30 16:00 211000009 Västerås IBS Ungdom H2 - Örebro SK IBK H2 5 - 6 e.förl. Fernando Rocabado, Dan Barthlen Mälarenergi Arena B
2023-09-30 16:00 211000010 Lillån IBK Ung H2 - Barkarö SK H2 9 - 4 Lars Fridell, Fredrik Knutsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2023-10-01 16:00 211000008 Sala Silverstaden IBK H2 - Kumla IBK H2 1 - 7 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Sala Idrottshall
2023-10-07 13:00 211000014 Kumla IBK H2 - Tillberga IK Roosters H2 7 - 6 e.förl. Oscar Tjärnström, Wilhelm Hansson Tönning Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-10-07 13:00 211000017 IBK Hallsta H2 - Lillån IBK Ung H2 8 - 11 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Nibblehallen
2023-10-07 13:30 211000015 Örebro SK IBK H2 - Sala Silverstaden IBK H2 6 - 7 e.förl. Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Tybblelundsskolan
2023-10-07 14:00 211000018 IBK Köping H2 - Västerås IBS Ungdom H2 3 - 2 Lars Flink, Tobias Söderberg Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-10-07 17:00 211000013 IFK Arboga H2 - Per-Ols IBF H2 1 - 15 Dan Barthlen, Mårten Hanold Vasahallen
2023-10-14 13:00 211000021 Tillberga IK Roosters H2 - Örebro SK IBK H2 4 - 8 Mårten Hanold, Dan Barthlen Tillberga Sporthall
2023-10-14 13:00 211000022 Per-Ols IBF H2 - Barkarö SK H2 12 - 7 Lars Flink, Tobias Söderberg Fagerstahallen
2023-10-14 14:00 211000020 Lillån IBK Ung H2 - Kumla IBK H2 2 - 5 Micael Svensson, Lars Fridell Norrbyhallen
2023-10-15 16:00 211000024 Sala Silverstaden IBK H2 - IBK Köping H2 4 - 9 Dan Barthlen, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2023-10-17 18:45 211000019 Västerås IBS Ungdom H2 - IFK Arboga H2 10 - 5 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena B
2023-10-17 19:00 211000028 IBK Köping H2 - Tillberga IK Roosters H2 17 - 6 Lars Flink, Tobias Söderberg Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-10-18 19:00 211000027 IBK Hallsta H2 - Per-Ols IBF H2 5 - 15 Andreas Jäderholm, Mårten Hanold Nibblehallen
2023-10-18 19:00 211000029 Lillån IBK Ung H2 - Västerås IBS Ungdom H2 4 - 6 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Norrbyhallen
2023-10-18 20:00 211000025 IFK Arboga H2 - Kumla IBK H2 2 - 10 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Vasahallen
2023-10-19 20:00 211000026 Barkarö SK H2 - Örebro SK IBK H2 5 - 6 Dan Barthlen, Henrik Brehmer Kristiansborgshallen
2023-10-21 211000033 Kumla IBK H2 - IBK Hallsta H2 WO (5 - 0) Oscar Tjärnström, Wilhelm Hansson Tönning
2023-10-21 12:00 211000036 Tillberga IK Roosters H2 - Lillån IBK Ung H2 7 - 5 Lars Flink, Tobias Söderberg Tillberga Sporthall
2023-10-22 13:00 211000034 Barkarö SK H2 - IFK Arboga H2 6 - 5 Andreas Jäderholm, Mårten Hanold Kristiansborgshallen
2023-10-22 13:30 211000035 Örebro SK IBK H2 - Per-Ols IBF H2 2 - 5 Lars Fridell, Oscar Tjärnström Tybblelundsskolan
2023-10-22 19:00 211000032 Västerås IBS Ungdom H2 - Sala Silverstaden IBK H2 7 - 4 Dan Barthlen, Henrik Brehmer Mälarenergi Arena A
2023-10-27 20:00 211000040 Lillån IBK Ung H2 - IFK Arboga H2 13 - 5 Lars Fridell, Mats Eriksson Norrbyhallen
2023-10-28 13:00 211000039 Per-Ols IBF H2 - Tillberga IK Roosters H2 8 - 1 Jonathan Morén, Dan Barthlen Fagerstahallen
2023-10-28 14:00 211000038 IBK Köping H2 - Barkarö SK H2 7 - 5 Lars Flink, Tobias Söderberg Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-10-29 12:00 211000037 Örebro SK IBK H2 - Kumla IBK H2 9 - 4 Lars Fridell, Micael Svensson Tybblelundsskolan
2023-10-29 16:00 211000041 Sala Silverstaden IBK H2 - IBK Hallsta H2 10 - 4 Mårten Hanold, Dan Barthlen Sala Idrottshall
2023-11-01 20:00 211000045 IFK Arboga H2 - Sala Silverstaden IBK H2 4 - 10 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Vasahallen
2023-11-03 19:00 211000046 IBK Hallsta H2 - Örebro SK IBK H2 2 - 8 Andreas Jäderholm, Mårten Hanold Nibblehallen
2023-11-04 12:30 211000047 Barkarö SK H2 - Västerås IBS Ungdom H2 8 - 5 Lars Flink, Tobias Söderberg Kristiansborgshallen
2023-11-04 14:00 211000043 Kumla IBK H2 - IBK Köping H2 3 - 5 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-11-30 19:00 211000048 Per-Ols IBF H2 - Lillån IBK Ung H2 7 - 3 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Fagerstahallen
2023-11-18 13:15 211000051 Tillberga IK Roosters H2 - Barkarö SK H2 14 - 7 Lars Flink, Tobias Söderberg Tillberga Sporthall
2023-11-18 14:00 211000052 IBK Köping H2 - IBK Hallsta H2 13 - 3 Mårten Hanold, Andreas Jäderholm Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-11-19 13:30 211000049 Örebro SK IBK H2 - IFK Arboga H2 10 - 3 Oscar Tjärnström, Mats Eriksson Tybblelundsskolan
2023-11-19 16:00 211000050 Västerås IBS Ungdom H2 - Kumla IBK H2 2 - 7 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2023-11-19 16:00 211000053 Sala Silverstaden IBK H2 - Per-Ols IBF H2 6 - 7 e.förl. Jonathan Morén, Henrik Brehmer Sala Idrottshall
2023-11-24 19:00 211000055 IBK Hallsta H2 - IFK Arboga H2 8 - 2 Dan Barthlen, Tobias Söderberg Nibblehallen
2023-11-24 20:00 211000060 Lillån IBK Ung H2 - Sala Silverstaden IBK H2 6 - 2 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Norrbyhallen
2023-11-25 13:00 211000059 Tillberga IK Roosters H2 - Västerås IBS Ungdom H2 5 - 6 Fernando Rocabado, Andreas Jäderholm Tillberga Sporthall
2023-11-25 14:00 211000056 IBK Köping H2 - Örebro SK IBK H2 5 - 6 Dan Barthlen, Henrik Brehmer Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2023-11-29 19:30 211000057 Kumla IBK H2 - Barkarö SK H2 11 - 2 Micael Svensson, Lars Fridell Kumlahallen Viahallen (Stora)
2023-12-09 13:00 211000064 Västerås IBS Ungdom H2 - Per-Ols IBF H2 9 - 11 Lars Flink, Tobias Söderberg Mälarenergi Arena A
2023-12-09 13:30 211000062 Barkarö SK H2 - IBK Hallsta H2 12 - 6 Mårten Hanold, Dan Barthlen Kristiansborgshallen
2023-12-09 15:45 211000061 IFK Arboga H2 - IBK Köping H2 1 - 5 Micael Svensson, Lars Fridell Vasahallen
2023-12-10 16:00 211000065 Sala Silverstaden IBK H2 - Tillberga IK Roosters H2 6 - 5 e.förl. Mårten Hanold, Lars Flink Sala Idrottshall
2023-12-10 16:00 211000066 Örebro SK IBK H2 - Lillån IBK Ung H2 7 - 2 Lars Fridell, Micael Svensson Tybblelundsskolan
2023-12-13 20:00 211000072 Lillån IBK Ung H2 - IBK Köping H2 7 - 7 e.förl. Micael Svensson, Oscar Tjärnström Norrbyhallen
2023-12-16 13:00 211000067 Tillberga IK Roosters H2 - IFK Arboga H2 5 - 2 Lars Flink, Tobias Söderberg Tillberga Sporthall
2023-12-16 13:00 211000068 Per-Ols IBF H2 - Kumla IBK H2 4 - 5 Mårten Hanold, Moltas Gunnarsson Fagerstahallen
2023-12-17 13:00 211000071 Västerås IBS Ungdom H2 - IBK Hallsta H2 11 - 3 Dan Barthlen, August Ericsson Mälarenergi Arena A
2023-12-17 16:00 211000070 Sala Silverstaden IBK H2 - Barkarö SK H2 7 - 6 Mårten Hanold, Andreas Jäderholm Sala Idrottshall
2024-01-06 13:00 211000077 IBK Hallsta H2 - Tillberga IK Roosters H2 5 - 17 Lars Flink, Tobias Söderberg Nibblehallen
2024-01-06 14:00 211000074 Kumla IBK H2 - Sala Silverstaden IBK H2 11 - 2 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2024-01-06 14:00 211000078 IBK Köping H2 - Per-Ols IBF H2 5 - 8 August Ericsson, Mårten Hanold Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-01-07 12:00 211000076 Barkarö SK H2 - Lillån IBK Ung H2 6 - 8 Mårten Hanold, Andreas Jäderholm Carlforska gymnasiet
2024-01-07 13:30 211000075 Örebro SK IBK H2 - Västerås IBS Ungdom H2 6 - 5 Oscar Tjärnström, Wilhelm Hansson Tönning Tybblelundsskolan
2024-01-12 19:30 211000080 Tillberga IK Roosters H2 - Kumla IBK H2 9 - 12 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Tillberga Sporthall
2024-01-13 13:00 211000079 Per-Ols IBF H2 - IFK Arboga H2 7 - 5 Lars Flink, Tobias Söderberg Fagerstahallen
2024-01-13 16:00 211000084 Västerås IBS Ungdom H2 - IBK Köping H2 3 - 10 Andreas Jäderholm, Mårten Hanold Mälarenergi Arena B
2024-01-14 12:00 211000083 Lillån IBK Ung H2 - IBK Hallsta H2 11 - 3 Lars Fridell, Micael Svensson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2024-01-14 16:00 211000081 Sala Silverstaden IBK H2 - Örebro SK IBK H2 5 - 3 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Sala Idrottshall
2024-01-20 12:30 211000088 Barkarö SK H2 - Per-Ols IBF H2 4 - 8 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Kristiansborgshallen
2024-01-20 13:00 211000086 Kumla IBK H2 - Lillån IBK Ung H2 6 - 2 Lars Fridell, Wilhelm Hansson Tönning Kumlahallen Viahallen (Stora)
2024-01-20 13:30 211000087 Örebro SK IBK H2 - Tillberga IK Roosters H2 9 - 5 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Tybblelundsskolan
2024-01-20 14:00 211000090 IBK Köping H2 - Sala Silverstaden IBK H2 9 - 5 Lars Flink, Tobias Söderberg Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-01-20 16:45 211000085 IFK Arboga H2 - Västerås IBS Ungdom H2 5 - 12 Mårten Hanold, Andreas Jäderholm Vasahallen
2024-01-23 19:30 211000094 Tillberga IK Roosters H2 - IBK Köping H2 3 - 6 Mårten Hanold, Moltas Gunnarsson Tillberga Sporthall
2024-01-23 19:45 211000095 Västerås IBS Ungdom H2 - Lillån IBK Ung H2 13 - 3 Lars Flink, Tobias Söderberg Mälarenergi Arena B
2024-01-24 19:30 211000091 Kumla IBK H2 - IFK Arboga H2 7 - 3 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2024-02-14 20:00 211000092 Örebro SK IBK H2 - Barkarö SK H2 10 - 5 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Tybblelundsskolan
2024-02-29 19:00 211000093 Per-Ols IBF H2 - IBK Hallsta H2 17 - 3 Lars Flink, Tobias Söderberg Fagerstahallen
2024-01-27 13:00 211000101 Per-Ols IBF H2 - Örebro SK IBK H2 6 - 4 Dan Barthlen, Lars Flink Fagerstahallen
2024-01-27 14:00 211000099 IBK Hallsta H2 - Kumla IBK H2 6 - 10 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Nibblehallen
2024-01-27 16:45 211000100 IFK Arboga H2 - Barkarö SK H2 7 - 2 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Vasahallen
2024-01-28 16:00 211000098 Sala Silverstaden IBK H2 - Västerås IBS Ungdom H2 7 - 11 Lars Flink, Tobias Söderberg Sala Idrottshall
2024-02-17 17:00 211000102 Lillån IBK Ung H2 - Tillberga IK Roosters H2 6 - 7 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Norrbyhallen
2024-02-07 19:00 211000103 Kumla IBK H2 - Örebro SK IBK H2 5 - 7 Micael Svensson, Lars Fridell Kumlahallen Viahallen (Stora)
2024-02-09 19:00 211000107 IBK Hallsta H2 - Sala Silverstaden IBK H2 3 - 8 Lars Flink, Tobias Söderberg Nibblehallen
2024-02-10 13:00 211000105 Tillberga IK Roosters H2 - Per-Ols IBF H2 4 - 6 Andreas Jäderholm, Mårten Hanold Tillberga Sporthall
2024-02-10 13:30 211000104 Barkarö SK H2 - IBK Köping H2 5 - 8 Dan Barthlen, Tobias Söderberg Kristiansborgshallen
2024-02-10 14:45 211000106 IFK Arboga H2 - Lillån IBK Ung H2 5 - 6 Oscar Tjärnström, August Ericsson Vasahallen
2024-02-16 20:00 211000114 Lillån IBK Ung H2 - Per-Ols IBF H2 4 - 4 e.förl. Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2024-02-17 13:30 211000112 Örebro SK IBK H2 - IBK Hallsta H2 16 - 2 Wilhelm Hansson Tönning, Oscar Tjärnström Tybblelundsskolan
2024-02-17 14:00 211000109 IBK Köping H2 - Kumla IBK H2 5 - 4 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-02-17 19:00 211000113 Västerås IBS Ungdom H2 - Barkarö SK H2 8 - 7 e.förl. Andreas Jäderholm, Mårten Hanold Mälarenergi Arena A
2024-02-18 16:00 211000111 Sala Silverstaden IBK H2 - IFK Arboga H2 8 - 7 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Sala Idrottshall
2024-02-21 20:00 211000117 Barkarö SK H2 - Tillberga IK Roosters H2 4 - 14 Lars Flink, Tobias Söderberg Kristiansborgshallen
2024-02-23 19:00 211000118 IBK Hallsta H2 - IBK Köping H2 3 - 13 Fernando Rocabado, Mats Eriksson Nibblehallen
2024-02-24 13:00 211000119 Per-Ols IBF H2 - Sala Silverstaden IBK H2 6 - 6 e.förl. Jonathan Morén, Henrik Brehmer Fagerstahallen
2024-02-24 14:00 211000116 Kumla IBK H2 - Västerås IBS Ungdom H2 10 - 1 Oscar Tjärnström, Mats Eriksson Kumlahallen Viahallen (Stora)
2024-02-24 14:30 211000115 IFK Arboga H2 - Örebro SK IBK H2 5 - 14 Mårten Hanold, David Hildingstam Vasahallen
2024-03-02 11:00 211000122 Örebro SK IBK H2 - IBK Köping H2 4 - 8 Lars Fridell, Micael Svensson Tybblelundsskolan
2024-03-02 12:30 211000123 Barkarö SK H2 - Kumla IBK H2 2 - 5 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Kristiansborgshallen
2024-03-02 14:30 211000121 IFK Arboga H2 - IBK Hallsta H2 3 - 4 Dan Barthlen, Lars Flink Vasahallen
2024-03-02 19:00 211000125 Västerås IBS Ungdom H2 - Tillberga IK Roosters H2 7 - 13 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Mälarenergi Arena A
2024-03-03 16:00 211000126 Sala Silverstaden IBK H2 - Lillån IBK Ung H2 6 - 4 Dan Barthlen, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2024-03-09 13:00 211000128 IBK Hallsta H2 - Barkarö SK H2 5 - 8 August Ericsson, Moltas Gunnarsson Nibblehallen
2024-03-09 13:00 211000130 Per-Ols IBF H2 - Västerås IBS Ungdom H2 8 - 4 Lars Flink, Tobias Söderberg Fagerstahallen
2024-03-09 13:00 211000131 Tillberga IK Roosters H2 - Sala Silverstaden IBK H2 10 - 9 e.förl. Mårten Hanold, Andreas Jäderholm Tillberga Sporthall
2024-03-09 14:00 211000127 IBK Köping H2 - IFK Arboga H2 13 - 3 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Köpings bad & sport (Nya Arenan)
2024-03-09 14:30 211000132 Lillån IBK Ung H2 - Örebro SK IBK H2 4 - 9 Fredrik Knutsson, Oscar Tjärnström Norrbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Köping H2 20 16 2 (0) 2 170-82 88 50
2. Per-Ols IBF H2 20 14 4 (1) 2 161-89 72 47
3. Kumla IBK H2 20 15 1 (1) 4 140-72 68 47
4. Örebro SK IBK H2 20 14 2 (1) 4 150-92 58 45
5. Tillberga IK Roosters H2 20 9 3 (1) 8 154-134 20 31
6. Sala Silverstaden IBK H2 20 7 5 (2) 8 116-132 -16 28
7. Västerås IBS Ungdom H2 20 8 2 (1) 10 133-132 1 27
8. Lillån IBK Ung H2 20 7 2 (0) 11 112-134 -22 23
9. Barkarö SK H2 20 5 1 (0) 14 112-158 -46 16
10. IBK Hallsta H2 20 3 0 (0) 17 84-203 -119 9
11. IFK Arboga H2 20 1 0 (0) 19 73-177 -104 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis