SSL - Svenska Superligan Dam (2023/24)

Gruppspel
SSL - Svenska Superligan Dam
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-16 13:00 580020006 IBK Lund Elit - Karlstad IBF 7 - 1 Edo Sabanovic, Daniel Hultberg Lerbäckshallen A
2023-09-16 15:00 580020004 Warberg IC - FBC Kalmarsund 4 - 3 e.förl. Josefine Hedelind, David Dornlöv Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-09-16 15:00 580020005 Åkersberga IBF - Endre IF 2 - 4 Henrik Hultin-Öberg, Amir Zilic Österåkers Multiarena 1
2023-09-16 16:00 580020001 Västerås Rönnby IBK - KAIS Mora IF 8 - 3 Andreas Bengtsson Degen, Johannes Ekenberg Mälarenergi Arena A
2023-09-16 17:30 580020002 Pixbo IBK - Täby FC IBK 7 - 4 Jörgen Andersson, Kevin Cardell Wallenstam Arena A
2023-09-17 13:30 580020007 Thorengruppen IBK - IBF Falun 14 - 2 Roger Nilsson, Thomas Jonsson Thoren Arena
2023-09-17 15:00 580020003 Malmö FBC - IBK Lockerud Mariestad 7 - 3 David Dornlöv, Josefine Hedelind Baltiska Hallen A
2023-09-22 19:00 580020009 Täby FC IBK - Västerås Rönnby IBK 2 - 1 Amir Zilic, Henrik Hultin-Öberg K-Rauta Arena
2023-09-23 13:00 580020013 Karlstad IBF - Warberg IC 2 - 3 e.förl. Jakob Westerlund, Henrik Hultin-Öberg Colorama Arena
2023-09-23 15:00 580020008 KAIS Mora IF - IBK Lund Elit 1 - 6 Elis Erbing, Shari Tingman Idre Fjäll Arena
2023-09-23 16:00 580020010 IBK Lockerud Mariestad - Åkersberga IBF 3 - 2 Kevin Cardell, Jörgen Andersson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-09-23 16:00 580020014 IBF Falun - Pixbo IBK 3 - 7 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Guide Arena
2023-09-24 12:30 580020012 Endre IF - Malmö FBC 8 - 2 Thomas Jonsson, Roger Nilsson ICA Maxi Arena
2023-09-24 13:30 580020011 FBC Kalmarsund - Thorengruppen IBK 2 - 13 Edo Sabanovic, Henrik Carlsson SBB Arena
2023-09-28 19:30 580020016 Pixbo IBK - Karlstad IBF 10 - 1 Josefine Hedelind, Frans Dahlstedt Wallenstam Arena A
2023-09-29 18:00 580020017 Malmö FBC - Warberg IC 7 - 3 Jörgen Andersson, Kevin Cardell Baltiska Hallen A
2023-09-29 18:30 580020020 IBF Falun - KAIS Mora IF 5 - 2 Amir Zilic, Daniel Larsson Guide Arena
2023-09-29 18:30 580020021 Thorengruppen IBK - Västerås Rönnby IBK 7 - 3 Glenn Boström, Håkan Söderman Thoren Arena
2023-09-29 19:00 580020015 IBK Lockerud Mariestad - IBK Lund Elit 1 - 3 Ki Sandholm, Jesper Liedberg ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-09-29 19:00 580020018 Endre IF - FBC Kalmarsund 4 - 3 Martin Jonsson, Joakim Mattsson ICA Maxi Arena
2023-09-29 19:00 580020019 Åkersberga IBF - Täby FC IBK 4 - 8 Jakob Westerlund, Johannes Ekenberg Österåkers Multiarena 1
2023-10-01 12:00 580020027 KAIS Mora IF - Endre IF 4 - 3 e.förl. Daniel Hultberg, Edo Sabanovic Idre Fjäll Arena
2023-10-01 13:00 580020022 IBK Lund Elit - Pixbo IBK 5 - 7 Kevin Cardell, Jörgen Andersson Lerbäckshallen A
2023-10-01 13:00 580020023 Karlstad IBF - Malmö FBC 3 - 7 Andreas Bengtsson Degen, Johannes Ekenberg Colorama Arena
2023-10-01 13:30 580020024 Täby FC IBK - IBK Lockerud Mariestad 7 - 0 Thomas Jonsson, Roger Nilsson K-Rauta Arena
2023-10-01 15:00 580020025 FBC Kalmarsund - IBF Falun 2 - 5 Ola Nilsson, Mattias Sjöstedt SBB Arena
2023-10-01 16:00 580020026 Warberg IC - Thorengruppen IBK 1 - 13 Josefine Hedelind, Kevin Ramle Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-10-01 16:15 580020028 Västerås Rönnby IBK - Åkersberga IBF 7 - 3 Henrik Hultin-Öberg, Jesper Liedberg Mälarenergi Arena A
2023-10-06 19:30 580020029 IBK Lockerud Mariestad - Pixbo IBK 2 - 11 Josefine Hedelind, Martin Jonsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-10-07 14:00 580020031 IBF Falun - IBK Lund Elit 2 - 4 Amir Zilic, Roger Nilsson Guide Arena
2023-10-07 14:30 580020034 Täby FC IBK - Malmö FBC 4 - 2 Andreas Bengtsson Degen, Edo Sabanovic K-Rauta Arena
2023-10-07 15:00 580020032 KAIS Mora IF - Åkersberga IBF 1 - 6 Kevin Cardell, Jörgen Andersson Idre Fjäll Arena
2023-10-07 16:00 580020033 FBC Kalmarsund - Västerås Rönnby IBK 4 - 7 Kevin Ramle, Jesper Liedberg SBB Arena
2023-10-07 16:00 580020035 Thorengruppen IBK - Karlstad IBF 8 - 2 Thomas Jonsson, Henrik Hultin-Öberg Thoren Arena
2023-10-08 12:30 580020030 Endre IF - Warberg IC 3 - 0 Shari Tingman, Elis Erbing ICA Maxi Arena
2023-10-13 19:00 580020038 Åkersberga IBF - Thorengruppen IBK 1 - 9 Patric Terelius, Patrik Trofast Österåkers Multiarena 1
2023-10-14 16:00 580020041 IBK Lund Elit - Täby FC IBK 5 - 6 e.förl. Josefine Hedelind, Daniel Hultberg Lerbäckshallen A
2023-10-15 12:00 580020036 Pixbo IBK - Endre IF 8 - 6 Roger Nilsson, Thomas Jonsson Wallenstam Arena A
2023-10-15 13:30 580020039 Västerås Rönnby IBK - IBK Lockerud Mariestad 7 - 2 Amir Zilic, Henrik Hultin-Öberg Mälarenergi Arena A
2023-10-15 16:00 580020037 Malmö FBC - IBF Falun 0 - 2 Martin Jonsson, Joakim Mattsson Baltiska Hallen A
2023-10-15 16:00 580020040 Warberg IC - KAIS Mora IF 5 - 2 Daniel Hultberg, Edo Sabanovic Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-10-15 17:00 580020042 Karlstad IBF - FBC Kalmarsund 5 - 6 Jörgen Andersson, Kevin Cardell Colorama Arena
2023-10-28 15:00 580020046 Warberg IC - IBK Lund Elit 5 - 4 e.förl. Josefine Hedelind, Andreas Lybacken Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-10-28 15:00 580020047 Åkersberga IBF - Karlstad IBF 3 - 5 Roger Nilsson, Andreas Morelius Österåkers Multiarena 1
2023-10-28 15:00 580020049 KAIS Mora IF - Täby FC IBK 3 - 8 Amir Zilic, Daniel Larsson Idre Fjäll Arena
2023-10-28 16:00 580020043 Thorengruppen IBK - Malmö FBC 12 - 4 Joakim Mattsson, Martin Jonsson Thoren Arena
2023-10-28 16:00 580020048 IBF Falun - IBK Lockerud Mariestad 5 - 4 e.str. Andreas Bengtsson Degen, Henrik Hultin-Öberg Guide Arena
2023-10-29 12:30 580020045 Endre IF - Västerås Rönnby IBK 3 - 5 Kevin Cardell, Jörgen Andersson ICA Maxi Arena
2023-10-29 15:00 580020044 FBC Kalmarsund - Pixbo IBK 5 - 6 Daniel Hultberg, Josefine Hedelind SBB Arena
2023-11-02 18:30 580020050 Pixbo IBK - Thorengruppen IBK 6 - 7 Daniel Hultberg, Edo Sabanovic Wallenstam Arena A
2023-11-04 13:00 580020055 Karlstad IBF - IBF Falun 2 - 10 Elis Erbing, Shari Tingman Colorama Arena
2023-11-04 15:15 580020054 Malmö FBC - Åkersberga IBF 6 - 2 Jörgen Andersson, Kevin Cardell Kirsebergs Sporthall
2023-11-04 16:00 580020052 Västerås Rönnby IBK - Warberg IC 15 - 5 Thomas Jonsson, Roger Nilsson Mälarenergi Arena A
2023-11-04 16:00 580020056 IBK Lockerud Mariestad - KAIS Mora IF 4 - 3 e.str. Joakim Mattsson, Martin Jonsson ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-11-05 13:00 580020053 IBK Lund Elit - Endre IF 3 - 4 e.str. Jörgen Andersson, Kevin Cardell Lerbäckshallen A
2023-11-05 13:30 580020051 Täby FC IBK - FBC Kalmarsund 4 - 5 e.str. Andreas Bengtsson Degen, Henrik Hultin-Öberg K-Rauta Arena
2023-11-08 19:30 580020061 Västerås Rönnby IBK - Pixbo IBK 6 - 9 Joakim Mattsson, Martin Jonsson Mälarenergi Arena A
2023-11-11 15:00 580020059 Åkersberga IBF - IBK Lund Elit 3 - 6 Amir Zilic, Daniel Larsson Österåkers Multiarena 1
2023-11-11 15:00 580020062 KAIS Mora IF - Karlstad IBF 5 - 1 Viktor Grahn, Tony Cederholm Idre Fjäll Arena
2023-11-11 15:00 580020063 FBC Kalmarsund - Malmö FBC 4 - 8 Hussein Ibrahim, David Dornlöv SBB Arena
2023-11-11 16:00 580020058 IBF Falun - Warberg IC 5 - 3 Claes Knutsson, Philip Aronsson-Elffors Guide Arena
2023-11-12 12:30 580020060 Endre IF - IBK Lockerud Mariestad 3 - 0 Tomas Edstrand, Henrik Ibjer ICA Maxi Arena
2023-11-12 16:00 580020057 Thorengruppen IBK - Täby FC IBK 7 - 3 Thomas Jonsson, Roger Nilsson Thoren Arena
2023-11-17 18:30 580020068 FBC Kalmarsund - Åkersberga IBF 6 - 1 Josefine Hedelind, Joakim Mattsson Ölands Bank Center A
2023-11-17 19:00 580020064 Karlstad IBF - IBK Lockerud Mariestad 3 - 2 Daniel Larsson, Amir Zilic Colorama Arena
2023-11-17 19:00 580020066 Warberg IC - Pixbo IBK 3 - 9 Fredrik Lundborg, David Dornlöv Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-11-17 19:00 580020067 Täby FC IBK - Endre IF 6 - 5 Edo Sabanovic, Daniel Hultberg K-Rauta Arena
2023-11-17 19:00 580020069 KAIS Mora IF - Thorengruppen IBK 2 - 9 Henrik Hultin-Öberg, Jakob Westerlund Idre Fjäll Arena
2023-11-17 19:30 580020065 IBK Lund Elit - Malmö FBC 3 - 2 e.förl. Mattias Sjöstedt, Ola Nilsson Lerbäckshallen A
2023-11-17 19:30 580020070 Västerås Rönnby IBK - IBF Falun 5 - 9 Roger Nilsson, Albin Jakobsson Mälarenergi Arena A
2023-11-19 12:00 580020075 Malmö FBC - Västerås Rönnby IBK 6 - 9 Josefine Hedelind, David Dornlöv Kirsebergs Sporthall
2023-11-19 12:30 580020071 Endre IF - Karlstad IBF 4 - 5 Elis Erbing, Shari Tingman ICA Maxi Arena
2023-11-19 13:00 580020077 Thorengruppen IBK - IBK Lund Elit 15 - 2 Philip Aronsson-Elffors, Claes Knutsson Thoren Arena
2023-11-19 13:30 580020072 IBF Falun - Täby FC IBK 1 - 4 Kevin Cardell, Jörgen Andersson Guide Arena
2023-11-19 14:00 580020074 IBK Lockerud Mariestad - FBC Kalmarsund 3 - 2 Jesper Liedberg, Kevin Ramle ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-11-19 16:00 580020073 Åkersberga IBF - Warberg IC 3 - 2 Thomas Jonsson, Roger Nilsson Österåkers Multiarena 1
2023-11-19 16:00 580020076 Pixbo IBK - KAIS Mora IF 7 - 3 Joakim Mattsson, Martin Jonsson Wallenstam Arena A
2023-12-16 13:00 580020081 IBK Lund Elit - Västerås Rönnby IBK Lerbäckshallen A
2023-12-16 16:00 580020082 IBF Falun - Åkersberga IBF Guide Arena
2023-12-16 16:00 580020083 KAIS Mora IF - FBC Kalmarsund Idre Fjäll Arena
2023-12-16 17:00 580020084 Pixbo IBK - Malmö FBC Wallenstam Arena A
2023-12-17 13:30 580020080 Thorengruppen IBK - Endre IF Thoren Arena
2023-12-17 15:30 580020079 Täby FC IBK - Karlstad IBF K-Rauta Arena
2023-12-17 16:00 580020078 Warberg IC - IBK Lockerud Mariestad Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2023-12-27 19:00 580020085 IBK Lockerud Mariestad - Thorengruppen IBK ICA-kvantum hallen, Mariestad
2023-12-29 19:00 580020087 Västerås Rönnby IBK - Karlstad IBF Mälarenergi Arena A
2023-12-29 19:00 580020088 Endre IF - IBF Falun ICA Maxi Arena
2023-12-29 19:00 580020091 Malmö FBC - KAIS Mora IF Kirsebergs Sporthall
2023-12-30 15:00 580020089 FBC Kalmarsund - IBK Lund Elit SBB Arena
2023-12-30 15:30 580020086 Täby FC IBK - Warberg IC K-Rauta Arena
2024-01-05 19:00 580020090 Åkersberga IBF - Pixbo IBK Österåkers Multiarena 1
2024-01-05 19:00 580020094 IBK Lockerud Mariestad - Malmö FBC ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-01-06 14:30 580020093 Täby FC IBK - Pixbo IBK K-Rauta Arena
2024-01-06 15:00 580020092 KAIS Mora IF - Västerås Rönnby IBK Idre Fjäll Arena
2024-01-07 12:30 580020096 Endre IF - Åkersberga IBF ICA Maxi Arena
2024-01-07 13:00 580020097 Karlstad IBF - IBK Lund Elit Colorama Arena
2024-01-07 16:00 580020095 FBC Kalmarsund - Warberg IC SBB Arena
2024-01-07 18:00 580020098 IBF Falun - Thorengruppen IBK Guide Arena
2024-01-13 13:00 580020099 IBK Lund Elit - KAIS Mora IF Lerbäckshallen A
2024-01-13 15:00 580020101 Åkersberga IBF - IBK Lockerud Mariestad Österåkers Multiarena 1
2024-01-13 16:00 580020100 Västerås Rönnby IBK - Täby FC IBK Mälarenergi Arena A
2024-01-13 17:00 580020105 Pixbo IBK - IBF Falun Wallenstam Arena A
2024-01-14 12:00 580020103 Malmö FBC - Endre IF Baltiska Hallen A
2024-01-14 13:30 580020102 Thorengruppen IBK - FBC Kalmarsund Thoren Arena
2024-01-14 16:00 580020104 Warberg IC - Karlstad IBF Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2024-01-18 19:00 580020108 Warberg IC - Malmö FBC Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2024-01-18 19:00 580020111 KAIS Mora IF - IBF Falun Idre Fjäll Arena
2024-01-19 18:30 580020109 FBC Kalmarsund - Endre IF SBB Arena
2024-01-19 19:00 580020107 Karlstad IBF - Pixbo IBK Colorama Arena
2024-01-19 19:00 580020110 Täby FC IBK - Åkersberga IBF K-Rauta Arena
2024-01-19 19:30 580020106 IBK Lund Elit - IBK Lockerud Mariestad Lerbäckshallen A
2024-01-19 19:30 580020112 Västerås Rönnby IBK - Thorengruppen IBK Mälarenergi Arena A
2024-01-21 12:30 580020118 Endre IF - KAIS Mora IF ICA Maxi Arena
2024-01-21 14:00 580020115 IBK Lockerud Mariestad - Täby FC IBK ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-01-21 15:00 580020114 Malmö FBC - Karlstad IBF Baltiska Hallen A
2024-01-21 16:00 580020113 Pixbo IBK - IBK Lund Elit Wallenstam Arena A
2024-01-21 16:00 580020117 Thorengruppen IBK - Warberg IC Thoren Arena
2024-01-21 16:00 580020119 Åkersberga IBF - Västerås Rönnby IBK Österåkers Multiarena 1
2024-01-21 17:00 580020116 IBF Falun - FBC Kalmarsund Guide Arena
2024-01-27 14:00 580020121 Warberg IC - Endre IF Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2024-01-27 15:00 580020123 Åkersberga IBF - KAIS Mora IF Österåkers Multiarena 1
2024-01-27 15:00 580020125 Malmö FBC - Täby FC IBK Baltiska Hallen A
2024-01-27 16:00 580020122 IBK Lund Elit - IBF Falun Lerbäckshallen A
2024-01-27 16:00 580020124 Västerås Rönnby IBK - FBC Kalmarsund Mälarenergi Arena A
2024-01-28 13:00 580020126 Karlstad IBF - Thorengruppen IBK Colorama Arena
2024-01-28 16:00 580020120 Pixbo IBK - IBK Lockerud Mariestad Wallenstam Arena A
2024-02-10 14:30 580020132 Täby FC IBK - IBK Lund Elit K-Rauta Arena
2024-02-10 15:00 580020131 KAIS Mora IF - Warberg IC Idre Fjäll Arena
2024-02-10 16:00 580020130 IBK Lockerud Mariestad - Västerås Rönnby IBK ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-02-10 16:00 580020133 FBC Kalmarsund - Karlstad IBF SBB Arena
2024-02-11 12:30 580020127 Endre IF - Pixbo IBK ICA Maxi Arena
2024-02-11 16:00 580020129 Thorengruppen IBK - Åkersberga IBF Thoren Arena
2024-02-11 17:00 580020128 IBF Falun - Malmö FBC Guide Arena
2024-02-17 13:00 580020136 Västerås Rönnby IBK - Endre IF Mälarenergi Arena A
2024-02-17 15:30 580020140 Täby FC IBK - KAIS Mora IF K-Rauta Arena
2024-02-17 16:00 580020139 IBK Lockerud Mariestad - IBF Falun ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-02-18 13:00 580020137 IBK Lund Elit - Warberg IC Lerbäckshallen A
2024-02-18 13:30 580020135 Pixbo IBK - FBC Kalmarsund Wallenstam Arena A
2024-02-18 15:00 580020134 Malmö FBC - Thorengruppen IBK Baltiska Hallen A
2024-02-18 17:00 580020138 Karlstad IBF - Åkersberga IBF Colorama Arena
2024-02-24 14:00 580020146 IBF Falun - Karlstad IBF Rättvik Arena
2024-02-24 15:00 580020142 FBC Kalmarsund - Täby FC IBK SBB Arena
2024-02-24 15:00 580020145 Åkersberga IBF - Malmö FBC Österåkers Multiarena 1
2024-02-25 12:30 580020144 Endre IF - IBK Lund Elit ICA Maxi Arena
2024-02-25 13:30 580020141 Thorengruppen IBK - Pixbo IBK Thoren Arena
2024-02-25 16:00 580020143 Warberg IC - Västerås Rönnby IBK Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2024-02-25 16:00 580020147 KAIS Mora IF - IBK Lockerud Mariestad Idre Fjäll Arena
2024-03-02 12:00 580020151 IBK Lockerud Mariestad - Endre IF ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-03-02 13:00 580020150 IBK Lund Elit - Åkersberga IBF Lerbäckshallen A
2024-03-02 13:00 580020153 Karlstad IBF - KAIS Mora IF Colorama Arena
2024-03-02 15:00 580020154 Malmö FBC - FBC Kalmarsund Baltiska Hallen A
2024-03-02 17:00 580020152 Pixbo IBK - Västerås Rönnby IBK Wallenstam Arena A
2024-03-03 13:30 580020148 Täby FC IBK - Thorengruppen IBK K-Rauta Arena
2024-03-03 16:00 580020149 Warberg IC - IBF Falun Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2024-03-08 18:30 580020157 Pixbo IBK - Warberg IC Wallenstam Arena A
2024-03-08 18:30 580020160 Thorengruppen IBK - KAIS Mora IF Thoren Arena
2024-03-08 18:30 580020161 IBF Falun - Västerås Rönnby IBK Guide Arena
2024-03-08 19:00 580020155 IBK Lockerud Mariestad - Karlstad IBF ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-03-08 19:00 580020156 Malmö FBC - IBK Lund Elit Baltiska Hallen A
2024-03-08 19:00 580020158 Endre IF - Täby FC IBK ICA Maxi Arena
2024-03-08 19:00 580020159 Åkersberga IBF - FBC Kalmarsund Österåkers Multiarena 1
2024-03-10 12:30 580020162 Karlstad IBF - Endre IF Colorama Arena
2024-03-10 13:00 580020166 Västerås Rönnby IBK - Malmö FBC Mälarenergi Arena A
2024-03-10 13:00 580020168 IBK Lund Elit - Thorengruppen IBK Lerbäckshallen A
2024-03-10 13:30 580020163 Täby FC IBK - IBF Falun K-Rauta Arena
2024-03-10 15:00 580020165 FBC Kalmarsund - IBK Lockerud Mariestad SBB Arena
2024-03-10 15:00 580020167 KAIS Mora IF - Pixbo IBK Idre Fjäll Arena
2024-03-10 16:00 580020164 Warberg IC - Åkersberga IBF Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2024-03-16 15:00 580020175 Malmö FBC - Pixbo IBK Baltiska Hallen A
2024-03-16 16:00 580020169 IBK Lockerud Mariestad - Warberg IC ICA-kvantum hallen, Mariestad
2024-03-17 13:00 580020172 Västerås Rönnby IBK - IBK Lund Elit Mälarenergi Arena A
2024-03-17 13:30 580020171 Endre IF - Thorengruppen IBK ICA Maxi Arena
2024-03-17 15:00 580020174 FBC Kalmarsund - KAIS Mora IF SBB Arena
2024-03-17 15:30 580020173 Åkersberga IBF - IBF Falun Österåkers Multiarena 1
2024-03-17 17:00 580020170 Karlstad IBF - Täby FC IBK Colorama Arena
2024-03-23 14:00 580020176 Thorengruppen IBK - IBK Lockerud Mariestad Thoren Arena
2024-03-23 14:00 580020177 Warberg IC - Täby FC IBK Sparbanken Wictory Center, Unihocplanen
2024-03-23 14:00 580020178 Karlstad IBF - Västerås Rönnby IBK Colorama Arena
2024-03-23 14:00 580020179 IBF Falun - Endre IF Guide Arena
2024-03-23 14:00 580020180 IBK Lund Elit - FBC Kalmarsund Lerbäckshallen A
2024-03-23 14:00 580020181 Pixbo IBK - Åkersberga IBF Wallenstam Arena A
2024-03-23 14:00 580020182 KAIS Mora IF - Malmö FBC Idre Fjäll Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Thorengruppen IBK 11 11 0 (0) 0 114-28 86 33
2. Pixbo IBK 11 10 0 (0) 1 87-45 42 30
3. Täby FC IBK 11 7 2 (1) 2 56-40 16 24
4. Västerås Rönnby IBK 11 7 0 (0) 4 73-53 20 21
5. IBF Falun 11 6 1 (1) 4 49-47 2 20
6. IBK Lund Elit 11 5 4 (1) 2 48-47 1 20
7. Endre IF 11 5 2 (1) 4 47-38 9 18
8. Malmö FBC 11 5 1 (0) 5 51-53 -2 16
9. Karlstad IBF 11 3 1 (0) 7 30-65 -35 10
10. FBC Kalmarsund 11 2 2 (1) 7 42-60 -18 9
11. IBK Lockerud Mariestad 11 2 2 (1) 7 24-53 -29 9
12. Warberg IC 11 1 3 (3) 7 34-66 -32 9
13. Åkersberga IBF 11 2 0 (0) 9 30-57 -27 6
14. KAIS Mora IF 11 1 2 (1) 8 29-62 -33 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis