Träningsmatcher SmIBF Herr (2022/23)

Övriga matcher
Träningsmatcher SmIBF Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-08-11 19:00 143100037 Öjaby Sport IBK (H3) - Påvelsgård IF (H4) 18 - 1 Suvad Kaltak, Therese Spjut Pär Lagerkvistskolan
2022-08-11 19:00 143100006 FBC Kalmarsund (SSL) - Linköping IBK (SSL) 0 - 0 Joacim Olofsson, Håkan Söderman SBB Arena
2022-08-12 18:00 143100045 FBC Kalmarsund (SSL) - Warberg IC (HA) 0 - 0 Henrik Carlsson, Håkan Söderman SBB Arena 3-manna
2022-08-12 18:00 143100007 Linköping IBK (SSL) - Warberg IC (HA) 0 - 0 Henrik Carlsson, Håkan Söderman SBB Arena
2022-08-12 19:00 143100036 Fagerhult Habo IBK (HA) - IBK Lidköping (H1) 9 - 3 Andreas Holm, Edo Sabanovic Habo Sporthall A-hall
2022-08-12 19:00 143100001 Jönköpings IK (SSL) - FBC Lerum (HA) 0 - 0 Stefan Olsson, Ola Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-08-12 19:30 143100038 CL98IC (H1) - Linköping FBC (H1) 0 - 0 Therese Spjut, Malou Hallström Falkenbergshallen
2022-08-13 12:15 143100039 CL98IC (H1) - Linköping FBC (H1) 0 - 0 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Falkenbergshallen
2022-08-13 12:30 143100021 Vimmerby IBK (H2) - Westerviks IBK (H3) 10 - 9 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Vimmerby Idrottshall
2022-08-13 13:00 143100010 Hovshaga AIF (H1) - FBC Karlskrona (H2) 3 - 3 Marcus Ingolf, Henrik Gilliusson Hovshaga Sporthall
2022-08-13 13:00 143100002 Jönköpings IK (SSL) - FC Helsingborg (SSL) 0 - 0 Patrik Trofast, Håkan Söderman Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-08-13 14:00 143100008 FBC Kalmarsund (SSL) - Warberg IC (HA) 0 - 0 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson SBB Arena
2022-08-13 15:00 143100013 Växjö IBK (SSL) - Mullsjö AIS (SSL) 5 - 2 Stefan Olsson, Ola Nilsson Fortnox Arena A-hall
2022-08-14 14:00 143100024 Vetlanda IBF (H1) - Växjö IBK Utveckling (H2) 11 - 1 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-08-14 16:30 143100025 Vetlanda IBF (JAS) - Växjö IBK Utveckling (JAS) 3 - 3 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-08-16 19:30 143100022 Vimmerby IBK (H2) - Nässjö IBF (H3) 8 - 5 Mikael Fransson, Muhidin Bahtanovic Vimmerby Idrottshall
2022-08-17 19:00 143100040 Hovmantorps GOIF (H2) - Moheda IBK (H3) 0 - 0 Dawan Mofak, Mikael Fransson Allhallen, Hovmantorp
2022-08-19 18:30 143100053 Alvesta IBK (H4) - Öjaby Sport IBK (H3) 4 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2022-08-19 18:30 143100031 Mullsjö AIS (SSL) - Fagerhult Habo IBK (HA) 7 - 3 Patrik Trofast, Håkan Söderman Nyhemshallen - Mullsjö
2022-08-19 19:00 143100048 KFUM Jönköping (H2) - Fagerhult Habo IBK Ungdom (H3) 10 - 3 Anders A Nilsson, Suvad Kaltak KFUM Sporthall, Jönköping
2022-08-21 11:00 143100027 Nässjö IBF (JAS) - Hovslätts IK (JAS) 7 - 6 Daniel Persson, Christian Österström Nässjö Sporthall
2022-08-21 14:00 143100042 IBF Tranås (H3) - Borensberg IBC (H3) 0 - 0 Oskar Lööke, Adam Rydholm Tranås Idrottshall
2022-08-21 15:00 143100049 KFUM Jönköping (H2) - Jönköping IK Utveckling (H2) 5 - 2 Magnus Widlund, Johan Ferm KFUM Sporthall, Jönköping
2022-08-25 19:30 143100012 Hovshaga AIF (H1) - Vetlanda IBF (H1) 7 - 10 Linus Sandberg, Senad Hamula Hovshaga Sporthall
2022-08-27 12:00 143100016 Månsarps IBK/Jönköping IK (JAS) - Nässjö IBF (JAS) 4 - 4 Gustav Perman, Suvad Kaltak Norrahammars Sporthall
2022-08-27 14:00 143100032 Mullsjö AIS (SSL) - Pixbo Wallenstam IBK (SSL) 6 - 7 Håkan Söderman, Andreas Lybacken Nyhemshallen - Mullsjö
2022-08-27 14:00 143100017 FBC Kalmarsund (SSL) - Nykvarns IBF Ungdom (HA) 0 - 0 Senad Hamula, Linus Sandberg SBB Arena
2022-08-27 16:30 143100050 FBC Kalmarsund Ungdom (H1) - Nykvarns IF (H1) 0 - 0 Linus Sandberg, Senad Hamula SBB Arena
2022-08-28 13:00 143100003 Jönköpings IK (SSL) - Pixbo Wallenstam IBK (SSL) 6 - 9 Adam Nikolausson, Anders A Nilsson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2022-08-28 14:00 143100033 Mullsjö AIS (SSL) - Nykvarns IBF Ungdom (HA) 1 - 8 Robin Rosendal, Tomas Edstrand Nyhemshallen - Mullsjö
2022-08-28 15:00 143100005 Vetlanda IBF (H1) - Bergs IK (H1) 4 - 5 Stefan Karlsson, Andreas Nilsson Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-08-28 16:15 143100034 Nykvarns IF (H1) - IBK Lidköping (H1) 0 - 0 Robin Rosendal, Tomas Edstrand Nyhemshallen - Mullsjö
2022-08-30 19:00 143100014 Växjö IBK (SSL) - Jönköpings IK (SSL) 6 - 4 Håkan Söderman, Jesper Rygert Fortnox Arena A-hall
2022-09-01 19:30 143100063 Skillingaryds IK (H4) - Forsheda IF (H4) 11 - 1 Nicklas Bard, Suvad Kaltak Skillingaryds Arena
2022-09-02 19:00 143100044 Värnamo IK (HJ17) - Fagerhult Habo IBK Ungdom (HJ17) 3 - 9 Alva Perman, Kim Westlund Tinas Ö
2022-09-03 10:30 143100055 Hovshaga AIF (HJ17) - FBC Karlskrona (HJ17) 8 - 2 Hovshaga Sporthall
2022-09-03 16:00 143100047 Fagerhult Habo IBK (HA) - FBC Partille (HA) 2 - 3 Edo Sabanovic, Marcus Karlström Habo Sporthall A-hall
2022-09-04 11:30 143100054 Vetlanda IBF (JAS) - Månsarps IBK/Jönköping IK (JAS) 11 - 4 Jonas Jägerby, Michael Johansson Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-09-04 12:30 143100046 Gränna AIS (H1) - Sävsjö IBK (H2) 4 - 4 Johnny Edh, Gustav Jarnegren Ribbahallen A-hall
2022-09-04 14:00 143100020 Hovslätts IK (HA) - Lindås Rasta IBK (HA) 7 - 5 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-09-05 19:30 143100067 Ljungbyholms GOIF B - CL98IC B (H4) 0 - 0 Alexia Rasmussen, Christopher Skäär Ljungbyholms Sporthall
2022-09-07 19:00 143100023 Öjaby Sport IBK (H3) - Hovmantorps GOIF (H2) 6 - 1 Linus Sandberg, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2022-09-09 18:30 143100056 Sävsjö IBK (H2) - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H3) 14 - 4 Anders Stenberg, Andreas Nilsson Färjehallen
2022-09-09 19:00 143100079 CL98IC (HJ17) - FBC Karlskrona (HJ17) 6 - 3 Falkenbergshallen
2022-09-09 19:30 143100072 Forsheda IF (H4) - KF Ljungby (H4) 12 - 5 Anders A Nilsson, Gustav Perman Forsheda Sporthall
2022-09-10 11:00 143100074 Ljungbyholms GOIF (H3) - Gantesbo IBK (H4) 8 - 3 Ulrika Harrysson, Christer Jonsson Ljungbyholms Sporthall
2022-09-10 13:00 143100066 Hovshaga AIF (H1) - Hovslätts IK (HA) 7 - 7 Linus Sandberg, Marcus Karlström Hovshaga Sporthall
2022-09-10 14:00 143100057 Sävsjö IBK (H2) - Craftstadens IBK Oskarshamn (H2) 13 - 2 Ulrika Harrysson, Christer Jonsson Kalmar Sportcenter - AKEA Arena
2022-09-10 15:00 143100065 Westerviks IBK (H3) - IBF Norrköping (H2) 6 - 3 Diwan Mofak, Dawan Mofak Bökensved Sporthall
2022-09-11 11:30 143100069 Vetlanda IBF B (H3) - IBF Tranås (H3) 5 - 8 Adam Rydholm, Christian Österström Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-09-14 19:30 143100068 Älmhults IBK (H4) - Påvelsgård IF (H4) 21 - 2 Filip Karlsson, Johan Oxenmyr Haganäshallen
2022-09-14 20:00 143100061 Nybro IBK (H3) - Gantesbo IBK (H4) 4 - 5 Malou Hallström, Christer Jonsson OG-Hallen
2022-09-15 19:15 143100058 Sävsjö IBK (H2) - Tenhults IF (H3) 6 - 4 Gustav Perman, Anders Perman Sävsjö Sporthall
2022-09-16 19:00 143100073 Hestra Skid O SK (H4) - Forsheda IF (H4) 4 - 5 Anders A Nilsson, Jonas Kvant Hestra Sporthall
2022-09-16 19:30 143100089 Moheda IBK (H3) - Hovmantorps GOIF (H2) 6 - 8 Linus Sandberg, Filip Karlsson ATA-hallen - Moheda
2022-09-16 19:30 143100076 Ryds SK (H4) - Carlshamns IBK B (H4) 7 - 4 Michell Rohde, Roger Gardell Ryds Sporthall
2022-09-16 19:30 143100075 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF (H3) - Craftstadens IBK Oskarshamn (H2) 8 - 12 Joacim Olofsson, Rasmus Wirstam Torslundahallen
2022-09-17 11:30 143100090 Carlshamns IBK P06-07 - FBC Karlskrona (HJ17) 2 - 5 Ulrika Harrysson, Alexia Rasmussen Sparbanken Arena
2022-09-17 13:30 143100077 Hovslätts IK (JAS) - Nässjö IBF (JAS) 0 - 0 Adam Nikolausson, Johan Ferm Jönköpings Idrottshus B-hall
2022-09-17 15:00 143100030 Växjö IBK Utveckling (H2) - Röke IBK (H2) 7 - 5 Linus Sandberg, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena A-hall
2022-09-18 13:00 143100071 Sävsjö IBK B (H3) - Öjaby Sport IBK (H3) 5 - 3 Viktor Bringstam, Anders Perman Sävsjö Sporthall
2022-09-18 13:00 143100018 Månsarps IBK/Jönköping IK (JAS) - Bergs IK (JAS) 0 - 0 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Norrahammars Sporthall
2022-09-18 15:00 143100062 IBF Tranås (H3) - Aneby SK (H4) 12 - 3 Hampus Bergholm, Anders A Nilsson Tranås Idrottshall
2022-09-18 16:00 143100082 Vetlanda IBF (JAS) - Fagerhult Habo IBK Ungdom (HJ17) 5 - 6 Robin Töth, Mirza Karisik Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-09-19 19:30 143100085 Väckelsångs IK (H3) - Ingelstad IBK (H2) 5 - 2 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Väckelsångs Idrottshall
2022-09-20 19:00 143100093 Lessebo GoIF (H4) - Hovmantorps GOIF (HU) 5 - 11 Rolf Vatvedt, Linus Sandberg Lessebo Sporthall
2022-09-20 20:00 143100083 Månsarps IBK/Jönköping IK (JAS) - KFUM Jönköping (JAS) 1 - 6 Emil Lindén, Johan Ferm Norrahammars Sporthall
2022-09-21 19:00 143100101 Ljungbyholms GOIF (H3) - Fliseryds IF (H3) 5 - 6 Christer Jonsson, Stefan Karlsson Ljungbyholms Sporthall
2022-09-21 19:00 143100078 Älmhults IBK (H4) - Lagan IBK (H4) 6 - 5 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Haganäshallen
2022-09-21 19:30 143100094 Slätafly/SK IBK (H2) - Nybro IBK (H3) 0 - 0 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Torsås Sporthall
2022-09-21 19:30 143100035 Nässjö IBF (H3) - Vimmerby IBK (H2) 5 - 7 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Nässjö Sporthall
2022-09-22 19:30 143100098 Sävsjö IBK (H2) - Husqvarna IK (H3) 10 - 4 Viktor Bringstam, Fredrik Billemark Sävsjö Sporthall
2022-09-22 19:30 143100080 Jämjö IBK (H3) - KaRo IBF (H4) 6 - 3 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Jämjö Sporthall
2022-09-23 19:00 143100091 Alvesta IBK (H4) - Forsheda IF (H4) 18 - 0 Filip Karlsson, Johan Oxenmyr Alvesta Sporthall
2022-09-24 11:00 143100100 S/W 2010 IBK (H4) - Bodafors IBS (H4) 6 - 3 Filip Karlsson, Johan Oxenmyr Vrigstad Sporthall
2022-09-24 11:00 143100099 Ingelstad IBK (H2) - FBC Karlskrona (H2) 0 - 0 Jonas Nilsson, Rolf Vatvedt Rinkabyholms Sporthall
2022-09-25 12:15 143100088 Sävsjö IBK B (H3) - Skillingaryds IK (H4) 11 - 6 Peter Rosholm, Kristian Constantinescu Sävsjö Sporthall
2022-09-25 13:00 143100087 FBC Karlskrona (HJ17) - Slätafly/SK IBK P06 13 - 4 Dragan Zaharijev, Michael König Vedeby Sporthall A
2022-09-25 14:00 143100051 Craftstadens IBK Oskarshamn (H2) - IF Ariel (H4) 1 - 7 Christer Jonsson, Nicklas Hult Oskarshamns Sporthall A-hall
2022-09-25 14:00 143100043 IBF Tranås (H3) - Mjölby IBK (H3) 14 - 3 Diwan Mofak, Dawan Mofak Tranås Idrottshall
2022-09-25 16:00 143100084 Hovmantorps GOIF (HU) - Öjaby Sport IBK B (H4) 4 - 4 Filip Karlsson, Johan Oxenmyr Allhallen, Hovmantorp
2022-09-25 16:30 143100102 Månsarps IBK (H4) - Östra SK Jönköping (H3) 5 - 7 Gustav Perman, Magnus Davidsson Norrahammars Sporthall
2022-09-27 20:00 143100104 FBC Karlskrona B (H4) - Carlshamns IBK B (H4) 8 - 2 Jonas Nilsson, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall A
2022-09-29 18:00 143100081 Ryds SK (H4) - Olofströms IBK B (H4) 6 - 6 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Ryds Sporthall
2022-09-30 19:30 143100103 Hestra Skid O SK (H4) - Södra Vings IF U (H4) 13 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Hestra Sporthall
2022-09-30 19:30 143100092 Lagan IBK (H4) - Forsheda IF (H4) 7 - 1 Anders Lindqvist, Bengt Helgesson Sunnerbohallen
2022-10-01 12:00 143100095 Forserums IF (H4) - Nässjö IBF B (H4) 14 - 5 Gustav Perman, Anders Perman Forserums Sporthall
2022-10-01 15:30 143100105 Rottne IF (H4) - Påvelsgård IF (H4) 11 - 2 Johan Oxenmyr, Peter Rosholm Rottne Sporthall
2022-10-02 11:00 143100106 Värnamo IK (HJ17) - KFUM Jönköping (HJ17) 5 - 5 Örjan Stenberg, Kim Westlund Värnamo Sporthall
2022-10-02 17:00 143100107 Alvesta IBK (HU) - Öjaby Sport IBK B (H4) 4 - 7 Johan Oxenmyr, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2022-11-06 15:30 143100108 IBK Husar P06 - Nässjö IBF (JAS) 0 - 0 Christian Österström, Ivan Vovk Olsbergs Arena
2022-11-08 18:20 143100109 Månsarps IBK JAS - Jönköpings IK P07 Vit 0 - 0 Nicklas Bard, Emil Lindén Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2022-12-03 13:00 143100110 FBC Karlskrona (HJ17) - KaRo IBF (HU) 5 - 6 Alexia Rasmussen, Oscar Johansson Vedeby Sporthall A
2022-12-28 17:00 143100111 Vetlanda IBF (JAS) - Västsvenska P16 5 - 4 Dawan Mofak, Christian Österström Hasses Sportcenter OBOS, Vetlanda
2022-12-28 19:30 143100112 Carlshamns IBK (H3) - Lönsboda IBK (H3) 4 - 7 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Väggahallen
2023-01-02 19:30 143100113 Älmhults IBK (H4) - Olofströms IBK B (H4) 6 - 2 Johan Oxenmyr, Therese Spjut Haganäshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis