Pantamera Röd Lätt (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Lätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 12:15 150318005 Väsby AIK - Sundbybergs IK 6 - 0 Lea Gergi, Tindra Ahlberg Väsby skolan
2021-10-02 12:30 150318004 IK Frej Täby IBK / Vallentuna IBK - Järfälla IBK 0 - 4 Noel Huss, Jonas Vedin Vikingavallen
2021-10-03 14:45 150318001 Sigtuna IF IBK/Rosersberg Arlanda IBK - Silverdals IF 2 - 3 Mimma Spasic, Mario Mallengren Prästängshallen
2021-10-09 11:00 150318006 Sundbybergs IK - IK Frej Täby IBK / Vallentuna IBK 3 - 1 Daniel Bäckner, Nihada Cenanovic Hallonbergshallen
2021-10-09 12:00 150318010 Silverdals IF - Väsby AIK 6 - 3 Anton Ponnert, Emil Thörn Silverdalshallen
2021-10-09 18:00 150318008 Hässelby SK IBK (A) - Norrtulls SK 7 - 0 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Hässelbyhallen
2021-10-23 12:15 150318014 IK Frej Täby IBK / Vallentuna IBK - Väsby AIK 1 - 13 Hanna Hedqvist, Malin Wigren Vikingavallen
2021-10-23 18:30 150318012 Norrtulls SK - Järfälla IBK 0 - 14 Erik Palmertz, Hanna Claesson Engelbrektshallen
2021-11-20 11:45 150318011 Sigtuna IF IBK/Rosersberg Arlanda IBK - Hässelby SK IBK (A) 7 - 2 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2021-10-28 19:10 150318020 Silverdals IF - IK Frej Täby IBK / Vallentuna IBK 8 - 0 Carl Theorén, Jonas Vedin Silverdalshallen
2021-10-30 13:00 150318017 Sundbybergs IK - Norrtulls SK 16 - 0 Agaton Östlund, Gustav Levin Hallonbergshallen
2021-11-21 15:30 150318018 Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK/Rosersberg Arlanda IBK 1 - 5 Sam Robertsson, Filip Lövenklint Viksjö Sporthall
2021-11-13 12:30 150318024 Hässelby SK IBK (A) - Silverdals IF 0 - 7 Robert Milerud, Alexander Martinez Niklasson Hässelbyhallen
2021-11-13 18:15 150318022 Norrtulls SK - Väsby AIK 1 - 10 Agaton Östlund, Leo Pennebrink Engelbrektshallen
2021-11-14 15:30 150318021 Sigtuna IF IBK/Rosersberg Arlanda IBK - Sundbybergs IK 3 - 0 Niklas Forsman, Adam Lönnborg Prästängshallen
2021-11-27 09:45 150318026 IK Frej Täby IBK / Vallentuna IBK - Norrtulls SK 17 - 0 Filip Bolinder, Theo Briston Vikingavallen
2021-11-27 12:15 150318027 Väsby AIK - Sigtuna IF IBK/Rosersberg Arlanda IBK 4 - 3 Tindra Ahlberg, Lea Gergi Väsby skolan
2021-11-28 12:45 150318029 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK (A) 4 - 4 Rebecca Johansson, Kjell Svensson Viksjö Sporthall
2021-12-04 11:00 150318034 Hässelby SK IBK (A) - Sundbybergs IK 4 - 4 Mattias Thomasson, Annie Mattsson Hässelbyhallen
2021-12-05 10:45 150318033 Järfälla IBK - Silverdals IF 2 - 13 David Johannesson, Alvin Aronsson Viksjö Sporthall
2021-12-05 12:30 150318031 Sigtuna IF IBK/Rosersberg Arlanda IBK - IK Frej Täby IBK / Vallentuna IBK 6 - 0 Anton Jederström/Hansson, Mimma Spasic Ekilla Sporthall
2021-12-11 11:15 150318040 Silverdals IF - Norrtulls SK 16 - 2 Andreas Theorén, Edvin Johansson Silverdalshallen
2021-12-11 13:00 150318039 Sundbybergs IK - Järfälla IBK 4 - 2 Mattias Thomasson, Sam Robertsson Brotorpshallen
2021-12-11 14:15 150318038 Väsby AIK - Hässelby SK IBK (A) 12 - 3 Ken Johansson, Filip Saverstam Väsby skolan
150318041 Sigtuna IF IBK/Rosersberg Arlanda IBK - Norrtulls SK Uppskj.
2021-12-18 10:15 150318042 Sundbybergs IK - Silverdals IF 0 - 7 Osama Abaied, Zana Guzel Brotorpshallen
2021-12-19 12:15 150318043 Järfälla IBK - Väsby AIK 1 - 6 Niklas Forsman, Kjell Svensson Viksjö Sporthall
2022-03-27 16:45 150318044 Hässelby SK IBK (A) - IK Frej Täby IBK / Vallentuna IBK 5 - 0 Nathalie Lövenklint, Filip Lövenklint Hässelbyhallen
2022-01-15 09:15 150318046 Sundbybergs IK - Väsby AIK 1 - 9 Matilda Jennersjö, Alice Fritshammar Brotorpshallen
2022-01-15 11:30 150318050 Silverdals IF - Sigtuna IF IBK/Rosersberg Arlanda IBK 3 - 4 Jonas Vedin, Joel Holm Silverdalshallen
2022-01-16 15:30 150318047 Järfälla IBK - IK Frej Täby IBK / Vallentuna IBK 5 - 6 Mario Mallengren, Oliver Hallgren Viksjö Sporthall
2022-01-22 12:00 150318055 Väsby AIK - Silverdals IF 4 - 4 Lea Gergi, Tindra Ahlberg Väsby skolan
2022-01-22 18:00 150318052 Norrtulls SK - Hässelby SK IBK (A) 0 - 15 Isak Eriksson, Nathalie Lövenklint Engelbrektshallen
2022-04-24 11:00 150318054 IK Frej Täby IBK / Vallentuna IBK - Sundbybergs IK 4 - 4 Jan Lingemark, Magnus Berg, Ej offentliggjord Vikingavallen
2022-02-05 09:45 150318059 Hässelby SK IBK (A) - Sigtuna IF IBK/Rosersberg Arlanda IBK 0 - 2 Andreas Lyhnakis, Arvid Stegrud Hässelbyhallen
2022-02-05 12:00 150318056 Väsby AIK - IK Frej Täby IBK / Vallentuna IBK 8 - 2 Oskar Höglund, Filip Geber Väsby skolan
2022-02-06 10:30 150318058 Järfälla IBK - Norrtulls SK 18 - 1 Andreas Mattsson, Kjell Svensson Viksjö Sporthall
2022-02-12 11:15 150318064 IK Frej Täby IBK / Vallentuna IBK - Silverdals IF 1 - 11 Hugo Joråd, Edvin Svensson Vikingavallen
2022-02-12 16:00 150318062 Norrtulls SK - Sundbybergs IK 1 - 10 Jonas Vedin, Martin Claësson Engelbrektshallen
2022-03-26 15:30 150318061 Sigtuna IF IBK/Rosersberg Arlanda IBK - Järfälla IBK 6 - 2 , Mimma Spasic Prästängshallen
2022-02-19 12:00 150318068 Sundbybergs IK - Sigtuna IF IBK/Rosersberg Arlanda IBK 1 - 4 Fabian Magnell, William Albrecht Brotorpshallen
2022-02-19 14:00 150318067 Väsby AIK - Norrtulls SK 23 - 0 Theo Briston, Thea Augustinsson Väsby skolan
2022-02-19 15:00 150318070 Silverdals IF - Hässelby SK IBK (A) 4 - 0 Carl Theorén, Ida Nedin Silverdalshallen
2022-03-12 17:30 150318072 Norrtulls SK - IK Frej Täby IBK / Vallentuna IBK 1 - 11 Mario Mallengren, Oscar Isacsson Engelbrektshallen
2022-03-13 11:30 150318071 Sigtuna IF IBK/Rosersberg Arlanda IBK - Väsby AIK 1 - 6 Mimma Spasic, Martin Claësson Prästängshallen
2022-03-13 11:30 150318074 Hässelby SK IBK (A) - Järfälla IBK 3 - 2 Alice Fritshammar, Matilda Jennersjö Hässelbyhallen
2022-03-19 12:00 150318077 IK Frej Täby IBK / Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK/Rosersberg Arlanda IBK 3 - 3 Theo Briston, Maurits Jolsen Vikingavallen
2022-03-19 13:15 150318079 Sundbybergs IK - Hässelby SK IBK (A) 6 - 0 Leo Haochen Li, Sam Robertsson Brotorpshallen
2022-03-19 14:00 150318080 Silverdals IF - Järfälla IBK 10 - 3 Hugo Nilsson, Carl Theorén Silverdalshallen
2022-03-26 17:30 150318082 Norrtulls SK - Silverdals IF 0 - 28 Oliver Hallgren, Jonas Vedin Engelbrektshallen
2022-03-27 10:45 150318083 Järfälla IBK - Sundbybergs IK 1 - 4 Emma Theorén, Andreas Theorén Viksjö Sporthall
2022-03-27 13:00 150318084 Hässelby SK IBK (A) - Väsby AIK 3 - 7 Nathalie Lövenklint, Jennifer Bali Hässelbyhallen
2022-04-02 10:45 150318089 Väsby AIK - Järfälla IBK 9 - 0 Lea Gergi, Isak Ålenius Väsby skolan
2022-04-02 12:30 150318088 IK Frej Täby IBK / Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (A) 3 - 2 Gustav Levin, Isak Wallenius Vikingavallen
2022-04-02 13:00 150318090 Silverdals IF - Sundbybergs IK 2 - 0 Joel Holm, Jonas Vedin Silverdalshallen
2022-04-02 17:00 150318086 Norrtulls SK - Sigtuna IF IBK/Rosersberg Arlanda IBK 0 - 8 Olle Forsberg, Veronica Varahram Engelbrektshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Silverdals IF 14 12 1 1 122-21 101 37
2. Väsby AIK 14 12 1 1 120-26 94 37
3. Sigtuna IF IBK/ Rosersberg Arlanda IBK 13 9 1 3 54-25 29 28
4. Sundbybergs IK 14 6 2 6 53-44 9 20
5. Hässelby SK IBK (A) 14 4 2 8 48-58 -10 14
6. IK Frej Täby IBK / Vallentuna IBK 14 4 2 8 49-73 -24 14
7. Järfälla IBK 14 3 1 10 59-71 -12 10
8. Norrtulls SK 13 0 0 13 6-193 -187 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Lätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 12:15 150332003 Nynäshamns IBK - Hässelby SK IBK (B) 7 - 1 Kenneth Johansson, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2021-10-03 09:00 150332002 Vendelsö IK - Älvsjö AIK IBF 7 - 0 Sezgin Youmer, Jonas Jatko Lyckeby Sporthall
2021-10-03 11:15 150332001 Tyresö Trollbäcken IBK - Älta IF 1 - 4 Emilia Tuomela, Madelene Westerberg Strandhallen - Tyresö
2021-10-03 16:15 150332004 FBI Tullinge - Örby IS 3 - 3 Adam Lönnborg, Elliot Helin Boucher Tullingehallen
2021-10-09 11:15 150332009 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 0 - 6 Oscar Ekman, Viggo Modigh Kämpetorpshallen 2
2021-10-09 12:30 150332008 Hässelby SK IBK (B) - Vendelsö IK 4 - 3 Oliver Hallgren, Elliot Karlsson Hässelbyhallen
2021-10-10 10:30 150332007 Örby IS - Nynäshamns IBK 2 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Telefonplanshallen
2021-11-07 17:15 150332006 Sköndals IK - FBI Tullinge 5 - 3 Kent Budell, Martin Åkesson Sköndalshallen
2021-10-23 10:00 150332015 Älvsjö AIK IBF - Älta IF 1 - 8 John Degerkvist, Love Månsson Patrickson Kämpetorpshallen 2
2021-10-23 11:00 150332013 Nynäshamns IBK - Sköndals IK 8 - 2 Mauricio Castillo, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2021-10-23 16:00 150332011 Tyresö Trollbäcken IBK - Hässelby SK IBK (B) 1 - 3 Jonas Broström, Karima Sharipova Strandhallen - Tyresö
2021-12-05 15:30 150332012 Vendelsö IK - Örby IS 4 - 5 Ida Lundberg, Simon Lundberg Lyckeby Sporthall
2021-10-30 10:00 150332018 Örby IS - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Tony Verho, Erik Palmertz Högdalshallen
2021-10-30 16:15 150332019 Hässelby SK IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 3 - 2 Jennifer Bali, Steffanie Bramer Hässelbyhallen
2021-10-31 14:30 150332017 Sköndals IK - Vendelsö IK 7 - 0 Jakob Jansson, Sixten Thorén Sköndalshallen
2021-10-31 16:15 150332020 Älta IF - FBI Tullinge 1 - 2 Ulf Hedlund, Johnny Mikael Claesson Stavsborgs sporthall
2021-11-13 10:15 150332021 Tyresö Trollbäcken IBK - Sköndals IK 0 - 1 Ida Lundberg, Niklas Lundberg Strandhallen - Tyresö
2021-11-13 11:15 150332024 Hässelby SK IBK (B) - Älta IF 0 - 9 Robert Milerud, Alexander Martinez Niklasson Hässelbyhallen
2021-11-13 13:00 150332023 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge 1 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Kvarnängshallen
2021-11-13 14:15 150332025 Älvsjö AIK IBF - Örby IS 2 - 1 Jakob Jansson, Sixten Thorén Kämpetorpshallen 2
2021-11-27 19:15 150332026 FBI Tullinge - Vendelsö IK 2 - 2 Melhvin Pettersson, Johan Nima Tullingehallen
2021-11-28 12:15 150332028 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF 6 - 2 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Sköndalshallen
2021-11-28 15:15 150332030 Älta IF - Nynäshamns IBK 4 - 3 Johan Ståhl, Love Månsson Patrickson Stavsborgs sporthall
2021-12-19 15:00 150332029 Örby IS - Hässelby SK IBK (B) 9 - 5 Petra Dynesius, Hanna Claesson Högdalshallen
2021-12-04 10:15 150332033 Örby IS - Älta IF 4 - 4 Sezgin Youmer, Johan Nima Högdalshallen
2021-12-04 12:15 150332034 Hässelby SK IBK (B) - Sköndals IK 2 - 8 Mattias Thomasson, Annie Mattsson Hässelbyhallen
2021-12-04 14:15 150332032 Vendelsö IK - Nynäshamns IBK 3 - 5 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2021-12-05 13:00 150332031 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge 2 - 5 Mats Nordrup, Kenneth Johansson Strandhallen - Tyresö
2021-12-12 10:15 150332037 FBI Tullinge - Älvsjö AIK IBF 4 - 3 Sam Robertsson, Melhvin Pettersson Storvretens Sporthall
2021-12-12 13:00 150332039 Sköndals IK - Örby IS 3 - 1 Marcus Rückert, Ella Lassen Eriksson Sköndalshallen
2021-12-12 15:30 150332040 Älta IF - Vendelsö IK 1 - 3 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Stavsborgs sporthall
2022-01-30 14:30 150332036 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 Ida Wester, Leija Asp Kvarnängshallen
2021-12-18 10:45 150332044 Hässelby SK IBK (B) - FBI Tullinge 2 - 2 Oliver Hallgren, Totte Hallgren Riddersvik
2021-12-18 11:30 150332041 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 2 - 5 Hanna Woxmark, Marcus Rückert Strandhallen - Tyresö
2021-12-18 12:00 150332045 Älvsjö AIK IBF - Nynäshamns IBK 0 - 5 Adam Lönnborg, Alexander Rosén Kämpetorpshallen 2
2021-12-19 13:30 150332042 Sköndals IK - Älta IF 4 - 7 Viggo Holm, Svante Lindholm Sköndalshallen
2022-01-15 10:00 150332047 Örby IS - FBI Tullinge 3 - 6 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Högdalshallen
2022-01-15 11:00 150332048 Hässelby SK IBK (B) - Nynäshamns IBK 0 - 6 Nathalie Lövenklint, Jennifer Bali Hässelbyhallen
2022-01-15 16:30 150332049 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK 1 - 4 Hampus Bergholm, Karima Sharipova Kämpetorpshallen 2
2022-01-16 16:15 150332050 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Stavsborgs sporthall
2022-01-22 11:00 150332054 FBI Tullinge - Sköndals IK 1 - 1 Casper Dahlberg, Elliot Helin Boucher Tullingehallen
2022-01-23 13:15 150332052 Vendelsö IK - Hässelby SK IBK (B) 1 - 2 Josefine Svensson, Lucas Steibert Lyckeby Sporthall
2022-03-12 09:45 150332051 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 1 Oscar Ekman, Ulf Hedlund Strandhallen - Tyresö
2022-04-24 14:30 150332053 Nynäshamns IBK - Örby IS 4 - 0 Rasmus Bergne, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2022-02-05 12:15 150332058 Örby IS - Vendelsö IK 1 - 7 Magnus Berg, Johnny Mikael Claesson Högdalshallen
2022-02-06 13:00 150332057 Sköndals IK - Nynäshamns IBK 2 - 3 Marcus Rückert, Hanna Claesson Sköndalshallen
2022-02-06 14:15 150332060 Älta IF - Älvsjö AIK IBF 7 - 2 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Stavsborgs sporthall
2022-03-16 18:40 150332059 Hässelby SK IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 3 Sezgin Youmer, Love Månsson Patrickson Hässelbyhallen
2022-02-12 11:15 150332065 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK (B) 13 - 3 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Kämpetorpshallen 2
2022-02-12 12:15 150332061 Tyresö Trollbäcken IBK - Örby IS 1 - 3 Linnea Westerlund, Niklas Lundberg Strandhallen - Tyresö
2022-02-12 14:15 150332064 FBI Tullinge - Älta IF 3 - 3 Casper Dahlberg, Sam Robertsson Tullingehallen
2022-02-26 14:00 150332062 Vendelsö IK - Sköndals IK 3 - 1 Isak Eriksson, Marcus Lundelin Lyckeby Sporthall
2022-02-20 12:15 150332069 Örby IS - Älvsjö AIK IBF 5 - 4 Malva Sölvemark, Linnea Westerlund Högdalshallen
2022-02-20 14:15 150332068 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 0 Sam Robertsson, Johan Ståhl Sköndalshallen
2022-02-20 16:15 150332066 FBI Tullinge - Nynäshamns IBK 3 - 1 Casper Dahlberg, Elliot Helin Boucher Tullingehallen
2022-02-20 16:15 150332070 Älta IF - Hässelby SK IBK (B) 4 - 7 Ella Lassen Eriksson, Madelene Westerberg Stavsborgs sporthall
2022-03-12 12:15 150332073 Nynäshamns IBK - Älta IF 6 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Kvarnängshallen
2022-03-12 13:45 150332075 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK 2 - 8 Marcus Lundelin, Malva Sölvemark Kämpetorpshallen 2
2022-03-13 12:45 150332074 Hässelby SK IBK (B) - Örby IS 2 - 7 Andreas Lyhnakis, Arvid Stegrud Hässelbyhallen
2022-03-13 15:30 150332072 Vendelsö IK - FBI Tullinge 1 - 6 Jasmine Arnimo, Julia Dethlefsen Lyckeby Sporthall
2022-03-19 13:15 150332076 Nynäshamns IBK - Vendelsö IK 5 - 0 Ida Wester, Leija Asp Kvarnängshallen
2022-03-19 15:00 150332077 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 1 Elliot Helin Boucher, Casper Dahlberg Tullingehallen
2022-03-20 13:15 150332079 Sköndals IK - Hässelby SK IBK (B) 3 - 1 John Degerkvist, Kenneth Johansson Sköndalshallen
2022-03-20 14:00 150332080 Älta IF - Örby IS 3 - 2 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Stavsborgs sporthall
2022-03-26 10:15 150332083 Örby IS - Sköndals IK 3 - 2 Hanna Claesson, Johnny Mikael Claesson Telefonplanshallen
2022-03-26 12:00 150332081 Tyresö Trollbäcken IBK - Nynäshamns IBK 0 - 1 Linnea Westerlund, Josefine Svensson Strandhallen - Tyresö
2022-03-26 14:00 150332085 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge 0 - 7 Ines Löfstedt, Veronica Varahram Kämpetorpshallen 2
2022-03-26 14:15 150332082 Vendelsö IK - Älta IF 2 - 2 Niklas Lundberg, Niclas Woxmark Lyckeby Sporthall
2022-03-27 16:45 150332090 Älta IF - Sköndals IK 0 - 5 Wilmer Axén, Martin Claësson Stavsborgs sporthall
2022-04-02 12:00 150332088 FBI Tullinge - Hässelby SK IBK (B) 4 - 1 Hampus Bergholm, Viggo Modigh Tullingehallen
2022-04-09 11:00 150332086 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 2 Anna Mandelstam, Martin Claësson Lyckeby Sporthall
2022-04-24 10:30 150332087 Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK IBF 5 - 2 Marcus Lundelin, Rasmus Bergne Kvarnängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nynäshamns IBK 16 11 2 3 65-26 39 35
2. FBI Tullinge 16 10 5 1 55-30 25 35
3. Sköndals IK 16 10 1 5 63-36 27 31
4. Älta IF 16 8 3 5 62-47 15 27
5. Vendelsö IK 16 7 2 7 50-46 4 23
6. Örby IS 16 6 3 7 51-55 -4 21
7. Hässelby SK IBK (B) 16 6 1 9 40-82 -42 19
8. Tyresö Trollbäcken IBK 16 3 1 12 30-47 -17 10
9. Älvsjö AIK IBF 16 2 0 14 35-82 -47 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis