Innebandyfesten (2021/22)

Gruppspel
DJ18 Grupp A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-29 10:00 580406001 Telge SIBK - Örnsköldsvik IBF 1 - 4 Martin Jonsson, Ola Nilsson IFU Arena B
2022-04-29 10:00 580406002 IBK Lockerud Mariestad - IBK Lund/Elit 2 - 5 Daniel Hultberg, Edo Sabanovic IFU Arena - Upplands Energi
2022-04-29 16:00 580406003 Örnsköldsvik IBF - IBK Lockerud Mariestad 6 - 1 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn IFU Arena B
2022-04-29 16:00 580406004 IBK Lund/Elit - Telge SIBK 3 - 4 Alexander Lagerström, Robin Rosendal IFU Arena - Upplands Energi
2022-04-30 08:30 580406005 Örnsköldsvik IBF - IBK Lund/Elit 0 - 1 Håkan Augustsson, Daniel Mårtensson IFU Arena - Upplands Energi
2022-04-30 08:30 580406006 Telge SIBK - IBK Lockerud Mariestad 2 - 1 Tim Green, Viktor Snöborgs IFU Arena B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örnsköldsvik IBF 3 2 0 1 10-3 7 6
2. IBK Lund/ Elit 3 2 0 1 9-6 3 6
3. Telge SIBK 3 2 0 1 7-8 -1 6
4. IBK Lockerud Mariestad 3 0 0 3 4-13 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJ18 Grupp B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-29 11:30 580407001 Pixbo Wallenstam IBF - Huddinge IBS 4 - 1 Alexander Lagerström, Robin Rosendal IFU Arena B
2022-04-29 11:30 580407002 Karlstad IBF Ungdom - IBF Falun Utveckling 1 - 7 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn IFU Arena - Upplands Energi
2022-04-29 17:30 580407003 Huddinge IBS - Karlstad IBF Ungdom 4 - 6 Tim Green, Viktor Snöborgs IFU Arena B
2022-04-29 17:30 580407004 IBF Falun Utveckling - Pixbo Wallenstam IBF 6 - 4 Håkan Augustsson, Daniel Mårtensson IFU Arena - Upplands Energi
2022-04-30 10:00 580407005 Huddinge IBS - IBF Falun Utveckling 2 - 6 Erik Bergström, Christoffer Frykestam IFU Arena - Upplands Energi
2022-04-30 10:00 580407006 Pixbo Wallenstam IBF - Karlstad IBF Ungdom 3 - 2 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking IFU Arena B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Falun Utveckling 3 3 0 0 19-7 12 9
2. Pixbo Wallenstam IBF 3 2 0 1 11-9 2 6
3. Karlstad IBF Ungdom 3 1 0 2 9-14 -5 3
4. Huddinge IBS 3 0 0 3 7-16 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJ18 Grupp C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-29 09:30 580408001 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - Täby FC 4 - 3 Tim Green, Viktor Snöborgs IFU Arena – DHinox
2022-04-29 09:30 580408002 FBC Lerum - Storvreta Ungdom/IBK 5 - 2 Håkan Augustsson, Daniel Mårtensson IFU Arena E
2022-04-29 15:30 580408003 Täby FC - FBC Lerum 3 - 4 Erik Bergström, Christoffer Frykestam IFU Arena – DHinox
2022-04-29 15:30 580408004 Storvreta Ungdom/IBK - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 1 - 4 William Rennerfelt, Hampus Viking IFU Arena E
2022-04-30 08:30 580408005 Täby FC - Storvreta Ungdom/IBK 1 - 3 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog IFU Arena E
2022-04-30 08:30 580408006 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - FBC Lerum 4 - 4 Elis Erbing, Shari Tingman IFU Arena – DHinox
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum 3 2 1 0 13-9 4 7
2. Rönnby Västerås IBK Ung/ Skälby IBK 3 2 1 0 12-8 4 7
3. Storvreta Ungdom/ IBK 3 1 0 2 6-10 -4 3
4. Täby FC 3 0 0 3 7-11 -4 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJ18 Grupp D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-29 11:00 580409001 Växjö IBK Utveckling/IBK - RIG Umeå IBF 1 - 2 William Rennerfelt, Hampus Viking IFU Arena – DHinox
2022-04-29 11:00 580409002 Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 1 Erik Bergström, Christoffer Frykestam IFU Arena E
2022-04-29 17:00 580409003 RIG Umeå IBF - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 4 - 1 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg IFU Arena – DHinox
2022-04-29 17:00 580409004 Bele Barkarby IF IBF - Växjö IBK Utveckling/IBK 4 - 7 David Dornlöv, Hussein Ibrahim IFU Arena E
2022-04-30 10:00 580409005 RIG Umeå IBF - Bele Barkarby IF IBF 5 - 3 Alexander Lagerström, Robin Rosendal IFU Arena E
2022-04-30 10:00 580409006 Växjö IBK Utveckling/IBK - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 3 - 5 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn IFU Arena – DHinox
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 3 3 0 0 11-5 6 9
2. Jönköpings IK Utv/ Jönköpings IK 3 2 0 1 10-8 2 6
3. Växjö IBK Utveckling/ IBK 3 1 0 2 11-11 0 3
4. Bele Barkarby IF IBF 3 0 0 3 8-16 -8 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
HJ18 Grupp E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-29 13:00 580414001 IBK Genarp - IBF Falun Utveckling 2 - 3 Håkan Augustsson, Daniel Mårtensson IFU Arena B
2022-04-29 13:00 580414002 Linköping FBC - Växjö IBK Utveckling 1 - 3 Tim Green, Viktor Snöborgs IFU Arena - Upplands Energi
2022-04-29 19:00 580414003 IBF Falun Utveckling - Linköping FBC 3 - 3 Martin Jonsson, Ola Nilsson IFU Arena B
2022-04-29 19:00 580414004 Växjö IBK Utveckling - IBK Genarp 3 - 1 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog IFU Arena - Upplands Energi
2022-04-30 11:30 580414005 IBF Falun Utveckling - Växjö IBK Utveckling 8 - 3 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg IFU Arena - Upplands Energi
2022-04-30 11:30 580414006 IBK Genarp - Linköping FBC 3 - 5 Daniel Hultberg, Edo Sabanovic IFU Arena B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Falun Utveckling 3 2 1 0 14-8 6 7
2. Växjö IBK Utveckling 3 2 0 1 9-10 -1 6
3. Linköping FBC 3 1 1 1 9-9 0 4
4. IBK Genarp 3 0 0 3 6-11 -5 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
HJ18 Grupp F
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-29 14:30 580415001 Storvreta IBK - RIG Umeå IBF 3 - 4 Martin Jonsson, Ola Nilsson IFU Arena B
2022-04-29 14:30 580415002 Huddinge IBS - Höllvikens IBF 1 - 5 Daniel Hultberg, Edo Sabanovic IFU Arena - Upplands Energi
2022-04-29 20:30 580415003 RIG Umeå IBF - Huddinge IBS 8 - 2 Erik Bergström, Christoffer Frykestam IFU Arena B
2022-04-29 20:30 580415004 Höllvikens IBF - Storvreta IBK 3 - 3 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking IFU Arena - Upplands Energi
2022-04-30 13:00 580415005 RIG Umeå IBF - Höllvikens IBF 4 - 1 Elis Erbing, Shari Tingman IFU Arena - Upplands Energi
2022-04-30 13:00 580415006 Storvreta IBK - Huddinge IBS 4 - 4 David Dornlöv, Hussein Ibrahim IFU Arena B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. RIG Umeå IBF 3 3 0 0 16-6 10 9
2. Höllvikens IBF 3 1 1 1 9-8 1 4
3. Storvreta IBK 3 0 2 1 10-11 -1 2
4. Huddinge IBS 3 0 1 2 7-17 -10 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
HJ18 Grupp G
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-29 12:30 580416001 Pixbo Wallenstam IBF - Åkersberga IBF 6 - 1 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg IFU Arena – DHinox
2022-04-29 12:30 580416002 Farsta IBK - Sundsvall FBC Ungdom 6 - 2 David Dornlöv, Hussein Ibrahim IFU Arena E
2022-04-29 18:30 580416003 Åkersberga IBF - Farsta IBK 1 - 4 Elis Erbing, Shari Tingman IFU Arena – DHinox
2022-04-29 18:30 580416004 Sundsvall FBC Ungdom - Pixbo Wallenstam IBF 5 - 5 Daniel Hultberg, Edo Sabanovic IFU Arena E
2022-04-30 11:30 580416005 Åkersberga IBF - Sundsvall FBC Ungdom 3 - 12 Martin Jonsson, Ola Nilsson IFU Arena E
2022-04-30 11:30 580416006 Pixbo Wallenstam IBF - Farsta IBK 3 - 2 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog IFU Arena – DHinox
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF 3 2 1 0 14-8 6 7
2. Farsta IBK 3 2 0 1 12-6 6 6
3. Sundsvall FBC Ungdom 3 1 1 1 19-14 5 4
4. Åkersberga IBF 3 0 0 3 5-22 -17 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
HJ18 Grupp H
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-29 14:00 580417001 Karlstad IBF Ungdom - Jönköpings IK Utveckling 1 - 3 Elis Erbing, Shari Tingman IFU Arena – DHinox
2022-04-29 14:00 580417002 Täby FC - FBC Lerum Utveckling 2 - 9 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog IFU Arena E
2022-04-29 20:00 580417003 Jönköpings IK Utveckling - Täby FC 4 - 1 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg IFU Arena – DHinox
2022-04-29 20:00 580417004 FBC Lerum Utveckling - Karlstad IBF Ungdom 6 - 7 David Dornlöv, Hussein Ibrahim IFU Arena E
2022-04-30 13:00 580417005 Jönköpings IK Utveckling - FBC Lerum Utveckling 5 - 6 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn IFU Arena E
2022-04-30 13:00 580417006 Karlstad IBF Ungdom - Täby FC 5 - 4 Alexander Lagerström, Robin Rosendal IFU Arena – DHinox
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK Utveckling 3 2 0 1 12-8 4 6
2. FBC Lerum Utveckling 3 2 0 1 21-14 7 6
3. Karlstad IBF Ungdom 3 2 0 1 13-13 0 6
4. Täby FC 3 0 0 3 7-18 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Övriga matcher
DJ18 placering 13-16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-30 13:00 580413001 IBK Lockerud Mariestad - Täby FC 6 - 7 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2022-04-30 15:15 580413002 Huddinge IBS - Bele Barkarby IF IBF 5 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2022-05-01 08:15 580413004 IBK Lockerud Mariestad - Bele Barkarby IF IBF 4 - 3 Erik Bergström, Christoffer Frykestam IFU Arena E
2022-05-01 08:15 580413003 Täby FC - Huddinge IBS 3 - 2 e.förl. Håkan Augustsson, Daniel Mårtensson IFU Arena - Upplands Energi
DJ18 Placering 5-8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-05-01 12:45 580411002 FBC Lerum - Pixbo Wallenstam IBF 3 - 2 Alexander Lagerström, Robin Rosendal IFU Arena - Upplands Energi
2022-05-01 13:00 580411001 Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 6 - 7 e.förl. Marcus Svedinger, Richard Öhneskog IFU Arena B
DJ18 Placering 9-12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-30 14:30 580412001 Telge SIBK - Storvreta Ungdom/IBK 5 - 1 Erik Bergström, Christoffer Frykestam IFU Arena - Upplands Energi
2022-04-30 14:45 580412002 Karlstad IBF Ungdom - Växjö IBK Utveckling/IBK 3 - 4 Håkan Augustsson, Daniel Mårtensson IFU Arena E
2022-05-01 08:30 580412004 Storvreta Ungdom/IBK - Karlstad IBF Ungdom 5 - 4 Tim Green, Viktor Snöborgs IFU Arena B
2022-05-01 10:45 580412003 Telge SIBK - Växjö IBK Utveckling/IBK 3 - 5 Elis Erbing, Shari Tingman IFU Arena B
HJ18 Placering 13-16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-30 17:00 580421001 IBK Genarp - Åkersberga IBF 8 - 9 Martin Jonsson, Ola Nilsson IFU Arena E
2022-04-30 17:30 580421002 Huddinge IBS - Täby FC 4 - 5 e.str. Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2022-05-01 10:30 580421004 IBK Genarp - Huddinge IBS 7 - 2 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn IFU Arena E
2022-05-01 10:30 580421003 Åkersberga IBF - Täby FC 5 - 6 Alexander Lagerström, Robin Rosendal IFU Arena - Upplands Energi
HJ18 Placering 5-8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-05-01 15:00 580419001 Farsta IBK - FBC Lerum Utveckling 11 - 5 Erik Bergström, Christoffer Frykestam IFU Arena E
2022-05-01 15:15 580419002 Växjö IBK Utveckling - Höllvikens IBF 5 - 8 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking IFU Arena B
HJ18 Placering 9-12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-30 16:45 580420001 Linköping FBC - Sundsvall FBC Ungdom 6 - 8 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking IFU Arena - Upplands Energi
2022-04-30 19:45 580420002 Storvreta IBK - Karlstad IBF Ungdom 4 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2022-05-01 12:45 580420004 Linköping FBC - Karlstad IBF Ungdom 5 - 3 Håkan Augustsson, Daniel Mårtensson IFU Arena E
2022-05-01 15:00 580420003 Sundsvall FBC Ungdom - Storvreta IBK 3 - 8 Tim Green, Viktor Snöborgs IFU Arena - Upplands Energi
Slutspel
DJ18 Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-30 14:30 Kvartsfinal 1 580410001 Örnsköldsvik IBF - Rönnby Västerås IBK Ung/Skälby IBK 4 - 3 Tim Green, Viktor Snöborgs IFU Arena B
2022-04-30 14:45 Kvartsfinal 2 580410002 FBC Lerum - IBK Lund/Elit 2 - 3 Daniel Hultberg, Edo Sabanovic IFU Arena – DHinox
2022-04-30 16:45 Kvartsfinal 3 580410003 IBF Falun Utveckling - Jönköpings IK Utv/Jönköpings IK 8 - 2 Alexander Lagerström, Robin Rosendal IFU Arena B
2022-04-30 17:00 Kvartsfinal 4 580410004 RIG Umeå IBF - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 1 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn IFU Arena – DHinox
2022-05-01 08:30 Semifinal 1 580410005 Örnsköldsvik IBF - IBF Falun Utveckling 2 - 4 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking IFU Arena A
2022-05-01 08:30 Semifinal 2 580410006 IBK Lund/Elit - RIG Umeå IBF 2 - 4 Marcus Svedinger, Richard Öhneskog IFU Arena – DHinox
2022-05-01 13:00 Match om 3:e pl. 580410008 Örnsköldsvik IBF - IBK Lund/Elit 4 - 3 e.förl. Daniel Bäckner, Jonatan Svahn IFU Arena – DHinox
2022-05-01 14:30 Final 580410007 IBF Falun Utveckling - RIG Umeå IBF 4 - 7 Daniel Hultberg, Edo Sabanovic IFU Arena A
HJ18 Slutspel
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-04-30 19:00 Kvartsfinal 1 580418001 IBF Falun Utveckling - Farsta IBK 12 - 6 David Dornlöv, Hussein Ibrahim IFU Arena B
2022-04-30 19:00 Kvartsfinal 2 580418002 RIG Umeå IBF - FBC Lerum Utveckling 10 - 5 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg IFU Arena - Upplands Energi
2022-04-30 19:15 Kvartsfinal 3 580418003 Pixbo Wallenstam IBF - Växjö IBK Utveckling 7 - 3 Elis Erbing, Shari Tingman IFU Arena – DHinox
2022-04-30 19:15 Kvartsfinal 4 580418004 Jönköpings IK Utveckling - Höllvikens IBF 6 - 5 e.förl. Marcus Svedinger, Richard Öhneskog IFU Arena E
2022-05-01 10:45 Semifinal 1 580418005 IBF Falun Utveckling - RIG Umeå IBF 7 - 8 Martin Jonsson, Ola Nilsson IFU Arena A
2022-05-01 10:45 Semifinal 2 580418006 Pixbo Wallenstam IBF - Jönköpings IK Utveckling 6 - 5 Erik Hindemith, Fredrik Lundborg IFU Arena – DHinox
2022-05-01 15:15 Match om 3:e pl. 580418008 IBF Falun Utveckling - Jönköpings IK Utveckling 9 - 2 Elis Erbing, Shari Tingman IFU Arena – DHinox
2022-05-01 16:45 Final 580418007 RIG Umeå IBF - Pixbo Wallenstam IBF 7 - 8 e.str. David Dornlöv, Hussein Ibrahim IFU Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis