Träningsmatcher Herr (2021/22)

Övriga matcher
Träningsmatcher Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-08-07 15:00 169010001 Onyx IBK - Åby IBK 5 - 2 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Ramdalens Sportcenter
2021-08-08 16:00 169010003 Strängnäs IBK AS - Skälby IBK H1 5 - 6 Daniel Larsson, Amir Zilic Thomas Arena
2021-08-14 15:30 169010007 Katrineholms IBF HJ - AIK IBF 5 - 12 Christian Johnsson, Stefan Öberg Duveholmshallen A
2021-08-14 17:15 169010011 IBF Offensiv Lidingö Herrar div2 - Åby IBK Ungdom Div2 Rosvalla B-hall
2021-08-15 09:00 169010018 Katrineholms IBF P07 - AIK IBF P08 Andreas Eriksson, Rickard Andersson Duveholmshallen A
2021-08-15 10:00 169010019 Katrineholms IBF P07 - AIK IBF P08 Andreas Eriksson, Rickard Andersson Duveholmshallen A
2021-08-18 19:00 169010014 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - Djurgårdens IF IBS Herr Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Furuborgshallen
2021-08-21 13:15 169010012 Telge SIBK H2 - Ekerö IK Herrlag A div 2 2 - 1 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Västergård Arena A
2021-08-21 15:00 169010015 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - AIK IBF Kent Erlandsson, Richard Himberg Furuborgshallen
2021-08-21 16:00 169010004 Strängnäs IBK AS - Vakant plats Inst. Thomas Arena
2021-08-22 11:00 169010008 Onyx IBS H2 - Bergs IK H1 5 - 4 Richard Himberg, Daniel Edlund Ramdalens Sportcenter
2021-08-22 13:30 169010002 Onyx IBK - Bergs IK H1 7 - 7 Daniel Edlund, Richard Himberg Ramdalens Sportcenter
2021-08-22 15:00 169010020 Torshälla IBK - Eskilstuna Nyfors IK A-lag Christian Engfors, Stefan Öberg Stiga Sports Arena A2
2021-08-25 20:15 169010026 FBC Nyköping H1 - Katrineholms IBF Herrar Inst. Nyköpings Sporthall
2021-08-25 20:15 169010025 Torshälla IBK - Västerås IBS Ungdom H2 9 - 5 Stefan Öberg, Anton Carlsson Skjulstahallen A
2021-08-26 20:15 169010013 Telge SIBK H2 - IBF Offensiv Lidingö Herrar div2 Stefan Öberg, Aarre Hietanen Västergård Arena A
2021-08-27 19:30 169010023 Onyx IBK - Balrog Botkyrka IK (Div 1) 6 - 1 Kent Erlandsson, Christer Avasjö Rosvalla B-hall
2021-08-27 19:45 169010009 Katrineholms IBF HJ - FBI Tullinge HJ Anton Carlsson, Christian Engfors Duveholmshallen A
2021-08-28 10:00 169010032 Onyx IBS HJ - Rosersberg Arlanda IBK HJ17 4 - 4 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Ramdalens Sportcenter
2021-08-28 10:00 169010010 Katrineholms IBF HJ - FBI Tullinge HJ Håkan Rask, Timo Granetin Duveholmshallen A
2021-08-28 11:30 169010028 Trosa Edanö IBK HJ JAS - Salems IF JAS HJ18 4 - 5 Arne Brattehag, Aarre Hietanen Hedebyhallen
2021-08-28 13:00 169010022 FBC Nyköping H1 - Nacka Wallenstam IBK HERR 5 - 7 Arne Brattehag, Christer Avasjö Nyköpings Sporthall
2021-08-28 13:30 169010029 Trosa Edanö IBK H2 - Hammarby IF IBF Div 1 -1 - -1 Arne Brattehag, Aarre Hietanen Hedebyhallen
2021-08-29 13:30 169010016 Onyx IBS P06 Nyköping - Väsby AIK P06 LJR Medel A 1 - 7 Magnus Appelkvist, Mats-Ola Svensson Rosvalla C-hall
2021-08-30 19:00 169010027 Katrineholms IBF Herrar - Åby IBK Ungdom Div2 Robin Hynninen, Jesper Asplund Duveholmshallen A
2021-08-31 19:30 169010021 Onyx IBK - Linköping FBC H1 7 - 3 Bemir Brkic, Rasmus Widén Rosvalla C-hall
2021-09-01 18:45 169010039 Katrineholms IBF Herrar - Kumla IBK H1 Aarre Hietanen, Göran Karlsson Duveholmshallen A
2021-09-01 19:00 169010005 Strängnäs IBK AS - IBF Örebro Allsv Inst. Thomas Arena
2021-09-01 19:30 169010017 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - Salems IF Herr A Kent Erlandsson, Henrik Ibjer Furuborgshallen
2021-09-04 10:00 169010033 Telge SIBK H2 - FBC Nyköping H1 4 - 6 Mathias Lindvall, Patrik Andersén Västergård Arena A
2021-09-04 12:00 169010040 Trosa Edanö IBK HJ JAS - Strängnäs IBK JAS 5 - 2 Stefan Öberg Hedebyhallen
2021-09-04 13:00 169010034 Balrog Botkyrka IK (Div 1) - IBF Västerås 3 - 3 Mathias Lindvall, Patrik Andersén Västergård Arena A
2021-09-04 13:00 169010030 Torshälla IBK HJ - Eskilstuna Nyfors IK A-lag 6 - 3 Mikko Mäkelä, Göran Karlsson Skjulstahallen A
2021-09-04 16:00 169010035 Telge SIBK H2 - Balrog Botkyrka IK (Div 1) 5 - 10 Mathias Lindvall, Patrik Andersén Västergård Arena A
2021-09-05 10:00 169010036 FBC Nyköping H1 - IBF Västerås 7 - 3 Jesper Asplund, Stefan Öberg Västergård Arena A
2021-09-05 13:00 169010037 Balrog Botkyrka IK (Div 1) - FBC Nyköping H1 4 - 4 Sigge Maurer, Jesper Asplund Västergård Arena A
2021-09-05 16:00 169010038 Telge SIBK H2 - IBF Västerås 4 - 4 Sigge Maurer, Jesper Asplund Västergård Arena A
2021-09-08 20:20 169010041 FBC Nyköping H1 - Trosa Edanö IBK H2 Inst. Nyköpings Sporthall
2021-09-11 13:00 169010031 Torshälla IBK HJ - Malmköpings IBF /Flens IBF HJ Inst. Skjulstahallen A
2021-09-11 16:00 169010006 Strängnäs IBK AS - Åby IBK 5 - 3 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Thomas Arena
2021-09-12 11:00 169010051 Nykvarns IF P07 - Strängnäs IBK P07 3 - 9 Göran Engfors, Andreas Eriksson Vilsta Sporthall
2021-09-12 12:00 169010052 Nykvarns IF P07 - Strängnäs IBK P07 6 - 5 Göran Engfors, Andreas Eriksson Vilsta Sporthall
2021-09-12 14:00 169010024 Onyx IBK - Solfjäderstaden IBK Herr Div 1 6 - 2 Jesper Asplund, Robin Hynninen Nyköpings Sporthall
2021-09-13 19:15 169010043 Onyx IBS H2 - Åby IBK Ungdom Div2 5 - 5 Arne Brattehag, Sigge Maurer Rosvalla C-hall
2021-09-13 20:00 169010045 IFK Gnesta HJ - Katrineholms IBF HJ 5 - 5 Jesper Asplund, Robin Hynninen Gnesta Sporthall
2021-09-14 19:00 169010042 Trosa Edanö IBK HJ JAS - IFK Gnesta/Telge SIBK JAS 7 - 6 Arne Brattehag, Viktor Taavitsainen Hedebyhallen
2021-09-14 20:00 169010050 Järna SK Herrar Div 3 - Trosa Edanö IBK H3 7 - 6 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Hölö Allaktivitetshall
2021-09-15 19:30 169010044 IFK Gnesta A-lag - Södermanland P16 8 - 6 Robin Hynninen, Jesper Asplund Gnesta Sporthall
2021-09-16 17:50 169010046 Katrineholms IBF P06 - Åby IBK Ungdom RÖD B 1 - 5 Daniel Jävergren, Rickard Andersson Duveholmshallen A
2021-09-19 09:00 169010047 Trosa Edanö IBK P 07/08 Röd E - IFK Gnesta P 06-08 4 - 4 Sigge Maurer, Arne Brattehag Hedebyhallen
2021-09-19 11:00 169010048 IFK Gnesta P 06-08 - Strängnäs IBK P07 5 - 4 Sigge Maurer, Arne Brattehag Hedebyhallen
2021-09-19 13:00 169010049 Trosa Edanö IBK P 07/08 Röd E - Strängnäs IBK P07 1 - 7 Sigge Maurer, Arne Brattehag Hedebyhallen
2021-09-21 19:00 169010055 Trosa Edanö IBK HJ JAS - IFK Gnesta HJ 4 - 0 Sigge Maurer, Emil Moberg Hedebyhallen
2021-09-26 11:30 169010053 Onyx IBS P07 Nyköping - IFK Gnesta P 06-08 Mats-Ola Svensson, Niclas Andersson Rosvalla B-hall
2021-09-27 19:30 169010056 Södermanland P16 - Onyx IBS HJ Rosvalla Arena
2021-10-16 10:30 169010054 Södermanland P16 - Östergötland P 16 2 - 4 Ramdalens Sportcenter
2021-10-19 20:15 169010057 Södermanland P16 - Nykvarns IF 0 - 1 Sigge Maurer, Stefan Öberg Furuborgshallen
2021-10-20 19:30 169010058 Trosa Edanö IBK P 07/08 Röd E - Trosa Edanö IBK HJ JAS 1 - 0 Hedebyhallen
2021-11-06 15:30 169010059 Malmköpings IBF P04/05 - Torshälla IBK Röd B Hammarvallen
2021-11-27 13:00 169010061 Nykvarns IF P08 - Salems IF Röd Mörkröd Medel 8 - 1 Karl-Gustav Bergström, Peter Sigurbjörnsson Björkestahallen
2021-12-03 19:30 169010065 IFK Gnesta HJ - Strängnäs IBK JAS Inst. Gnesta Sporthall
2021-12-05 13:00 169010062 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - Lillån IBK Allsvenskan 9 - 12 Ej offentliggjord, Christer Avasjö Furuborgshallen
2021-12-09 19:00 169010063 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - IK Sirius IBK Christer Avasjö, Richard Himberg Furuborgshallen
2021-12-28 19:15 169010064 Torshälla IBK - IFK Arboga H2 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Stiga Sports Arena A2
2022-01-02 13:00 169010060 Södermanland P16 - Östergötland P 16 Rosvalla Arena

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis