Pantamera Flickor Division 2 (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Flickor Division 2A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-17 12:30 247011018 Klockarbergets BK F06/07 - Jäbo IK F07 3 - 4 Edvin Lindelöf, Markus Helsing Njurundahallen
2021-10-17 16:00 247011002 Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Svart - Jäbo IK F07 2 - 11 Kent Jansson, Per Pålsson Njurundahallen
2021-10-17 18:30 247011003 Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Svart - Vattjoms IK F-06/08 2 - 0 Edvin Lindelöf, Markus Helsing Skönsbergshallen
2021-10-22 20:00 247011007 Sundsvall FBC U Röd - Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Svart 1 - 4 Kent Jansson, Johanna Backlund Sundsvalls Sporthall-A
2021-10-24 11:00 247011005 Vattjoms IK F-06/08 - Nätra IBK F07/09 1 - 3 Kent Jansson, Peterson Lugero Matfors Sporthall
2021-10-24 13:30 247011006 Klockarbergets BK F06/07 - Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart 0 - 4 Thomas Eriksson, Jan Öberg Njurundahallen
2021-10-24 14:30 247011029 Sundsvall FBC U Röd - Nätra IBK F07/09 2 - 4 Kent Jansson, Peterson Lugero Sundsvalls Sporthall-A
2021-10-31 11:30 247011011 Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Svart - Klockarbergets BK F06/07 2 - 5 Johanna Backlund, Peter Palander Hagahallen
2021-10-31 12:30 247011009 Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart - Sundsvall FBC U Röd 4 - 4 Teodor Lundgren, Casper Sjödin Höglunda
2021-10-31 14:30 247011010 Nätra IBK F07/09 - Jäbo IK F07 1 - 3 Ivica Matanovic, Johan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2021-11-21 11:00 247011021 Sundsvall FBC U Röd - Jäbo IK F07 2 - 5 Tony Lööf, Fredrik Pålsson Höglunda
2021-11-21 12:30 247011013 Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart - Vattjoms IK F-06/08 4 - 1 Tony Lööf, Fredrik Pålsson Höglunda
2021-11-21 14:00 247011016 Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart - Jäbo IK F07 4 - 4 Mattias Karlsson, Kent Jansson Höglunda
2021-11-28 10:00 247011001 Nätra IBK F07/09 - Sundsvall FBC U Röd 2 - 5 Tindra Edlund, Ella Indevall Köpmanholmens Sporthall
2021-11-28 10:00 247011046 Jäbo IK F07 - Klockarbergets BK F06/07 4 - 6 Ellen Söderlund, Maja Högdahl Nolaskolan
2021-11-28 12:30 247011014 Nätra IBK F07/09 - Klockarbergets BK F06/07 6 - 6 Ella Indevall, Tindra Edlund Köpmanholmens Sporthall
2021-11-28 13:00 247011049 Jäbo IK F07 - Sundsvall FBC U Röd 3 - 1 Boo Hydling, Zimon Bajen Bjuhr Nolaskolan
2021-12-10 19:00 247011017 Sundsvall FBC U Röd - Vattjoms IK F-06/08 6 - 1 Teodor Lundgren, Patrik Sjöberg Hagahallen
2021-12-12 11:00 247011023 Nätra IBK F07/09 - Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart 2 - 3 Isac Rönkä, Tindra Edlund Köpmanholmens Sporthall
2021-12-12 11:30 247011024 Klockarbergets BK F06/07 - Vattjoms IK F-06/08 10 - 1 Fredrik Pålsson, Tony Lööf Njurundahallen
2021-12-12 14:00 247011030 Jäbo IK F07 - Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart 1 - 1 My Sahlen, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2021-12-19 11:30 247011025 Sundsvall FBC U Röd - Klockarbergets BK F06/07 0 - 4 Emil Svedberg Nyberg, Manne Sjögren Svedberg Skönsbergshallen
2021-12-19 19:00 247011027 Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart - Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Svart 4 - 0 Manne Sjögren Svedberg, Emil Svedberg Nyberg Höglunda
2022-01-08 15:30 247011042 Klockarbergets BK F06/07 - Nätra IBK F07/09 4 - 5 Teodor Lundgren, Tony Lööf Njurundahallen
2022-02-15 18:45 247011031 Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Svart - Sundsvall FBC U Röd 2 - 3 Johanna Backlund, Kent Jansson Hagahallen
2022-01-29 13:30 247011026 Jäbo IK F07 - Vattjoms IK F-06/08 Inst. Skyttis Arena
2022-01-29 16:00 247011033 Nätra IBK F07/09 - Vattjoms IK F-06/08 Inst. Köpmanholmens Sporthall
2022-02-19 15:30 247011035 Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Svart - Vattjoms IK F-06/08 0 - 0 Emil Svedberg Nyberg, Pierre Björklund Hagahallen
2022-04-03 12:30 247011034 Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart - Klockarbergets BK F06/07 1 - 2 Mattias Karlsson, Kent Jansson Hagahallen
2022-02-06 12:30 247011038 Jäbo IK F07 - Nätra IBK F07/09 3 - 5 Isac Rönkä, Zimon Bajen Bjuhr Örnsköldsviks Sporthall
2022-02-06 13:30 247011039 Klockarbergets BK F06/07 - Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Svart 4 - 2 Tony Lööf, Roger Lundbäck Njurundahallen
2022-02-06 18:30 247011037 Sundsvall FBC U Röd - Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart 2 - 4 Morgan Karlström, Tony Lööf Skönsbergshallen
2022-02-20 11:30 247011041 Vattjoms IK F-06/08 - Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart 1 - 9 Per Pålsson, Pierre Björklund Matfors Sporthall
2022-02-20 12:30 247011044 Jäbo IK F07 - Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Svart 1 - 0 Göran Norberg, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2022-02-20 15:30 247011019 Nätra IBK F07/09 - Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Svart 2 - 2 Göran Norberg, Zimon Bajen Bjuhr Köpmanholmens Sporthall
2022-02-27 09:30 247011045 Vattjoms IK F-06/08 - Sundsvall FBC U Röd 3 - 2 , Kent Jansson Matfors Sporthall
2022-03-20 15:00 247011052 Vattjoms IK F-06/08 - Klockarbergets BK F06/07 1 - 4 Fredrik Pålsson, Kent Jansson Matfors Sporthall
2022-03-20 16:00 247011047 Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Svart - Nätra IBK F07/09 Inst. Höglunda
2022-03-27 14:00 247011051 Nätra IBK F07/09 - Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart 3 - 2 Ella Indevall, My Sahlen Köpmanholmens Sporthall
2022-03-25 18:30 247011055 Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Svart - Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart 3 - 3 Johanna Backlund, Tony Lööf Hagahallen
2022-03-26 14:00 247011054 Vattjoms IK F-06/08 - Jäbo IK F07 0 - 9 Mattias Karlsson, Tony Lööf Hagahallen
2022-03-26 14:30 247011053 Klockarbergets BK F06/07 - Sundsvall FBC U Röd 2 - 4 Pierre Björklund, Casper Sjödin Njurundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jäbo IK F07 11 7 2 2 48-25 23 23
2. Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart 12 6 4 2 43-23 20 22
3. Klockarbergets BK F06/ 07 12 7 1 4 50-34 16 22
4. Nätra IBK F07/ 09 10 5 2 3 33-31 2 17
5. Sundsvall FBC U Röd 12 4 1 7 32-38 -6 13
6. Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Svart 11 2 3 6 19-34 -15 9
7. Vattjoms IK F-06/ 08 10 1 1 8 9-49 -40 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Division 2B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-16 10:00 247012001 IBK Härnösand F07/08 - Nätra IBK F07/09 3 - 15 Christer Nensén, Zimon Bajen Bjuhr Landgrenshallen (Plan A)
2021-10-16 12:30 247012002 Moälvens IBK F08 - Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart 4 - 3 Ella Indevall, Ellen Söderlund Husum
2021-10-16 15:30 247012027 Örnsköldsvik IBK F08 - Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart 3 - 4 Ellen Söderlund, Ella Indevall Husum
2021-10-17 247012035 Örnsköldsvik IBK F08 - IBK Härnösand F07/08 12 - 10
2021-11-19 18:30 247012004 Klockarbergets BK F06/07 - Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Orange 0 - 2 Casper Sjödin, Manne Sjögren Svedberg Hagahallen
2021-10-23 247012007 IBK Härnösand F07/08 - Örnsköldsvik IBK F08 3 - 4 Öbacka SC
2021-10-23 247012036 Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Orange - Moälvens IBK F08 3 - 1
2021-10-23 11:00 247012003 Vattjoms IK F-06/08 - Örnsköldsvik IBK F08 1 - 7 Teodor Lundgren, Casper Sjödin Matfors Sporthall
2021-10-24 247012005 Vattjoms IK F-06/08 - Nätra IBK F07/09 1 - 3 Matfors Sporthall
2021-10-24 247012006 Klockarbergets BK F06/07 - Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart 0 - 4 Njurundahallen
2021-11-13 11:00 247012009 IBK Härnösand F07/08 - Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart 3 - 7 Peder Lövdahl, Mikael Körning Öbacka SC
2021-11-13 15:30 247012011 Vattjoms IK F-06/08 - Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Orange 1 - 7 Kent Jansson, Anders Johansson Matfors Sporthall
2021-11-13 17:00 247012010 Moälvens IBK F08 - Nätra IBK F07/09 13 - 3 Johan Nyberg, Zimon Bajen Bjuhr Nolaskolan
2021-11-20 247012015 Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Orange - IBK Härnösand F07/08 2 - 5
2021-11-20 247012016 Örnsköldsvik IBK F08 - Moälvens IBK F08 3 - 5
2021-11-21 247012013 Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart - Vattjoms IK F-06/08 4 - 1
2021-11-28 247012014 Nätra IBK F07/09 - Klockarbergets BK F06/07 6 - 6 Köpmanholmens Sporthall
2021-12-04 11:00 247012040 Örnsköldsvik IBK F08 - Klockarbergets BK F06/07 2 - 4 Håkan Berglund, Johan Nyberg Skyttis Arena
2021-12-04 14:00 247012017 Vattjoms IK F-06/08 - IBK Härnösand F07/08 2 - 3 Pierre Björklund, Roger Lundbäck Matfors Sporthall
2021-12-04 15:00 247012018 Moälvens IBK F08 - Klockarbergets BK F06/07 4 - 6 Johan Nyberg, Håkan Berglund Örnsköldsviks Sporthall
2021-12-04 17:30 247012019 Örnsköldsvik IBK F08 - Nätra IBK F07/09 2 - 2 Ella Indevall, My Sahlen Skyttis Arena
2022-03-18 18:00 247012020 Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart - Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Orange 3 - 1 Tony Lööf, Mattias Karlsson Sundsvalls Sporthall-A
2021-12-11 247012021 IBK Härnösand F07/08 - Moälvens IBK F08 8 - 3 Öbacka SC
2021-12-11 247012022 Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Orange - Örnsköldsvik IBK F08 4 - 4
2021-12-11 247012026 Vattjoms IK F-06/08 - Moälvens IBK F08 Inst. Matfors Sporthall
2021-12-12 247012023 Nätra IBK F07/09 - Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart 2 - 3 Köpmanholmens Sporthall
2021-12-12 247012024 Klockarbergets BK F06/07 - Vattjoms IK F-06/08 10 - 1 Njurundahallen
2022-01-08 11:00 247012025 Klockarbergets BK F06/07 - IBK Härnösand F07/08 7 - 3 Mattias Karlsson, Tony Lööf Njurundahallen
2022-01-08 12:00 247012028 Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Orange - Nätra IBK F07/09 3 - 2 Pierre Björklund, Fredrik Pålsson Höglunda
2022-01-15 17:00 247012032 Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Orange - Klockarbergets BK F06/07 3 - 5 Tony Lööf, Morgan Karlström Höglunda
2022-02-04 18:30 247012029 Nätra IBK F07/09 - IBK Härnösand F07/08 3 - 4 Johan Nyberg, Zimon Bajen Bjuhr Köpmanholmens Sporthall
2022-01-29 247012033 Nätra IBK F07/09 - Vattjoms IK F-06/08 Inst. Köpmanholmens Sporthall
2022-01-29 247012034 Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart - Klockarbergets BK F06/07 1 - 2
2022-02-11 18:30 247012037 Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart - IBK Härnösand F07/08 15 - 2 Mattias Karlsson, Pierre Björklund Sundsvalls Sporthall-A
2022-02-12 11:30 247012012 Klockarbergets BK F06/07 - Örnsköldsvik IBK F08 3 - 6 Casper Sjödin, Johanna Backlund Njurundahallen
2022-02-12 13:30 247012039 Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Orange - Vattjoms IK F-06/08 0 - 1 Mattias Karlsson, Morgan Karlström Höglunda
2022-02-12 15:00 247012038 Nätra IBK F07/09 - Moälvens IBK F08 3 - 4 My Sahlen, Maja Högdahl Köpmanholmens Sporthall
2022-02-12 15:00 247012055 Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart - Örnsköldsvik IBK F08 9 - 6 Morgan Karlström, Tony Lööf Höglunda
2022-01-08 247012042 Klockarbergets BK F06/07 - Nätra IBK F07/09 4 - 5 Njurundahallen
2022-02-13 247012043 IBK Härnösand F07/08 - Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Orange 9 - 6 Öbacka SC
2022-02-19 247012044 Moälvens IBK F08 - Örnsköldsvik IBK F08 2 - 4
2022-02-20 247012041 Vattjoms IK F-06/08 - Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart 1 - 9 Matfors Sporthall
2022-02-18 19:15 247012048 Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Orange - Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart 0 - 5 Simon Lejdstrand, Manne Sjögren Svedberg Hagahallen
2022-02-26 10:30 247012045 IBK Härnösand F07/08 - Vattjoms IK F-06/08 7 - 2 Göran Norberg, Isac Rönkä Landgrenshallen
2022-02-26 11:00 247012046 Klockarbergets BK F06/07 - Moälvens IBK F08 1 - 2 Emil Svedberg Nyberg, Lucas Rolandsen Njurundahallen
2022-02-26 12:30 247012047 Nätra IBK F07/09 - Örnsköldsvik IBK F08 2 - 4 Wille Berglund, Zimon Bajen Bjuhr Köpmanholmens Sporthall
2022-02-26 17:30 247012030 Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart - Moälvens IBK F08 2 - 3 William Bergman, Tony Lööf Höglunda
2022-03-19 247012008 Moälvens IBK F08 - Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Orange 7 - 6
2022-03-19 247012049 Moälvens IBK F08 - IBK Härnösand F07/08 9 - 2
2022-03-19 247012050 Örnsköldsvik IBK F08 - Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Orange 3 - 4
2022-03-20 247012052 Vattjoms IK F-06/08 - Klockarbergets BK F06/07 1 - 4 Matfors Sporthall
2022-03-27 247012051 Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart - Nätra IBK F07/09 2 - 3
2022-04-02 11:00 247012053 IBK Härnösand F07/08 - Klockarbergets BK F06/07 1 - 5 Johan Nyberg, Peter Näslund Öbacka SC
2022-04-02 12:30 247012054 Moälvens IBK F08 - Vattjoms IK F-06/08 2 - 1 Göran Norberg, Zimon Bajen Bjuhr Örnsköldsviks Sporthall
2022-04-02 15:00 247012056 Nätra IBK F07/09 - Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Orange 4 - 1 Matilda Öhlén, Ellen Söderlund Köpmanholmens Sporthall
2022-04-02 16:00 247012031 Örnsköldsvik IBK F08 - Vattjoms IK F-06/08 3 - 1 Zimon Bajen Bjuhr, Ella Indevall Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvalls IBF F07-08 Södermalm svart 14 10 0 4 71-31 40 30
2. Moälvens IBK F08 13 9 0 4 59-45 14 27
3. Klockarbergets BK F06/ 07 14 8 1 5 57-41 16 25
4. Örnsköldsvik IBK F08 14 7 2 5 63-54 9 23
5. IBK Härnösand F07/ 08 14 6 0 8 63-92 -29 18
6. Nätra IBK F07/ 09 13 5 2 6 53-50 3 17
7. Sundsvalls IBF F07-08 G-holm Orange 14 5 1 8 42-50 -8 16
8. Vattjoms IK F-06/ 08 12 1 0 11 14-59 -45 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis