Damer (2021/22)

Gruppspel
D2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 09:50 170103002 IBK Uppsala Teknologer U - Enköpings IBK 1 - 11 Simon Hillerius Öberg, Villiam Lööf IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-02 15:15 170103004 Stenhagens KK U - Björklinge BK 9 - 6 Isak Norén, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2021-11-19 19:30 170103005 Frötuna IBF - Hagunda IF U 6 - 0 Villiam Lööf, Simon Hillerius Öberg IFU Arena B - Turbo Sport
2022-03-19 16:50 170103003 IK Sirius IBK U - Uppsala Life IF 3 - 3 Tima Shtutman, Fabian Fahimi IFU Arena – DHinox
2021-10-08 18:30 170103009 Björklinge BK - IBK Uppsala Teknologer U 3 - 6 Vesa Petterson, Casandra Reuterström Björklinge Sporthall
2021-10-08 20:00 170103012 Alunda IBF U - Frötuna IBF 0 - 10 Ronnie Eriksson, Christian Brundin Olandshallen
2021-10-10 12:00 170103010 Hagunda IF U - IK Sirius IBK U 5 - 4 David Söderström, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – DHinox
2021-10-16 13:15 170103018 Stenhagens KK U - Frötuna IBF 7 - 5 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Stenhagen BoKC
2021-10-16 14:40 170103017 IK Sirius IBK U - Alunda IBF U 2 - 5 Sean Norouz, Gustav Johansson IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-16 16:30 170103014 Enköpings IBK - Björklinge BK 9 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2021-10-24 10:40 170103023 Frötuna IBF - IBK Uppsala Teknologer U 8 - 3 Vesa Petterson, Henrik Wallenborg IFU Arena – DHinox
2021-10-24 18:30 170103020 Hagunda IF U - Uppsala Life IF 7 - 1 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena B - Turbo Sport
2021-10-25 20:00 170103024 Stenhagens KK U - IK Sirius IBK U 3 - 6 Vesa Petterson, Simon Hillerius Öberg Stenhagen BoKC
2021-10-28 20:30 170103027 Uppsala Life IF - Alunda IBF U 8 - 1 Villiam Lööf, Sam Varahram Uppsala Life Arena
2021-11-07 18:30 170103030 IBK Uppsala Teknologer U - IK Sirius IBK U 5 - 3 Tim Solig, David Wigfeldt IFU Arena A
2021-12-04 16:30 170103028 Enköpings IBK - Frötuna IBF 4 - 5 Erik Rosvall, Bo Pettersson Loklint S:t Ilianshallen
2021-11-10 19:30 170103032 Alunda IBF U - Hagunda IF U 6 - 10 Olle Isacsson, Oskar Wallin Olandshallen
2021-11-11 18:50 170103035 IK Sirius IBK U - Enköpings IBK 5 - 5 Vendela Eklund, Elin Bexell IFU Arena - Upplands Energi
2021-11-11 19:00 170103033 Frötuna IBF - Björklinge BK 2 - 4 Fredrik Karlsson, Jan Tuominen IFU Arena B - Turbo Sport
2021-11-13 15:00 170103034 Stenhagens KK U - Uppsala Life IF 4 - 7 Jan Tuominen, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2021-11-18 20:30 170103041 Uppsala Life IF - IBK Uppsala Teknologer U 2 - 1 Simon Hillerius Öberg, Vesa Petterson Uppsala Life Arena
2021-11-20 16:50 170103040 Björklinge BK - IK Sirius IBK U 4 - 1 Vesa Petterson, Christian Brundin Björklinge Sporthall
2021-11-21 13:00 170103039 Hagunda IF U - Stenhagens KK U 17 - 3 Sam Varahram, Johnny Söderqvist IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-27 15:15 170103044 Stenhagens KK U - Alunda IBF U 12 - 6 Fabian Fahimi, Casandra Reuterström Stenhagen BoKC
2021-11-27 16:30 170103048 Enköpings IBK - Uppsala Life IF 8 - 8 Vendela Eklund, Elin Bexell S:t Ilianshallen
2021-12-10 19:45 170103046 IBK Uppsala Teknologer U - Hagunda IF U 1 - 8 Vesa Petterson, Fabian Fahimi IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-12-04 15:00 170103054 Björklinge BK - Uppsala Life IF 6 - 6 Christoffer Wallenborg, David Wigfeldt Björklinge Sporthall
2021-12-06 20:00 170103050 Frötuna IBF - IK Sirius IBK U 6 - 1 Lars Halvarsson, Bo Pettersson Loklint IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-12-06 20:30 170103053 Hagunda IF U - Enköpings IBK 5 - 9 Villiam Lööf, Simon Hillerius Öberg IFU Arena B - Turbo Sport
2021-12-08 19:30 170103051 Alunda IBF U - IBK Uppsala Teknologer U 6 - 4 Olle Isacsson, Peter Alenbring Olandshallen
2021-12-11 16:30 170103058 Enköpings IBK - Alunda IBF U 13 - 3 Lars Karlsson, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2021-12-12 09:40 170103056 IBK Uppsala Teknologer U - Stenhagens KK U 8 - 7 Victor Flemström, Fabian Fahimi IFU Arena – DHinox
2021-12-12 19:00 170103060 Björklinge BK - Hagunda IF U 4 - 5 Vesa Petterson, Dan Vikström Björklinge Sporthall
2021-12-15 19:50 170103065 Alunda IBF U - Björklinge BK 6 - 5 Olle Isacsson, Peter Alenbring Olandshallen
2021-12-17 19:20 170103064 Frötuna IBF - Uppsala Life IF 7 - 5 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen IFU Arena A
2021-12-18 13:00 170103063 Stenhagens KK U - Enköpings IBK 6 - 7 Anton Ceder, Christian Brundin Stenhagen BoKC
2022-01-07 18:30 170103070 Björklinge BK - Stenhagens KK U 9 - 4 Lars Halvarsson, Vesa Petterson Björklinge Sporthall
2022-01-13 20:30 170103069 Uppsala Life IF - IK Sirius IBK U 4 - 2 Lars Halvarsson, Elin Bexell Uppsala Life Arena
2022-02-17 18:20 170103071 Hagunda IF U - Frötuna IBF 1 - 3 Fredrik Karlsson, Fabian Fahimi Stenhagen BoKC
2022-03-22 20:00 170103068 Enköpings IBK - IBK Uppsala Teknologer U 10 - 3 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2022-01-15 10:10 170103078 Frötuna IBF - Alunda IBF U 5 - 4 Elin Bexell, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2022-01-16 13:40 170103076 IK Sirius IBK U - Hagunda IF U 4 - 4 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena B - Turbo Sport
2022-04-02 10:30 170103075 IBK Uppsala Teknologer U - Björklinge BK 6 - 3 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena – DHinox
2022-01-21 19:00 170103080 Björklinge BK - Enköpings IBK 3 - 8 Lars Halvarsson, Vesa Petterson Björklinge Sporthall
2022-02-05 11:00 170103084 Frötuna IBF - Stenhagens KK U 5 - 1 Henrik Wallenborg, Niklas Arvidsson IFU Arena - Upplands Energi
2022-03-20 19:45 170103083 Alunda IBF U - IK Sirius IBK U 2 - 4 Vesa Petterson, Olle Isacsson Olandshallen
2022-01-27 20:30 170103086 Uppsala Life IF - Hagunda IF U 2 - 9 David Wigfeldt, Christoffer Stenlund Uppsala Life Arena
2022-01-30 09:00 170103089 IBK Uppsala Teknologer U - Frötuna IBF 4 - 8 Fabian Fahimi, Fredrik Karlsson IFU Arena – DHinox
2022-03-18 19:30 170103090 IK Sirius IBK U - Stenhagens KK U 11 - 3 Vesa Petterson, Lars Halvarsson IFU Arena A
2022-02-05 18:30 170103093 Alunda IBF U - Uppsala Life IF 2 - 2 Christoffer Fredriksson, Georgios Papadakis Olandshallen
2022-03-04 19:45 170103096 IK Sirius IBK U - IBK Uppsala Teknologer U 3 - 6 Lars Halvarsson, Christoffer Fredriksson IFU Arena - Upplands Energi
2022-03-05 13:30 170103094 Frötuna IBF - Enköpings IBK 5 - 4 Tim Solig, Christoffer Stenlund Uppsala Life Arena
2022-02-12 15:40 170103098 Hagunda IF U - Alunda IBF U 11 - 3 Lars Halvarsson, Jonatan Svahn IFU Arena – DHinox
2022-02-12 16:30 170103101 Enköpings IBK - IK Sirius IBK U 13 - 3 Fredrik Karlsson, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2022-02-12 18:20 170103099 Björklinge BK - Frötuna IBF 1 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2022-02-13 16:00 170103100 Uppsala Life IF - Stenhagens KK U 5 - 2 Olle Isacsson, Vesa Petterson Uppsala Life Arena
2022-02-16 20:30 170103106 IK Sirius IBK U - Björklinge BK 5 - 4 Lars Halvarsson, Christoffer Stenlund IFU Arena B - Turbo Sport
2022-02-19 11:20 170103107 IBK Uppsala Teknologer U - Uppsala Life IF 5 - 1 David Wigfeldt, Niklas Arvidsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-19 15:15 170103105 Stenhagens KK U - Hagunda IF U 7 - 8 Daniel Bäckner, Martin Hallén Almroth Stenhagen BoKC
2022-03-03 20:30 170103114 Uppsala Life IF - Enköpings IBK 4 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Uppsala Life Arena
2022-03-05 14:00 170103110 Alunda IBF U - Stenhagens KK U 9 - 4 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink Olandshallen
2022-03-06 11:40 170103112 Hagunda IF U - IBK Uppsala Teknologer U 8 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2022-03-10 19:45 170103119 Enköpings IBK - Hagunda IF U 14 - 5 Johan Lanzaro, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2022-03-10 20:30 170103120 Uppsala Life IF - Björklinge BK 5 - 4 Christoffer Fredriksson, Vesa Petterson Uppsala Life Arena
2022-03-13 11:50 170103116 IK Sirius IBK U - Frötuna IBF 1 - 6 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-13 14:40 170103117 IBK Uppsala Teknologer U - Alunda IBF U 4 - 8 Henrik Wallenborg, Fabian Fahimi IFU Arena – DHinox
2022-03-18 20:15 170103124 Alunda IBF U - Enköpings IBK 5 - 5 Olle Isacsson, David Söderström Olandshallen
2022-03-19 13:15 170103122 Stenhagens KK U - IBK Uppsala Teknologer U 4 - 9 Håkan Thunman, Magnus Undén Stenhagen BoKC
2022-03-20 10:40 170103126 Hagunda IF U - Björklinge BK 3 - 4 Vesa Petterson, Christoffer Fredriksson IFU Arena – DHinox
2022-03-26 14:50 170103131 Björklinge BK - Alunda IBF U 3 - 12 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2022-03-26 16:30 170103129 Enköpings IBK - Stenhagens KK U 19 - 3 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2022-03-27 18:00 170103130 Uppsala Life IF - Frötuna IBF 5 - 6 Anton Ceder, Vesa Petterson Uppsala Life Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Frötuna IBF 16 14 0 2 95-45 50 42
2. Enköpings IBK 16 11 3 2 145-65 80 36
3. Hagunda IF U 16 10 1 5 106-75 31 31
4. Uppsala Life IF 16 6 4 6 68-73 -5 22
5. IBK Uppsala Teknologer U 16 7 0 9 70-93 -23 21
6. Alunda IBF U 16 6 2 8 78-102 -24 20
7. IK Sirius IBK U 16 4 3 9 58-78 -20 15
8. Björklinge BK 16 4 1 11 64-95 -31 13
9. Stenhagens KK U 16 3 0 13 79-137 -58 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
D3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-01 19:00 170105005 SK Vide - Midas IBK Dam 5 - 2 Mikael Rosenius, Maximilian Halvarsson CIK A
2021-10-02 13:00 170105001 Tobo/Örbyhus FF - Storvreta Ungdom/Storvreta U 2 - 3 Lars Halvarsson, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2021-10-02 15:00 170105003 Rasbo IK Dam - FBC Åland 7 - 0 Olle Isacsson, Oskar Wallin Hall 2000
2021-10-02 15:30 170105007 IBF Roslagsalliansen - FBC Uppsala U 3 - 3 Lars Karlsson, Haris Hodzic Sportcentrum
2021-10-03 15:00 170105004 Enköpings IBK U - FBC Uppsala Dam 3 - 3 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2021-10-09 13:20 170105014 IBF Roslagsalliansen - Wåhla IBK 4 - 3 Tony Sundström, David Söderström Sportcentrum
2021-10-10 11:00 170105009 Rasbo IK Dam - Storvreta Ungdom/Storvreta U 0 - 5 Per-Olof Svensson, Pontus Rosendal Hall 2000
2021-10-31 12:40 170105013 FBC Uppsala U - SK Vide 4 - 7 Henrik Wallenborg, Vesa Petterson IFU Arena – DHinox
2021-11-13 11:30 170105011 Midas IBK Dam - FBC Åland 7 - 10 Dan Vikström, Lars Karlsson Hallstaviks Sporthall
2021-10-13 20:40 170105021 Wåhla IBK - SK Vide 3 - 5 Vesa Petterson, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2021-10-14 20:00 170105020 Enköpings IBK U - IBF Roslagsalliansen 2 - 6 Fredrik Karlsson, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2021-10-15 19:30 170105015 Tobo/Örbyhus FF - Rasbo IK Dam 7 - 4 Vesa Petterson, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2021-11-07 17:00 170105017 Storvreta Ungdom/Storvreta U - Midas IBK Dam 14 - 1 Albin Karlsson, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2021-11-28 14:10 170105019 FBC Åland - FBC Uppsala U 4 - 5 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Vikingahallen (ÅLAND)
2021-10-07 20:00 170105023 Midas IBK Dam - Rasbo IK Dam 2 - 5 David Söderström, Olle Isacsson Hallstaviks Sporthall
2021-10-16 09:00 170105025 FBC Uppsala U - Storvreta Ungdom/Storvreta U 2 - 7 Per-Olof Svensson, Haris Hodzic IFU Arena – DHinox
2021-10-16 10:40 170105022 FBC Uppsala Dam - Tobo/Örbyhus FF 3 - 1 Per-Olof Svensson, Haris Hodzic IFU Arena – DHinox
2021-10-16 13:00 170105028 SK Vide - Enköpings IBK U 4 - 4 Maximilian Halvarsson, Christian Brundin CIK A
2022-03-06 11:20 170105027 Wåhla IBK - FBC Åland 5 - 5 Tim Nissinen Eriksson, Jussi Nissinen Östervåla Sporthall
2021-12-03 19:00 170105031 Rasbo IK Dam - FBC Uppsala U 1 - 3 Peter Högman, Jan Tuominen Hall 2000
2021-12-04 14:00 170105029 Tobo/Örbyhus FF - Midas IBK Dam 8 - 1 Tima Shtutman, Oskar Wallin Örbyhus Sporthall
2022-02-13 14:10 170105035 FBC Åland - Enköpings IBK U 7 - 2 Magnus Nordahl, Aarre Hietanen Vikingahallen (ÅLAND)
2022-03-10 19:30 170105033 Storvreta Ungdom/Storvreta U - Wåhla IBK 18 - 4 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink Storvreta IBK Sporthall
2021-10-27 20:40 170105039 Wåhla IBK - Rasbo IK Dam 4 - 7 Vesa Petterson, Christian Brundin Östervåla Sporthall
2021-10-30 09:00 170105037 FBC Uppsala U - Midas IBK Dam 10 - 2 Vendela Eklund, Fredrik Longgren IFU Arena A
2021-10-31 13:15 170105041 Enköpings IBK U - Storvreta Ungdom/Storvreta U 4 - 8 Vendela Eklund, Elin Bexell S:t Ilianshallen
2021-10-31 16:00 170105038 IBF Roslagsalliansen - FBC Uppsala Dam 4 - 5 Lars Karlsson, Maximilian Halvarsson Sportcentrum
2021-11-05 20:00 170105045 Midas IBK Dam - Wåhla IBK 5 - 5 Jouni Myller, Christian Brundin Hallstaviks Sporthall
2021-11-06 09:00 170105046 FBC Uppsala Dam - SK Vide 2 - 1 Tony Sundström, David Söderström IFU Arena – DHinox
2021-11-06 12:30 170105043 Tobo/Örbyhus FF - FBC Uppsala U 9 - 4 Jouni Myller, Christian Brundin Örbyhus Sporthall
2021-11-07 11:00 170105047 Rasbo IK Dam - Enköpings IBK U 8 - 3 Haris Hodzic, Georgios Papadakis Hall 2000
2021-11-11 19:30 170105050 IBF Roslagsalliansen - Tobo/Örbyhus FF 1 - 4 Tony Sundström, David Söderström Sparbankshallen
2021-11-12 19:30 170105053 Enköpings IBK U - Midas IBK Dam 10 - 5 Vendela Eklund, Fredrik Longgren S:t Ilianshallen
2021-11-27 13:00 170105051 Wåhla IBK - FBC Uppsala U 6 - 4 Vesa Petterson, Jan-Olov Cederholm Östervåla Sporthall
2021-11-27 14:10 170105054 FBC Åland - FBC Uppsala Dam 5 - 7 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Vikingahallen (ÅLAND)
2021-11-12 19:30 170105057 Tobo/Örbyhus FF - Wåhla IBK 12 - 2 Christian Brundin, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2021-11-13 13:20 170105058 IBF Roslagsalliansen - SK Vide 7 - 7 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Sportcentrum
2021-11-13 14:20 170105062 FBC Uppsala Dam - Storvreta Ungdom/Storvreta U 2 - 9 Anton Ceder, Elin Bexell IFU Arena – DHinox
2021-11-13 16:00 170105059 FBC Uppsala U - Enköpings IBK U 5 - 3 Christoffer Wallenborg, Handrin Thunqvist IFU Arena – DHinox
2021-11-17 20:40 170105065 Wåhla IBK - Enköpings IBK U 5 - 9 Fredrik Longgren, Christian Brundin Östervåla Sporthall
2021-11-20 15:50 170105066 FBC Åland - IBF Roslagsalliansen 5 - 6 Rohnny Åhman, Thomas Tanskanen Vikingahallen (ÅLAND)
2021-11-20 17:30 170105064 SK Vide - Tobo/Örbyhus FF 6 - 2 Maximilian Halvarsson, Mikael Rosenius CIK A
2021-11-21 13:00 170105070 Rasbo IK Dam - FBC Uppsala Dam 3 - 1 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Hall 2000
2021-11-24 19:30 170105074 IBF Roslagsalliansen - Storvreta Ungdom/Storvreta U 3 - 10 Haris Hodzic, Maximilian Halvarsson Sparbankshallen
2021-11-25 20:10 170105077 Midas IBK Dam - FBC Uppsala Dam 2 - 10 Tony Sundström, David Söderström Hallstaviks Sporthall
2021-11-26 18:20 170105071 Tobo/Örbyhus FF - Enköpings IBK U 2 - 1 Sean Norouz, Johnny Söderqvist Örbyhus Sporthall
2021-12-04 11:30 170105072 SK Vide - FBC Åland 9 - 6 Elias Brode, Mikael Rosenius CIK A
2021-12-11 14:20 170105080 Storvreta Ungdom/Storvreta U - SK Vide 6 - 4 Elias Brode, Henrik Wallenborg Storvreta IBK Sporthall
2021-12-11 17:30 170105083 FBC Uppsala Dam - FBC Uppsala U 3 - 3 Vesa Petterson, Mattias Patrik Robert Thorsén IFU Arena - Upplands Energi
2021-12-12 12:30 170105082 Rasbo IK Dam - IBF Roslagsalliansen 3 - 2 Dan Vikström, Fabian Fahimi Hall 2000
2021-12-12 14:10 170105078 FBC Åland - Tobo/Örbyhus FF 5 - 4 Sam Varahram, Lars Karlsson Vikingahallen (ÅLAND)
2021-12-15 20:40 170105089 Wåhla IBK - FBC Uppsala Dam 4 - 7 Vesa Petterson, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2021-12-17 19:15 170105088 SK Vide - Rasbo IK Dam 5 - 4 Mikael Rosenius, Maximilian Halvarsson CIK A
2021-12-18 14:10 170105086 FBC Åland - Storvreta Ungdom/Storvreta U 2 - 9 Johan Andersson, Pär Hedlund Vikingahallen (ÅLAND)
2021-12-18 15:15 170105090 IBF Roslagsalliansen - Midas IBK Dam 7 - 0 Tony Sundström, David Söderström Sportcentrum
2022-01-08 14:20 170105092 Storvreta Ungdom/Storvreta U - Tobo/Örbyhus FF 2 - 0 Vendela Eklund, Elin Bexell Storvreta IBK Sporthall
2022-01-09 13:40 170105095 FBC Uppsala Dam - Enköpings IBK U 7 - 0 Dan Vikström, Georgios Papadakis IFU Arena – DHinox
2022-01-09 15:20 170105098 FBC Uppsala U - IBF Roslagsalliansen 1 - 4 Dan Vikström, Georgios Papadakis IFU Arena – DHinox
2022-03-09 19:00 170105096 Midas IBK Dam - SK Vide 3 - 7 Olle Isacsson, Tony Sundström Hallstaviks Sporthall
2022-03-27 14:10 170105094 FBC Åland - Rasbo IK Dam 3 - 3 Dan Vikström, Ronnie Eriksson Vikingahallen (ÅLAND)
2022-03-05 14:10 170105102 FBC Åland - Midas IBK Dam 3 - 5 Daniel Ahlin, Benny Grönblad Vikingahallen (ÅLAND)
2022-03-18 19:00 170105104 SK Vide - FBC Uppsala U 4 - 4 Georgios Papadakis, Jan Tuominen CIK A
2022-03-19 14:30 170105100 Storvreta Ungdom/Storvreta U - Rasbo IK Dam 4 - 2 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Storvreta IBK Sporthall
2022-03-23 20:40 170105105 Wåhla IBK - IBF Roslagsalliansen 7 - 10 Haris Hodzic, Vesa Petterson Östervåla Sporthall
2022-01-19 19:00 170105108 Midas IBK Dam - Storvreta Ungdom/Storvreta U 3 - 10 Thomas Tanskanen, Georgios Papadakis Hallstaviks Sporthall
2022-01-22 11:30 170105111 IBF Roslagsalliansen - Enköpings IBK U 4 - 4 Lars Karlsson, Thomas Tanskanen Sportcentrum
2022-01-22 14:00 170105106 Rasbo IK Dam - Tobo/Örbyhus FF 2 - 4 Lars Halvarsson, Georgios Papadakis Hall 2000
2022-01-22 15:15 170105112 SK Vide - Wåhla IBK 10 - 1 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson CIK A
2022-03-13 11:30 170105110 FBC Uppsala U - FBC Åland 3 - 2 Vendela Eklund, Elin Bexell IFU Arena - Upplands Energi
2022-01-28 19:00 170105116 Storvreta Ungdom/Storvreta U - FBC Uppsala U 6 - 1 Haris Hodzic, Maximilian Halvarsson Storvreta IBK Sporthall
2022-01-29 12:00 170105114 Rasbo IK Dam - Midas IBK Dam 7 - 2 Bo Pettersson Loklint, Thomas Tanskanen Hall 2000
2022-01-29 13:30 170105119 Enköpings IBK U - SK Vide 3 - 6 Alexander Potapeiko, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2022-02-27 15:00 170105118 FBC Åland - Wåhla IBK 5 - 4 Vikingahallen (ÅLAND)
2022-03-15 20:30 170105113 Tobo/Örbyhus FF - FBC Uppsala Dam 4 - 5 Vesa Petterson, Olle Isacsson Örbyhus Sporthall
2022-02-04 20:00 170105120 Midas IBK Dam - Tobo/Örbyhus FF 2 - 13 Fredrik Longgren, Christian Brundin Hallstaviks Sporthall
2022-02-05 14:40 170105124 Wåhla IBK - Storvreta Ungdom/Storvreta U 3 - 11 Vesa Petterson, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2022-02-06 13:30 170105122 FBC Uppsala U - Rasbo IK Dam 2 - 6 Vendela Eklund, Elin Bexell IFU Arena – DHinox
2022-02-06 13:40 170105126 Enköpings IBK U - FBC Åland 3 - 3 Fredrik Karlsson, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2022-02-11 19:00 170105132 Storvreta Ungdom/Storvreta U - Enköpings IBK U 6 - 2 Olle Isacsson, Vesa Petterson Storvreta IBK Sporthall
2022-02-11 19:30 170105128 Midas IBK Dam - FBC Uppsala U 0 - 4 Johnny Söderqvist, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2022-02-12 11:00 170105130 Rasbo IK Dam - Wåhla IBK 4 - 4 Sean Norouz, Gustav Johansson Hall 2000
2022-02-13 11:20 170105129 FBC Uppsala Dam - IBF Roslagsalliansen 6 - 3 Christoffer Fredriksson, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2022-02-19 11:00 170105136 Wåhla IBK - Midas IBK Dam 2 - 3 Dan Vikström, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2022-02-19 11:20 170105134 FBC Uppsala U - Tobo/Örbyhus FF 2 - 3 Haris Hodzic, Elin Bexell IFU Arena – DHinox
2022-02-19 12:00 170105137 SK Vide - FBC Uppsala Dam 3 - 1 Maximilian Halvarsson, Tony Nyberg CIK A
2022-03-06 13:15 170105138 Enköpings IBK U - Rasbo IK Dam 2 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2022-02-25 19:00 170105141 Tobo/Örbyhus FF - IBF Roslagsalliansen 4 - 2 Per-Olof Svensson, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2022-02-26 09:40 170105142 FBC Uppsala U - Wåhla IBK 3 - 4 Vendela Eklund, Elin Bexell IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-26 11:20 170105145 FBC Uppsala Dam - FBC Åland 4 - 0 Vendela Eklund, Elin Bexell IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-26 12:30 170105144 Midas IBK Dam - Enköpings IBK U 11 - 2 Tony Sundström, David Söderström Hallstaviks Sporthall
2022-02-23 20:40 170105148 Wåhla IBK - Tobo/Örbyhus FF 1 - 3 Vesa Petterson, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2022-03-04 19:00 170105153 Storvreta Ungdom/Storvreta U - FBC Uppsala Dam 6 - 0 Haris Hodzic, Vesa Petterson Storvreta IBK Sporthall
2022-03-05 12:15 170105150 Enköpings IBK U - FBC Uppsala U 1 - 2 Anton Ceder, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2022-03-05 14:00 170105149 SK Vide - IBF Roslagsalliansen 5 - 2 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson CIK A
2022-03-11 19:20 170105161 FBC Uppsala Dam - Rasbo IK Dam 4 - 2 Vendela Eklund, Elin Bexell IFU Arena – DHinox
2022-03-11 19:30 170105155 Tobo/Örbyhus FF - SK Vide 5 - 3 Jesper Thorsbrink, Tima Shtutman Örbyhus Sporthall
2022-03-13 13:15 170105156 Enköpings IBK U - Wåhla IBK 5 - 8 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2022-03-13 16:30 170105157 IBF Roslagsalliansen - FBC Åland 4 - 5 Erik Andersson, Tony Nyberg Sparbankshallen
2022-03-18 19:00 170105165 Storvreta Ungdom/Storvreta U - IBF Roslagsalliansen 8 - 3 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink Storvreta IBK Sporthall
2022-03-20 09:00 170105168 FBC Uppsala Dam - Midas IBK Dam 3 - 3 Vesa Petterson, Christoffer Fredriksson IFU Arena – DHinox
2022-03-20 13:15 170105162 Enköpings IBK U - Tobo/Örbyhus FF 0 - 6 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2022-03-20 14:10 170105163 FBC Åland - SK Vide 6 - 7 Jonas Nordqvist, Thomas Larsson Vikingahallen (ÅLAND)
2022-03-26 14:30 170105174 FBC Uppsala U - FBC Uppsala Dam 2 - 4 Gabriel Wall, Elin Bexell IFU Arena - Upplands Energi
2022-03-26 15:00 170105173 IBF Roslagsalliansen - Rasbo IK Dam 8 - 2 David Söderström, Tony Sundström Sportcentrum
2022-03-26 16:00 170105169 Tobo/Örbyhus FF - FBC Åland 3 - 5 Dan Vikström, Christian Brundin Örbyhus Sporthall
2022-03-26 16:15 170105171 SK Vide - Storvreta Ungdom/Storvreta U 2 - 6 Anton Ceder, Fabian Fahimi CIK A
2022-04-01 19:30 170105181 Midas IBK Dam - IBF Roslagsalliansen 2 - 2 Jonas Nordqvist, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2022-04-02 11:20 170105177 Storvreta Ungdom/Storvreta U - FBC Åland 10 - 1 Tima Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena A
2022-04-03 10:20 170105180 FBC Uppsala Dam - Wåhla IBK 16 - 4 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg IFU Arena A
2022-04-03 11:00 170105179 Rasbo IK Dam - SK Vide 3 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Hall 2000
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta Ungdom/ Storvreta U 20 20 0 0 158-41 117 60
2. FBC Uppsala Dam 20 13 3 4 93-62 31 42
3. SK Vide 20 13 3 4 104-74 30 42
4. Tobo/ Örbyhus FF 20 13 0 7 96-54 42 39
5. Rasbo IK Dam 20 9 2 9 77-69 8 29
6. IBF Roslagsalliansen 20 7 4 9 85-86 -1 25
7. FBC Uppsala U 20 7 3 10 67-79 -12 24
8. FBC Åland 20 6 3 11 82-107 -25 21
9. Wåhla IBK 20 3 3 14 79-146 -67 12
10. Midas IBK Dam 20 3 3 14 61-137 -76 12
11. Enköpings IBK U 20 2 4 14 63-110 -47 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis