DM Herrar (2020/21)

Övriga matcher
8-del
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
110700009 IBK Boden H2 - IBF Argentum 91 H2 OW (0 - 5) Boden Arena
2020-09-05 14:00 110700001 Malmbergets AIF H2 - Öjebyns IBF Herr A OW (0 - 5) Malmbergets Sp
2020-09-06 14:00 110700002 Öjebyns IBF Herr A - Malmbergets AIF H2 WO (5 - 0) Norrmalmia Sph
2020-09-09 20:00 110700003 Gammelstads IF H2 - Wibax IBF Piteå WO (5 - 0) Gammelstad Sp
2020-09-11 19:00 110700005 Team Kalix IBK Herr div 3 - Haparanda AIK H2 OW (0 - 5) Sportcity Kalix
2020-09-12 12:45 110700007 Bergnäsets AIK H2 - K 4 IF H 2 8 - 9 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Kronanhallen
2020-09-13 00:00 110700010 IBF Argentum 91 H2 - IBK Boden H2 WO (5 - 0) Arjeplog Sporthall
2020-09-13 14:00 110700008 K 4 IF H 2 - Bergnäsets AIK H2 3 - 5 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Camp Gielas
2020-09-13 15:00 110700004 Wibax IBF Piteå - Gammelstads IF H2 OW (0 - 5) Norrmalmia Sph
2020-09-13 17:00 110700006 Haparanda AIK H2 - Team Kalix IBK Herr div 3 WO (5 - 0) Idrottshuset Haparanda
Final
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-10-18 15:00 110703001 Wibax-Piteå IBK - IBK Luleå Herrar Div 1 Norrland 12 - 2 Johan Nyström, Christoffer Flemström Norrmalmia Sph
2020-12-04 19:00   Uppskj. 110703002 IBK Luleå Herrar Div 1 Norrland - Wibax-Piteå IBK Uppskj. Kronanhallen
2020-12-12 15:00   Uppskj. 110703003 Wibax-Piteå IBK - IBK Luleå Herrar Div 1 Norrland Uppskj. Norrmalmia Sph
Kvartsfinaler
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-16 20:15 110701001 Gammelstads IF H2 - Wibax-Piteå IBK 0 - 21 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Gammelstad Sp
2020-09-17 19:45 110701007 Bergnäsets AIK H2 - IBK Luleå Herrar Div 1 Norrland 3 - 13 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Kronanhallen
2020-09-18 19:00 110701003 Haparanda AIK H2 - Öjebyns IBF Herr A 3 - 15 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Idrottshuset Haparanda
2020-09-19 13:00 110701005 IBF Argentum 91 H2 - Kiruna AIF H2 11 - 4 Johan Nyström, Axel Wernqvist Arjeplog Sporthall
2020-09-20 11:45 110701004 Öjebyns IBF Herr A - Haparanda AIK H2 17 - 0 Alexander Pettersson, Christoffer Flemström Norrmalmia Sph
2020-09-20 13:00 110701006 IBK Luleå Herrar Div 1 Norrland - Bergnäsets AIK H2 9 - 5 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Kronanhallen
2020-09-20 14:00 110701008 Kiruna AIF H2 - IBF Argentum 91 H2 5 - 8 Axel Wernqvist, Oscar Sundbaum Rakethallen Kiruna
2020-09-20 15:00 110701002 Wibax-Piteå IBK - Gammelstads IF H2 23 - 0 Alexander Pettersson, Christoffer Flemström Norrmalmia Sph
Semifinaler
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-22 20:15 110702003 Öjebyns IBF Herr A - Wibax-Piteå IBK 0 - 7 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Norrmalmia Sph
2020-09-26 13:00 110702001 IBF Argentum 91 H2 - IBK Luleå Herrar Div 1 5 - 9 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Arjeplog Sporthall
2020-09-27 13:00 110702002 IBK Luleå Herrar Div 1 - IBF Argentum 91 H2 16 - 1 Jörgen Eriksson, Jari Korpi Kronanhallen
2020-09-27 15:00 110702004 Wibax-Piteå IBK - Öjebyns IBF Herr A 18 - 5 Gustaf Vallgren, Johan Krispinsson Norrmalmia Sph

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis