Träningsmatcher Herr (2020/21)

Övriga matcher
Träningsmatcher Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-06-24 18:00 169010002 Torshälla IBK HJ - Strängnäs IBK Herrjunior Fredrik Wernqvist, Stefan Öberg Skjulstahallen A
2020-06-25 19:00 169010001 Nykvarns IF - Sundbybergs IK Herrar div 3 norra Mathias Lindvall, Stefan Öberg Björkestahallen
2020-08-01 16:00 169010010 Onyx IBK - Ledberg IBF H1 4 - 3 Bemir Brkic, Rasmus Widén Rosvalla A
2020-08-08 11:00 169010020 Onyx IBS H2 - Bergs IK H1 Rasmus Widén, Bemir Brkic Rosvalla A
2020-08-08 15:00 169010011 Onyx IBK - Bergs IK H1 1 - 2 Bemir Brkic, Rasmus Widén Rosvalla A
2020-08-08 15:00 169010004 Strängnäs IBK JAS - Skälby IBK Ungdom / Skälby IBK Patrik Andersén, Magnus Berg Thomas Arena
2020-08-09 13:00 169010018 Bergs IK H1 - Älvsjö AIK IBF 9 - 4 Henrik Ibjer, Kent Erlandsson Ramdalshallen
2020-08-09 15:00 169010017 Onyx IBS H2 - Rosersbergs IK B Sigge Maurer, Arne Brattehag Rosvalla A
2020-08-13 20:30 169010026 Telge SIBK H2 - Ekerö IK Herrlag A div 2 Aarre Hietanen, Henrik Ibjer Västergård Arena A
2020-08-15 12:00 169010008 Katrineholms IBF Herrar - Linköping FBC Träningsmatcher Aarre Hietanen, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2020-08-15 14:00 169010025 Torshälla IBK Representationslag - IFK Arboga H2 Inst. Stiga Sports Arena C
2020-08-15 14:00 169010023 Trosa Edanö IBK H2 - Nykvarns IF 7 - 5 Sigge Maurer, Arne Brattehag Hedebyhallen
2020-08-16 09:00 169010028 AIK IBF P08 - Katrineholms IBF P08 Duveholmshallen A
2020-08-16 10:00 169010029 AIK IBF P07 - Katrineholms IBF P07 Duveholmshallen A
2020-08-16 10:30 169010005 Katrineholms IBF HJ - Tungelsta IF Hj 1 Div 2 Aarre Hietanen, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen B
2020-08-22 13:00 169010022 Torshälla IBK Representationslag - Kungsörs IBK H2 8 - 5 Peter Palmelius, Stefan Öberg Stiga Sports Arena C
2020-08-23 12:00 169010032 IFK Gnesta A-lag - FBC Nyköping H1 0 - 0 Richard Himberg, Daniel Pettersson Gnesta Sporthall
2020-08-23 13:00 169010030 Torshälla IBK HJ - Katrineholms IBF HJ Stefan Öberg, Viktor Taavitsainen Skjulstahallen A
2020-08-23 15:00 169010031 Torshälla IBK HJ - Telge SIBK HJ/JAS Stefan Öberg, Viktor Taavitsainen Skjulstahallen A
2020-08-23 15:30 169010016 Strängnäs IBK JAS - Bele Barkarby IF IBF JAS HJ18 Aarre Hietanen, Fredrik Wernqvist Thomas Arena
2020-08-25 20:00 169010009 Katrineholms IBF Herrar - Åby IBK Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Duveholmshallen A
2020-08-29 10:00 169010021 Katrineholms IBF HJ - Lillån IBK HJ Aarre Hietanen, Mikael Samuelsson Duveholmshallen A
2020-08-30 14:00 169010019 Torshälla IBK Representationslag - Eskilstuna Nyfors IK A-lag 10 - 5 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Stiga Sports Arena A2
2020-08-30 15:00 169010013 Strängnäs IBK AS - IBF Västerås 8 - 1 Stefan Öberg, Peter Palmelius Thomas Arena
2020-08-31 19:30 169010037 IFK Gnesta Herrjunior - FBI Tullinge P03 S 0 - 0 Emil Moberg, Stefan Öberg Gnesta Sporthall
2020-09-01 18:45 169010041 Trosa Edanö IBK HJ - Telge SIBK HJ/JAS 8 - 5 Sigge Maurer Hedebyhallen
2020-09-02 20:00 169010036 Telge SIBK HJ/JAS - Torshälla IBK HJ 1 - 3 Emil Moberg, Stefan Öberg Västergård Arena A
2020-09-03 18:30 169010027 Katrineholms IBF Herrar - FBC Nyköping H1 Stefan Öberg, Aarre Hietanen Duveholmshallen A
2020-09-05 11:00 169010042 Strängnäs IBK JAS - Stenhagens KK HJ18 JAS 11 - 6 Patrik Andersén, Magnus Berg Thomas Arena
2020-09-06 10:00 169010046 Trosa Edanö IBK P 05/06 Röd B - Salems IF P05/06 10 - 1 Sigge Maurer Hedebyhallen
2020-09-06 12:00 169010047 Huddinge IBS MR-Medel (05-06) - Salems IF P05/06 Sigge Maurer Hedebyhallen
2020-09-06 12:45 169010034 Ekbackskyrkans IBK A-lag - Karlskoga IBF U-Lag Karl-Gustav Bergström, Timo Granetin Vingåkers Sporthall
2020-09-06 13:00 169010006 IFK Gnesta A-lag - Kungsörs IBK H2 Mathias Lindvall, Ivan Wahlström Gnesta Sporthall
2020-09-06 14:00 169010048 Trosa Edanö IBK P 05/06 Röd B - Huddinge IBS MR-Medel (05-06) 7 - 3 Sigge Maurer Hedebyhallen
2020-09-06 15:00 169010035 Torshälla IBK Representationslag - IBF Örebro Ung H2 4 - 9 Anton Carlsson, Martin Morén Stiga Sports Arena A2
2020-09-10 19:00 169010014 Strängnäs IBK AS - Nykvarns IBF Ungdom A-lag 7 - 4 Richard Himberg, Daniel Pettersson Thomas Arena
2020-09-11 19:00 169010003 Katrineholms IBF HJ - Åby IBK Herrjunior Mikael Samuelsson, Håkan Rask Duveholmshallen A
2020-09-12 11:30 169010039 Katrineholms IBF HJ - Linköping IBK Ungdom HJ 7 - 3 Christian Johnsson, Viktor Taavitsainen Duveholmshallen A
2020-09-12 13:00 169010033 Trosa Edanö IBK H2 - Salems IF JAS 2 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Magnus Berg Hedebyhallen
2020-09-12 13:00 169010007 IFK Gnesta A-lag - Ingarö IF A Inst. Gnesta Sporthall
2020-09-12 15:00 169010050 Telge SIBK HJ/JAS - Trosa Edanö IBK HJ 4 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Magnus Berg Pershagens Sporthall
2020-09-12 15:00 169010044 Telge SIBK P07/08 - Salems IF P08 Blå Svår-Svår (P08) 5 - 1 Julia Södergren, Malva Eriksson Västergård Arena A
2020-09-12 16:00 169010024 Onyx IBK - Strängnäs IBK AS 4 - 4 Christer Avasjö, Jonas Holm Rosvalla A
2020-09-12 16:30 169010045 Telge SIBK P04/05 - Torshälla IBK P05 2 - 4 Västergård Arena A
2020-09-13 10:00 169010051 Telge SIBK H2 - Ledberg IBF H1 Inst. Västergård Arena A
2020-09-13 13:00 169010052 Ledberg IBF H1 - IFK Arboga H2 Inst. Västergård Arena A
2020-09-13 13:00 169010049 IBF Norrköping P 07/08 - Onyx IBS P06 Nyköping 1 - 5 Camilla Örnebro Ramdalshallen
2020-09-13 16:00 169010053 Telge SIBK H2 - IFK Arboga H2 Inst. Västergård Arena A
2020-09-14 19:30 169010043 IFK Gnesta Herrjunior - Onyx IBS HJ Jesper Asplund, Robin Hynninen Gnesta Sporthall
2020-09-16 19:00 169010056 Katrineholms IBF P06 - Åby IBK Ungdom P06/05 Daniel Jävergren, Rickard Andersson Duveholmshallen A
2020-09-19 15:00 169010015 Strängnäs IBK AS - FBC Lerum 9 - 8 Richard Himberg, Daniel Pettersson Hammarens IP
2020-09-19 15:00 169010012 Onyx IBK - Salems IF A-Laget 6 - 5 Bemir Brkic, Rasmus Widén Rosvalla A
2020-09-20 10:00 169010040 Torshälla IBK HJ - Västerås IBS H3 4 - 7 Stefan Öberg, Peter Palmelius Skjulstahallen A
2020-09-20 14:15 169010054 Torshälla IBK P04 - Strängnäs IBK P04 7 - 2 Martin Morén, Linus Broberg Skjulstahallen A
2020-09-20 14:30 169010058 Nykvarns IF HJ - Älvsjö AIK IBF HJ 3 3 - 6 Ivan Wahlström, Mathias Lindvall Björkestahallen
2020-09-20 18:00 169010038 IFK Mariefred H3 - Eskilstuna Nyfors IK A-lag 5 - 6 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Hammarens IP
2020-09-21 19:30 169010055 IFK Gnesta Herrjunior - FBI Tullinge JAS Jesper Asplund, Robin Hynninen Gnesta Sporthall
2020-09-23 19:30 169010059 Ekbackskyrkans IBK A-lag - Pålsboda IBF H3 12 - 8 Aarre Hietanen, Timo Granetin Vingåkers Sporthall
2020-09-24 23:59 169010062 Vakant plats - Vakant plats Niclas Andersson, Göran Engfors Rosvalla A
2020-09-26 12:00 169010057 IFK Mariefred H3 - Järna SK Herrar Div 3 4 - 6 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Hammarens IP
2020-09-29 21:00 169010064 Telge SIBK H3 - Galagowear FBC Södertälje H3 10 - 8 Emil Moberg, Viktor Taavitsainen Västergård Arena A
2020-09-30 18:30 169010063 Mesta IBK P07 - Enköpings IBK Pojkar 07 10 - 6 Adam Mejenqvist, Casper Larsson Skjulstahallen A
2020-11-01 169010065 Trosa Edanö IBK P 07/08 Röd D - Rotebro IS IBK P07 Ljusröd Medel Lätt Magnus Appelkvist, Oscar Gärling Hedebyhallen
2020-11-08   Uppskj. 169010066 Trosa Edanö IBK P 07/08 Röd E - Pershagens SK P09 Uppskj. Hedebyhallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis