Blånivå Flick Höst 23 (2018/19)

Gruppspel
Newbody Norr F07-08-09
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 09:30 065000003 Stenungsunds IBK F08/09 - IBK Kungälv F08/09 Munkegärde Stenungsund Arena
2018-10-13 09:30 065000004 Dingle AIK F07-08 - IBK Kungälv F07/08/09 Kastelle Rasmus Pettersson Plate, Filip Forsberg Munkedals Idrottshall
2018-10-13 16:00 065000002 Ale IBF F08/09 - Dingle AIK F09 Rebecka Eriksson, Julia Sandgren Ale Kulturrum
2018-10-20 11:00 065000008 Dingle AIK F07-08 - Stenungsunds IBK F08/09 Rasmus Pettersson Plate, Filip Forsberg Munkedals Idrottshall
2018-10-21 12:15 065000007 IBK Kungälv F07/08/09 Kastelle - Ale IBF F08/09 David Lis-Olivebring, Hugo Salegård Kastellegårdshallen
2018-10-21 13:15 065000006 IBK Kungälv F08/09 Munkegärde - Surte IS IBK F08 Oscar Westberg, Erik Olofsgård Munkegärdehallen
2018-10-27 09:20 065000012 Ale IBF F08/09 - Stenungsunds IBK F08/09 Linnea Persson, Moa Westerdahl Ale Kulturrum
2018-10-27 11:15 065000011 Surte IS IBK F08 - Dingle AIK F07-08 Kasper Mourujärvi, Erik Lantz Bohushallen
2018-10-28 17:45 065000010 Dingle AIK F09 - IBK Kungälv F07/08/09 Kastelle Munkedals Idrottshall
2018-11-10 09:30 065000014 Dingle AIK F07-08 - IBK Kungälv F08/09 Munkegärde Andreas Brunzell, Edwin Markusson Munkedals Idrottshall
2018-11-10 10:50 065000016 Ale IBF F08/09 - Surte IS IBK F08 Oliwer Juhlin, Oskar Karlsson Ale Kulturrum
2018-11-11 09:15 065000015 Stenungsunds IBK F08/09 - Dingle AIK F09 Leo Nielsen, William Sirén Stenungsund Arena
2018-11-18 09:30 065000020 Dingle AIK F09 - Surte IS IBK F08 Eric Ingman, Fernanda Johansson Capitao Munkedals Idrottshall
2018-11-18 12:15 065000019 IBK Kungälv F08/09 Munkegärde - Ale IBF F08/09 David Lis-Olivebring, Hugo Salegård Munkegärdehallen
2018-11-18 14:15 065000018 IBK Kungälv F07/08/09 Kastelle - Stenungsunds IBK F08/09 Oscar Westberg, Erik Olofsgård Kastellegårdshallen
2018-11-22 18:00 065000023 Surte IS IBK F08 - IBK Kungälv F07/08/09 Kastelle Isak Brogren, Mikael Krantz Bohushallen
2018-11-24 09:30 065000024 Dingle AIK F09 - IBK Kungälv F08/09 Munkegärde Rasmus Pettersson Plate, Elsa Tellin Munkedals Idrottshall
2018-11-25 12:20 065000022 Ale IBF F08/09 - Dingle AIK F07-08 Edwin Bryfors, Albin Ekstedt Kronan Älvängen
2018-12-08 09:30 065000030 Dingle AIK F09 - Ale IBF F08/09 Fernanda Johansson Capitao, Rasmus Pettersson Plate Munkedals Idrottshall
2018-12-09 11:15 065000031 IBK Kungälv F08/09 Munkegärde - Stenungsunds IBK F08/09 Theodor Göthberg, Charlie Johansson Munkegärdehallen
2018-12-09 16:15 065000032 IBK Kungälv F07/08/09 Kastelle - Dingle AIK F07-08 Agnes Andersson, Molly Larsson Kastellegårdshallen
2018-12-15 09:15 065000036 Stenungsunds IBK F08/09 - Dingle AIK F07-08 Melvin Kristiansson, Leo Nielsen Stenungsund Arena
2018-12-15 09:20 065000035 Ale IBF F08/09 - IBK Kungälv F07/08/09 Kastelle Linnea Persson, Julia Sandgren Ale Kulturrum
2018-12-15 11:00 065000034 Surte IS IBK F08 - IBK Kungälv F08/09 Munkegärde Isak Brogren, Mikael Krantz Bohushallen
Newbody Sydväst F07
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-14 11:00 065002001 IBF Älvstranden F06/08 - Lindome IBK F07 Ej offentliggjord, Jakob Mentzer Santoshallen
2018-10-14 16:00 065002003 Kärra IBK F07 Svart - FBC Vinga F07 Vår Emil Hansson, Oliver Gander Kärra Sporthall
2018-10-20 13:00 065002004 Mölndals IBF F06-07 - IBF Älvstranden F06/08 Diako Ahmadi, Emrik Lindahl Katrinebergshallen
2018-10-21 11:00 065002005 FBC Vinga F07 Vår - Lindome IBK F07 Sofia Rydne, Viking Herrström Hall Of Flame
2018-10-27 12:00 065002008 Mölndals IBF F06-07 - Kärra IBK F07 Svart Aktiviteten A-Hall
2018-10-28 10:00 065002007 IBF Älvstranden F06/08 - FBC Vinga F07 Vår Santoshallen
2018-11-11 08:30 065002010 Kärra IBK F07 Svart - IBF Älvstranden F06/08 Emil Hansson, Sebastian Henriksen Kärra Sporthall
2018-11-11 10:00 065002012 Lindome IBK F07 - Mölndals IBF F06-07 Emma Kjellander, Nicole Sartipy Almåshallen B
2018-11-18 09:00 065002018 FBC Vinga F07 Vår - Kärra IBK F07 Svart Lucas Thorsson, Kim Bergius Hall Of Flame
2018-11-18 09:55 065002016 Lindome IBK F07 - IBF Älvstranden F06/08 Linnea Adielsson, Lovisa Adielsson Almåshallen A
2018-12-02 09:00 065002019 IBF Älvstranden F06/08 - Mölndals IBF F06-07 Jakob Lundberg, Jakob Lundberg Santoshallen
2018-12-02 10:00 065002020 Lindome IBK F07 - FBC Vinga F07 Vår Jacob Säfdal, Milton Appelgren Almåshallen A
2018-12-08 17:30 065002023 Kärra IBK F07 Svart - Mölndals IBF F06-07 Oliver Kristiansson, Filip Kloo Kärra Sporthall
2018-12-09 09:00 065002022 FBC Vinga F07 Vår - IBF Älvstranden F06/08 Lucas Thorsson, Kim Bergius Hall Of Flame
2018-12-15 09:00 065002027 Mölndals IBF F06-07 - Lindome IBK F07 , Milan Siljegovic Katrinebergshallen
2018-12-16 09:00 065002025 IBF Älvstranden F06/08 - Kärra IBK F07 Svart Jakob Lundberg, Jakob Lundberg Santoshallen
Newbody Sydväst F08-09
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 11:20 065004002 Eken IBK F09/10 - Kärra IBK F09 Isabella Ilin Persson, Emelie Lebell Ekenhallen 1
2018-11-24 12:15 065004004 Lindås Rasta IBK F08 - Öckerö IBK F08 Felix Fröhlander, Ella Wallsten Lindås Waves Arena
2018-10-20 13:30 065004007 Öckerö IBK F08 - Eken IBK F09/10 Hedenskolans Idrottshall
2018-10-21 13:20 065004008 Lindås Rasta IBK F08 - Lindome IBK F08/09 Sofia Mälsjö, Ella Wallsten Lindås Waves Arena
2018-10-21 14:10 065004005 Kärra IBK F09 - Mölndals IBF F0809 Emil Hansson, Sebastian Henriksen Kärra Sporthall
2018-10-27 12:30 065004012 Eken IBK F09/10 - Lindome IBK F08/09 Matilda Ager, Elin Blume Ekenhallen 1
2018-10-27 16:25 065004010 Kärra IBK F09 - Öckerö IBK F08 Emil Hansson, Sebastian Henriksen Kärra Sporthall
2018-11-10 14:30 065004013 Öckerö IBK F08 - Mölndals IBF F0809 Erik Hulthén, Axel Olausson Hedenskolans Idrottshall
2018-11-11 09:00 065004015 Lindome IBK F08/09 - Kärra IBK F09 Emma Kjellander, Nicole Sartipy Almåshallen B
2018-11-17 13:30 065004018 Öckerö IBK F08 - Lindome IBK F08/09 Erik Hulthén, Axel Olausson Hedenskolans Idrottshall
2018-11-17 14:00 065004017 Mölndals IBF F0809 - Lindås Rasta IBK F08 , Alexander Wannerfeldt-Jonsson Katrinebergshallen
2018-12-01 09:40 065004021 Lindome IBK F08/09 - Mölndals IBF F0809 Hugo Holmgren Jancev, Sebastian Sannerholm Almåshallen A
2018-12-01 11:00 065004022 Eken IBK F09/10 - Lindås Rasta IBK F08 Matilda Ager, Elin Blume Ekenhallen 1
2018-12-08 12:10 065004027 Lindås Rasta IBK F08 - Kärra IBK F09 William Malmqvist, Einar Pålsson Lindås Waves Arena
2018-12-16 15:45 065004025 Mölndals IBF F0809 - Eken IBK F09/10 Felix Östberg, Viktor Petersson Ekenhallen 1
Newbody Öster F 07/08
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 11:00 065001003 Landvetter IBK F07/08 Vit - Pixbo Wallenstam IBK F07 Vit Dennis Liljedahl, Maximilian Sussman Pinntorps Idrottshall
2018-10-13 12:30 065001002 FBC Lerum F07 Svart - Landvetter IBK F07 Lise Wadheden, Josefin Bistedt Rydsbergshallen
2018-10-13 14:10 065001005 Pixbo Wallenstam IBK F08 - Floda IBK F08 Gustaf Broström, Erik Rådhall Mölnlycke Idrottshall B
2018-10-14 13:15 065001006 Utbynäs SK F 08 Utgår.. - Pixbo Wallenstam IBK F07 Röd Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2018-11-10 14:10 065001004 FBC Lerum F08 - IBK Bergum F06/07 Elin Glännå, Alice Klintberg Hjällsnäshallen B-hallen
2018-10-20 12:30 065001011 Pixbo Wallenstam IBK F07 Röd - FBC Lerum F08 Carl Björklund, Kasper Beckman Wallenstam Arena A
2018-10-20 16:10 065001010 Floda IBK F08 - Landvetter IBK F07/08 Vit Alléhallen
2018-10-21 10:00 065001009 IBK Bergum F06/07 - FBC Lerum F07 Svart Emma Stålstad, Amanda Lindström Bergumsskolan
2018-10-21 11:00 065001007 FBC Lerum F07 Röd - Landvetter IBK F07 Lise Wadheden, Josefin Bistedt Rydsbergshallen
2018-10-21 15:15 065001012 Utbynäs SK F 08 Utgår.. - Pixbo Wallenstam IBK F08 Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
065001017 Landvetter IBK F07/08 Vit - Utbynäs SK F 08 Utgår.. Pinntorps Idrottshall
2018-10-27 11:00 065001013 Landvetter IBK F07 - Pixbo Wallenstam IBK F07 Vit Maximilian Sussman, Dennis Liljedahl Pinntorps Idrottshall
2018-10-27 13:00 065001018 FBC Lerum F08 - Pixbo Wallenstam IBK F08 Fabian Lakander, Jesper Bjelkengren Hjällsnäshallen B-hallen
2018-10-27 14:00 065001014 FBC Lerum F07 Röd - IBK Bergum F06/07 Elias Sandin, Erik Norrsell Rydsbergshallen
2018-10-28 12:30 065001016 FBC Lerum F07 Svart - Pixbo Wallenstam IBK F07 Röd Lucas Venderot, Fabian Lakander Rydsbergshallen
2018-11-03 13:00 065001024 FBC Lerum F08 - Landvetter IBK F07/08 Vit Nelly Larsson, Alice Klintberg Rydsbergshallen
2018-11-10 10:30 065001021 Pixbo Wallenstam IBK F07 Röd - FBC Lerum F07 Röd William Balksten, Kasper Beckman Wallenstam Arena A
2018-11-10 12:00 065001020 Floda IBK F08 - Pixbo Wallenstam IBK F07 Vit Matilda Hasselberg, Caroline Nöjd Alléhallen
2018-11-10 13:00 065001023 Pixbo Wallenstam IBK F08 - FBC Lerum F07 Svart Ella Wallsten, Adam Evheden Mölnlycke Idrottshall B
2018-11-11 14:00 065001019 IBK Bergum F06/07 - Landvetter IBK F07 Amanda Lindström, Emma Stålstad Bergumsskolan
065001027 Pixbo Wallenstam IBK F07 Vit - Utbynäs SK F 08 Utgår.. Wallenstam Arena A
2018-11-17 11:00 065001025 Landvetter IBK F07 - Floda IBK F08 Maximilian Sussman, Dennis Liljedahl Pinntorps Idrottshall
2018-11-18 09:00 065001026 IBK Bergum F06/07 - Pixbo Wallenstam IBK F07 Röd Simon Lindholm, Simon Jangblad Bergumsskolan
2018-11-18 11:30 065001028 FBC Lerum F07 Röd - Pixbo Wallenstam IBK F08 Elin Glännå, Alice Klintberg Rydsbergshallen
2018-11-18 13:30 065001030 FBC Lerum F07 Svart - Landvetter IBK F07/08 Vit Elias Sandin, Erik Norrsell Rydsbergshallen
2018-11-24 11:00 065001035 Landvetter IBK F07/08 Vit - FBC Lerum F07 Röd Josefine Selén, Ella Zetterstedt Pinntorps Idrottshall
2018-11-24 13:00 065001034 FBC Lerum F08 - Pixbo Wallenstam IBK F07 Vit Elin Glännå, Fabian Lakander Hjällsnäshallen B-hallen
2018-11-24 15:00 065001031 Pixbo Wallenstam IBK F07 Röd - Landvetter IBK F07 Frida Hellström, Matilda Grapengiesser Wallenstam Arena A
2018-11-24 16:10 065001033 Pixbo Wallenstam IBK F08 - IBK Bergum F06/07 Frida Hellström, Matilda Grapengiesser Wallenstam Arena A
2018-11-25 16:15 065001032 Utbynäs SK F 08 Utgår.. - Floda IBK F08 William Gerhauser, Alfred Svedberg Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
065001037 Landvetter IBK F07 - Utbynäs SK F 08 Utgår.. Pinntorps Idrottshall
2018-12-01 14:10 065001041 Pixbo Wallenstam IBK F07 Vit - FBC Lerum F07 Svart Kasper Beckman, Joel Hoffmann Mölnlycke Idrottshall B
2018-12-01 14:40 065001038 Pixbo Wallenstam IBK F07 Röd - FBC Lerum F07 Röd Carl Björklund, Carl Rudmark Wallenstam Arena A
2018-12-02 09:00 065001039 Floda IBK F08 - FBC Lerum F08 Matilda Hasselberg, Caroline Nöjd Alléhallen
2018-12-02 12:00 065001040 IBK Bergum F06/07 - Landvetter IBK F07/08 Vit Pontus Wikander, Joar Lukkari Bergumsskolan
065001044 FBC Lerum F08 - Utbynäs SK F 08 Utgår.. Rydsbergshallen
2018-12-08 13:00 065001043 Pixbo Wallenstam IBK F08 - Landvetter IBK F07 Linnea Bevenäs, Tuva Ericsson Mölnlycke Idrottshall B
2018-12-08 13:30 065001046 FBC Lerum F07 Svart - Floda IBK F08 Ej offentliggjord, Fabian Lakander Rydsbergshallen
2018-12-09 10:00 065001045 Landvetter IBK F07/08 Vit - Pixbo Wallenstam IBK F07 Röd Cheri Lundberg-Davidson, Ella Odengård Pinntorps Idrottshall
2018-12-09 12:05 065001048 FBC Lerum F07 Röd - Pixbo Wallenstam IBK F07 Vit Nelly Larsson, Alice Klintberg Rydsbergshallen
2018-12-15 10:40 065001050 Pixbo Wallenstam IBK F08 - Landvetter IBK F07/08 Vit Irmeli Wikström, Linnea Bevenäs Wallenstam Arena A
2018-12-15 12:00 065001049 Landvetter IBK F07 - FBC Lerum F08 Lucas Aebischer Skogbäck, Linus Svensson Pinntorps Idrottshall
2018-12-15 15:10 065001053 Floda IBK F08 - FBC Lerum F07 Röd Sven Hallengren, Anders Jansson Alléhallen
2018-12-16 11:00 065001054 IBK Bergum F06/07 - Pixbo Wallenstam IBK F07 Vit Simon Jangblad, Emil Andersson Bergumsskolan
2018-12-16 14:15 065001051 Utbynäs SK F 08 Utgår.. - FBC Lerum F07 Svart Sixten Ljungklint-Ekman, Manuel Bäckström Cantero Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
Newbody Öster F 08/09
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 13:15 065003004 Partille IBS F08 Vit - Pixbo Wallenstam IBK F09 Röd Vilmer Ejeskär, Oliver Thorén Qvisthallen
2018-10-13 14:45 065003001 FBC Lerum F09 Svart - IBK Bergum / Utbynäs SK F07/08 Alice Klintberg, Fabian Lakander Hjällsnäshallen B-hallen
2018-10-14 10:00 065003002 Landvetter IBK F09 vit - FBC Lerum F09 Röd Maximilian Sussman, Dennis Liljedahl Pinntorps Idrottshall
2018-10-14 10:40 065003003 Pixbo Wallenstam IBK F09 Vit - Landvetter IBK F09 Vår Nellie Lökkeberg, Tyra Mattsson Mölnlycke Idrottshall B
2018-10-20 09:30 065003008 Partille IBS F08 Vit - Pixbo Wallenstam IBK F09 Vit Juliano Boric, Johannes Angel Qvisthallen
2018-10-20 12:00 065003006 Landvetter IBK F09 Vår - IBK Bergum / Utbynäs SK F07/08 Lucas Aebischer Skogbäck, Linus Svensson Pinntorps Idrottshall
2018-10-20 15:50 065003007 Pixbo Wallenstam IBK F09 Röd - Landvetter IBK F09 vit William Balksten, Joel Hoffmann Wallenstam Arena A
2018-10-21 09:00 065003005 FBC Lerum F09 Röd - FBC Lerum F09 Svart Lise Wadheden, Josefin Bistedt Rydsbergshallen
2018-10-27 12:00 065003012 Landvetter IBK F09 vit - Pixbo Wallenstam IBK F09 Vit Maximilian Sussman, Dennis Liljedahl Pinntorps Idrottshall
2018-10-28 09:00 065003011 IBK Bergum / Utbynäs SK F07/08 - Partille IBS F08 Vit Oskar Kanerva, Emil Andersson Bergumsskolan
2018-10-28 09:30 065003010 FBC Lerum F09 Röd - Pixbo Wallenstam IBK F09 Röd Elias Sandin, Erik Norrsell Rydsbergshallen
2018-10-28 11:30 065003009 FBC Lerum F09 Svart - Landvetter IBK F09 Vår Elias Sandin, Lucas Venderot Rydsbergshallen
2018-11-10 10:30 065003014 Partille IBS F08 Vit - Landvetter IBK F09 Vår Sofia Fröberg, Simon Lindén Qvisthallen
2018-11-10 14:10 065003015 Pixbo Wallenstam IBK F09 Vit - FBC Lerum F09 Röd Ella Wallsten, Adam Evheden Mölnlycke Idrottshall B
2018-11-10 16:30 065003013 Pixbo Wallenstam IBK F09 Röd - FBC Lerum F09 Svart Linus Alex, Carl Rudmark Mölnlycke Idrottshall B
2018-11-25 10:00 065003016 Landvetter IBK F09 vit - IBK Bergum / Utbynäs SK F07/08 Emma Stålstad, Amanda Lindström Bergumsskolan
2018-11-17 10:00 065003022 Landvetter IBK F09 vit - Partille IBS F08 Vit Maximilian Sussman, Dennis Liljedahl Pinntorps Idrottshall
2018-11-18 08:30 065003024 FBC Lerum F09 Röd - Landvetter IBK F09 Vår Elias Sandin, Erik Norrsell Rydsbergshallen
2018-11-18 10:00 065003023 IBK Bergum / Utbynäs SK F07/08 - Pixbo Wallenstam IBK F09 Röd Oskar Kanerva, Joar Lukkari Bergumsskolan
2018-11-18 11:00 065003021 Pixbo Wallenstam IBK F09 Vit - FBC Lerum F09 Svart Carl Björklund, Joel Hoffmann Mölnlycke Idrottshall B
2018-12-01 10:20 065003027 Partille IBS F08 Vit - FBC Lerum F09 Röd Juliano Boric, Johannes Angel Qvisthallen
2018-12-01 14:00 065003025 FBC Lerum F09 Svart - Landvetter IBK F09 vit Alice Klintberg, Fabian Lakander Rydsbergshallen
2018-12-02 13:00 065003026 Pixbo Wallenstam IBK F09 Vit - IBK Bergum / Utbynäs SK F07/08 Matilda Grapengiesser, Irmeli Wikström Mölnlycke Idrottshall B
2018-12-02 15:20 065003028 Pixbo Wallenstam IBK F09 Röd - Landvetter IBK F09 Vår Alice Petersson, Frida Hellström Mölnlycke Idrottshall B
2018-12-09 08:00 065003031 Landvetter IBK F09 Vår - Pixbo Wallenstam IBK F09 Vit Cheri Lundberg-Davidson, Ella Odengård Pinntorps Idrottshall
2018-12-09 09:00 065003029 IBK Bergum / Utbynäs SK F07/08 - FBC Lerum F09 Svart Simon Lindholm, Emil Andersson Bergumsskolan
2018-12-09 12:50 065003030 FBC Lerum F09 Röd - Landvetter IBK F09 vit Lucas Venderot, Fabian Lakander Hjällsnäshallen B-hallen
2018-12-09 16:40 065003032 Pixbo Wallenstam IBK F09 Röd - Partille IBS F08 Vit Adam Evheden, Carl Rudmark Wallenstam Arena A
2018-12-16 09:00 065003033 FBC Lerum F09 Svart - FBC Lerum F09 Röd Elias Sandin, Jesper Bjelkengren Rydsbergshallen
2018-12-16 09:00 065003034 IBK Bergum / Utbynäs SK F07/08 - Landvetter IBK F09 Vår Oskar Kanerva, Joar Lukkari Bergumsskolan
2018-12-16 10:30 065003036 Pixbo Wallenstam IBK F09 Vit - Partille IBS F08 Vit Lina Sjöberg, Irmeli Wikström Wallenstam Arena A
2018-12-16 11:00 065003035 Landvetter IBK F09 vit - Pixbo Wallenstam IBK F09 Röd Josefine Selén, Ella Zetterstedt Pinntorps Idrottshall

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis