Herrar Division 3 (2018/19)

Gruppspel
Herrar Division 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-28 19:15 230200001 Ledberg IBF U-lag - Linköpings IBS 4 - 5 Jesper Liedberg, Peter Ström Kärnahallen
2018-09-28 19:15 230200003 Solfjäderstaden IBK U-lag - Hjulsbro IK 7 - 6 e.förl. Christian Jarl, Daniel Lindbom-Rydell Motala Sporthall
2018-09-28 19:30 230200004 Borensberg IBC - Rimforsa IF U-lag 12 - 3 Magnus Jakobsson, Patricio Boiardt Hällaskolan
2018-09-29 10:45 230200002 Bergs IK U-lag - Mjölby IBK 6 - 9 Peter Ström, Thomas Nystrand Ljungsbro Sporthall
2018-09-30 14:45 230200006 Linköping IBK Ungdom U-lag - IBF Antvarden 9 - 8 Roger Balogh, Peter Persson Folkungahallen
2019-03-21 20:45 230200005 IBK Succé U-lag - BK Vingen 5 - 6 Hampus Larsson, Oscar Bard Kärnahallen
2018-10-05 19:00 230200008 Rimforsa IF U-lag - Bergs IK U-lag 3 - 4 Peter Ström, Thomas Nystrand Åsundahallen
2018-10-05 19:15 230200007 Hjulsbro IK - Ledberg IBF U-lag 3 - 8 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Kärnahallen
2018-10-05 19:30 230200009 BK Vingen - Solfjäderstaden IBK U-lag 5 - 3 David Björketun, Jesper Jonsson Skärblacka Sporthall
2018-10-05 19:30 230200012 Mjölby IBK - Linköping IBK Ungdom U-lag 6 - 4 Henric Lundeborg, Daniel Hermansson Lagmanshallen
2018-10-06 14:45 230200010 IBF Antvarden - Borensberg IBC 21 - 5 Denis Ogresevic, Elvis Ogresevic Överums Sporthall
2018-10-07 09:30 230200011 Linköpings IBS - IBK Succé U-lag 8 - 1 David Björketun, Jesper Jonsson Folkungahallen
2018-10-12 19:30 230200016 Borensberg IBC - Hjulsbro IK 5 - 6 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Hällaskolan
2018-10-13 13:45 230200015 Solfjäderstaden IBK U-lag - Rimforsa IF U-lag 6 - 5 Daniel Lindbom-Rydell, Rågher Godin Motala Sporthall
2018-10-13 18:00 230200017 IBK Succé U-lag - IBF Antvarden 3 - 19 Jimmy Eliasson, Jesper Jonsson Kärnahallen
2018-10-14 12:00 230200014 Bergs IK U-lag - Linköpings IBS 2 - 8 Emil Glenngård, Jimmy Eliasson Kärnahallen
2018-10-14 16:15 230200013 Ledberg IBF U-lag - Mjölby IBK 10 - 4 Denis Ogresevic, Elvis Ogresevic Kärnahallen
2018-10-14 18:15 230200018 Linköping IBK Ungdom U-lag - BK Vingen 11 - 5 Hampus Larsson, Oscar Bard Folkungahallen
2018-10-19 19:30 230200019 BK Vingen - Ledberg IBF U-lag 6 - 9 Hampus Larsson, Oscar Bard Skärblacka Sporthall
2018-10-20 14:45 230200020 IBF Antvarden - Bergs IK U-lag 11 - 12 e.förl. Peter Ström, Emil Glenngård Överums Sporthall
2018-10-20 15:30 230200024 Rimforsa IF U-lag - Linköping IBK Ungdom U-lag 7 - 9 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Åsundahallen
2018-10-20 15:45 230200021 Linköpings IBS - Solfjäderstaden IBK U-lag 6 - 2 Hampus Larsson, Oscar Bard Kärnahallen
2018-10-21 09:30 230200023 Hjulsbro IK - IBK Succé U-lag 5 - 8 Rågher Godin, Daniel Lindbom-Rydell Kärnahallen
2018-12-05 19:30 230200022 Mjölby IBK - Borensberg IBC 10 - 4 Thomas Nystrand, Peter Ström Lagmanshallen
2018-10-26 19:15 230200025 Ledberg IBF U-lag - IBF Antvarden 2 - 4 Magnus Jakobsson, Rågher Godin Kärnahallen
2018-10-26 19:30 230200028 Borensberg IBC - Linköpings IBS 3 - 10 Henric Lundeborg, Hampus Larsson Hällaskolan
2018-10-27 13:15 230200027 Solfjäderstaden IBK U-lag - Mjölby IBK 4 - 6 Hampus Larsson, Magnus Jakobsson Motala Sporthall
2018-10-27 18:00 230200026 Bergs IK U-lag - BK Vingen 11 - 6 Sonny Weideborg, Jimmy Eliasson Ljungsbro Sporthall
2018-10-28 11:00 230200029 IBK Succé U-lag - Rimforsa IF U-lag 4 - 7 Hampus Larsson, Oscar Bard Folkungahallen
2018-10-28 13:15 230200030 Linköping IBK Ungdom U-lag - Hjulsbro IK 3 - 5 Christian Jarl, Daniel Lindbom-Rydell Folkungahallen
2018-11-02 19:30 230200032 IBF Antvarden - Solfjäderstaden IBK U-lag 11 - 8 Peter Ström, William Wengelin Överums Sporthall
2018-11-02 19:30 230200034 BK Vingen - Borensberg IBC 6 - 5 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Skärblacka Sporthall
2018-11-03 12:00 230200033 Rimforsa IF U-lag - Ledberg IBF U-lag 5 - 8 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Åsundahallen
2018-11-04 09:30 230200031 Hjulsbro IK - Bergs IK U-lag 4 - 7 Hampus Larsson, Oscar Bard Folkungahallen
2018-11-04 10:00 230200035 IBK Succé U-lag - Mjölby IBK 1 - 15 Roger Balogh, Peter Persson Kärnahallen
2018-11-04 12:15 230200036 Linköpings IBS - Linköping IBK Ungdom U-lag 8 - 7 e.förl. Daniel Lindbom-Rydell, William Wengelin Kärnahallen
2018-11-07 19:00 230200038 Bergs IK U-lag - IBK Succé U-lag 11 - 6 Thomas Nystrand, Emil Glenngård Ljungsbro Sporthall
2018-11-09 19:15 230200037 Ledberg IBF U-lag - Solfjäderstaden IBK U-lag 17 - 4 Emil Glenngård, Jesper Jonsson Kärnahallen
2018-11-09 19:15 230200039 Linköping IBK Ungdom U-lag - Borensberg IBC 8 - 3 Christian Jarl, Daniel Lindbom-Rydell Folkungahallen
2018-11-10 13:15 230200040 Linköpings IBS - Hjulsbro IK 4 - 5 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Kärnahallen
2018-11-10 13:45 230200042 Rimforsa IF U-lag - IBF Antvarden 9 - 21 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Åsundahallen
2018-12-10 19:30 230200041 Mjölby IBK - BK Vingen 9 - 4 Johan Nordlander, William Wengelin Lagmanshallen
2018-11-16 19:15 230200044 IBK Succé U-lag - Ledberg IBF U-lag 3 - 7 Thomas Nystrand, Peter Ström Kärnahallen
2018-11-16 19:30 230200043 Borensberg IBC - Bergs IK U-lag 5 - 4 e.förl. Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Hällaskolan
2018-11-16 19:30 230200046 BK Vingen - Linköpings IBS 4 - 8 Martin Dahl, Rågher Godin Skärblacka Sporthall
2018-11-16 19:30 230200047 Mjölby IBK - Rimforsa IF U-lag 8 - 9 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Lagmanshallen
2018-11-18 17:00 230200045 Solfjäderstaden IBK U-lag - Linköping IBK Ungdom U-lag 8 - 12 Martin Dahl, Rågher Godin Motala Sporthall
2018-11-18 19:15 230200048 Hjulsbro IK - IBF Antvarden 5 - 10 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Folkungahallen
2018-11-21 20:00 230200049 Solfjäderstaden IBK U-lag - IBK Succé U-lag 7 - 3 Hampus Larsson, Oscar Bard Motala Sporthall
2018-11-23 19:15 230200050 Ledberg IBF U-lag - Borensberg IBC 8 - 6 Hampus Larsson, Sonny Weideborg Kärnahallen
2018-11-23 19:30 230200054 IBF Antvarden - Mjölby IBK 18 - 2 Rågher Godin, Tomas Edstrand Överums Sporthall
2018-11-23 19:40 230200051 Bergs IK U-lag - Linköping IBK Ungdom U-lag 7 - 7 e.förl. Jesper Jonsson, Henric Lundeborg Ljungsbro Sporthall
2018-11-24 11:45 230200053 Hjulsbro IK - BK Vingen 11 - 2 Martin Eriksson, Emil Glenngård Kärnahallen
2018-11-24 16:15 230200052 Linköpings IBS - Rimforsa IF U-lag 6 - 2 Johan Nordlander, William Wengelin Kärnahallen
2018-11-30 19:30 230200056 Borensberg IBC - Solfjäderstaden IBK U-lag 6 - 9 Hampus Larsson, Oscar Bard Hällaskolan
2018-11-30 19:30 230200058 Mjölby IBK - Linköpings IBS 3 - 6 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Lagmanshallen
2018-12-01 13:45 230200059 Rimforsa IF U-lag - Hjulsbro IK 14 - 8 Johan Nordlander, William Wengelin Åsundahallen
2018-12-01 14:00 230200055 Bergs IK U-lag - Ledberg IBF U-lag 4 - 8 David Björketun, Emil Glenngård Ljungsbro Sporthall
2018-12-02 09:30 230200057 Linköping IBK Ungdom U-lag - IBK Succé U-lag 11 - 3 Daniel Lindbom-Rydell, Jesper Liedberg Folkungahallen
2019-01-22 19:30 230200060 IBF Antvarden - BK Vingen WO (5 - 0) , William Wengelin Överums Sporthall
2018-12-14 19:15 230200065 Hjulsbro IK - Mjölby IBK 6 - 6 e.förl. Pierre Hultsten, Jimmy Lindell Ånestadhallen
2018-12-14 19:30 230200066 BK Vingen - Rimforsa IF U-lag 7 - 6 Hampus Larsson, Oscar Bard Skärblacka Sporthall
2018-12-15 09:30 230200061 Ledberg IBF U-lag - Linköping IBK Ungdom U-lag 6 - 3 Emil Glenngård, Martin Eriksson Kärnahallen
2018-12-15 11:45 230200063 IBK Succé U-lag - Borensberg IBC 7 - 9 Jimmy Eliasson, Elvis Ogresevic Kärnahallen
2018-12-15 14:00 230200064 Linköpings IBS - IBF Antvarden 6 - 8 Daniel Hermansson, Henric Lundeborg Kärnahallen
2018-12-16 19:15 230200062 Solfjäderstaden IBK U-lag - Bergs IK U-lag 5 - 7 David Björketun, Jesper Jonsson Motala Sporthall
2019-01-09 19:30 230200068 Mjölby IBK - Bergs IK U-lag 3 - 6 Hampus Larsson, Oscar Bard Lagmanshallen
2019-01-11 19:00 230200070 Rimforsa IF U-lag - Borensberg IBC 8 - 5 Thomas Nystrand, Peter Ström Åsundahallen
2019-01-11 19:15 230200069 Hjulsbro IK - Solfjäderstaden IBK U-lag 4 - 6 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Kärnahallen
2019-01-11 19:30 230200071 BK Vingen - IBK Succé U-lag 12 - 7 Rickard Olsen, Tomas Edstrand Skärblacka Sporthall
2019-01-12 13:00 230200072 IBF Antvarden - Linköping IBK Ungdom U-lag WO (5 - 0) Överums Sporthall
2019-01-13 11:45 230200067 Linköpings IBS - Ledberg IBF U-lag 3 - 4 Christian Jarl, Daniel Lindbom-Rydell Folkungahallen
2019-01-18 19:15 230200073 Ledberg IBF U-lag - Hjulsbro IK 5 - 7 Jesper Liedberg, Jimmy Eliasson Kärnahallen
2019-01-18 19:30 230200076 Borensberg IBC - IBF Antvarden 4 - 17 Thomas Nystrand, Peter Ström Hällaskolan
2019-01-19 10:45 230200075 Solfjäderstaden IBK U-lag - BK Vingen 10 - 5 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Motala Sporthall
2019-01-19 16:15 230200077 IBK Succé U-lag - Linköpings IBS 5 - 11 Hampus Larsson, Oscar Bard Kärnahallen
2019-01-20 11:15 230200074 Bergs IK U-lag - Rimforsa IF U-lag 9 - 5 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Ljungsbro Sporthall
2019-01-20 16:00 230200078 Linköping IBK Ungdom U-lag - Mjölby IBK 6 - 3 Christian Jarl, Daniel Lindbom-Rydell Kärnahallen
2019-01-25 19:15 230200082 Hjulsbro IK - Borensberg IBC 5 - 2 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Ånestadhallen
2019-01-25 19:30 230200081 Rimforsa IF U-lag - Solfjäderstaden IBK U-lag 10 - 8 Martin Dahl, Daniel Lindbom-Rydell Åsundahallen
2019-01-25 19:30 230200083 IBF Antvarden - IBK Succé U-lag 9 - 2 Emil Glenngård, Martin Eriksson Överums Sporthall
2019-01-25 19:30 230200084 BK Vingen - Linköping IBK Ungdom U-lag 16 - 5 Hampus Larsson, Oscar Bard Skärblacka Sporthall
2019-01-27 09:30 230200080 Linköpings IBS - Bergs IK U-lag 6 - 2 Hampus Larsson, Oscar Bard Folkungahallen
2019-02-27 19:30 230200079 Mjölby IBK - Ledberg IBF U-lag 3 - 10 Hampus Larsson, Oscar Bard Lagmanshallen
2019-02-01 19:15 230200085 Ledberg IBF U-lag - BK Vingen 5 - 5 e.förl. Sonny Weideborg, Jesper Liedberg Kärnahallen
2019-02-01 19:30 230200088 Borensberg IBC - Mjölby IBK 5 - 7 Henric Lundeborg, Daniel Hermansson Hällaskolan
2019-02-03 11:15 230200090 Linköping IBK Ungdom U-lag - Rimforsa IF U-lag 3 - 7 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Folkungahallen
2019-02-03 13:30 230200089 IBK Succé U-lag - Hjulsbro IK 4 - 17 Patricio Boiardt, Alen Turcinhodzic Folkungahallen
2019-02-03 15:30 230200086 Bergs IK U-lag - IBF Antvarden 14 - 11 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Folkungahallen
2019-02-03 19:30 230200087 Solfjäderstaden IBK U-lag - Linköpings IBS 1 - 11 Jimmy Eliasson, Jesper Liedberg Motala Sporthall
2019-02-06 19:30 230200093 Mjölby IBK - Solfjäderstaden IBK U-lag 10 - 4 Hampus Larsson, Oscar Bard Lagmanshallen
2019-02-08 19:30 230200091 IBF Antvarden - Ledberg IBF U-lag 15 - 7 Emil Glenngård, Martin Eriksson Överums Sporthall
2019-02-08 19:30 230200092 BK Vingen - Bergs IK U-lag 12 - 14 Alen Turcinhodzic, Patricio Boiardt Skärblacka Sporthall
2019-02-09 13:45 230200095 Rimforsa IF U-lag - IBK Succé U-lag 6 - 5 e.förl. Christian Jarl, Daniel Lindbom-Rydell Åsundahallen
2019-02-10 15:45 230200096 Hjulsbro IK - Linköping IBK Ungdom U-lag 6 - 7 Johan Wiggur, Henric Lundeborg Kärnahallen
2019-02-10 17:00 230200094 Linköpings IBS - Borensberg IBC 9 - 2 Thomas Nystrand, Peter Ström Linköpings Sporthall
2019-02-15 19:15 230200098 Solfjäderstaden IBK U-lag - IBF Antvarden 2 - 17 Jan Wentzell, Oscar Bard Motala Sporthall
2019-02-15 19:15 230200099 Ledberg IBF U-lag - Rimforsa IF U-lag 10 - 7 Emil Glenngård, Roger Balogh Kärnahallen
2019-02-15 19:30 230200100 Borensberg IBC - BK Vingen 6 - 9 Johan Nordlander, Johan Wiggur Hällaskolan
2019-02-15 19:30 230200101 Mjölby IBK - IBK Succé U-lag 9 - 4 Alen Turcinhodzic, Patricio Boiardt Lagmanshallen
2019-02-16 10:30 230200097 Bergs IK U-lag - Hjulsbro IK 4 - 8 Daniel Hermansson, Jimmy Eliasson Ljungsbro Sporthall
2019-02-17 09:30 230200102 Linköping IBK Ungdom U-lag - Linköpings IBS 3 - 14 David Björketun, Johan Wiggur Folkungahallen
2019-02-22 19:15 230200103 Solfjäderstaden IBK U-lag - Ledberg IBF U-lag 3 - 6 Martin Dahl, Rågher Godin Motala Sporthall
2019-02-22 19:30 230200105 Borensberg IBC - Linköping IBK Ungdom U-lag 8 - 3 Daniel Hermansson, Roger Balogh Hällaskolan
2019-02-22 19:30 230200107 BK Vingen - Mjölby IBK 9 - 6 William Wengelin, David Björketun Skärblacka Sporthall
2019-02-23 13:00 230200108 IBF Antvarden - Rimforsa IF U-lag 9 - 4 Hampus Larsson, Oscar Bard Överums Sporthall
2019-02-23 15:30 230200106 Hjulsbro IK - Linköpings IBS 3 - 8 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Kärnahallen
2019-02-23 17:45 230200104 IBK Succé U-lag - Bergs IK U-lag 3 - 15 Elvis Ogresevic, Denis Ogresevic Kärnahallen
2019-03-01 19:15 230200110 Ledberg IBF U-lag - IBK Succé U-lag 11 - 1 Henric Lundeborg, Johan Nordlander Kärnahallen
2019-03-01 19:15 230200111 Linköping IBK Ungdom U-lag - Solfjäderstaden IBK U-lag 5 - 7 Alen Turcinhodzic, Jimmy Eliasson Folkungahallen
2019-03-01 19:30 230200114 IBF Antvarden - Hjulsbro IK WO (5 - 0) Överums Sporthall
2019-03-01 19:40 230200109 Bergs IK U-lag - Borensberg IBC 8 - 6 Thomas Nystrand, Peter Ström Ljungsbro Sporthall
2019-03-02 12:00 230200113 Rimforsa IF U-lag - Mjölby IBK 4 - 5 Hampus Larsson, Oscar Bard Åsundahallen
2019-03-02 15:45 230200112 Linköpings IBS - BK Vingen 7 - 4 Denis Ogresevic, Elvis Ogresevic Kärnahallen
2019-03-08 19:15 230200117 Linköping IBK Ungdom U-lag - Bergs IK U-lag 4 - 6 Martin Eriksson, Emil Glenngård Folkungahallen
2019-03-08 19:30 230200116 Borensberg IBC - Ledberg IBF U-lag 5 - 7 Rågher Godin, Martin Dahl Hällaskolan
2019-03-08 19:30 230200119 BK Vingen - Hjulsbro IK 8 - 7 e.förl. Johan Wiggur, Rickard Olsen Skärblacka Sporthall
2019-03-08 19:30 230200120 Mjölby IBK - IBF Antvarden 5 - 6 Thomas Nystrand, Peter Ström Lagmanshallen
2019-03-09 13:45 230200118 Rimforsa IF U-lag - Linköpings IBS 3 - 19 Thomas Nystrand, Peter Ström Åsundahallen
2019-03-10 15:15 230200115 IBK Succé U-lag - Solfjäderstaden IBK U-lag 9 - 12 David Björketun, Sonny Weideborg Folkungahallen
2019-03-15 19:15 230200121 Ledberg IBF U-lag - Bergs IK U-lag 5 - 3 Sonny Weideborg, Magnus Jakobsson Kärnahallen
2019-03-15 19:15 230200125 Hjulsbro IK - Rimforsa IF U-lag 6 - 4 Martin Dahl, Rågher Godin Ånestadhallen
2019-03-15 19:30 230200126 BK Vingen - IBF Antvarden 10 - 6 Hampus Larsson, Oscar Bard Skärblacka Sporthall
2019-03-17 09:30 230200123 IBK Succé U-lag - Linköping IBK Ungdom U-lag 2 - 10 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2019-03-17 11:45 230200124 Linköpings IBS - Mjölby IBK 7 - 3 Elvis Ogresevic, Magnus Jakobsson Folkungahallen
2019-03-17 19:15 230200122 Solfjäderstaden IBK U-lag - Borensberg IBC 11 - 5 Thomas Nystrand, Peter Ström Motala Sporthall
2019-03-23 14:30 230200127 Linköping IBK Ungdom U-lag - Ledberg IBF U-lag 1 - 11 Daniel Lindbom-Rydell, William Wengelin Kärnahallen
2019-03-23 14:30 230200128 Bergs IK U-lag - Solfjäderstaden IBK U-lag 7 - 5 Roger Balogh, Elvis Ogresevic Ljungsbro Sporthall
2019-03-23 14:30 230200129 Borensberg IBC - IBK Succé U-lag 18 - 4 Jesper Liedberg, Jimmy Eliasson Hällaskolan
2019-03-23 14:30 230200130 IBF Antvarden - Linköpings IBS 5 - 6 Daniel Hermansson, Thomas Nystrand Överums Sporthall
2019-03-23 14:30 230200131 Mjölby IBK - Hjulsbro IK 4 - 3 Johan Wiggur, Magnus Jakobsson Lagmanshallen
2019-03-23 14:30 230200132 Rimforsa IF U-lag - BK Vingen 6 - 17 Rågher Godin, Martin Dahl Åsundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Linköpings IBS 22 18 1 (1) 3 176-76 100 56
2. IBF Antvarden 22 17 1 (0) 4 241-115 126 52
3. Ledberg IBF U-lag 22 17 1 (0) 4 168-100 68 52
4. Bergs IK U-lag 22 13 3 (1) 6 163-140 23 43
5. Mjölby IBK 22 11 1 (0) 10 136-136 0 34
6. BK Vingen 22 10 2 (1) 10 158-162 -4 33
7. Hjulsbro IK 22 9 3 (0) 10 130-131 -1 30
8. Linköping IBK Ungdom U-lag 22 9 2 (0) 11 131-151 -20 29
9. Solfjäderstaden IBK U-lag 22 8 1 (1) 13 132-173 -41 26
10. Rimforsa IF U-lag 22 6 1 (1) 15 134-189 -55 20
11. Borensberg IBC 22 4 1 (1) 17 129-180 -51 14
12. IBK Succé U-lag 22 1 1 (0) 20 90-235 -145 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis