Pojkar Udda serier Röd nivå (2017/18)

Gruppspel
Pantamera P Div. 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-12-02 15:30 193101007 Gimonäs Umeå IF /Svart - Holmsund City IBC 7 - 1 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Sjöfruhallen
2017-12-16 11:30 193101010 Holmsund City IBC - Team Thorengruppen SK 2 - 3 Gustav Broadhall, Magnus Fessé Storsjöhallen
2018-01-13 14:00 193101011 Team Thorengruppen SK - Gimonäs Umeå IF /Svart 1 - 6 Bjarne Andersson, Kent Fagerberg Sporthushallen
2018-01-27 12:30 193101013 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF /Svart 4 - 4 Gustav Broadhall, Thanasis Provatas Storsjöhallen
2018-02-04 13:30 193101016 Team Thorengruppen SK - Holmsund City IBC 5 - 3 Anastasia Oberlauf, Morgan Poopuu Vildmannahallen
2018-02-13 19:30 193101017 Gimonäs Umeå IF /Svart - Team Thorengruppen SK 1 - 3 Andreas Eriksson, Kim Fallbjörk Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Thorengruppen SK 4 3 0 1 12-12 0 9
2. Gimonäs Umeå IF / Svart 4 2 1 1 18-9 9 7
3. Holmsund City IBC 4 0 1 3 10-19 -9 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 1 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-11-05 15:00 193151001 Clemensnäs IF/RIF P 02-03 - Gamla Stan IBK P02-03 3 - 2 Bobby Hjelte, Ville Hedsberg Örjanshallen
2017-11-09 19:00 193151002 Skellefteå IBK P03 - Byske IF P01-03 5 - 4 Joakim Broman, Elias Norden Eddahallen
2017-11-12 12:00 193151004 Byske IF P01-03 - Clemensnäs IF/RIF P 02-03 7 - 9 , Andreas Åström Byske Sporthall
2018-03-15 19:00 193151003 Gamla Stan IBK P02-03 - Skellefteå IBK P03 2 - 3 Patrik Häggström, Daniel Degerman Eddahallen
2017-11-18 12:30 193151005 Gamla Stan IBK P02-03 - Byske IF P01-03 2 - 4 Lasse Ekesryd, Micael Holmbom Balderhallen A
2017-11-19 16:00 193151006 Clemensnäs IF/RIF P 02-03 - Skellefteå IBK P03 4 - 4 , Joakim Broman Örjanshallen
2017-12-03 12:00 193151008 Byske IF P01-03 - Skellefteå IBK P03 5 - 6 , Bobby Hjelte Byske Sporthall
2017-12-04 20:30 193151007 Gamla Stan IBK P02-03 - Clemensnäs IF/RIF P 02-03 2 - 8 Joakim Broman, Lasse Ekesryd Lejonströmshallen
2017-12-16 12:00 193151009 Skellefteå IBK P03 - Gamla Stan IBK P02-03 7 - 2 David Morén, Elias Norden Balderhallen A
2017-12-17 14:00 193151010 Clemensnäs IF/RIF P 02-03 - Byske IF P01-03 4 - 3 Johan Rönnberg, David Jonsson Örjanshallen
2018-01-07 14:00 193151011 Byske IF P01-03 - Gamla Stan IBK P02-03 9 - 10 , Joakim Broman Byske Sporthall
2018-01-07 14:00 193151012 Skellefteå IBK P03 - Clemensnäs IF/RIF P 02-03 3 - 6 Elias Norden, Daniel Degerman Balderhallen B
2018-01-21 13:30 193151014 Skellefteå IBK P03 - Byske IF P01-03 10 - 2 Joakim Broman, Alvin Gustavsson Eddahallen
2018-01-22 17:55 193151013 Clemensnäs IF/RIF P 02-03 - Gamla Stan IBK P02-03 2 - 6 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Örjanshallen
2018-01-28 16:15 193151016 Byske IF P01-03 - Clemensnäs IF/RIF P 02-03 3 - 9 , Jörgen Lundberg Byske Sporthall
2018-01-28 17:00 193151015 Gamla Stan IBK P02-03 - Skellefteå IBK P03 4 - 0 Patrik Häggström, Andreas Åström Balderhallen A
2018-02-04 18:30 193151017 Gamla Stan IBK P02-03 - Byske IF P01-03 8 - 3 Melker Westerberg, Isaac Sjunnesson Balderhallen A
2018-02-05 17:55 193151018 Clemensnäs IF/RIF P 02-03 - Skellefteå IBK P03 1 - 1 Lasse Ekesryd, Bobby Hjelte Örjanshallen
2018-02-17 13:30 193151019 Gamla Stan IBK P02-03 - Clemensnäs IF/RIF P 02-03 4 - 4 Lasse Ekesryd, Micael Holmbom Balderhallen A
2018-02-17 14:00 193151020 Byske IF P01-03 - Skellefteå IBK P03 5 - 6 Jörgen Lundberg Byske Sporthall
2018-02-24 13:30 193151022 Clemensnäs IF/RIF P 02-03 - Byske IF P01-03 Andreas Åström, Joakim Broman Örjanshallen
2018-02-25 16:00 193151021 Skellefteå IBK P03 - Gamla Stan IBK P02-03 1 - 0 Melker Westerberg, Ville Hedsberg Eddahallen
2018-03-11 15:00 193151024 Skellefteå IBK P03 - Clemensnäs IF/RIF P 02-03 9 - 3 Micael Holmbom, Daniel Degerman Balderhallen A
2018-03-11 16:00 193151023 Byske IF P01-03 - Gamla Stan IBK P02-03 5 - 9 Andreas Åström Byske Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK P03 12 8 2 2 55-38 17 26
2. Clemensnäs IF/ RIF P 02-03 11 6 3 2 53-44 9 21
3. Gamla Stan IBK P02-03 12 5 1 6 51-49 2 16
4. Byske IF P01-03 11 1 0 10 50-78 -28 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-29 10:00 193111002 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Sävar IK 6 - 9 , Thanasis Provatas Ålidhemshallen
2017-10-29 12:00 193111001 Täfteå IK - Hissjö SK /IBF Dalen 16 - 0 Björn Glad, Marcus Glad Täftehallen
2017-10-29 12:00 193111003 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/P04Vit 5 - 5 Lydia Elstig, Sanna Åslin Elofssonhallen
2017-11-11 10:00 193111005 Sävar IK - Röbäcks IF 5 - 8 Björn Glad, Marcus Glad Täftehallen
2017-11-11 11:00 193111006 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/P04Vit 7 - 5 Edvin Bonn, Joel Långström Täftehallen
2017-11-12 16:30 193111004 Hissjö SK /IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 2 - 2 Albin Berglund, Linus Berglund Midgårdshallen
2017-11-19 14:00 193111008 Röbäcks IF - Hissjö SK /IBF Dalen 2 - 4 Julia Fältén, Lisa Vestman Elofssonhallen
2017-11-19 16:00 193111009 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Täfteå IK 3 - 9 Ludvig Andersson, Henning Löfgren Sjöfruhallen
2017-11-19 17:00 193111007 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Sävar IK 6 - 3 Ludvig Andersson, Henning Löfgren Sjöfruhallen
2017-12-02 11:00 193111011 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 8 - 6 Lydia Elstig, Hanna Wendén Elofssonhallen
2017-12-02 14:30 193111010 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Hissjö SK /IBF Dalen 4 - 4 Robert Segerstedt, Matilda Karlsson Umeå Energi Arena Öst
2017-12-03 15:00 193111012 Täfteå IK - Sävar IK 9 - 2 Lydia Elstig, Samuel Melin Täftehallen
2017-12-16 11:00 193111015 Röbäcks IF - Täfteå IK 2 - 11 , Christoffer Lind Elofssonhallen
2017-12-16 12:00 193111014 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 7 - 8 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
2017-12-17 10:30 193111013 Sävar IK - Hissjö SK /IBF Dalen 7 - 6 Gustav Broadhall, Magnus Fessé Sävaråhallen
2018-01-13 13:00 193111018 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Röbäcks IF 5 - 4 Christoffer Lind, David Karlsson Sjöfruhallen
2018-01-14 13:00 193111017 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 16 - 11 Ida Edström, Yueshan Lidström Täftehallen
2018-01-14 17:00 193111016 Hissjö SK /IBF Dalen - Täfteå IK 1 - 8 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Vildmannahallen
2018-01-27 12:00 193111019 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Hissjö SK /IBF Dalen 5 - 7 Klas Höglund, Hugo Hellqvist Vildmannahallen
2018-01-27 15:00 193111021 Gimonäs Umeå IF/P04Vit - Täfteå IK 4 - 1 Robert Segerstedt, Andre Williams Sjöfruhallen
2018-01-28 13:30 193111020 Röbäcks IF - Sävar IK 5 - 6 Lisa Vestman, Hanna Wendén Elofssonhallen
2018-02-10 10:30 193111022 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/P04Vit 10 - 3 Lina Holmgren, Matilda Karlsson Sävaråhallen
2018-02-10 11:00 193111024 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/P05Vit 5 - 3 Yueshan Lidström, Frida Nilsson-Wihlbäck Täftehallen
2018-02-10 12:00 193111023 Hissjö SK /IBF Dalen - Röbäcks IF 12 - 1 Julia Fältén, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2018-02-25 12:30 193111026 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Röbäcks IF 5 - 8 Sofia Deijer, David Karlsson Sjöfruhallen
2018-02-25 14:30 193111027 Sävar IK - Täfteå IK 7 - 9 Björn Glad, Mattias Glad Sävaråhallen
2018-02-25 16:00 193111025 Hissjö SK /IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/P04Vit 5 - 7 Viktoria Nordqvist, Matilda Karlsson Vildmannahallen
2018-03-17 13:30 193111029 Gimonäs Umeå IF/P05Vit - Gimonäs Umeå IF/P04Vit 3 - 6 Ida Edström, Frida Nilsson-Wihlbäck Sjöfruhallen
2018-03-18 14:00 193111028 Hissjö SK /IBF Dalen - Sävar IK 4 - 8 Ludvig Andersson, Alva Forss Vildmannahallen
2018-03-18 14:00 193111030 Täfteå IK - Röbäcks IF 5 - 2 Yueshan Lidström, Frida Nilsson-Wihlbäck Täftehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täfteå IK 10 9 0 1 80-29 51 27
2. Sävar IK 10 6 0 4 73-67 6 18
3. Gimonäs Umeå IF/ P04Vit 10 5 2 3 52-50 2 17
4. Hissjö SK / IBF Dalen 10 3 2 5 45-60 -15 11
5. Röbäcks IF 10 3 1 6 45-64 -19 10
6. Gimonäs Umeå IF/ P05Vit 10 1 1 8 52-77 -25 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-28 11:00 193113003 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF 11 - 8 Albin Berglund, Linus Berglund Täftehallen
2017-10-28 11:30 193113002 IBF Dalen/Hissjö SK - Vindelns IF 3 - 10 Lydia Elstig, Alexandra Nimrodsson Musköten 1
2017-10-28 16:30 193113001 Sävar IK - Umeå City IBF /Blå 5 - 3 Tilde Wikström, Sanna Åslin Sävaråhallen
2017-11-12 11:00 193113005 Vindelns IF - Täfteå IK 3 - 6 David Karlsson, Mattias Karlsson FC Vindeln
2017-11-12 13:30 193113004 Umeå City IBF /Blå - IBF Dalen/Hissjö SK 3 - 3 Thanasis Provatas, Henning Löfgren Midgårdshallen
2017-11-12 16:00 193113006 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF 7 - 6 Björn Glad, Marcus Glad Sävaråhallen
2017-11-18 11:30 193113007 Gimonäs Umeå IF - Vindelns IF 4 - 5 David Karlsson, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2017-11-18 12:00 193113008 Täfteå IK - Umeå City IBF /Blå 4 - 4 Ludvig Andersson, Manuel Garzon Täftehallen
2017-11-18 12:30 193113009 IBF Dalen/Hissjö SK - Sävar IK 3 - 4 Robert Segerstedt, Matilda Karlsson Musköten 1
2017-12-02 16:30 193113010 Gimonäs Umeå IF - Umeå City IBF /Blå 6 - 9 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Sjöfruhallen
2017-12-03 12:00 193113011 Täfteå IK - IBF Dalen/Hissjö SK 4 - 1 Lydia Elstig, Samuel Melin Täftehallen
2017-12-03 12:00 193113012 Sävar IK - Vindelns IF 4 - 3 Albin Berglund, Linus Berglund Sävaråhallen
2017-12-16 11:30 193113015 Täfteå IK - Sävar IK 12 - 5 Albin Berglund, Linus Berglund Täftehallen
2017-12-17 11:00 193113013 Vindelns IF - Umeå City IBF /Blå 7 - 5 , Kim Fallbjörk FC Vindeln
2017-12-17 13:30 193113014 Gimonäs Umeå IF - IBF Dalen/Hissjö SK 4 - 1 Julia Fältén, Louise Ramebäck Sjöfruhallen
2018-01-13 14:00 193113018 Gimonäs Umeå IF - Täfteå IK 3 - 7 Christoffer Lind, David Karlsson Sjöfruhallen
2018-01-13 15:30 193113016 Umeå City IBF /Blå - Sävar IK 6 - 3 Lina Norman, Hanna Edholm Vildmannahallen
2018-01-14 11:00 193113017 Vindelns IF - IBF Dalen/Hissjö SK 6 - 5 , Erik Hörnros FC Vindeln
2018-01-27 13:00 193113020 Täfteå IK - Vindelns IF 5 - 4 Albin Berglund, Linus Berglund Täftehallen
2018-02-04 14:30 193113021 Gimonäs Umeå IF - Sävar IK 3 - 3 Edvin Bonn, Joel Långström Midgårdshallen
2018-02-04 15:00 193113019 IBF Dalen/Hissjö SK - Umeå City IBF /Blå 5 - 10 Ludvig Andersson, Henning Löfgren Musköten 1
2018-02-09 19:30 193113024 Sävar IK - IBF Dalen/Hissjö SK 3 - 3 Albin Berglund, Linus Berglund Sävaråhallen
2018-02-11 11:30 193113023 Umeå City IBF /Blå - Täfteå IK 0 - 4 Lina Holmgren, Matilda Karlsson Sporthushallen
2018-02-11 13:00 193113022 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF 8 - 5 Thanasis Provatas FC Vindeln
2018-02-24 11:00 193113026 IBF Dalen/Hissjö SK - Täfteå IK 4 - 5 Matilda Karlsson, Roger Karlsson Musköten 1
2018-02-24 13:30 193113025 Umeå City IBF /Blå - Gimonäs Umeå IF 4 - 6 Agnes Persson, Ida Reian Midgårdshallen
2018-02-25 11:00 193113027 Vindelns IF - Sävar IK 8 - 4 Erik Hörnros FC Vindeln
2018-03-15 18:00 193113030 Sävar IK - Täfteå IK 3 - 6 Marcus Glad, Mattias Glad Sävaråhallen
2018-03-17 11:30 193113029 IBF Dalen/Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF 4 - 6 Hanna Edholm, Lina Norman Musköten 1
2018-03-17 13:30 193113028 Umeå City IBF /Blå - Vindelns IF 5 - 6 Sofia Deijer, David Karlsson Sporthushallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täfteå IK 10 9 1 0 64-35 29 28
2. Vindelns IF 10 7 0 3 60-46 14 21
3. Sävar IK 10 4 2 4 41-53 -12 14
4. Umeå City IBF / Blå 10 3 2 5 49-49 0 11
5. Gimonäs Umeå IF 10 3 1 6 51-59 -8 10
6. IBF Dalen/ Hissjö SK 10 0 2 8 32-55 -23 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-29 11:00 193103001 Sävar IK/Täfteå IK - Holmsund City IBC 8 - 3 Mattias Karlsson, David Karlsson Sävaråhallen
2017-10-29 11:00 193103003 Ersboda SK - Umeå City IBF 3 - 3 , Robert Segerstedt Ersängshallen
2017-11-11 09:00 193103006 Sävar IK/Täfteå IK - Umeå City IBF 3 - 4 Björn Glad, Marcus Glad Täftehallen
2017-11-11 16:00 193103005 IBF Dalen /Svart - Ersboda SK 5 - 2 Daniel Johannesson, Magnus Fessé Musköten 1
2017-11-19 11:30 193103007 Umeå City IBF - IBF Dalen /Svart 5 - 3 Andreas Eriksson, Louise Ramebäck Vildmannahallen
2017-11-19 13:30 193103008 Ersboda SK - Holmsund City IBC 4 - 3 Tilde Wikström, Sanna Åslin Ersängshallen
2017-12-02 12:30 193103010 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 4 - 0 Julia Fältén, Louise Ramebäck Umeå Energi Arena Öst
2017-12-03 15:00 193103012 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen /Svart 5 - 10 Albin Berglund, Linus Berglund Sävaråhallen
2017-12-15 19:45 193103013 IBF Dalen /Svart - Holmsund City IBC 12 - 0 David Karlsson, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2017-12-16 14:00 193103015 Ersboda SK - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 3 Bjarne Andersson, Ulf Stödberg Ersängshallen
2018-01-14 14:00 193103016 Holmsund City IBC - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 4 , Thanasis Provatas Storsjöhallen
2018-01-14 15:00 193103018 Umeå City IBF - Ersboda SK 3 - 4 Kent Fagerberg, David Karlsson Midgårdshallen
2018-02-03 11:30 193103020 Ersboda SK - IBF Dalen /Svart 2 - 7 Klas Höglund, Kim Fallbjörk Ersängshallen
2018-02-03 16:00 193103021 Umeå City IBF - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 6 Roger Karlsson, Mattias Karlsson Midgårdshallen
2018-02-10 11:30 193103023 Holmsund City IBC - Ersboda SK 4 - 1 Kim Fallbjörk, David Karlsson Storsjöhallen
2018-02-10 13:30 193103022 IBF Dalen /Svart - Umeå City IBF 3 - 0 Tilde Wikström, Hanna Wendén Musköten 1
2018-02-25 12:30 193103025 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 2 - 2 Julia Fältén, Lydia Elstig Olasjöhallen
2018-03-14 20:10 193103027 IBF Dalen /Svart - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 7 Tilde Wikström, Sanna Åslin Musköten 1
2018-03-17 12:30 193103028 Holmsund City IBC - IBF Dalen /Svart 2 - 5 Klas Höglund, Christoffer Lind Storsjöhallen
2018-03-18 11:00 193103030 Sävar IK/Täfteå IK - Ersboda SK 3 - 3 Björn Glad, Marcus Glad Sävaråhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen / Svart 8 6 0 2 48-23 25 18
2. Sävar IK/ Täfteå IK 8 3 2 3 39-35 4 11
3. Umeå City IBF 8 3 2 3 25-24 1 11
4. Ersboda SK 8 3 2 3 23-31 -8 11
5. Holmsund City IBC 8 1 2 5 18-40 -22 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 3 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-11-04 13:30 193153001 Gamla Stan IBK P04 - Boliden FFI P03-05 3 - 5 Andreas Åström, Daniel Degerman Balderhallen A
2017-11-04 14:30 193153002 Skellefteå IBS P03-04 - Skellefteå IBK P04 5 - 5 Andreas Åström, Daniel Degerman Balderhallen A
2017-11-11 14:00 193153005 Skellefteå IBK P04 - Kågedalens AIF P04 5 - 5 Ville Hedsberg, Elias Norden Balderhallen B
2017-11-12 10:45 193153004 Boliden FFI P03-05 - Skellefteå IBS P03-04 2 - 4 Melker Westerberg, Bobby Hjelte Balderhallen A
2017-11-18 10:30 193153009 Skellefteå IBS P03-04 - Gamla Stan IBK P04 3 - 8 Lasse Ekesryd, Micael Holmbom Balderhallen A
2017-11-18 11:30 193153008 Kågedalens AIF P04 - Boliden FFI P03-05 9 - 2 Lasse Ekesryd, Micael Holmbom Balderhallen A
2017-12-02 16:45 193153012 Gamla Stan IBK P04 - Skellefteå IBK P04 2 - 2 Andreas Åström, Joakim Broman Balderhallen B
2018-02-11 16:00 193153011 Skellefteå IBS P03-04 - Kågedalens AIF P04 3 - 4 Johan Rönnberg, Jens Marklund Eddahallen
2017-12-16 14:00 193153013 Skellefteå IBK P04 - Boliden FFI P03-05 7 - 2 Lasse Ekesryd, Ville Hedsberg Balderhallen B
2017-12-17 12:00 193153015 Kågedalens AIF P04 - Gamla Stan IBK P04 5 - 9 Andreas Åström, Daniel Degerman Balderhallen A
2018-01-07 15:00 193153017 Skellefteå IBK P04 - Skellefteå IBS P03-04 4 - 1 Jörgen Lundberg, Lasse Ekesryd Anderstorpshallen
2018-01-07 16:00 193153016 Boliden FFI P03-05 - Gamla Stan IBK P04 0 - 2 Jörgen Lundberg, Lasse Ekesryd Anderstorpshallen
2018-01-27 12:00 193153019 Skellefteå IBS P03-04 - Boliden FFI P03-05 6 - 1 Joakim Broman, Elias Norden Anderstorpshallen
2018-01-28 16:00 193153020 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBK P04 2 - 7 Alvin Gustavsson, Elias Norden Balderhallen A
2018-02-03 14:00 193153023 Boliden FFI P03-05 - Kågedalens AIF P04 4 - 8 Elias Norden, Elias Bark Pettersson Lejonströmshallen
2018-02-03 15:00 193153024 Gamla Stan IBK P04 - Skellefteå IBS P03-04 7 - 2 Elias Norden, Elias Bark Pettersson Lejonströmshallen
2018-02-17 12:30 193153027 Skellefteå IBK P04 - Gamla Stan IBK P04 6 - 3 Lasse Ekesryd, Micael Holmbom Balderhallen A
2018-02-18 14:45 193153026 Kågedalens AIF P04 - Skellefteå IBS P03-04 4 - 3 Elias Norden, Alvin Gustavsson Campushallen
2018-03-11 16:00 193153030 Gamla Stan IBK P04 - Kågedalens AIF P04 10 - 5 Joakim Broman, Melker Westerberg Balderhallen B
2018-03-11 17:00 193153028 Boliden FFI P03-05 - Skellefteå IBK P04 2 - 6 Joakim Broman, Melker Westerberg Balderhallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK P04 8 5 3 0 42-22 20 18
2. Gamla Stan IBK P04 8 5 1 2 44-28 16 16
3. Kågedalens AIF P04 8 4 1 3 42-43 -1 13
4. Skellefteå IBS P03-04 8 2 1 5 27-35 -8 7
5. Boliden FFI P03-05 8 1 0 7 18-45 -27 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-28 10:00 193105002 Umeå City IBF/P02-03 - IBF Dalen 8 - 2 Sofia Deijer, Robert Segerstedt Elofssonhallen
2017-10-28 11:00 193105003 Sandåkerns SK - Obbola IK 4 - 1 Mikael Körning, Anders Öbergh Vildmannahallen
2017-10-28 15:30 193105001 Sävar IK - Umeå City IBF/P04Vit 0 - 6 Tilde Wikström, Sanna Åslin Sävaråhallen
2017-11-12 11:00 193105005 IBF Dalen - Sandåkerns SK 1 - 2 Andreas Eriksson, Manuel Garzon Musköten 1
2017-11-12 15:00 193105006 Sävar IK - Obbola IK 5 - 2 Björn Glad, Marcus Glad Sävaråhallen
2017-11-12 15:30 193105004 Umeå City IBF/P04Vit - Umeå City IBF/P02-03 3 - 2 Albin Berglund, Linus Berglund Midgårdshallen
2017-11-17 19:00 193105008 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/P04Vit 7 - 8 Julia Fältén, Lisa Vestman Vildmannahallen
2017-11-18 11:30 193105007 Obbola IK - IBF Dalen 6 - 8 Hanna Wendén, Sanna Åslin Olasjöhallen
2017-11-18 13:00 193105009 Umeå City IBF/P02-03 - Sävar IK 2 - 2 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Elofssonhallen
2017-12-03 11:00 193105011 Sandåkerns SK - Umeå City IBF/P02-03 6 - 5 , Thanasis Provatas Vildmannahallen
2017-12-03 11:00 193105012 Sävar IK - IBF Dalen 4 - 1 Albin Berglund, Linus Berglund Sävaråhallen
2017-12-03 14:30 193105010 Obbola IK - Umeå City IBF/P04Vit 4 - 11 Julia Fältén, Lisa Vestman Olasjöhallen
2017-12-16 11:30 193105014 Obbola IK - Umeå City IBF/P02-03 5 - 2 , Thanasis Provatas Olasjöhallen
2017-12-17 11:00 193105013 IBF Dalen - Umeå City IBF/P04Vit 3 - 9 David Karlsson, Isak Lindeberg Svensson Umeå Energi Arena Vatten
2017-12-17 15:00 193105015 Sandåkerns SK - Sävar IK 3 - 5 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Vildmannahallen
2018-01-13 14:30 193105018 Obbola IK - Sandåkerns SK 2 - 8 Robert Segerstedt Olasjöhallen
2018-01-13 15:00 193105016 Umeå City IBF/P04Vit - Sävar IK 4 - 5 Lydia Elstig, Hanna Wendén Sporthushallen
2018-01-13 15:00 193105017 IBF Dalen - Umeå City IBF/P02-03 4 - 3 Julia Fältén, Daniel Johannesson Musköten 1
2018-01-27 11:30 193105021 Obbola IK - Sävar IK 3 - 8 Robert Segerstedt Olasjöhallen
2018-01-28 12:30 193105019 Umeå City IBF/P02-03 - Umeå City IBF/P04Vit 3 - 6 Lisa Vestman, Hanna Wendén Elofssonhallen
2018-01-28 14:00 193105020 Sandåkerns SK - IBF Dalen 1 - 0 Robert Segerstedt Midgårdshallen
2018-02-09 18:30 193105024 Sävar IK - Umeå City IBF/P02-03 2 - 3 Albin Berglund, Linus Berglund Sävaråhallen
2018-02-12 20:00 193105023 Umeå City IBF/P04Vit - Sandåkerns SK 9 - 2 David Karlsson, Mattias Karlsson Midgårdshallen
2018-02-28 19:05 193105022 IBF Dalen - Obbola IK 7 - 2 Tilde Wikström, Sanna Åslin Musköten 1
2018-02-24 10:00 193105027 IBF Dalen - Sävar IK 3 - 7 Matilda Karlsson, Roger Karlsson Musköten 1
2018-02-24 11:00 193105026 Umeå City IBF/P02-03 - Sandåkerns SK 6 - 3 Mattias Karlsson, Marcus Eliasson Elofssonhallen
2018-02-24 11:30 193105025 Umeå City IBF/P04Vit - Obbola IK 10 - 0 Sofia Deijer, Alva Forss Midgårdshallen
2018-03-17 11:00 193105029 Umeå City IBF/P02-03 - Obbola IK 11 - 0 Albin Berglund, Linus Berglund Elofssonhallen
2018-03-17 11:30 193105028 Umeå City IBF/P04Vit - IBF Dalen 3 - 2 Sofia Deijer, David Karlsson Sporthushallen
2018-03-17 11:30 193105030 Sävar IK - Sandåkerns SK 3 - 6 Rasmus Säfvenberg, Marcus Glad Sävaråhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF/ P04Vit 10 9 0 1 69-28 41 27
2. Sävar IK 10 6 1 3 41-33 8 19
3. Sandåkerns SK 10 6 0 4 42-40 2 18
4. Umeå City IBF/ P02-03 10 4 1 5 45-33 12 13
5. IBF Dalen 10 3 0 7 31-45 -14 9
6. Obbola IK 10 1 0 9 25-74 -49 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 5 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-11-04 12:00 193155003 Skellefteå IBK P05/Svart - Clemensnäs IF P04-05 3 - 1 Örjan Arvidsson, Joakim Broman Balderhallen B
2017-11-05 11:30 193155001 Skellefteå IBS P05 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 8 - 4 Elias Bark Pettersson, Elias Norden Balderhallen A
2017-11-05 14:00 193155002 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBK P05 Röd 1 - 10 Bobby Hjelte, Ville Hedsberg Örjanshallen
2017-11-11 09:30 193155005 Skellefteå IBK P05 Röd - Skellefteå IBK P05/Svart 10 - 2 Johan Rönnberg, Micael Holmbom Balderhallen A
2017-11-11 11:00 193155004 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 - Bureå Idrottsförening P05 14 - 6 , David Morén Lövånger Sporthall
2017-11-12 09:45 193155006 Skellefteå IBS P05 - Clemensnäs IF P04-05 4 - 2 Melker Westerberg, Bobby Hjelte Balderhallen A
2017-11-18 14:30 193155007 Clemensnäs IF P04-05 - Skellefteå IBK P05 Röd 2 - 4 , Andreas Åström Örjanshallen
2017-11-19 10:30 193155008 Skellefteå IBK P05/Svart - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 2 - 2 , David Morén Eddahallen
2017-11-19 10:30 193155009 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBS P05 1 - 9 , Joakim Broman Balderhallen B
2017-12-03 11:30 193155010 Clemensnäs IF P04-05 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 3 - 6 Tim Åhlund, Per Andersson Örjanshallen
2017-12-03 12:00 193155012 Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBK P05 Röd 8 - 7 Joakim Broman, Örjan Arvidsson Anderstorpshallen
2017-12-03 16:00 193155011 Skellefteå IBK P05/Svart - Bureå Idrottsförening P05 9 - 2 Isaac Sjunnesson, Albin Carlsten Anderstorpshallen
2017-12-16 11:00 193155015 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBS P05 3 - 2 Andreas Åström, David Morén Balderhallen A
2017-12-17 11:00 193155013 Skellefteå IBK P05 Röd - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 10 - 1 Andreas Åström, Daniel Degerman Balderhallen A
2017-12-17 11:00 193155014 Clemensnäs IF P04-05 - Bureå Idrottsförening P05 8 - 5 , Bobby Hjelte Örjanshallen
2018-01-13 10:15 193155017 Skellefteå IBK P05 Röd - Bureå Idrottsförening P05 13 - 2 Lucas Holmlund, Olle Hedman Eddahallen
2018-01-14 12:00 193155016 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 - Skellefteå IBS P05 11 - 7 , David Morén Lövånger Sporthall
2018-01-14 19:15 193155018 Clemensnäs IF P04-05 - Skellefteå IBK P05/Svart 3 - 5 Örjan Arvidsson, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2018-01-27 12:00 193155019 Bureå Idrottsförening P05 - Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 David Morén Örjanshallen
2018-01-28 14:30 193155021 Clemensnäs IF P04-05 - Skellefteå IBS P05 4 - 4 Joakim Broman, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2018-02-02 17:30 193155020 Skellefteå IBK P05/Svart - Skellefteå IBK P05 Röd 2 - 7 Elias Bark Pettersson, Alvin Gustavsson Balderhallen B
2018-02-04 11:00 193155023 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 - Skellefteå IBK P05/Svart 5 - 10 David Morén Lövånger Sporthall
2018-02-04 16:30 193155022 Skellefteå IBK P05 Röd - Clemensnäs IF P04-05 11 - 1 Carl Rosenberg, Isaac Sjunnesson Balderhallen A
2018-02-04 18:45 193155024 Skellefteå IBS P05 - Bureå Idrottsförening P05 7 - 3 Tim Åhlund, Per Andersson Balderhallen B
2018-02-17 11:30 193155027 Skellefteå IBK P05 Röd - Skellefteå IBS P05 10 - 5 David Morén, Melker Westerberg Balderhallen A
2018-02-18 12:00 193155025 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 - Clemensnäs IF P04-05 10 - 3 David Morén Lövånger Sporthall
2018-02-18 16:00 193155026 Bureå Idrottsförening P05 - Skellefteå IBK P05/Svart 2 - 5 Per Andersson, David Morén Balderhallen B
2018-02-24 11:00 193155030 Skellefteå IBS P05 - Skellefteå IBK P05/Svart 6 - 3 David Morén, Johan Rönnberg Eddahallen
2018-02-24 12:30 193155029 Bureå Idrottsförening P05 - Clemensnäs IF P04-05 5 - 3 Andreas Åström, Joakim Broman Örjanshallen
2018-03-11 15:30 193155028 Lövånger/Uttersjöbäcken AIK P04 - Skellefteå IBK P05 Röd 4 - 4 David Morén Lövånger Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK P05 Röd 10 8 1 1 86-28 58 25
2. Skellefteå IBS P05 10 6 1 3 60-48 12 19
3. Skellefteå IBK P05/ Svart 10 6 1 3 44-40 4 19
4. Lövånger/ Uttersjöbäcken AIK P04 9 4 2 3 57-53 4 14
5. Clemensnäs IF P04-05 10 1 1 8 30-57 -27 4
6. Bureå Idrottsförening P05 9 1 0 8 27-78 -51 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-28 10:00 193107001 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/Svart 7 - 5 Joni Güzel, Marcus Gabrielsson FC Vindeln
2017-10-29 10:30 193107003 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 8 - 5 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Hammarhallen Vännäs
2017-10-29 16:30 193107002 Umeå City IBF /Vit - Team Thorengruppen SK 3 - 3 Edvin Bonn, Joel Långström Midgårdshallen
2017-11-11 10:00 193107005 Team Thorengruppen SK - Spöland Vännäs IF 1 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Vildmannahallen
2017-11-12 10:00 193107006 Vindelns IF - Umeå City IBF 0 - 5 Mattias Karlsson, David Karlsson FC Vindeln
2017-11-12 12:00 193107004 Gimonäs Umeå IF/Svart - Umeå City IBF /Vit 4 - 3 Tilde Wikström, Sanna Åslin Vildmannahallen
2017-11-19 12:30 193107007 Umeå City IBF - Team Thorengruppen SK 8 - 4 Andreas Eriksson, Louise Ramebäck Vildmannahallen
2017-11-19 13:00 193107008 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/Svart 6 - 3 , Tony Cederholm Hammarhallen Vännäs
2017-11-19 13:30 193107009 Umeå City IBF /Vit - Vindelns IF 4 - 3 Andreas Eriksson, Louise Ramebäck Vildmannahallen
2017-12-02 11:30 193107011 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF /Vit 6 - 0 Christoffer Lind, Alvina Mukkala Hammarhallen Vännäs
2017-12-02 13:30 193107010 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/Svart 1 - 5 Julia Fältén, Louise Ramebäck Umeå Energi Arena Öst
2017-12-03 11:00 193107012 Vindelns IF - Team Thorengruppen SK 6 - 2 , Erik Hörnros FC Vindeln
2017-12-16 11:30 193107013 Team Thorengruppen SK - Gimonäs Umeå IF/Svart 5 - 5 Alva Forss, Joel Långström Midgårdshallen
2017-12-16 12:30 193107014 Umeå City IBF - Umeå City IBF /Vit 2 - 3 Alva Forss, Joel Långström Midgårdshallen
2017-12-16 13:00 193107015 Spöland Vännäs IF - Vindelns IF 5 - 5 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Hammarhallen Vännäs
2018-01-12 18:30 193107018 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF 3 - 7 Lydia Elstig, Sanna Åslin Vildmannahallen
2018-01-12 19:30 193107017 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF /Vit 1 - 1 Lydia Elstig, Sanna Åslin Vildmannahallen
2018-01-14 16:00 193107016 Gimonäs Umeå IF/Svart - Vindelns IF 5 - 2 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Vildmannahallen
2018-02-04 14:00 193107020 Spöland Vännäs IF - Team Thorengruppen SK 8 - 3 Thanasis Provatas Vännäsby Sporthall
2018-02-04 14:30 193107021 Umeå City IBF - Vindelns IF 2 - 5 Lydia Elstig, Hanna Wendén Vildmannahallen
2018-02-04 15:30 193107019 Umeå City IBF /Vit - Gimonäs Umeå IF/Svart 2 - 1 Lydia Elstig, Hanna Wendén Vildmannahallen
2018-02-10 11:30 193107023 Gimonäs Umeå IF/Svart - Spöland Vännäs IF 4 - 6 , Robert Segerstedt Sjöfruhallen
2018-02-10 13:00 193107022 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF 4 - 3 Ludvig Andersson, Marcus Eliasson Umeå Energi Arena Väst
2018-02-11 11:00 193107024 Vindelns IF - Umeå City IBF /Vit 1 - 6 Thanasis Provatas FC Vindeln
2018-02-25 11:30 193107025 Gimonäs Umeå IF/Svart - Umeå City IBF 4 - 1 Sofia Deijer, David Karlsson Sjöfruhallen
2018-02-25 11:30 193107027 Team Thorengruppen SK - Vindelns IF 1 - 3 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Vildmannahallen
2018-02-25 12:30 193107026 Umeå City IBF /Vit - Spöland Vännäs IF 1 - 0 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Vildmannahallen
2018-03-18 11:00 193107030 Vindelns IF - Spöland Vännäs IF 2 - 3 Erik Hörnros FC Vindeln
2018-03-18 13:30 193107029 Umeå City IBF /Vit - Umeå City IBF 1 - 6 Albin Berglund, Linus Berglund Midgårdshallen
2018-03-19 19:05 193107028 Gimonäs Umeå IF/Svart - Team Thorengruppen SK 3 - 6 Robert Segerstedt, Alvina Mukkala Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Spöland Vännäs IF 10 8 1 1 51-27 24 25
2. Umeå City IBF / Vit 10 5 2 3 24-27 -3 17
3. Gimonäs Umeå IF/ Svart 10 4 1 5 39-39 0 13
4. Vindelns IF 10 4 1 5 34-38 -4 13
5. Umeå City IBF 10 3 0 7 36-41 -5 9
6. Team Thorengruppen SK 10 2 3 5 30-42 -12 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-28 10:30 193109003 IBF Dalen - Hörnefors IF 11 - 1 Lydia Elstig, Sanna Åslin Musköten 1
2017-10-28 14:30 193109001 Holmsund City IBC - Umeå City IBF /Vit2 3 - 2 Albin Berglund, Linus Berglund Storsjöhallen
2017-11-05 15:00 193109002 Håknäs Idrottsförening - Spöland Vännäs IF 5 - 5 , Thanasis Provatas Norrskenshallen
2017-11-12 11:00 193109005 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen 5 - 7 Klas Höglund, Peter Saari Hammarhallen Vännäs
2017-11-12 12:30 193109006 Holmsund City IBC - Hörnefors IF 7 - 7 Edvin Bonn, Joel Långström Storsjöhallen
2017-11-12 14:30 193109004 Umeå City IBF /Vit2 - Håknäs Idrottsförening 8 - 4 Albin Berglund, Linus Berglund Midgårdshallen
2017-11-18 11:30 193109008 IBF Dalen - Umeå City IBF /Vit2 2 - 1 Robert Segerstedt, Matilda Karlsson Musköten 1
2017-11-18 12:00 193109007 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 7 - 1 , Christoffer Lind Bråvallahallen
2017-11-18 14:30 193109009 Håknäs Idrottsförening - Holmsund City IBC 4 - 2 , Christoffer Lind Norrskenshallen
2017-12-03 12:30 193109012 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 7 - 5 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2017-12-03 15:00 193109010 Hörnefors IF - Umeå City IBF /Vit2 3 - 4 , Christoffer Lind Bråvallahallen
2017-12-03 15:30 193109011 IBF Dalen - Håknäs Idrottsförening 12 - 0 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2017-12-16 11:30 193109014 Hörnefors IF - Håknäs Idrottsförening 9 - 5 , Mathias Bergsdorf Bråvallahallen
2017-12-17 12:00 193109015 IBF Dalen - Holmsund City IBC 3 - 3 David Karlsson, Isak Lindeberg Svensson Umeå Energi Arena Vatten
2017-12-17 14:00 193109013 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF /Vit2 5 - 1 Peter Saari, Alvina Mukkala Hammarhallen Vännäs
2018-01-13 10:30 193109018 Hörnefors IF - IBF Dalen 9 - 5 Moa Stödberg, Ulf Stödberg Bråvallahallen
2018-01-13 11:00 193109017 Spöland Vännäs IF - Håknäs Idrottsförening 6 - 4 Nelly Saari, Alvina Mukkala Hammarhallen Vännäs
2018-01-13 16:00 193109016 Umeå City IBF /Vit2 - Holmsund City IBC 3 - 3 Lydia Elstig, Hanna Wendén Sporthushallen
2018-02-02 19:00 193109019 Håknäs Idrottsförening - Umeå City IBF /Vit2 3 - 5 Christoffer Lind Norrskenshallen
2018-02-04 11:00 193109021 Hörnefors IF - Holmsund City IBC 6 - 8 Ulf Stödberg Bråvallahallen
2018-02-04 11:30 193109020 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF 4 - 1 Julia Fältén, Lisa Vestman Musköten 1
2018-02-10 12:00 193109023 Umeå City IBF /Vit2 - IBF Dalen 3 - 0 , Ej offentliggjord Umeå Energi Arena Väst
2018-02-11 11:30 193109024 Holmsund City IBC - Håknäs Idrottsförening 10 - 5 Robert Segerstedt Storsjöhallen
2018-02-11 13:00 193109022 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 3 - 5 Alvina Mukkala, Nelly Saari Hammarhallen Vännäs
2018-01-31 18:30 193109026 Håknäs Idrottsförening - IBF Dalen 0 - 9 Christoffer Lind Norrskenshallen
2018-02-24 12:30 193109025 Umeå City IBF /Vit2 - Hörnefors IF 6 - 2 Sofia Deijer, Alva Forss Midgårdshallen
2018-02-24 13:00 193109027 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 6 - 7 Klas Höglund, Alvina Mukkala Hammarhallen Vännäs
2018-03-17 12:30 193109028 Umeå City IBF /Vit2 - Spöland Vännäs IF 1 - 2 Sofia Deijer, David Karlsson Sporthushallen
2018-03-17 14:30 193109030 Holmsund City IBC - IBF Dalen 5 - 9 Klas Höglund, Christoffer Lind Storsjöhallen
2018-03-18 11:00 193109029 Håknäs Idrottsförening - Hörnefors IF 3 - 7 Christoffer Lind Norrskenshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen 10 7 1 2 62-28 34 22
2. Holmsund City IBC 10 5 3 2 55-50 5 18
3. Umeå City IBF / Vit2 10 5 1 4 34-27 7 16
4. Hörnefors IF 10 5 1 4 56-53 3 16
5. Spöland Vännäs IF 10 3 1 6 39-48 -9 10
6. Håknäs Idrottsförening 10 1 1 8 33-73 -40 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis