Flickor Udda serier Röd nivå (2017/18)

Gruppspel
Pantamera F Div. 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-19 18:30 193201003 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 1 - 6 Julia Fältén, Lisa Vestman Hammarhallen Vännäs
2017-10-19 19:10 193201001 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen 6 - 0 Hanna Wendén, Lydia Elstig Sporthushallen
2017-11-11 11:00 193201006 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF 2 - 1 Julia Fältén, Lisa Vestman Vildmannahallen
2017-11-11 11:30 193201004 IBF Dalen - Holmsund City IBC 3 - 2 Alvina Mukkala, Isak Lindeberg Svensson Musköten 1
2017-11-18 11:30 193201008 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen 1 - 1 Peter Saari, Nelly Saari Hammarhallen Vännäs
2017-11-19 11:30 193201009 Holmsund City IBC - Team Thorengruppen SK 4 - 7 Sofia Deijer, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2017-12-02 11:30 193201010 Umeå City IBF - IBF Dalen 1 - 1 Julia Fältén, Louise Ramebäck Umeå Energi Arena Öst
2017-12-02 12:30 193201011 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 3 - 2 Christoffer Lind, Alvina Mukkala Hammarhallen Vännäs
2017-12-17 13:00 193201015 Spöland Vännäs IF - Team Thorengruppen SK 4 - 2 Peter Saari, Alvina Mukkala Hammarhallen Vännäs
2017-12-17 15:30 193201014 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 5 - 1 Tilde Wikström, Sanna Åslin Sporthushallen
2018-01-13 16:00 193201016 IBF Dalen - Team Thorengruppen SK 2 - 2 Julia Fältén, Daniel Johannesson Musköten 1
2018-01-13 17:00 193201018 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF 2 - 5 Christoffer Lind, David Karlsson Midgårdshallen
2018-01-27 13:00 193201021 Umeå City IBF - Team Thorengruppen SK 4 - 4 , Peter Saari Vildmannahallen
2018-01-28 12:30 193201019 Holmsund City IBC - IBF Dalen 3 - 4 Edvin Bonn, Joel Långström Storsjöhallen
2018-02-11 10:30 193201024 Team Thorengruppen SK - Holmsund City IBC 5 - 2 Tilde Wikström, Sanna Åslin Sporthushallen
2018-02-11 12:30 193201023 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF 4 - 3 Tilde Wikström, Sanna Åslin Musköten 1
2018-02-23 18:30 193201025 IBF Dalen - Umeå City IBF 2 - 5 Tilde Wikström, Sanna Åslin Musköten 1
2018-02-25 13:30 193201026 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 2 - 1 Julia Fältén, Lydia Elstig Olasjöhallen
2018-03-17 10:15 193201030 Team Thorengruppen SK - Spöland Vännäs IF 7 - 2 Robert Segerstedt, Elin Wirtala Vildmannahallen
2018-03-17 13:30 193201029 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 3 - 6 Klas Höglund, Christoffer Lind Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Team Thorengruppen SK 8 5 2 1 35-19 16 17
2. Umeå City IBF 8 4 2 2 30-19 11 14
3. IBF Dalen 8 3 3 2 17-23 -6 12
4. Spöland Vännäs IF 8 3 1 4 20-26 -6 10
5. Holmsund City IBC 8 1 0 7 19-34 -15 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 1 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-11-05 10:30 193251002 Skellefteå IBS F03-04 - Clemensnäs IF F04 3 - 4 Elias Bark Pettersson, Elias Norden Balderhallen A
2017-11-05 13:00 193251001 Bureå Idrottsförening 02-03 - Skellefteå IBK F02 2 - 8 Bobby Hjelte, Ville Hedsberg Örjanshallen
2017-11-11 14:00 193251004 Clemensnäs IF F04 - Bureå Idrottsförening 02-03 8 - 3 , Andreas Åström Örjanshallen
2017-11-12 12:30 193251003 Skellefteå IBK F02 - Skellefteå IBS F03-04 3 - 2 David Morén, Daniel Degerman Eddahallen
2017-11-18 13:00 193251006 Bureå Idrottsförening 02-03 - Skellefteå IBS F03-04 2 - 2 David Morén, Joakim Broman Balderhallen B
2017-11-19 12:30 193251005 Skellefteå IBK F02 - Clemensnäs IF F04 2 - 0 Lasse Ekesryd, Andreas Åström Balderhallen A
2017-12-02 11:15 193251007 Skellefteå IBK F02 - Bureå Idrottsförening 02-03 4 - 4 David Morén, Per Andersson Eddahallen
2017-12-03 13:30 193251008 Clemensnäs IF F04 - Skellefteå IBS F03-04 2 - 2 David Morén, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2017-12-16 13:00 193251009 Skellefteå IBS F03-04 - Skellefteå IBK F02 3 - 3 Lasse Ekesryd, Ville Hedsberg Balderhallen B
2017-12-16 15:00 193251010 Bureå Idrottsförening 02-03 - Clemensnäs IF F04 2 - 5 Andreas Åström, Tim Åhlund Örjanshallen
2018-01-07 13:00 193251012 Skellefteå IBS F03-04 - Bureå Idrottsförening 02-03 7 - 1 Elias Norden, Daniel Degerman Balderhallen B
2018-02-21 18:05 193251011 Clemensnäs IF F04 - Skellefteå IBK F02 7 - 5 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Örjanshallen
2018-01-21 14:00 193251013 Bureå Idrottsförening 02-03 - Skellefteå IBK F02 0 - 6 Örjan Arvidsson, Samuel Sundqvist Örjanshallen
2018-01-21 16:45 193251014 Skellefteå IBS F03-04 - Clemensnäs IF F04 1 - 0 David Morén, Lasse Ekesryd Eddahallen
2018-01-27 11:00 193251016 Clemensnäs IF F04 - Bureå Idrottsförening 02-03 3 - 1 , David Morén Örjanshallen
2018-01-28 16:30 193251015 Skellefteå IBK F02 - Skellefteå IBS F03-04 1 - 3 Jens Marklund, Melker Westerberg Eddahallen
2018-02-03 11:15 193251018 Bureå Idrottsförening 02-03 - Skellefteå IBS F03-04 3 - 4 Andreas Åström, Joakim Broman Balderhallen B
2018-02-04 15:30 193251017 Skellefteå IBK F02 - Clemensnäs IF F04 4 - 4 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen A
2018-02-18 11:30 193251019 Skellefteå IBK F02 - Bureå Idrottsförening 02-03 7 - 3 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Eddahallen
2018-02-18 15:00 193251020 Clemensnäs IF F04 - Skellefteå IBS F03-04 3 - 4 Andreas Åström, Daniel Degerman Örjanshallen
2018-02-25 15:30 193251022 Bureå Idrottsförening 02-03 - Clemensnäs IF F04 3 - 3 Joakim Broman, Tim Åhlund Örjanshallen
2018-03-15 19:30 193251021 Skellefteå IBS F03-04 - Skellefteå IBK F02 6 - 1 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Anderstorpshallen
2018-03-11 14:00 193251024 Skellefteå IBS F03-04 - Bureå Idrottsförening 02-03 7 - 2 Andreas Åström, Elias Norden Balderhallen A
2018-03-14 18:05 193251023 Clemensnäs IF F04 - Skellefteå IBK F02 4 - 3 Bobby Hjelte, Lasse Ekesryd Örjanshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBS F03-04 12 7 3 2 44-25 19 24
2. Clemensnäs IF F04 12 6 3 3 43-33 10 21
3. Skellefteå IBK F02 12 5 3 4 47-38 9 18
4. Bureå Idrottsförening 02-03 12 0 3 9 26-64 -38 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-29 11:00 193203001 Röbäcks IF - Hissjö SK 1 - 1 Lydia Elstig, Sanna Åslin Elofssonhallen
2017-10-29 13:00 193203003 Sandåkerns SK - Obbola IK 6 - 4 Mattias Karlsson, David Karlsson Vildmannahallen
2017-10-29 16:30 193203002 Gimonäs Umeå IF/Vit - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 3 - 0 Andreas Eriksson, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
2017-11-12 11:00 193203004 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF/Vit 1 - 2 Tilde Wikström, Sanna Åslin Vildmannahallen
2017-11-12 11:30 193203005 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - Sandåkerns SK 6 - 4 Daniel Johannesson, Isak Lindeberg Svensson Sjöfruhallen
2017-11-12 14:00 193203006 Röbäcks IF - Obbola IK 1 - 2 Alvina Mukkala, Louise Ramebäck Elofssonhallen
2017-11-17 20:00 193203008 Sandåkerns SK - Hissjö SK 2 - 5 Julia Fältén, Lisa Vestman Vildmannahallen
2017-11-18 12:30 193203007 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 3 - 4 Hanna Wendén, Sanna Åslin Olasjöhallen
2017-11-18 16:00 193203009 Gimonäs Umeå IF/Vit - Röbäcks IF 0 - 2 David Karlsson, Mattias Karlsson Sjöfruhallen
2017-12-03 12:00 193203011 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Vit 3 - 1 , Thanasis Provatas Vildmannahallen
2017-12-03 13:00 193203012 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 4 - 4 Sofia Deijer, Alvina Mukkala Elofssonhallen
2017-12-03 13:30 193203010 Obbola IK - Hissjö SK 4 - 5 Julia Fältén, Lisa Vestman Olasjöhallen
2017-12-12 18:10 193203013 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - Hissjö SK 2 - 3 Christoffer Lind, Klas Höglund Sjöfruhallen
2017-12-16 11:00 193203015 Sandåkerns SK - Röbäcks IF 1 - 3 David Karlsson, Alvina Mukkala Vildmannahallen
2017-12-16 12:30 193203014 Obbola IK - Gimonäs Umeå IF/Vit 6 - 3 , Thanasis Provatas Olasjöhallen
2018-01-14 11:00 193203018 Obbola IK - Sandåkerns SK 1 - 5 Robert Segerstedt Olasjöhallen
2018-01-14 13:00 193203016 Hissjö SK - Röbäcks IF 6 - 4 Isak Lindeberg Svensson, Matilda Karlsson Vildmannahallen
2018-01-14 14:00 193203017 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - Gimonäs Umeå IF/Vit 2 - 3 Isak Lindeberg Svensson, Matilda Karlsson Vildmannahallen
2018-02-03 12:30 193203019 Gimonäs Umeå IF/Vit - Hissjö SK 2 - 6 Marcus Glad, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Väst
2018-02-03 16:00 193203020 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 5 - 6 Ludvig Andersson, Klas Höglund Vildmannahallen
2018-02-04 11:30 193203021 Obbola IK - Röbäcks IF 2 - 2 Lina Norman, Elin Wirtala Olasjöhallen
2018-02-09 19:00 193203024 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/Vit 6 - 2 Robert Segerstedt, Louise Ramebäck Elofssonhallen
2018-02-10 11:00 193203023 Hissjö SK - Sandåkerns SK 8 - 5 Julia Fältén, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2018-02-10 12:30 193203022 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - Obbola IK 2 - 2 , Robert Segerstedt Sjöfruhallen
2018-02-24 11:00 193203026 Gimonäs Umeå IF/Vit - Sandåkerns SK 4 - 2 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Sjöfruhallen
2018-02-24 12:00 193203027 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - Röbäcks IF 3 - 3 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Sjöfruhallen
2018-02-24 15:30 193203025 Hissjö SK - Obbola IK 5 - 5 Alexandra Nimrodsson, Sanna Åslin Vildmannahallen
2018-03-16 18:30 193203030 Röbäcks IF - Sandåkerns SK 1 - 2 Edvin Bonn, Joel Långström Elofssonhallen
2018-03-18 12:05 193203029 Gimonäs Umeå IF/Vit - Obbola IK 5 - 4 Sofia Deijer, Alvina Mukkala Sjöfruhallen
2018-03-18 16:00 193203028 Hissjö SK - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 3 - 3 Ludvig Andersson, Alva Forss Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hissjö SK 10 6 3 1 43-30 13 21
2. Gimonäs Umeå IF/ Vit 10 5 0 5 25-32 -7 15
3. Röbäcks IF 10 3 4 3 27-23 4 13
4. Gimonäs Umeå IF/ I/ T/ S/ C/ Å 10 3 4 3 32-33 -1 13
5. Sandåkerns SK 10 4 0 6 35-39 -4 12
6. Obbola IK 10 2 3 5 33-38 -5 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 3 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-11-04 09:30 193253001 Skellefteå IBS F05 - Gamla Stan IBK F05 4 - 1 Lasse Ekesryd, Sanna Johansson Balderhallen A
2017-11-04 10:30 193253002 Bureå IF F04-06 - Skellefteå IBK F05 Lasse Ekesryd, Elvira Asplund Balderhallen A
2017-11-04 11:30 193253003 Kågedalens AIF F05 - Rönnskär Railcare IF F04-05 8 - 0 Sanna Johansson, Elvira Asplund Balderhallen A
2017-11-11 09:30 193253004 Gamla Stan IBK F05 - Bureå IF F04-06 1 - 2 Joakim Broman, Alvin Gustavsson Balderhallen B
2017-11-11 10:30 193253006 Skellefteå IBS F05 - Rönnskär Railcare IF F04-05 8 - 2 Joakim Broman, Alvin Gustavsson Balderhallen B
2017-11-12 10:30 193253005 Skellefteå IBK F05 - Kågedalens AIF F05 3 - 4 Jens Marklund, Elliot Sigården Eddahallen
2017-11-18 13:30 193253007 Rönnskär Railcare IF F04-05 - Skellefteå IBK F05 2 - 8 , Andreas Åström Örjanshallen
2017-11-18 14:00 193253009 Bureå IF F04-06 - Skellefteå IBS F05 0 - 3 David Morén, Joakim Broman Balderhallen B
2017-11-18 15:00 193253008 Kågedalens AIF F05 - Gamla Stan IBK F05 4 - 2 David Morén, Joakim Broman Balderhallen B
2017-12-03 10:30 193253010 Rönnskär Railcare IF F04-05 - Gamla Stan IBK F05 0 - 3 Tim Åhlund, Per Andersson Örjanshallen
2017-12-03 11:00 193253012 Skellefteå IBS F05 - Skellefteå IBK F05 3 - 3 Olivia Berglund, Olle Hedman Anderstorpshallen
2017-12-03 13:00 193253011 Kågedalens AIF F05 - Bureå IF F04-06 5 - 0 Joakim Broman, Örjan Arvidsson Anderstorpshallen
2017-12-16 12:00 193253013 Skellefteå IBK F05 - Gamla Stan IBK F05 13 - 2 Oskar Carlsson, Simon Blom Balderhallen B
2017-12-17 12:00 193253014 Rönnskär Railcare IF F04-05 - Bureå IF F04-06 2 - 4 Johan Rönnberg, David Jonsson Örjanshallen
2017-12-17 14:30 193253015 Kågedalens AIF F05 - Skellefteå IBS F05 5 - 3 Micael Holmbom, Ville Hedsberg Balderhallen B
2018-01-07 11:00 193253016 Gamla Stan IBK F05 - Skellefteå IBS F05 4 - 5 Alvin Gustavsson, Micael Holmbom Balderhallen B
2018-01-07 12:00 193253017 Skellefteå IBK F05 - Bureå IF F04-06 4 - 1 Alvin Gustavsson, Micael Holmbom Balderhallen B
2018-01-16 17:15 193253018 Rönnskär Railcare IF F04-05 - Kågedalens AIF F05 0 - 4 Bobby Hjelte Örjanshallen
2018-01-27 11:00 193253019 Bureå IF F04-06 - Gamla Stan IBK F05 , Elias Norden Anderstorpshallen
2018-01-27 13:00 193253021 Rönnskär Railcare IF F04-05 - Skellefteå IBS F05 5 - 7 David Morén Örjanshallen
2018-01-28 15:00 193253020 Kågedalens AIF F05 - Skellefteå IBK F05 1 - 4 Elias Norden, Alvin Gustavsson Balderhallen A
2018-02-03 10:00 193253022 Skellefteå IBK F05 - Rönnskär Railcare IF F04-05 5 - 1 Micael Holmbom, Daniel Degerman Balderhallen A
2018-02-03 10:00 193253023 Gamla Stan IBK F05 - Kågedalens AIF F05 2 - 4 Alvin Gustavsson Lejonströmshallen
2018-02-03 10:15 193253024 Skellefteå IBS F05 - Bureå IF F04-06 5 - 4 Andreas Åström, Joakim Broman Balderhallen B
2018-02-17 10:30 193253027 Skellefteå IBK F05 - Skellefteå IBS F05 7 - 4 David Morén, Melker Westerberg Balderhallen A
2018-02-18 10:15 193253026 Kågedalens AIF F05 - Bureå IF F04-06 5 - 0 Joakim Broman, Örjan Arvidsson Campushallen
2018-02-18 13:00 193253025 Gamla Stan IBK F05 - Rönnskär Railcare IF F04-05 3 - 0 Carl Rosenberg, Simon Blom Balderhallen B
2018-03-11 13:00 193253028 Gamla Stan IBK F05 - Skellefteå IBK F05 0 - 3 Andreas Åström, Elias Norden Balderhallen A
2018-03-11 14:00 193253029 Bureå IF F04-06 - Rönnskär Railcare IF F04-05 2 - 3 Carl Rosenberg, Simon Blom Balderhallen B
2018-03-15 19:05 193253030 Skellefteå IBS F05 - Kågedalens AIF F05 0 - 3 Per Andersson, Joakim Broman Campushallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kågedalens AIF F05 10 9 0 1 43-14 29 27
2. Skellefteå IBK F05 9 7 1 1 50-18 32 22
3. Skellefteå IBS F05 10 6 1 3 42-34 8 19
4. Bureå IF F04-06 8 2 0 6 13-28 -15 6
5. Gamla Stan IBK F05 9 2 0 7 18-35 -17 6
6. Rönnskär Railcare IF F04-05 10 1 0 9 15-52 -37 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-28 10:30 193205002 Ersboda SK - Röbäcks IF 0 - 5 Lina Holmgren, Viktoria Nordqvist Ersängshallen
2017-10-28 11:00 193205001 Vindelns IF - Sävar IK 3 - 2 Marcus Gabrielsson, Gustav Granström FC Vindeln
2017-10-28 11:00 193205003 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - Holmsund City IBC 3 - 3 Julia Fältén, David Karlsson Sjöfruhallen
2017-11-11 09:00 193205004 Sävar IK - Ersboda SK 6 - 0 Albin Berglund, Linus Berglund Sävaråhallen
2017-11-11 11:00 193205005 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 3 - 3 Roger Karlsson, David Karlsson Elofssonhallen
2017-11-12 12:00 193205006 Vindelns IF - Holmsund City IBC 7 - 3 David Karlsson, Mattias Karlsson FC Vindeln
2017-11-19 11:30 193205009 Ersboda SK - Vindelns IF 1 - 10 Tilde Wikström, Sanna Åslin Ersängshallen
2017-11-19 12:30 193205007 Holmsund City IBC - Röbäcks IF 2 - 6 Sofia Deijer, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2017-11-19 13:00 193205008 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - Sävar IK 3 - 2 Gustav Broadhall, Daniel Johannesson Sjöfruhallen
2017-12-02 11:30 193205010 Holmsund City IBC - Sävar IK 2 - 0 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2017-12-02 15:30 193205011 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - Ersboda SK 5 - 0 Lina Holmgren, Matilda Karlsson Umeå Energi Arena Öst
2017-12-03 12:00 193205012 Vindelns IF - Röbäcks IF 3 - 2 , Erik Hörnros FC Vindeln
2017-12-16 12:30 193205014 Holmsund City IBC - Ersboda SK 1 - 1 Gustav Broadhall, Magnus Fessé Storsjöhallen
2017-12-17 11:00 193205013 Röbäcks IF - Sävar IK 2 - 2 , Thanasis Provatas Elofssonhallen
2017-12-17 14:30 193205015 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - Vindelns IF 5 - 1 Julia Fältén, Louise Ramebäck Sjöfruhallen
2018-01-13 11:00 193205016 Sävar IK - Vindelns IF 0 - 4 Marcus Glad, Mattias Glad Sävaråhallen
2018-01-13 13:00 193205017 Röbäcks IF - Ersboda SK 9 - 0 Björn Glad, Thanasis Provatas Elofssonhallen
2018-01-14 12:00 193205018 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 2 - 6 Thanasis Provatas Storsjöhallen
2018-02-04 11:15 193205020 Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å - Röbäcks IF 6 - 3 Yueshan Lidström, Frida Nilsson-Wihlbäck Sjöfruhallen
2018-02-04 12:30 193205021 Holmsund City IBC - Vindelns IF 3 - 0 Robert Segerstedt Storsjöhallen
2018-02-19 19:00 193205019 Ersboda SK - Sävar IK 0 - 7 , Robert Segerstedt Ersängshallen
2018-02-11 12:00 193205024 Vindelns IF - Ersboda SK 10 - 0 Thanasis Provatas FC Vindeln
2018-02-11 13:00 193205022 Röbäcks IF - Holmsund City IBC 6 - 3 Lydia Elstig, Hanna Wendén Elofssonhallen
2018-02-11 15:00 193205023 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 2 - 7 Alexander Holmgren, Mattias Glad Sävaråhallen
2018-02-25 11:00 193205027 Röbäcks IF - Vindelns IF 4 - 6 Ludvig Andersson, Marcus Eliasson Elofssonhallen
2018-02-25 11:30 193205026 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å Edvin Bonn, Joel Långström Ersängshallen
2018-02-25 13:30 193205025 Sävar IK - Holmsund City IBC 5 - 2 Björn Glad, Mattias Glad Sävaråhallen
2018-03-17 10:30 193205028 Sävar IK - Röbäcks IF 5 - 6 Rasmus Säfvenberg, Marcus Glad Sävaråhallen
2018-03-17 15:00 193205029 Ersboda SK - Holmsund City IBC Lina Holmgren, Viktoria Nordqvist Ersängshallen
2018-03-18 12:00 193205030 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/I/T/S/C/Å 7 - 3 Erik Hörnros FC Vindeln
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vindelns IF 10 8 0 2 51-23 28 24
2. Gimonäs Umeå IF/ I/ T/ S/ C/ Å 9 6 2 1 41-23 18 20
3. Röbäcks IF 10 5 2 3 46-30 16 17
4. Sävar IK 10 3 1 6 31-29 2 10
5. Holmsund City IBC 9 2 2 5 21-34 -13 8
6. Ersboda SK 8 0 1 7 2-53 -51 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-29 10:00 193207003 Umeå City IBF/Vit - Holmsund City IBC 0 - 0 Lina Holmgren, Matilda Karlsson Midgårdshallen
2017-10-29 11:00 193207001 Umeå City IBF/Blå - Sävar IK/F05 1 - 1 Lina Holmgren, Matilda Karlsson Midgårdshallen
2017-10-29 11:00 193207002 Täfteå IK - IBF Dalen 1 - 2 Björn Glad, Marcus Glad Täftehallen
2017-11-11 12:30 193207005 IBF Dalen - Umeå City IBF/Vit 2 - 3 Alvina Mukkala, Isak Lindeberg Svensson Musköten 1
2017-11-12 11:30 193207006 Umeå City IBF/Blå - Holmsund City IBC 4 - 3 Thanasis Provatas, Henning Löfgren Midgårdshallen
2017-11-12 14:00 193207004 Sävar IK/F05 - Täfteå IK 4 - 1 Marcus Glad, Mattias Glad Sävaråhallen
2017-11-18 11:00 193207008 Umeå City IBF/Vit - Sävar IK/F05 2 - 1 Andreas Eriksson, Sofia Deijer Vildmannahallen
2017-11-18 11:00 193207009 Täfteå IK - Umeå City IBF/Blå 5 - 5 Ludvig Andersson, Manuel Garzon Täftehallen
2017-11-19 13:30 193207007 Holmsund City IBC - IBF Dalen 5 - 2 Sofia Deijer, Robert Segerstedt Storsjöhallen
2017-12-03 13:30 193207010 Holmsund City IBC - Sävar IK/F05 2 - 3 , Robert Segerstedt Storsjöhallen
2017-12-03 13:30 193207011 Umeå City IBF/Vit - Täfteå IK 0 - 1 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Midgårdshallen
2017-12-03 14:30 193207012 Umeå City IBF/Blå - IBF Dalen 2 - 7 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Midgårdshallen
2017-12-16 12:00 193207015 Umeå City IBF/Vit - Umeå City IBF/Blå 3 - 5 Moa Stödberg, Anna Andersson Umeå Energi Arena Väst
2017-12-16 13:30 193207014 Holmsund City IBC - Täfteå IK 2 - 3 Gustav Broadhall, Magnus Fessé Storsjöhallen
2017-12-16 15:00 193207013 IBF Dalen - Sävar IK/F05 4 - 1 Christoffer Lind, David Karlsson Musköten 1
2018-01-14 11:15 193207017 IBF Dalen - Täfteå IK 4 - 2 Anna Andersson, Moa Stödberg Musköten 1
2018-01-14 13:00 193207018 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Vit 0 - 1 Thanasis Provatas Storsjöhallen
2018-01-14 14:00 193207016 Sävar IK/F05 - Umeå City IBF/Blå 4 - 5 Ida Edström, Frida Nilsson-Wihlbäck Täftehallen
2018-01-27 13:30 193207021 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Blå 2 - 0 Gustav Broadhall, Thanasis Provatas Storsjöhallen
2018-01-27 14:00 193207019 Täfteå IK - Sävar IK/F05 5 - 4 Ida Edström, Frida Nilsson-Wihlbäck Täftehallen
2018-01-28 16:30 193207020 Umeå City IBF/Vit - IBF Dalen 0 - 0 Alva Forss, Agnes Persson Vildmannahallen
2018-02-10 10:30 193207024 Umeå City IBF/Blå - Täfteå IK 2 - 4 Wilda Berglund, Hanna Nilsson Midgårdshallen
2018-02-10 11:30 193207023 Sävar IK/F05 - Umeå City IBF/Vit 1 - 2 Lina Holmgren, Matilda Karlsson Sävaråhallen
2018-02-10 14:30 193207022 IBF Dalen - Holmsund City IBC 2 - 2 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Musköten 1
2018-02-24 13:00 193207026 Täfteå IK - Umeå City IBF/Vit 9 - 4 Ida Edström, Yueshan Lidström Täftehallen
2018-02-24 13:30 193207025 Sävar IK/F05 - Holmsund City IBC 1 - 3 Alexander Holmgren, Mattias Glad Sävaråhallen
2018-02-25 10:30 193207027 IBF Dalen - Umeå City IBF/Blå 0 - 4 Meja Fjällström, Emmy Frisk Musköten 1
2018-03-18 12:00 193207028 Sävar IK/F05 - IBF Dalen 2 - 5 Björn Glad, Marcus Glad Sävaråhallen
2018-03-18 13:00 193207029 Täfteå IK - Holmsund City IBC 2 - 2 Julia Fältén, Louise Ramebäck Täftehallen
2018-03-18 15:00 193207030 Umeå City IBF/Blå - Umeå City IBF/Vit 1 - 1 Ludvig Andersson, Alva Forss Vildmannahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen 10 5 2 3 28-22 6 17
2. Täfteå IK 10 5 2 3 33-29 4 17
3. Umeå City IBF/ Blå 10 4 3 3 29-30 -1 15
4. Umeå City IBF/ Vit 10 4 3 3 16-20 -4 15
5. Holmsund City IBC 10 3 3 4 21-18 3 12
6. Sävar IK/ F05 10 2 1 7 22-30 -8 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera F Div. 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-28 11:00 193209002 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/F05Svart 5 - 1 Sofia Deijer, Robert Segerstedt Elofssonhallen
2017-10-28 11:30 193209003 Ersmarks IK - Sandåkerns SK 3 - 3 Lina Holmgren, Viktoria Nordqvist Ersängshallen
2017-10-28 12:00 193209001 Gimonäs Umeå IF/Svart - Täfteå IK/F06 9 - 1 Julia Fältén, David Karlsson Sjöfruhallen
2017-11-11 12:00 193209004 Täfteå IK/F06 - Röbäcks IF 2 - 13 Edvin Bonn, Joel Långström Täftehallen
2017-11-12 13:00 193209005 Gimonäs Umeå IF/F05Svart - Ersmarks IK 2 - 2 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Vildmannahallen
2017-11-12 14:00 193209006 Gimonäs Umeå IF/Svart - Sandåkerns SK 6 - 1 Daniel Johannesson, Gustav Broadhall Vildmannahallen
2017-11-19 12:30 193209008 Ersmarks IK - Täfteå IK/F06 12 - 0 Tilde Wikström, Sanna Åslin Ersängshallen
2017-11-19 13:00 193209009 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/Svart 0 - 1 Julia Fältén, Lisa Vestman Elofssonhallen
2017-11-19 14:30 193209007 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/F05Svart 6 - 2 Lydia Elstig, Hanna Wendén Vildmannahallen
2017-12-02 11:30 193209010 Sandåkerns SK - Täfteå IK/F06 13 - 3 Elin Lustig, Ella Swanemar Vildmannahallen
2017-12-02 16:30 193209012 Gimonäs Umeå IF/Svart - Gimonäs Umeå IF/F05Svart 4 - 1 Lina Holmgren, Matilda Karlsson Umeå Energi Arena Öst
2017-12-04 18:00 193209011 Ersmarks IK - Röbäcks IF 2 - 2 Edvin Bonn, Joel Långström Ersängshallen
2017-12-16 15:00 193209015 Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF/Svart 1 - 3 Ludvig Andersson, Henning Löfgren Ersängshallen
2017-12-17 15:30 193209013 Gimonäs Umeå IF/F05Svart - Täfteå IK/F06 10 - 1 Julia Fältén, Louise Ramebäck Sjöfruhallen
2017-12-17 16:00 193209014 Sandåkerns SK - Röbäcks IF 2 - 1 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Vildmannahallen
2018-01-13 11:00 193209017 Gimonäs Umeå IF/F05Svart - Röbäcks IF 2 - 1 Isak Lindeberg Svensson, Matilda Karlsson Sjöfruhallen
2018-01-14 11:00 193209016 Täfteå IK/F06 - Gimonäs Umeå IF/Svart 2 - 13 Ida Edström, Frida Nilsson-Wihlbäck Täftehallen
2018-01-15 18:00 193209018 Sandåkerns SK - Ersmarks IK 2 - 2 Joel Långström, Edvin Bonn Ersängshallen
2018-02-03 11:00 193209019 Röbäcks IF - Täfteå IK/F06 9 - 0 Anna Andersson, Moa Stödberg Elofssonhallen
2018-02-03 17:00 193209021 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF/Svart 2 - 3 Ludvig Andersson, Klas Höglund Vildmannahallen
2018-02-05 18:00 193209020 Ersmarks IK - Gimonäs Umeå IF/F05Svart 3 - 3 Robert Segerstedt, Lina Näsström Ersängshallen
2018-02-11 11:00 193209023 Täfteå IK/F06 - Ersmarks IK 1 - 21 Ida Edström, Yueshan Lidström Täftehallen
2018-02-11 12:00 193209024 Gimonäs Umeå IF/Svart - Röbäcks IF 4 - 5 Klas Höglund Sjöfruhallen
2018-02-11 13:00 193209022 Gimonäs Umeå IF/F05Svart - Sandåkerns SK 3 - 0 Klas Höglund Sjöfruhallen
2018-02-25 11:00 193209025 Täfteå IK/F06 - Sandåkerns SK 8 - 1 Ida Edström, Yueshan Lidström Täftehallen
2018-02-25 12:00 193209026 Röbäcks IF - Ersmarks IK 5 - 3 Ludvig Andersson, Marcus Eliasson Elofssonhallen
2018-02-25 13:30 193209027 Gimonäs Umeå IF/F05Svart - Gimonäs Umeå IF/Svart 2 - 11 Sofia Deijer, David Karlsson Sjöfruhallen
2018-03-17 11:00 193209028 Täfteå IK/F06 - Gimonäs Umeå IF/F05Svart 5 - 5 Ella Swanemar, Elin Lustig Täftehallen
2018-03-17 12:00 193209029 Röbäcks IF - Sandåkerns SK 8 - 1 Albin Berglund, Linus Berglund Elofssonhallen
2018-03-17 14:30 193209030 Gimonäs Umeå IF/Svart - Ersmarks IK 1 - 1 Ida Edström, Frida Nilsson-Wihlbäck Sjöfruhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gimonäs Umeå IF/ Svart 10 8 1 1 55-16 39 25
2. Röbäcks IF 10 6 1 3 49-18 31 19
3. Ersmarks IK 10 2 6 2 50-22 28 12
4. Gimonäs Umeå IF/ F05Svart 10 3 3 4 31-38 -7 12
5. Sandåkerns SK 10 3 2 5 31-39 -8 11
6. Täfteå IK/ F06 10 1 1 8 23-106 -83 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis