Pantamera Flickor Division 3 (2017/18)

Gruppspel
Pantamera Flickor Division 3A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-14 10:30 247071001 Örnsköldsvik IBK F04 - Jäbo IK F04 5 - 4 Mikael Berglund, Boo Hydling Skyttis Arena
2017-10-14 11:00 247071004 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Nätra IBK F03/04 5 - 2 Fredrik Strese, Robin Uhlin Skönsbergshallen
2017-11-11 10:00 247071002 Timrå IBC F03 - Ankarsvik BK F03 1 - 1 Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2017-12-12 20:20 247071003 Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 - Moälvens IBK F04 4 - 3 Mikael Körning, Anders Öbergh Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-10-22 00:00 247071006 Nätra IBK F03/04 - Timrå IBC F03 2 - 2 Köpmanholmens Sporthall
2017-10-22 10:30 247071005 Moälvens IBK F04 - Örnsköldsvik IBK F04 0 - 0 Patrik Nilsson, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2017-10-22 10:30 247071008 Ankarsvik BK F03 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 1 - 1 Andreas Larsson, Sofie Öman Skönsbergshallen
2017-10-22 14:00 247071007 Jäbo IK F04 - Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 4 - 1 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Örnsköldsviks Sporthall
2017-11-12 13:30 247071028 Örnsköldsvik IBK F04 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 5 - 2 Simon Hedkvist, Boo Hydling Nolaskolan
2017-11-17 17:00 247071011 Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 - Nätra IBK F03/04 1 - 3 Boo Hydling, Fredrik Söderholm Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-11-18 10:30 247071010 Örnsköldsvik IBK F04 - Ankarsvik BK F03 2 - 2 Micael Ljung, Jonas Hägglund Skyttis Arena
2017-11-18 13:30 247071016 Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 - Ankarsvik BK F03 2 - 1 Manda Bengtsson, Maria Dahlin Örnsköldsviks Sporthall
2017-12-09 12:30 247071009 Timrå IBC F03 - Jäbo IK F04 1 - 5 Emil Hedlund, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2017-12-09 16:30 247071015 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Jäbo IK F04 3 - 5 Yngwe Lindström, Emil Hedlund Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-25 10:00 247071014 Örnsköldsvik IBK F04 - Nätra IBK F03/04 4 - 2 Isac Rönkä, Simon Hedkvist Skyttis Arena
2017-11-26 14:00 247071012 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Moälvens IBK F04 5 - 2 Emil Vigetun, Yngwe Lindström Skönsbergshallen
2017-11-26 17:30 247071013 Timrå IBC F03 - Moälvens IBK F04 0 - 2 Andreas Bjurman, Emil Hedlund Timrå Sporthall
2017-12-03 11:00 247071021 Jäbo IK F04 - Ankarsvik BK F03 8 - 1 Patrik Nilsson, Tony Strindlund Skyttis Arena
2017-12-03 12:30 247071019 Örnsköldsvik IBK F04 - Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 4 - 8 Patrik Nilsson, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2017-12-03 14:00 247071018 Nätra IBK F03/04 - Ankarsvik BK F03 3 - 1 Stefan Nyberg, Patrik Nilsson Köpmanholmens Sporthall
2017-12-03 16:30 247071017 Jäbo IK F04 - Moälvens IBK F04 3 - 2 Göran Edlund, Boo Hydling Skyttis Arena
2017-12-03 16:30 247071020 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Timrå IBC F03 2 - 0 William Sjöström, Andreas Bjurman Skönsbergshallen
2017-12-09 10:30 247071022 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 2 - 3 Jan Öberg, Andreas Larsson Hagahallen
2017-12-09 13:30 247071024 Nätra IBK F03/04 - Moälvens IBK F04 1 - 7 Göran Norberg, Micael Ljung Köpmanholmens Sporthall
2017-12-09 16:00 247071027 Timrå IBC F03 - Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 1 - 6 Patrik Sjöberg, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2018-01-13 11:30 247071054 Moälvens IBK F04 - Ankarsvik BK F03 1 - 2 Micael Ljung, Göran Norberg Skyttis Arena
2018-01-14 13:00 247071025 Jäbo IK F04 - Nätra IBK F03/04 6 - 0 Mikaela Edlund, Hannah Gidlund Skyttis Arena
2018-01-14 14:30 247071026 Ankarsvik BK F03 - Moälvens IBK F04 0 - 1 Jörgen Grundström, Per Pålsson Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-20 16:00 247071038 Ankarsvik BK F03 - Örnsköldsvik IBK F04 3 - 4 Josephine Eriksson, Peterson Lugero Hagahallen
2018-01-21 10:30 247071030 Ankarsvik BK F03 - Timrå IBC F03 0 - 0 Sofie Öman, Josephine Eriksson Skönsbergshallen
2018-01-21 10:30 247071040 Moälvens IBK F04 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 1 - 1 Mikaela Edlund, Hannah Gidlund Örnsköldsviks Sporthall
2018-01-21 12:00 247071029 Jäbo IK F04 - Örnsköldsvik IBK F04 4 - 1 Tindra Edlund, Maria Dahlin Nolaskolan
2018-01-21 14:30 247071032 Nätra IBK F03/04 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 2 - 4 Tony Strindlund, Patrik Nilsson Köpmanholmens Sporthall
2018-01-23 20:15 247071031 Moälvens IBK F04 - Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 3 - 2 Joakim Nydahl, Henrik Leek Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-02-03 12:00 247071034 Timrå IBC F03 - Nätra IBK F03/04 5 - 3 Peterson Lugero, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2018-02-03 15:00 247071035 Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 - Jäbo IK F04 2 - 5 Tony Strindlund, Elin Lindgren Skyttis Arena
2018-02-03 16:30 247071033 Örnsköldsvik IBK F04 - Moälvens IBK F04 0 - 2 Tony Strindlund, Elin Lindgren Skyttis Arena
2018-02-23 17:00 247071036 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Ankarsvik BK F03 1 - 3 Patrick Cederblad, Anders Johansson Hagahallen
2018-02-10 10:30 247071037 Jäbo IK F04 - Timrå IBC F03 6 - 0 Anders Öbergh, Peder Lövdahl Nolaskolan
2018-02-10 10:30 247071039 Nätra IBK F03/04 - Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 5 - 5 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2018-02-10 13:30 247071023 Örnsköldsvik IBK F04 - Timrå IBC F03 4 - 2 Micael Ljung, Tony Strindlund Nolaskolan
2018-02-17 11:00 247071042 Nätra IBK F03/04 - Örnsköldsvik IBK F04 3 - 6 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2018-02-17 16:30 247071044 Ankarsvik BK F03 - Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 3 - 2 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Hagahallen
2018-02-18 10:30 247071050 Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 2 - 11 Peder Lövdahl, Joakim Nydahl Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-02-18 13:30 247071043 Jäbo IK F04 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 2 - 2 Boo Hydling, Patrik Nilsson Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-03-04 10:00 247071045 Moälvens IBK F04 - Jäbo IK F04 0 - 5 Mikaela Edlund, Hannah Gidlund Nolaskolan
2018-03-04 11:30 247071047 Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 - Örnsköldsvik IBK F04 4 - 9 Göran Norberg, Simon Hedkvist Nolaskolan
2018-03-04 12:30 247071046 Ankarsvik BK F03 - Nätra IBK F03/04 4 - 5 Tomas Lindberg, William Sjöström Hagahallen
2018-03-19 18:30 247071048 Timrå IBC F03 - Sundsvalls IBF F03-04 Svart 1 - 1 Sofie Öman, Teodor Lundgren Timrå Sporthall
2018-03-18 11:00 247071056 Sundsvalls IBF F03-04 Svart - Örnsköldsvik IBK F04 2 - 1 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Hagahallen
2018-03-18 12:30 247071049 Ankarsvik BK F03 - Jäbo IK F04 0 - 6 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Hagahallen
2018-03-18 13:30 247071051 Timrå IBC F03 - Örnsköldsvik IBK F04 0 - 6 Andreas Bjurman, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-18 17:00 247071052 Moälvens IBK F04 - Nätra IBK F03/04 3 - 2 Maria Dahlin, Elin Lindgren Skyttis Arena
2018-03-24 11:30 247071055 Gullänget-Kroksta IBS F-02/03 - Timrå IBC F03 0 - 3 Tony Strindlund, Micael Ljung Örnsköldsviks Sporthall
2018-03-24 14:30 247071041 Moälvens IBK F04 - Timrå IBC F03 3 - 3 Isac Rönkä, Patrik Nilsson Örnsköldsviks Sporthall
2018-04-10 18:00 247071053 Nätra IBK F03/04 - Jäbo IK F04 0 - 8 Anders Öbergh, Tony Strindlund Köpmanholmens Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jäbo IK F04 14 12 1 1 71-18 53 37
2. Örnsköldsvik IBK F04 14 8 2 4 51-38 13 26
3. Sundsvalls IBF F03-04 Svart 14 6 4 4 42-30 12 22
4. Moälvens IBK F04 14 6 3 5 30-28 2 21
5. Gullänget-Kroksta IBS F-02/ 03 14 5 1 8 42-57 -15 16
6. Ankarsvik BK F03 14 3 4 7 22-37 -15 13
7. Timrå IBC F03 14 2 5 7 19-41 -22 11
8. Nätra IBK F03/ 04 14 3 2 9 33-61 -28 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Division 3B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-14 14:30 247072032 Vattjoms IK F04/05 - Nätra IBK F03/04 5 - 1 Josephine Eriksson, Nelly Backlund Matfors Sporthall
2017-10-15 13:00 247072019 Sundsvall City IBC U F04 - Örnsköldsvik IBK F04 5 - 0 Peterson Lugero, Emil Hedlund Höglunda
2017-10-15 16:30 247072001 Sundsvalls IBF F03-04 Vit - Örnsköldsvik IBK F04 3 - 0 Peterson Lugero, Andreas Bjurman Höglunda
2017-10-29 00:00 247072008 Gullänget-Kroksta IBS F04 - Vattjoms IK F04/05 2 - 4 Skyttis Arena
2017-10-29 14:00 247072004 Nätra IBK F03/04 - Vattjoms IK F04/05 3 - 4 Kalle Dorell, Boo Hydling Köpmanholmens Sporthall
2017-10-21 00:00 247072007 Sundsvalls IBF F03-04 Vit - Sundsvall City IBC U F04 1 - 8 Sundsvalls Sporthall-A
2017-10-22 00:00 247072005 Moälvens IBK F04 - Örnsköldsvik IBK F04 0 - 0 Örnsköldsviks Sporthall
2017-10-22 12:30 247072002 Gullänget-Kroksta IBS F04 - Timrå IBC F03 3 - 3 Boo Hydling, Isac Rönkä Örnsköldsviks Sporthall
2017-10-22 15:30 247072006 Nätra IBK F03/04 - Timrå IBC F03 2 - 2 Maria Dahlin, Elin Lindgren Köpmanholmens Sporthall
2017-11-11 10:30 247072012 Nätra IBK F03/04 - Sundsvall City IBC U F04 2 - 5 Peder Lövdahl, Göran Norberg Köpmanholmens Sporthall
2017-11-11 15:30 247072003 Moälvens IBK F04 - Sundsvall City IBC U F04 2 - 5 Tony Strindlund, Elin Lindgren Höglandshallen Örnsköldsvik
2017-11-11 17:00 247072010 Gullänget-Kroksta IBS F04 - Örnsköldsvik IBK F04 4 - 6 Elin Lindgren, Patrik Nilsson Nolaskolan
2017-11-11 17:30 247072009 Sundsvalls IBF F03-04 Vit - Timrå IBC F03 2 - 0 Sofie Öman, Peterson Lugero Skönsbergshallen
2017-11-25 00:00 247072014 Örnsköldsvik IBK F04 - Nätra IBK F03/04 4 - 2
2017-11-26 00:00 247072013 Timrå IBC F03 - Moälvens IBK F04 0 - 2 Timrå Sporthall
2017-11-26 00:00 247072015 Vattjoms IK F04/05 - Sundsvalls IBF F03-04 Vit 5 - 2 Matfors Sporthall
2017-11-26 00:00 247072016 Sundsvall City IBC U F04 - Gullänget-Kroksta IBS F04 4 - 4 Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-02 11:30 247072017 Moälvens IBK F04 - Sundsvalls IBF F03-04 Vit 4 - 4 Tony Strindlund, Jonas Hägglund Skyttis Arena
2017-12-02 14:00 247072025 Nätra IBK F03/04 - Sundsvalls IBF F03-04 Vit 3 - 1 Johnnie Lundmark, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2017-12-03 11:00 247072020 Timrå IBC F03 - Vattjoms IK F04/05 2 - 1 Gustaf Norredahl, Waldemar Sundin Timrå Sporthall
2017-12-16 11:30 247072018 Gullänget-Kroksta IBS F04 - Nätra IBK F03/04 2 - 1 Mikaela Edlund, Hannah Gidlund Örnsköldsviks Sporthall
2017-12-09 00:00 247072024 Nätra IBK F03/04 - Moälvens IBK F04 1 - 7 Köpmanholmens Sporthall
2017-12-10 00:00 247072021 Sundsvalls IBF F03-04 Vit - Gullänget-Kroksta IBS F04 1 - 5 Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-10 00:00 247072022 Vattjoms IK F04/05 - Sundsvall City IBC U F04 4 - 3 Matfors Sporthall
2018-01-13 10:30 247072027 Sundsvall City IBC U F04 - Timrå IBC F03 2 - 1 Josephine Eriksson, Nelly Backlund Höglunda
2018-01-13 15:00 247072026 Moälvens IBK F04 - Gullänget-Kroksta IBS F04 2 - 1 Göran Norberg, Tony Strindlund Nolaskolan
2018-01-14 10:30 247072031 Sundsvall City IBC U F04 - Moälvens IBK F04 0 - 1 Jörgen Grundström, Per Pålsson Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-20 11:30 247072028 Vattjoms IK F04/05 - Örnsköldsvik IBK F04 6 - 2 Josephine Eriksson, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2018-01-28 00:00 247072049 Gullänget-Kroksta IBS F04 - Sundsvalls IBF F03-04 Vit 0 - 5 Skyttis Arena
2018-01-28 10:30 247072029 Örnsköldsvik IBK F04 - Sundsvalls IBF F03-04 Vit 1 - 2 Johnnie Lundmark, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2018-02-03 00:00 247072033 Örnsköldsvik IBK F04 - Moälvens IBK F04 0 - 2
2018-02-03 00:00 247072034 Timrå IBC F03 - Nätra IBK F03/04 5 - 3 Timrå Sporthall
2018-02-03 16:00 247072040 Sundsvall City IBC U F04 - Nätra IBK F03/04 6 - 3 Peter Palander, Jesper Doherty Hagahallen
2018-02-04 00:00 247072035 Sundsvall City IBC U F04 - Sundsvalls IBF F03-04 Vit 2 - 4 Sundsvalls Sporthall-A
2018-02-04 00:00 247072036 Vattjoms IK F04/05 - Gullänget-Kroksta IBS F04 7 - 1 Matfors Sporthall
2018-02-04 17:30 247072030 Timrå IBC F03 - Gullänget-Kroksta IBS F04 2 - 5 Peterson Lugero, Josephine Eriksson Timrå Sporthall
2018-02-10 00:00 247072023 Örnsköldsvik IBK F04 - Timrå IBC F03 4 - 2
2018-02-11 10:00 247072038 Örnsköldsvik IBK F04 - Gullänget-Kroksta IBS F04 6 - 1 Patrik Nilsson, Stefan Nyberg Skyttis Arena
2018-02-11 14:30 247072037 Timrå IBC F03 - Sundsvalls IBF F03-04 Vit 2 - 3 Jan Lindberg, Jesper Doherty Timrå Sporthall
2018-02-17 00:00 247072042 Nätra IBK F03/04 - Örnsköldsvik IBK F04 3 - 6 Köpmanholmens Sporthall
2018-02-18 00:00 247072043 Sundsvalls IBF F03-04 Vit - Vattjoms IK F04/05 0 - 8 Sundsvalls Sporthall-A
2018-02-18 00:00 247072044 Gullänget-Kroksta IBS F04 - Sundsvall City IBC U F04 7 - 4 Skyttis Arena
2018-02-18 12:00 247072047 Örnsköldsvik IBK F04 - Sundsvall City IBC U F04 4 - 6 Peder Lövdahl, Joakim Nydahl Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-02-24 11:30 247072046 Nätra IBK F03/04 - Gullänget-Kroksta IBS F04 4 - 3 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Köpmanholmens Sporthall
2018-02-25 11:00 247072045 Sundsvalls IBF F03-04 Vit - Moälvens IBK F04 2 - 4 Tove Sjöström, Tyra-Lisa Svensson Höglunda
2018-02-25 16:30 247072039 Vattjoms IK F04/05 - Moälvens IBK F04 1 - 0 Josephine Eriksson, Nelly Backlund Matfors Sporthall
2018-02-28 18:10 247072048 Vattjoms IK F04/05 - Timrå IBC F03 3 - 3 Josephine Eriksson, Yngwe Lindström Matfors Sporthall
2018-03-04 15:00 247072053 Sundsvalls IBF F03-04 Vit - Nätra IBK F03/04 9 - 1 Nelly Backlund, Viktor Eketorn Hagahallen
2018-03-17 00:00 247072050 Sundsvall City IBC U F04 - Vattjoms IK F04/05 5 - 4 Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-18 00:00 247072051 Timrå IBC F03 - Örnsköldsvik IBK F04 0 - 6 Timrå Sporthall
2018-03-18 00:00 247072052 Moälvens IBK F04 - Nätra IBK F03/04 3 - 2 Örnsköldsviks Sporthall
2018-03-24 00:00 247072041 Moälvens IBK F04 - Timrå IBC F03 3 - 3 Örnsköldsviks Sporthall
2018-03-25 10:30 247072011 Moälvens IBK F04 - Vattjoms IK F04/05 2 - 1 Hannah Gidlund, Mikaela Edlund Nolaskolan
2018-03-25 13:30 247072056 Örnsköldsvik IBK F04 - Vattjoms IK F04/05 5 - 5 Kalle Dorell, Micael Ljung Nolaskolan
2018-03-25 14:00 247072054 Gullänget-Kroksta IBS F04 - Moälvens IBK F04 1 - 1 Anders Öbergh, Mikael Körning Skyttis Arena
2018-03-28 00:00 247072055 Timrå IBC F03 - Sundsvall City IBC U F04 WW (-5 - -5) Timrå Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vattjoms IK F04/ 05 14 9 2 3 58-31 27 29
2. Moälvens IBK F04 14 8 4 2 33-21 12 28
3. Sundsvall City IBC U F04 14 8 1 5 55-42 13 25
4. Sundsvalls IBF F03-04 Vit 14 7 1 6 39-43 -4 22
5. Örnsköldsvik IBK F04 14 6 2 6 44-41 3 20
6. Gullänget-Kroksta IBS F04 14 4 3 7 39-50 -11 15
7. Timrå IBC F03 14 2 4 8 25-44 -19 10
8. Nätra IBK F03/ 04 14 2 1 11 31-62 -31 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis