Pojkar Udda serier Röd nivå (2016/17)

Gruppspel
Pantamera P Div. 1 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-11-05 13:00 193151002 Gamla Stan IBK P02 - Rönnskär Railcare IF P00-02 4 - 2 Johan Rönnberg, Jens Marklund Balderhallen B
2016-11-07 19:05 193151001 Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd - Gamla Stan IBK P01 6 - 4 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Eddahallen
2016-11-13 12:00 193151003 Gamla Stan IBK P01 - Gamla Stan IBK P02 2 - 2 Bobby Hjelte, Johan Rönnberg Balderhallen A
2016-11-14 19:00 193151004 Rönnskär Railcare IF P00-02 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd 2 - 6 Johan Rönnberg, David Jonsson Örjanshallen
2016-11-21 19:05 193151006 Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd - Gamla Stan IBK P02 4 - 2 Daniel Degerman, Johan Rönnberg Eddahallen
2016-11-23 20:05 193151005 Gamla Stan IBK P01 - Rönnskär Railcare IF P00-02 4 - 2 Patrik Häggström, Andreas Åström Lejonströmshallen
2016-12-03 12:00 193151008 Rönnskär Railcare IF P00-02 - Gamla Stan IBK P02 4 - 1 , Joakim Broman Örjanshallen
2016-12-03 15:00 193151007 Gamla Stan IBK P01 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd 3 - 4 Johan Rönnberg, Anton Nystedt Balderhallen A
2016-12-18 13:00 193151009 Gamla Stan IBK P02 - Gamla Stan IBK P01 3 - 6 Joakim Broman, Daniel Degerman Balderhallen B
2016-12-22 20:15 193151010 Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd - Rönnskär Railcare IF P00-02 6 - 2 David Jonsson, Jens Marklund Balderhallen B
2017-01-08 13:00 193151011 Rönnskär Railcare IF P00-02 - Gamla Stan IBK P01 4 - 4 Andreas Åström, Daniel Degerman Örjanshallen
2017-01-08 17:00 193151012 Gamla Stan IBK P02 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd 1 - 9 Jens Marklund, Patrik Häggström Eddahallen
2017-01-21 11:00 193151014 Gamla Stan IBK P02 - Rönnskär Railcare IF P00-02 2 - 5 Johan Rönnberg, Lasse Ekesryd Balderhallen A
2017-01-23 19:05 193151013 Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd - Gamla Stan IBK P01 8 - 0 Andreas Åström, Joakim Broman Eddahallen
2017-01-28 14:00 193151015 Gamla Stan IBK P01 - Gamla Stan IBK P02 2 - 2 Andreas Åström, Daniel Degerman Anderstorpshallen
2017-01-30 19:05 193151016 Rönnskär Railcare IF P00-02 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd 1 - 4 Johan Rönnberg, Patrik Häggström Örjanshallen
2017-02-11 11:30 193151018 Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd - Gamla Stan IBK P02 10 - 5 Joakim Broman, Daniel Degerman Balderhallen B
2017-02-11 12:30 193151017 Gamla Stan IBK P01 - Rönnskär Railcare IF P00-02 6 - 2 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Balderhallen B
2017-02-25 13:00 193151019 Gamla Stan IBK P01 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd 2 - 7 Jörgen Lundberg, Joakim Broman Eddahallen
2017-02-26 14:00 193151020 Rönnskär Railcare IF P00-02 - Gamla Stan IBK P02 4 - 4 Erik Hedström, Alexander Hedlund Örjanshallen
2017-03-04 12:00 193151022 Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd - Rönnskär Railcare IF P00-02 1 - 1 Andreas Åström, David Morén Balderhallen B
2017-03-16 17:45 193151021 Gamla Stan IBK P02 - Gamla Stan IBK P01 0 - 3 Lasse Ekesryd, Joakim Broman Balderhallen B
2017-03-19 14:00 193151024 Gamla Stan IBK P02 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Röd 4 - 2 Lasse Ekesryd, Elias Bark Pettersson Lejonströmshallen
2017-03-22 18:05 193151023 Rönnskär Railcare IF P00-02 - Gamla Stan IBK P01 4 - 3 Alexander Hedlund, Joakim Broman Örjanshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK/ SIBS P02/ Röd 12 10 1 1 67-27 40 31
2. Gamla Stan IBK P01 12 4 3 5 39-44 -5 15
3. Rönnskär Railcare IF P00-02 12 3 3 6 33-45 -12 12
4. Gamla Stan IBK P02 12 2 3 7 30-53 -23 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-30 13:30 193111001 Team Thorengruppen SK - Hörnefors IF 8 - 5 Sofia Deijer, Magnus Fessé Sporthushallen
2016-10-30 14:30 193111002 Umeå City IBF - IBF Dalen 5 - 3 Sofia Deijer, Magnus Fessé Sporthushallen
2016-11-12 13:00 193111006 Team Thorengruppen SK - Sandåkerns SK 3 - 6 Björn Glad, Marcus Glad Umeå Energi Arena Väst
2016-11-13 12:00 193111004 Hörnefors IF - Umeå City IBF 4 - 7 Bengt Wass, Gustav Wass Bråvallahallen
2016-11-20 15:00 193111007 Sandåkerns SK - IBF Dalen 9 - 2 Andreas Eriksson, Christoffer Lind Vildmannahallen
2016-11-20 16:00 193111009 Umeå City IBF - Team Thorengruppen SK 5 - 2 Albin Berglund, Linus Berglund Vildmannahallen
2016-12-03 10:00 193111012 Team Thorengruppen SK - IBF Dalen 3 - 3 Tilde Wikström, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Väst
2016-12-03 14:30 193111010 Sandåkerns SK - Hörnefors IF 7 - 2 Ludvig Andersson, Tor Bergström Vildmannahallen
2016-12-16 19:30 193111014 Sandåkerns SK - Umeå City IBF 7 - 2 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Vildmannahallen
2016-12-18 14:00 193111013 IBF Dalen - Hörnefors IF 2 - 5 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Musköten 1
2017-02-04 12:00 193111017 IBF Dalen - Umeå City IBF 1 - 5 Tilde Wikström, Sanna Åslin Musköten 1
2017-02-05 11:00 193111016 Hörnefors IF - Team Thorengruppen SK 1 - 10 Christoffer Lind, Arvid Oscarsson Bråvallahallen
2017-01-28 12:30 193111019 Umeå City IBF - Hörnefors IF 4 - 5 Magnus Fessé, Simon Fessé Umeå Energi Arena Öst
2017-01-29 16:30 193111021 Sandåkerns SK - Team Thorengruppen SK 6 - 4 Albin Berglund, Linus Berglund Sporthushallen
2017-02-11 14:30 193111022 IBF Dalen - Sandåkerns SK 5 - 6 Björn Glad, Marcus Glad Musköten 1
2017-02-11 16:00 193111024 Team Thorengruppen SK - Umeå City IBF 4 - 2 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Vildmannahallen
2017-02-26 12:30 193111027 IBF Dalen - Team Thorengruppen SK 4 - 7 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Musköten 1
2017-02-26 13:30 193111025 Hörnefors IF - Sandåkerns SK 5 - 4 , Christoffer Lind Bråvallahallen
2017-03-18 10:00 193111029 Umeå City IBF - Sandåkerns SK 0 - 4 Mattias Karlsson, Roger Karlsson Vildmannahallen
2017-03-18 13:00 193111028 Hörnefors IF - IBF Dalen 5 - 3 Rolf Eriksson, Klas Höglund Bråvallahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK 8 7 0 1 49-23 26 21
2. Team Thorengruppen SK 8 4 1 3 41-32 9 13
3. Umeå City IBF 8 4 0 4 30-30 0 12
4. Hörnefors IF 8 4 0 4 32-45 -13 12
5. IBF Dalen 8 0 1 7 23-45 -22 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-29 10:30 193113001 Gimonäs Umeå IF/Svart - Hörnefors IF 8 - 6 , Robert Segerstedt Sjöfruhallen
2016-10-30 14:30 193113003 Umeå City IBF/Vit - Spöland Vännäs IF 6 - 2 Peter Saari, Nelly Saari Vildmannahallen
2016-10-30 15:30 193113002 Holmsund City IBC - Täfteå IK 3 - 4 Lisa Vestman, Julia Fältén Storsjöhallen
2016-11-12 11:00 193113005 Täfteå IK - Umeå City IBF/Vit 1 - 6 , Thanasis Provatas Täftehallen
2016-11-12 13:00 193113004 Hörnefors IF - Holmsund City IBC 3 - 4 , Rolf Eriksson Bråvallahallen
2016-11-12 16:30 193113006 Gimonäs Umeå IF/Svart - Spöland Vännäs IF 9 - 3 Christoffer Lind, Jacob Laggar Sjöfruhallen
2016-11-19 11:30 193113008 Umeå City IBF/Vit - Hörnefors IF 3 - 2 Andreas Eriksson, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Väst
2016-11-19 13:30 193113009 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/Svart 7 - 6 Robert Segerstedt Olasjöhallen
2016-11-19 17:00 193113007 Spöland Vännäs IF - Täfteå IK 2 - 2 Bjarne Andersson, Anders Hedman Hammarhallen Vännäs
2016-12-03 11:00 193113012 Gimonäs Umeå IF/Svart - Täfteå IK 3 - 2 Tilde Wikström, Sanna Åslin Umeå Energi Arena Väst
2016-12-04 13:30 193113010 Spöland Vännäs IF - Hörnefors IF 5 - 4 Alvina Mukkala, Nelly Saari Hammarhallen Vännäs
2016-12-04 16:00 193113011 Umeå City IBF/Vit - Holmsund City IBC 5 - 3 Edvin Bonn, Joel Långström Vildmannahallen
2016-12-17 11:00 193113013 Täfteå IK - Hörnefors IF 10 - 4 Albin Berglund, Linus Berglund Täftehallen
2016-12-17 11:00 193113015 Umeå City IBF/Vit - Gimonäs Umeå IF/Svart 3 - 5 Robert Segerstedt Umeå Energi Arena Öst
2016-12-18 14:00 193113014 Spöland Vännäs IF - Holmsund City IBC 6 - 6 Rolf Eriksson, Thanasis Provatas Hammarhallen Vännäs
2017-01-14 11:00 193113016 Hörnefors IF - Gimonäs Umeå IF/Svart 10 - 7 Arvid Oscarsson, Ulf Stödberg Bråvallahallen
2017-01-14 16:30 193113018 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF/Vit 0 - 6 Nelly Saari, Peter Saari Hammarhallen Vännäs
2017-01-15 13:00 193113017 Täfteå IK - Holmsund City IBC 7 - 7 Albin Berglund, Linus Berglund Täftehallen
2017-01-28 11:30 193113020 Umeå City IBF/Vit - Täfteå IK 7 - 2 Magnus Fessé, Simon Fessé Umeå Energi Arena Öst
2017-01-28 12:30 193113019 Holmsund City IBC - Hörnefors IF 8 - 5 Sofia Deijer, Arvid Näslund Storsjöhallen
2017-01-29 10:00 193113021 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/Svart 0 - 3 Peter Saari, Nelly Saari Hammarhallen Vännäs
2017-02-11 11:00 193113022 Täfteå IK - Spöland Vännäs IF 1 - 8 Matilda Karlsson, Mattias Karlsson Täftehallen
2017-02-11 11:30 193113024 Gimonäs Umeå IF/Svart - Holmsund City IBC 7 - 7 Abdul Rubeya, Joel Långström Ålidhemshallen
2017-02-11 13:00 193113023 Hörnefors IF - Umeå City IBF/Vit 0 - 5 Christoffer Lind, Moa Stödberg Bråvallahallen
2017-02-25 10:00 193113027 Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/Svart 3 - 4 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Täftehallen
2017-02-25 12:00 193113025 Hörnefors IF - Spöland Vännäs IF 5 - 2 Tony Cederholm, Rasmus Säfvenberg Bråvallahallen
2017-02-25 13:30 193113026 Holmsund City IBC - Umeå City IBF/Vit 5 - 6 , Thanasis Provatas Olasjöhallen
2017-03-17 19:00 193113030 Gimonäs Umeå IF/Svart - Umeå City IBF/Vit 2 - 5 Edvin Bonn, Joel Långström Umeå Energi Arena Öst
2017-03-19 09:30 193113028 Hörnefors IF - Täfteå IK 5 - 1 Erik Lodén, Hugo Loden Bråvallahallen
2017-03-19 14:30 193113029 Holmsund City IBC - Spöland Vännäs IF 1 - 8 Sofia Deijer, Arvid Näslund Storsjöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Umeå City IBF/ Vit 10 9 0 1 52-22 30 27
2. Gimonäs Umeå IF/ Svart 10 6 1 3 54-46 8 19
3. Holmsund City IBC 10 3 3 4 51-57 -6 12
4. Spöland Vännäs IF 10 3 2 5 36-43 -7 11
5. Hörnefors IF 10 3 0 7 44-53 -9 9
6. Täfteå IK 10 2 2 6 33-49 -16 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-29 11:00 193103001 Ersboda SK - Umeå City IBF 4 - 4 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Ersängshallen
2016-10-29 15:00 193103002 IBF Dalen/Svart - Robertsfors IK 11 - 4 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Vildmannahallen
2016-11-11 18:30 Tidigare inställd match p g a domarbrist. Nu med nytt datum enligt ö. k mellan lagen. 193103003 Sävar IK/Täfteå IK - Gimonäs Umeå IF/Vit 2 - 3 Björn Glad, Marcus Glad Sävaråhallen
2016-11-12 11:00 193103004 Umeå City IBF - IBF Dalen/Svart 4 - 6 Björn Glad, Marcus Glad Umeå Energi Arena Väst
2016-11-13 11:00 193103006 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF/Vit 6 - 5 Alvina Mukkala, Magnus Fessé Ersängshallen
2016-12-14 20:15 193103005 Robertsfors IK - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 3 Thanasis Provatas Jenningshallen
2016-11-14 18:00 193103009 IBF Dalen/Svart - Ersboda SK 4 - 4 Thanasis Provatas Ersängshallen
2016-11-20 11:00 193103008 Sävar IK/Täfteå IK - Umeå City IBF 0 - 10 Daniel Johannesson, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-11-20 13:30 193103007 Gimonäs Umeå IF/Vit - Robertsfors IK 5 - 7 , Thanasis Provatas Sjöfruhallen
2016-12-03 11:00 193103010 Gimonäs Umeå IF/Vit - Umeå City IBF 1 - 3 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
2016-12-03 12:00 193103012 Ersboda SK - Robertsfors IK 5 - 1 Christoffer Lind, Gustav Wass Ersängshallen
2016-12-03 13:30 193103011 Sävar IK/Täfteå IK - IBF Dalen/Svart 2 - 11 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-12-17 09:30 193103015 Sävar IK/Täfteå IK - Ersboda SK 2 - 3 Mattias Karlsson, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-12-17 16:00 193103013 Robertsfors IK - Umeå City IBF 4 - 6 , Thanasis Provatas Jenningshallen
2016-12-18 15:00 193103014 Gimonäs Umeå IF/Vit - IBF Dalen/Svart 1 - 3 Andreas Eriksson, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Vatten
2017-01-08 13:30 193103017 Robertsfors IK - IBF Dalen/Svart 7 - 5 Daniel Johannesson, Robert Segerstedt Jenningshallen
2017-02-07 19:00 193103018 Gimonäs Umeå IF/Vit - Sävar IK/Täfteå IK 4 - 5 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
2017-02-20 18:00 193103016 Umeå City IBF - Ersboda SK 3 - 4 Rasmus Säfvenberg, Mattias Karlsson Ersängshallen
2017-01-29 11:30 193103021 Gimonäs Umeå IF/Vit - Ersboda SK 2 - 3 Daniel Johannesson, Thilip Nadarajah Sjöfruhallen
2017-01-29 12:00 193103020 Sävar IK/Täfteå IK - Robertsfors IK 5 - 3 Andreas Eriksson, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2017-01-29 13:30 193103019 IBF Dalen/Svart - Umeå City IBF 2 - 4 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2017-02-11 15:00 193103022 Robertsfors IK - Gimonäs Umeå IF/Vit 4 - 4 Daniel Johannesson Jenningshallen
2017-02-12 18:00 193103023 Umeå City IBF - Sävar IK/Täfteå IK 1 - 3 Jimmy Halldin Vildmannahallen
2017-03-27 18:00 193103024 Ersboda SK - IBF Dalen/Svart 2 - 2 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Ersängshallen
2017-02-24 18:30 193103025 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/Vit 5 - 3 Erik Hörnros, Thanasis Provatas Umeå Energi Arena Väst
2017-02-26 11:00 193103027 Robertsfors IK - Ersboda SK 2 - 8 , David Morén Jenningshallen
2017-02-26 11:30 193103026 IBF Dalen/Svart - Sävar IK/Täfteå IK 3 - 2 Erik Hörnros, Jimmy Halldin Musköten 1
2017-03-18 11:15 193103029 IBF Dalen/Svart - Gimonäs Umeå IF/Vit 5 - 1 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2017-03-19 12:00 193103028 Umeå City IBF - Robertsfors IK 8 - 2 Christoffer Lind, Thilip Nadarajah Umeå Energi Arena Vatten
2017-03-20 18:00 193103030 Ersboda SK - Sävar IK/Täfteå IK 7 - 0 Mattias Karlsson, Rasmus Säfvenberg Ersängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ersboda SK 10 7 3 0 46-25 21 24
2. IBF Dalen/ Svart 10 6 2 2 52-31 21 20
3. Umeå City IBF 10 6 1 3 48-29 19 19
4. Robertsfors IK 10 3 1 6 38-60 -22 10
5. Sävar IK/ Täfteå IK 10 3 0 7 24-49 -25 9
6. Gimonäs Umeå IF/ Vit 10 1 1 8 29-43 -14 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 3 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-11-06 11:30 193153002 Gamla Stan IBK P03 - Kågedalens AIF P02-03 11 - 5 Anton Nystedt, Melker Westerberg Balderhallen A
2016-11-06 12:30 193153003 Skellefteå IBS P01-02 - Skellefteå IBK P03 3 - 4 Anton Nystedt, Melker Westerberg Balderhallen A
2016-11-06 13:30 193153001 Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart - Byske IF P01-03 9 - 4 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Balderhallen A
2016-11-13 11:00 193153005 Kågedalens AIF P02-03 - Skellefteå IBS P01-02 3 - 8 Patrik Häggström, Bobby Hjelte Balderhallen A
2016-11-13 16:00 193153004 Byske IF P01-03 - Gamla Stan IBK P03 6 - 7 , Bobby Hjelte Byske Sporthall
2016-11-14 18:40 193153006 Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart - Skellefteå IBK P03 5 - 0 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Eddahallen
2016-11-20 11:00 193153007 Skellefteå IBK P03 - Kågedalens AIF P02-03 5 - 3 Joakim Broman, Melker Westerberg Balderhallen A
2016-11-20 16:30 193153008 Skellefteå IBS P01-02 - Byske IF P01-03 0 - 4 Johan Rönnberg, David Jonsson Balderhallen B
2016-11-21 18:05 193153009 Gamla Stan IBK P03 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart 3 - 6 Johan Rönnberg, Daniel Degerman Eddahallen
2016-12-03 11:00 193153012 Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart - Kågedalens AIF P02-03 14 - 4 David Morén Balderhallen A
2016-12-03 16:00 193153011 Skellefteå IBS P01-02 - Gamla Stan IBK P03 0 - 2 Johan Rönnberg, Anton Nystedt Balderhallen A
2016-12-04 11:00 193153010 Skellefteå IBK P03 - Byske IF P01-03 3 - 6 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Balderhallen A
2016-12-17 14:00 193153014 Skellefteå IBK P03 - Gamla Stan IBK P03 2 - 1 Jens Marklund, David Morén Eddahallen
2016-12-17 15:00 193153013 Kågedalens AIF P02-03 - Byske IF P01-03 5 - 5 Andreas Åström, Joakim Broman Lejonströmshallen
2016-12-18 12:00 193153015 Skellefteå IBS P01-02 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart 0 - 9 Joakim Broman, Daniel Degerman Balderhallen B
2017-01-08 14:00 193153018 Skellefteå IBK P03 - Skellefteå IBS P01-02 3 - 4 Lasse Ekesryd, Joakim Broman Eddahallen
2017-01-16 18:05 193153017 Kågedalens AIF P02-03 - Gamla Stan IBK P03 1 - 8 Lasse Ekesryd, Joakim Broman Lejonströmshallen
2017-02-18 12:00 193153016 Byske IF P01-03 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart 4 - 4 Andreas Åström Byske Sporthall
2017-01-28 15:00 193153019 Gamla Stan IBK P03 - Byske IF P01-03 4 - 8 Alvin Gustavsson, Elias Bark Pettersson Anderstorpshallen
2017-01-29 17:00 193153020 Skellefteå IBS P01-02 - Kågedalens AIF P02-03 2 - 4 Andreas Åström, Melker Westerberg Balderhallen A
2017-01-30 17:35 193153021 Skellefteå IBK P03 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart 0 - 5 Lasse Ekesryd, Daniel Degerman Eddahallen
2017-02-12 12:30 193153022 Kågedalens AIF P02-03 - Skellefteå IBK P03 3 - 3 Ej offentliggjord, Erik Hedström Balderhallen A
2017-02-12 14:00 193153023 Byske IF P01-03 - Skellefteå IBS P01-02 8 - 9 , Bobby Hjelte Byske Sporthall
2017-02-12 16:00 193153024 Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart - Gamla Stan IBK P03 2 - 2 Johan Rönnberg, Alexander Hedlund Eddahallen
2017-02-25 12:00 193153027 Kågedalens AIF P02-03 - Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart 3 - 7 Jörgen Lundberg, Joakim Broman Eddahallen
2017-02-25 13:00 193153026 Gamla Stan IBK P03 - Skellefteå IBS P01-02 6 - 1 Elias Bark Pettersson, Elias Norden Balderhallen A
2017-02-26 14:00 193153025 Byske IF P01-03 - Skellefteå IBK P03 3 - 8 , Bobby Hjelte Byske Sporthall
2017-03-13 18:35 193153028 Byske IF P01-03 - Kågedalens AIF P02-03 , Jörgen Lundberg Byske Sporthall
2017-03-20 18:05 193153030 Skellefteå IBK/SIBS P02/Svart - Skellefteå IBS P01-02 9 - 2 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Eddahallen
2017-03-28 18:05 193153029 Gamla Stan IBK P03 - Skellefteå IBK P03 3 - 1 Lasse Ekesryd, Joakim Broman Eddahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skellefteå IBK/ SIBS P02/ Svart 10 8 2 0 70-22 48 26
2. Gamla Stan IBK P03 10 6 1 3 47-32 15 19
3. Skellefteå IBK P03 10 4 1 5 29-36 -7 13
4. Byske IF P01-03 9 3 2 4 48-49 -1 11
5. Skellefteå IBS P01-02 10 3 0 7 29-52 -23 9
6. Kågedalens AIF P02-03 9 1 2 6 31-63 -32 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-30 11:00 193105001 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/Svart 7 - 3 , Joni Güzel FC Vindeln
2016-10-30 11:00 193105003 Sävar IK - Team Thorengruppen SK 6 - 4 Marcus Glad, Björn Glad Sävaråhallen
2016-11-12 12:30 193105005 Holmsund City IBC - Sävar IK 6 - 6 Andreas Eriksson, Christoffer Lind Storsjöhallen
2016-11-13 10:00 193105006 Vindelns IF - Team Thorengruppen SK 9 - 2 , Erik Hörnros FC Vindeln
2016-11-19 10:30 193105007 Team Thorengruppen SK - Holmsund City IBC 2 - 2 Andreas Eriksson, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Väst
2016-11-19 13:30 193105008 Sävar IK - Gimonäs Umeå IF/Svart 4 - 7 , Thanasis Provatas Sävaråhallen
2016-12-04 11:00 193105012 Vindelns IF - Holmsund City IBC 1 - 1 , Joni Güzel FC Vindeln
2017-01-14 10:30 193105010 Team Thorengruppen SK - Gimonäs Umeå IF/Svart 5 - 2 Peter Saari, Rasmus Säfvenberg Umeå Energi Arena Öst
2016-12-17 10:30 193105015 Sävar IK - Vindelns IF 1 - 6 Mattias Karlsson, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-12-17 12:30 193105013 Holmsund City IBC - Gimonäs Umeå IF/Svart 2 - 7 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Storsjöhallen
2017-01-15 10:00 193105018 Team Thorengruppen SK - Sävar IK 1 - 3 Andreas Eriksson, Peter Saari Vildmannahallen
2017-01-15 15:30 193105016 Gimonäs Umeå IF/Svart - Vindelns IF 5 - 5 Julia Fältén, Lisa Vestman Sjöfruhallen
2017-01-28 16:00 193105020 Sävar IK - Holmsund City IBC 3 - 3 Thanasis Provatas Sävaråhallen
2017-01-29 11:30 193105021 Team Thorengruppen SK - Vindelns IF 7 - 6 Björn Glad, Marcus Glad Elofssonhallen
2017-02-10 19:00 193105023 Gimonäs Umeå IF/Svart - Sävar IK 2 - 1 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
2017-02-11 12:30 193105022 Holmsund City IBC - Team Thorengruppen SK 1 - 3 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Storsjöhallen
2017-02-25 11:00 193105025 Gimonäs Umeå IF/Svart - Team Thorengruppen SK 5 - 5 , Christoffer Lind Sjöfruhallen
2017-03-22 20:00 193105027 Holmsund City IBC - Vindelns IF 2 - 4 Robert Segerstedt, David Lundberg Storsjöhallen
2017-02-05 13:00 193105030 Vindelns IF - Sävar IK 4 - 0 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg FC Vindeln
2017-03-17 19:30 193105028 Gimonäs Umeå IF/Svart - Holmsund City IBC 5 - 3 Daniel Johannesson, Thilip Nadarajah Umeå Energi Arena Väst
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vindelns IF 8 5 2 1 42-21 21 17
2. Gimonäs Umeå IF/ Svart 8 4 2 2 36-32 4 14
3. Team Thorengruppen SK 8 3 2 3 29-34 -5 11
4. Sävar IK 8 2 2 4 24-33 -9 8
5. Holmsund City IBC 8 0 4 4 20-31 -11 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 5 Skeå
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-11-05 12:00 193155001 Clemensnäs IF P 02-03 - Skellefteå IBS P03-04 5 - 3 Joakim Broman, Örjan Arvidsson Örjanshallen
2016-11-06 15:00 193155003 Gamla Stan IBK P04 - Skellefteå IBK P04 6 - 5 Elias Bark Pettersson, Elias Norden Balderhallen B
2016-11-12 12:00 193155004 Skellefteå IBS P03-04 - Boliden FFI P03-05 4 - 3 , Larry Johansson Anderstorpshallen
2016-11-13 14:00 193155006 Clemensnäs IF P 02-03 - Skellefteå IBK P04 5 - 5 , Jörgen Lundberg Örjanshallen
2016-11-20 12:00 193155009 Boliden FFI P03-05 - Clemensnäs IF P 02-03 7 - 4 , Joakim Broman Balderhallen A
2016-11-24 19:00 193155008 Gamla Stan IBK P04 - Skellefteå IBS P03-04 4 - 3 , Lasse Ekesryd Anderstorpshallen
2016-12-04 13:00 193155010 Skellefteå IBK P04 - Skellefteå IBS P03-04 4 - 4 Melker Westerberg, Daniel Degerman Balderhallen B
2016-12-07 17:05 193155011 Gamla Stan IBK P04 - Boliden FFI P03-05 6 - 2 , Bobby Hjelte Lejonströmshallen
2016-12-18 13:30 193155014 Skellefteå IBK P04 - Boliden FFI P03-05 7 - 5 Lasse Ekesryd, Jörgen Lundberg Eddahallen
2016-12-18 14:00 193155015 Gamla Stan IBK P04 - Clemensnäs IF P 02-03 5 - 6 Joakim Broman, Daniel Degerman Balderhallen B
2017-01-14 11:00 193155016 Skellefteå IBS P03-04 - Clemensnäs IF P 02-03 4 - 7 Erik Hedström, Alexander Hedlund Anderstorpshallen
2017-01-14 12:00 193155018 Skellefteå IBK P04 - Gamla Stan IBK P04 3 - 16 Erik Hedström, Alexander Hedlund Anderstorpshallen
2017-01-28 14:15 193155021 Skellefteå IBK P04 - Clemensnäs IF P 02-03 6 - 5 , Joakim Broman Eddahallen
2017-01-29 15:30 193155019 Boliden FFI P03-05 - Skellefteå IBS P03-04 11 - 3 , David Morén Balderhallen B
2017-02-11 13:00 193155023 Skellefteå IBS P03-04 - Gamla Stan IBK P04 0 - 12 Elias Norden, Alvin Gustavsson Anderstorpshallen
2017-02-11 13:00 193155024 Clemensnäs IF P 02-03 - Boliden FFI P03-05 4 - 6 Andreas Åström, Örjan Arvidsson Örjanshallen
2017-02-26 13:00 193155025 Skellefteå IBS P03-04 - Skellefteå IBK P04 4 - 11 Andreas Åström, Ville Hedsberg Balderhallen A
2017-02-26 14:00 193155026 Boliden FFI P03-05 - Gamla Stan IBK P04 7 - 6 Jens Marklund, Andreas Åström Balderhallen A
2017-03-18 11:30 193155030 Clemensnäs IF P 02-03 - Gamla Stan IBK P04 Jens Marklund, Joakim Broman Örjanshallen
2017-03-19 13:00 193155029 Boliden FFI P03-05 - Skellefteå IBK P04 4 - 7 Lasse Ekesryd, Elias Bark Pettersson Lejonströmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Gamla Stan IBK P04 7 5 0 2 55-26 29 15
2. Skellefteå IBK P04 8 4 2 2 48-49 -1 14
3. Boliden FFI P03-05 8 4 0 4 45-41 4 12
4. Clemensnäs IF P 02-03 7 3 1 3 36-36 0 10
5. Skellefteå IBS P03-04 8 1 1 6 25-57 -32 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-29 14:30 193107003 Holmsund City IBC - Umeå City IBF 3 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman Storsjöhallen
2016-10-29 16:00 193107001 IBF Dalen/Svart - Ersboda SK 9 - 3 Kim Fallbjörk, Gustav Wass Vildmannahallen
2017-02-10 19:00 193107002 Sävar IK - Obbola IK 8 - 2 Robert Segerstedt, Louise Ramebäck Sävaråhallen
2016-11-12 14:00 193107006 IBF Dalen/Svart - Umeå City IBF 4 - 4 Tilde Wikström, Sanna Åslin Vildmannahallen
2016-11-13 12:00 193107004 Ersboda SK - Sävar IK 6 - 2 Alvina Mukkala, Magnus Fessé Ersängshallen
2016-11-13 16:00 193107005 Obbola IK - Holmsund City IBC 3 - 4 Julia Fältén, Lisa Vestman Olasjöhallen
2016-11-20 10:30 193107007 Umeå City IBF - Obbola IK 3 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman Umeå Energi Arena Väst
2016-11-20 12:00 193107009 Sävar IK - IBF Dalen/Svart 0 - 3 Daniel Johannesson, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2016-11-20 14:30 193107008 Holmsund City IBC - Ersboda SK 7 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Storsjöhallen
2016-12-03 10:30 193107010 Umeå City IBF - Ersboda SK 1 - 5 Christoffer Lind, Gustav Wass Sporthushallen
2016-12-03 12:00 193107012 IBF Dalen/Svart - Obbola IK 5 - 3 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2016-12-03 14:30 193107011 Holmsund City IBC - Sävar IK 7 - 5 Mattias Karlsson, Thilip Nadarajah Storsjöhallen
2016-12-17 13:30 193107015 Holmsund City IBC - IBF Dalen/Svart 1 - 6 Per Fallbjörk, Morgan Poopuu Storsjöhallen
2016-12-17 15:00 193107014 Umeå City IBF - Sävar IK 1 - 5 , Erik Hörnros Vildmannahallen
2016-12-18 12:30 193107013 Obbola IK - Ersboda SK 3 - 4 Andreas Eriksson, Rasmus Säfvenberg Olasjöhallen
2017-01-08 17:00 193107016 Ersboda SK - IBF Dalen/Svart 1 - 6 Daniel Johannesson, Robert Segerstedt Ersängshallen
2017-02-04 13:30 193107017 Obbola IK - Sävar IK 0 - 6 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Olasjöhallen
2017-02-05 11:30 193107018 Umeå City IBF - Holmsund City IBC 6 - 3 Gustav Wass, Oscar Wass Umeå Energi Arena Öst
2017-01-29 09:30 193107021 Umeå City IBF - IBF Dalen/Svart 4 - 6 Andreas Eriksson, Rasmus Säfvenberg Vildmannahallen
2017-01-29 13:00 193107019 Sävar IK - Ersboda SK 10 - 1 Andreas Eriksson, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2017-01-29 13:30 193107020 Holmsund City IBC - Obbola IK 7 - 1 Daniel Johannesson, Thilip Nadarajah Storsjöhallen
2017-02-11 13:30 193107024 IBF Dalen/Svart - Sävar IK 4 - 2 Björn Glad, Marcus Glad Musköten 1
2017-02-12 13:00 193107023 Ersboda SK - Holmsund City IBC 2 - 9 , Daniel Johannesson Ersängshallen
2017-02-12 14:30 193107022 Obbola IK - Umeå City IBF 4 - 7 , Robert Segerstedt Olasjöhallen
2017-02-26 11:00 193107025 Ersboda SK - Umeå City IBF 3 - 1 , Thanasis Provatas Ersängshallen
2017-02-26 14:30 193107027 Obbola IK - IBF Dalen/Svart 3 - 12 Robert Segerstedt Olasjöhallen
2017-03-12 14:30 193107026 Sävar IK - Holmsund City IBC 2 - 4 Mattias Karlsson, Rasmus Säfvenberg Sävaråhallen
2017-03-18 12:15 193107030 IBF Dalen/Svart - Holmsund City IBC 6 - 0 Manuel Garzon, Rasmus Säfvenberg Musköten 1
2017-03-18 12:30 193107028 Ersboda SK - Obbola IK 6 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman Ersängshallen
2017-03-19 12:00 193107029 Sävar IK - Umeå City IBF 7 - 4 Fanny Svedin Sävaråhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen/ Svart 10 9 1 0 61-21 40 28
2. Holmsund City IBC 10 6 1 3 45-36 9 19
3. Sävar IK 10 5 0 5 47-32 15 15
4. Ersboda SK 10 5 0 5 33-51 -18 15
5. Umeå City IBF 10 2 3 5 34-43 -9 9
6. Obbola IK 10 0 1 9 25-62 -37 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Div. 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-30 11:00 193109002 Spöland Vännäs IF - Gimonäs Umeå IF/Vit 7 - 2 Julia Fältén, Lisa Vestman Hammarhallen Vännäs
2016-10-30 11:30 193109003 IBF Dalen - Röbäcks IF 5 - 2 Tilde Wikström, Sanna Åslin Musköten 1
2016-10-30 12:00 193109001 Vindelns IF - Umeå City IBF 3 - 3 , Joni Güzel FC Vindeln
2016-11-12 12:00 193109004 Umeå City IBF - Spöland Vännäs IF 10 - 2 Björn Glad, Marcus Glad Umeå Energi Arena Väst
2016-11-12 15:30 193109005 Gimonäs Umeå IF/Vit - IBF Dalen 1 - 8 Christoffer Lind, Jacob Laggar Sjöfruhallen
2016-11-13 11:00 193109006 Vindelns IF - Röbäcks IF 4 - 2 , Erik Hörnros FC Vindeln
2016-11-19 12:30 193109008 IBF Dalen - Umeå City IBF 1 - 1 Jimmy Halldin, Erik Hörnros Musköten 1
2016-11-19 13:30 193109007 Röbäcks IF - Gimonäs Umeå IF/Vit 5 - 3 Julia Fältén, Lisa Vestman Elofssonhallen
2016-11-19 16:00 193109009 Spöland Vännäs IF - Vindelns IF 2 - 3 Bjarne Andersson, Anders Hedman Hammarhallen Vännäs
2016-12-04 11:30 193109010 Röbäcks IF - Umeå City IBF 1 - 3 Matilda Karlsson, Roger Karlsson Elofssonhallen
2016-12-04 12:00 193109012 Vindelns IF - Gimonäs Umeå IF/Vit 2 - 2 , Joni Güzel FC Vindeln
2016-12-04 15:30 193109011 IBF Dalen - Spöland Vännäs IF 5 - 0 Tilde Wikström, Sanna Åslin Musköten 1
2016-12-17 12:50 193109013 Gimonäs Umeå IF/Vit - Umeå City IBF 1 - 4 Julia Fältén, Lisa Vestman Sjöfruhallen
2016-12-17 14:00 193109014 Röbäcks IF - Spöland Vännäs IF 8 - 2 Peter Saari Elofssonhallen
2016-12-17 15:00 193109015 IBF Dalen - Vindelns IF 2 - 4 Alvina Mukkala, Jimmy Halldin Musköten 1
2017-01-15 11:00 193109016 Umeå City IBF - Vindelns IF 1 - 0 Andreas Eriksson, Peter Saari Vildmannahallen
2017-01-15 16:30 193109017 Gimonäs Umeå IF/Vit - Spöland Vännäs IF 6 - 1 Julia Fältén, Lisa Vestman Sjöfruhallen
2017-01-15 17:00 193109018 Röbäcks IF - IBF Dalen 2 - 5 Albin Berglund, Linus Berglund Umeå Energi Arena Vatten
2017-01-27 18:30 193109019 Spöland Vännäs IF - Umeå City IBF 1 - 3 Nelly Saari, Peter Saari Hammarhallen Vännäs
2017-01-28 16:00 193109020 IBF Dalen - Gimonäs Umeå IF/Vit 15 - 3 Alexandra Nimrodsson, Hanna Wendén Musköten 1
2017-01-29 12:30 193109021 Röbäcks IF - Vindelns IF 1 - 8 Björn Glad, Marcus Glad Elofssonhallen
2017-02-10 18:00 193109022 Gimonäs Umeå IF/Vit - Röbäcks IF 2 - 7 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg Sjöfruhallen
2017-02-11 11:00 193109024 Vindelns IF - Spöland Vännäs IF 5 - 2 Jimmy Halldin, Erik Hörnros FC Vindeln
2017-02-12 12:30 193109023 Umeå City IBF - IBF Dalen 2 - 4 Sofia Deijer, Arvid Näslund Vildmannahallen
2017-02-25 10:00 193109025 Umeå City IBF - Röbäcks IF 5 - 3 Björn Glad, Marcus Glad Vildmannahallen
2017-02-25 12:00 193109027 Gimonäs Umeå IF/Vit - Vindelns IF 3 - 3 Christoffer Lind Sjöfruhallen
2017-02-26 10:00 193109026 Spöland Vännäs IF - IBF Dalen 6 - 7 Kim Fallbjörk, Manuel Garzon Hammarhallen Vännäs
2017-02-05 14:00 193109030 Vindelns IF - IBF Dalen 2 - 6 Kim Fallbjörk, Rasmus Säfvenberg FC Vindeln
2017-03-19 11:00 193109028 Umeå City IBF - Gimonäs Umeå IF/Vit 7 - 2 Tilde Wikström, Sanna Åslin Vildmannahallen
2017-03-21 19:20 193109029 Spöland Vännäs IF - Röbäcks IF 5 - 2 Peter Saari, Nelly Saari Hammarhallen Vännäs
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Dalen 10 8 1 1 58-23 35 25
2. Umeå City IBF 10 7 2 1 39-18 21 23
3. Vindelns IF 10 5 3 2 34-24 10 18
4. Röbäcks IF 10 3 0 7 33-42 -9 9
5. Spöland Vännäs IF 10 2 0 8 28-51 -23 6
6. Gimonäs Umeå IF/ Vit 10 1 2 7 25-59 -34 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis