Herrar Division 2 (2015/16)

Gruppspel
Herrar Division 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-25 19:00 110120001 Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) - IBK Luleå H2 (B-lag) 7 - 3 Frans Dahlstedt, Pär Wårell Norrmalmia Sph
2015-09-26 13:00 110120002 Kiruna AIF (A-lag) - StiL Innebandy (A-lag) 9 - 6 Thomas Lönnhager, Conny Björnfot Rakethallen Kiruna
2015-09-27 16:45 110120003 Gammelstads IF H2 (A-lag) - Team Boden IBF H2 (A-lag) 16 - 4 Pär Wårell, Urban Svanberg Gammelstad Sp
2015-09-27 17:00 110120004 Gammelgårdens IF (A-lag) - IBF Argentum 91 H2 (A-lag) 12 - 3 Thomas Lönnhager, Conny Björnfot Sportcity Kalix
2015-09-30 20:00 110120006 Team Boden IBF H2 (A-lag) - IBK Luleå H2 (B-lag) 3 - 6 Tobias Skogsberg, Thomas Lönnhager Boden Arena
2015-10-01 19:00 110120008 Gammelgårdens IF (A-lag) - Gammelstads IF H2 (A-lag) 4 - 10 Fredrik Lindqvist, Johan Nyström Sportcity Kalix
2015-10-01 20:00 110120005 StiL Innebandy (A-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) 8 - 9 Pär Wårell, Conny Björnfot Porsöhallen
2015-10-03 16:00 110120007 IBF Argentum 91 H2 (A-lag) - Kiruna AIF (A-lag) 3 - 8 Daniel Persson, Conny Björnfot Arjeplog Sporthall
2015-10-09 19:00 110120011 IBK Luleå H2 (B-lag) - Gammelgårdens IF (A-lag) 9 - 10 e.förl. Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Örnäsets Sp
2015-10-10 12:00 110120009 Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) - Team Boden IBF H2 (A-lag) 6 - 2 Alexander Milovanovic, Jörgen Eriksson Norrmalmia Sph
2015-10-10 15:00 110120010 StiL Innebandy (A-lag) - IBF Argentum 91 H2 (A-lag) 8 - 7 Conny Björnfot, Pär Wårell Porsöhallen
2015-10-10 17:00 110120012 Kiruna AIF (A-lag) - Gammelstads IF H2 (A-lag) 4 - 12 Frans Dahlstedt, Johan Krispinsson Rakethallen Kiruna
2015-10-16 19:00 110120014 Gammelgårdens IF (A-lag) - Team Boden IBF H2 (A-lag) 9 - 4 Pär Wårell, Urban Svanberg Sportcity Kalix
2015-10-17 16:00 110120013 IBF Argentum 91 H2 (A-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) 10 - 11 Johan Nyström, Fredrik Lindqvist Arjeplog Sporthall
2015-10-17 16:00 110120016 Kiruna AIF (A-lag) - IBK Luleå H2 (B-lag) 9 - 11 Tobias Skogsberg, Thomas Lönnhager Rakethallen Kiruna
2015-10-18 12:00 110120015 Gammelstads IF H2 (A-lag) - StiL Innebandy (A-lag) 10 - 4 Conny Björnfot, Daniel Persson Gammelstad Sp
2015-10-23 18:45 110120020 IBK Luleå H2 (B-lag) - StiL Innebandy (A-lag) 5 - 7 Tobias Skogsberg, Thomas Lönnhager Hälsans hus
2015-10-24 16:00 110120018 IBF Argentum 91 H2 (A-lag) - Gammelstads IF H2 (A-lag) 9 - 12 Conny Björnfot, Tobias Levin Arjeplog Sporthall
2015-10-24 17:00 110120019 Team Boden IBF H2 (A-lag) - Kiruna AIF (A-lag) 5 - 7 Johan Krispinsson, Per-Anders Blind Boden Arena
2015-10-25 11:00 110120017 Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) - Gammelgårdens IF (A-lag) 6 - 4 Martin Hallén Almroth, Tobias Levin Norrmalmia Sph
2015-10-29 20:00 110120024 StiL Innebandy (A-lag) - Team Boden IBF H2 (A-lag) 11 - 4 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Porsöhallen
2015-11-01 12:00 110120023 IBK Luleå H2 (B-lag) - IBF Argentum 91 H2 (A-lag) 12 - 8 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Hälsans hus
2015-11-01 18:45 110120021 Gammelstads IF H2 (A-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) 12 - 6 Pär Wårell, Urban Svanberg Gammelstad Sp
2016-02-28 14:30 110120022 Kiruna AIF (A-lag) - Gammelgårdens IF (A-lag) 12 - 5 Conny Björnfot, Daniel Persson Rakethallen Kiruna
2015-11-07 12:30 110120026 Gammelstads IF H2 (A-lag) - IBK Luleå H2 (B-lag) 15 - 4 Daniel Persson, Conny Björnfot Gammelstad Sp
2015-11-07 13:00 110120025 Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) - Kiruna AIF (A-lag) 9 - 4 Per-Anders Blind, Johan Krispinsson Norrmalmia Sph
2015-11-07 13:00 110120027 Gammelgårdens IF (A-lag) - StiL Innebandy (A-lag) 2 - 9 Johan Nyström, Fredrik Lindqvist Sportcity Kalix
2015-11-07 16:00 110120028 IBF Argentum 91 H2 (A-lag) - Team Boden IBF H2 (A-lag) 11 - 9 Tobias Skogsberg, Thomas Lönnhager Arjeplog Sporthall
2015-11-13 19:00 110120029 IBK Luleå H2 (B-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) 0 - 10 Tobias Skogsberg, Thomas Lönnhager Örnäsets Sp
2015-11-13 20:00 110120031 Team Boden IBF H2 (A-lag) - Gammelstads IF H2 (A-lag) 3 - 10 Jörgen Eriksson, Pär Wårell Boden Arena
2015-11-14 15:00 110120030 StiL Innebandy (A-lag) - Kiruna AIF (A-lag) 8 - 9 Daniel Persson, Conny Björnfot Porsöhallen
2015-11-14 16:00 110120032 IBF Argentum 91 H2 (A-lag) - Gammelgårdens IF (A-lag) 9 - 8 e.förl. Johan Nyström, Alexander Milovanovic Arjeplog Sporthall
2015-11-17 19:45 110120034 IBK Luleå H2 (B-lag) - Team Boden IBF H2 (A-lag) 7 - 4 Frans Dahlstedt, Tobias Levin Örnäsets Sp
2015-11-20 20:30 110120036 Gammelstads IF H2 (A-lag) - Gammelgårdens IF (A-lag) 11 - 5 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Gammelstad Sp
2015-11-21 13:00 110120033 Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) - StiL Innebandy (A-lag) 6 - 7 David Lundberg, Jonas Ahlehjelm Björklunda Sp
2015-11-21 16:00 110120035 Kiruna AIF (A-lag) - IBF Argentum 91 H2 (A-lag) 8 - 9 Daniel Persson, Conny Björnfot Rakethallen Kiruna
2015-11-26 19:00 110120039 Gammelgårdens IF (A-lag) - IBK Luleå H2 (B-lag) 9 - 2 Tobias Skogsberg, Thomas Lönnhager Sportcity Kalix
2015-11-28 13:00 110120040 Gammelstads IF H2 (A-lag) - Kiruna AIF (A-lag) 11 - 4 Conny Björnfot, Pär Wårell Gammelstad Sp
2015-11-28 14:00 110120038 IBF Argentum 91 H2 (A-lag) - StiL Innebandy (A-lag) 3 - 11 Lars Ejnestrand, Alexander Milovanovic Arjeplog Sporthall
2015-11-28 17:00 110120037 Team Boden IBF H2 (A-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) 6 - 16 Fredrik Lindqvist, Johan Nyström Boden Arena
2015-12-08 20:00 110120043 StiL Innebandy (A-lag) - Gammelstads IF H2 (A-lag) 5 - 7 Johan Nyström, Martin Hallén Almroth Porsöhallen
2015-12-12 12:00 110120044 IBK Luleå H2 (B-lag) - Kiruna AIF (A-lag) 7 - 13 Conny Björnfot, Tobias Skogsberg Örnäsets Sp
2015-12-12 13:00 110120041 Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) - IBF Argentum 91 H2 (A-lag) 13 - 4 Pär Wårell, Martin Hallén Almroth Norrmalmia Sph
2015-12-12 14:00 110120042 Team Boden IBF H2 (A-lag) - Gammelgårdens IF (A-lag) 6 - 5 Fredrik Lindqvist, Johan Nyström Boden Arena
2015-12-17 19:45 110120048 IBK Luleå H2 (B-lag) - StiL Innebandy (A-lag) 2 - 8 Tobias Skogsberg, Johan Krispinsson Örnäsets Sp
2015-12-19 13:00 110120045 Gammelgårdens IF (A-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) 8 - 9 Daniel Persson, Conny Björnfot Sportcity Kalix
2015-12-19 13:00 110120046 Gammelstads IF H2 (A-lag) - IBF Argentum 91 H2 (A-lag) 17 - 3 Jörgen Eriksson, Alexander Milovanovic Gammelstad Sp
2015-12-19 15:00 110120047 Kiruna AIF (A-lag) - Team Boden IBF H2 (A-lag) 14 - 2 Johan Nyström, Fredrik Lindqvist Rakethallen Kiruna
2016-01-09 11:30 110120049 Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) - Gammelstads IF H2 (A-lag) 9 - 10 Pär Wårell, Urban Svanberg Norrmalmia Sph
2016-01-09 13:00 110120050 Gammelgårdens IF (A-lag) - Kiruna AIF (A-lag) 4 - 4 e.förl. Conny Björnfot, Daniel Persson Sportcity Kalix
2016-01-09 14:00 110120052 Team Boden IBF H2 (A-lag) - StiL Innebandy (A-lag) 3 - 7 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Boden Arena
2016-01-09 17:00 110120051 IBF Argentum 91 H2 (A-lag) - IBK Luleå H2 (B-lag) 15 - 9 Martin Hallén Almroth, Johan Nyström Arjeplog Sporthall
2016-01-12 19:45 110120054 IBK Luleå H2 (B-lag) - Gammelstads IF H2 (A-lag) 11 - 12 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Örnäsets Sp
2016-01-16 11:00 110120055 StiL Innebandy (A-lag) - Gammelgårdens IF (A-lag) 4 - 3 e.förl. Conny Björnfot, Martin Hallén Almroth Porsöhallen
2016-01-16 16:00 110120053 Kiruna AIF (A-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) 4 - 3 Jörgen Eriksson, Johan Nyström Rakethallen Kiruna
2016-01-17 13:00 110120056 Team Boden IBF H2 (A-lag) - IBF Argentum 91 H2 (A-lag) 11 - 8 Alexander Milovanovic, Conny Björnfot Boden Arena
2016-01-20 19:15 110120057 Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) - IBK Luleå H2 (B-lag) 10 - 6 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Norrmalmia Sph
2016-01-22 20:30 110120059 Gammelstads IF H2 (A-lag) - Team Boden IBF H2 (A-lag) 14 - 4 Pär Wårell, Johan Krispinsson Gammelstad Sp
2016-01-23 11:00 110120060 Gammelgårdens IF (A-lag) - IBF Argentum 91 H2 (A-lag) 10 - 5 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Sportcity Kalix
2016-01-23 15:00 110120058 Kiruna AIF (A-lag) - StiL Innebandy (A-lag) 6 - 4 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Rakethallen Kiruna
2016-01-27 20:00 110120062 Team Boden IBF H2 (A-lag) - IBK Luleå H2 (B-lag) 4 - 8 Conny Björnfot, Johan Nyström Boden Arena
2016-01-28 19:00 110120064 Gammelgårdens IF (A-lag) - Gammelstads IF H2 (A-lag) 8 - 11 Daniel Persson, Conny Björnfot Sportcity Kalix
2016-01-30 15:00 110120061 StiL Innebandy (A-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) 7 - 9 Pär Wårell, Johan Nyström Porsöhallen
2016-01-30 16:00 110120063 IBF Argentum 91 H2 (A-lag) - Kiruna AIF (A-lag) 9 - 6 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Arjeplog Sporthall
2016-02-04 19:45 110120067 IBK Luleå H2 (B-lag) - Gammelgårdens IF (A-lag) 5 - 6 Tobias Skogsberg, Thomas Lönnhager Örnäsets Sp
2016-02-05 20:15 110120065 Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) - Team Boden IBF H2 (A-lag) 15 - 4 Daniel Persson, Conny Björnfot Norrmalmia Sph
2016-02-06 11:00 110120066 StiL Innebandy (A-lag) - IBF Argentum 91 H2 (A-lag) 6 - 7 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Porsöhallen
2016-02-06 15:30 110120068 Kiruna AIF (A-lag) - Gammelstads IF H2 (A-lag) 9 - 6 Johan Krispinsson, Pär Wårell Rakethallen Kiruna
2016-02-13 13:00 110120071 Gammelstads IF H2 (A-lag) - StiL Innebandy (A-lag) 11 - 9 Martin Hallén Almroth, Conny Björnfot Gammelstad Sp
2016-02-13 16:00 110120069 IBF Argentum 91 H2 (A-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) 5 - 14 Johan Nyström, Gustaf Vallgren Arjeplog Sporthall
2016-02-13 17:00 110120070 Team Boden IBF H2 (A-lag) - Gammelgårdens IF (A-lag) 5 - 6 Urban Svanberg, Jörgen Eriksson Boden Arena
2016-02-13 18:00 110120072 Kiruna AIF (A-lag) - IBK Luleå H2 (B-lag) 9 - 3 Tobias Levin, Frans Dahlstedt Rakethallen Kiruna
2015-10-25 11:30 110120075 Team Boden IBF H2 (A-lag) - Kiruna AIF (A-lag) 4 - 6 Urban Svanberg, Pär Wårell Boden Arena
2016-02-18 20:00 110120076 StiL Innebandy (A-lag) - IBK Luleå H2 (B-lag) 16 - 7 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Porsöhallen
2016-02-20 12:00 110120073 Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) - Gammelgårdens IF (A-lag) 9 - 4 Pär Wårell, Urban Svanberg Norrmalmia Sph
2016-02-20 16:00 110120074 IBF Argentum 91 H2 (A-lag) - Gammelstads IF H2 (A-lag) 4 - 9 Johan Nyström, Alexander Milovanovic Arjeplog Sporthall
2016-02-26 20:00 110120080 StiL Innebandy (A-lag) - Team Boden IBF H2 (A-lag) 11 - 9 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Porsöhallen
2016-02-27 12:00 110120079 IBK Luleå H2 (B-lag) - IBF Argentum 91 H2 (A-lag) 11 - 10 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Örnäsets Sp
2016-02-27 12:30 110120077 Gammelstads IF H2 (A-lag) - Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) 7 - 4 Johan Nyström, Urban Svanberg Gammelstad Sp
2016-02-27 18:00 110120078 Kiruna AIF (A-lag) - Gammelgårdens IF (A-lag) 15 - 5 Daniel Persson, Conny Björnfot Rakethallen Kiruna
2016-03-05 14:00 110120081 Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) - Kiruna AIF (A-lag) 6 - 5 Pär Wårell, Gustaf Vallgren Norrmalmia Sph
2016-03-05 14:00 110120082 Gammelstads IF H2 (A-lag) - IBK Luleå H2 (B-lag) 10 - 7 Lars Ejnestrand, Martin Hallén Almroth Gammelstad Sp
2016-03-05 14:00 110120083 Gammelgårdens IF (A-lag) - StiL Innebandy (A-lag) 5 - 7 Tobias Skogsberg, Conny Björnfot Sportcity Kalix
2016-03-05 14:00 110120084 IBF Argentum 91 H2 (A-lag) - Team Boden IBF H2 (A-lag) 13 - 9 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Arjeplog Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Gammelstads IF H2 (A-lag) 21 20 0 (0) 1 233-120 113 60
2. Wibax Patriot IBK Piteå (B-lag) 21 16 0 (0) 5 187-120 67 48
3. Kiruna AIF (A-lag) 21 13 1 (0) 7 165-132 33 40
4. StiL Innebandy (A-lag) 21 11 1 (1) 9 163-133 30 35
5. Gammelgårdens IF (A-lag) 21 6 4 (1) 11 132-155 -23 23
6. IBF Argentum 91 H2 (A-lag) 21 6 1 (1) 14 155-214 -59 20
7. IBK Luleå H2 (B-lag) 21 6 1 (0) 14 135-195 -60 19
8. Team Boden IBF H2 (A-lag) 21 2 0 (0) 19 105-206 -101 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis