Herrar Division 3 (2012/13)

Gruppspel
Herrar Division 3 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-05 19:30 1214131002 Gränna AIS - IF Ariel 10 - 5 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Ribbahallen A-hall
2012-10-05 19:45 1214131001 Moheda IBK - S/W 2010 Senior 7 - 4 Stefan Persson, Brian Tetrault Alvesta Sporthall
2012-10-06 14:00 1214131004 FBC Emådalen - Nässjö IBF 5 - 5 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Fliseryds Sporthall
2012-10-06 18:30 1214131005 Sävsjö IBK B - Westerviks IBK B 10 - 7 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Sävsjö Sporthall
2012-10-07 11:00 1214131003 Månsarps IBK - Mariannelunds AIS 20 - 3 Thomas Bergström, Jonas Ottosson Norrahammars Sporthall
2012-10-12 19:30 1214131010 IF Ariel - Moheda IBK 4 - 5 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Kristdala Sporthall
2012-10-12 19:45 1214131008 Nässjö IBF - Månsarps IBK 11 - 15 Johan Nero Wikstrand, Magnus Widlund Nässjö Sporthall
2012-10-12 20:00 1214131006 S/W 2010 Senior - Sävsjö IBK B 2 - 9 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Vrigstad Sporthall
2012-10-13 16:00 1214131007 Westerviks IBK B - FBC Emådalen 7 - 7 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Bökensved Sporthall
2012-12-09 15:00 1214131009 Mariannelunds AIS - Gränna AIS 6 - 13 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Ingatorps Sporthall
2012-10-19 19:30 1214131015 Sävsjö IBK B - FBC Emådalen 5 - 7 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Hofgårdshallen
2012-10-19 19:45 1214131012 Moheda IBK - Mariannelunds AIS 10 - 1 Jens Bäcklin, Adam Nikolausson Alvesta Sporthall
2012-10-19 20:00 1214131011 S/W 2010 Senior - IF Ariel 9 - 9 Brian Tetrault, Stefan Persson Stockaryds Sporthall
2012-10-19 20:00 1214131013 Gränna AIS - Nässjö IBF 7 - 7 Patrik Trofast, Jonas Ottosson Ribbahallen A-hall
2012-10-20 15:00 1214131014 Månsarps IBK - Westerviks IBK B 13 - 4 Mathias Elmerstig, Andreas Söderman Norrahammars Sporthall
2012-10-26 19:00 1214131018 FBC Emådalen - IF Ariel 7 - 3 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Fliseryds Sporthall
2012-10-26 19:45 1214131017 Månsarps IBK - Moheda IBK 10 - 6 Stefan Persson, Brian Tetrault Norrahammars Sporthall
2012-10-26 20:00 1214131016 Gränna AIS - S/W 2010 Senior 8 - 4 Johan Söderman, Magnus Widlund Ribbahallen A-hall
2012-10-27 16:00 1214131020 Westerviks IBK B - Nässjö IBF 6 - 5 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Bökensved Sporthall
2012-10-28 14:00 1214131019 Sävsjö IBK B - Mariannelunds AIS 17 - 1 Jens Bäcklin, Adam Nikolausson Sävsjö Sporthall
2012-11-09 19:30 1214131023 Mariannelunds AIS - FBC Emådalen 3 - 10 Brian Tetrault, Stefan Persson Ingatorps Sporthall
2012-11-09 19:30 1214131024 IF Ariel - Månsarps IBK 8 - 11 Patrik Trofast, Jonas Ottosson Kristdala Sporthall
2012-11-09 19:45 1214131021 Moheda IBK - Gränna AIS 7 - 3 Henrik Gilliusson, Per Bratt Alvesta Sporthall
2012-11-09 19:45 1214131022 Nässjö IBF - Sävsjö IBK B 8 - 9 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Nässjö Sporthall
2012-11-09 20:00 1214131025 S/W 2010 Senior - Westerviks IBK B 14 - 2 Johan Ferm, Magnus Widlund Stockaryds Sporthall
2012-11-16 19:30 1214131029 Westerviks IBK B - IF Ariel 9 - 7 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Bökensved Sporthall
2012-11-16 19:45 1214131026 Månsarps IBK - S/W 2010 Senior 7 - 2 Johan Ferm, Magnus Widlund Norrahammars Sporthall
2012-11-17 13:30 1214131030 Nässjö IBF - Mariannelunds AIS 18 - 3 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Nässjö Sporthall
2012-11-17 14:00 1214131027 FBC Emådalen - Gränna AIS 7 - 5 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Fliseryds Sporthall
2012-11-18 17:30 1214131028 Sävsjö IBK B - Moheda IBK 7 - 5 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Sävsjö Sporthall
2012-11-23 19:30 1214131033 Mariannelunds AIS - Westerviks IBK B 8 - 9 Patrik Trofast, Jonas Ottosson Ingatorps Sporthall
2012-11-23 19:30 1214131034 IF Ariel - Sävsjö IBK B 8 - 10 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Kristdala Sporthall
2012-11-23 19:30 1214131035 S/W 2010 Senior - Nässjö IBF 6 - 14 Mathias Elmerstig, Andreas Söderman Stockaryds Sporthall
2012-11-23 19:45 1214131031 Moheda IBK - FBC Emådalen 4 - 6 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Alvesta Sporthall
2012-11-23 20:00 1214131032 Gränna AIS - Månsarps IBK 7 - 4 Johan Ferm, Magnus Widlund Ribbahallen A-hall
2012-11-30 19:30 1214131040 Mariannelunds AIS - IF Ariel 9 - 12 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Ingatorps Sporthall
2012-12-01 16:00 1214131038 Westerviks IBK B - Gränna AIS WO (5 - 0) Jonas Widenstedt, Stefan Lundqvist Bökensved Sporthall
2012-12-01 16:15 1214131039 Nässjö IBF - Moheda IBK 5 - 3 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Nässjö Sporthall
2012-12-02 16:00 1214131037 Sävsjö IBK B - Månsarps IBK 7 - 5 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Sävsjö Sporthall
2013-01-04 19:30 1214131036 FBC Emådalen - S/W 2010 Senior 11 - 4 Dan Runberg, Leif Johansson Fliseryds Sporthall
2012-12-07 19:30 1214131044 IF Ariel - Nässjö IBF 7 - 12 Claes Juto, Mikael Malmqvist Kristdala Sporthall
2012-12-07 19:30 1214131045 S/W 2010 Senior - Mariannelunds AIS 19 - 5 Johan Ferm, Magnus Widlund Stockaryds Sporthall
2012-12-07 19:45 1214131041 Moheda IBK - Westerviks IBK B 7 - 6 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Alvesta Sporthall
2012-12-07 20:00 1214131042 Gränna AIS - Sävsjö IBK B 12 - 7 Daniel Pettersson, Stefan Persson Ribbahallen A-hall
2012-12-08 15:00 1214131043 Månsarps IBK - FBC Emådalen 12 - 5 Patrik Trofast, Jonas Ottosson Norrahammars Sporthall
2012-12-15 12:30 1214131049 IF Ariel - Gränna AIS 6 - 7 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Kristdala Sporthall
2012-12-15 16:15 1214131047 Nässjö IBF - FBC Emådalen 10 - 3 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Nässjö Sporthall
2012-12-16 13:00 1214131046 Westerviks IBK B - Sävsjö IBK B 4 - 7 Bengt Andersson, Anders Stenberg Bökensved Sporthall
2012-12-16 13:00 1214131048 Mariannelunds AIS - Månsarps IBK 5 - 24 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Ingatorps Sporthall
2012-12-18 19:30 1214131050 S/W 2010 Senior - Moheda IBK 7 - 10 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Vrigstad Sporthall
2013-01-11 19:45 1214131051 Moheda IBK - IF Ariel 6 - 5 Johan Ferm, Magnus Widlund Alvesta Sporthall
2013-01-11 19:45 1214131053 Månsarps IBK - Nässjö IBF 9 - 5 Patrik Trofast, Jonas Ottosson Norrahammars Sporthall
2013-01-11 20:15 1214131055 Sävsjö IBK B - S/W 2010 Senior 6 - 6 Daniel Pettersson, Stefan Persson Sävsjö Sporthall
2013-01-12 14:00 1214131054 FBC Emådalen - Westerviks IBK B 8 - 3 Tomas Akthagen, Anders Stenberg Fliseryds Sporthall
2013-01-13 15:00 1214131052 Gränna AIS - Mariannelunds AIS 23 - 9 Johan Söderman, Mathias Elmerstig Ribbahallen A-hall
2013-01-18 19:30 1214131056 FBC Emådalen - Sävsjö IBK B 8 - 8 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Fliseryds Sporthall
2013-01-18 19:30 1214131059 Mariannelunds AIS - Moheda IBK 10 - 12 Patrik Trofast, Jonas Ottosson Furulundshallen
2013-01-18 19:30 1214131060 IF Ariel - S/W 2010 Senior 10 - 4 Jens Bäcklin, Adam Nikolausson Kristdala Sporthall
2013-01-18 19:45 1214131058 Nässjö IBF - Gränna AIS 7 - 12 Johan Ferm, Magnus Widlund Nässjö Sporthall
2013-01-19 15:00 1214131057 Westerviks IBK B - Månsarps IBK 9 - 9 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Bökensved Sporthall
2013-01-25 19:30 1214131063 Mariannelunds AIS - Sävsjö IBK B 3 - 12 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Furulundshallen
2013-01-25 19:30 1214131064 IF Ariel - FBC Emådalen 6 - 5 Jimmie Nilsson, Bengt Andersson Kristdala Sporthall
2013-01-25 19:30 1214131065 S/W 2010 Senior - Gränna AIS 8 - 9 Claes Juto, Mattias Rundgren Vrigstad Sporthall
2013-01-25 19:45 1214131061 Moheda IBK - Månsarps IBK 9 - 2 Dan Runberg, Leif Johansson Alvesta Sporthall
2013-01-25 19:45 1214131062 Nässjö IBF - Westerviks IBK B 15 - 4 Johan Söderman, Johan Ferm Nässjö Sporthall
2013-02-08 19:45 1214131067 Månsarps IBK - IF Ariel 11 - 12 Gustav Jarnegren, Daniel Pettersson Norrahammars Sporthall
2013-02-09 13:30 1214131070 Westerviks IBK B - S/W 2010 Senior 7 - 8 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Bökensved Sporthall
2013-02-09 15:30 1214131069 Sävsjö IBK B - Nässjö IBF 4 - 9 Johan Ferm, Magnus Widlund Sävsjö Sporthall
2013-02-10 14:00 1214131066 Gränna AIS - Moheda IBK 6 - 4 Jens Bäcklin, Adam Nikolausson Ribbahallen A-hall
2013-03-03 14:00 1214131068 FBC Emådalen - Mariannelunds AIS 7 - 6 Johan Magnusson, Oskar Johnsson Fliseryds Sporthall
2013-02-15 19:30 1214131074 IF Ariel - Westerviks IBK B 14 - 4 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Kristdala Sporthall
2013-02-15 19:30 1214131075 S/W 2010 Senior - Månsarps IBK 4 - 11 Claes Juto, Mikael Malmqvist Vrigstad Sporthall
2013-02-15 19:45 1214131071 Moheda IBK - Sävsjö IBK B 6 - 9 Brian Tetrault, Stefan Persson Alvesta Sporthall
2013-02-16 16:00 1214131072 Gränna AIS - FBC Emådalen 5 - 6 Johan Ferm, Stefan Persson Ribbahallen A-hall
2013-02-17 12:00 1214131073 Mariannelunds AIS - Nässjö IBF 2 - 20 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Furulundshallen
2013-02-22 19:45 1214131076 Månsarps IBK - Gränna AIS 8 - 5 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Norrahammars Sporthall
2013-02-22 20:15 1214131078 Sävsjö IBK B - IF Ariel 8 - 8 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Sävsjö Sporthall
2013-02-23 14:00 1214131077 FBC Emådalen - Moheda IBK 7 - 2 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Fliseryds Sporthall
2013-02-24 14:00 1214131079 Westerviks IBK B - Mariannelunds AIS 9 - 5 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Bökensved Sporthall
2013-02-24 15:00 1214131080 Nässjö IBF - S/W 2010 Senior 21 - 5 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Nässjö Sporthall
2013-03-01 19:30 1214131084 IF Ariel - Mariannelunds AIS 12 - 5 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Kristdala Sporthall
2013-03-01 19:30 1214131085 S/W 2010 Senior - FBC Emådalen 5 - 8 Johan Magnusson, Oskar Johnsson Vrigstad Sporthall
2013-03-01 19:45 1214131081 Moheda IBK - Nässjö IBF 2 - 9 Patrik Trofast, Jonas Ottosson Alvesta Sporthall
2013-03-01 20:00 1214131083 Månsarps IBK - Sävsjö IBK B 5 - 4 Johan Ferm, Magnus Widlund Norrahammars Sporthall
2013-03-02 14:00 1214131082 Gränna AIS - Westerviks IBK B 5 - 8 Johan Ferm, Magnus Widlund Ribbahallen A-hall
2013-03-09 14:00 1214131086 FBC Emådalen - Månsarps IBK 2 - 7 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Fliseryds Sporthall
2013-03-09 14:00 1214131087 Sävsjö IBK B - Gränna AIS 8 - 4 Johan Ferm, Magnus Widlund Sävsjö Sporthall
2013-03-09 14:00 1214131088 Westerviks IBK B - Moheda IBK 7 - 5 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Bökensved Sporthall
2013-03-09 14:00 1214131089 Nässjö IBF - IF Ariel 6 - 10 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Nässjö Sporthall
2013-03-09 14:00 1214131090 Mariannelunds AIS - S/W 2010 Senior 14 - 10 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Furulundshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Månsarps IBK 18 13 1 4 183-108 75 40
2. Sävsjö IBK B 18 11 3 4 147-108 39 36
3. FBC Emådalen 18 11 3 4 119-100 19 36
4. Nässjö IBF 18 10 2 6 187-112 75 32
5. Gränna AIS 17 10 1 6 141-111 30 31
6. Moheda IBK 18 9 0 9 110-108 2 27
7. IF Ariel 18 7 2 9 146-138 8 23
8. Westerviks IBK B 17 6 2 9 105-147 -42 20
9. S/ W 2010 Senior 18 3 2 13 121-168 -47 11
10. Mariannelunds AIS 18 1 0 17 98-257 -159 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 3 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2012-10-05 20:00 1214132005 Färjestadens IBK - Nybro IBK 4 - 2 Muhidin Bahtanovic, Bengt Andersson Färjehallen
2012-10-07 13:30 1214132002 Kalmar Södra IF - Hovmantorps GOIF 10 - 5 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Kalmar Sporthall D-hall
2012-10-07 16:00 1214132001 Älmhults IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 1 - 1 Per Bratt, Henrik Gilliusson Haganäshallen
2012-10-07 16:00 1214132004 Örlogsstadens IBK B - KF Ljungby 8 - 10 Mikael Malmqvist, Ola Samuelsson Vedeby Sporthall
2012-10-07 18:00 1214132003 Ljungby IB - Lessebo GoIF 10 - 6 Anders Blomqvist, Dragan Zaharijev Innebandyhallen
2012-10-12 19:00 1214132010 Hovmantorps GOIF - Älmhults IBK 7 - 5 Conny Andersson, Roger Gardell Allhallen, Hovmantorp
2012-10-12 19:30 1214132006 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Färjestadens IBK 4 - 7 Jimmie Nilsson, Jonas Widenstedt
2012-10-12 19:30 1214132008 KF Ljungby - Ljungby IB 6 - 6 Brian Tetrault, Stefan Persson Sunnerbohallen
2012-10-12 19:30 1214132009 Lessebo GoIF - Kalmar Södra IF 6 - 3 Mikael Malmqvist, Ola Samuelsson Lessebo Sporthall
2012-10-12 20:00 1214132007 Nybro IBK - Örlogsstadens IBK B 8 - 3 Dan Runberg, Leif Johansson OG-Hallen
2012-10-19 19:30 1214132014 Ljungby IB - Nybro IBK 6 - 8 Johan Ferm, Magnus Widlund Innebandyhallen
2012-10-19 20:00 1214132011 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Hovmantorps GOIF 2 - 4 Jonas Hellberg, Anders Stenberg
2012-10-19 20:00 1214132015 Färjestadens IBK - Örlogsstadens IBK B 11 - 2 Henrik Gilliusson, Per Bratt Färjehallen
2012-10-23 19:00 1214132012 Älmhults IBK - Lessebo GoIF 3 - 4 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Haganäshallen
2012-11-04 15:00 1214132013 Kalmar Södra IF - KF Ljungby 9 - 5 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Kalmar Sporthall D-hall
2012-10-25 20:00 1214132018 Örlogsstadens IBK B - Hovmantorps GOIF 8 - 8 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall
2012-10-26 19:00 1214132017 Ljungby IB - Älmhults IBK 12 - 2 Patrik Trofast, Jonas Ottosson Innebandyhallen
2012-10-26 20:00 1214132020 Nybro IBK - KF Ljungby 5 - 7 Roger Gardell, Conny Andersson OG-Hallen
2012-10-27 15:00 1214132016 Kalmar Södra IF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 2 - 5 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Kalmar Sporthall A-hall
2012-10-27 17:15 1214132019 Färjestadens IBK - Lessebo GoIF 5 - 2 Eddy Olsson, Roger Gardell Färjehallen
2012-11-09 19:30 1214132023 Lessebo GoIF - Örlogsstadens IBK B 12 - 5 Roger Gardell, Conny Andersson Lessebo Sporthall
2012-11-10 12:00 1214132022 KF Ljungby - Färjestadens IBK 7 - 8 Jens Bäcklin, Adam Nikolausson Sunnerbohallen
2012-11-10 14:00 1214132025 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Nybro IBK 7 - 2 Aldin Imamovic, Dawan Mofak
2012-11-10 16:00 1214132024 Hovmantorps GOIF - Ljungby IB 6 - 3 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Allhallen, Hovmantorp
2012-11-11 16:00 1214132021 Älmhults IBK - Kalmar Södra IF 6 - 9 Henrik Gilliusson, Per Bratt Haganäshallen
2012-11-16 20:00 1214132029 Nybro IBK - Hovmantorps GOIF 4 - 3 Mikael Malmqvist, Ola Samuelsson OG-Hallen
2012-11-17 15:30 1214132030 KF Ljungby - Lessebo GoIF 8 - 10 Claes Juto, Mikael Malmqvist Sunnerbohallen
2012-11-17 16:00 1214132027 Örlogsstadens IBK B - Kalmar Södra IF 4 - 7 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall
2012-11-17 17:00 1214132026 Ljungby IB - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 - 4 Dan Runberg, Leif Johansson Innebandyhallen
2012-11-18 17:15 1214132028 Färjestadens IBK - Älmhults IBK 13 - 1 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Färjehallen
2012-11-23 19:30 1214132033 Lessebo GoIF - Nybro IBK 8 - 5 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Lessebo Sporthall
2012-11-24 13:00 1214132032 Kalmar Södra IF - Ljungby IB 2 - 5 Jonas Widenstedt, Roger Gardell Kalmar Sporthall D-hall
2012-11-24 14:00 1214132035 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - KF Ljungby 8 - 10 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist
2012-11-24 16:00 1214132034 Hovmantorps GOIF - Färjestadens IBK 8 - 6 Mikael Malmqvist, Leif Johansson Allhallen, Hovmantorp
2012-11-25 16:00 1214132031 Älmhults IBK - Örlogsstadens IBK B 3 - 6 Henrik Gilliusson, Per Bratt Haganäshallen
2012-11-30 20:00 1214132038 Nybro IBK - Kalmar Södra IF 5 - 4 Claes Juto, Mikael Malmqvist OG-Hallen
2012-12-01 14:30 1214132040 Lessebo GoIF - Hovmantorps GOIF 9 - 5 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Lessebo Sporthall
2012-12-01 15:00 1214132039 KF Ljungby - Älmhults IBK 13 - 7 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Sunnerbohallen
2012-12-01 16:00 1214132036 Örlogsstadens IBK B - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 8 - 3 Roger Gardell, Conny Andersson Vedeby Sporthall
2012-12-02 18:00 1214132037 Färjestadens IBK - Ljungby IB 12 - 6 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Färjehallen
2012-12-07 20:00 1214132045 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Lessebo GoIF 4 - 3 Tomas Akthagen, Bengt Andersson
2012-12-08 13:00 1214132042 Kalmar Södra IF - Färjestadens IBK 7 - 8 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Kalmar Sporthall D-hall
2012-12-08 16:00 1214132044 Hovmantorps GOIF - KF Ljungby 1 - 3 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Allhallen, Hovmantorp
2012-12-09 15:00 1214132043 Ljungby IB - Örlogsstadens IBK B 9 - 9 Jens Bäcklin, Adam Nikolausson Innebandyhallen
2012-12-09 16:00 1214132041 Älmhults IBK - Nybro IBK 11 - 3 Conny Andersson, Roger Gardell Haganäshallen
2012-12-14 19:30 1214132048 Lessebo GoIF - Ljungby IB 9 - 9 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Lessebo Sporthall
2012-12-14 20:00 1214132046 Nybro IBK - Färjestadens IBK 5 - 5 Ulf Åberg, Per Elofsson OG-Hallen
2012-12-15 16:00 1214132049 Hovmantorps GOIF - Kalmar Södra IF 9 - 4 Mattias Alm-Nielsen, Marcus Ingolf Allhallen, Hovmantorp
2012-12-16 14:00 1214132047 KF Ljungby - Örlogsstadens IBK B 4 - 2 Johan Söderman, Stefan Persson Sunnerbohallen
2012-12-22 15:00 1214132050 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Älmhults IBK 10 - 2 Anders Stenberg, Jonas Hellberg
2013-01-11 19:00 1214132053 Ljungby IB - KF Ljungby 12 - 7 Dan Runberg, Leif Johansson Innebandyhallen
2013-01-11 20:00 1214132055 Färjestadens IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 - 5 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Färjehallen
2013-01-12 13:00 1214132052 Kalmar Södra IF - Lessebo GoIF 1 - 7 Aldin Imamovic, Dawan Mofak Kalmar Sporthall D-hall
2013-01-12 16:30 1214132054 Örlogsstadens IBK B - Nybro IBK 6 - 7 Henrik Gilliusson, Conny Andersson Vedeby Sporthall
2013-01-15 19:00 1214132051 Älmhults IBK - Hovmantorps GOIF 5 - 7 Leif Johansson, Mattias Alm-Nielsen Haganäshallen
2013-01-18 19:30 1214132059 Lessebo GoIF - Älmhults IBK 6 - 3 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Lessebo Sporthall
2013-01-18 20:00 1214132057 Nybro IBK - Ljungby IB 7 - 12 Roger Gardell, Conny Andersson OG-Hallen
2013-01-19 16:00 1214132056 Örlogsstadens IBK B - Färjestadens IBK 7 - 6 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall
2013-01-20 15:00 1214132058 KF Ljungby - Kalmar Södra IF 15 - 9 Jens Bäcklin, Adam Nikolausson Kungshögshallen
2013-01-21 19:00 1214132060 Hovmantorps GOIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 6 - 4 Henrik Gilliusson, Per Bratt Allhallen, Hovmantorp
2013-01-25 19:30 1214132063 Lessebo GoIF - Färjestadens IBK 5 - 8 Henrik Gilliusson, Per Bratt Lessebo Sporthall
2013-01-25 19:30 1214132065 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Kalmar Södra IF 6 - 3 Aldin Imamovic, Dawan Mofak
2013-01-27 14:00 1214132062 KF Ljungby - Nybro IBK 6 - 5 Mattias Alm-Nielsen, Mattias Rundgren Sunnerbohallen
2013-01-27 16:00 1214132061 Älmhults IBK - Ljungby IB 13 - 10 Dan Runberg, Leif Johansson Haganäshallen
2013-02-02 16:00 1214132064 Hovmantorps GOIF - Örlogsstadens IBK B 7 - 4 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Allhallen, Hovmantorp
2013-02-08 19:30 1214132067 Ljungby IB - Hovmantorps GOIF 3 - 3 Mattias Rundgren, Anders Jonasson Innebandyhallen
2013-02-08 20:00 1214132070 Nybro IBK - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 5 - 4 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev OG-Hallen
2013-02-09 13:30 1214132066 Kalmar Södra IF - Älmhults IBK 6 - 4 Jimmie Nilsson, Bengt Andersson Kalmar Sporthall D-hall
2013-02-09 17:00 1214132069 Färjestadens IBK - KF Ljungby 12 - 4 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Färjestadens Sporthall
2013-02-10 16:30 1214132068 Örlogsstadens IBK B - Lessebo GoIF 5 - 12 Henrik Gilliusson, Per Bratt Vedeby Sporthall
2013-02-15 19:30 1214132073 Lessebo GoIF - KF Ljungby 5 - 5 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist Lessebo Sporthall
2013-02-15 19:45 1214132075 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Ljungby IB 8 - 7 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm
2013-02-16 16:00 1214132074 Hovmantorps GOIF - Nybro IBK 9 - 7 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Allhallen, Hovmantorp
2013-02-17 16:00 1214132071 Älmhults IBK - Färjestadens IBK 2 - 13 Eddy Olsson, Roger Gardell Haganäshallen
2013-02-17 16:30 1214132072 Kalmar Södra IF - Örlogsstadens IBK B 3 - 5 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Kalmar Sporthall D-hall
2013-02-22 20:00 1214132078 Färjestadens IBK - Hovmantorps GOIF 4 - 3 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Färjehallen
2013-02-22 20:00 1214132079 Nybro IBK - Lessebo GoIF 4 - 6 Claes Juto, Mikael Malmqvist OG-Hallen
2013-02-23 16:30 1214132076 Ljungby IB - Kalmar Södra IF 6 - 5 Johan Ferm, Magnus Widlund Innebandyhallen
2013-02-23 16:30 1214132077 Örlogsstadens IBK B - Älmhults IBK 11 - 5 Anders Stenberg, Jonas Hellberg Vedeby Sporthall
2013-02-24 16:00 1214132080 KF Ljungby - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 11 - 8 Patrik Trofast, Jonas Ottosson Sunnerbohallen
2013-03-02 11:30 1214132083 Ljungby IB - Färjestadens IBK 8 - 9 Jens Bäcklin, Adam Nikolausson Innebandyhallen
2013-03-02 13:30 1214132085 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - Örlogsstadens IBK B 12 - 5 Stefan Karlsson, Stefan Lundqvist
2013-03-02 16:00 1214132084 Hovmantorps GOIF - Lessebo GoIF 3 - 5 Jonas Widenstedt, Håkan Söderman Allhallen, Hovmantorp
2013-03-03 10:00 1214132082 Kalmar Södra IF - Nybro IBK 6 - 3 Muhidin Bahtanovic, Claes Waernholm Kalmar Sporthall D-hall
2013-03-03 16:00 1214132081 Älmhults IBK - KF Ljungby 5 - 5 Roger Gardell, Conny Andersson Haganäshallen
2013-03-10 13:00 1214132089 KF Ljungby - Hovmantorps GOIF 6 - 7 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Sunnerbohallen
2013-03-10 14:00 1214132086 Örlogsstadens IBK B - Ljungby IB 3 - 9 Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Vedeby Sporthall
2013-03-10 14:00 1214132087 Färjestadens IBK - Kalmar Södra IF 6 - 3 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Färjehallen
2013-03-10 14:00 1214132088 Nybro IBK - Älmhults IBK 9 - 5 Henrik Gilliusson, Per Bratt OG-Hallen
2013-03-10 14:00 1214132090 Lessebo GoIF - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 8 - 6 Roger Gardell, Conny Andersson Lessebo Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Färjestadens IBK 18 15 1 2 143-81 62 46
2. Lessebo GoIF 18 12 2 4 123-92 31 38
3. Hovmantorps GOIF 18 10 2 6 101-92 9 32
4. KF Ljungby 18 9 3 6 132-127 5 30
5. Ljungby IB 18 8 4 6 139-119 20 28
6. Stenåsa-Sandby-Gårdby IF 18 7 1 10 101-96 5 22
7. Nybro IBK 18 7 1 10 94-112 -18 22
8. Kalmar Södra IF 18 6 0 12 93-110 -17 18
9. Örlogsstadens IBK B 18 5 2 11 101-136 -35 17
10. Älmhults IBK 18 2 2 14 83-145 -62 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis