Damer Division 1 GUD (2023/24)

Gruppspel
Damer Division 1 GUD
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-22 19:00 034001003 KFUM Falun - IBF Borlänge 3 - 5 Tim Nissinen Eriksson, Jussi Nissinen Lugnet C
2023-09-23 15:00 034001006 IBK Hudik - IK Sirius FBC 5 - 2 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö OilQuick Arena
2023-09-23 15:30 034001001 Borlänge IBK - Vaksala SK IBK 8 - 7 Mikael Svenske, Per Nordström Paradishallen
2023-09-23 16:00 034001004 IBF Hedemora - KAIS Mora UIF 4 - 4 e.förl. Mattias Hedberg, Mattias Papmehl-Dufay Vasahallen
2023-09-24 15:00 034001002 Hagunda IF - Sandvikens AIK 7 - 5 Adam Jivegård, Gabriel Wall IFU Arena Gibon
2023-09-24 16:00 034001005 IBF Ludvika - IK Sätra 3 - 4 William Lundström, Per Nordström Ludvika Sporthall
2023-09-30 12:00 034001012 IBK Hudik - IBF Ludvika 6 - 1 Pontus Grönberg, Erik Lindberg OilQuick Arena
2023-09-30 15:30 034001009 KAIS Mora UIF - Hagunda IF 1 - 4 Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2023-10-01 15:00 034001010 IK Sätra - KFUM Falun 12 - 6 Håkan Thunman, Mattias Papmehl-Dufay Novahallen - Gavlehov
2023-10-01 15:30 034001008 Vaksala SK IBK - IBF Borlänge 4 - 3 e.förl. Petter Lundgren, Handrin Thunqvist IFU Arena Gibon
2023-10-01 18:00 034001011 IK Sirius FBC - IBF Hedemora 5 - 4 Jonas Nordqvist, Thomas Tanskanen IFU Arena Gibon
2023-10-10 19:45 034001007 Sandvikens AIK - Borlänge IBK 6 - 3 Erik Lindberg, Magnus Undén Arena Jernvallen
2023-10-05 20:00 034001013 Borlänge IBK - IBF Borlänge 5 - 5 e.förl. Viktor Snöborgs, Tim Green Paradishallen
2023-10-06 19:30 034001014 Sandvikens AIK - KAIS Mora UIF 8 - 3 Oliver Parment, Elias Parment Arena Jernvallen
2023-10-07 15:30 034001015 Vaksala SK IBK - IK Sätra 5 - 8 Alfons Eriksson, Christoffer Stenlund IFU Arena Gibon
2023-10-07 18:00 034001016 Hagunda IF - IK Sirius FBC 6 - 2 Alfons Eriksson, Christoffer Stenlund IFU Arena Gibon
2023-10-08 12:00 034001017 KFUM Falun - IBK Hudik 5 - 3 Per Nordström, William Lundström Lugnet C
2023-10-08 13:00 034001018 IBF Hedemora - IBF Ludvika 1 - 1 e.förl. Tim Nissinen Eriksson, Jussi Nissinen Vasahallen
2023-10-14 12:00 034001022 IBK Hudik - Vaksala SK IBK 4 - 4 e.förl. Pontus Grönberg, Erik Lindberg OilQuick Arena
2023-10-14 13:30 034001021 IK Sirius FBC - Sandvikens AIK 3 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena DHinox
2023-10-14 13:30 034001023 IBF Ludvika - Hagunda IF 2 - 5 Håkan Thunman, Mattias Papmehl-Dufay Ludvika Sporthall
2023-10-14 15:00 034001020 IK Sätra - IBF Borlänge 5 - 2 Fredrick Lundin, William Lundström Novahallen - Gavlehov
2023-10-14 16:00 034001024 IBF Hedemora - KFUM Falun 6 - 4 Noel Hildensjö, Jonathan Ahlbom Vasahallen
2023-10-20 19:30 034001019 KAIS Mora UIF - Borlänge IBK 3 - 5 Peter Wallin, Jonas Matsson Idre Fjäll Arena
2023-10-20 19:30 034001028 Sandvikens AIK - IBF Ludvika 7 - 3 Alfons Eriksson, Jonathan Blank Arena Jernvallen
2023-10-21 12:00 034001027 IBF Borlänge - IBK Hudik 3 - 5 Noel Hildensjö, Jonathan Ahlbom Maserhallen
2023-10-21 14:30 034001026 KAIS Mora UIF - IK Sirius FBC 5 - 2 William Lundström, Linus Isberg Idre Fjäll Arena
2023-10-22 13:30 034001030 Hagunda IF - KFUM Falun 10 - 3 Petter Lundgren, Bo Pettersson Loklint IFU Arena Gibon
2023-10-22 15:00 034001025 Borlänge IBK - IK Sätra 7 - 6 Mattias Papmehl-Dufay, Linus Isberg Paradishallen
2023-10-22 16:00 034001029 Vaksala SK IBK - IBF Hedemora 7 - 3 Pontus Orebrand, Bo Pettersson Loklint IFU Arena Gibon
2023-10-27 19:30 034001032 IBK Hudik - IK Sätra 1 - 4 Leif Sundberg, Johnny Sundberg OilQuick Arena
2023-10-28 13:30 034001033 IBF Ludvika - KAIS Mora UIF 2 - 4 Mattias Hedberg, Per Nordström Ludvika Sporthall
2023-10-28 16:00 034001031 IK Sirius FBC - Borlänge IBK 6 - 6 e.förl. Gabriel Wall, Johan Hällström IFU Arena Gibon
2023-10-28 18:30 034001036 Hagunda IF - Vaksala SK IBK 4 - 4 e.förl. Felix Pettersson, Erik Andersson IFU Arena Gibon
2023-10-29 15:00 034001035 KFUM Falun - Sandvikens AIK 6 - 7 Per Nordström, Mattias Hedberg Lugnet D
2024-02-06 19:30 034001034 IBF Hedemora - IBF Borlänge 4 - 7 Fredrick Lundin, William Lundström Vasahallen
2023-11-03 19:30 034001042 Sandvikens AIK - Vaksala SK IBK 2 - 5 Oliver Parment, Henrik Hultin-Öberg Arena Jernvallen
2023-11-04 14:30 034001037 Borlänge IBK - IBK Hudik 11 - 2 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Paradishallen
2023-11-04 15:45 034001038 IK Sirius FBC - IBF Ludvika 1 - 4 Christoffer Stenlund, Jonas Tidsjö IFU Arena DHinox
2023-11-05 12:00 034001041 IBF Borlänge - Hagunda IF 3 - 4 Fredrik Andersson, Handrin Thunqvist Maserhallen
2023-11-05 15:00 034001039 IK Sätra - IBF Hedemora 3 - 6 Magnus Nordahl, Magnus Undén Alfahallen - Gavlehov
2023-11-22 19:45 034001040 KAIS Mora UIF - KFUM Falun 4 - 3 Mattias Hedberg, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2023-11-11 14:00 034001048 Sandvikens AIK - IBF Borlänge 5 - 0 Andreas Sjöberg, Magnus Undén Arena Jernvallen
2023-11-11 16:00 034001044 IBF Hedemora - IBK Hudik 9 - 2 Mattias Papmehl-Dufay, Håkan Thunman Vasahallen
2023-11-11 16:00 034001047 Vaksala SK IBK - KAIS Mora UIF 9 - 6 Petter Lundgren, Christoffer Stenlund IFU Arena Gibon
2023-11-12 13:30 034001046 Hagunda IF - IK Sätra 6 - 3 Simon Hillerius Öberg, Handrin Thunqvist IFU Arena Gibon
2023-11-12 15:00 034001045 KFUM Falun - IK Sirius FBC 2 - 7 William Lundström, Fredrick Lundin Lugnet C
2023-11-21 19:45 034001043 IBF Ludvika - Borlänge IBK 4 - 5 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Ludvika Sporthall
2023-11-16 19:30 034001049 Borlänge IBK - IBF Hedemora 9 - 1 Jussi Nissinen, Tim Nissinen Eriksson Ornäs Sporthall
2023-11-18 11:00 034001050 IBF Ludvika - KFUM Falun 5 - 4 e.förl. Jussi Nissinen, Tim Nissinen Eriksson Ludvika Sporthall
2023-11-18 15:00 034001051 IBK Hudik - Hagunda IF 3 - 2 Michael Hoek, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2023-11-18 15:00 034001053 IK Sätra - Sandvikens AIK 4 - 7 Jonathan Blank, Magnus Undén Alfahallen - Gavlehov
2023-11-18 17:00 034001052 Vaksala SK IBK - IK Sirius FBC 5 - 0 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord IFU Arena A
2023-11-19 13:00 034001054 KAIS Mora UIF - IBF Borlänge 2 - 3 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Idre Fjäll Arena
2023-11-24 19:00 034001055 KFUM Falun - Borlänge IBK 4 - 8 Conny Törehed, Terje Severinsson Lugnet C
2023-11-24 19:30 034001058 Sandvikens AIK - IBK Hudik 10 - 4 Mattias Papmehl-Dufay, Håkan Thunman Arena Jernvallen
2023-11-26 11:15 034001056 Hagunda IF - IBF Hedemora 4 - 2 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin IFU Arena Gibon
2023-11-26 12:00 034001059 IBF Borlänge - IK Sirius FBC 2 - 5 Conny Törehed, Terje Severinsson Maserhallen
2023-11-26 13:45 034001057 Vaksala SK IBK - IBF Ludvika 5 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena Gibon
2023-11-26 16:30 034001060 KAIS Mora UIF - IK Sätra 4 - 6 Robin Flood, Peter Wallin Idre Fjäll Arena
2023-12-02 11:30 034001062 KFUM Falun - Vaksala SK IBK 4 - 10 Tim Green, Henrik Hultin-Öberg Lugnet C
2023-12-02 15:00 034001065 IBK Hudik - KAIS Mora UIF 5 - 2 Robert Mårtensson, Michael Hoek OilQuick Arena
2023-12-02 15:45 034001066 IK Sirius FBC - IK Sätra 7 - 2 Simon Hillerius Öberg, Oskar Wallin IFU Arena DHinox
2023-12-02 16:00 034001063 IBF Hedemora - Sandvikens AIK 3 - 6 Per Nordström, Pär Hedlund Vasahallen
2023-12-03 11:00 034001064 IBF Ludvika - IBF Borlänge 2 - 3 Erik Lindberg, Magnus Undén Ludvika Sporthall
2023-12-03 15:00 034001061 Borlänge IBK - Hagunda IF 6 - 7 e.förl. Magnus Undén, Erik Lindberg Paradishallen
2023-11-07 19:00 034001069 IBF Borlänge - KFUM Falun 7 - 1 Tim Green, Viktor Snöborgs Maserhallen
2023-12-09 13:30 034001072 IK Sirius FBC - IBK Hudik 3 - 5 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord IFU Arena DHinox
2023-12-09 15:00 034001071 IK Sätra - IBF Ludvika 6 - 2 Alfons Eriksson, Magnus Undén Novahallen - Gavlehov
2023-12-09 15:30 034001067 Vaksala SK IBK - Borlänge IBK 5 - 7 Gabriel Wall, Oskar Wallin IFU Arena Gibon
2023-12-10 16:00 034001070 KAIS Mora UIF - IBF Hedemora 4 - 3 Linus Isberg, Mikael Svenske Idre Fjäll Arena
2024-02-03 14:00 034001068 Sandvikens AIK - Hagunda IF 6 - 8 Samuel Nissinen-Eriksson, Tim Nissinen Eriksson Arena Jernvallen
2023-12-14 19:30 034001073 Borlänge IBK - Sandvikens AIK 3 - 4 Magnus Undén, Erik Lindberg Ornäs Sporthall
2023-12-16 12:00 034001074 IBF Borlänge - Vaksala SK IBK 4 - 3 Mattias Hedberg, Erik Lindberg Maserhallen
2023-12-16 13:00 034001078 IBF Ludvika - IBK Hudik 6 - 10 Linus Isberg, Johan Forsström Ludvika Sporthall
2023-12-16 16:00 034001077 IBF Hedemora - IK Sirius FBC 6 - 5 Mattias Hedberg, Erik Lindberg Vasahallen
2023-12-17 15:00 034001076 KFUM Falun - IK Sätra 5 - 4 Mattias Hedberg, Conny Törehed Lugnet C
2023-12-17 16:00 034001075 Hagunda IF - KAIS Mora UIF 2 - 2 e.förl. Ej offentliggjord, Ej offentliggjord IFU Arena Gibon
2024-01-13 12:00 034001084 IBF Ludvika - IBF Hedemora 3 - 5 Linus Isberg, Tim Nissinen Eriksson Ludvika Sporthall
2024-01-13 13:30 034001082 IK Sirius FBC - Hagunda IF 3 - 7 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena DHinox
2024-01-13 15:00 034001081 IK Sätra - Vaksala SK IBK 4 - 3 Oliver Parment, Magnus Undén Novahallen - Gavlehov
2024-01-13 18:00 034001080 KAIS Mora UIF - Sandvikens AIK 3 - 5 Olle Gahnshag, Johan Forsström Idre Fjäll Arena
2024-01-14 12:00 034001079 IBF Borlänge - Borlänge IBK 4 - 7 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Maserhallen
2024-01-14 15:00 034001083 IBK Hudik - KFUM Falun 5 - 3 Michael Hoek, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2024-01-18 19:30 034001085 Borlänge IBK - KAIS Mora UIF 5 - 6 Camilla Eriksson, David Hildingstam Ornäs Sporthall
2024-01-20 14:00 034001087 Sandvikens AIK - IK Sirius FBC 4 - 3 Håkan Thunman, Mattias Papmehl-Dufay Arena Jernvallen
2024-01-20 18:30 034001089 Hagunda IF - IBF Ludvika 10 - 1 Petter Lundgren, Christoffer Stenlund IFU Arena Gibon
2024-01-21 15:30 034001088 Vaksala SK IBK - IBK Hudik 13 - 4 Felix Pettersson, Erik Andersson IFU Arena Gibon
2024-01-21 16:30 034001090 KFUM Falun - IBF Hedemora 5 - 4 Noel Hildensjö, Tim Nissinen Eriksson Lugnet A
2024-02-27 19:30 034001086 IBF Borlänge - IK Sätra 5 - 3 William Lundström, Pär Hedlund Maserhallen
2024-01-27 12:00 034001094 IBF Ludvika - Sandvikens AIK 1 - 6 Noel Hildensjö, Johan Forsström Ludvika Sporthall
2024-01-27 15:00 034001091 IK Sätra - Borlänge IBK 5 - 10 Oliver Parment, Elias Parment Träffen Arena
2024-01-27 15:30 034001092 IK Sirius FBC - KAIS Mora UIF 4 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena Gibon
2024-01-27 16:00 034001095 IBF Hedemora - Vaksala SK IBK 4 - 7 Noel Hildensjö, Johan Forsström Vasahallen
2024-01-28 15:00 034001093 IBK Hudik - IBF Borlänge 5 - 2 Leif Sundberg, Johnny Sundberg OilQuick Arena
2024-02-24 14:00 034001096 KFUM Falun - Hagunda IF 1 - 4 William Lundström, Per Nordström Lugnet C
2024-01-23 19:30 034001101 Sandvikens AIK - KFUM Falun 5 - 2 Richard Öhneskog, Jonas Tidsjö Arena Jernvallen
2024-02-01 19:30 034001102 Vaksala SK IBK - Hagunda IF 3 - 7 Johan Hällström, Jonas Tidsjö IFU Arena Gibon
2024-02-03 15:00 034001098 IK Sätra - IBK Hudik 6 - 2 Andreas Sjöberg, Reine Schröder Alfahallen - Gavlehov
2024-02-03 15:00 034001099 KAIS Mora UIF - IBF Ludvika 11 - 3 Emil Karlsson, Andreas Spång Idre Fjäll Arena
2024-02-04 12:00 034001100 IBF Borlänge - IBF Hedemora 3 - 3 e.förl. Mattias Papmehl-Dufay, Camilla Eriksson Maserhallen
2024-02-04 15:30 034001097 Borlänge IBK - IK Sirius FBC 12 - 8 Mattias Papmehl-Dufay, Camilla Eriksson Paradishallen
2024-02-10 12:00 034001104 IBF Ludvika - IK Sirius FBC 1 - 5 Mattias Papmehl-Dufay, Noel Hildensjö Ludvika Sporthall
2024-02-10 13:15 034001107 Hagunda IF - IBF Borlänge 3 - 1 Oskar Wallin, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2024-02-10 15:00 034001103 IBK Hudik - Borlänge IBK 4 - 7 Johnny Sundberg, Leif Sundberg OilQuick Arena
2024-02-10 16:00 034001105 IBF Hedemora - IK Sätra 4 - 3 Per Nordström, William Lundström Vasahallen
2024-02-11 12:00 034001106 KFUM Falun - KAIS Mora UIF 1 - 7 Erik Lindberg, Noel Hildensjö Lugnet C
2024-02-11 13:00 034001108 Vaksala SK IBK - Sandvikens AIK 1 - 2 Artem Zolotar, Igor Ivanchenko IFU Arena Gibon
2024-02-15 19:30 034001109 Borlänge IBK - IBF Ludvika 7 - 2 Mattias Papmehl-Dufay, Tim Green Ornäs Sporthall
2024-02-17 12:00 034001110 IBK Hudik - IBF Hedemora 4 - 2 Robin Klas, Kjell Gustavsson OilQuick Arena
2024-02-17 13:30 034001111 IK Sirius FBC - KFUM Falun 7 - 3 Igor Ivanchenko, Artem Zolotar IFU Arena Gibon
2024-02-17 15:00 034001112 IK Sätra - Hagunda IF 5 - 6 Reine Schröder, Pär Hedlund Alfahallen - Gavlehov
2024-02-18 12:00 034001114 IBF Borlänge - Sandvikens AIK 4 - 3 Emil Karlsson, Noel Hildensjö Maserhallen
2024-02-18 13:00 034001113 KAIS Mora UIF - Vaksala SK IBK 2 - 8 Terje Severinsson, Conny Törehed Idre Fjäll Arena
2024-02-24 14:00 034001118 IK Sirius FBC - Vaksala SK IBK 4 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2024-02-24 14:00 034001119 Sandvikens AIK - IK Sätra 2 - 3 Erik Lindberg, Pontus Grönberg Arena Jernvallen
2024-02-24 16:00 034001115 IBF Hedemora - Borlänge IBK 3 - 10 Peter Andersson, Handrin Thunqvist Vasahallen
2024-02-25 12:00 034001120 IBF Borlänge - KAIS Mora UIF 3 - 0 Noel Hildensjö, Alfons Eriksson Maserhallen
2024-02-25 16:30 034001117 Hagunda IF - IBK Hudik 6 - 6 e.förl. Adam Jivegård, Johan Hällström IFU Arena Gibon
2024-03-07 19:00 034001116 KFUM Falun - IBF Ludvika Jörgen Andersson, Tim Green Lugnet C
2024-03-01 19:30 034001121 Borlänge IBK - KFUM Falun Emil Karlsson, William Lundström Paradishallen
2024-03-02 15:00 034001124 IBK Hudik - Sandvikens AIK Kjell Gustavsson, Leif Sundberg OilQuick Arena
2024-03-02 15:30 034001125 IK Sirius FBC - IBF Borlänge Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena Gibon
2024-03-02 16:00 034001122 IBF Hedemora - Hagunda IF Noel Hildensjö, Per Nordström Vasahallen
2024-03-03 16:00 034001123 IBF Ludvika - Vaksala SK IBK William Lundström, Fredrick Lundin Ludvika Sporthall
2024-03-19 00:00 034001126 IK Sätra - KAIS Mora UIF
2024-03-08 19:00 034001129 Sandvikens AIK - IBF Hedemora Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Arena Jernvallen
2024-03-09 15:30 034001128 Vaksala SK IBK - KFUM Falun Ej offentliggjord, Christoffer Stenlund IFU Arena Gibon
2024-03-09 16:00 034001131 KAIS Mora UIF - IBK Hudik Andreas Spång, Emil Karlsson Idre Fjäll Arena
2024-03-09 16:30 034001132 IK Sätra - IK Sirius FBC Ej offentliggjord, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
2024-03-10 12:00 034001130 IBF Borlänge - IBF Ludvika Peter Andersson, Noel Hildensjö Maserhallen
2024-03-10 15:00 034001127 Hagunda IF - Borlänge IBK Ej offentliggjord, Christoffer Stenlund IFU Arena Gibon
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Hagunda IF 20 15 4 (1) 1 112-62 50 50
2. Borlänge IBK 20 14 3 (0) 3 141-92 49 45
3. Sandvikens AIK 20 15 0 (0) 5 104-69 35 45
4. Vaksala SK IBK 20 10 3 (1) 7 116-82 34 34
5. IBK Hudik 20 10 2 (0) 8 85-101 -16 32
6. IK Sätra 20 10 0 (0) 10 96-93 3 30
7. IBF Borlänge 20 9 3 (0) 8 69-72 -3 30
8. KAIS Mora UIF 20 7 2 (0) 11 76-85 -9 23
9. IK Sirius FBC 20 7 1 (0) 12 82-94 -12 22
10. IBF Hedemora 20 6 3 (0) 11 77-96 -19 21
11. KFUM Falun 19 3 1 (0) 15 65-120 -55 10
12. IBF Ludvika 19 1 2 (1) 16 48-105 -57 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis