Bäst i Stan Ungdom Flickor 16 (2023/24)

Gruppspel
B.I.S F16 Grupp 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 10:00 150097002 Järfälla Bele IBK - Värmdö IF 3 - 3 Mattias Patrik Robert Thorsén, Theodore Hurtig Jakobsbergs Sporthall
2023-09-23 14:00 150097004 Järfälla Bele IBK - Tungelsta IF 6 - 1 Alice Fritshammar, Malva Sölvemark Jakobsbergs Sporthall
2023-09-23 17:00 150097005 Väsby AIK - Värmdö IF 1 - 1 Jonas Vedin, Joel Holm Jakobsbergs Sporthall
2023-09-24 12:00 150097007 Järfälla Bele IBK - Väsby AIK 4 - 1 Anders Peterson, Jakub Horyna Jakobsbergs Sporthall
2023-09-24 13:00 150097008 Tungelsta IF - Värmdö IF 0 - 5 Simon Fröberg, Linus Warrenstein Jakobsbergs Sporthall
2023-09-24 16:00 150097009 Väsby AIK - Tungelsta IF 12 - 0 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Jakobsbergs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Järfälla Bele IBK 3 2 1 0 13-5 8 7
2. Värmdö IF 3 1 2 0 9-4 5 5
3. Väsby AIK 3 1 1 1 14-5 9 4
4. Tungelsta IF 3 0 0 3 1-23 -22 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S F16 Grupp 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 11:00 150098001 IFK Haninge - Vallentuna IBK 3 - 2 Ella Lassen Eriksson, Jonas Djäken Strandhallen - Tyresö
2023-09-23 12:00 150098002 Danderyd FC - Åkersberga IBF 0 - 3 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Strandhallen - Tyresö
2023-09-23 17:00 150098003 IFK Haninge - Danderyd FC 5 - 1 Hanna Woxmark, Johan Nima Strandhallen - Tyresö
2023-09-23 18:00 150098004 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK 3 - 1 Rasmus Bergne, Agaton Östlund Strandhallen - Tyresö
2023-09-24 13:00 150098005 Åkersberga IBF - IFK Haninge 8 - 0 Love Andersson, Erik Gustafsson Strandhallen - Tyresö
2023-09-24 14:00 150098006 Vallentuna IBK - Danderyd FC 7 - 3 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Strandhallen - Tyresö
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF 3 3 0 0 14-1 13 9
2. IFK Haninge 3 2 0 1 8-11 -3 6
3. Vallentuna IBK 3 1 0 2 10-9 1 3
4. Danderyd FC 3 0 0 3 4-15 -11 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S F16 Grupp 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 09:00 150099001 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 1 Ella Lassen Eriksson, Jonas Djäken Strandhallen - Tyresö
2023-09-23 10:00 150099002 Täby FC - Älvsjö AIK IBF 4 - 1 Ella Lassen Eriksson, Jonas Djäken Strandhallen - Tyresö
2023-09-23 15:00 150099003 FBI Tullinge - Täby FC 1 - 5 Johan Nima, Hanna Woxmark Strandhallen - Tyresö
2023-09-23 16:00 150099004 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 3 Johan Nima, Hanna Woxmark Strandhallen - Tyresö
2023-09-24 11:00 150099005 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge 1 - 5 Love Andersson, Erik Gustafsson Strandhallen - Tyresö
2023-09-24 12:00 150099006 Tyresö Trollbäcken IBK - Täby FC 3 - 4 Erik Gustafsson, Love Andersson Strandhallen - Tyresö
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 3 3 0 0 13-5 8 9
2. FBI Tullinge 3 2 0 1 9-7 2 6
3. Älvsjö AIK IBF 3 1 0 2 9-12 -3 3
4. Tyresö Trollbäcken IBK 3 0 0 3 7-14 -7 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S F16 Grupp 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 11:00 150100001 Sköndals IK - Huddinge IBS 0 - 10 Anders Peterson, Theodore Idevall Rotebrohallen (Nya)
2023-09-23 12:00 150100002 FBC Sollentuna - Sundbybergs IK 5 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Anders Peterson Rotebrohallen (Nya)
2023-09-23 15:00 150100003 Huddinge IBS - Hässelby SK IBK 6 - 1 Linus Strandwitz, Emmie Helleday Rotebrohallen (Nya)
2023-09-23 16:00 150100004 FBC Sollentuna - Sköndals IK 8 - 2 Linus Strandwitz, Emmie Helleday Rotebrohallen (Nya)
2023-09-23 19:00 150100006 Huddinge IBS - FBC Sollentuna 6 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2023-09-24 09:00 150100005 Hässelby SK IBK - Sundbybergs IK 1 - 0 Alice Fritshammar, Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Nya)
2023-09-24 12:00 150100007 FBC Sollentuna - Hässelby SK IBK 3 - 0 Jonas Vedin, Alice Fritshammar Rotebrohallen (Nya)
2023-09-24 13:00 150100008 Sköndals IK - Sundbybergs IK 0 - 1 Jonas Vedin, Hugo Zetterberg Rotebrohallen (Nya)
2023-09-24 16:00 150100009 Hässelby SK IBK - Sköndals IK 4 - 0 Emmie Helleday, Linus Strandwitz Rotebrohallen (Nya)
2023-09-24 17:00 150100010 Sundbybergs IK - Huddinge IBS 0 - 21 Emmie Helleday, Linus Strandwitz Rotebrohallen (Nya)
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS 4 4 0 0 43-3 40 12
2. FBC Sollentuna 4 3 0 1 18-9 9 9
3. Hässelby SK IBK 4 2 0 2 6-9 -3 6
4. Sundbybergs IK 4 1 0 3 2-27 -25 3
5. Sköndals IK 4 0 0 4 2-23 -21 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Slutspel Bäst i stan Ungdom Flickor
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
2024-01-29 19:45 Kvartsfinal 3 150102003 Täby FC - FBI Tullinge 3 - 2 Jonas Edström, William Albrecht Grindtorpshallen
2024-02-18 11:15 Kvartsfinal 2 150102002 Järfälla Bele IBK - FBC Sollentuna 4 - 5 e.förl. Emmie Helleday, William Tegnér Björkebyhallen
2024-03-24 18:30 Kvartsfinal 1 150102001 Huddinge IBS - Värmdö IF 4 - 3 Manne Jahnsson, Theodore Idevall Glömstahallen
2024-03-25 19:30 Kvartsfinal 4 150102004 Åkersberga IBF - IFK Haninge 8 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Jan Lingemark Österåkers Multiarena 1
2024-04-17 20:00 Semifinal 1 150102005 Huddinge IBS - FBC Sollentuna 10 - 1 Erik Gustafsson, Love Andersson Rotebrohallen (Nya)
2024-04-20 11:30 Semifinal 2 150102006 Täby FC - Åkersberga IBF 3 - 4 e.förl. Emilia Risberg, Rebecka Risberg Tyresöhallen
2024-04-28 12:30 Final 150102007 Vinnare Semifinal 1 - Vinnare Semifinal 2 Eriksdalshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis