Pantamera Pojkar Division 3 (2023/24)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Division 3 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-14 10:15 248031004 Moälvens IBK P10 - IBK Härnösand P09-10 4 - 7 Wille Berglund, Peter Näslund Nolaskolan
2023-10-14 10:45 248031013 Sundsvall City IBC U P09-10 Orange - Örnsköldsviks IBK P09/ÖIBF 8 - 1 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2023-10-14 12:15 248031001 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF 4 - 5 Santiago Bedoya, Mattias Karlsson Sundsvalls Sporthall-A
2023-10-14 13:45 248031002 Sundsvall City IBC U P09-10 Orange - Timrå IBC P10 2 - 5 Kent Jansson, Victor Ceder Höglunda
2023-10-14 14:15 248031003 Sundsvall FBC U P10 Öst - Örnsköldsviks IBK P09/ÖIBF 12 - 1 Pierre Björklund, Markus Sjöholm Baldershallen 4
2023-10-28 10:30 248031006 IBK Härnösand P09-10 - Sundsvall City IBC U P09-10 Orange 6 - 6 Håkan Berglund, Wille Berglund Öbacka SC
2023-10-28 11:45 248031028 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - Moälvens IBK P10 9 - 3 Morgan Karlström, Lucas Rolandsen Hagahallen
2023-10-28 12:45 248031007 FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF - Sundsvall FBC U P10 Öst 5 - 5 Mattias Karlsson, Tony Lööf Höglunda
2023-10-28 15:15 248031008 Timrå IBC P10 - Moälvens IBK P10 5 - 4 Wille Berglund, Håkan Berglund Timrå Sporthall
2023-11-11 10:15 248031012 Moälvens IBK P10 - Örnsköldsviks IBK P09/ÖIBF 4 - 7 Adrian Melin, My Sahlen Nolaskolan
2023-11-11 10:45 248031011 Sundsvall FBC U P10 Öst - IBK Härnösand P09-10 6 - 3 Mattias Karlsson, Tony Lööf Baldershallen 4
2023-11-11 11:45 248031009 Sundsvall City IBC U P09-10 Orange - FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF 2 - 14 Kent Jansson, Bruno Ventura Höglunda
2023-11-11 12:00 248031010 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - Timrå IBC P10 4 - 3 Morgan Karlström, Victor Ceder Hagahallen
2023-11-18 11:15 248031016 Sundsvall FBC U P10 Öst - Timrå IBC P10 7 - 3 William Bergman, Lucas Rolandsen Baldershallen 4
2023-11-18 11:45 248031045 Örnsköldsviks IBK P09/ÖIBF - FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF 0 - 12 Alexander Engström, Wille Berglund Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-11-18 14:45 248031014 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - IBK Härnösand P09-10 8 - 8 Joel Bergqvist, Bruno Ventura Sundsvalls Sporthall-A
2023-11-18 14:45 248031015 Moälvens IBK P10 - FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF 4 - 9 Matilda Öhlén, My Sahlen Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-11-25 17:15 248031005 Örnsköldsviks IBK P09/ÖIBF - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit 4 - 3 Håkan Berglund, Wille Berglund Skyttis Arena
2023-12-02 09:30 248031018 IBK Härnösand P09-10 - Timrå IBC P10 6 - 2 Ivica Matanovic, Peter Näslund Öbacka SC
2023-12-03 14:15 248031019 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - Sundsvall FBC U P10 Öst 7 - 2 Bruno Ventura, Markus Sjöholm Baldershallen 4
2023-12-03 15:00 248031017 FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF - Örnsköldsviks IBK P09/ÖIBF 2 - 7 Simon Lejdstrand, Fredrik Pålsson Höglunda
2023-12-03 18:30 248031024 IBK Härnösand P09-10 - Örnsköldsviks IBK P09/ÖIBF 5 - 5 Mikael Körning, Adrian Melin Landgrenshallen
2023-12-09 11:45 248031021 FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF - Timrå IBC P10 9 - 4 Peterson Lugero, Victor Ceder Höglunda
2023-12-09 11:45 248031031 Örnsköldsviks IBK P09/ÖIBF - Sundsvall FBC U P10 Öst 3 - 3 Matilda Öhlén, Casper Östman Robé Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-12-09 12:45 248031023 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - Sundsvall City IBC U P09-10 Orange 7 - 5 Simon Lejdstrand, Nils Börlin Hagahallen
2023-12-09 14:45 248031022 Moälvens IBK P10 - Sundsvall FBC U P10 Öst 3 - 5 Casper Östman Robé, Wille Berglund Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-12-16 11:15 248031025 FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF - IBK Härnösand P09-10 6 - 5 Peterson Lugero, Markus Sjöholm Hagahallen
2023-12-16 15:15 248031027 Sundsvall City IBC U P09-10 Orange - Sundsvall FBC U P10 Öst 5 - 6 Markus Sjöholm, Peterson Lugero Höglunda
2024-01-12 18:15 248031030 Timrå IBC P10 - Sundsvall City IBC U P09-10 Orange 6 - 4 Lucas Rolandsen, Victor Ceder Timrå Sporthall
2024-01-14 10:45 248031048 Sundsvall City IBC U P09-10 Orange - Moälvens IBK P10 4 - 12 Fredrik Pålsson, Victor Ceder Höglunda
2024-01-14 14:15 248031029 FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit 6 - 5 Hugo Söderberg, Mattias Karlsson Höglunda
2024-01-27 10:45 248031032 IBK Härnösand P09-10 - Moälvens IBK P10 6 - 5 Kathrine-Louise Näslund, My Sahlen Öbacka SC
2024-01-28 10:15 248031033 Sundsvall FBC U P10 Väst Vit - Örnsköldsviks IBK P09/ÖIBF 6 - 2 Bruno Ventura, Jon Lundgren Sundsvalls Sporthall-A
2024-01-28 13:15 248031034 Sundsvall City IBC U P09-10 Orange - IBK Härnösand P09-10 1 - 6 Filip Magnusson, Bruno Ventura Höglunda
2024-01-28 17:00 248031026 Timrå IBC P10 - Örnsköldsviks IBK P09/ÖIBF 7 - 4 Victor Ceder, Lucas Rolandsen Timrå Sporthall
2024-02-04 17:30 248031035 Sundsvall FBC U P10 Öst - FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF 1 - 8 Lucas Rolandsen, Victor Ceder Baldershallen 4
2024-02-10 09:30 248031037 FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF - Sundsvall City IBC U P09-10 Orange 5 - 3 Kent Jansson, Mattias Karlsson Höglunda
2024-02-10 09:30 248031039 IBK Härnösand P09-10 - Sundsvall FBC U P10 Öst 0 - 2 Thomas Eriksson, Jan Öberg Öbacka SC
2024-02-10 13:15 248031038 Timrå IBC P10 - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit 3 - 3 Morgan Karlström, Victor Ceder Timrå Sporthall
2024-02-10 13:15 248031040 Örnsköldsviks IBK P09/ÖIBF - Moälvens IBK P10 3 - 5 Casper Östman Robé, Alexander Engström Örnsköldsviks Sporthall
2024-02-17 12:15 248031041 Örnsköldsviks IBK P09/ÖIBF - Sundsvall City IBC U P09-10 Orange 5 - 0 Mikael Körning, Peter Näslund Skyttis Arena
2024-02-17 12:30 248031042 IBK Härnösand P09-10 - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit 3 - 6 Victor Ceder, Jon Lundgren Öbacka SC
2024-02-17 12:45 248031044 Timrå IBC P10 - Sundsvall FBC U P10 Öst 6 - 2 Albin Målargård, Simon Lejdstrand Timrå Sporthall
2024-02-17 15:15 248031020 Moälvens IBK P10 - Sundsvall City IBC U P09-10 Orange 13 - 5 Håkan Berglund, Alexander Engström Skyttis Arena
2024-02-24 10:30 248031047 Sundsvall FBC U P10 Öst - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit 1 - 3 Filip Magnusson, Lucas Rolandsen Hagahallen
2024-03-01 18:00 248031046 Timrå IBC P10 - IBK Härnösand P09-10 2 - 7 Victor Ceder, Lucas Rolandsen Timrå Sporthall
2024-03-15 18:15 248031049 Timrå IBC P10 - FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF 5 - 8 Casper Amrén, Albert Engstrand Timrå Sporthall
2024-03-16 11:15 248031050 Sundsvall FBC U P10 Öst - Moälvens IBK P10 6 - 6 Albin Målargård, Filip Magnusson Baldershallen 4
2024-03-16 13:15 248031051 Sundsvall City IBC U P09-10 Orange - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit 0 - 3 Simon Lejdstrand, Lucas Rolandsen Höglunda
2024-03-16 14:45 248031043 FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF - Moälvens IBK P10 22 - 3 Morgan Karlström, Simon Lejdstrand Höglunda
2024-03-16 15:15 248031052 Örnsköldsviks IBK P09/ÖIBF - IBK Härnösand P09-10 4 - 3 Alexander Engström, My Sahlen Örnsköldsviks Sporthall
2024-03-23 10:00 248031053 IBK Härnösand P09-10 - FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF 0 - 11 Markus Sjöholm, Nils Börlin Hagahallen
2024-03-23 11:45 248031036 Moälvens IBK P10 - Timrå IBC P10 7 - 7 Peter Näslund, Peder Lövdahl Höglandshallen Örnsköldsvik
2024-03-23 14:45 248031054 Örnsköldsviks IBK P09/ÖIBF - Timrå IBC P10 2 - 5 Nour Keswani, Jonathan Fisher Nolaskolan
2024-03-23 14:45 248031056 Moälvens IBK P10 - Sundsvall FBC U P10 Väst Vit 6 - 11 Khabat Khalil, Mohamed Khalil Höglandshallen Örnsköldsvik
2024-04-08 19:00 248031055 Sundsvall FBC U P10 Öst - Sundsvall City IBC U P09-10 Orange 8 - 2 Tony Lööf, Morgan Karlström Höglunda
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Nordic Sundsvall P10-11/ S-valls IBF 14 12 1 1 122-48 74 37
2. Sundsvall FBC U P10 Väst Vit 14 9 2 3 79-51 28 29
3. Sundsvall FBC U P10 Öst 14 7 3 4 66-55 11 24
4. Timrå IBC P10 14 6 2 6 63-69 -6 20
5. IBK Härnösand P09-10 14 5 3 6 65-68 -3 18
6. Örnsköldsviks IBK P09/ ÖIBF 14 5 2 7 48-75 -27 17
7. Moälvens IBK P10 14 3 2 9 79-106 -27 11
8. Sundsvall City IBC U P09-10 Orange 14 1 1 12 47-97 -50 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Division 3 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-21 11:45 248032003 G/K IBS P10 - Sundsvall FBC U P10 Öst 3 - 8 Wille Berglund, Alexander Engström Nolaskolan
2023-10-28 248032007 FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF - Sundsvall FBC U P10 Öst 5 - 5 Sundsvalls Sporthall-A
2023-10-28 248032008 Timrå IBC P10 - Moälvens IBK P10 5 - 4 Timrå Sporthall
2023-10-29 248032005 G/K IBS P10 - Höglands AIF P10 2 - 6 Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-12-17 10:30 248032002 Timrå IBC P10 - Örnsköldsvik IBK P10 7 - 5 Fredrik Pålsson, Victor Ceder Timrå Sporthall
2023-11-12 10:15 248032011 G/K IBS P10 - Moälvens IBK P10 5 - 6 Alexander Engström, Wille Berglund Örnsköldsviks Sporthall
2023-11-12 11:45 248032001 FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF - Höglands AIF P10 13 - 3 Hugo Söderberg, Filip Magnusson Höglunda
2023-11-12 17:00 248032010 Timrå IBC P10 - Höglands AIF P10 1 - 2 Mattias Karlsson, Victor Ceder Timrå Sporthall
2023-11-18 248032015 Moälvens IBK P10 - FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF 4 - 9
2023-11-18 248032016 Sundsvall FBC U P10 Öst - Timrå IBC P10 7 - 3 Vibacke Alnö Sundsvall
2023-11-19 248032013 Örnsköldsvik IBK P10 - G/K IBS P10 1 - 2
2023-11-26 11:45 248032020 Örnsköldsvik IBK P10 - Moälvens IBK P10 6 - 7 Matilda Öhlén, Jonas Melin Nolaskolan
2024-03-17 13:45 248032017 G/K IBS P10 - FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF 3 - 12 Mohamed Khalil, Nour Keswani Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-12-09 248032021 FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF - Timrå IBC P10 9 - 4 Sundsvalls Sporthall-A
2023-12-09 248032022 Moälvens IBK P10 - Sundsvall FBC U P10 Öst 3 - 5
2023-12-10 248032023 Höglands AIF P10 - Örnsköldsvik IBK P10 3 - 6
2023-12-10 11:15 248032031 Sundsvall FBC U P10 Öst - G/K IBS P10 7 - 2 Tony Lööf, Victor Ceder Baldershallen 5
2023-12-17 13:15 248032028 Moälvens IBK P10 - Höglands AIF P10 2 - 5 Ivan Wahlström, Boo Hydling Örnsköldsviks Sporthall
2023-12-17 13:45 248032027 Sundsvall FBC U P10 Öst - Örnsköldsvik IBK P10 3 - 5 Victor Ceder, Morgan Karlström Baldershallen 5
2023-12-17 16:45 248032009 FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF - Örnsköldsvik IBK P10 9 - 1 Morgan Karlström, Victor Ceder Höglunda
2024-01-21 10:15 248032030 Örnsköldsvik IBK P10 - Timrå IBC P10 4 - 5 My Sahlen, Peter Näslund Nolaskolan
2024-01-21 11:45 248032029 Höglands AIF P10 - FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF 5 - 5 My Sahlen, Ivica Matanovic Nolaskolan
2024-01-21 14:45 248032026 G/K IBS P10 - Timrå IBC P10 3 - 9 Alexander Engström, Victor Ceder Nolaskolan
2024-01-21 16:15 248032037 Örnsköldsvik IBK P10 - FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF 4 - 7 Boo Hydling, Matilda Öhlén Nolaskolan
2024-01-27 248032033 Höglands AIF P10 - G/K IBS P10 4 - 4
2024-01-28 248032035 Sundsvall FBC U P10 Öst - FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF 1 - 8 Vibacke Alnö Sundsvall
2024-02-04 13:15 248032038 Höglands AIF P10 - Timrå IBC P10 9 - 8 Alexander Engström, Wille Berglund Örnsköldsviks Sporthall
2024-02-04 16:15 248032039 Moälvens IBK P10 - G/K IBS P10 4 - 5 Wille Berglund, Alexander Engström Örnsköldsviks Sporthall
2024-02-17 248032044 Timrå IBC P10 - Sundsvall FBC U P10 Öst 6 - 2 Timrå Sporthall
2024-02-18 248032041 G/K IBS P10 - Örnsköldsvik IBK P10 4 - 4 Höglandshallen Örnsköldsvik
2024-02-18 10:45 248032019 Sundsvall FBC U P10 Öst - Höglands AIF P10 3 - 2 Albin Målargård, Filip Magnusson Hagahallen
2024-02-24 11:45 248032048 Moälvens IBK P10 - Örnsköldsvik IBK P10 3 - 6 Casper Östman Robé, Jonathan Fisher Höglandshallen Örnsköldsvik
2024-03-16 248032043 FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF - Moälvens IBK P10 22 - 3 Sundsvalls Sporthall-A
2024-03-16 248032049 Timrå IBC P10 - FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF 5 - 8 Timrå Sporthall
2024-03-16 248032050 Sundsvall FBC U P10 Öst - Moälvens IBK P10 6 - 6 Vibacke Alnö Sundsvall
2024-03-17 248032051 Örnsköldsvik IBK P10 - Höglands AIF P10 4 - 9
2023-12-10 16:30 248032054 Timrå IBC P10 - G/K IBS P10 9 - 3 Morgan Karlström, Thomas Eriksson Timrå Sporthall
2024-03-22 19:00 248032056 Höglands AIF P10 - Moälvens IBK P10 3 - 8 Victor Ceder, Matilda Öhlén Nolaskolan
2024-03-23 248032036 Moälvens IBK P10 - Timrå IBC P10 7 - 7
2024-03-24 10:15 248032047 Höglands AIF P10 - Sundsvall FBC U P10 Öst 7 - 2 Nour Keswani, Filip Dahlberg-Sjölund Höglandshallen Örnsköldsvik
2024-03-24 13:15 248032055 Örnsköldsvik IBK P10 - Sundsvall FBC U P10 Öst 3 - 4 Alexander Engström, Ivica Matanovic Höglandshallen Örnsköldsvik
2024-03-24 14:15 248032045 FBC Nordic Sundsvall P10-11/S-valls IBF - G/K IBS P10 8 - 2 Fredrik Pålsson, Bruno Ventura Skönsbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Nordic Sundsvall P10-11/ S-valls IBF 12 10 2 0 115-40 75 32
2. Höglands AIF P10 12 6 2 4 58-58 0 20
3. Sundsvall FBC U P10 Öst 12 6 2 4 53-53 0 20
4. Timrå IBC P10 12 6 1 5 69-63 6 19
5. Moälvens IBK P10 12 3 2 7 57-84 -27 11
6. Örnsköldsvik IBK P10 12 3 1 8 49-63 -14 10
7. G/ K IBS P10 12 2 2 8 38-78 -40 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis