Pantamera Flickor Division 2 (2023/24)

Gruppspel
Pantamera Flickor Division 2A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-22 10:15 247011008 Vattjom F07-09 - Höglands AIF F10 Vit 2 - 0 Victor Ceder, Santiago Bedoya Matfors Sporthall
2023-10-22 11:45 247011001 G/K IBS F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga 5 - 1 Wille Berglund, Alexander Engström Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-10-22 13:45 247011004 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm - Höglands AIF F10 Vit 8 - 3 Morgan Karlström, Pierre Björklund Sundsvalls Sporthall-A
2023-10-22 14:45 247011019 Moälvens IBK F10 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga 0 - 3 Alexander Engström, Wille Berglund Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-10-28 10:15 247011002 Vattjom F07-09 - Moälvens IBK F09 3 - 5 Victor Ceder, William Bergman Matfors Sporthall
2023-10-28 12:45 247011007 G/K IBS F09 - Moälvens IBK F10 1 - 1 Jonas Melin, Adrian Melin Skyttis Arena
2023-10-28 14:15 247011006 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm - Moälvens IBK F09 6 - 1 Tony Lööf, Mattias Karlsson Höglunda
2023-11-11 14:45 247011025 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm - G/K IBS F09 4 - 4 Victor Ceder, Peterson Lugero Höglunda
2023-11-12 10:15 247011012 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm - Moälvens IBK F10 4 - 1 Hugo Söderberg, Filip Magnusson Höglunda
2023-11-12 12:45 247011009 G/K IBS F09 - Moälvens IBK F09 3 - 5 Ivica Matanovic, My Sahlen Skyttis Arena
2023-11-12 14:15 247011010 Vattjom F07-09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga 1 - 4 Victor Ceder, Josephine Eriksson Matfors Sporthall
2023-11-18 10:15 247011015 Höglands AIF F10 Vit - G/K IBS F09 13 - 5 Wille Berglund, Alexander Engström Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-11-18 10:45 247011014 Sundsvalls IBF F09-10 Haga - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm 1 - 4 Victor Ceder, Nils Börlin Hagahallen
2023-11-18 12:15 247011016 Moälvens IBK F10 - Vattjom F07-09 3 - 2 My Sahlen, Matilda Öhlén Örnsköldsviks Sporthall
2023-11-18 15:45 247011021 G/K IBS F09 - Vattjom F07-09 3 - 0 Alexander Engström, Wille Berglund Örnsköldsviks Sporthall
2023-11-25 14:15 247011018 Vattjom F07-09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm 0 - 4 Morgan Karlström, William Bergman Matfors Sporthall
2023-12-03 13:15 247011020 Moälvens IBK F09 - Höglands AIF F10 Vit 7 - 2 Matilda Öhlén, Alexander Engström Örnsköldsviks Sporthall
2023-12-09 10:15 247011022 Höglands AIF F10 Vit - Moälvens IBK F10 4 - 5 Peter Näslund, Ivica Matanovic Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-12-09 11:15 247011023 Sundsvalls IBF F09-10 Haga - Moälvens IBK F09 0 - 1 Simon Lejdstrand, Nils Börlin Hagahallen
2023-12-17 10:15 247011028 Höglands AIF F10 Vit - Sundsvalls IBF F09-10 Haga 3 - 5 Emilia Schedin, Kathrine-Louise Näslund Örnsköldsviks Sporthall
2023-12-17 11:45 247011027 Moälvens IBK F10 - Moälvens IBK F09 4 - 0 Ivan Wahlström, Kathrine-Louise Näslund Örnsköldsviks Sporthall
2023-12-17 14:45 247011051 Moälvens IBK F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Haga 4 - 6 Adrian Melin, Boo Hydling Örnsköldsviks Sporthall
2024-01-20 12:30 247011036 Höglands AIF F10 Vit - Vattjom F07-09 2 - 1 Jonathan Fisher, Nour Keswani Örnsköldsviks Sporthall
2024-01-20 15:15 247011030 Moälvens IBK F09 - Vattjom F07-09 4 - 1 Håkan Berglund, Casper Östman Robé Örnsköldsviks Sporthall
2024-01-28 10:15 247011032 Höglands AIF F10 Vit - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm 2 - 3 Nour Keswani, Filip Dahlberg-Sjölund Örnsköldsviks Sporthall
2024-01-28 11:45 247011035 Moälvens IBK F10 - G/K IBS F09 7 - 5 Jonathan Fisher, Nour Keswani Örnsköldsviks Sporthall
2024-01-28 13:15 247011034 Moälvens IBK F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm 3 - 0 Jonathan Fisher, Nour Keswani Örnsköldsviks Sporthall
2024-01-28 16:45 247011038 Sundsvalls IBF F09-10 Haga - Vattjom F07-09 3 - 2 Markus Sjöholm, Pierre Björklund Hagahallen
2024-02-03 11:45 247011037 Moälvens IBK F09 - G/K IBS F09 5 - 4 Kathrine-Louise Näslund, Wille Berglund Höglandshallen Örnsköldsvik
2024-02-17 11:15 247011042 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm - Sundsvalls IBF F09-10 Haga 1 - 3 Fredrik Pålsson, Teodor Lundgren Höglunda
2024-02-17 12:15 247011044 Vattjom F07-09 - Moälvens IBK F10 3 - 3 , William Bergman Matfors Sporthall
2024-02-17 13:45 247011043 G/K IBS F09 - Höglands AIF F10 Vit 5 - 7 Peter Näslund, Mikael Körning Skyttis Arena
2024-02-17 15:15 247011047 Sundsvalls IBF F09-10 Haga - Moälvens IBK F10 7 - 1 Tony Lööf, Mattias Karlsson Hagahallen
2024-02-25 10:45 247011048 Höglands AIF F10 Vit - Moälvens IBK F09 3 - 7 Casper Östman Robé, My Sahlen Skyttis Arena
2024-02-25 11:15 247011046 Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm - Vattjom F07-09 3 - 2 Kent Jansson, Mattias Karlsson Höglunda
2024-03-16 10:45 247011049 Vattjom F07-09 - G/K IBS F09 1 - 4 Kent Jansson, Victor Ceder Matfors Sporthall
2024-03-16 12:30 247011050 Moälvens IBK F10 - Höglands AIF F10 Vit 0 - 1 Alexander Engström, My Sahlen Örnsköldsviks Sporthall
2024-03-16 14:00 247011029 Sundsvalls IBF F09-10 Haga - G/K IBS F09 7 - 0 Albin Målargård, Filip Magnusson Baldershallen 4
2024-03-24 10:15 247011053 G/K IBS F09 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm 2 - 4 Alexander Engström, Casper Östman Robé Örnsköldsviks Sporthall
2024-03-24 10:15 247011056 Sundsvalls IBF F09-10 Haga - Höglands AIF F10 Vit 4 - 4 Tony Lööf, Mattias Karlsson Hagahallen
2024-03-24 13:15 247011040 Moälvens IBK F10 - Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm 1 - 4 Mikael Körning, Peter Näslund Örnsköldsviks Sporthall
2024-03-24 16:15 247011055 Moälvens IBK F09 - Moälvens IBK F10 7 - 4 Casper Östman Robé, Boo Hydling Örnsköldsviks Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvalls IBF F09-10 Södermalm 12 9 1 2 45-23 22 28
2. Moälvens IBK F09 12 9 0 3 49-36 13 27
3. Sundsvalls IBF F09-10 Haga 12 8 1 3 44-26 18 25
4. Moälvens IBK F10 12 4 2 6 30-41 -11 14
5. Höglands AIF F10 Vit 12 4 1 7 44-52 -8 13
6. G/ K IBS F09 12 3 2 7 41-55 -14 11
7. Vattjom F07-09 12 1 1 10 18-38 -20 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Division 2B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-14 247012004 Höglands AIF F10 Vit - Höglands AIF F10-11 Blå 0 - 0
2023-10-14 10:15 247012002 Sundsvall FBC Ungdom F10 - Vattjom F07-09 2 - 2 Bruno Ventura, Santiago Bedoya Hagahallen
2023-10-15 17:30 247012003 Moälvens IBK F10 - G/K IBS F10 5 - 3 Alexander Engström, Håkan Berglund Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-10-22 247012008 Vattjom F07-09 - Höglands AIF F10 Vit 2 - 0 Baldershallen 4
2023-12-08 18:15 247012001 Jäbo IK F10 - G/K IBS F09 1 - 5 Matilda Öhlén, Kathrine-Louise Näslund Nolaskolan
2023-10-28 247012007 G/K IBS F09 - Moälvens IBK F10 1 - 1 Skyttis Arena
2023-10-29 247012005 G/K IBS F10 - Jäbo IK F10 4 - 5 Skyttis Arena
2023-10-29 247012006 Höglands AIF F10-11 Blå - Sundsvall FBC Ungdom F10 11 - 1
2023-11-08 19:45 247012012 Höglands AIF F10 Vit - G/K IBS F10 3 - 5 Kathrine-Louise Näslund, Alissa Indevall Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-11-11 10:15 247012009 Sundsvall FBC Ungdom F10 - G/K IBS F09 2 - 5 Peterson Lugero, Morgan Karlström Hagahallen
2023-11-11 10:15 247012010 Jäbo IK F10 - Vattjom F07-09 2 - 1 Alissa Indevall, Kathrine-Louise Näslund Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-11-11 14:45 247012018 Höglands AIF F10-11 Blå - Vattjom F07-09 6 - 1 Nathalie Lindblom, Hanna Lundin Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-11-12 15:30 247012027 Sundsvall FBC Ungdom F10 - Moälvens IBK F10 4 - 4 Cicilia Nyberg, Nils Börlin Skönsbergshallen
2023-12-02 14:45 247012011 Moälvens IBK F10 - Höglands AIF F10-11 Blå 2 - 1 Jonas Melin, Alissa Indevall Höglandshallen Örnsköldsvik
2023-11-18 247012015 Höglands AIF F10 Vit - G/K IBS F09 13 - 5
2023-11-18 247012016 Moälvens IBK F10 - Vattjom F07-09 3 - 2
2023-11-18 247012021 G/K IBS F09 - Vattjom F07-09 3 - 0 Skyttis Arena
2023-11-19 247012014 Jäbo IK F10 - Höglands AIF F10-11 Blå 6 - 2 Skyttis Arena
2023-12-16 247012013 Sundsvall FBC Ungdom F10 - G/K IBS F10 2 - 2 Vibacke Alnö Sundsvall
2023-12-03 10:15 247012017 G/K IBS F09 - G/K IBS F10 1 - 2 Alexander Engström, Matilda Öhlén Örnsköldsviks Sporthall
2023-12-03 11:45 247012019 Jäbo IK F10 - Moälvens IBK F10 3 - 2 Alexander Engström, Matilda Öhlén Örnsköldsviks Sporthall
2023-12-09 247012022 Höglands AIF F10 Vit - Moälvens IBK F10 4 - 5
2023-12-10 247012023 Jäbo IK F10 - Sundsvall FBC Ungdom F10 3 - 4 Skyttis Arena
2023-12-10 247012024 Höglands AIF F10-11 Blå - G/K IBS F10 4 - 6
2024-01-13 15:15 247012020 Höglands AIF F10 Vit - Sundsvall FBC Ungdom F10 11 - 1 Kathrine-Louise Näslund, Matilda Öhlén Örnsköldsviks Sporthall
2023-12-16 10:15 247012025 G/K IBS F09 - Höglands AIF F10-11 Blå 5 - 1 My Sahlen, Peter Näslund Nolaskolan
2023-12-16 10:15 247012026 Vattjom F07-09 - G/K IBS F10 4 - 6 Victor Ceder, Lucas Rolandsen Matfors Sporthall
2023-12-16 14:45 247012028 Jäbo IK F10 - Höglands AIF F10 Vit 4 - 2 Matilda Öhlén, Kathrine-Louise Näslund Nolaskolan
2024-01-14 247012032 Höglands AIF F10-11 Blå - Höglands AIF F10 Vit 0 - 0
2024-01-14 10:15 247012031 G/K IBS F10 - Moälvens IBK F10 0 - 2 Casper Östman Robé, Filip Dahlberg-Sjölund Nolaskolan
2024-01-14 10:45 247012030 Vattjom F07-09 - Sundsvall FBC Ungdom F10 1 - 4 Teodor Lundgren, Tony Lööf Matfors Sporthall
2024-01-14 12:15 247012029 G/K IBS F09 - Jäbo IK F10 3 - 1 Jonas Melin, Filip Dahlberg-Sjölund Örnsköldsviks Sporthall
2024-01-20 247012036 Höglands AIF F10 Vit - Vattjom F07-09 2 - 1
2024-01-21 247012034 Sundsvall FBC Ungdom F10 - Höglands AIF F10-11 Blå 2 - 10 Vibacke Alnö Sundsvall
2024-01-26 247012033 Jäbo IK F10 - G/K IBS F10 2 - 1 Skyttis Arena
2024-01-28 247012035 Moälvens IBK F10 - G/K IBS F09 7 - 5
2024-02-10 10:30 247012040 G/K IBS F10 - Höglands AIF F10 Vit 5 - 3 Casper Östman Robé, Nour Keswani Örnsköldsviks Sporthall
2024-02-10 14:45 247012039 Höglands AIF F10-11 Blå - Moälvens IBK F10 1 - 3 Alexander Engström, Casper Östman Robé Örnsköldsviks Sporthall
2024-02-17 247012043 G/K IBS F09 - Höglands AIF F10 Vit 5 - 7 Skyttis Arena
2024-02-17 247012044 Vattjom F07-09 - Moälvens IBK F10 3 - 3 Baldershallen 4
2024-02-18 247012041 G/K IBS F10 - Sundsvall FBC Ungdom F10 4 - 2 Skyttis Arena
2024-02-18 247012042 Höglands AIF F10-11 Blå - Jäbo IK F10 4 - 4
2024-02-11 16:45 247012047 Moälvens IBK F10 - Jäbo IK F10 4 - 2 Kathrine-Louise Näslund, Matilda Öhlén Örnsköldsviks Sporthall
2024-03-27 17:45 247012045 G/K IBS F10 - G/K IBS F09 5 - 2 Casper Östman Robé, Alexander Engström Höglandshallen Örnsköldsvik
2024-03-16 247012049 Vattjom F07-09 - G/K IBS F09 1 - 4 Baldershallen 4
2024-03-16 247012050 Moälvens IBK F10 - Höglands AIF F10 Vit 0 - 1
2024-03-17 247012051 Sundsvall FBC Ungdom F10 - Jäbo IK F10 3 - 6 Vibacke Alnö Sundsvall
2024-03-17 247012052 G/K IBS F10 - Höglands AIF F10-11 Blå 3 - 8 Skyttis Arena
2024-03-17 16:30 247012038 Vattjom F07-09 - Jäbo IK F10 3 - 6 Victor Ceder, Kent Jansson Matfors Sporthall
2024-03-20 19:30 247012053 Höglands AIF F10-11 Blå - G/K IBS F09 4 - 4 Wille Berglund, Alexander Engström Höglandshallen Örnsköldsvik
2024-03-23 10:15 247012055 Moälvens IBK F10 - Sundsvall FBC Ungdom F10 4 - 2 Mikael Körning, Wille Berglund Höglandshallen Örnsköldsvik
2024-03-23 11:45 247012054 G/K IBS F10 - Vattjom F07-09 5 - 6 Kent Jansson, Mattias Karlsson Örnsköldsviks Sporthall
2024-03-23 13:15 247012037 G/K IBS F09 - Sundsvall FBC Ungdom F10 4 - 3 Kent Jansson, Mattias Karlsson Örnsköldsviks Sporthall
2024-03-23 14:45 247012056 Höglands AIF F10 Vit - Jäbo IK F10 2 - 4 Kathrine-Louise Näslund, Boo Hydling Örnsköldsviks Sporthall
2024-03-24 14:45 247012046 Vattjom F07-09 - Höglands AIF F10-11 Blå 4 - 4 Victor Ceder, Hugo Söderberg Matfors Sporthall
2024-03-24 16:45 247012048 Sundsvall FBC Ungdom F10 - Höglands AIF F10 Vit 0 - 2 Pierre Björklund, Nils Börlin Hagahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Moälvens IBK F10 14 9 3 2 45-32 13 30
2. Jäbo IK F10 14 9 1 4 49-40 9 28
3. G/ K IBS F09 14 7 2 5 52-48 4 23
4. G/ K IBS F10 14 7 1 6 51-49 2 22
5. Höglands AIF F10 Vit 14 6 2 6 50-37 13 20
6. Höglands AIF F10-11 Blå 14 4 5 5 56-41 15 17
7. Vattjom F07-09 14 2 3 9 31-50 -19 9
8. Sundsvall FBC Ungdom F10 14 2 3 9 32-69 -37 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis