Träningsmatcher Gävleborg 22/23 (2022/23)

Övriga matcher
Träningsmatcher Gävleborg 22/23
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-06-19 15:00 051112001 Gävle GIK P06 - IBK Runsten P07 Anton Rapp, Martin Brolin Alfahallen - Gavlehov
2022-08-13 12:30 051112005 Strömsbro IF - Sandvikens AIK H1 5 - 4 Gustav Johansson, Richard Öhneskog Testebo Arena
2022-08-17 19:00 051112020 Hudik/Björkberg IBK Dam div 1 - Sundsvalls IBF A 3 - 5 Michael Hoek, Robert Mårtensson OilQuick Arena
2022-08-18 18:15 051112009 Gävle GIK Akademi - IBK Runsten Herrar 3 - 7 Richard Öhneskog, Håkan Thunman Novahallen - Gavlehov
2022-08-18 19:00 051112021 Sandvikens AIK D1 - KFUM Falun Dam 8 - 3 Pontus Grönberg, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2022-08-19 19:00 051112002 Gävle GIK - IK Sirius IBK 9 - 3 Håkan Thunman, Jonas Tidsjö Alfahallen - Gavlehov
2022-08-20 16:00 051112003 Team Thorengruppen SK Herrar - IK Sirius IBK 7 - 3 Handrin Thunqvist, Fredrik Andersson Alfahallen - Gavlehov
2022-08-21 11:00 051112010 Gävle GIK Akademi - Strömsbro IF 1 - 7 Pär Hedlund, Anders Löfgren Novahallen - Gavlehov
2022-08-21 13:00 051112004 Gävle GIK - Team Thorengruppen SK Herrar 8 - 13 Håkan Thunman, Magnus Undén Alfahallen - Gavlehov
2022-08-23 19:30 051112011 Gävle GIK Akademi - IK Sirius FBC H2/JAS 7 - 5 Magnus Undén, Magnus Nordahl Novahallen - Gavlehov
2022-08-26 18:30 051112012 Strömsbro IF DJ19 GUD - KFUM Falun Dam 2 - 8 Pär Hedlund, Magnus Nordahl Testebo Arena
2022-08-26 19:30 051112025 IBK Runsten Herrar - Alunda IBF Herr 6 - 4 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Alfahallen - Gavlehov
2022-08-26 20:00 051112013 Strömsbro IF Dam - IBF Gagnef Damer 10 - 2 Mats Fernlund, Roger Morin Testebo Arena
2022-08-27 09:30 051112014 Strömsbro IF Dam - Strömsbro IF DJ19 GUD 7 - 1 Mats Fernlund, Roger Morin Testebo Arena
2022-08-27 11:00 051112015 IBF Gagnef Damer - KFUM Falun Dam 3 - 7 Johan Andersson, Pär Hedlund Testebo Arena
2022-08-27 13:30 051112016 Strömsbro IF DJ19 GUD - IBF Gagnef Damer 6 - 5 Mats Fernlund, Roger Morin Testebo Arena
2022-08-27 14:00 051112006 IBK Runsten P07 - Gävle GIK P06 5 - 5 Johan Andersson, Pär Hedlund Alfahallen - Gavlehov
2022-08-27 15:00 051112028 Sandvikens AIK H1 - Strömsbro IF 5 - 7 Reine Schröder, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2022-08-27 15:00 051112017 Strömsbro IF Dam - KFUM Falun Dam 3 - 9 Mats Fernlund, Roger Morin Testebo Arena
2022-08-29 19:30 051112026 Skutskärs IBK H2 GUD - IBK Runsten Herrar 8 - 11 Richard Öhneskog, Håkan Thunman Rotskärs sporthall
2022-09-01 18:00 051112031 Valbo AIF Herr - Gästriklands MIBF 1 - 4 Jaad Abou Chaaya, Magnus Undén Nynäshallen
2022-09-02 19:30 051112007 IBK Runsten P07 - IS Saga P06/07 5 - 13 Jaad Abou Chaaya, Mattias Dahlqvist Alfahallen - Gavlehov
2022-09-03 14:00 051112030 IK Sätra Dam - IBF Falun Utveckling Dam Div 1 1 - 2 Martin Brolin, Magnus Nordahl Novahallen - Gavlehov
2022-09-03 15:00 051112027 Hudik/Björkberg IBK Herr Allsvenskan - Sundsvall FBC 7 - 10 Robert Mårtensson, Michael Hoek Gnarp
2022-09-03 15:00 051112022 Sandvikens AIK H1 - FBC Bollnäs H1 6 - 6 Magnus Undén, Erik Lindberg Arena Jernvallen
2022-09-04 15:00 051112029 Gävle GIK P06 - IBK Runsten P07 Pär Hedlund, Anton Rapp Alfahallen - Gavlehov
2022-09-09 18:30 051112019 Valbo IBF F16 - Strömsbro IF F07 5 - 6 Mats Fernlund, Roger Morin Valbo Sportcenter
2022-09-10 15:00 051112023 Sandvikens AIK H1 - Alunda IBF Herr Inst. Arena Jernvallen
2022-09-16 20:00 051112037 Håsta IBK H1 - Sundsvall City IBC U 12 - 1 Mats Sjöqvist, Michael Hoek OilQuick Arena
2022-09-17 15:00 051112039 FBC Bollnäs - Strömsbro IF Bollnäs Sporthall A
2022-09-17 15:00 051112024 Strömsbro IF Dam - IBF Ludvika Dam Div 2 3 - 6 Daniel Ahlin, Torbjörn Ström Testebo Arena
2022-09-22 20:00 051112040 IBK Runsten lag 2 - Furuviks FF 5 - 8 Mats Fernlund, Roger Morin Nynäshallen
2022-09-24 14:30 051112033 IBK Runsten HJ GUD - Sandvikens AIK HJ 7 - 3 Reine Schröder, Andreas Sjöberg Nynäshallen
2022-09-25 13:00 051112035 Gävle GIK P09/10 - Sundsvall FBC Ungdom P09 Väst 5 - 13 Jaad Abou Chaaya, Anders Löfgren Nynäshallen
2022-09-25 15:30 051112032 Hofors IBK F07/08 - LI20 Röd Div 2 Blå 3 - 7 Daniel Ahlin, Jaad Abou Chaaya Hoforshallen
2022-09-26 19:00 051112041 IBK Runsten P07 - IBK Runsten P08 20 - 2 Pär Hedlund, Johan Andersson Nynäshallen
2022-09-28 19:00 051112036 Valbo AIF P08 - Gävle GIK P08 7 - 8 Mats Fernlund, Jaad Abou Chaaya Valbo Sportcenter
2022-09-28 19:30 051112042 Hofors IBK Dam - Valbo IBF DJ 5 - 1 Johan Andersson, Pär Hedlund Hoforshallen
2022-10-01 12:30 051112044 Skutskärs IBK H5 Utveckling - IBK Runsten lag 2 6 - 3 Pär Hedlund, Johan Andersson Rotskärsskolans Sporthall
2022-10-12 16:30 051112045 Åmots IF P 10/11 - Gästriklands MIBF 3 - 0 Centrumhuset
2022-11-01 14:00 051112046 Gävle GIK P06 - Sundsvall FBC Ungdom P07 9 - 3 Anders Löfgren, Mattias Dahlqvist Alfahallen - Gavlehov
2022-11-12 051112047 Valbo AIF P08 - Sandvikens AIK P08 Elias Parment, Martin Brolin Valbo Sportcenter
2022-11-26 17:00 051112054 IBK Njutånger P09-11 - FBC Bollnäs P09/10 Div 2 3 - 2 , Per-Olov Nilsson Movallen Iggesund
2022-11-27 10:00 051112051 F16:Gävleborg - F16:Uppland 3 - 3 Martin Stenberg, Reine Schröder Novahallen - Gavlehov
2022-11-27 10:00 051112048 P16:Gävleborg - P16:Uppland 5 - 2 Andreas Sjöberg, Erik Lindberg Alfahallen - Gavlehov
2022-11-27 12:00 051112052 P16:Uppland - P16:Dalarna 3 - 5 Martin Stenberg, Reine Schröder Novahallen - Gavlehov
2022-11-27 12:00 051112049 F16:Uppland - F16:Dalarna 3 - 8 Mats Fernlund, Roger Morin Alfahallen - Gavlehov
2022-11-27 14:00 051112053 P16:Gävleborg - P16:Dalarna Martin Stenberg, Reine Schröder Novahallen - Gavlehov
2022-11-27 14:00 051112050 F16:Gävleborg - F16:Dalarna Roger Morin, Mats Fernlund Alfahallen - Gavlehov

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis