Spelprogram - Träningsmatcher Gävleborg 22/23

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alunda IBF Herr Henrik Bernelind henrikbernelind@hotmail.com 070-5278491 Blå, Svart, Svart
Andersbergs IBK F07-08 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK/Vaksala SK DJ Jonas Timan timan.jonas@gmail.com 0722-403384 Svart, Svart, Svart
F16:Dalarna
F16:Gävleborg
F16:Uppland
FBC Bollnäs Hanna Sävenäs Hanna.savenas@gmail.com 070-5658895 Vit, Svart, Vit
FBC Bollnäs H1 Peter Zetterqvist Boänges peter.boanges@gmail.com 0702663588 Vit, Svart, Vit
FBC Bollnäs P09/10 Div 2 Vit, Svart, Vit
Forsbacka IK Herr Simon Mossberg simonmossberg@gmail.com 0704413854 Gul, Svart, Svart
Furuviks FF Alfons Thysell affethysell@hotmail.com Rött, Svart, Svart
Gluggens IF Lars Pettersson erikalasse3@gmail.com 0761182992 Gul/Svart/Svart
Gästriklands MIBF
Gästriklands MIBF
Gästriklands MIBF
Gävle GIK Blå, Blå, Blå
Gävle GIK /Norrsundets IF Blå, Blå, Blå
Gävle GIK Akademi Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P06 Iréne Lodell irene.lodell@outlook.com 070-666 86 93 Blå/Blå/Blå
Gävle GIK P08 Martin Johansson jsonseebass@gmail.com 079-0798941 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P09/10 Frida Siljeholm siljeholm99@hotmail.com Blå/Blå/Blå
Gävle GIK P09/10 Blå Frida Siljeholm siljeholm99@hotmail.com Blå/Blå/Blå
Gävle GIK P11 Johan Hansson 505.hansson@gmail.com 0707181612 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK Parasport Blå, Blå, Blå
Hofors IBK Dam Svart, Svart, Svart
Hofors IBK F07/08 Svart, Svart, Svart
Hudik/Björkberg IBK Röd, Röd, Röd
Hudik/Björkberg IBK Dam div 1 Simon Wennstig simon_niken@hotmail.com 0705355358 Röd, Röd, Röd
Hudik/Björkberg IBK F14 Sally Persson Sally.persson@hotmail.com 070-203 49 71 Röd, Röd, Röd
Hudik/Björkberg IBK Herr Allsvenskan Lars-Göran Wallin wallin.larra@gmail.com 0706639668 Röd, Röd, Röd
Hudik/Björkberg IBK Parasport Rasmus Bergroth Rallob@icloud.com Röd, Röd, Röd
Håsta IBK H1 Tomas Eriksson tian10@hotmail.com 070-523 88 17 Svart, Svart, Svart
Håsta IBK Håsta juniorallsvenskan Svart, Svart, Svart
IBF Falun Utveckling Dam Div 1 Magnus Röhnisch magnus.rohnisch70@gmail.com 070-731 64 98 Rosa, Rosa, Svart
IBF Gagnef Damer Jörgen Sjuls jorgen.sjuls@ffc.se 070-7664138 Orange, Svart, Svart
IBF Gagnef LI20 IBF F06/07 Hanna Lind Buvall Hanna@buvall.se Orange, Svart, Svart
IBF Hedemora D1 Kicki Olhans kickibanun@live.se 0730274485 Röd, Röd, Röd
IBF Ludvika Dam Div 2 Pontus Fredriksson bajenpontan87@hotmail.com Svart, Svart, Svart
IBK Njutånger P09-11 Anders Wester anderswester433@hotmail.com svart, svart, Svart
IBK Runsten Herrar Mathias Bondeson ibk@runsten.nu 070-99 444 86 Röd, Svart, Svart
IBK Runsten HJ GUD Maria Ferner mia.ferner@hotmail.com 070-416 35 31 Röd, Svart, Svart
IBK Runsten lag 2 Mattias Holmgren extr8@hotmail.com 0739816799 Röd, Svart, Svart
IBK Runsten P07 Emil Åkermark strom.emil@gmail.com 072-9615419 Rött/Svart/Rött
IBK Runsten P07 Röd, Svart, Svart
IBK Runsten P08 Annelie Vesterberg Vesterbergannelie@gmail.com 0722280959 Röd/Svart/Röd
IBK Runsten P09 Joakim Rollén joakim.rollen@runsten.nu 072-574 46 06 Röd, Svart, Svart
IK Sirius FBC H2/JAS Eric Quist equist@hotmail.com Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius IBK Henrik Simonsson henrik.simonssons@gmail.com 0736676029 Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sätra Dam Helena Laulainen helena.laulainen@gmail.com 070-9783346 Vit, Grön, Vit
IS Saga P06/07 Lottica Fredlund lottica@gmail.com 0709-409986 Vit, Svart, Svart
KFUM Falun Dam Helena Lundqvist helena@truehr.se röd, svart, svart
LI20 Röd Div 2 Blå Blå, Svart, Svart
P16:Dalarna
P16:Gävleborg
P16:Uppland
Sandvikens AIK D1 Fanny Holmgren fannyholmgren94@gmail.com 070-3056694 Svart/svart/svart
Sandvikens AIK F05-08 Sara Engh sara_engh@hotmail.com 0702848629 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK H1 Christer Norin norinchrister@hotmail.com 070-9934371 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK HJ Magnus Elg magnus_elg@hotmail.com 073-040 99 98 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK P07 Niclas Berglund n.berglund@hotmail.se 070-327 06 85 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK P08 Jonas Åström jonas.albin@gmail.com 0700-894208 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK P2011 Johan Jäderkvist lajkan_g@hotmail.com 073-949 70 35 Svart, svart, svart
Skutskärs IBK H2 GUD Blå, Blå, Svart
Skutskärs IBK H5 Utveckling Jörgen Häggblom jorgen@preenergi.se 070-6593655 Blå, Blå, Svart
Strömsbro IF Fredrik Eriksson fredrik.eriksson17@gmail.com 070-213 34 81 Orange/Blå/Blå
Strömsbro IF Dam Orange, Blå, Blå
Strömsbro IF DJ18 JAS Orange, Blå, Blå
Strömsbro IF DJ19 GUD Rickard Molin rickard.molin@nextstore.se 070-89 20 400 Orange - Blå - Vit
Strömsbro IF F07 Pär Stark par.stark@gmail.com +46702308132 Orange, Blå, Blå
Sundsvall City IBC U Robert Norlin robert.norlin76@gmail.com 070-5721314 Orange, Svart, Svart
Sundsvall FBC Niklas Hedman niklas.r.hedman@gmail.com 070-2094622 Svart , Svart, Svart
Sundsvall FBC Ungdom P07 Daniel Jonsson danjonporjus@gmail.com 0706009592 Svart, Svart, Svart
Sundsvall FBC Ungdom P09 Väst Johan Nordell johannordell69@gmail.com 070-423 43 17 Svart, Svart, Svart
Sundsvalls IBF A Anna-Karin Ericsson anna@blueclay.se 0703095011 Orange, Svart, orange
Sundsvalls IBF JAS Orange, Svart, orange
Söderhamns IBF Flickor 13-15 Blå, Blå, Blå
Söderhamns IBF Parainnebandy Blå, Blå, Blå
Team Thorengruppen SK Herrar Janne Lundqvist jan.lundqvist@umea.se 070 - 396 85 95 Grön, Grön, Grön
Thunbergs
Valbo AIF Herr Simon Söderström simon.soderstrom@gmail.com Grön, Svart/Vit, Grön
Valbo AIF P08 Magnus Wallström magwalls@gmail.com 0702495878 Grön, Svart/Vit, Grön
Valbo IBF DJ Peter Lindberg peter.lindberg@bonniernews.se 070-305 96 88 Vit, Svart, Vit
Valbo IBF F16 Vit, Svart, Vit
Åmots IF P 10/11 Karl Robert Gerdemark bagarnidegen@hotmail.com 0702041846 RÖD, RÖD, RÖD
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2022-06-19 15:00 1 Gävle GIK P06 - IBK Runsten P07 Alfahallen - Gavlehov
2022-08-13 12:30 1 Strömsbro IF - Sandvikens AIK H1 5 - 4 Testebo Arena 27
2022-08-17 19:00 1 Hudik/Björkberg IBK Dam div 1 - Sundsvalls IBF A 3 - 5 OilQuick Arena 100
2022-08-18 18:15 1 Gävle GIK Akademi - IBK Runsten Herrar 3 - 7 Novahallen - Gavlehov
2022-08-18 19:00 1 Sandvikens AIK D1 - KFUM Falun Dam 8 - 3 Arena Jernvallen 50
2022-08-19 19:00 1 Gävle GIK - IK Sirius IBK 9 - 3 Alfahallen - Gavlehov 250
2022-08-20 16:00 1 Team Thorengruppen SK Herrar - IK Sirius IBK 7 - 3 Alfahallen - Gavlehov 87
2022-08-21 11:00 1 Gävle GIK Akademi - Strömsbro IF 1 - 7 Novahallen - Gavlehov
2022-08-21 13:00 1 Gävle GIK - Team Thorengruppen SK Herrar 8 - 13 Alfahallen - Gavlehov 302
2022-08-23 19:30 1 Gävle GIK Akademi - IK Sirius FBC H2/JAS 7 - 5 Novahallen - Gavlehov 83
2022-08-26 18:30 1 Strömsbro IF DJ19 GUD - KFUM Falun Dam 2 - 8 Testebo Arena 50
2022-08-26 19:30 1 IBK Runsten Herrar - Alunda IBF Herr 6 - 4 Alfahallen - Gavlehov
2022-08-26 20:00 1 Strömsbro IF Dam - IBF Gagnef Damer 10 - 2 Testebo Arena 50
2022-08-27 09:30 1 Strömsbro IF Dam - Strömsbro IF DJ19 GUD 7 - 1 Testebo Arena 50
2022-08-27 11:00 1 IBF Gagnef Damer - KFUM Falun Dam 3 - 7 Testebo Arena 50
2022-08-27 13:30 1 Strömsbro IF DJ19 GUD - IBF Gagnef Damer 6 - 5 Testebo Arena 50
2022-08-27 14:00 1 IBK Runsten P07 - Gävle GIK P06 5 - 5 Alfahallen - Gavlehov 47
2022-08-27 15:00 1 Strömsbro IF Dam - KFUM Falun Dam 3 - 9 Testebo Arena 50
2022-08-27 15:00 1 Sandvikens AIK H1 - Strömsbro IF 5 - 7 Arena Jernvallen
2022-08-29 19:30 1 Skutskärs IBK H2 GUD - IBK Runsten Herrar 8 - 11 Rotskärs sporthall
2022-09-01 18:00 1 Valbo AIF Herr - Gästriklands MIBF 1 - 4 Nynäshallen
2022-09-02 19:30 1 IBK Runsten P07 - IS Saga P06/07 5 - 13 Alfahallen - Gavlehov 67
2022-09-03 14:00 1 IK Sätra Dam - IBF Falun Utveckling Dam Div 1 1 - 2 Novahallen - Gavlehov
2022-09-03 15:00 1 Sandvikens AIK H1 - FBC Bollnäs H1 6 - 6 Arena Jernvallen
2022-09-03 15:00 1 Hudik/Björkberg IBK Herr Allsvenskan - Sundsvall FBC 7 - 10 Gnarp
2022-09-04 15:00 1 Gävle GIK P06 - IBK Runsten P07 Alfahallen - Gavlehov
2022-09-09 18:30 1 Valbo IBF F16 - Strömsbro IF F07 5 - 6 Valbo Sportcentrum
2022-09-10 15:00 1 Sandvikens AIK H1 - Alunda IBF Herr Inst. Arena Jernvallen
2022-09-16 20:00 1 Håsta IBK H1 - Sundsvall City IBC U 12 - 1 OilQuick Arena 93
2022-09-17 15:00 1 Strömsbro IF Dam - IBF Ludvika Dam Div 2 3 - 6 Testebo Arena
2022-09-17 15:00 1 FBC Bollnäs - Strömsbro IF Bollnäs Sporthall A
2022-09-22 20:00 1 IBK Runsten lag 2 - Furuviks FF 5 - 8 Nynäshallen
2022-09-24 14:30 1 IBK Runsten HJ GUD - Sandvikens AIK HJ 7 - 3 Nynäshallen
2022-09-25 13:00 1 Gävle GIK P09/10 - Sundsvall FBC Ungdom P09 Väst 5 - 13 Nynäshallen
2022-09-25 15:30 1 Hofors IBK F07/08 - LI20 Röd Div 2 Blå 3 - 7 Hoforshallen
2022-09-26 19:00 1 IBK Runsten P07 - IBK Runsten P08 20 - 2 Nynäshallen 63
2022-09-28 19:00 1 Valbo AIF P08 - Gävle GIK P08 7 - 8 Valbo Sportcentrum
2022-09-28 19:30 1 Hofors IBK Dam - Valbo IBF DJ 5 - 1 Hoforshallen
2022-10-01 12:30 1 Skutskärs IBK H5 Utveckling - IBK Runsten lag 2 6 - 3 Rotskärsskolans Sporthall
2022-10-12 16:30 1 Åmots IF P 10/11 - Gästriklands MIBF 3 - 0 Centrumhuset 10
2022-11-01 14:00 1 Gävle GIK P06 - Sundsvall FBC Ungdom P07 9 - 3 Alfahallen - Gavlehov 65
2022-11-12 1 Valbo AIF P08 - Sandvikens AIK P08 WW (-5 - -5) Valbo Sportcentrum
2022-11-26 17:00 1 IBK Njutånger P09-11 - FBC Bollnäs P09/10 Div 2 3 - 2 Movallen Iggesund 32
2022-11-27 10:00 1 P16:Gävleborg - P16:Uppland 5 - 2 Alfahallen - Gavlehov
2022-11-27 10:00 1 F16:Gävleborg - F16:Uppland 3 - 3 Novahallen - Gavlehov
2022-11-27 12:00 1 F16:Uppland - F16:Dalarna 3 - 8 Alfahallen - Gavlehov
2022-11-27 12:00 1 P16:Uppland - P16:Dalarna 3 - 5 Novahallen - Gavlehov
2022-11-27 14:00 1 F16:Gävleborg - F16:Dalarna Alfahallen - Gavlehov
2022-11-27 14:00 1 P16:Gävleborg - P16:Dalarna Novahallen - Gavlehov
2022-12-14 18:30 1 IBK Njutånger P09-11 - Sundsvall FBC Ungdom P09 Väst 5 - 6 Movallen Iggesund 63
2022-12-20 17:00 1 Gävle GIK Parasport - IBK Runsten P09 Nynäshallen
2022-12-28 14:30 1 P16:Gävleborg - Valbo AIF Herr Alfahallen - Gavlehov
2022-12-28 16:00 1 F16:Gävleborg - Gävle GIK /Norrsundets IF Alfahallen - Gavlehov
2023-01-08 12:00 1 Hudik/Björkberg IBK Parasport - Gästriklands MIBF 8 - 10 OilQuick Arena 30
2023-01-08 16:45 1 IBK Runsten P08 - Sandvikens AIK P07 3 - 10 Novahallen - Gavlehov
2023-01-16 20:00 1 Valbo AIF Herr - Forsbacka IK Herr 6 - 8 Valbo Sportcentrum
2023-02-16 17:00 1 Gävle GIK Parasport - Thunbergs Nynäshallen
2023-02-19 17:30 1 Söderhamns IBF Flickor 13-15 - Hudik/Björkberg IBK F14 Idrottshallen, Söderhamn
2023-03-15 17:00 1 Sandvikens AIK P2011 - Gävle GIK P11 6 - 17 Bessemerhallen
2023-03-22 19:00 1 Hudik/Björkberg IBK - Gluggens IF OilQuick Arena
2023-03-30 17:00 1 Gävle GIK Parasport - Andersbergs IBK F07-08 Nynäshallen
2023-04-17 19:15 1 Gävle GIK P09/10 Blå - Gävle GIK P08 4 - 5 Novahallen - Gavlehov
2023-05-21 13:30 1 Söderhamns IBF Parainnebandy - Hudik/Björkberg IBK Parasport Idrottshallen, Söderhamn

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis