Bäst i Stan Ungdom Flickor 16 (2022/23)

Gruppspel
B.I.S. F15-16 Gr 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 10:00 150089001 Väsby AIK - Salems IF 0 - 9 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Hägerneholmshallen
2022-09-24 13:00 150089003 Väsby AIK - Sköndals IK 2 - 1 Kenny Ly, Sabina Åström Hägerneholmshallen
2022-09-25 13:00 150089006 Salems IF - Sköndals IK 2 - 0 Theodore Idevall, Jonas Vedin Grindtorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Salems IF 2 2 0 0 11-0 11 6
2. Väsby AIK 2 1 0 1 2-10 -8 3
3. Sköndals IK 2 0 0 2 1-4 -3 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. F15-16 Gr 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 11:00 150091001 Danderyds SK IBF / Enebybergs IF - Rotebro IS IBK /Sigtuna IF 3 - 1 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Hägerneholmshallen
2022-09-24 11:00 150091002 Huddinge IBS - Hammarby IF IBF 6 - 0 Jakob Iskander, Jonas Vedin Grindtorpshallen
2022-09-24 14:00 150091003 Danderyds SK IBF / Enebybergs IF - Huddinge IBS 4 - 5 Kenny Ly, Sabina Åström Hägerneholmshallen
2022-09-24 14:00 150091004 Hammarby IF IBF - Rotebro IS IBK /Sigtuna IF 1 - 3 Isak Wallenius, Gustav Levin Grindtorpshallen
2022-09-25 12:00 150091005 Hammarby IF IBF - Danderyds SK IBF / Enebybergs IF 1 - 5 Jakob Iskander, Niklas Forsman Hägerneholmshallen
2022-09-25 13:00 150091006 Rotebro IS IBK /Sigtuna IF - Huddinge IBS 1 - 8 Jakob Iskander, Niklas Forsman Hägerneholmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS 3 3 0 0 19-5 14 9
2. Danderyds SK IBF / Enebybergs IF 3 2 0 1 12-7 5 6
3. Rotebro IS IBK / Sigtuna IF 3 1 0 2 5-12 -7 3
4. Hammarby IF IBF 3 0 0 3 2-14 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. F15-16 Gr 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 09:00 150092001 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 1 Mattias Patrik Robert Thorsén, Melker Falkenström Kämpetorpshallen 2
2022-09-24 10:00 150092002 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK 7 - 1 Melker Falkenström, Mattias Patrik Robert Thorsén Kämpetorpshallen 2
2022-09-24 15:00 150092003 Åkersberga IBF - Älvsjö AIK IBF 5 - 1 Jonas Vedin, Fredrik Hallenberg Kämpetorpshallen 2
2022-09-25 11:00 150092004 Vendelsö IK - Bele Barkarby IF IBF 1 - 9 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Kämpetorpshallen 2
2022-09-25 16:00 150092005 Vendelsö IK - Åkersberga IBF 0 - 8 Kevin Helly, Mauricio Castillo Kämpetorpshallen 2
2022-09-25 17:00 150092006 Bele Barkarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 2 - 1 Kevin Helly, Mauricio Castillo Kämpetorpshallen 2
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF 3 2 1 0 14-2 12 7
2. Bele Barkarby IF IBF 3 2 1 0 12-3 9 7
3. Älvsjö AIK IBF 3 1 0 2 9-8 1 3
4. Vendelsö IK 3 0 0 3 2-24 -22 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
B.I.S. F15-16 Gr 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 09:00 150093001 FBI Tullinge - Täby FC 0 - 5 Filip Saverstam, Ludwig Idevall Hägerneholmshallen
2022-09-24 09:00 150093002 Ekerö IK - Värmdö IF 2 - 6 Jakob Iskander, Jonas Vedin Grindtorpshallen
2022-09-24 12:00 150093003 FBI Tullinge - Ekerö IK 3 - 0 Sabina Åström, Kenny Ly Hägerneholmshallen
2022-09-24 12:00 150093004 Värmdö IF - Täby FC 2 - 4 Gustav Levin, Isak Wallenius Grindtorpshallen
2022-09-25 10:00 150093005 Värmdö IF - FBI Tullinge 2 - 2 Alice Fritshammar, Matilda Jennersjö Hägerneholmshallen
2022-09-25 12:00 150093006 Täby FC - Ekerö IK 9 - 0 Jonas Vedin, Theodore Idevall Grindtorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC 3 3 0 0 18-2 16 9
2. Värmdö IF 3 1 1 1 10-8 2 4
3. FBI Tullinge 3 1 1 1 5-7 -2 4
4. Ekerö IK 3 0 0 3 2-18 -16 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel
Slutspel B.I.S. F-16 Ungdom
Tid Omgång Matchnr Match Resultat Domare Plats
1/8-final 1 150103001 Huddinge IBS - Vakant WO (5 - 0)
2022-12-10 16:15 1/8-final 6 150103006 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK /Sigtuna IF 4 - 0 Lars Reuterhagen, Sezgin Youmer Björkebyhallen
2022-12-17 18:00 1/8-final 2 150103002 Väsby AIK - Sköndals IK 5 - 1 Jan Erik Kristofersson, Jan Lingemark Väsby skolan
2023-01-13 20:30 1/8-final 8 150103008 Salems IF - Vendelsö IK 3 - 0 Mathias Lindvall, Magnus Berg Skogsängshallen
2023-01-14 13:30 1/8-final 3 150103003 Danderyds SK IBF / Enebybergs IF - Älvsjö AIK IBF 5 - 2 Jan Lingemark, Arne Brovig Danderyds Gymnasium
2023-01-15 11:00 1/8-final 7 150103007 Värmdö IF - FBI Tullinge 3 - 2 Håkan Taxén, Fredrik Alzén Värmdö sporthall
2023-01-22 10:30 1/8-final 5 150103005 Täby FC - Ekerö IK 16 - 1 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Hägerneholmshallen
2023-01-27 19:30 1/8-final 4 150103004 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF 5 - 1 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Österåkers Multiarena 1
2023-02-19 18:15 Kvartsfinal 1 150103009 Huddinge IBS - Väsby AIK 8 - 1 Malva Sölvemark, Kevin Helly Glömstahallen
2023-03-10 19:30 Kvartsfinal 2 150103010 Åkersberga IBF - Danderyds SK IBF / Enebybergs IF 5 - 2 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Österåkers Multiarena 1
2023-03-14 20:45 Kvartsfinal 3 150103011 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 2 - 1 William Albrecht, Manne Jahnsson Hägerneholmshallen
2023-03-25 12:00 Kvartsfinal 4 150103012 Salems IF - Värmdö IF 6 - 2 Manne Jahnsson, Anton Zaitsev Värmdö sporthall
2023-04-23 10:00 Semifinal 1 150103013 Huddinge IBS - Åkersberga IBF 2 - 3 Filip Saverstam, Ludwig Idevall Löthallen
2023-04-23 11:30 Semifinal 2 150103014 Täby FC - Salems IF 3 - 1 Jonas Vedin, Joel Holm Löthallen
2023-04-30 11:30 Final 150103015 Åkersberga IBF - Täby FC 2 - 10 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Eriksdalshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis