Träningsmatcher Herr (2022/23)

Övriga matcher
Träningsmatch Herr
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-08-07 16:00 169010001 Strängnäs IBK AS - Onyx IBK 9 - 1 Henrik Ibjer, Tomas Edstrand Thomas Arena
2022-08-10 19:30 169010005 Onyx IBK - Strängnäs IBK AS 2 - 8 Rickard Olsen, Richard Himberg Rosvalla Arena A
2022-08-13 13:00 169010007 Katrineholms IBF H2 - Hässelby SK IBK JAS 4 - 5 Aarre Hietanen, Göran Engfors Duveholmshallen A
2022-08-13 15:00 169010016 Nykvarns IBF Ungdom A-lag - FBC Lerum Herr A-lag 4 - 4 Christian Johnsson, Stefan Öberg Furuborghallen
2022-08-13 15:00 169010006 Hässelby SK IBK JAS - Åby IBK Ungdom HJ 12 - 2 Aarre Hietanen, Göran Engfors Duveholmshallen A
2022-08-14 13:00 169010004 Strängnäs IBK AS - FBC Kalmarsund Ungdom 4 - 3 Rickard Olsen, Richard Himberg Thomas Arena
2022-08-20 13:00 169010020 IFK Gnesta Herrlag - IBF Norrköping H2 5 - 5 Robin Hynninen, Jesper Asplund Gnesta Sporthall
2022-08-21 10:00 169010027 Trosa Edanö IBK HJ - Hammarby IF IBF HJ 3 - 3 Oscar Gärling, Sigge Maurer Hedebyhallen
2022-08-21 11:00 169010033 Nykvarns IF HJAS - Örebro SK Ungdomsklubb/ IBF Örebro JAS 4 - 1 Josef Johancsik, Kjell Rolin Furuborghallen
2022-08-21 13:00 169010029 Hammarby IF IBF HJ - Rosersberg Arlanda IBK HJ/JAS 6 - 2 Leo Lindh, Oscar Gärling Hedebyhallen
2022-08-21 14:00 169010032 Nykvarns IF Herr - Örebro SK IBK 6 - 3 Josef Johancsik, Kjell Rolin Furuborghallen
2022-08-21 16:00 169010030 Rosersberg Arlanda IBK HJ/JAS - Trosa Edanö IBK HJ 4 - 2 Sigge Maurer, Leo Lindh Hedebyhallen
2022-08-21 18:00 169010014 Katrineholms IBF HJ - Malmköpings IBF /Flens IBF HJ 9 - 4 Aarre Hietanen, Magnus Appelkvist Duveholmshallen A
2022-08-24 19:00 169010026 IFK Mariefred H3 - Strängnäs IBK H3 7 - 12 Michaela Sigurbjörnsson, Peter Sigurbjörnsson Hammarens IP
2022-08-24 19:00 169010002 Strängnäs IBK AS - IFK Arboga H2 15 - 3 Rickard Olsen, Richard Himberg Thomas Arena
2022-08-24 19:30 169010037 Katrineholms IBF H2 - Torshälla IBK 2 - 9 Aarre Hietanen, Stefan Öberg Duveholmshallen A
2022-08-26 19:30 169010018 IFK Gnesta Herrlag - Torshälla IBK 3 - 4 Jesper Asplund, Robin Hynninen Gnesta Sporthall
2022-08-27 15:00 169010021 Torshälla IBK JAS - Telge SIBK HJ 4 - 5 Francisco Contreras, Edvin Vare Skjulstahallen A
2022-08-28 14:00 169010017 Malmköpings IBF FM21 - Strängnäs IBK H3 3 - 6 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Hammarvallen
2022-08-28 14:00 169010013 Strängnäs IBK AS - Karlstads IBK A-lag 3 - 8 Christer Avasjö, Stefan Öberg Thomas Arena
2022-08-28 15:00 169010009 Torshälla IBK - Eskilstuna Nyfors IK A-lag 11 - 4 Fredrik Wernqvist, Peter Palmelius Stiga Sports Arena A2
2022-08-30 19:30 169010034 Onyx IBS H3 - IBK Succé 17 - 5 Magnus Appelkvist, Mats-Ola Svensson Ramdalens Sportcenter
2022-08-31 19:00 169010012 Strängnäs IBK AS - Lillån IBK Allsvenskan 6 - 3 Richard Himberg, Henrik Ibjer Thomas Arena
2022-09-03 15:00 169010036 Torshälla IBK JAS - Örebro SK Ungdomsklubb/ IBF Örebro JAS 3 - 7 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Skjulstahallen A
2022-09-04 15:00 169010022 Torshälla IBK JAS - Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 6 - 6 Stefan Öberg, Peter Palmelius Skjulstahallen A
2022-09-10 13:00 169010019 IFK Gnesta U-lag - IFK Mariefred H3 7 - 6 Göran Karlsson, Mikko Mäkelä Gnesta Sporthall
2022-09-10 16:00 169010003 Strängnäs IBK AS - Skälby IBK H1 Inst. Thomas Arena
2022-09-11 14:00 169010024 Malmköpings IBF FM21 - Eskilstuna Nyfors IK U-Lag 11 - 6 Rasmus Widén, Bemir Brkic Hammarvallen
2022-09-11 15:00 169010023 Torshälla IBK JAS - IBF Örebro Ungdom JAS 4 - 5 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Skjulstahallen A
2022-09-11 15:30 169010015 Katrineholms IBF HJ - FBI Tullinge HJ 5 - 5 Håkan Rask, Felicia Rask Sandbäckshallen
2022-09-16 20:00 169010025 IFK Mariefred H3 - Eskilstuna Nyfors IK U-Lag 7 - 8 Anton Carlsson, Stefan Öberg Hammarens IP
2022-09-17 11:00 169010039 Telge SIBK P09/10 - Salems IF Pljusröd-Medel 5 - 3 Joacim Hansson Västergård Arena A
2022-09-17 12:30 169010040 Telge SIBK P07/08 - Salems IF Pljusröd-Medel 3 - 2 Joacim Hansson Västergård Arena A
2022-09-17 13:00 169010041 Trosa Edanö IBK H2 - Huddinge IBS H2 11 - 10 Bemir Brkic, Rasmus Widén Hedebyhallen
2022-09-18 11:30 169010038 Eskilstuna Nyfors IK A-lag - Kungsörs IBK H3 13 - 6 Stefan Öberg, Martin Morén Stiga Sports Arena A2
2022-09-18 15:00 169010010 Torshälla IBK - Sala Silverstaden IBK H2 7 - 7 Martin Morén, Andreas Eriksson Skjulstahallen A
2022-09-18 16:00 169010042 IFK Mariefred PF09/10 - IFK Gnesta P-09/10 Michaela Sigurbjörnsson, Tindra Sigurbjörnsson Hammarens IP
2022-09-19 19:30 169010035 Onyx IBS H3 - IBF Kolmården 12 - 7 Admir Brkic, Camilla Örnebro Rosvalla C-hall
2022-09-24 16:00 169010043 IFK Mariefred PF09/10 - Järna SK Michaela Sigurbjörnsson, Tindra Sigurbjörnsson Hammarens IP
2022-09-24 19:45 169010031 Katrineholms IBF H2 - Torshälla IBK Inst. Duveholmshallen A
2022-09-25 14:30 169010045 Mesta IBK P10 - Surahammars IBF P-10 Johanna Jokinen Skjulstahallen A
2022-09-25 16:00 169010046 Mesta IBK P10 - Rönnby IBK Ung 09-10 FK3 Johanna Jokinen Skjulstahallen A
2022-09-28 19:30 169010044 Katrineholms IBF H2 - Åby IBK Ungdom Div 2 7 - 8 Aarre Hietanen, Daniel Jävergren Duveholmshallen A
2022-10-01 11:00 169010047 Mesta IBK P10 - Katrineholms IBF P09/10 Johanna Jokinen, Lova Broberg Skjulstahallen A
2022-10-04 18:15 169010048 IFK Gnesta P-09/10 - Trosa Edanö IBK P 09/10 8 - 0 Oscar Gärling Gnesta Sporthall
2022-10-08 11:15 169010051 Mesta IBK P10 - IBK Köping P-10 PK4 Lova Broberg, Johanna Jokinen Skjulstahallen A
2022-10-09 16:30 169010052 Mesta IBK P10 - Surahammars IBF P-10 Johanna Jokinen, Lova Broberg Skjulstahallen A
2022-10-25 20:00 169010053 Trosa Edanö IBK H2 - Södermanland P16 3 - 6 Rasmus Widén, Bemir Brkic Hedebyhallen
2022-10-30 09:15 169010049 Södermanlands IBF P16 2006 - Östergötlands IBF P16 2006 2 - 2 Sigge Maurer, Hampus Larsson Rosvalla B-hall
2022-10-30 13:15 169010050 Södermanland P16 - Östergötland P 16 3 - 0 Bemir Brkic, Rasmus Widén Rosvalla B-hall
2022-12-28 10:45 169010058 Södermanlands IBF P16 2006 - Onyx IBS H2 Fredrik Wernqvist Ramdalens Sportcenter
2022-12-29 11:00 169010055 Södermanland P16 - Örebro Läns IBF P16 6 - 4 Peter Sigurbjörnsson, Linus Broberg Skjulstahallen A
2022-12-29 13:00 169010056 Örebro Läns IBF P16 - Dalarna P 16 2 - 5 Bemir Brkic, Rasmus Widén Skjulstahallen A
2022-12-29 15:00 169010057 Dalarna P 16 - Södermanland P16 5 - 2 Bemir Brkic, Rasmus Widén Skjulstahallen A
2023-01-08 09:30 169010059 Mesta IBK P10 - Surahammars IBF Gul Lova Broberg, Johanna Jokinen Skjulstahallen A
2023-01-08 11:00 169010060 Mesta IBK P10 - Surahammars IBF P-10 Lova Broberg, Johanna Jokinen Skjulstahallen A
2023-01-08 14:00 169010061 Mesta IBK P10 - Katrineholms IBF P11/12 Lova Broberg, Johanna Jokinen Skjulstahallen A
2023-01-08 15:30 169010062 Mesta IBK P10 - Katrineholms IBF P09/10 Lova Broberg, Johanna Jokinen Skjulstahallen A
2023-01-22 14:00 169010063 Onyx IBS P07 - Nykvarns IF P07 Aarre Hietanen, Admir Brkic Ramdalens Sportcenter
2023-04-30 22:00 TESTMATCH! SPELAS INTE! 169010054 Onyx IBS Veteran - Onyx IBS H3 Rosvalla Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis