Herrar Division 2 Mittsverige (2022/23)

Gruppspel
Herrar Division 2 Mittsverige
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-07 20:00 241202003 IFK Nyland H2 - Fränsta IK 12 - 8 Peder Lövdahl, Mikael Körning Bollstahallen
2022-10-08 13:00 241202001 Jemtland Innebandy - FBC Lo 13 - 9 Urban Henrixon, Adrian Melin Östersunds sporthall
2022-10-08 13:00 241202004 Krokoms IBK - Klockarbergets BK H2 10 - 9 e.förl. Öjvind Bäckman, Robert Olofsson Krokomshallen
2022-10-08 13:30 241202002 Vattjoms IK - Örnsköldsvik IBK 10 - 7 Robin Palander, Edvin Lindelöf Matfors Sporthall
2022-10-09 12:30 241202005 Sundsvall City IBC U - Sundsvall FBC Ungdom 6 - 8 Peter Palander, Josephine Eriksson Baldershallen 4
2022-10-14 20:00 241202007 Fränsta IK - FBC Lo 11 - 5 Thomas Eriksson, Jan Öberg Fränsta Sporthall
2022-10-14 20:00 241202009 Sundsvall FBC Ungdom - IFK Nyland H2 6 - 5 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2022-10-15 12:30 241202010 Sundsvall City IBC U - Krokoms IBK 10 - 8 Edvin Lindelöf, Peter Palander Höglunda
2022-10-15 13:00 241202006 Örnsköldsvik IBK - Jemtland Innebandy 8 - 5 Göran Norberg, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2022-10-15 15:30 241202008 Klockarbergets BK H2 - Vattjoms IK 5 - 9 Robin Palander, Peter Palander Njurundahallen
2022-10-21 18:45 241202014 Vattjoms IK - Sundsvall City IBC U 5 - 6 e.förl. Edvin Lindelöf, Robin Palander Baldershallen 4
2022-10-21 19:30 241202011 Jemtland Innebandy - Fränsta IK 12 - 12 e.förl. Öjvind Bäckman, Urban Henrixon Östersunds sporthall
2022-10-22 13:00 241202015 IFK Nyland H2 - Krokoms IBK 10 - 9 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2022-10-22 16:00 241202012 Örnsköldsvik IBK - Klockarbergets BK H2 7 - 4 Göran Norberg, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2022-10-23 16:00 241202013 FBC Lo - Sundsvall FBC Ungdom 7 - 14 Ivica Matanovic, Göran Norberg Bollstahallen
2022-10-28 19:30 241202020 IFK Nyland H2 - Vattjoms IK 9 - 19 Peter Näslund, Christer Nensén Bollstahallen
2022-10-29 12:30 241202017 Sundsvall FBC Ungdom - Fränsta IK 12 - 6 Jan Öberg, Thomas Eriksson Sundsvalls Sporthall-A
2022-10-29 12:30 241202018 Sundsvall City IBC U - Örnsköldsvik IBK 5 - 12 Edvin Lindelöf, Josephine Eriksson Baldershallen 4
2022-10-29 13:00 241202019 Krokoms IBK - FBC Lo 7 - 9 Urban Henrixon, Niklas Eberstein Krokomshallen
2022-10-30 12:30 241202016 Klockarbergets BK H2 - Jemtland Innebandy 8 - 10 Alexander Bergman, Edvin Lindelöf Njurundahallen
2022-11-11 19:00 241202025 FBC Lo - Vattjoms IK 5 - 11 Christer Nensén, Peter Näslund Bollstahallen
2022-11-11 19:30 241202024 Örnsköldsvik IBK - IFK Nyland H2 11 - 2 Göran Norberg, Isac Rönkä Skyttis Arena
2022-11-11 20:00 241202023 Fränsta IK - Krokoms IBK 11 - 6 Jan Öberg, Thomas Eriksson Fränsta Sporthall
2022-11-12 15:30 241202022 Klockarbergets BK H2 - Sundsvall City IBC U 5 - 4 Peter Palander, Teodor Lundgren Njurundahallen
2022-11-13 13:00 241202021 Jemtland Innebandy - Sundsvall FBC Ungdom 3 - 8 Niklas Eberstein, Urban Henrixon Torvallaskolans sporthall
2022-10-30 15:00 241202027 Krokoms IBK - Sundsvall FBC Ungdom 11 - 5 Öjvind Bäckman, Fredrik Essvall Krokomshallen
2022-11-18 18:15 241202029 Vattjoms IK - Fränsta IK 16 - 6 Thomas Eriksson, Jan Öberg Baldershallen 4
2022-11-18 19:30 241202028 IFK Nyland H2 - Klockarbergets BK H2 4 - 7 Peder Lövdahl, Mikael Körning Bollstahallen
2022-11-19 12:30 241202026 Sundsvall City IBC U - Jemtland Innebandy 10 - 5 Per Pålsson, Tony Lööf Höglunda
2022-11-20 16:00 241202030 FBC Lo - Örnsköldsvik IBK 7 - 6 e.förl. Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2022-11-25 19:00 241202032 Sundsvall City IBC U - IFK Nyland H2 10 - 6 Robin Palander, Josephine Eriksson Baldershallen 4
2022-11-25 19:00 241202033 Sundsvall FBC Ungdom - Vattjoms IK 2 - 8 Teodor Lundgren, Peter Palander Skönsbergshallen
2022-11-25 19:00 241202034 Klockarbergets BK H2 - FBC Lo 12 - 4 Per Pålsson, Thomas Eriksson Njurundahallen
2022-11-25 19:30 241202031 Jemtland Innebandy - Krokoms IBK 11 - 4 Öjvind Bäckman, Urban Henrixon Östersunds sporthall
2022-11-26 13:00 241202035 Fränsta IK - Örnsköldsvik IBK 7 - 10 Jan Öberg, Thomas Eriksson Fränsta Sporthall
2022-12-02 19:00 241202040 Fränsta IK - Klockarbergets BK H2 10 - 6 Jan Öberg, Thomas Eriksson Fränsta Sporthall
2022-12-03 13:00 241202036 IFK Nyland H2 - Jemtland Innebandy 10 - 13 Isac Rönkä, Göran Norberg Bollstahallen
2022-12-03 13:30 241202037 Vattjoms IK - Krokoms IBK 13 - 7 Teodor Lundgren, Per Pålsson Matfors Sporthall
2022-12-03 16:00 241202039 Örnsköldsvik IBK - Sundsvall FBC Ungdom 11 - 4 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2022-12-04 16:00 241202038 FBC Lo - Sundsvall City IBC U 9 - 13 Peder Lövdahl, Mikael Körning Bollstahallen
2022-12-09 19:00 241202045 Sundsvall FBC Ungdom - Klockarbergets BK H2 5 - 6 Peter Palander, Robin Palander Baldershallen 4
2022-12-09 19:30 241202042 IFK Nyland H2 - FBC Lo 5 - 6 e.förl. Ivica Matanovic, Göran Norberg Bollstahallen
2022-12-10 12:30 241202044 Sundsvall City IBC U - Fränsta IK 15 - 5 Edvin Lindelöf, Robin Palander Baldershallen 4
2022-12-10 13:00 241202043 Krokoms IBK - Örnsköldsvik IBK 5 - 7 Adrian Melin, Jonas Melin Krokomshallen
2022-12-11 15:30 241202041 Jemtland Innebandy - Vattjoms IK 6 - 8 Adrian Melin, Öjvind Bäckman Östersunds sporthall
2022-12-16 19:00 241202050 Sundsvall FBC Ungdom - Sundsvall City IBC U 8 - 10 Robin Palander, Peter Palander Baldershallen 4
2022-12-16 20:00 241202048 Fränsta IK - IFK Nyland H2 10 - 3 Edvin Lindelöf, Thomas Berglund Fränsta Sporthall
2022-12-17 12:30 241202049 Klockarbergets BK H2 - Krokoms IBK 6 - 5 Robin Palander, Edvin Lindelöf Njurundahallen
2022-12-17 16:00 241202046 FBC Lo - Jemtland Innebandy 5 - 10 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2022-12-17 16:00 241202047 Örnsköldsvik IBK - Vattjoms IK 8 - 9 Ivica Matanovic, Göran Norberg Skyttis Arena
2023-01-13 19:30 241202054 IFK Nyland H2 - Sundsvall FBC Ungdom 11 - 9 Peder Lövdahl, Mikael Körning Bollstahallen
2023-01-14 12:00 241202055 Krokoms IBK - Sundsvall City IBC U 8 - 9 e.förl. Öjvind Bäckman, Urban Henrixon Krokomshallen
2023-01-14 13:00 241202051 Jemtland Innebandy - Örnsköldsvik IBK 5 - 8 Adrian Melin, Jonas Melin Torvallaskolans sporthall
2023-01-14 15:30 241202053 Vattjoms IK - Klockarbergets BK H2 6 - 7 Edvin Lindelöf, Peter Palander Skönsbergshallen
2023-01-15 16:00 241202052 FBC Lo - Fränsta IK 6 - 5 Peder Lövdahl, Mikael Körning Bollstahallen
2023-01-20 19:00 241202059 Sundsvall City IBC U - Vattjoms IK 4 - 9 Peter Palander, Robin Palander Baldershallen 4
2023-01-20 19:30 241202056 Fränsta IK - Jemtland Innebandy 10 - 11 Jonas Melin, Adrian Melin Fränsta Sporthall
2023-01-21 12:30 241202057 Klockarbergets BK H2 - Örnsköldsvik IBK 10 - 8 Peter Palander, Daniel Lindberg Njurundahallen
2023-01-21 17:30 241202058 Sundsvall FBC Ungdom - FBC Lo 8 - 6 Thomas Berglund, Teodor Lundgren Baldershallen 4
2023-02-26 15:00 241202060 Krokoms IBK - IFK Nyland H2 Krokomshallen
2023-01-27 19:00 241202062 Fränsta IK - Sundsvall FBC Ungdom 4 - 8 Niklas Eberstein, Urban Henrixon Fränsta Sporthall
2023-01-27 19:30 241202065 Vattjoms IK - IFK Nyland H2 14 - 5 Daniel Lindberg, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2023-01-28 15:30 241202061 Jemtland Innebandy - Klockarbergets BK H2 11 - 2 Niklas Eberstein, Urban Henrixon Östersunds sporthall
2023-01-28 16:00 241202063 Örnsköldsvik IBK - Sundsvall City IBC U 4 - 5 e.förl. Ivan Wahlström, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2023-01-28 16:00 241202064 FBC Lo - Krokoms IBK 12 - 14 Peder Lövdahl, Mikael Körning Bollstahallen
2023-02-03 19:00 241202067 Sundsvall City IBC U - Klockarbergets BK H2 Robin Palander, Peter Palander Baldershallen 4
2023-02-03 19:30 241202069 IFK Nyland H2 - Örnsköldsvik IBK Ivan Wahlström, Ivica Matanovic Bollstahallen
2023-02-03 20:00 241202068 Krokoms IBK - Fränsta IK Krokomshallen
2023-02-04 11:00 241202066 Sundsvall FBC Ungdom - Jemtland Innebandy Peter Palander, Josephine Eriksson Sundsvalls Sporthall-A
2023-02-04 13:30 241202070 Vattjoms IK - FBC Lo Per Backlin, Thomas Berglund Matfors Sporthall
2023-01-15 12:00 241202071 Jemtland Innebandy - Sundsvall City IBC U 11 - 4 Jonas Melin, Öjvind Bäckman Östersunds sporthall
2023-02-10 19:00 241202073 Klockarbergets BK H2 - IFK Nyland H2 Peter Palander, Robin Palander Njurundahallen
2023-02-10 19:00 241202074 Fränsta IK - Vattjoms IK Thomas Eriksson, Roger Lundbäck Fränsta Sporthall
2023-02-10 19:30 241202075 Örnsköldsvik IBK - FBC Lo Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2023-02-11 16:00 241202072 Sundsvall FBC Ungdom - Krokoms IBK Josephine Eriksson, Robin Palander Baldershallen 4
2023-02-17 18:15 241202078 Vattjoms IK - Sundsvall FBC Ungdom Skönsbergshallen
2023-02-17 19:30 241202077 IFK Nyland H2 - Sundsvall City IBC U Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2023-02-17 20:00 241202076 Krokoms IBK - Jemtland Innebandy Krokomshallen
2023-02-18 16:00 241202080 Örnsköldsvik IBK - Fränsta IK Ivica Matanovic, Isac Rönkä Skyttis Arena
2023-02-19 16:00 241202079 FBC Lo - Klockarbergets BK H2 Christer Nensén, Isac Rönkä Bollstahallen
2023-02-24 19:00 241202083 Sundsvall City IBC U - FBC Lo Baldershallen 4
2023-02-25 12:00 241202082 Krokoms IBK - Vattjoms IK Krokomshallen
2023-02-25 12:30 241202084 Sundsvall FBC Ungdom - Örnsköldsvik IBK Sundsvalls Sporthall-A
2023-02-25 12:30 241202085 Klockarbergets BK H2 - Fränsta IK Njurundahallen
2023-02-25 13:00 241202081 Jemtland Innebandy - IFK Nyland H2 Peder Lövdahl, Mikael Körning Östersunds sporthall
2023-03-03 19:00 241202087 FBC Lo - IFK Nyland H2 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2023-03-03 19:00 241202089 Fränsta IK - Sundsvall City IBC U Fränsta Sporthall
2023-03-04 14:30 241202086 Vattjoms IK - Jemtland Innebandy Matfors Sporthall
2023-03-04 14:30 241202090 Klockarbergets BK H2 - Sundsvall FBC Ungdom Njurundahallen
2023-03-04 15:00 241202088 Örnsköldsvik IBK - Krokoms IBK Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Vattjoms IK 13 11 1 (0) 1 137-77 60 34
2. Örnsköldsvik IBK 13 8 2 (0) 3 107-78 29 26
3. Jemtland Innebandy 14 8 1 (0) 5 126-106 20 25
4. Sundsvall City IBC U 14 6 3 (3) 5 111-103 8 24
5. Klockarbergets BK H2 13 7 1 (0) 5 87-93 -6 22
6. Sundsvall FBC Ungdom 13 7 0 (0) 6 97-94 3 21
7. Fränsta IK 13 4 1 (0) 8 105-122 -17 13
8. FBC Lo 13 2 2 (2) 9 90-129 -39 10
9. IFK Nyland H2 12 3 1 (0) 8 82-122 -40 10
10. Krokoms IBK 12 2 2 (1) 8 94-112 -18 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis