Pantamera Flickor Röd (2022/23)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-23 19:00 166000002 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 5 - 1 Oscar Gärling, Joacim Hansson Hedebyhallen
2022-09-25 11:30 166000001 Telge SIBK - IK Standard 3 - 0 Mikael Tegel, Aarre Hietanen Västergård Arena A
2022-10-01 16:00 166000003 IK Standard - Nykvarns IF /IBF Ungdom 1 - 6 Jörgen Johansson, Göran Engfors Skjulstahallen A
2022-10-02 11:00 166000004 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 4 - 0 Magnus Appelkvist, Niclas Andersson Hedebyhallen
2022-10-08 10:00 166000005 Nykvarns IF /IBF Ungdom - Onyx IBS 0 - 4 Jörgen Johansson, Aarre Hietanen Furuborghallen
2022-10-09 13:45 166000006 IK Standard - Trosa Edanö IBK 1 - 6 Mauricio Diaz, Amanda Sigurbjörnsson Skjulstahallen A
2022-10-15 09:45 166000008 Telge SIBK - Onyx IBS 0 - 10 Mats Hällgren, Josef Johancsik Västergård Arena A
2022-10-15 14:30 166000007 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF /IBF Ungdom 4 - 1 Mats-Ola Svensson, Admir Brkic Hedebyhallen
2022-10-22 11:45 166000009 Nykvarns IF /IBF Ungdom - Telge SIBK 5 - 5 Peter Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Furuborghallen
2022-10-22 13:00 166000010 Onyx IBS - IK Standard 10 - 2 Admir Brkic, Niclas Andersson Ramdalens Sportcenter
2022-11-12 15:30 166000011 IK Standard - Telge SIBK 3 - 6 Tindra Sigurbjörnsson, Michaela Sigurbjörnsson Skjulstahallen A
2022-11-13 15:00 166000012 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 3 - 5 Niclas Andersson, Håkan Rask Ramdalens Sportcenter
2022-11-20 10:30 166000013 Nykvarns IF /IBF Ungdom - IK Standard 7 - 0 Filip Skoglund, Ludvig Sveronius Furuborghallen
2022-11-20 11:45 166000014 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 0 - 11 Joacim Hansson, Mats Hällgren Västergård Arena A
2022-11-26 10:45 166000016 Trosa Edanö IBK - IK Standard 9 - 1 Oscar Gärling, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2022-11-29 19:30 166000015 Onyx IBS - Nykvarns IF /IBF Ungdom 7 - 3 Camilla Örnebro, Fredrik Åhlund Ramdalens Sportcenter
2022-12-03 10:45 166000017 Nykvarns IF /IBF Ungdom - Trosa Edanö IBK 1 - 2 Mauricio Diaz, Johan Engvall Furuborghallen
2022-12-03 12:00 166000018 Onyx IBS - Telge SIBK 7 - 3 Fredrik Åhlund, Admir Brkic Ramdalens Sportcenter
2022-12-10 12:00 166000020 IK Standard - Onyx IBS 2 - 4 Anton Carlsson, Michaela Sigurbjörnsson Vilsta Sporthall
2022-12-11 11:45 166000019 Telge SIBK - Nykvarns IF /IBF Ungdom 2 - 6 Mauricio Diaz, Mikael Tegel Västergård Arena A
2022-12-16 19:00 166000022 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 3 - 1 Leo Lindh, Oscar Gärling Hedebyhallen
2022-12-17 13:00 166000021 Telge SIBK - IK Standard 1 - 2 Andreas Eriksson, Martin Morén Västergård Arena A
2023-01-15 11:00 166000023 IK Standard - Nykvarns IF /IBF Ungdom 1 - 3 Sandra Gustavsson, Göran Engfors Skjulstahallen A
2023-03-05 16:30 166000024 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 11 - 0 Josef Johancsik, Kjell Rolin Hedebyhallen
2023-01-21 13:30 166000026 IK Standard - Trosa Edanö IBK 3 - 11 Michaela Sigurbjörnsson, Michael Amberg Skjulstahallen A
2023-01-22 12:00 166000025 Nykvarns IF /IBF Ungdom - Onyx IBS 3 - 4 Mauricio Diaz, Filip Skoglund Furuborghallen
2023-01-29 11:45 166000028 Telge SIBK - Onyx IBS 2 - 8 Mats Hällgren, Josef Johancsik Västergård Arena A
2023-01-29 14:30 166000027 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF /IBF Ungdom 4 - 0 Peter Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Hedebyhallen
2023-02-04 11:45 166000029 Nykvarns IF /IBF Ungdom - Telge SIBK 3 - 3 Jörgen Johansson, Göran Karlsson Furuborghallen
2023-03-12 10:00 166000030 Onyx IBS - IK Standard 5 - 1 Sigge Maurer, Michael Amberg Rosvalla Arena A
2023-02-11 13:30 166000032 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 0 - 4 Fredrik Åhlund, Sigge Maurer Ramdalens Sportcenter
2023-02-12 13:00   Uppskj. 166000031 IK Standard - Telge SIBK Uppskj. Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Skjulstahallen A
2023-02-19 10:45 166000034 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 2 - 3 Joacim Hansson, Mikael Tegel Västergård Arena A
2023-03-25 11:30 166000033 Nykvarns IF /IBF Ungdom - IK Standard 5 - 2 Fredrik Wernqvist, Christian Johnsson Furuborghallen
2023-03-05 12:00 166000035 Onyx IBS - Nykvarns IF /IBF Ungdom 4 - 0 Magnus Appelkvist, Niclas Andersson Ramdalens Sportcenter
2023-03-05 15:00 166000036 Trosa Edanö IBK - IK Standard 14 - 0 Josef Johancsik, Kjell Rolin Hedebyhallen
2023-03-11 11:15 166000038 Onyx IBS - Telge SIBK 8 - 0 Camilla Örnebro, Sigge Maurer Rosvalla Arena A
2023-03-11 14:45 166000037 Nykvarns IF /IBF Ungdom - Trosa Edanö IBK 2 - 12 Mats Hällgren, Mauricio Diaz Furuborghallen
2023-03-18 13:00 166000040 IK Standard - Onyx IBS 0 - 7 Michael Amberg, Göran Engfors Skjulstahallen A
2023-03-18 13:30 166000039 Telge SIBK - Nykvarns IF /IBF Ungdom 1 - 2 Mats Hällgren, Aarre Hietanen Västergård Arena A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Trosa Edanö IBK 16 16 0 0 108-16 92 48
2. Onyx IBS 16 12 0 4 83-33 50 36
3. Nykvarns IF / IBF Ungdom 16 6 2 8 47-56 -9 20
4. Telge SIBK 15 2 2 11 28-83 -55 8
5. IK Standard 15 1 0 14 19-97 -78 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-08 10:00 166001001 Strängnäs IBK - Nykvarns IF Vit 3 - 2 Michaela Sigurbjörnsson, Tindra Sigurbjörnsson Thomas Arena
2022-10-08 12:15 166001003 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Katrineholms IBF 1 - 2 Joacim Hansson, Mikael Tegel Björkestahallen
2022-10-08 12:30 166001005 Trosa Edanö IBK - Hölö-Mörkö IF 11 - 1 Amanda Sigurbjörnsson, Johan Engvall Hedebyhallen
2022-10-09 09:45 166001002 Onyx IBS - Telge SIBK 8 - 2 Jörgen Johansson, Göran Karlsson Rosvalla Arena A
2022-10-09 12:30 166001004 IK Standard - IFK Gnesta 1 - 7 Johanna Jokinen, Lova Broberg Skjulstahallen A
2022-10-15 13:30 166001009 Katrineholms IBF - Onyx IBS 4 - 6 Håkan Rask, Timo Granetin Skogsborgshallen
2022-10-16 10:15 166001010 Telge SIBK - Strängnäs IBK 2 - 4 Peter Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Västergård Arena A
2022-10-16 14:30 166001008 IFK Gnesta - Nykvarns IF/IBF Ungdom 0 - 6 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Gnesta Sporthall
2022-10-16 16:45 166001006 Nykvarns IF Vit - Trosa Edanö IBK 3 - 4 Filip Skoglund, Peter Sigurbjörnsson Björkestahallen
2022-10-22 10:30 166001012 Strängnäs IBK - Katrineholms IBF 6 - 0 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Thomas Arena
2022-10-22 11:45 166001013 Onyx IBS - IFK Gnesta 1 - 5 Admir Brkic, Niclas Andersson Ramdalens Sportcenter
2022-10-23 10:00 166001011 Nykvarns IF Vit - Telge SIBK 10 - 3 Filip Skoglund, Viktor Binett Furuborghallen
2022-10-23 11:15 166001015 Trosa Edanö IBK - IK Standard 7 - 5 Oscar Gärling, Leo Lindh Hedebyhallen
2022-10-23 11:15 166001091 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Onyx IBS 1 - 1 Filip Skoglund, Viktor Binett Furuborghallen
2022-11-12 13:00 166001016 Onyx IBS - Nykvarns IF Vit 0 - 0 Håkan Rask, Sigge Maurer Ramdalens Sportcenter
2022-11-12 13:45 166001017 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Strängnäs IBK 5 - 2 Filip Skoglund, Josef Johancsik Björkestahallen
2022-11-13 10:15 166001018 IK Standard - Telge SIBK 14 - 1 Lova Broberg, Johanna Jokinen Hållstahallen
2022-11-13 14:30 166001019 Trosa Edanö IBK - Katrineholms IBF 5 - 8 Mats-Ola Svensson, Sigge Maurer Hedebyhallen
2022-11-13 16:45 166001020 Hölö-Mörkö IF - IFK Gnesta 1 - 8 Mats Hällgren, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2022-11-19 16:45 166001024 Telge SIBK - Nykvarns IF/IBF Ungdom 0 - 9 Oscar Gärling, Filip Skoglund Västergård Arena A
2022-11-20 09:30 166001022 IFK Gnesta - Trosa Edanö IBK 5 - 1 Oscar Gärling, Amanda Sigurbjörnsson Gnesta Sporthall
2022-11-20 10:00 166001021 Strängnäs IBK - Onyx IBS 4 - 0 Tindra Sigurbjörnsson, Michaela Sigurbjörnsson Thomas Arena
2022-11-20 10:30 166001025 Nykvarns IF Vit - Hölö-Mörkö IF 5 - 0 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Björkestahallen
2022-11-20 11:30 166001023 Katrineholms IBF - IK Standard 3 - 0 Håkan Rask, Felicia Rask Duveholmshallen B
2022-11-21 166001026 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Nykvarns IF Vit WO (5 - 0) Björkestahallen
2022-11-26 11:15 166001029 Hölö-Mörkö IF - Telge SIBK 0 - 8 Alva Mannström, Meja Wester Hölö Allaktivitetshall
2022-11-26 12:15 166001028 Trosa Edanö IBK - Strängnäs IBK 6 - 0 Oscar Gärling, Dennis Wagermark Hedebyhallen
2022-11-26 14:00 166001027 IK Standard - Onyx IBS 2 - 7 Filip Skoglund, Michaela Sigurbjörnsson Skjulstahallen A
2023-03-11 15:00 166001030 IFK Gnesta - Katrineholms IBF 6 - 4 Kjell Rolin, Josef Johancsik Gnesta Sporthall
2022-12-04 10:30 166001034 Telge SIBK - Trosa Edanö IBK 1 - 6 Joacim Hansson, Mikael Tegel Västergård Arena A
2022-12-04 11:15 166001032 Onyx IBS - Nykvarns IF/IBF Ungdom 1 - 6 Magnus Appelkvist, Sigge Maurer Rosvalla Arena A
2022-12-04 12:15 166001031 Strängnäs IBK - IK Standard 5 - 1 Tindra Sigurbjörnsson, Michaela Sigurbjörnsson Thomas Arena
2022-12-04 14:00 166001035 Nykvarns IF Vit - IFK Gnesta 4 - 5 Mats Hällgren, Josef Johancsik Björkestahallen
2022-12-04 16:30 166001093 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 2 - 2 Nicklas Pettersson, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2022-12-10 12:15 166001037 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF/IBF Ungdom 1 - 1 Kjell Rolin, Josef Johancsik Hedebyhallen
2022-12-10 13:30 166001040 Katrineholms IBF - Telge SIBK 7 - 3 Peter Sigurbjörnsson, Karl-Gustav Bergström Duveholmshallen A
2022-12-10 13:45 166001036 IK Standard - Nykvarns IF Vit 2 - 3 , Johanna Jokinen Skjulstahallen A
2022-12-11 12:30 166001039 IFK Gnesta - Strängnäs IBK 3 - 3 Anton Carlsson, Oscar Gärling Gnesta Sporthall
2022-12-17 13:00 166001042 Onyx IBS - Trosa Edanö IBK 3 - 1 Mats-Ola Svensson, Niclas Andersson Rosvalla C-hall
2022-12-17 14:00 166001045 Nykvarns IF Vit - Katrineholms IBF 7 - 8 Ludvig Sveronius, Filip Skoglund Björkestahallen
2022-12-18 09:30 166001041 Strängnäs IBK - Hölö-Mörkö IF 6 - 2 Peter Sigurbjörnsson, Amanda Sigurbjörnsson Thomas Arena
2022-12-18 10:45 166001043 Nykvarns IF/IBF Ungdom - IK Standard 8 - 0 Aarre Hietanen, Filip Skoglund Furuborghallen
2022-12-18 11:00 166001044 Telge SIBK - IFK Gnesta 1 - 5 , Mikael Tegel Västergård Arena A
2023-01-14 11:00 166001050 Nykvarns IF Vit - Strängnäs IBK 2 - 2 Ludvig Sveronius, Filip Skoglund Furuborghallen
2023-01-14 11:30 166001049 Telge SIBK - Onyx IBS 2 - 3 Joacim Hansson, Mikael Tegel Västergård Arena A
2023-01-15 11:00 166001048 Katrineholms IBF - Nykvarns IF/IBF Ungdom OW (0 - 5) Skogsborgshallen
2023-01-15 12:15 166001046 Hölö-Mörkö IF - Trosa Edanö IBK 3 - 5 Josef Johancsik, Kjell Rolin Hölö Allaktivitetshall
2023-01-15 13:00 166001047 IFK Gnesta - IK Standard 4 - 3 Aarre Hietanen, Amanda Sigurbjörnsson Gnesta Sporthall
2023-01-21 11:30 166001051 Strängnäs IBK - Telge SIBK 8 - 2 Johan Engvall, Amanda Sigurbjörnsson Thomas Arena
2023-01-21 12:15 166001052 Onyx IBS - Katrineholms IBF 8 - 1 Magnus Appelkvist, Mats-Ola Svensson Rosvalla Arena A
2023-01-21 13:00 166001055 Trosa Edanö IBK - Nykvarns IF Vit 2 - 3 Mathias Lindvall, Magnus Berg Hedebyhallen
2023-01-22 10:15 166001053 Nykvarns IF/IBF Ungdom - IFK Gnesta 6 - 2 Ludvig Sveronius, Filip Skoglund Furuborghallen
2023-01-22 15:00 166001054 IK Standard - Hölö-Mörkö IF 8 - 0 Tindra Sigurbjörnsson, Göran Engfors Skjulstahallen A
2023-01-28 13:30 166001058 IFK Gnesta - Onyx IBS 3 - 4 Mats Hällgren, Josef Johancsik Gnesta Sporthall
2023-01-28 13:45 166001060 Telge SIBK - Nykvarns IF Vit 1 - 3 Amanda Sigurbjörnsson, Tindra Sigurbjörnsson Västergård Arena A
2023-01-28 16:30 166001056 IK Standard - Trosa Edanö IBK 5 - 8 Jörgen Johansson, Stefan Öberg Skjulstahallen A
2023-01-29 14:00 166001059 Katrineholms IBF - Strängnäs IBK 5 - 6 Timo Granetin, Kjell Rolin Sandbäckshallen
2023-02-25 11:00 166001057 Hölö-Mörkö IF - Nykvarns IF/IBF Ungdom 3 - 11 Mats Hällgren, Josef Johancsik Hölö Allaktivitetshall
2023-02-04 14:30 166001065 Nykvarns IF Vit - Onyx IBS 1 - 6 Viktor Binett, Filip Skoglund Björkestahallen
2023-02-05 11:00 166001061 Strängnäs IBK - Nykvarns IF/IBF Ungdom 2 - 7 Albin Aro Rydén, Dennie Rydén Thomas Arena
2023-02-05 11:30 166001092 IFK Gnesta - IK Standard 6 - 1 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Gnesta Sporthall
2023-02-11 12:00 166001064 Telge SIBK - IK Standard 3 - 10 Stefan Öberg, Peter Palmelius Västergård Arena A
2023-03-05 11:30 166001063 Katrineholms IBF - Trosa Edanö IBK 3 - 5 Fredrik Strandlund, Håkan Rask Duveholmshallen A
2023-02-11 11:15 166001069 Trosa Edanö IBK - IFK Gnesta 3 - 5 Josef Johancsik, Kjell Rolin Hedebyhallen
2023-02-11 12:15 166001066 Onyx IBS - Strängnäs IBK 4 - 0 Fredrik Åhlund, Sigge Maurer Ramdalens Sportcenter
2023-02-11 14:45 166001070 Hölö-Mörkö IF - Nykvarns IF Vit 1 - 5 Josef Johancsik, Kjell Rolin Hölö Allaktivitetshall
2023-02-12 09:45 166001067 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Telge SIBK 9 - 0 Mattias Lönnborg, Mauricio Diaz Furuborghallen
2023-02-12 14:15 166001068 IK Standard - Katrineholms IBF 12 - 3 Dennie Rydén, Albin Aro Rydén Skjulstahallen A
2023-02-13 166001075 Nykvarns IF Vit - Nykvarns IF/IBF Ungdom WO (5 - 0) Björkestahallen
2023-02-18 10:30 166001074 Telge SIBK - Hölö-Mörkö IF 1 - 5 Mauricio Diaz, Amanda Sigurbjörnsson Västergård Arena A
2023-02-18 11:45 166001072 Onyx IBS - IK Standard 0 - 5 Sigge Maurer, Camilla Örnebro Rosvalla Arena A
2023-02-19 15:30 166001073 Katrineholms IBF - IFK Gnesta OW (0 - 5) Duveholmshallen A
2023-03-11 11:00 166001071 Strängnäs IBK - Trosa Edanö IBK 2 - 7 Stefan Öberg, Amanda Sigurbjörnsson Thomas Arena
2023-03-11 12:15 166001076 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Onyx IBS 4 - 2 Mauricio Diaz, Mats Hällgren Furuborghallen
2023-03-11 15:30 166001077 IK Standard - Strängnäs IBK 4 - 5 Johanna Jokinen, Lova Broberg Skjulstahallen A
2023-03-12 12:15 166001079 Hölö-Mörkö IF - Katrineholms IBF 2 - 5 Josef Johancsik, Kjell Rolin Hölö Allaktivitetshall
2023-03-12 12:30 166001080 IFK Gnesta - Nykvarns IF Vit 0 - 1 Jesper Asplund, Dennis Wagermark Gnesta Sporthall
2023-03-12 14:00 166001078 Trosa Edanö IBK - Telge SIBK 8 - 3 Leo Lindh, Sigge Maurer Hedebyhallen
2023-03-18 10:30 166001085 Nykvarns IF Vit - IK Standard 3 - 4 Mauricio Diaz, Filip Skoglund Furuborghallen
2023-03-18 11:45 166001083 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Trosa Edanö IBK 8 - 5 Mauricio Diaz, Filip Skoglund Furuborghallen
2023-03-18 12:30 166001081 Strängnäs IBK - IFK Gnesta 1 - 3 Nicklas Pettersson, Karl-Gustav Bergström Thomas Arena
2023-03-18 13:00 166001082 Onyx IBS - Hölö-Mörkö IF 3 - 0 Fredrik Åhlund, Camilla Örnebro Ramdalens Sportcenter
2023-03-19 13:30 166001084 Telge SIBK - Katrineholms IBF 5 - 6 Richard Himberg, Dennis Wagermark Västergård Arena A
2023-03-25 11:00 166001089 IFK Gnesta - Telge SIBK 4 - 5 Josef Johancsik, Kjell Rolin Gnesta Sporthall
2023-03-25 11:00 166001090 Katrineholms IBF - Nykvarns IF Vit 9 - 3 Nicklas Pettersson, Peter Sigurbjörnsson Duveholmshallen A
2023-03-26 14:30 166001087 Trosa Edanö IBK - Onyx IBS 2 - 6 Sigge Maurer, Viktor Taavitsainen Hedebyhallen
2023-03-26 14:45 166001086 IK Standard - Nykvarns IF/IBF Ungdom 2 - 7 Lova Broberg, Sandra Gustavsson Skjulstahallen A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF/ IBF Ungdom 18 14 2 2 99-28 71 44
2. IFK Gnesta 18 12 1 5 76-46 30 37
3. Onyx IBS 18 11 2 5 63-43 20 35
4. Trosa Edanö IBK 18 10 1 7 87-65 22 31
5. Strängnäs IBK 18 9 3 6 61-57 4 30
6. Nykvarns IF Vit 18 8 2 8 60-55 5 26
7. Katrineholms IBF 18 8 1 9 70-87 -17 25
8. IK Standard 18 6 0 12 79-80 -1 18
9. Telge SIBK 18 2 0 16 43-119 -76 6
10. Hölö-Mörkö IF 12 1 0 11 18-76 -58 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Slutspel Flickor Röd B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-04-01 09:30 166002001 Nykvarns IF/IBF Ungdom - Hölö-Mörkö IF 10 - 1 Filip Skoglund, Mauricio Diaz Furuborghallen
2023-04-01 10:15 166002002 IK Standard - Onyx IBS 2 - 4 Mauricio Diaz, Filip Skoglund Furuborghallen
2023-04-01 11:00 166002003 Strängnäs IBK - Nykvarns IF/IBF Ungdom 0 - 7 Filip Skoglund, Mauricio Diaz Furuborghallen
2023-04-01 11:45 166002004 Hölö-Mörkö IF - IK Standard 1 - 2 Amanda Sigurbjörnsson, Mauricio Diaz Furuborghallen
2023-04-01 12:30 166002005 Onyx IBS - Strängnäs IBK 5 - 2 Magnus Appelkvist, Amanda Sigurbjörnsson Furuborghallen
2023-04-01 13:15 166002006 Nykvarns IF/IBF Ungdom - IK Standard 12 - 1 Magnus Appelkvist, Amanda Sigurbjörnsson Furuborghallen
2023-04-01 14:00 166002007 Hölö-Mörkö IF - Onyx IBS 0 - 4 Magnus Appelkvist, Filip Skoglund Furuborghallen
2023-04-01 14:45 166002008 IK Standard - Strängnäs IBK 3 - 2 Magnus Appelkvist, Filip Skoglund Furuborghallen
2023-04-01 15:30 166002009 Onyx IBS - Nykvarns IF/IBF Ungdom 0 - 6 Amanda Sigurbjörnsson, Magnus Appelkvist Furuborghallen
2023-04-01 16:15 166002010 Strängnäs IBK - Hölö-Mörkö IF 2 - 1 Amanda Sigurbjörnsson, Magnus Appelkvist Furuborghallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nykvarns IF/ IBF Ungdom 4 4 0 0 35-2 33 12
2. Onyx IBS 4 3 0 1 13-10 3 9
3. IK Standard 4 2 0 2 8-19 -11 6
4. Strängnäs IBK 4 1 0 3 6-16 -10 3
5. Hölö-Mörkö IF 4 0 0 4 3-18 -15 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis