Damer Div 3 (2022/23)

Gruppspel
Damer Div 3 Skåne
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-10-01 12:00 132003001 Höllvikens IBF U - Skurups IBK U 1 - 5 Erik Syrén, Bengt Syrén Halörhallen
2022-10-02 14:00 132003004 Emmaljunga GOIF - Röke IBK U 4 - 1 Andreas Ekstrand, Mikael Karlsson Vittsjö Idrottshall
2022-10-02 18:30 132003003 Munka-Ljungby IBK U - Förslövs IF 2 - 0 Alicia Persson, Linn Farken Ericsson Munkahallen
2022-10-06 20:00 132003008 Förslövs IF - Emmaljunga GOIF 3 - 6 Ronja Ottosson, Amanda Jönsson Förslövs Idrottshall
2022-10-07 19:30 132003005 Röke IBK U - Skurups IBK U 1 - 2 Christian Nilsson, Kjell-Åke Olsson Tyrs Hovs Sportcentra
2022-10-08 11:00 132003007 VV-84 SK Bjuv - Munka-Ljungby IBK U 5 - 5 Pierre Bergsten, Erik Götborg Brogårdaskolan
2022-10-16 18:00 132003010 Skurups IBK U - VV-84 SK Bjuv 10 - 4 Saga Ekberg, Claus Pettersson Skurups Sparbank Arena
2022-11-17 20:00 132003009 Förslövs IF - Röke IBK U 10 - 3 Viktor De Gregori Johnson, Mikael Karlsson Förslövs Idrottshall
2023-01-29 16:00 132003011 Munka-Ljungby IBK U - Höllvikens IBF U 17 - 0 Ante Johansson Stenholm, Alicia Persson Munkahallen
2022-10-22 11:45 132003014 VV-84 SK Bjuv - Förslövs IF 2 - 6 Tony Olsson, Petter Niklasson Brogårdaskolan
2022-10-23 15:45 132003016 Höllvikens IBF U - Emmaljunga GOIF 3 - 1 Emelie Olsson, Magnus Svensson Herrestorpshallen
2022-10-23 16:00 132003015 Skurups IBK U - Munka-Ljungby IBK U 5 - 1 Linus Dahlström-Nilsson, Simon Björkman Rydnemalm Skurups Sparbank Arena
2022-10-27 20:00 132003019 Förslövs IF - Höllvikens IBF U 6 - 2 Viktor De Gregori Johnson, Björn Zorec Förslövs Idrottshall
2022-10-30 13:00 132003017 Röke IBK U - VV-84 SK Bjuv 5 - 4 Viktor De Gregori Johnson, Mikael Karlsson Tyrs Hovs Sportcentra
2022-10-30 14:00 132003020 Emmaljunga GOIF - Munka-Ljungby IBK U 3 - 4 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Vittsjö Idrottshall
2022-11-11 19:30 132003023 Höllvikens IBF U - Röke IBK U 3 - 3 Elin Silfver, Emelie Olsson Halörhallen
2022-11-12 14:00 132003024 VV-84 SK Bjuv - Emmaljunga GOIF 1 - 2 Ronja Ottosson, Björn Zorec Brogårdaskolan
2022-11-13 13:30 132003022 Skurups IBK U - Förslövs IF 6 - 3 Linus Isgren, Casper Johansson Skurups Sparbank Arena
2022-11-18 19:30 132003027 Röke IBK U - Munka-Ljungby IBK U 1 - 5 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Tyrs Hovs Sportcentra
2022-11-20 14:00 132003028 Emmaljunga GOIF - Skurups IBK U 2 - 5 Ronja Ottosson, Amanda Jönsson Vittsjö Idrottshall
2022-11-28 20:00 132003025 VV-84 SK Bjuv - Höllvikens IBF U 4 - 2 Alicia Persson, Viktor De Gregori Johnson Brogårdaskolan
2022-11-23 19:30 132003029 Skurups IBK U - Höllvikens IBF U 6 - 2 Saga Ekberg, Emelie Olsson Skurups Sparbank Arena
2022-11-24 20:00 132003031 Förslövs IF - Munka-Ljungby IBK U 3 - 3 Viktor De Gregori Johnson, Björn Zorec Förslövs Idrottshall
2022-11-25 19:30 132003032 Röke IBK U - Emmaljunga GOIF 2 - 2 Viktor De Gregori Johnson, Andreas Ekstrand Qpoolen
2022-12-03 13:00 132003035 Munka-Ljungby IBK U - VV-84 SK Bjuv 6 - 3 Björn Zorec, Andreas Ljunggren Munkahallen
2022-12-04 14:00 132003036 Emmaljunga GOIF - Förslövs IF 2 - 2 Björn Zorec, Christian Nilsson Vittsjö Idrottshall
2023-03-01 19:45 132003033 Skurups IBK U - Röke IBK U 7 - 1 Isac Salomonsson, Andreas Thorsell Skurups Sparbank Arena
2022-12-09 19:30 132003037 Röke IBK U - Förslövs IF 3 - 9 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Tyrs Hovs Sportcentra
2022-12-09 19:30 132003039 Höllvikens IBF U - Munka-Ljungby IBK U 3 - 3 Saga Ekberg, Elin Silfver Halörhallen
2023-01-16 20:00 132003038 VV-84 SK Bjuv - Skurups IBK U 0 - 8 Björn Zorec, Andreas Ljunggren Brogårdaskolan
2022-12-15 20:00 132003042 Förslövs IF - VV-84 SK Bjuv 4 - 2 Stig Andersson, Christian Nilsson Förslövs Idrottshall
2022-12-18 14:00 132003044 Emmaljunga GOIF - Höllvikens IBF U 8 - 3 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Vittsjö Idrottshall
2022-12-18 16:00 132003043 Munka-Ljungby IBK U - Skurups IBK U 6 - 3 Jürgen Neuenhofen, Linn Farken Ericsson Munkahallen
2023-01-14 12:00 132003045 VV-84 SK Bjuv - Röke IBK U 9 - 2 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Brogårdaskolan
2023-01-15 15:30 132003048 Munka-Ljungby IBK U - Emmaljunga GOIF 7 - 0 Saga Ekberg, Alicia Persson Munkahallen
2023-01-15 15:45 132003047 Höllvikens IBF U - Förslövs IF 3 - 4 Casper Johansson, Linus Isgren Herrestorpshallen
2023-01-19 20:00 132003050 Förslövs IF - Skurups IBK U 3 - 4 Björn Zorec, Christian Nilsson Förslövs Idrottshall
2023-01-22 14:00 132003052 Emmaljunga GOIF - VV-84 SK Bjuv 3 - 1 Björn Zorec, Mikael Karlsson Vittsjö Idrottshall
2023-03-15 19:30 132003051 Röke IBK U - Höllvikens IBF U 5 - 1 Björn Zorec, Mikael Karlsson Tyrs Hovs Sportcentra
2023-01-27 19:30 132003053 Höllvikens IBF U - VV-84 SK Bjuv 3 - 7 Dzenan Masic, Kenan Masic Halörhallen
2023-01-28 13:00 132003055 Munka-Ljungby IBK U - Röke IBK U 6 - 6 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Munkahallen
2023-01-29 16:30 132003056 Skurups IBK U - Emmaljunga GOIF 5 - 2 Petter Niklasson, Linus Isgren Skurups Sparbank Arena
2023-02-01 19:30 132003057 Höllvikens IBF U - Skurups IBK U 2 - 10 Saga Ekberg, Erik Höst Halörhallen
2023-02-01 19:30 132003060 Emmaljunga GOIF - Röke IBK U 2 - 3 Andreas Ekstrand, Jonas Malmborg Vittsjö Idrottshall
2023-02-01 20:00 132003059 Munka-Ljungby IBK U - Förslövs IF 4 - 3 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Munkahallen
2023-02-04 14:00 132003063 VV-84 SK Bjuv - Munka-Ljungby IBK U 5 - 5 Per-Ivar Kullman, Andreas Ljunggren Jens Billesskolan
2023-02-04 15:30 132003064 Förslövs IF - Emmaljunga GOIF 3 - 3 Björn Zorec, Mikael Karlsson Förslövs Idrottshall
2023-02-05 13:00 132003061 Röke IBK U - Skurups IBK U 6 - 2 Saga Ekberg, Mikael Karlsson Tyrs Hovs Sportcentra
2023-02-09 20:00 132003065 Förslövs IF - Röke IBK U 5 - 3 Mikael Karlsson, Kjell-Åke Olsson Förslövs Idrottshall
2023-02-12 15:30 132003067 Munka-Ljungby IBK U - Höllvikens IBF U WO (5 - 0) Munkahallen
2023-03-08 20:00 132003066 Skurups IBK U - VV-84 SK Bjuv 7 - 0 Erik Götborg, Robert Persson Skurups Sparbank Arena
2023-02-18 12:00 132003070 VV-84 SK Bjuv - Förslövs IF 6 - 9 Amanda Jönsson, Ronja Ottosson Brogårdaskolan
2023-02-18 14:00 132003071 Skurups IBK U - Munka-Ljungby IBK U 8 - 0 Kenan Masic, Dzenan Masic Skurups Sparbank Arena
2023-02-18 16:00 132003072 Höllvikens IBF U - Emmaljunga GOIF 3 - 5 Kevin Karlsson, Casper Johansson Halörhallen
2023-03-02 20:00 132003075 Förslövs IF - Höllvikens IBF U 11 - 2 Jonas Malmborg, Andreas Ekstrand Förslövs Idrottshall
2023-03-03 19:30 132003073 Röke IBK U - VV-84 SK Bjuv 3 - 4 Björn Zorec, Mikael Karlsson Tyrs Hovs Sportcentra
2023-03-05 15:00 132003076 Emmaljunga GOIF - Munka-Ljungby IBK U 6 - 3 Per-Philip Nilsson, Erik Lövström Vittsjö Idrottshall
2023-03-10 19:30 132003079 Höllvikens IBF U - Röke IBK U 6 - 6 Elin Silfver, Saga Ekberg Herrestorpshallen
2023-03-11 14:00 132003078 Skurups IBK U - Förslövs IF 3 - 3 Casper Johansson, Linus Isgren Rydsgårds Arena
2023-03-12 12:00 132003080 VV-84 SK Bjuv - Emmaljunga GOIF 4 - 5 Björn Zorec, Linn Farken Ericsson Brogårdaskolan
2023-03-18 18:00 132003081 VV-84 SK Bjuv - Höllvikens IBF U 1 - 1 Kenan Masic, Dzenan Masic Brogårdaskolan
2023-03-18 18:00 132003083 Röke IBK U - Munka-Ljungby IBK U 1 - 7 Björn Zorec, Linn Farken Ericsson Qpoolen
2023-03-18 18:00 132003084 Emmaljunga GOIF - Skurups IBK U 3 - 5 Erik Lövström, Per-Philip Nilsson Vittsjö Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skurups IBK U 18 15 1 2 101-40 61 46
2. Munka-Ljungby IBK U 18 10 5 3 89-55 34 35
3. Förslövs IF 18 9 4 5 87-59 28 31
4. Emmaljunga GOIF 18 8 3 7 59-58 1 27
5. Röke IBK U 18 4 4 10 55-88 -33 16
6. VV-84 SK Bjuv 18 4 3 11 62-86 -24 15
7. Höllvikens IBF U 18 1 4 13 40-107 -67 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis