Division 1 Dam (2021/22)

Gruppspel
Damer division 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-25 12:45 150012004 Sundbybergs IK (A) - AIK IBF (A) 0 - 14 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Hallonbergshallen
2021-09-25 14:00 150012002 FBI Tullinge (A) - Rotebro IS IBK 4 - 8 Robin Vall, Jakub Horyna Tullingehallen
2021-09-26 12:45 150012005 Täby FC (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 3 Sabina Åström, Fadi Saffo K-Rauta Arena
2021-09-26 13:00 150012001 Värmdö IF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 4 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Värmdö sporthall
2021-09-26 16:00 150012003 Vendelsö IK (A) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 6 Daniel Mårtensson, Jakub Horyna Lyckeby Sporthall
2021-10-01 20:00 150012009 Rotebro IS IBK - Värmdö IF (A) 5 - 4 Julius Olesen, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2021-10-02 14:45 150012010 Älvsjö AIK IBF (B) - Råsunda IS 7 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Kämpetorpshallen 2
2021-10-02 15:30 150012006 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sundbybergs IK (A) 7 - 8 Ola Bigestans, Robin Vall Ormingehallen
2021-10-03 15:15 150012007 AIK IBF (A) - Vendelsö IK (A) 14 - 1 Anton Fritshammar, Jakub Horyna Solnahallen
2021-11-10 20:00 150012008 Hässelby SK IBK (A) - FBI Tullinge (A) 1 - 7 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Hässelbyhallen
2021-10-09 12:30 150012015 Sundbybergs IK (A) - Täby FC (A) 5 - 7 Daniel Bäckner, Nihada Cenanovic Hallonbergshallen
2021-10-09 14:15 150012013 FBI Tullinge (A) - AIK IBF (A) 1 - 3 Jakub Horyna, Daniel Mårtensson Tullingehallen
2021-10-10 13:00 150012012 Värmdö IF (A) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 2 Patric Terelius, Stefano Bianque Värmdö sporthall
2021-10-10 13:15 150012011 Råsunda IS - Rotebro IS IBK 7 - 5 Jonas Edström, Linus Warrenstein Råstaparkhallen
2021-10-10 16:00 150012014 Vendelsö IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 8 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Lyckeby Sporthall
2021-10-15 20:00 150012017 Nacka Wallenstam IBK (B) - FBI Tullinge (A) 3 - 2 Jakub Horyna, Arash Sohrevardi Ormingehallen
2021-10-15 20:00 150012020 Rotebro IS IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 10 - 7 Anton Fritshammar, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2021-10-16 16:30 150012019 Hässelby SK IBK (A) - Råsunda IS 4 - 7 Kent Budell, Martin Åkesson Hässelbyhallen
2021-10-17 14:15 150012016 Täby FC (A) - Vendelsö IK (A) 7 - 4 Totte Hallgren, Anton Fritshammar K-Rauta Arena
2021-10-17 15:15 150012018 AIK IBF (A) - Värmdö IF (A) 5 - 3 Julius Olesen, Magnus Johansson Solnahallen
2021-10-23 13:30 150012023 FBI Tullinge (A) - Täby FC (A) 2 - 10 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Tullingehallen
2021-10-23 14:00 150012025 Älvsjö AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (A) 6 - 3 Can Asal, Lucas Werelius Kämpetorpshallen 2
2021-10-24 12:00 150012021 Råsunda IS - AIK IBF (A) 5 - 13 Linus Warrenstein, William Hilmersson Råstaparkhallen
2021-10-24 13:00 150012022 Värmdö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 7 Magnus Eriksson, William Rennerfelt Värmdö sporthall
2021-10-24 16:00 150012024 Vendelsö IK (A) - Sundbybergs IK (A) 3 - 5 Anthon Rosén, Alexander Rosén Lyckeby Sporthall
2021-10-30 14:15 150012030 Hässelby SK IBK (A) - Rotebro IS IBK 1 - 5 Ola Bigestans, Robin Vall Hässelbyhallen
2021-10-30 15:45 150012026 Sundbybergs IK (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 6 Linus Warrenstein, Anders Asp Hallonbergshallen
2021-10-31 15:00 150012029 AIK IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 5 Magnus Eriksson, Anders Asp Råstaparkhallen
2021-10-31 16:15 150012028 Nacka Wallenstam IBK (B) - Råsunda IS 4 - 12 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Ormingehallen
2021-11-15 20:15 150012027 Täby FC (A) - Värmdö IF (A) 7 - 6 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn K-Rauta Arena
2021-11-06 13:45 150012035 Älvsjö AIK IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 2 Robert Forslind Lovrencic, Jonas Edström Kämpetorpshallen 2
2021-11-06 14:00 150012033 FBI Tullinge (A) - Vendelsö IK (A) 8 - 3 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Tullingehallen
2021-11-06 14:00 150012034 Rotebro IS IBK - AIK IBF (A) 7 - 7 Svedje Ohlson, Jakub Horyna Rotebrohallen (Nya)
2021-11-07 13:00 150012032 Värmdö IF (A) - Sundbybergs IK (A) 13 - 4 Magnus Eriksson, Jakub Horyna Värmdö sporthall
2022-02-15 18:15 150012031 Råsunda IS - Täby FC (A) 7 - 12 William Albrecht, Svedje Ohlson K-Rauta Arena
2021-11-13 13:30 150012037 Sundbybergs IK (A) - Råsunda IS 5 - 6 Andreas Persson Stenberg, Simon Holm Schlemowitz Hallonbergshallen
2021-11-13 15:30 150012039 Nacka Wallenstam IBK (B) - Rotebro IS IBK 4 - 6 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Ormingehallen
2021-11-14 13:00 150012038 Täby FC (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 2 Anders Asp, William Albrecht K-Rauta Arena
2021-11-14 16:00 150012036 Vendelsö IK (A) - Värmdö IF (A) 1 - 16 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Lyckeby Sporthall
2021-11-14 16:00 150012040 AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 8 - 4 Julius Olesen, Magnus Johansson Solnahallen
2021-11-19 20:00 150012044 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 2 - 7 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Rotebrohallen (Nya)
2021-11-20 15:00 150012043 Hässelby SK IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 5 Jonas Edström, Linus Söderblom Hässelbyhallen
2021-11-20 17:00 150012045 Älvsjö AIK IBF (B) - Sundbybergs IK (A) 4 - 3 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Kämpetorpshallen 2
2021-11-21 13:00 150012042 Värmdö IF (A) - FBI Tullinge (A) 5 - 5 Emilia Tuomela, Elin Holm Grantomtahallen
2021-11-21 13:30 150012041 Råsunda IS - Vendelsö IK (A) 24 - 2 Lucas Werelius, Can Asal Råstaparkhallen
2021-11-26 20:00 150012050 Nacka Wallenstam IBK (B) - AIK IBF (A) 3 - 6 Julius Olesen, Magnus Johansson Ormingehallen
2021-11-27 12:15 150012048 Sundbybergs IK (A) - Rotebro IS IBK 6 - 6 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Hallonbergshallen
2021-11-27 14:00 150012046 FBI Tullinge (A) - Råsunda IS 3 - 7 Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson Tullingehallen
2021-11-27 17:00 150012049 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 6 - 3 Gustaf Reimer, William Rennerfelt K-Rauta Arena
2021-11-28 16:00 150012047 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 2 Lucas Werelius, Can Asal Lyckeby Sporthall
2021-12-03 20:00 150012054 Rotebro IS IBK - Vendelsö IK (A) 17 - 6 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Rotebrohallen (Nya)
2021-12-04 13:15 150012053 Sundbybergs IK (A) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 5 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Hallonbergshallen
2021-12-04 14:30 150012055 Älvsjö AIK IBF (B) - FBI Tullinge (A) 3 - 6 Anton Fritshammar, Jesper Axelsson Kämpetorpshallen 2
2021-12-04 16:00 150012052 AIK IBF (A) - Täby FC (A) 4 - 4 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Solnahallen
2021-12-05 12:00 150012051 Råsunda IS - Värmdö IF (A) 11 - 7 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Råstaparkhallen
2021-12-18 14:00 150012059 Rotebro IS IBK - FBI Tullinge (A) 7 - 6 Anders Asp, Kevin Neemé Rotebrohallen (Nya)
2021-12-18 15:15 150012060 Älvsjö AIK IBF (B) - Värmdö IF (A) 1 - 2 Alexander Rosén, Anthon Rosén Kämpetorpshallen 2
2021-12-18 16:00 150012058 Hässelby SK IBK (A) - Vendelsö IK (A) 10 - 2 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Hässelbyhallen
2021-12-19 15:15 150012057 AIK IBF (A) - Sundbybergs IK (A) 11 - 3 Can Asal, Jonas Edström Solnahallen
2022-01-09 16:15 150012056 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (A) 1 - 4 Lucas Werelius, Can Asal Ormingehallen
2021-12-21 19:00 150012062 Värmdö IF (A) - Rotebro IS IBK 5 - 2 Vince Faso, Thomas Andersson Värmdö sporthall
2022-01-08 12:15 150012065 Sundbybergs IK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 6 Jonas Edström, Andreas Persson Stenberg Hallonbergshallen
2022-01-09 16:45 150012064 Vendelsö IK (A) - AIK IBF (A) 2 - 10 Artem Zolotar, Volodar Ilyk Lyckeby Sporthall
2022-02-02 18:30 150012061 Råsunda IS - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 4 Jesper Axelsson, Jonas Edström Västertorpshallen
2022-02-06 19:00 150012063 FBI Tullinge (A) - Hässelby SK IBK (A) 2 - 2 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Tullingehallen
2022-01-15 16:30 150012068 AIK IBF (A) - FBI Tullinge (A) 3 - 2 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Solnahallen
2022-02-07 20:00 150012066 Täby FC (A) - Sundbybergs IK (A) 9 - 2 Jesper Axelsson, Jonas Edström K-Rauta Arena
2022-02-15 20:15 150012069 Hässelby SK IBK (A) - Värmdö IF (A) 4 - 6 Fredrik Hallenberg, Kerin Maclean Mitchell Hässelbyhallen
2022-02-16 20:45 150012067 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (A) 5 - 3 Arash Sohrevardi, Daniel Mårtensson Ormingehallen
2022-02-22 20:00 150012070 Rotebro IS IBK - Råsunda IS 9 - 3 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2022-01-22 14:00 150012073 FBI Tullinge (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 5 Ola Bigestans, Robin Vall Tullingehallen
2022-01-23 12:30 150012071 Råsunda IS - Hässelby SK IBK (A) 10 - 5 Jonas Edström, Jesper Axelsson Råstaparkhallen
2022-02-23 20:00 150012072 Värmdö IF (A) - AIK IBF (A) 2 - 5 Can Asal, Svedje Ohlson Värmdö sporthall
2022-02-28 20:15 150012075 Älvsjö AIK IBF (B) - Rotebro IS IBK 5 - 5 Daniel Bäckner, Anders Asp Kämpetorpshallen 2
2022-03-10 19:45 150012074 Vendelsö IK (A) - Täby FC (A) 3 - 10 Daniel Kölborn, Kerin Maclean Mitchell Lyckeby Sporthall
2022-01-30 14:15 150012077 Täby FC (A) - FBI Tullinge (A) 6 - 5 Svedje Ohlson, Erik Palmertz K-Rauta Arena
2022-02-04 20:00 150012078 Nacka Wallenstam IBK (B) - Värmdö IF (A) 5 - 5 Anders Asp, William Rennerfelt Ormingehallen
2022-02-22 20:15 150012080 Hässelby SK IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 13 Ola Bigestans, Robin Vall Hässelbyhallen
2022-02-28 20:10 150012076 Sundbybergs IK (A) - Vendelsö IK (A) 10 - 3 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Hallonbergshallen
2022-03-09 19:40 150012079 AIK IBF (A) - Råsunda IS 8 - 3 Arash Sohrevardi, Kerin Maclean Mitchell Solnahallen
2022-02-04 20:00 150012084 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK (A) 7 - 5 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Nya)
2022-02-05 16:00 150012085 Älvsjö AIK IBF (B) - AIK IBF (A) 2 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Kämpetorpshallen 2
2022-02-06 13:00 150012082 Värmdö IF (A) - Täby FC (A) 4 - 6 Robin Vall, Ola Bigestans Värmdö sporthall
2022-02-06 13:15 150012081 Råsunda IS - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 8 William Hilmersson, Jonas Edström Råstaparkhallen
2022-02-14 19:15 150012083 FBI Tullinge (A) - Sundbybergs IK (A) 5 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
2022-02-10 20:00 150012086 Vendelsö IK (A) - FBI Tullinge (A) 4 - 7 Anders Westerberg, Svedje Ohlson Lyckeby Sporthall
2022-02-12 12:15 150012087 Sundbybergs IK (A) - Värmdö IF (A) 2 - 3 Jonas Edström, Jesper Axelsson Hallonbergshallen
2022-02-12 16:30 150012090 AIK IBF (A) - Rotebro IS IBK 11 - 2 Jonas Holm, Emilia Tuomela Solnahallen
2022-02-13 13:30 150012089 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 6 Kevin Helly, Håkan Taxén Ormingehallen
2022-02-13 14:00 150012088 Täby FC (A) - Råsunda IS 2 - 5 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Tibblehallen CC
2022-02-19 14:00 150012093 Hässelby SK IBK (A) - AIK IBF (A) 2 - 4 Anders Asp, Robin Vall Hässelbyhallen
2022-02-19 14:00 150012094 Rotebro IS IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 9 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Rotebrohallen (Nya)
2022-02-19 15:45 150012095 Älvsjö AIK IBF (B) - Täby FC (A) 4 - 3 Johan Larsson, Stefano Bianque Kämpetorpshallen 2
2022-02-20 12:00 150012091 Råsunda IS - Sundbybergs IK (A) 7 - 9 Madelene Westerberg, Anders Asp Råstaparkhallen
2022-02-20 13:00 150012092 Värmdö IF (A) - Vendelsö IK (A) 3 - 3 Kevin Helly, Stefano Bianque Värmdö sporthall
2022-02-26 12:15 150012098 Sundbybergs IK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 8 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Hallonbergshallen
2022-02-26 13:00 150012099 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 10 - 5 Anton Fritshammar, Stefano Bianque K-Rauta Arena
2022-02-26 14:00 150012096 FBI Tullinge (A) - Värmdö IF (A) 4 - 4 Andreas Persson Stenberg, Kerin Maclean Mitchell Tullingehallen
2022-02-27 15:30 150012100 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 7 Can Asal, Lucas Werelius Ormingehallen
2022-02-27 16:00 150012097 Vendelsö IK (A) - Råsunda IS 4 - 11 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Lyckeby Sporthall
2022-03-04 20:00 150012104 Rotebro IS IBK - Sundbybergs IK (A) 6 - 3 Håkan Taxén, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2022-03-05 13:00 150012103 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 4 - 6 Andreas Persson Stenberg, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2022-03-05 15:00 150012105 Älvsjö AIK IBF (B) - Vendelsö IK (A) 4 - 7 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Kämpetorpshallen 2
2022-03-06 13:30 150012101 Råsunda IS - FBI Tullinge (A) 4 - 5 Kari Malmros, Stefano Bianque Råstaparkhallen
2022-03-07 19:30 150012102 AIK IBF (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 2 William Rennerfelt, Jonatan Svahn Solnahallen
2022-03-13 17:00 150012106 Värmdö IF (A) - Råsunda IS 4 - 7 Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson Värmdö sporthall
2022-03-13 17:00 150012107 FBI Tullinge (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Tullingehallen
2022-03-13 17:00 150012108 Vendelsö IK (A) - Rotebro IS IBK 3 - 13 Aarre Hietanen, Håkan Taxén Lyckeby Sporthall
2022-03-13 17:00 150012109 Hässelby SK IBK (A) - Sundbybergs IK (A) 3 - 3 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Hässelbyhallen
2022-03-13 17:00 150012110 Täby FC (A) - AIK IBF (A) 6 - 6 Julius Olesen, Magnus Johansson K-Rauta Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AIK IBF (A) 20 17 3 0 149-59 90 54
2. Täby FC (A) 20 15 2 3 130-77 53 47
3. Råsunda IS 20 12 0 8 151-120 31 36
4. Rotebro IS IBK 20 11 3 6 133-113 20 36
5. Värmdö IF (A) 20 8 4 8 103-90 13 28
6. Nacka Wallenstam IBK (B) 20 9 1 10 97-98 -1 28
7. FBI Tullinge (A) 20 8 3 9 85-86 -1 27
8. Älvsjö AIK IBF (B) 20 8 1 11 92-94 -2 25
9. Sundbybergs IK (A) 20 5 2 13 90-132 -42 17
10. Hässelby SK IBK (A) 20 4 2 14 79-113 -34 14
11. Vendelsö IK (A) 20 2 1 17 63-190 -127 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis