Träningsmatcher Gävleborg 21/22 (2021/22)

Övriga matcher
Träningsmatcher Gävleborg 21/22
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-06-06 15:30 051000001 Gävle GIK P06 Röd - IBK Runsten P07 6 - 7 Imre Mattsson-Åkerlund, Torbjörn Ström Alfahallen - Gavlehov
2021-06-20 14:00 051000002 IBK Runsten P07 - Gävle GIK P06 Röd Andreas Sjöberg, Jaad Abou Chaaya Alfahallen - Gavlehov
2021-07-10 15:00 051000003 Håsta IBK H1 - IBK Härnösand H2 Henrik Hultin-Öberg, Erik Lindberg Håstaholmen
2021-08-14 13:00 051000011 Gävle GIK Allsvenskan - Sundsvall FBC 8 - 5 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Alfahallen - Gavlehov
2021-08-14 14:00 051000007 Hudik/Björkberg IBK Herr Allsvenskan - KAIS Mora IF H1 6 - 5 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Håstaholmen
2021-08-15 12:30 051000004 IBK Runsten Herrar - Alfta IBK H2 16 - 2 Henrik Hultin-Öberg, Erik Lindberg Alfahallen - Gavlehov
2021-08-15 13:00 051000010 Gävle GIK Allsvenskan - Sandvikens AIK H1 10 - 7 Richard Öhneskog, Marcus Svedinger Novahallen - Gavlehov
2021-08-15 15:30 051000005 IBK Runsten Herrar - Alunda IBF Herr 9 - 3 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Alfahallen - Gavlehov
2021-08-17 18:30 051000013 Hudik/Björkberg IBK Dam div 1 - Klockarbergets BK Dam 2 - 3 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Håstaholmen
2021-08-21 13:00 051000014 Strömsbro IF Division 3 - IBK Uppsala Teknologer Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö Testebo Arena
2021-08-21 13:00 051000008 Hudik/Björkberg IBK Herr Allsvenskan - IBK Runsten Herrar 10 - 3 Sean Norouz, Magnus Undén Håstaholmen
2021-08-22 14:00 051000006 IBK Runsten Herrar - IBF Hedemora H2 6 - 4 Jakob Westerlund, Sean Norouz Alfahallen - Gavlehov
2021-08-22 15:00 051000026 Sandvikens AIK H1 - Södra Tolvfors IF 17 - 1 Magnus Nordahl, Magnus Undén Arena Jernvallen
2021-08-26 20:00 051000032 FBC Bollnäs H1 - Alfta IBK H2 Johnny Sundberg, Leif Sundberg Bollnäs Sporthall A
2021-08-27 19:00 051000018 Sandvikens AIK /Hofors IBK - Hofors IBK Herr Erik Lindberg, Johan Andersson Arena Jernvallen
2021-08-28 13:00 051000029 IK Sätra Herr - Sandvikens AIK H1 7 - 5 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Alfahallen - Gavlehov
2021-08-29 11:30 051000019 Gävle GIK Akademi - Håsta IBK Håsta juniorallsvenskan 14 - 8 Benny Grönblad, Anders Löfgren Alfahallen - Gavlehov
2021-08-29 13:00 051000024 Hudik/Björkberg IBK DJ JAS - Vattjoms IK A-lag Dam 2 - 3 Christoffer Johansson, Tomas Eriksson Håstaholmen
2021-08-29 15:00 051000022 IBK Runsten P07 - Björklinge BK P06/07 Ida Markusson, Benny Grönblad Novahallen - Gavlehov
2021-08-29 15:30 051000020 Gävle GIK Akademi - Strömsbro IF Division 3 4 - 6 Mats Fernlund, Torbjörn Ström Alfahallen - Gavlehov
2021-08-29 17:00 051000034 Valbo AIF P06 - Gävle GIK P06 Röd 5 - 7 Mattias Dahlqvist, Astrid Haglund Valbo Sportcenter
2021-09-03 19:00 051000030 Gävle GIK P06 Röd - IBK Runsten P07 10 - 4 Ida Markusson, Astrid Haglund Nynäshallen
2021-09-03 19:30 051000017 IBK Runsten Herrar - IBK Uppsala Teknologer 4 - 10 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö Alfahallen - Gavlehov
2021-09-04 13:30 051000027 IK Sätra Dam - Hagunda IF D1 6 - 3 Daniel Ahlin, Erik Lindberg Nynäshallen
2021-09-04 15:00 051000016 Sandvikens AIK H1 - IBF Hedemora H2 Sean Norouz, Gustav Johansson Arena Jernvallen
2021-09-05 13:00 051000039 Gävle GIK P06 - Gävle GIK P05 4 - 4 Mattias Dahlqvist, Torbjörn Ström Nynäshallen
2021-09-05 15:00 051000028 Valbo AIF P07 - IBK Runsten P07 6 - 9 Rikard Karlsson, Astrid Haglund Valbo Sportcenter
2021-09-10 19:30 051000033 Gävle GIK Div 1 - LI20 Div 2 Damer 5 - 3 Sean Norouz, Gustav Johansson Alfahallen - Gavlehov
2021-09-14 19:50 051000040 Valbo AIF P06 - Sandvikens AIK P06 Benny Grönblad, Mattias Dahlqvist Valbo Sportcenter
2021-09-18 11:00 051000043 Valbo AIF Junior - Hälsinggårdens AIK Innebandy P0506 Röd Div 1 5 - 7 Anton Rapp, Mattias Dahlqvist Valbo Sportcenter
2021-09-18 11:00 051000035 Söderhamns IBF Damer Div 1 - Thunbergs 8 - 5 Tomas Eriksson, Mats Sjöqvist Idrottshallen, Söderhamn
2021-09-18 13:00 051000036 Söderhamns IBF Herrar - OBM-Gruppen lag 1 Tomas Eriksson, Mats Sjöqvist Idrottshallen, Söderhamn
2021-09-18 14:00 051000044 Valbo AIF Junior - Hälsinggårdens AIK Innebandy P16 GUD 1 - 2 Ida Markusson, Anton Rapp Valbo Sportcenter
2021-09-18 15:00 051000021 IBK Runsten HJ GUD - Gävle GIK HJ 2 - 8 Torbjörn Ström, Mattias Dahlqvist Nynäshallen
2021-09-19 16:00 051000045 Valbo AIF P07 - IK Bruket Sandviken 6 - 6 Faraz Arabshoorabi, Jaad Abou Chaaya Valbo Sportcenter
2021-09-20 23:40 051000056 Bergfoten - BorgisÄldreIK Benny Grönblad, Oscar Hurtig Bollnäs Sporthall A
2021-09-21 19:50 051000049 Valbo AIF P06 - Gävle GIK P06 Jaad Abou Chaaya, Faraz Arabshoorabi Valbo Sportcenter
2021-09-21 20:45 051000042 Strömsbro IF DJ - Gästriklands IBF Reine Schröder, Mats Fernlund Testebo Arena
2021-09-25 10:15 051000055 Sandvikens AIK F06/07 - Björklinge BK F06 Astrid Haglund, Daniel Ahlin Arena Jernvallen
2021-09-25 13:00 051000051 IBK Runsten P07 - Storviks IF P07 Jaad Abou Chaaya, Faraz Arabshoorabi Novahallen - Gavlehov
2021-09-25 13:00 051000046 Södra Tolvfors IF - Strömsbro IF Division 3 2 - 17 Johan Andersson, Pär Hedlund Hedviglundshallen
2021-09-25 16:00 051000041 Valbo AIF P06 - Strömsbro IF P06 2 - 4 Johan Andersson, Pär Hedlund Valbo Sportcenter
2021-09-26 13:00 051000052 IBK Runsten P07 - Valbo AIF P06 Mattias Dahlqvist, Mats Fernlund Novahallen - Gavlehov
2021-09-26 13:00 051000025 IBK Runsten HJ GUD - Strömsbro IF HJ 2 - 7 Jaad Abou Chaaya, Reine Schröder Nynäshallen
2021-09-26 13:30 051000053 Valbo IBF F16 - IK Sätra F16 4 - 0 Dan Vikström, Astrid Haglund Valbo Sportcenter
2021-09-28 19:30 051000050 Strömsbro IF F06 - IK Sätra F16 3 - 6 Alfons Eriksson, Anton Rapp Testebo Arena
2021-10-02 09:00 051000038 IK Sätra F10-12 - Gävle GIK F12/13 , Alfons Eriksson Nynäshallen
2021-10-02 13:00 051000054 Gävle GIK F10 - Valbo IBF F10-11 13 - 10 Oscar Lundberg, Dan Vikström Alfahallen - Gavlehov
2021-10-02 14:15 051000047 IBK Runsten P08 - Andersbergs IBK P08 Elias Parment, Sean Norouz Novahallen - Gavlehov
2021-10-03 14:15 051000048 IBK Runsten P08 - Andersbergs IBK P08 7 - 8 Elias Parment, Jaad Abou Chaaya Nynäshallen
2021-10-05 20:00 051000058 Gävle GIK HJ - Skutskärs IBK H5 Utveckling 5 - 5 Anders Löfgren, Mats Fernlund Nynäshallen
2021-10-23 11:00 051000059 Gävle GIK F07 - Sandvikens AIK F08 3 - 6 Martin Stenberg, Reine Schröder Nynäshallen
2021-10-27 19:00 051000060 Gästriklands IBF - Valbo IBF DJ Martin Stenberg, Reine Schröder Valbo Sportcenter
2021-10-30 11:00 051000061 IK Bruket Sandviken - Sundborns GOIF Pojkar Röd div 1 3 - 3 Bessemerhallen
2021-11-12 18:00 051000062 IBK Njutånger P09-11 - Hudik/Björkberg IBK F07-08 5 - 5 Michael Hoek, Mats Sjöqvist Movallen Iggesund
2021-12-02 20:45 051000064 IBK Runsten Herrar - Skutskärs IBK H3 Uppland 13 - 2 Sean Norouz, Magnus Undén Alfahallen - Gavlehov
2021-12-05 09:30 051000063 IBK Runsten P12 - IK Huge P12 Blå Nynäshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis