Spelprogram - Träningsmatcher Gävleborg 21/22

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Alfta IBK H2 Benny Edvardsson info@alftab.se 070-3331691 Mörklila, Svart, Svart
Alunda IBF Herr Henrik Bernelind henrikbernelind@hotmail.com 070-5278491 Blå, Svart, Svart
Andersbergs IBK P08 Erik Illerhag erikillerhag@hotmail.com 070-2799009 Svart, Svart, Svart
Bergfoten
Björklinge BK F06 Jonas Timan timan.jonas@gmail.com 0722-403384 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK P06/07 Fredrik Uhrbom fruh405@gmail.com 0793399735 Svart, Svart, Svart
BorgisÄldreIK
Dalarna IBF Gul
FBC Bollnäs H1 Jesper Wikberg Jesperwikberg97@hotmail.com 070-5237189 Vit, Svart, Vit
Gästriklands IBF
Gästriklands IBF
Gästriklands MIBF
Gästriklands MIBF Motionslicenser
Gävle GIK Akademi Blå, Blå, Blå
Gävle GIK Allsvenskan Håkan Gavlén hakan.gavlen@bredband.net 073-089 83 43 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK Div 1 Hugo Jonsson hugo@magavle.se 076-949 42 45 blå/blå/blå
Gävle GIK F07 Fredrik Öhman fredrik.ohman@c-green.se 076-049 35 01 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK F10 Anna Gertzén Fällgren anna.gertzen@hotmail.com 0702773199 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK F12/13 Johan Kling johankling84@gmail.com 0705176877 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK HJ Linus Bruce linus.bruce@metria.se 070-5933470 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P05 Örjan Norgren orjan.norgren@telia.com 070-6071222 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P06 Jimmy Andersson jimmy.s.andersson@gmail.com 070-289 30 09 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P06 P15 Jimmy Andersson jimmy.s.andersson@gmail.com 070-289 30 09 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P06 Röd Jimmy Andersson jimmy.s.andersson@gmail.com 070-289 30 09 Blå, Blå, Blå
Gävleborgs IBF Håkan Ekdahl hakan.ekdahl@innebandy.se 072-516 63 77
Hagunda IF D1 Elin Nordling damlaget@hagundaif.se Blå, Svart, Blå
Hofors IBK F06-08 Sanna Stenberg Sanna.stenberg86@gmail.com 0738021932 Svart, Svart, Svart
Hofors IBK Herr Adam Rehn hoforsibkherr@hotmail.com 0725722979 Svart, Svart, Svart
Hudik/Björkberg IBK Dam div 1 Marlene Nordlund marlene.nordlund1973@gmail.com 070-356 30 87 Blå, Blå, Blå
Hudik/Björkberg IBK DJ JAS Christoffer Johansson stoffeilsbo@hotmail.com 070-716 64 26 Blå, Blå, Blå
Hudik/Björkberg IBK F07-08 Christoffer Johansson stoffeilsbo@hotmail.com 070-716 64 26 Blå, Blå, Blå
Hudik/Björkberg IBK Herr Allsvenskan Daniel Holm daniel.holm@innebandy.se 073-804 44 24 Blå, Blå, Blå
Hudik/Björkberg IBK JAS Blå, Blå, Blå
Hudik/Björkberg IBK P10-11 Maja Evelén m.evelen@gmail.com 0735026998 Blå, Blå, Blå
Hudik/Björkberg/Delsbo F05-06 Christoffer Johansson stoffeilsbo@hotmail.com 070-716 64 26 Blå, Blå, Blå
Håsta IBK H1 Hans Erixon hans.erixon@wb-revision.se 070-6621704 Svart, Svart, Svart
Håsta IBK Håsta juniorallsvenskan Roger Hildingsson roger@lastbilsdelar.se 070-6204148 Svart, Svart, Svart
Hälsinggårdens AIK Innebandy P0506 Röd Div 1 Niklas Karlsson karlsson73.nk@gmail.com 0707986469 Röd, svart, röd eller svart
Hälsinggårdens AIK Innebandy P16 GUD Mathias Wahlström mathias.wahlstrom@telia.com Röd, svart, röd eller svart
IBF Falun Ungdom och Barn Flickor 16 GUD Andreas Kallursén andreas@kallursen.se 0706-24 68 50 Rosa, Svart, Svart
IBF Hedemora H2 Andreas Tollsten adde97a@hotmail.com 0722447792 Röd, Röd, Röd
IBK Härnösand H2 Thomas Vestman ibkharnosand@gmail.com 070-6533200 Mörkblå, Mörkblå, Mörkblå
IBK Njutånger Innebandy PF 11-12 Fredrik Vestling fredrik.v@utb.hudiksvall.se 0739288451 svart, svart, röd
IBK Njutånger P09-11 Anders Wester anderswester433@hotmail.com svart, svart, röd
IBK Runsten Herrar Mathias Bondeson ibk@runsten.nu 070-99 444 86 Röd/svart/svart
IBK Runsten HJ GUD Linus Andersson Fotboll_andersson_7@hotmail.com 076-8421330 Röd/svart/svart
IBK Runsten P07 Krister Örnblom kror75@gmail.com Röd, Svart, Svart
IBK Runsten P08 Johan Lehnbom johan_lehnbom@hotmail.com 0793339386 Röd, Svart, Svart
IBK Runsten P12 Maria Halldin maria.halldin@hotmail.com Röd, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer David Eriksson davve_112@hotmail.com 0736965215 Svart, Svart, Svart
IK Bruket Sandviken Niclas Berglund n.berglund@hotmail.se 0703270685 Blå/Vit, Vita, Blå
IK Huge P12 Blå Sofie Karlsson Blå, Blå
IK Sätra Dam Helena Laulainen helena.laulainen@gmail.com 070-9783346 Grön, Svart, Grön
IK Sätra F10-12 Jerry Nilsson Jerrynilsson86@gmail.com Grön, Svart, Grön
IK Sätra F16 Jenny Fahlstedt jenny.fahlstedt@hotmail.com 070-795 17 41 Grön, Svart, Grön
IK Sätra Herr Bosse Westerlund bosse.westerlund@emrik.se 070-5854699 Grön, Svart, Grön
KAIS Mora IF H1 Peter Wallin peter.wallin@kaismora.se 070-687 48 66 Röd, Svart, Svart
KAIS Mora UIF F 09/10 Therese Grudin therese_lundin@msn.com 0708885807 Röd, Svart, Svart
Klockarbergets BK Dam Patrick Wilhelmsson patrick.w@bahnhof.se 070-6045747 Svart, Svart, Svart
LI20 Div 2 Damer Ida Söderek idasoderek@hotmail.com 076-888 22 31 Blå, Svart, Svart
OBM-Gruppen lag 1
Sandvikens AIK /Hofors IBK Mikael Larsson mikaellarsson_1@yahoo.se 070-2451017 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK F06/07 Jessica Eriksson jessica.eriksson@regiongavleborg.se 070-253 55 98 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK F08 Sara Engh sara_engh@hotmail.com 0702848629 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK H1 Christer Norin norinchrister@hotmail.com 070-9934371 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK P06 Magnus Elg magnus_elg@hotmail.com 073-040 99 98 Svart, Svart, Svart
Skutskärs IBK H3 Uppland Jonas Asplund jonas.asplund@gastrikeraddningstjanst.se Blå, Blå, Svart
Skutskärs IBK H5 Utveckling Jörgen Häggblom jorgen@preenergi.se 070-6593655 Blå, Blå, Svart
Skutskärs IBK P16 Gud David Ogebrant david.ogebrant@billerudkorsnas.com 070-356 07 65 Blå, Blå, Svart
Storviks IF P07 Eric Pettersson eric@episerver.pro 070-661 91 80 Grön, Svart, Svart
Strömsbro IF Division 3 Patrik Lau patrikminglau@gmail.com 072-575 27 87 Orange, Blå, Vit
Strömsbro IF DJ Ulrika Karlsson ullisk75@outlook.com 070-417 38 51 Orange, Blå, Vit
Strömsbro IF F06 Susanne Blomdahl eriksson.blomdahl@gmail.com Orange, Blå, Vit
Strömsbro IF HJ Anders Hermansson anders.hermansson@protonmail.com 070-996 69 59 Orange, Blå, Vit
Strömsbro IF P05 Patrik Eriksson patrik.eriksson1@icloud.com 070-3368446 Orange, Blå, Vit
Strömsbro IF P06 Mikael Sjölander sjolla@outlook.com 070-913 62 30 Orange, Blå, Vit
Sundborns GOIF Pojkar Röd div 1 Daniel Isacson daniel.isacson73@gmail.com 070 - 632 02 07 Röd, Röd, röd
Sundsvall FBC Niklas Hedman niklas.r.hedman@gmail.com 070-2094622 Svart , Svart, Svart
Sundsvall FBC Ungdom J18 Kristoffer Asp Aspkristoffer@gmail.com 073-8491907 Svart, Svart, Svart
Sundsvall FBC Ungdom UTV Svart, Svart, Svart
Söderhamns IBF Damer Div 1 Vedrana Ibrahimhodzic veddan16@hotmail.com 073-8484621 Blå, Blå, Blå
Söderhamns IBF Herrar Robert Johansson Robert_Johansson_82@hotmail.com 0725-515980 Blå, Blå, Blå
Södra Tolvfors IF Niklas Hermansson niklas.hermansson@metria.se 0702968107 Svart, Svart, Svart
Södra Tolvfors IF Herrar B-lag Albin Norring bino.norring@gmail.com 073-727 05 85 Svart, Svart, Svart
Thunbergs
Upplands IBF
Valbo AIF Junior Christer Johansson christer.joh74@gmail.com 070-5512617 Grön, Svart/Vit, Grön
Valbo AIF P06 Christer Johansson christer.joh74@gmail.com 070-5512617 Grön, Svart/Vit, Grön
Valbo AIF P07 Jonas Wallinder jonaswallinder@yahoo.se 070-243 31 21 Grön, Svart/Vit, Grön
Valbo AIF P08 Magnus Wallström magwalls@gmail.com 0702495878 Grön, Svart/Vit, Grön
Valbo IBF DJ Jan Lindman jannelindman247@gmail.com 073-837 60 70 Vit, Svart, Vit
Valbo IBF F10-11 Per Eklund eklund.per@hotmail.com 070-453 96 40 Vit, Svart, Vit
Valbo IBF F16 Jan Lindman jannelindman247@gmail.com 073-837 60 70 Vit/Svart/Svart
Wallviks IK H1 Jörgen Wasberg jwasberg@hotmail.se 070-669 13 92 Blå, Blå, Gul
Vattjoms IK A-lag Dam Nicklas Bohman nicklas.bohman75@gmail.com 0703687286 Svart, Svart, Svart
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2021-06-06 15:30 1 Gävle GIK P06 Röd - IBK Runsten P07 6 - 7 Alfahallen - Gavlehov 1
2021-06-20 14:00 1 IBK Runsten P07 - Gävle GIK P06 Röd Alfahallen - Gavlehov
2021-07-10 15:00 1 Håsta IBK H1 - IBK Härnösand H2 OilQuick Arena
2021-08-14 13:00 1 Gävle GIK Allsvenskan - Sundsvall FBC 8 - 5 Alfahallen - Gavlehov
2021-08-14 14:00 1 Hudik/Björkberg IBK Herr Allsvenskan - KAIS Mora IF H1 6 - 5 OilQuick Arena
2021-08-15 12:30 1 IBK Runsten Herrar - Alfta IBK H2 16 - 2 Alfahallen - Gavlehov 41
2021-08-15 13:00 1 Gävle GIK Allsvenskan - Sandvikens AIK H1 10 - 7 Novahallen - Gavlehov
2021-08-15 15:30 1 IBK Runsten Herrar - Alunda IBF Herr 9 - 3 Alfahallen - Gavlehov
2021-08-17 18:30 1 Hudik/Björkberg IBK Dam div 1 - Klockarbergets BK Dam 2 - 3 OilQuick Arena 167
2021-08-21 13:00 1 Hudik/Björkberg IBK Herr Allsvenskan - IBK Runsten Herrar 10 - 3 OilQuick Arena 128
2021-08-21 13:00 1 Strömsbro IF Division 3 - IBK Uppsala Teknologer Testebo Arena
2021-08-22 14:00 1 IBK Runsten Herrar - IBF Hedemora H2 6 - 4 Alfahallen - Gavlehov
2021-08-22 15:00 1 Sandvikens AIK H1 - Södra Tolvfors IF 17 - 1 Arena Jernvallen
2021-08-26 20:00 1 FBC Bollnäs H1 - Alfta IBK H2 Bollnäs Sporthall A
2021-08-27 19:00 1 Sandvikens AIK /Hofors IBK - Hofors IBK Herr Arena Jernvallen
2021-08-28 13:00 1 IK Sätra Herr - Sandvikens AIK H1 7 - 5 Alfahallen - Gavlehov 67
2021-08-29 11:30 1 Gävle GIK Akademi - Håsta IBK Håsta juniorallsvenskan 14 - 8 Alfahallen - Gavlehov 36
2021-08-29 13:00 1 Hudik/Björkberg IBK DJ JAS - Vattjoms IK A-lag Dam 2 - 3 OilQuick Arena
2021-08-29 15:00 1 IBK Runsten P07 - Björklinge BK P06/07 Novahallen - Gavlehov
2021-08-29 15:30 1 Gävle GIK Akademi - Strömsbro IF Division 3 4 - 6 Alfahallen - Gavlehov 35
2021-08-29 17:00 1 Valbo AIF P06 - Gävle GIK P06 Röd 5 - 7 Valbo Sportcenter
2021-09-03 19:00 1 Gävle GIK P06 Röd - IBK Runsten P07 10 - 4 Nynäshallen 28
2021-09-03 19:30 1 IBK Runsten Herrar - IBK Uppsala Teknologer 4 - 10 Alfahallen - Gavlehov 45
2021-09-04 13:30 1 IK Sätra Dam - Hagunda IF D1 6 - 3 Nynäshallen
2021-09-04 15:00 1 Sandvikens AIK H1 - IBF Hedemora H2 Arena Jernvallen
2021-09-05 13:00 1 Gävle GIK P06 - Gävle GIK P05 4 - 4 Nynäshallen
2021-09-05 15:00 1 Valbo AIF P07 - IBK Runsten P07 6 - 9 Valbo Sportcenter
2021-09-10 19:30 1 Gävle GIK Div 1 - LI20 Div 2 Damer 5 - 3 Alfahallen - Gavlehov 125
2021-09-14 19:50 1 Valbo AIF P06 - Sandvikens AIK P06 Valbo Sportcenter
2021-09-18 11:00 1 Söderhamns IBF Damer Div 1 - Thunbergs 8 - 5 Idrottshallen, Söderhamn
2021-09-18 11:00 1 Valbo AIF Junior - Hälsinggårdens AIK Innebandy P0506 Röd Div 1 5 - 7 Valbo Sportcenter
2021-09-18 13:00 1 Söderhamns IBF Herrar - OBM-Gruppen lag 1 Idrottshallen, Söderhamn
2021-09-18 14:00 1 Valbo AIF Junior - Hälsinggårdens AIK Innebandy P16 GUD 1 - 2 Valbo Sportcenter
2021-09-18 15:00 1 IBK Runsten HJ GUD - Gävle GIK HJ 2 - 8 Nynäshallen 58
2021-09-19 16:00 1 Valbo AIF P07 - IK Bruket Sandviken 6 - 6 Valbo Sportcenter
2021-09-20 23:40 1 Bergfoten - BorgisÄldreIK Bollnäs Sporthall A
2021-09-21 19:50 1 Valbo AIF P06 - Gävle GIK P06 Valbo Sportcenter
2021-09-21 20:45 1 Strömsbro IF DJ - Gästriklands IBF Testebo Arena
2021-09-25 10:15 1 Sandvikens AIK F06/07 - Björklinge BK F06 Arena Jernvallen
2021-09-25 13:00 1 Södra Tolvfors IF - Strömsbro IF Division 3 2 - 17 Hedviglundshallen 30
2021-09-25 13:00 1 IBK Runsten P07 - Storviks IF P07 Novahallen - Gavlehov
2021-09-25 16:00 1 Valbo AIF P06 - Strömsbro IF P06 2 - 4 Valbo Sportcenter
2021-09-26 13:00 1 IBK Runsten HJ GUD - Strömsbro IF HJ 2 - 7 Nynäshallen
2021-09-26 13:00 1 IBK Runsten P07 - Valbo AIF P06 Novahallen - Gavlehov
2021-09-26 13:30 1 Valbo IBF F16 - IK Sätra F16 4 - 0 Valbo Sportcenter
2021-09-28 19:30 1 Strömsbro IF F06 - IK Sätra F16 3 - 6 Testebo Arena
2021-10-02 09:00 1 IK Sätra F10-12 - Gävle GIK F12/13 Nynäshallen
2021-10-02 13:00 1 Gävle GIK F10 - Valbo IBF F10-11 13 - 10 Alfahallen - Gavlehov
2021-10-02 14:15 1 IBK Runsten P08 - Andersbergs IBK P08 Novahallen - Gavlehov
2021-10-03 14:15 1 IBK Runsten P08 - Andersbergs IBK P08 7 - 8 Nynäshallen
2021-10-05 20:00 1 Gävle GIK HJ - Skutskärs IBK H5 Utveckling 5 - 5 Nynäshallen
2021-10-23 11:00 1 Gävle GIK F07 - Sandvikens AIK F08 3 - 6 Nynäshallen 35
2021-10-27 19:00 1 Gästriklands IBF - Valbo IBF DJ Valbo Sportcenter
2021-10-30 11:00 1 IK Bruket Sandviken - Sundborns GOIF Pojkar Röd div 1 3 - 3 Bessemerhallen
2021-11-12 18:00 1 IBK Njutånger P09-11 - Hudik/Björkberg IBK F07-08 5 - 5 Movallen Iggesund
2021-12-02 20:45 1 IBK Runsten Herrar - Skutskärs IBK H3 Uppland 13 - 2 Alfahallen - Gavlehov 39
2021-12-05 09:30 1 IBK Runsten P12 - IK Huge P12 Blå 7 - 8 Nynäshallen
2021-12-09 19:30 1 IBK Runsten Herrar - Gävle GIK Allsvenskan 5 - 11 Alfahallen - Gavlehov
2021-12-19 09:30 1 Sandvikens AIK F08 - Gävle GIK F07 7 - 1 Bessemerhallen
2021-12-20 13:00 Testmatch. 1 Gästriklands MIBF - Gästriklands MIBF Motionslicenser Alfahallen - Gavlehov
2021-12-29 18:30 1 Skutskärs IBK P16 Gud - Strömsbro IF P05 1 - 13 Rotskärs sporthall
2022-01-09 11:30 1 Andersbergs IBK P08 - Valbo AIF P08 1 - 6 Nynäshallen
2022-01-09 15:15 1 IBK Runsten HJ GUD - Södra Tolvfors IF Herrar B-lag 8 - 10 Nynäshallen 42
2022-03-12 15:30 1 Hofors IBK F06-08 - KAIS Mora UIF F 09/10 7 - 5 Hoforshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis