Damer Division 2 Dalarna/Gävleborg 21/22 (2021/22)

Gruppspel
Damer Division 2 Dalarna/Gävleborg
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-02 11:45 039984003 Borlänge IBK - KAIS Mora UIF 2 9 - 0 Johan Forsström, Leo Holmström Vallenhallen
2021-10-02 14:30 039984002 IBF Gagnef - Digers BK 0 - 10 Sebastian Wattberg, Larssa Wattberg Mockfjärds Sporthall
2021-10-03 12:30 039984005 IBF Falun Utveckling 2 - Hofors IBK D1 7 - 4 Jussi Nissinen, Samuel Nissinen-Eriksson Guide Arena 1
2021-10-03 13:30 039984006 Sundborns GOIF/KFUM Falun - IBK Hedemora Borg 10 - 3 Vilma Lassis, Johan Forsström Lugnet B
2021-10-03 16:00 039984004 Valbo IBF - Strömsbro IF 2 - 2 e.förl. Benny Grönblad, Anders Löfgren Valbo Sportcenter
2021-10-15 19:30 039984001 LI20 IBF - Sandvikens AIK/Storviks IF 11 - 1 Senad Omerbasic, Hans Bylund Leksandshallen B
2021-10-08 18:30 039984012 Sundborns GOIF/KFUM Falun - IBF Falun Utveckling 2 9 - 6 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Lugnet C
2021-10-09 13:00 039984010 Hofors IBK D1 - Borlänge IBK 4 - 14 Benny Grönblad, Reine Schröder Hoforshallen
2021-10-10 13:00 039984008 KAIS Mora UIF 2 - Sandvikens AIK/Storviks IF 6 - 9 Mattias Hedberg, Senad Omerbasic Idre Fjäll Arena
2021-10-10 14:00 039984009 Strömsbro IF - IBF Gagnef 9 - 2 Mats Fernlund, Roger Morin Testebo Arena
2021-10-10 16:30 039984007 Digers BK - LI20 IBF 4 - 5 Carl Morenius, Senad Omerbasic Orsa Sporthall
2022-04-02 14:00 039984011 IBK Hedemora Borg - Valbo IBF 2 - 4 Felicia Holmgren, Vilma Lassis Vasahallen
2021-10-15 19:00 039984018 Valbo IBF - IBF Falun Utveckling 2 6 - 7 Daniel Ahlin, Anders Löfgren Nynäshallen
2021-10-16 14:00 039984016 IBF Gagnef - IBK Hedemora Borg 5 - 4 Pontus Berggren, Olle Holmström Mockfjärds Sporthall
2021-10-17 14:45 039984017 Borlänge IBK - Sundborns GOIF/KFUM Falun 13 - 4 Larssa Wattberg, Sebastian Wattberg Ornäs Sporthall
2021-10-17 15:30 039984014 Digers BK - Strömsbro IF 10 - 2 Carl Halvarsson, Nicklas Sjöström Orsa Sporthall
2021-10-17 17:00 039984015 Sandvikens AIK/Storviks IF - Hofors IBK D1 5 - 4 Magnus Nordahl, Johan Andersson Arena Jernvallen
2021-10-27 19:30 039984013 LI20 IBF - KAIS Mora UIF 2 9 - 4 Johannes Sandberg, Carl Morenius Leksandshallen B
2021-10-21 19:00 039984020 Hofors IBK D1 - KAIS Mora UIF 2 4 - 4 e.förl. Anders Sundvall, Hans Bylund Hoforshallen
2021-10-23 14:00 039984021 IBK Hedemora Borg - Digers BK 3 - 4 Sebastian Wattberg, Larssa Wattberg Långshyttans Sporthall
2021-10-24 10:30 039984023 IBF Falun Utveckling 2 - IBF Gagnef 6 - 1 Johannes Sandberg, Carl Morenius Guide Arena 1
2021-10-24 11:00 039984022 Sundborns GOIF/KFUM Falun - Sandvikens AIK/Storviks IF 8 - 3 Jonas Jågas, Hans Bylund Lugnet D
2021-10-24 16:00 039984024 Valbo IBF - Borlänge IBK 2 - 8 Daniel Ahlin, Rikard Karlsson Valbo Sportcenter
2021-10-24 17:00 039984019 Strömsbro IF - LI20 IBF 5 - 10 Benny Grönblad, Linus Häggblom Testebo Arena
2021-10-29 19:00 039984029 Sandvikens AIK/Storviks IF - Valbo IBF 4 - 3 e.förl. Magnus Undén, Magnus Nordahl Arena Jernvallen
2021-10-30 14:30 039984030 IBF Gagnef - Borlänge IBK 0 - 16 Jonatan Åcerclinth, Senad Omerbasic Mockfjärds Sporthall
2021-10-31 16:00 039984025 LI20 IBF - Hofors IBK D1 8 - 2 Phichet Phaetaya, Hans Bylund Leksandshallen B
2021-10-31 17:00 039984026 Strömsbro IF - IBK Hedemora Borg 2 - 4 Reine Schröder, Martin Stenberg Testebo Arena
2021-12-01 19:30 039984027 KAIS Mora UIF 2 - Sundborns GOIF/KFUM Falun 9 - 5 Roger Pernling, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2022-01-20 19:00 039984028 Digers BK - IBF Falun Utveckling 2 6 - 3 Terje Severinsson, Conny Törehed Orsa Sporthall
2021-11-05 19:45 039984035 Borlänge IBK - Digers BK 11 - 3 Johannes Sandberg, Senad Omerbasic Ornäs Sporthall
2021-11-06 13:00 039984031 IBK Hedemora Borg - LI20 IBF 0 - 7 Anders Fredriksson, Mattias Hedberg Vasahallen
2021-11-06 14:30 039984036 IBF Gagnef - Sandvikens AIK/Storviks IF 3 - 8 Fahrudin Omerbasic, Senad Omerbasic Mockfjärds Sporthall
2021-11-06 16:00 039984033 IBF Falun Utveckling 2 - Strömsbro IF 8 - 5 Carl Morenius, Johannes Sandberg Guide Arena 2
2021-11-07 12:00 039984032 Sundborns GOIF/KFUM Falun - Hofors IBK D1 8 - 9 e.förl. Viktor Ezelius, Jonas Jågas Lugnet C
2021-11-07 15:30 039984034 Valbo IBF - KAIS Mora UIF 2 2 - 1 Jussi Nissinen, Dan Vikström Valbo Sportcenter
2021-11-13 13:00 039984039 Hofors IBK D1 - Valbo IBF 7 - 4 Pär Hedlund, Johan Andersson Hoforshallen
2021-11-13 15:30 039984038 IBK Hedemora Borg - IBF Falun Utveckling 2 5 - 3 Simon Jansson, Felix Carlsson Vasahallen
2021-11-13 17:00 039984040 Strömsbro IF - Borlänge IBK 0 - 14 Daniel Ahlin, Magnus Nordahl Testebo Arena
2021-11-14 15:30 039984042 Digers BK - Sandvikens AIK/Storviks IF 5 - 6 e.förl. Mattias Hedberg, Roger Pernling Orsa Sporthall
2021-11-17 19:30 039984037 LI20 IBF - Sundborns GOIF/KFUM Falun 9 - 3 Senad Omerbasic, Hans Bylund Leksandshallen B
2021-11-26 19:30 039984041 KAIS Mora UIF 2 - IBF Gagnef 10 - 1 Carl Morenius, Johannes Sandberg Idre Fjäll Arena
2021-11-19 19:00 039984044 Valbo IBF - Sundborns GOIF/KFUM Falun 5 - 6 Benny Grönblad, Rikard Karlsson Valbo Sportcenter
2021-11-19 19:30 039984046 IBF Gagnef - Hofors IBK D1 5 - 12 Phichet Phaetaya, Hans Bylund Mockfjärds Sporthall
2021-11-20 11:45 039984045 Borlänge IBK - IBK Hedemora Borg 15 - 4 Johan Forsström, Linus Isberg Ornäs Sporthall
2021-11-21 15:30 039984048 Digers BK - KAIS Mora UIF 2 3 - 2 Nicklas Sjöström, Roger Pernling Orsa Sporthall
2021-11-21 16:30 039984043 IBF Falun Utveckling 2 - LI20 IBF 1 - 6 Tim Nissinen Eriksson, Noel Hildensjö Guide Arena 1
2021-11-21 17:00 039984047 Sandvikens AIK/Storviks IF - Strömsbro IF 4 - 8 Linus Isberg, Johan Forsström Arena Jernvallen
2021-11-26 19:30 039984049 LI20 IBF - Valbo IBF 5 - 4 Senad Omerbasic, Mattias Hedberg Leksandshallen B
2021-11-27 13:00 039984052 IBK Hedemora Borg - Sandvikens AIK/Storviks IF 1 - 5 Anders Sundvall, Phichet Phaetaya Vasahallen
2021-11-27 13:00 039984053 Hofors IBK D1 - Digers BK 6 - 9 Benny Grönblad, Magnus Nordahl Hoforshallen
2021-11-27 13:30 039984050 IBF Falun Utveckling 2 - Borlänge IBK 2 - 22 Fredrick Lundin, William Lundström Guide Arena 1
2021-11-28 16:00 039984051 Sundborns GOIF/KFUM Falun - IBF Gagnef 8 - 0 Carl Morenius, Jonas Jågas Lugnet D
2021-11-28 17:00 039984054 Strömsbro IF - KAIS Mora UIF 2 3 - 9 Pär Hedlund, Johan Andersson Testebo Arena
2021-12-05 13:00 039984057 Sandvikens AIK/Storviks IF - IBF Falun Utveckling 2 13 - 7 Pär Hedlund, Johan Andersson Parkhallen
2021-12-05 14:30 039984056 IBF Gagnef - Valbo IBF 5 - 8 Mattias Hedberg, Jonatan Åcerclinth Mockfjärds Sporthall
2021-12-05 14:45 039984055 Borlänge IBK - LI20 IBF 6 - 4 Erik Norin, Jonas Jågas Ornäs Sporthall
2021-12-05 15:30 039984058 Digers BK - Sundborns GOIF/KFUM Falun WO (5 - 0) Orsa Sporthall
2021-12-05 17:00 039984060 Strömsbro IF - Hofors IBK D1 8 - 7 Magnus Nordahl, Erik Lindberg Testebo Arena
2022-03-30 19:30 039984059 KAIS Mora UIF 2 - IBK Hedemora Borg 14 - 1 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2021-12-11 11:45 039984062 Borlänge IBK - Sandvikens AIK/Storviks IF 8 - 2 Erik Norin, Johannes Sandberg Ornäs Sporthall
2021-12-11 16:00 039984066 IBK Hedemora Borg - Hofors IBK D1 5 - 4 e.förl. Sean Norouz, Gustav Johansson Vasahallen
2021-12-12 14:00 039984065 Sundborns GOIF/KFUM Falun - Strömsbro IF 1 - 4 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Lugnet C
2021-12-12 14:45 039984064 IBF Falun Utveckling 2 - KAIS Mora UIF 2 6 - 4 Jonathan Ahlbom, Johan Forsström Guide Arena 1
2021-12-12 17:00 039984063 Valbo IBF - Digers BK 2 - 9 Rikard Karlsson, Daniel Ahlin Valbo Sportcenter
2021-12-12 19:30 039984061 LI20 IBF - IBF Gagnef 9 - 2 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Leksandshallen B
2021-12-13 20:00 039984067 Sandvikens AIK/Storviks IF - LI20 IBF 2 - 2 e.förl. Reine Schröder, Martin Stenberg Arena Jernvallen
2021-12-18 13:00 039984071 Hofors IBK D1 - IBF Falun Utveckling 2 7 - 12 Reine Schröder, Martin Stenberg Hoforshallen
2021-12-18 16:15 039984072 IBK Hedemora Borg - Sundborns GOIF/KFUM Falun 6 - 8 Jussi Nissinen, Ilir Sheremeti Vasahallen
2021-12-19 15:30 039984068 Digers BK - IBF Gagnef 13 - 1 Terje Severinsson, Senad Omerbasic Orsa Sporthall
2021-12-19 17:00 039984070 Strömsbro IF - Valbo IBF 3 - 6 Pär Hedlund, Johan Andersson Testebo Arena
2022-03-28 19:40 039984069 KAIS Mora UIF 2 - Borlänge IBK 1 - 9 Roger Pernling, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2022-01-16 13:00 039984073 LI20 IBF - Digers BK 5 - 4 Conny Törehed, Roger Pernling Leksandshallen B
2022-01-16 13:30 039984074 Sandvikens AIK/Storviks IF - KAIS Mora UIF 2 3 - 1 Anders Sundvall, Hans Bylund Arena Jernvallen 3
2022-01-16 14:30 039984075 IBF Gagnef - Strömsbro IF 1 - 8 Håkan Aspman, Carl Morenius Mockfjärds Sporthall
2022-01-16 16:00 039984077 Valbo IBF - IBK Hedemora Borg 8 - 4 Anders Sundvall, Hans Bylund Valbo Sportcenter
2022-01-17 20:00 039984078 IBF Falun Utveckling 2 - Sundborns GOIF/KFUM Falun 6 - 3 Viktor Ezelius, Jonas Jågas Guide Arena 1
2022-03-01 19:30 039984076 Borlänge IBK - Hofors IBK D1 10 - 0 Johan Forsström, Emil Karlsson Ornäs Sporthall
2022-01-23 17:00 039984079 KAIS Mora UIF 2 - LI20 IBF 2 - 10 Conny Törehed, Terje Severinsson Idre Fjäll Arena
2022-01-23 17:00 039984080 Strömsbro IF - Digers BK 3 - 12 Benny Grönblad, Reine Schröder Testebo Arena
2022-02-02 20:00 039984084 IBF Falun Utveckling 2 - Valbo IBF 4 - 2 Samuel Nissinen-Eriksson, Tim Nissinen Eriksson Guide Arena 1
2022-02-09 20:00 039984083 Sundborns GOIF/KFUM Falun - Borlänge IBK 3 - 20 William Lundström, Johan Forsström Lugnet C
2022-02-17 19:00 039984081 Hofors IBK D1 - Sandvikens AIK/Storviks IF 1 - 5 Pär Hedlund, Johan Andersson Hoforshallen
2022-03-05 16:00 039984082 IBK Hedemora Borg - IBF Gagnef 1 - 0 Pär Hedlund, Jussi Nissinen Vasahallen
2022-01-29 14:30 039984089 IBF Gagnef - IBF Falun Utveckling 2 1 - 6 Senad Omerbasic, Jonas Jågas Mockfjärds Sporthall
2022-01-30 13:00 039984088 Sandvikens AIK/Storviks IF - Sundborns GOIF/KFUM Falun 10 - 3 Aarre Hietanen, Magnus Nordahl Parkhallen
2022-01-30 15:30 039984087 Digers BK - IBK Hedemora Borg 11 - 5 Terje Severinsson, Nicklas Sjöström Orsa Sporthall
2022-01-30 16:00 039984085 LI20 IBF - Strömsbro IF 11 - 2 Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Leksandshallen B
2022-02-18 20:00 039984090 Borlänge IBK - Valbo IBF 11 - 7 Mikael Svenske, Anton Mårtensson Ornäs Sporthall
2022-03-30 00:00 039984086 KAIS Mora UIF 2 - Hofors IBK D1 WO (5 - 0)
2022-02-05 13:00 039984091 Hofors IBK D1 - LI20 IBF 4 - 11 Mats Fernlund, Roger Morin Hoforshallen
2022-02-05 14:30 039984093 Sundborns GOIF/KFUM Falun - KAIS Mora UIF 2 4 - 7 Jonas Jågas, Viktor Ezelius Lugnet C
2022-02-05 16:00 039984092 IBK Hedemora Borg - Strömsbro IF 3 - 5 Noel Hildensjö, Carl Morenius Vasahallen
2022-02-06 12:00 039984094 IBF Falun Utveckling 2 - Digers BK 4 - 3 e.förl. Peter Atternäs, Phichet Phaetaya Guide Arena 1
2022-02-10 20:00 039984096 Borlänge IBK - IBF Gagnef 14 - 3 Hampus Larsson, Ilir Sheremeti Mockfjärds Sporthall
2022-03-16 18:45 039984095 Valbo IBF - Sandvikens AIK/Storviks IF 2 - 5 Mats Fernlund, Roger Morin Valbo Sportcenter
2022-02-12 13:45 039984098 Hofors IBK D1 - Sundborns GOIF/KFUM Falun 12 - 6 Rikard Karlsson, Magnus Undén Hoforshallen
2022-02-12 17:00 039984100 KAIS Mora UIF 2 - Valbo IBF 4 - 10 Jonas Matsson, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2022-02-13 15:00 039984097 LI20 IBF - IBK Hedemora Borg 12 - 2 Hajrudin Omerbasic, Senad Omerbasic Leksandshallen B
2022-02-13 15:00 039984101 Digers BK - Borlänge IBK 5 - 15 Phichet Phaetaya, Peter Atternäs Orsa Sporthall
2022-02-13 17:00 039984099 Strömsbro IF - IBF Falun Utveckling 2 2 - 1 Jaad Abou Chaaya, Anders Löfgren Testebo Arena
2022-02-13 17:00 039984102 Sandvikens AIK/Storviks IF - IBF Gagnef 8 - 2 Reine Schröder, Martin Stenberg Arena Jernvallen
2022-02-19 11:45 039984106 Borlänge IBK - Strömsbro IF 11 - 2 Viktor Ezelius, Jonas Jågas Ornäs Sporthall
2022-02-20 11:30 039984103 Sundborns GOIF/KFUM Falun - LI20 IBF 2 - 8 Felix Carlsson, Simon Jansson Lugnet D
2022-02-20 14:30 039984107 IBF Gagnef - KAIS Mora UIF 2 1 - 4 Hans Bylund, Anders Sundvall Mockfjärds Sporthall
2022-02-20 16:30 039984104 IBF Falun Utveckling 2 - IBK Hedemora Borg 5 - 6 Ilir Sheremeti, Johannes Sandberg Lugnet C
2022-02-20 17:00 039984108 Sandvikens AIK/Storviks IF - Digers BK 6 - 4 Benny Grönblad, Anders Löfgren Arena Jernvallen
2022-02-21 18:45 039984105 Valbo IBF - Hofors IBK D1 6 - 7 e.förl. Daniel Ahlin, Martin Stenberg Valbo Sportcenter
2022-02-25 19:30 039984109 LI20 IBF - IBF Falun Utveckling 2 8 - 6 Jonas Jågas, William Lundström Leksandshallen B
2022-02-26 13:30 039984111 IBK Hedemora Borg - Borlänge IBK 4 - 14 Fredrick Lundin, William Lundström Vasahallen
2022-02-26 13:45 039984112 Hofors IBK D1 - IBF Gagnef 6 - 5 Hans Bylund, Anders Sundvall Hoforshallen
2022-02-27 14:30 039984110 Sundborns GOIF/KFUM Falun - Valbo IBF 2 - 5 Johannes Sandberg, Carl Morenius Lugnet C
2022-02-27 17:00 039984113 Strömsbro IF - Sandvikens AIK/Storviks IF 4 - 5 Anders Sundvall, Hans Bylund Testebo Arena
2022-03-09 19:30 039984114 KAIS Mora UIF 2 - Digers BK 2 - 3 Terje Severinsson, Mattias Hedberg Idre Fjäll Arena
2022-03-11 19:30 039984117 IBF Gagnef - Sundborns GOIF/KFUM Falun 0 - 1 Senad Omerbasic, Phichet Phaetaya Mockfjärds Sporthall
2022-03-12 11:45 039984116 Borlänge IBK - IBF Falun Utveckling 2 WO (5 - 0) Ornäs Sporthall
2022-03-13 15:30 039984119 Digers BK - Hofors IBK D1 7 - 8 Roger Pernling, Nicklas Sjöström Orsa Sporthall
2022-03-13 16:00 039984115 Valbo IBF - LI20 IBF 0 - 2 Per-Olov Nilsson, Mats Sjöqvist Valbo Sportcenter
2022-03-13 17:00 039984118 Sandvikens AIK/Storviks IF - IBK Hedemora Borg 4 - 2 Pär Hedlund, Johan Andersson Arena Jernvallen
2022-03-13 17:30 039984120 KAIS Mora UIF 2 - Strömsbro IF 2 - 1 Jonas Matsson, Peter Wallin Idre Fjäll Arena
2022-03-19 12:00 039984123 IBF Falun Utveckling 2 - Sandvikens AIK/Storviks IF 3 - 4 Jonathan Ahlbom, Noel Hildensjö Guide Arena 1
2022-03-19 13:30 039984125 IBK Hedemora Borg - KAIS Mora UIF 2 3 - 3 e.förl. Linus Isberg, Johan Forsström Vasahallen
2022-03-19 13:45 039984126 Hofors IBK D1 - Strömsbro IF 6 - 3 Daniel Ahlin, Benny Grönblad Hoforshallen
2022-03-20 13:00 039984121 LI20 IBF - Borlänge IBK 3 - 9 William Lundström, Fredrick Lundin Leksandshallen B
2022-03-20 15:00 039984124 Sundborns GOIF/KFUM Falun - Digers BK 1 - 11 Samuel Nissinen-Eriksson, Jonathan Ahlbom Haraldsbo Sporthall
2022-03-20 17:00 039984122 Valbo IBF - IBF Gagnef 10 - 0 Benny Grönblad, Daniel Ahlin Valbo Sportcenter
2022-03-26 13:00 039984130 KAIS Mora UIF 2 - IBF Falun Utveckling 2 7 - 6 Mattias Hedberg, Nicklas Sjöström Idre Fjäll Arena
2022-03-26 13:00 039984132 Hofors IBK D1 - IBK Hedemora Borg 9 - 3 Reine Schröder, Martin Stenberg Hoforshallen
2022-03-26 15:00 039984129 Digers BK - Valbo IBF 7 - 4 Håkan Aspman, Jonatan Åcerclinth Orsa Sporthall
2022-03-27 13:00 039984128 Sandvikens AIK/Storviks IF - Borlänge IBK 1 - 7 Erik Lindberg, Magnus Nordahl Parkhallen
2022-03-27 14:30 039984127 IBF Gagnef - LI20 IBF 2 - 12 Senad Omerbasic, Mattias Hedberg Mockfjärds Sporthall
2022-04-04 20:00 039984131 Strömsbro IF - Sundborns GOIF/KFUM Falun WO (5 - 0) Magnus Undén, Rikard Karlsson Testebo Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Borlänge IBK 22 22 0 (0) 0 261-54 207 66
2. LI20 IBF 22 19 1 (0) 2 167-67 100 58
3. Sandvikens AIK/ Storviks IF 22 14 3 (2) 5 113-95 18 47
4. Digers BK 22 14 2 (0) 6 148-94 54 44
5. KAIS Mora UIF 2 22 9 2 (0) 11 101-102 -1 29
6. IBF Falun Utveckling 2 22 9 1 (1) 12 109-129 -20 29
7. Valbo IBF 22 8 3 (0) 11 102-105 -3 27
8. Hofors IBK D1 22 7 4 (2) 11 123-150 -27 27
9. Strömsbro IF 22 8 1 (0) 13 86-129 -43 25
10. Sundborns GOIF/ KFUM Falun 22 7 1 (0) 14 95-156 -61 22
11. IBK Hedemora Borg 22 4 2 (1) 16 71-152 -81 15
12. IBF Gagnef 22 1 0 (0) 21 40-183 -143 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis