HJ17 REGION (04-05) (2021/22)

Gruppspel
HJ17 Region
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-25 10:30 218010001 IBF Örebro Utv HJ17 - Lillån IBK HJ17 Vit 5 - 7 Oscar Söljén, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2021-09-25 14:30 218010006 Lillån IBK HJ17 Grön - GS 86 AIF 13 - 1 Oscar Söljén, Fredrik Knutsson Norrbyhallen
2021-10-03 16:30 218010003 Skoghalls IBK Utveckling - Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit 5 - 7 Anders Lidström, Patrik Gottfridsson Hammarö Arena B
2021-10-29 19:30 218010005 Skattkärrs IK HJ17 - Hagfors IBS/Edebäck IBF 1 - 2 e.förl. Sebastian Asplund-Larsson, Gabriel Nääs Väse Sporthall
2022-03-26 13:45 218010004 Karlstad IBF Ungdom - Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 WO (5 - 0) Colorama Arena
2021-09-27 19:00 218010007 Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit - IBF Örebro Utv HJ17 11 - 2 August Ericsson, Mohamed Abdirisak Kristiansborgshallen
2021-09-28 18:45 218010012 Örebro SK Ung HJ17 - Lillån IBK HJ17 Grön 4 - 13 Micael Svensson, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2021-09-28 20:00 218010011 Lillån IBK HJ17 Vit - Skattkärrs IK HJ17 7 - 2 Oscar Söljén, Mats Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2021-09-28 20:15 218010010 GS 86 AIF - Karlstad IBF Ungdom 9 - 7 David Granström, Gabriel Gunnarsson Forshaga Sporthall
2021-10-12 19:45 218010009 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Skoghalls IBK Utveckling 7 - 4 Christian Fröding, Christoffer Risberg Uddeholm Arena
2021-10-02 12:00 218010015 Skoghalls IBK Utveckling - Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 7 - 5 Robert Andersson, Christoffer Risberg Hammarö Arena B
2021-10-02 14:00 218010017 Skattkärrs IK HJ17 - GS 86 AIF 7 - 4 Sebastian Asplund-Larsson, Alfred Särnehed Väse Sporthall
2021-10-02 18:00 218010013 IBF Örebro Utv HJ17 - Örebro SK Ung HJ17 4 - 3 Tomas Persson, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2021-10-03 11:00 218010016 Karlstad IBF Ungdom - Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit 8 - 5 Björn Svensson, Mikael Johansson Colorama Arena
2021-10-03 13:30 218010018 Lillån IBK HJ17 Grön - Hagfors IBS/Edebäck IBF 4 - 3 e.förl. Christofer Broberg, Johan Palmér Rostahallen Örebro
2021-10-09 11:00 218010021 Lillån IBK HJ17 Vit - Skoghalls IBK Utveckling 10 - 7 Christofer Broberg, Scott Blisserpont Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2021-10-09 12:30 218010022 Örebro SK Ung HJ17 - Karlstad IBF Ungdom 6 - 10 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2021-10-09 13:15 218010024 Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 - Lillån IBK HJ17 Grön 6 - 7 Edvin Vare, Francisco Contreras Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2021-10-09 15:15 218010019 Hagfors IBS/Edebäck IBF - IBF Örebro Utv HJ17 6 - 4 Christian Fröding, Christoffer Risberg Uddeholm Arena
2021-10-09 16:00 218010023 Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit - Skattkärrs IK HJ17 2 - 4 Jonas Ahlin, Axel Norin Kristiansborgshallen
2021-10-16 13:00 218010028 Karlstad IBF Ungdom - Lillån IBK HJ17 Vit 7 - 10 Pierre Malmgren, Gabriel Nääs Colorama Arena
2021-10-17 13:30 218010027 Skoghalls IBK Utveckling - Örebro SK Ung HJ17 12 - 5 Anders Leander, Alfred Särnehed Hammarö Arena
2021-10-17 13:30 218010029 Skattkärrs IK HJ17 - Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 6 - 4 Sebastian Asplund-Larsson, Gabriel Gunnarsson Väse Sporthall
2021-10-17 13:30 218010030 Lillån IBK HJ17 Grön - Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit 5 - 12 Micael Svensson, Lars Fridell Rostahallen Örebro
2021-11-26 20:00 218010025 IBF Örebro Utv HJ17 - GS 86 AIF 1 - 8 Oscar Söljén, Christofer Broberg Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2021-10-22 19:30 218010032 GS 86 AIF - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 8 Gabriel Nääs, Erik Ejerfeldt Forshaga Sporthall
2021-10-23 14:00 218010035 Skattkärrs IK HJ17 - Örebro SK Ung HJ17 3 - 4 Raimon Strömberg, Christoffer Frykestam Väse Sporthall
2021-10-23 16:45 218010034 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Karlstad IBF Ungdom 7 - 5 Lars Larsson, Gabriel Gunnarsson Uddeholm Arena
2021-10-24 18:30 218010033 Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 - IBF Örebro Utv HJ17 2 - 3 Andreas Jäderholm, Mårten Hanold Mälarenergi Arena A
2021-12-26 16:30 218010036 Lillån IBK HJ17 Vit - Lillån IBK HJ17 Grön 5 - 6 Christofer Broberg, Berndt Swärd Idrottshuset, Örebro Plan 2
2021-10-31 12:30 218010041 Örebro SK Ung HJ17 - Hagfors IBS/Edebäck IBF 5 - 6 Lars Fridell, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2021-10-31 13:00 218010042 Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 - GS 86 AIF 8 - 9 e.förl. Jonas Langgren, Michael Rosén Mälarenergi Arena A
2021-10-31 13:30 218010040 Lillån IBK HJ17 Vit - Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit 4 - 6 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Rostahallen Örebro
2021-10-31 17:00 218010037 IBF Örebro Utv HJ17 - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 11 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-03-16 20:00 218010039 Lillån IBK HJ17 Grön - Karlstad IBF Ungdom 9 - 7 Oscar Söljén, Mats Eriksson Rostahallen Örebro
2021-10-24 15:30 218010048 Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit - GS 86 AIF 10 - 3 Fernando Rocabado, Henrik Brehmer Mälarenergi Arena B
2021-11-05 20:00 218010046 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Lillån IBK HJ17 Vit 7 - 8 Fredrik Sjöberg, Filip Eriksson Uddeholm Arena
2021-11-07 12:30 218010047 Örebro SK Ung HJ17 - Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 2 - 5 Oscar Söljén, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2021-11-07 15:00 218010044 Skattkärrs IK HJ17 - IBF Örebro Utv HJ17 7 - 7 e.förl. Robert Andersson, Nicklas Mattsson Väse Sporthall
2021-12-04 16:00 218010045 Skoghalls IBK Utveckling - Lillån IBK HJ17 Grön 4 - 5 e.förl. Christian Fröding, Christoffer Risberg Hammarö Arena B
2021-11-13 13:00 218010054 GS 86 AIF - Örebro SK Ung HJ17 7 - 9 Christian Fröding, Christoffer Risberg Forshaga Sporthall
2021-11-13 16:00 218010053 Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit - Hagfors IBS/Edebäck IBF 4 - 3 Yotsaphong Chaiphring, August Ericsson Kristiansborgshallen
2021-11-13 17:00 218010050 IBF Örebro Utv HJ17 - Karlstad IBF Ungdom 0 - 13 Oscar Söljén, Micael Svensson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2021-11-14 16:30 218010049 Skoghalls IBK Utveckling - Skattkärrs IK HJ17 4 - 2 Nicklas Mattsson, Johan Friman Hammarö Arena
2021-11-17 20:00 218010052 Lillån IBK HJ17 Vit - Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 9 - 7 Oscar Söljén, Mats Eriksson Rostahallen Örebro
2021-11-16 19:45 218010056 Karlstad IBF Ungdom - Skoghalls IBK Utveckling 6 - 8 Nicklas Mattsson, Robert Andersson Colorama Arena
2021-11-20 12:00 218010060 GS 86 AIF - Hagfors IBS/Edebäck IBF 2 - 7 Albin Lämmel, Nicklas Mattsson Forshaga Sporthall
2021-11-20 13:15 218010059 Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 - Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit 10 - 6 Mårten Hanold, Andreas Jäderholm Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2021-11-21 10:00 218010058 Örebro SK Ung HJ17 - Lillån IBK HJ17 Vit 3 - 12 Lars Fridell, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2021-11-21 14:00 218010057 Lillån IBK HJ17 Grön - Skattkärrs IK HJ17 7 - 3 Lars Fridell, Mats Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2021-12-03 20:00 218010061 IBF Örebro Utv HJ17 - Lillån IBK HJ17 Grön 4 - 12 Oscar Söljén, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2021-12-05 13:30 218010064 Lillån IBK HJ17 Vit - GS 86 AIF 7 - 3 Wilhelm Hansson Tönning, Fernando Rocabado Rostahallen Örebro
2022-02-06 14:00 218010063 Skattkärrs IK HJ17 - Karlstad IBF Ungdom 4 - 6 Raimon Strömberg, Gabriel Nääs Väse Sporthall
2022-02-18 19:00 218010065 Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit - Örebro SK Ung HJ17 10 - 5 Gerry Törnqvist, Henrik Brehmer Mälarenergi Arena B
2022-03-27 12:00 218010066 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 9 - 5 Ali Husseini, Johan Friman Uddeholm Arena
2021-12-08 20:00 218010067 Lillån IBK HJ17 Vit - IBF Örebro Utv HJ17 7 - 5 Oscar Söljén, Micael Svensson Rostahallen Örebro
2021-12-11 15:00 218010071 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Skattkärrs IK HJ17 5 - 4 e.förl. Nicklas Mattsson, Filip Eriksson Uddeholm Arena
2021-12-11 16:00 218010069 Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit - Skoghalls IBK Utveckling 2 - 6 Burak Unsal, August Ericsson Kristiansborgshallen
2021-12-19 16:30 218010070 Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 - Karlstad IBF Ungdom 8 - 4 Lars Flink, Tobias Söderberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2021-12-22 19:30 218010072 GS 86 AIF - Lillån IBK HJ17 Grön 6 - 13 Christian Fröding, Christoffer Risberg Forshaga Sporthall
2021-12-17 19:30 218010075 Skoghalls IBK Utveckling - Hagfors IBS/Edebäck IBF 4 - 6 Mikael Johansson, Sören Johansson Hammarö Arena
2021-12-18 17:30 218010073 IBF Örebro Utv HJ17 - Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit 6 - 11 Wilhelm Hansson Tönning, Berndt Swärd Mellringehallen - Örebro
2021-12-19 13:00 218010078 Lillån IBK HJ17 Grön - Örebro SK Ung HJ17 7 - 5 Johan Palmér, Oscar Söljén Mellringehallen - Örebro
2022-01-09 15:45 218010076 Karlstad IBF Ungdom - GS 86 AIF 11 - 9 Christoffer Risberg, Christian Fröding Klubbhuset Arena
2022-02-04 19:30 218010077 Skattkärrs IK HJ17 - Lillån IBK HJ17 Vit 9 - 10 e.förl. Alfred Särnehed, Christoffer Risberg Väse Sporthall
2022-01-15 11:45 218010084 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Lillån IBK HJ17 Grön 8 - 6 Jonas Snäll, Patrik Gottfridsson Uddeholm Arena
2022-01-15 17:30 218010079 Örebro SK Ung HJ17 - IBF Örebro Utv HJ17 5 - 6 Wilhelm Hansson Tönning, Christofer Broberg Mellringehallen - Örebro
2022-01-16 14:00 218010081 Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 10 Fernando Rocabado, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena B
2022-02-16 18:30 218010083 GS 86 AIF - Skattkärrs IK HJ17 6 - 8 Lars Larsson, Isac Lindell-Green Forshaga Sporthall
2022-03-12 16:00 218010082 Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit - Karlstad IBF Ungdom 4 - 2 Jimmy Lindell, Francisco Contreras Mälarenergi Arena B
2022-01-23 15:00 218010089 Skattkärrs IK HJ17 - Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit 2 - 6 Christian Fröding, Christoffer Risberg Väse Sporthall
2022-01-23 16:30 218010087 Skoghalls IBK Utveckling - Lillån IBK HJ17 Vit 6 - 9 Nicklas Mattsson, Christoffer Frykestam Hammarö Arena
2022-01-29 11:00 218010085 IBF Örebro Utv HJ17 - Hagfors IBS/Edebäck IBF 2 - 7 Oscar Söljén, Mats Eriksson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2022-02-05 13:30 218010088 Karlstad IBF Ungdom - Örebro SK Ung HJ17 6 - 5 Raimon Strömberg, Sebastian Asplund-Larsson Colorama Arena
2022-03-30 19:00 218010090 Lillån IBK HJ17 Grön - Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 8 - 9 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Rostahallen Örebro
2022-01-26 20:00 218010094 Lillån IBK HJ17 Vit - Karlstad IBF Ungdom 1 - 16 Wilhelm Hansson Tönning, Christofer Broberg Rostahallen Örebro
2022-01-30 13:30 218010095 Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 - Skattkärrs IK HJ17 9 - 5 Dan Barthlen, Jonas Langgren Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-01-30 16:30 218010091 GS 86 AIF - IBF Örebro Utv HJ17 5 - 11 Albin Jakobsson, Christoffer Frykestam Forshaga Sporthall
2022-02-07 19:00 218010096 Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit - Lillån IBK HJ17 Grön 3 - 4 Fernando Rocabado, Mohamed Abdirisak Kristiansborgshallen
2022-02-11 20:00 218010093 Örebro SK Ung HJ17 - Skoghalls IBK Utveckling 6 - 5 Micael Svensson, Christofer Broberg Mellringehallen - Örebro
2022-02-08 20:00 218010098 Skoghalls IBK Utveckling - GS 86 AIF 7 - 6 Lars Larsson, Gabriel Gunnarsson Hammarö Arena
2022-02-09 18:45 218010099 IBF Örebro Utv HJ17 - Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 9 - 10 Wilhelm Hansson Tönning, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2022-02-09 20:00 218010102 Lillån IBK HJ17 Grön - Lillån IBK HJ17 Vit 4 - 5 Lars Fridell, Micael Svensson Rostahallen Örebro
2022-02-12 15:30 218010101 Örebro SK Ung HJ17 - Skattkärrs IK HJ17 6 - 5 Wilhelm Hansson Tönning, Christofer Broberg Mellringehallen - Örebro
2022-02-13 17:30 218010100 Karlstad IBF Ungdom - Hagfors IBS/Edebäck IBF 5 - 4 Anders Lidström, Erik Ejerfeldt Ramirent Arena
2022-02-18 19:30 218010103 Skoghalls IBK Utveckling - IBF Örebro Utv HJ17 10 - 8 William Grefve, Vilmer Jonsson Hammarö Arena
2022-02-18 19:45 218010105 Karlstad IBF Ungdom - Lillån IBK HJ17 Grön 9 - 5 Elin Säily-Jonsson, Elicia Vehkajärvi Ramirent Arena
2022-02-19 11:00 218010107 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Örebro SK Ung HJ17 8 - 2 Gabriel Gunnarsson, Jörgen Grändefors Uddeholm Arena
2022-02-19 18:00 218010106 Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit - Lillån IBK HJ17 Vit 14 - 8 Jimmy Lindell, Francisco Contreras Mälarenergi Arena B
2022-02-20 13:00 218010108 GS 86 AIF - Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 5 - 15 Albin Lämmel, Jörgen Grändefors Forshaga Sporthall
2022-02-12 15:00 218010114 GS 86 AIF - Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit 7 - 9 Sebastian Asplund-Larsson, Jörgen Grändefors Forshaga Sporthall
2022-02-19 19:30 218010110 IBF Örebro Utv HJ17 - Skattkärrs IK HJ17 8 - 10 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Tybblelundsskolan
2022-02-26 13:30 218010111 Lillån IBK HJ17 Grön - Skoghalls IBK Utveckling 4 - 5 Christofer Broberg, Lars Fridell Rostahallen Örebro
2022-02-26 16:00 218010112 Lillån IBK HJ17 Vit - Hagfors IBS/Edebäck IBF 5 - 4 Lars Fridell, Christofer Broberg Rostahallen Örebro
2022-03-14 19:00 218010113 Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 - Örebro SK Ung HJ17 8 - 7 Yotsaphong Chaiphring, Mohamed Abdirisak Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-03-05 11:00 218010116 Karlstad IBF Ungdom - IBF Örebro Utv HJ17 10 - 7 Filip Eriksson, Fredrik Sjöberg Colorama Arena
2022-03-06 13:15 218010119 Hagfors IBS/Edebäck IBF - Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit 13 - 3 Filip Eriksson, Fredrik Sjöberg Uddeholm Arena
2022-03-06 13:30 218010120 Örebro SK Ung HJ17 - GS 86 AIF 14 - 8 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2022-03-06 16:00 218010115 Skattkärrs IK HJ17 - Skoghalls IBK Utveckling 5 - 6 Christian Fröding, Christoffer Risberg Väse Sporthall
2022-03-16 18:30 218010118 Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 - Lillån IBK HJ17 Vit 6 - 6 e.förl. Daniel Östling, Mohamed Abdirisak Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-03-08 19:00 218010125 Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit - Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 6 - 3 Gerry Törnqvist, Henrik Brehmer Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-03-11 19:30 218010122 Skoghalls IBK Utveckling - Karlstad IBF Ungdom 5 - 6 e.förl. Kim Persson, Lars Larsson Hammarö Arena
2022-03-12 15:15 218010123 Skattkärrs IK HJ17 - Lillån IBK HJ17 Grön 7 - 10 Robert Andersson, Alfred Särnehed Väse Sporthall
2022-03-12 16:45 218010126 Hagfors IBS/Edebäck IBF - GS 86 AIF 8 - 1 Filip Eriksson, Fredrik Sjöberg Uddeholm Arena
2022-03-13 13:30 218010124 Lillån IBK HJ17 Vit - Örebro SK Ung HJ17 9 - 7 Lars Fridell, Oscar Söljén Rostahallen Örebro
2022-03-09 20:00 218010127 Lillån IBK HJ17 Grön - IBF Örebro Utv HJ17 7 - 5 Oscar Söljén, Christofer Broberg Rostahallen Örebro
2022-03-19 13:00 218010129 Karlstad IBF Ungdom - Skattkärrs IK HJ17 6 - 3 Patrik Gottfridsson, David Granström Colorama Arena
2022-03-20 13:00 218010131 Örebro SK Ung HJ17 - Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit 6 - 7 e.förl. Oscar Söljén, Christofer Broberg Mellringehallen - Örebro
2022-03-20 13:30 218010132 Skälby IBK/Skälby IBK Ung HJ17 - Hagfors IBS/Edebäck IBF 4 - 5 Daniel Östling, Dan Barthlen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2022-03-30 19:00 218010130 GS 86 AIF - Lillån IBK HJ17 Vit 5 - 9 Anders Lidström, Johan Friman Forshaga Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Lillån IBK HJ17 Vit 20 14 2 (1) 4 148-129 19 45
2. Hagfors IBS/ Edebäck IBF 20 13 3 (2) 4 125-78 47 44
3. Västerås IBS Ungdom HJ17 Elit 20 13 1 (1) 6 138-106 32 41
4. Lillån IBK HJ17 Grön 20 12 2 (2) 6 149-111 38 40
5. Karlstad IBF Ungdom 20 12 1 (1) 7 149-109 40 38
6. Skoghalls IBK Utveckling 20 12 2 (0) 6 134-112 22 38
7. Skälby IBK/ Skälby IBK Ung HJ17 20 8 2 (0) 10 128-128 0 26
8. Skattkärrs IK HJ17 20 5 4 (0) 11 97-119 -22 19
9. Örebro SK Ung HJ17 20 5 1 (0) 14 109-151 -42 16
10. IBF Örebro Utv HJ17 20 4 1 (0) 15 101-162 -61 13
11. GS 86 AIF 20 2 1 (1) 17 109-182 -73 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis