Damer Division 1 Mittsverige (2021/22)

Gruppspel
Damer Division 1 Mittsverige
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-03 12:00 242201005 Timrå IBC - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 1 Pierre Björklund, Per Pålsson Timrå Sporthall
2021-10-03 13:00 242201002 Jemtland Innebandy - Vattjoms IK 9 - 1 Urban Larsson, Mats Finke Östersunds sporthall
2021-10-03 15:00 242201003 Örnsköldsvik IBF - Klockarbergets BK 4 - 2 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2022-03-20 16:00 242201004 Sundsvalls IBF 2 - FBC Lo 16 - 2 Per Pålsson, Pierre Björklund Sundsvalls Sporthall-A
2021-10-08 19:00 242201009 Gullänget-Kroksta IBS - Örnsköldsvik IBF 3 - 9 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2021-10-10 11:30 242201010 Timrå IBC - Sundsvalls IBF 2 5 - 2 Roger Lundbäck, Teodor Lundgren Timrå Sporthall
2021-10-10 13:30 242201006 Vattjoms IK - Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam 1 - 3 Markus Helsing, Edvin Lindelöf Matfors Sporthall
2021-10-16 13:00 242201014 Jemtland Innebandy - Timrå IBC 4 - 4 e.förl. Urban Larsson, Niclas Engström Torvallaskolans sporthall
2021-10-17 13:30 242201012 Vattjoms IK - FBC Lo 6 - 4 Roger Lundbäck, Teodor Lundgren Matfors Sporthall
2021-10-17 15:00 242201015 Örnsköldsvik IBF - Sundsvalls IBF 2 1 - 0 Göran Norberg, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2021-10-17 15:30 242201011 Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam - Klockarbergets BK 2 - 10 Markus Helsing, Edvin Lindelöf Skönsbergshallen
2021-10-23 13:30 242201033 Gullänget-Kroksta IBS - Jemtland Innebandy 4 - 6 Göran Norberg, Tindra Edlund Skyttis Arena
2021-10-24 12:00 242201018 Timrå IBC - Vattjoms IK 4 - 3 Pierre Björklund, Roger Lundbäck Timrå Sporthall
2021-10-24 12:00 242201020 Örnsköldsvik IBF - Jemtland Innebandy 7 - 1 Peder Lövdahl, Mikael Körning Skyttis Arena
2021-10-24 14:00 242201016 FBC Lo - Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam 4 - 6 Christer Nensén, Peter Näslund Bollstahallen
2021-10-24 14:00 242201017 Gullänget-Kroksta IBS - Klockarbergets BK 1 - 11 Göran Norberg, Ivica Matanovic Örnsköldsviks Sporthall
2021-11-07 12:00 242201021 Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam - Gullänget-Kroksta IBS 7 - 6 e.förl. Teodor Lundgren, Robin Palander Skönsbergshallen
2021-11-07 13:30 242201024 Vattjoms IK - Örnsköldsvik IBF 0 - 11 Markus Helsing, Edvin Lindelöf Matfors Sporthall
2021-11-07 14:00 242201022 FBC Lo - Timrå IBC 2 - 7 Peder Lövdahl, Mikael Körning Bollstahallen
2021-11-07 16:00 242201023 Klockarbergets BK - Sundsvalls IBF 2 8 - 5 Pierre Björklund, Per Pålsson Njurundahallen
2021-11-13 13:00 242201029 Jemtland Innebandy - Klockarbergets BK 7 - 4 Adrian Näslund Melin, Öjvind Bäckman Östersunds sporthall
2021-11-14 12:00 242201026 Timrå IBC - Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam 10 - 1 Robin Palander, Peter Palander Timrå Sporthall
2021-11-14 12:30 242201027 Sundsvalls IBF 2 - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 2 Anders Johansson, Edvin Lindelöf Sundsvalls Sporthall-A
2021-11-14 15:00 242201028 Örnsköldsvik IBF - FBC Lo 12 - 0 Göran Norberg, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2021-11-20 12:00 242201008 FBC Lo - Jemtland Innebandy 3 - 7 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2021-11-21 12:30 242201032 Timrå IBC - Örnsköldsvik IBF 6 - 3 Adrian Näslund Melin, Urban Larsson Timrå Sporthall
2021-11-21 15:30 242201035 Klockarbergets BK - Vattjoms IK 12 - 2 Markus Helsing, Edvin Lindelöf Njurundahallen
2021-11-22 18:45 242201031 Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam - Sundsvalls IBF 2 5 - 13 Markus Helsing, Casper Sjödin Skönsbergshallen
2021-11-28 13:00 242201037 Jemtland Innebandy - Sundsvalls IBF 2 9 - 9 e.förl. Urban Larsson, Mats Finke Östersunds sporthall
2021-11-28 13:30 242201039 Vattjoms IK - Gullänget-Kroksta IBS 1 - 6 Markus Helsing, Edvin Lindelöf Matfors Sporthall
2021-11-28 15:00 242201036 Örnsköldsvik IBF - Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam 9 - 1 Göran Norberg, Tindra Edlund Skyttis Arena
2021-11-28 15:30 242201040 Klockarbergets BK - FBC Lo 13 - 2 Per Pålsson, Pierre Björklund Njurundahallen
2021-12-06 19:45 242201043 Sundsvalls IBF 2 - Vattjoms IK 14 - 0 Edvin Lindelöf, Casper Sjödin Sundsvalls Sporthall-A
2021-12-12 12:00 242201044 Timrå IBC - Klockarbergets BK 2 - 3 e.förl. Peter Palander, Edvin Lindelöf Timrå Sporthall
2021-12-12 12:00 242201045 Gullänget-Kroksta IBS - FBC Lo 8 - 3 Göran Norberg, Maria Dahlin Skyttis Arena
2021-12-12 12:30 242201041 Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam - Jemtland Innebandy 3 - 5 Roger Lundbäck, Anders Johansson Skönsbergshallen
2021-12-19 13:30 242201047 Vattjoms IK - Jemtland Innebandy 0 - 9 Peter Palander, Casper Sjödin Matfors Sporthall
2021-12-19 14:00 242201049 FBC Lo - Sundsvalls IBF 2 2 - 9 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2021-12-19 15:30 242201048 Klockarbergets BK - Örnsköldsvik IBF 6 - 5 Robin Palander, Teodor Lundgren Njurundahallen
2021-12-19 15:30 242201050 Gullänget-Kroksta IBS - Timrå IBC 3 - 12 Maria Dahlin, Tindra Edlund Skyttis Arena
2022-01-12 19:30 242201054 Örnsköldsvik IBF - Gullänget-Kroksta IBS 6 - 1 Ivica Matanovic, Göran Norberg Skyttis Arena
2022-01-15 13:00 242201053 Jemtland Innebandy - FBC Lo 15 - 5 Jonas Melin, Öjvind Bäckman Östersunds sporthall
2022-01-16 12:30 242201055 Sundsvalls IBF 2 - Timrå IBC 3 - 7 Per Pålsson, Pierre Björklund Sundsvalls Sporthall-A
2022-02-09 18:45 242201051 Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam - Vattjoms IK 8 - 4 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Skönsbergshallen
2022-01-21 19:00 242201056 Klockarbergets BK - Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam 6 - 3 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Njurundahallen
2022-02-18 19:30 242201059 Timrå IBC - Jemtland Innebandy 5 - 2 Peter Palander, Casper Sjödin Timrå Sporthall
2022-03-09 20:00 242201060 Sundsvalls IBF 2 - Örnsköldsvik IBF 3 - 3 e.förl. Peter Palander, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A
2022-03-27 14:00 242201057 FBC Lo - Vattjoms IK 3 - 3 e.förl. Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2022-02-13 15:00 242201062 Klockarbergets BK - Gullänget-Kroksta IBS 8 - 2 Patrik Sjöberg, Casper Sjödin Njurundahallen
2022-02-22 19:30 242201063 Vattjoms IK - Timrå IBC 2 - 10 Markus Helsing, Edvin Lindelöf Matfors Sporthall
2022-02-25 19:15 242201061 Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam - FBC Lo 8 - 6 Teodor Lundgren, Robin Palander Hagahallen
2022-03-06 13:00 242201065 Jemtland Innebandy - Örnsköldsvik IBF 4 - 5 Urban Larsson, Mats Finke Östersunds sporthall
2022-02-04 18:30 242201068 Sundsvalls IBF 2 - Klockarbergets BK 3 - 7 Per Pålsson, Pierre Björklund Sundsvalls Sporthall-A
2022-02-04 19:30 242201067 Timrå IBC - FBC Lo 10 - 1 Peter Palander, Casper Sjödin Timrå Sporthall
2022-02-06 12:30 242201066 Gullänget-Kroksta IBS - Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam 13 - 2 Maria Dahlin, Göran Norberg Skyttis Arena
2022-02-16 19:30 242201069 Örnsköldsvik IBF - Vattjoms IK 13 - 0 Isac Rönkä, Maria Dahlin Skyttis Arena
2022-02-12 15:30 242201074 Klockarbergets BK - Jemtland Innebandy 10 - 5 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Njurundahallen
2022-02-13 14:00 242201073 FBC Lo - Örnsköldsvik IBF 3 - 9 Maria Dahlin, Tindra Edlund Bollstahallen
2022-02-14 18:45 242201071 Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam - Timrå IBC 2 - 11 Robin Palander, Casper Sjödin Skönsbergshallen
2022-03-05 11:30 242201072 Gullänget-Kroksta IBS - Sundsvalls IBF 2 5 - 4 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2022-02-19 13:00 242201078 Jemtland Innebandy - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 2 Jonas Melin, Adrian Näslund Melin Torvallaskolans sporthall
2022-02-20 13:30 242201080 Vattjoms IK - Klockarbergets BK 1 - 22 Per Pålsson, Pierre Björklund Matfors Sporthall
2022-02-20 15:00 242201077 Örnsköldsvik IBF - Timrå IBC 4 - 1 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2022-02-21 19:45 242201076 Sundsvalls IBF 2 - Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam 5 - 1 Peter Palander, Markus Helsing Sundsvalls Sporthall-A
2022-02-26 12:30 242201082 Sundsvalls IBF 2 - Jemtland Innebandy 6 - 3 Edvin Lindelöf, Teodor Lundgren Sundsvalls Sporthall-A
2022-02-27 13:00 242201084 Gullänget-Kroksta IBS - Vattjoms IK 10 - 2 Maria Dahlin, Tindra Edlund Skyttis Arena
2022-02-27 14:00 242201085 FBC Lo - Klockarbergets BK 2 - 14 Mikael Körning, Peder Lövdahl Bollstahallen
2022-02-27 16:30 242201081 Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam - Örnsköldsvik IBF 1 - 5 Per Pålsson, Pierre Björklund Skönsbergshallen
2022-03-05 12:00 242201086 Jemtland Innebandy - Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam 9 - 3 Urban Larsson, Mats Finke Östersunds sporthall
2022-03-06 13:30 242201089 Klockarbergets BK - Timrå IBC 5 - 4 e.förl. Markus Helsing, Patrik Sjöberg Njurundahallen
2022-03-06 14:00 242201090 FBC Lo - Gullänget-Kroksta IBS 4 - 7 Isac Rönkä, Maria Dahlin Bollstahallen
2022-03-15 19:30 242201088 Vattjoms IK - Sundsvalls IBF 2 2 - 15 Casper Sjödin, Teodor Lundgren Matfors Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Klockarbergets BK 16 12 2 (2) 2 141-50 91 40
2. Örnsköldsvik IBF 16 13 1 (0) 2 106-32 74 40
3. Timrå IBC 16 12 3 (0) 1 105-41 64 39
4. Jemtland Innebandy 16 9 2 (0) 5 99-71 28 29
5. Sundsvalls IBF 2 16 8 2 (0) 6 113-62 51 26
6. Gullänget-Kroksta IBS 16 6 1 (0) 9 74-92 -18 19
7. Sundsvall FBC Ungdom FBC Dam 16 4 1 (1) 11 56-117 -61 14
8. Vattjoms IK 16 1 1 (0) 14 28-153 -125 4
9. FBC Lo 16 0 1 (0) 15 46-150 -104 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis