H3 (2021/22)

Gruppspel
H3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-30 19:30 170008003 Midas IBK - Uppsala Life IF 5 - 3 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2021-10-01 19:00 170008005 Tobo/Örbyhus FF - SK Vide Jonas Nordqvist, Thomas Tanskanen Örbyhus Sporthall
2021-10-01 20:00 170008006 Skutskärs IBK - Storvreta IBK U 8 - 9 Ronnie Eriksson, Martin Stenberg Rotskärsskolans Sporthall
2021-10-02 15:30 170008007 Väddö IF - Bälinge IF 6 - 10 Per-Olof Svensson, Mikael Rosenius Vikingahallen
2021-10-03 11:00 170008004 Loke IBK - Gottsunda IBF 9 - 7 Lars Halvarsson, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-03 13:00 170008002 IS Saga - Hagunda IBF 4 - 5 Handrin Thunqvist, Thomas Tanskanen IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-08 19:15 170008011 SK Vide - Midas IBK 4 - 3 Christoffer Stenlund, Mikael Rosenius CIK A
2021-10-09 13:00 170008008 Hagunda IBF - IBK Uppsala Teknologer U 3 - 11 Johan Lanzaro, Martin Stenberg IFU Arena – DHinox
2021-10-09 14:00 170008014 Väddö IF - Skutskärs IBK 5 - 4 Oskar Wallin, Thomas Tanskanen Vikingahallen
2021-10-09 15:00 170008010 Gottsunda IBF - IS Saga 9 - 6 Tony Nyberg, Martin Stenberg IFU Arena – DHinox
2021-10-09 17:00 170008013 Bälinge IF - Tobo/Örbyhus FF 7 - 2 Tony Nyberg, Martin Stenberg IFU Arena – DHinox
2021-10-10 18:00 170008012 Storvreta IBK U - Loke IBK 9 - 7 Bo Pettersson Loklint, Thomas Tanskanen Storvreta IBK Sporthall
2021-10-12 18:45 170008016 Hagunda IBF - Gottsunda IBF 12 - 7 Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena – DHinox
2021-10-12 18:45 170008020 Loke IBK - Väddö IF 8 - 9 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-12 20:00 170008021 Tobo/Örbyhus FF - Skutskärs IBK 6 - 8 Sean Norouz, Gustav Johansson Örbyhus Sporthall
2021-10-12 20:30 170008015 IBK Uppsala Teknologer U - Uppsala Life IF 10 - 7 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-12 20:30 170008018 IS Saga - Storvreta IBK U 7 - 10 Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena – DHinox
2021-10-14 20:00 170008019 Midas IBK - Bälinge IF 4 - 9 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Hallstaviks Sporthall
2021-10-15 19:15 170008023 SK Vide - Uppsala Life IF 7 - 4 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg CIK A
2021-10-16 11:00 170008022 Gottsunda IBF - IBK Uppsala Teknologer U 3 - 9 Sean Norouz, Gustav Johansson IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-16 11:00 170008027 Skutskärs IBK - Midas IBK 4 - 8 Martin Stenberg, Håkan Thunman Rotskärsskolans Sporthall
2021-10-16 13:00 170008026 Väddö IF - IS Saga 3 - 5 Peter Alenbring, Johnny Söderqvist Vikingahallen
2021-10-16 14:00 170008028 Tobo/Örbyhus FF - Loke IBK 5 - 10 Magnus Nordahl, Anders Löfgren Örbyhus Sporthall
2021-10-17 17:00 170008024 Storvreta IBK U - Hagunda IBF 10 - 7 Mikael Rosenius, Isak Norén Storvreta IBK Sporthall
2021-10-19 20:30 170008031 Uppsala Life IF - Bälinge IF 1 - 3 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg Uppsala Life Arena
2021-10-21 20:00 170008035 Midas IBK - Loke IBK 5 - 8 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Hallstaviks Sporthall
2021-10-23 10:00 170008029 IBK Uppsala Teknologer U - SK Vide 5 - 4 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-23 14:00 170008034 IS Saga - Tobo/Örbyhus FF 6 - 7 Isak Norén, Martin Hallén Almroth IFU Arena – DHinox
2021-10-24 09:40 170008030 Gottsunda IBF - Storvreta IBK U 5 - 10 Handrin Thunqvist, Lars Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-24 11:40 170008032 Hagunda IBF - Väddö IF 5 - 7 Handrin Thunqvist, Lars Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-10-29 20:00 170008040 Tobo/Örbyhus FF - Hagunda IBF 6 - 5 Linus Häggblom, Reine Schröder Örbyhus Sporthall
2021-10-30 11:00 170008039 Skutskärs IBK - Uppsala Life IF 5 - 9 Roger Morin, Anders Löfgren Rotskärsskolans Sporthall
2021-10-30 13:00 170008038 Väddö IF - Gottsunda IBF 8 - 5 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Vikingahallen
2021-10-30 14:15 170008042 Midas IBK - IS Saga 8 - 4 David Wigfeldt, Handrin Thunqvist Hallstaviks Sporthall
2021-10-31 10:40 170008037 Bälinge IF - SK Vide 11 - 7 Handrin Thunqvist, David Wigfeldt IFU Arena – DHinox
2021-10-31 18:00 170008036 Storvreta IBK U - IBK Uppsala Teknologer U 5 - 6 Peter Alenbring, Pontus Orebrand Storvreta IBK Sporthall
2021-11-05 19:15 170008045 SK Vide - Skutskärs IBK 10 - 12 Christoffer Stenlund, Mikael Rosenius CIK A
2021-11-06 10:00 170008043 IBK Uppsala Teknologer U - Bälinge IF 4 - 7 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-06 11:00 170008047 Uppsala Life IF - Loke IBK 4 - 4 Pontus Orebrand, Martin Hallén Almroth Uppsala Life Arena
2021-11-07 10:00 170008044 Storvreta IBK U - Väddö IF 9 - 1 Tony Nyberg, Thomas Tanskanen Storvreta IBK Sporthall
2021-11-07 12:30 170008046 Gottsunda IBF - Tobo/Örbyhus FF 6 - 10 Handrin Thunqvist, Bo Pettersson Loklint IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-07 14:30 170008048 Hagunda IBF - Midas IBK 6 - 5 Martin Hallén Almroth, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-08 20:40 170008053 Loke IBK - SK Vide 11 - 9 Tony Nyberg, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2021-11-09 20:00 170008052 Tobo/Örbyhus FF - Storvreta IBK U 5 - 10 Sean Norouz, Gustav Johansson Örbyhus Sporthall
2021-11-09 20:10 170008050 Väddö IF - IBK Uppsala Teknologer U 3 - 9 Thomas Tanskanen, Pontus Orebrand Vikingahallen
2021-11-09 20:40 170008055 IS Saga - Uppsala Life IF 2 - 12 Christoffer Stenlund, Tony Nyberg IFU Arena – DHinox
2021-11-11 20:00 170008054 Midas IBK - Gottsunda IBF 8 - 5 Thomas Tanskanen, Tony Nyberg Hallstaviks Sporthall
2021-12-07 19:50 170008051 Skutskärs IBK - Bälinge IF Anders Löfgren, Daniel Ahlin Rotskärsskolans Sporthall
2021-11-12 19:15 170008061 SK Vide - IS Saga 9 - 6 Sean Norouz, Gustav Johansson CIK A
2021-11-13 09:00 170008059 Bälinge IF - Loke IBK 8 - 6 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-13 11:00 170008057 IBK Uppsala Teknologer U - Skutskärs IBK 15 - 4 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-13 13:30 170008063 Uppsala Life IF - Hagunda IBF 8 - 6 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Uppsala Life Arena
2021-11-13 15:00 170008058 Väddö IF - Tobo/Örbyhus FF 5 - 4 Rohnny Åhman, Thomas Larsson Vikingahallen
2021-11-14 18:00 170008060 Storvreta IBK U - Midas IBK 8 - 7 Johan Lanzaro, Christoffer Stenlund Storvreta IBK Sporthall
2021-11-16 20:30 170008070 Uppsala Life IF - Gottsunda IBF 8 - 1 Christoffer Stenlund, Tony Nyberg Uppsala Life Arena
2021-11-18 20:00 170008066 Midas IBK - Väddö IF 5 - 5 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Hallstaviks Sporthall
2021-11-19 19:30 170008064 Tobo/Örbyhus FF - IBK Uppsala Teknologer U 4 - 12 Olle Isacsson, Bo Pettersson Loklint Örbyhus Sporthall
2021-11-20 15:10 170008069 Hagunda IBF - SK Vide 11 - 3 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena - Upplands Energi
2021-11-20 15:50 170008065 Loke IBK - Skutskärs IBK 8 - 6 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg IFU Arena – DHinox
2021-11-20 17:50 170008067 IS Saga - Bälinge IF 6 - 13 Handrin Thunqvist, Lars Halvarsson IFU Arena – DHinox
2021-11-24 20:30 170008071 IBK Uppsala Teknologer U - Loke IBK 17 - 9 Per-Olof Svensson, Christoffer Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-11-25 19:30 170008076 Storvreta IBK U - Uppsala Life IF 3 - 6 Bo Pettersson Loklint, Pontus Orebrand Storvreta IBK Sporthall
2021-11-26 19:15 170008077 SK Vide - Gottsunda IBF 10 - 9 Tony Nyberg, Mikael Eriksson CIK A
2021-11-26 20:00 170008073 Skutskärs IBK - IS Saga 4 - 4 Martin Stenberg, Reine Schröder Rotskärsskolans Sporthall
2021-11-26 20:10 170008072 Tobo/Örbyhus FF - Midas IBK 5 - 8 Sean Norouz, Johnny Söderqvist Örbyhus Sporthall
2021-12-14 18:40 170008075 Bälinge IF - Hagunda IBF IFU Arena – DHinox
2021-12-10 19:15 170008084 SK Vide - Storvreta IBK U CIK A
2021-12-10 20:00 170008081 Skutskärs IBK - Hagunda IBF Gustav Johansson, Sean Norouz Rotskärsskolans Sporthall
2021-12-11 10:40 170008083 Gottsunda IBF - Bälinge IF Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-12-11 11:00 170008082 Uppsala Life IF - Väddö IF Ej offentliggjord, Erik Lindberg Uppsala Life Arena
2021-12-11 12:40 170008078 Midas IBK - IBK Uppsala Teknologer U , Ej offentliggjord Hallstaviks Sporthall
2021-12-12 15:20 170008079 IS Saga - Loke IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-12-17 20:10 170008088 Tobo/Örbyhus FF - Uppsala Life IF Örbyhus Sporthall
2021-12-18 11:00 170008089 Skutskärs IBK - Gottsunda IBF Rotskärsskolans Sporthall
2021-12-18 15:00 170008090 Väddö IF - SK Vide Vikingahallen
2021-12-18 16:00 170008085 IBK Uppsala Teknologer U - IS Saga IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-12-18 18:00 170008091 Bälinge IF - Storvreta IBK U IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-12-19 12:40 170008087 Loke IBK - Hagunda IBF IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-07 19:15 170008096 SK Vide - Tobo/Örbyhus FF CIK A
2022-01-08 11:00 170008094 Uppsala Life IF - Midas IBK Uppsala Life Arena
2022-01-09 09:40 170008093 Hagunda IBF - IS Saga IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-09 14:00 170008098 Bälinge IF - Väddö IF IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-09 15:30 170008097 Storvreta IBK U - Skutskärs IBK Storvreta IBK Sporthall
2022-01-09 16:00 170008095 Gottsunda IBF - Loke IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-14 20:10 170008104 Tobo/Örbyhus FF - Bälinge IF Örbyhus Sporthall
2022-01-15 10:00 170008099 IBK Uppsala Teknologer U - Hagunda IBF IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-15 11:00 170008105 Skutskärs IBK - Väddö IF Rotskärsskolans Sporthall
2022-01-15 13:40 170008101 IS Saga - Gottsunda IBF IFU Arena A
2022-01-15 14:00 170008102 Midas IBK - SK Vide Hallstaviks Sporthall
2022-01-15 18:20 170008103 Loke IBK - Storvreta IBK U IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-18 20:30 170008106 Uppsala Life IF - IBK Uppsala Teknologer U Uppsala Life Arena
2022-01-22 11:00 170008112 Skutskärs IBK - Tobo/Örbyhus FF Rotskärsskolans Sporthall
2022-01-22 15:30 170008110 Bälinge IF - Midas IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-22 16:00 170008109 Storvreta IBK U - IS Saga Storvreta IBK Sporthall
2022-01-22 17:30 170008107 Gottsunda IBF - Hagunda IBF IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-23 14:00 170008111 Väddö IF - Loke IBK Vikingahallen
2022-01-25 20:30 170008114 Uppsala Life IF - SK Vide Uppsala Life Arena
2022-01-27 20:00 170008118 Midas IBK - Skutskärs IBK Hallstaviks Sporthall
2022-01-27 20:40 170008115 Hagunda IBF - Storvreta IBK U IFU Arena – DHinox
2022-01-29 12:10 170008117 IS Saga - Väddö IF IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-29 14:10 170008113 IBK Uppsala Teknologer U - Gottsunda IBF IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-01-30 17:30 170008119 Loke IBK - Tobo/Örbyhus FF IFU Arena A
2022-02-04 19:15 170008120 SK Vide - IBK Uppsala Teknologer U CIK A
2022-02-05 10:40 170008122 Bälinge IF - Uppsala Life IF IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-05 13:45 170008123 Väddö IF - Hagunda IBF Vikingahallen
2022-02-05 17:00 170008125 Tobo/Örbyhus FF - IS Saga Örbyhus Sporthall
2022-02-06 10:40 170008126 Loke IBK - Midas IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-06 18:00 170008121 Storvreta IBK U - Gottsunda IBF Storvreta IBK Sporthall
2022-02-11 19:15 170008128 SK Vide - Bälinge IF CIK A
2022-02-12 13:00 170008130 Uppsala Life IF - Skutskärs IBK Uppsala Life Arena
2022-02-13 09:00 170008131 Hagunda IBF - Tobo/Örbyhus FF IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-13 11:00 170008127 IBK Uppsala Teknologer U - Storvreta IBK U IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-13 13:00 170008133 IS Saga - Midas IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-13 15:00 170008129 Gottsunda IBF - Väddö IF IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-14 20:00 170008136 Skutskärs IBK - SK Vide Rotskärsskolans Sporthall
2022-02-18 19:30 170008137 Tobo/Örbyhus FF - Gottsunda IBF Örbyhus Sporthall
2022-02-19 12:00 170008139 Midas IBK - Hagunda IBF Hallstaviks Sporthall
2022-02-19 13:00 170008135 Väddö IF - Storvreta IBK U Vikingahallen
2022-02-19 16:20 170008134 Bälinge IF - IBK Uppsala Teknologer U IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-19 18:20 170008138 Loke IBK - Uppsala Life IF IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-22 20:30 170008146 Uppsala Life IF - IS Saga Uppsala Life Arena
2022-02-25 19:15 170008144 SK Vide - Loke IBK CIK A
2022-02-26 15:20 170008141 IBK Uppsala Teknologer U - Väddö IF IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-02-26 16:00 170008143 Storvreta IBK U - Tobo/Örbyhus FF Storvreta IBK Sporthall
2022-02-26 16:00 170008145 Gottsunda IBF - Midas IBK IFU Arena – DHinox
2022-02-26 18:00 170008142 Bälinge IF - Skutskärs IBK IFU Arena – DHinox
2022-03-03 20:00 170008151 Midas IBK - Storvreta IBK U Hallstaviks Sporthall
2022-03-04 19:30 170008149 Tobo/Örbyhus FF - Väddö IF Örbyhus Sporthall
2022-03-05 11:00 170008148 Skutskärs IBK - IBK Uppsala Teknologer U Rotskärsskolans Sporthall
2022-03-05 14:40 170008152 IS Saga - SK Vide IFU Arena – DHinox
2022-03-05 16:40 170008150 Loke IBK - Bälinge IF IFU Arena – DHinox
2022-03-06 12:20 170008154 Hagunda IBF - Uppsala Life IF IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-11 19:00 170008157 Väddö IF - Midas IBK Vikingahallen
2022-03-11 19:15 170008160 SK Vide - Hagunda IBF CIK A
2022-03-11 20:00 170008156 Skutskärs IBK - Loke IBK Rotskärsskolans Sporthall
2022-03-12 13:00 170008155 IBK Uppsala Teknologer U - Tobo/Örbyhus FF IFU Arena – DHinox
2022-03-12 15:00 170008158 Bälinge IF - IS Saga IFU Arena – DHinox
2022-03-12 17:00 170008161 Gottsunda IBF - Uppsala Life IF IFU Arena – DHinox
2022-03-15 20:30 170008167 Uppsala Life IF - Storvreta IBK U Uppsala Life Arena
2022-03-19 13:00 170008163 Midas IBK - Tobo/Örbyhus FF Hallstaviks Sporthall
2022-03-20 09:00 170008166 Hagunda IBF - Bälinge IF IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-20 11:00 170008162 Loke IBK - IBK Uppsala Teknologer U IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-20 13:00 170008168 Gottsunda IBF - SK Vide IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-20 15:00 170008164 IS Saga - Skutskärs IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-26 11:20 170008170 Loke IBK - IS Saga IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-26 13:00 170008173 Väddö IF - Uppsala Life IF Vikingahallen
2022-03-27 10:40 170008169 IBK Uppsala Teknologer U - Midas IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-27 12:40 170008172 Hagunda IBF - Skutskärs IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-27 14:40 170008174 Bälinge IF - Gottsunda IBF IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-03-27 18:00 170008175 Storvreta IBK U - SK Vide Storvreta IBK Sporthall
2022-04-02 10:00 170008178 Hagunda IBF - Loke IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-04-02 11:00 170008179 Uppsala Life IF - Tobo/Örbyhus FF Uppsala Life Arena
2022-04-02 12:00 170008176 IS Saga - IBK Uppsala Teknologer U IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-04-02 13:30 170008181 SK Vide - Väddö IF CIK A
2022-04-02 14:00 170008180 Gottsunda IBF - Skutskärs IBK IFU Arena E – Lundqvist EL
2022-04-03 18:00 170008182 Storvreta IBK U - Bälinge IF Storvreta IBK Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Uppsala Teknologer U 10 9 0 1 98-49 49 27
2. Bälinge IF 8 8 0 0 68-36 32 24
3. Storvreta IBK U 10 8 0 2 83-59 24 24
4. Uppsala Life IF 10 5 1 4 62-46 16 16
5. Midas IBK 11 5 1 5 66-61 5 16
6. Loke IBK 10 5 1 4 80-79 1 16
7. Väddö IF 10 5 1 4 52-64 -12 16
8. Hagunda IBF 9 4 0 5 60-61 -1 12
9. SK Vide 9 4 0 5 63-72 -9 12
10. Tobo/ Örbyhus FF 10 3 0 7 54-77 -23 9
11. Skutskärs IBK 9 2 1 6 55-74 -19 7
12. IS Saga 10 1 1 8 50-80 -30 4
13. Gottsunda IBF 10 1 0 9 57-90 -33 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis